• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
Ještě k tomu ubytování, ono vyšlo tak draho proto, že jsme se pro Lake District rozhodli docela na poslední chvíli, kamarád obvolával různá místa a všude bylo plno, ale nakonec sehnal toto, kde nás dali všechny do jednoho pokoje a se slevou :grinning:
8. črc 2009 ve 21:08  • Odpověz
Co se děje, že se tu nic neděje? :confused: :astonished: :grinning:
9. črc 2009 v 15:07  • Odpověz
ahoj holky, jenom v rychlosti zdravím, vítám Herminku a jen hlásím, že jsem poctivě zkoukla všechny fotky - narozeniny, Londýn i Krkonoše....

u nás se marodí ve velkém :frowning2: Fíla má vysoké horečky - byla jsem u doktorkys - má kombinaci virozy a asi šesté nemoci - ale on je tak skvělý dítě, že i přesto je pohodový, jen chce být hodně u mě... je to zlatíčko naše nemocný... i doktorka se smála, že kdyby byly všechny děti takové, jako on i když je nemocný, tak že by bylo hned veselo - se tam řehtal
řehtal se, i když měl 39,6 a my ho ochlazovali... je to malý lump :wink:
9. črc 2009 v 17:17  • Odpověz
Urbinko naše milá, to je mi líto, že Filípek marodí :frowning2: Tak na vás myslím, ať se z toho co nejdřív dostane!
9. črc 2009 ve 20:42  • Odpověz
autor
Míšo : 6. nemoc řádí i na březnovkách a taky tam teď máme jednu brutus reakci na očkování.... :unamused:
je to hnus.
Tak ať je Filípkovi brzo dobře.
Tonda zatím nic z toho neměl (6 nemoc nebo blbou reakci na očkování), ale rýmu a kašel už má po druhý (rýmu měl teda ještě víckrát).
Jako já většinou z nějakých teplot nebo rými nepanikařim (jen u první jsem byla docela vyplesklá, to je jasný- první nemoc), ale ten kašel, to je fakt brutus.. :frowning2:
Sama mám chronický nepříjemný kašel, tak mi je Tondy vždycky hrozně líto když kašle, zvlášť když se z toho záchvatu kašle občas pozvrací. Ale on to snáší statečně. Normálně si hraje, směje se.... v noci se dokonce tím kašlem nebudí atd....
Jen je taky víc mazlivej a chce častěji chovat a ted i pít moje mlíko, takže když je nemocnej, tak kojím i přes den.
Zítra jdeme na kontrolu, tak doufám, že budeme moct odjet na tábor.
Toník u dr. taky nikdy nebrečí. Má doktorku hrozně rád. (je to moje dr. z dětství, taky jsem jí milovala :slight_smile: ) a se setřičkou vždy laškuje .
já myslím, že ty děti ty nemoci snáší líp než my. My jsme z toho třeba hotoví a oni se i přes horečku dokážou usmát. :slight_smile:
takových dětí znám víc. :wink:
9. črc 2009 ve 21:32  • Odpověz
Ahoj holky,
tak ať je Filípek brzy fit! :wink:
Dany měl taky takhle vysokou teplotu, nakonec se z toho vyklubal zánět průdušek a byl hodně statečný, zvládl na jedničku tenkrát studená zábaly, bylo mi ho tak líto, ale je fakt, jak to píše Petra, ty děti to zvládají dobře :wink:

Jak tak na to koukám, tak tady máme pohodového nejenom Filípka, ale i všechny ostatní dětičky a to je dobře, že si to všechny tak užíváme :wink: Tak jen tak dál!

Petru, kašel je u dětí strašný ... Dany na něj docela dost trpí a když měl první teplotu a ten kašel, tak jsem to obrečela a to i u doktorky, já byla úplně vyplesklá ... pořád jsem zvlhčovala vzduch v ložnici, aby se mu líp dýchalo. Je super, že u doktorky Tonda nebrečí, Dany tak statečný není ... nééé že by rovnou brečel, ale jako kdyby cítil, že jako malý tam byl hodně často, tak vždy začne natahovat, když ho tam položím, nebo když ho doktorka poslouchá ... pytlík jeden :sweat_smile:
Věřím, že Toník bude zdravý jako rybička a v pohodě si tábor užijete! :wink:

Jinak Dany řádí ... jak dobu nic nedělal, tak teď nevím, co dřív :sunglasses: u všeho se staví, pouští se a jde si sám, je mu úplně jedno, že neumí vůbec padat na zadek ... hrdina. Dneska se překulil a bouchnul se hlavou o hranu skříně, tak to byl řev, má chuděra malou bouli, ale takových pádů ještě bude ...
On sice stojí u všeho, ale nedokáže se dostat dolů, takže vždy to je řacha ... jsem pořád za ním a jistím ho, protože se bojím, aby se o něco nebouchl nějak hodně do hlavy a tak ...

A taky začal napodobovat smích ... včera jsme měli návštěvu, něčemu jsme se smáli, Dany seděl na zemi a začal nás napodobovat ... to bylo tak krásný :sweat_smile:

Stejně jak jsme z těch našich bobanů poprděný, co?
9. črc 2009 ve 22:31  • Odpověz
autor
Moni : neřekla bych, že je Toník statečnější než Dany :wink: , podle mě je to jak píšeš...že to může být tím, jaký mají kluci zkušenosti, Tonda prostě nemá s dr. špatné zkušenosti. Chodíme tam jen do poradny, kvůli nemoci jsem tam teď byla po druhý (s rýmama jsem tam nechodila), takže on se jakoby nemá čeho bát :wink:
On si ten strach vybírá jinde. Ve všem ostatním je dost velký strašpytel. :wink:
A to že se usmívá i když mu není dobře, to myslím není nic zvláštního. Taková je spousta dětí, jak vidím.
Ty děti to opravdu zvládají líp než my.

Dany je šikulka, jak se ted rozjel. Je hrozně šikovnej. A hlavně krásnej, fakt se u jeho fotek úplně rozplývám.

JJ jsme slušně poprděný jak to tu čtu :wink: :sunglasses:
Někdo je pyšný na dovednosti, někdo na vzhled, někdo na povahu...prostě naše děti jsou pro nás to nej a tak to má být. :grinning: :wink:
9. črc 2009 ve 23:14  • Odpověz
Petru, já taky nepanikařím, to není můj styl, ale horečky skoro 40 už mi nepřijdou moc fajn - navíc se u toho dusí, bo mu otýká nos, nechce nic jíst a obhužel ani pít, takže to do něj rvu násilím, bojim se, aby nemusel na kapačky - takže promiň, ale asi bych to nesrovnávala, že kašel je horší....

ještě furt spí, v noci to bylo docela síla, museli jsme ho zchlazovat ve vaničce a zábalama.... snad už to brzy poleví a snad hlavně začne pít....
10. črc 2009 v 08:44  • Odpověz
Myslím, že Petra nepsala, že by byl kašel horší ... jenom to, že je to taky hodně nepříjemný a to už vůbec nemluvím o prckovi. Pro každé dítě je to nic moc, když je nemocné, člověk má o něj strach a každá máma to prožívá myslím stejně, ať už jde o nějakou virózu, kašel, rýmu apod ... takže nikdo určitě nesrovnává, co je horší

Já první nemoc Danyho vyloženě ořvala, musel přijet i Martin z práce, hned první teploty a skoro 40 :stuck_out_tongue_closed_eyes:, dávil se mi kašlem, dusil se rýmou ... strašný :unamused: Na kontrole nám tenkrát doktorka řekla, že nevěřila, že neskončíme v nemocnici, uf, naštěstí se z toho rychle dostal, i když na kašel i tak trpí docela často

Horečky 40 určitě jsou už hodně vysoké, tak držím pěsti, ať zaberou zábaly. Bere nějaké antibiotika?
Já taky dávala Danymu při téhle teplotě zábal a sledovala, zda aspoň 1-2stupíňky jde horečka dolů. Taky nechtěl žádné tekutiny, takže jsem do něj čajík lila fakt násilím, aby do sebe aspoň něco dostal a snažila jsem se ho mít často u prsa.
Tak ať mu je co nejdřív líp!
10. črc 2009 v 09:09  • Odpověz
Holky, včera jsem dělala koláž z fotek, jak Dany roste po měsících, kdo chcete, mrkněte ... http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=356278&vReferer=%2Fphotos%2Fmonisek

Už si ho jako miminko snad ani nepamatuju :sweat_smile: neuvěřitelný, jak se ty děti mění během jednoho roku :wink:
10. črc 2009 v 09:41  • Odpověz
Ahoj holky,

v první řadě přeju Filípkovi, ať je mu brzy lépe....

Nechci se Míšy nějak výrazně zastávat, ale Petry věta "Jako já většinou z nějakých teplot nebo rými nepanikařim (jen u první jsem byla docela vyplesklá, to je jasný- první nemoc), ale ten kašel, to je fakt brutus.. " myslím srovnávací byla a skoro bych řekla, že se Míšy dotkla, protože zrovna ona není typ, který by si tu stěžoval na každé Fílovo s prominutím prdnutí.
Možná někdy postačí jen popřát brzké uzdravení....
10. črc 2009 v 09:48  • Odpověz
Moni, já reagovala na tu větu, kterou Petra napsala.... a tam to prostě napsané je... já tohle nemám moc ráda... je to jak píšeš, že každá nemoc je hrozná a proto jsem reagovala na větu: Jako já většinou z nějakých teplot nebo rými nepanikařim (jen u první jsem byla docela vyplesklá, to je jasný- první nemoc), ale ten kašel, to je fakt brutus..
tak hlavně, ať to ti prcci nemají moc často, ať je těch nemocí co nejmíň... ale jsou stejně statečnější než dospělí, mít tohle dospělý, tak heká, ty děti jsou na to skvělé!
10. črc 2009 v 09:49  • Odpověz
Moni, to je krásný ty fotky! ale zrovna DAneček má takovej hezkej kukuč už od narození!!!! krásný! :dizzy_face:
10. črc 2009 v 09:55  • Odpověz
Já jsem tu větu jako srovnávací nebrala, Petru to určitě nemyslela jako "Míšo, panikaříš z každé blbosti.", ale zase chápu, že se Míši mohla dotknout. To nic, už to nerozmazávejme, hlavně ať je Filípek brzo zdravý!

Moni, Dany je krasavec jako vždycky :slight_smile: Připadá mi, že vyrůstá z toho "miminkovství" a začíná vypadat jako "kluk" (rozumný kukuč měl odjakživa, ale teď se k němu přidaly i jiné rysy).

Jak vidím ten kornout od zmrzky, připomnělo mi to, jak jsem viděla ve Stratfordu rodinku s klučinou dost podobným na Danyho (ale myslím, že mohl mít tak 8-9 měsíců), kterého matka krmila zmrzlinou, a docela dost. To fakt nechápu :angry: Nejdřív se na to šklebil a uhýbal (nedivím se), ale pak ji začal jíst. Celkově mi připadá, že Angličanky byly dost tlusté, Leni, máš podobnou zkušenost?
A aby zase nedošlo k omylu, tím nechci kritizovat Monču, že dala Danymu kornout, měla jsem na mysli zmrzku.
10. črc 2009 v 10:40  • Odpověz
Hermi, no není to asi jen tvůj postřeh ohledně té tloušťky angličanek, ostatně i jejich výchova je dle poznatků kamarádek dost často na pováženou...

jak jsem viděla ty tvoje fotky, jela bych tam taky - hned.... :dizzy_face:

mně to prostě nepřišlo moc košer, když máš před sebou dítě, které se zmítá ve 40tkách horečkách, dusí se, nejí a nepije, takže do něj vše rveš násilím a snažíš se ho zchlazovat, aby nedostal febrilní křeče, tak mi prostě věta, že kašel je horší než horečky nepřišla moc fajn - tak jsem měla potřebu se k tomu vyjádřit :wink:
10. črc 2009 v 10:52  • Odpověz
Míšo, jasně :slight_smile:
10. črc 2009 v 11:49  • Odpověz
autor
Míšo : a jé koukám, že jsi mě zase brala za slovo. To vůbec nebyla narážka na tebe. Jen jsem tim chtěla říct, že už jsem si na ty Tondovi rýmy zvykla, ale že kašel mi vadí. Vůbec to nesouviselo s tebou...Mluvila jsem jen a jen o Tondových nemocech. nesrovnávala jsem.
10. črc 2009 ve 13:01  • Odpověz
autor
Toník má taky vysoké horečky (teda měl) a ted mi taky odmítá jíst a dostat do nej kapky na kasel je boj a kaslem se dáví a občas se i pozvrací, takže se v noci bojim, aby se zvratkama neudusil, ale i presto jsem nikde nenapsala, ze to je horsi nez to co ma Filipek.
Ten je na tom jiste hur, jako vzdy.... :sweat_smile:
stejne jako je to nejpohodovejsi a nejusmevavejsi dite na celem svete....

sory, ale tohle mi uz fakt vadi....
10. črc 2009 ve 13:04  • Odpověz
autor
Jaji : myslim, ze nemam sanci to tady vysvetlit. U Míši jsem si uz dlouho vsimla, ze si musim sakra davat pozor, abych se ji nedotkla...
Bohuzel ne vzdy se mi to povede.
Nejsem blbá a vím, ze Míša nepsala jen o teplotách a rýme. Psala jsem, ze Tonda nastesti 6. nemoc nemel, címz je snad jasne, ze to povazuju za neco horsiho a ze jsem rada, ze jsme to jeste nemeli.
A pak jsem jen psala o Tondovi, co teda mel a co snasim dobre a co uz hur...nebylo to to zadny srovnavani, jen konstatovani, ze ryma mi u Tondy uz nevadi , ale ze kasel nezvladam...

no to je jedno...sem dokonale otravena..a priste uz budu radsi mlcet nebo reagovat jenom na holky, protoze jinak uz nevim, co mam delat...
:frowning2:
10. črc 2009 ve 13:10  • Odpověz
autor
jeste docitam...nikdy jsem nerekla (a ani si to nemyslim), ze kasel je horsi nez horečky....ach ta vztahovacnost...
:unamused:
a jestli nekdo chce kazdou vetu brat proti sobe, budiz....je mi lito....

omlouvam se, ze reaguju tak podrazdene, ale neni to poprve, co se do me Míša kvuli nejake vete navazi, pritom jsem ji vubec nemyslela zle a vetsina to i tak chape....

Kdyz sem psala svuj prispevek, tak jsem Filipka politovala a pak psala jen a jen o Tondovych nemocech. Ani slovo o tom, ze povazuju kasel za neco horsiho nez 6. nemoc nebo horecky nebo tak...jen jsem proste psala o tom, co tezce snasim u Tondy a mezi to patri kasel.
Uf, to uz se opakuju....vzdavam to...
10. črc 2009 ve 13:17  • Odpověz
autor
Pride mi fakt smutny, ze si ani nemuzu postezovat, ze Tonik kasle, protoze je na tom zrovna Filipek hur a hned je to chapano jako zlehcovani jeho nemoci...

:sweat_smile:

tak pardon, priste budu psat jen o Filipkovi a Tondu nezminim...Snad to tak bude v poradku.
10. črc 2009 ve 13:20  • Odpověz
autor
Tak a teď slavnostně prohlašuju, že jsem poprvé psala s vědomím, že by se to někoho mohlo dotknout. :sunglasses: howgh
10. črc 2009 ve 13:40  • Odpověz
Holky, berte prosím na vědomí, že v písemném projevu není slyšet intonace, nevidíte mimiku, tón hlasu, pomlky, tak může leccos vyznít jinak, než to bylo myšleno.

Nedávno jsme měly s kamarádkou docela ostrý mailový spor, zda očkování proti rakovině děložního čípku ano nebo ne (ona byla pro, je očkovaná, já proti) a mimo jiné napsala, že by byla blbá, kdyby na to očkování nešla a že časem třeba bude mít peníze a bude nemocná - taky jsem nevěděla, jestli si to mám vztáhnout na sebe (že tím říká "jsi blbá, že tam nejdeš, jednou budeš litovat") nebo ne.
10. črc 2009 ve 13:43  • Odpověz
autor
Hermi : jj ja si to uvedomuju....a omlouvam se za svuj vylev. Kdyby to bylo poprve tak to nejak prejdu, sice bych se tim jako vzdy trapila, ale neresila bych to tady verejne, ale ted uz jsem fakt nemohla.
Je to proste po nekolikaty, a kdyz vim, ze jsem v tom nevinne, protoze vim, co jak myslim , kdyz to pisu , tak uz mi to pak neni jen lito, ale i me to pak nastve. (ale zaroven si uvedomuju, ze nekdy muzu neco napsat blbe, to je prave ta nevyhoda pisemnyho projevu, ovsem vetsina lidi si to necha vysvetlit a jede se dal)

Míša si bere ale osobne vety nejenom ode me, jak nam sama vypravela...takze me utesuje, ze to neni jen muj problem, ze bych jen ja spatne mluvila...ale tech lidi je vic... :sweat_smile:

je to hrozne ubijejici tohle chytani za slovo a ubijejici psat tak, abych se nahodou nekoho nedotkla a i presto se tak stane...ach jo.
10. črc 2009 ve 14:05  • Odpověz
autor
to druhe ubijejici melo byt : vycerpavajici.
10. črc 2009 ve 14:07  • Odpověz
autor
jeste dodatek...kdybych chtela rict, ze je kasel horsi nez horecka, tak napisu horecka a ne teplota !!!!
10. črc 2009 ve 14:13  • Odpověz
autor
ctu si to po sobe porad dokola , tu osudnou vetu a fakt by stacilo, kdyby Míša nebyla tak vztahovačná, protoze ja v tom proste zadny zlehcovani Filipkovi nemoci nevidim...

jako kdybych napsala : ja z nejakych horecek napanikarim....tak to by byla jina...sice bych to taky nemyslela proti nekomu (navíc, já osobne z horecek spatná jsem, takze bych tuhle vetu ani napsat nemohla), ale to bych pochopila, ze by to vyznelo blbe a ze by se to nekoho mohlo dotknout. Takova veta by v dane situaci mohla byt opravdu chapana, jako ze se treba povysuju....Ovsem matka, ktera se chlubi tim, ze ji jsou jedno horecky ditete by mi mezi nama prisla divna.

Hold bylo spatne pochopeno slovicko teplota..Pro nekoho je to asi to same jako horecka. pro me teda ne.

Kdyz ma Tonik teplotu, tak jsem proste v klidu, kdyz ma rymu, tak odsavam, ale taky jsem v klidu ( mysleno tak, ze uz jsem si na to relativne zvykla a nejsem v nejakem stresu a panice), ale kdyz kasle a ma horecky (ty ted taky mel) tak panikařim a nestydim se za to.
Když měl první virozu s horeckama, tak jsem taky byla dost nervozni a kdyby mel 6. nemoc, taky bych to taky spatne nesla.
Kazda mama nese spatne, kdyz je jeji dite nemocne at uz jde o virozu, horecku, kasel atd....jak psala Monca...
ale svym prispevkem jsem jen chtela rict, ze teploty (nééééé horečky) a rymy uz se mi dari nest lepe nez na zacatku.
10. črc 2009 ve 14:38  • Odpověz
no tak vidím, že tady je celkem husté navážení se, tak to raději nečtu jo? já jen konstatovala, stejně jako jsi konstatovala ty... tím končím, nemíním se tu dohadovat, o to mi nešlo :angry:
10. črc 2009 v 15:21  • Odpověz
jenom trochu poznamenám k tomu, co jsem ještě dočetla, než se mi lehce obrátil kufr- to, že je Fíla pohodář, je prostě fakt... nevím, proč ti to vadí... má zase jiné mouchy a myslím, že jsme si s ním a jeho nespaním celkem užili, tak nechápu, proč bych nemohla napsat, že je zlatíčko - když je... nechápu, co ti na tom vadí
10. črc 2009 v 15:23  • Odpověz
autor
je to docela síla, jak se zas tohle dotklo mě....

pořád nad tím přemýšlím a řikám si, že kdybych chtěla pitvat všechny větičky, tak bych zrovna tak mohla říct, že Alča vlastně ve svém příspěvku řekla : že my ostatní jsme trapné matky, protože tady píšeme o každém prdu, kdežto Míša píše jen o tom důležitém.... :sweat_smile:

:grinning: :grinning: :grinning:

Je to přehnané a hodně to te´d zlehčuju, ale kdybych chtěla, tak bych to tak taky mohla chápat. :wink:
To je prostě to, o čem píše Hermínka. Ta nevýhoda psaného projevu.

Jo jo když si matka myslí, že jí někdo coby matku kritizuje, to je vždycky oheň na střeše... :wink:
Co by se teprve dělo, kdyby jí někdo opravdu kritizoval..... :astonished: :sunglasses:

Já osobně nesnáším, když někdo někoho kritizuje za to , jaká je matka. Snažím se to nedělat, respektive si to v některých případech jen myslím, ale té matce bych si netroufla nic říct. Ani napsat.
Nehledě na to, že si to myslím jen v opravdu pro mě šokujícíh situacích...

Mám dost kamarádek matek, které něco dělají jinak než já a vzájemně se nepoučujeme ani nekritizujeme.
Je to hrozně fajn....
S někým, kdo by mě neustále poučoval a krtizoval nebo by se dělal lepší než ostatní se nestýkám. Nemám to zapotřebí, žiju jen jednou.
Ale je rozdíl mezi poučováním a radama. Od někoho jsou rady moc fajn.
Ale to jsem dost odbočila.

Jdu se nachystat na návštěvu kamarádek a balit na tábor.
10. črc 2009 v 15:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.