• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
medi, to je Andulka šikovná! Krásně ťapká okolo kočárku :wink:

Dany má modřinu přes nos ... ale těch bude asi hodně moc ještě, jen jsem teda jako stín pořád za ním ... protože jenom chodí, pouští se ruky, chodítka ... dobrodruh :sweat_smile:
Moje mamka z toho byla špatná, protože ho zrovna hlídala a pustila ho, měla radost z toho, že už dokáže přejít sám takový kus a tak ho nechala a on sletěl .... no hlavně, že se mu nic nestalo ...
12. črc 2009 ve 21:34  • Odpověz
... no jsem zvědavá, kolik príííma květňaček tu zůstane ... :sunglasses:
12. črc 2009 ve 21:39  • Odpověz
Medi a jak bylo v Litomyšli? Kde jste vlastně byli ubytovaný? Dívala jsem se na foto, že jste byli i na zámku v NOvých Hradech, v Opočně ... jak se cestování líbí ANičce?
12. črc 2009 ve 21:39  • Odpověz
Moni, no jasně, Honza zaky hlídal Anduli vchatičce na dovolený a ona mu uklouzla a namlela si papulu, takže má na fotkách modřinu na tváři :slight_smile: Ale je statečná, moc neječela. Včera i dneska mi sklouzla ve vaně. Se staví a nechce sedět, potvůrka. Ale takovejch nehod bude.. :wink: KDyž to budou jen boule a modřiny, tak hlavně, že tak.
12. črc 2009 ve 21:40  • Odpověz
Medi tak o koupání to máte stejné jako my s Danym ... poslední týden vůbec nechce sedět a pořád se staví, jednou jsem ho chytla taky jen tak tak ... nevím, jak budeme koupat, nejspíš na stojáka :grinning:

No je fakt, že dokud to jsou boule a modřiny, tak je to normální ... ale já se bojím každého pádu a úrazu v obličeji ... a je to fakt hned, člověk chvilku nedá pozor, podívá se jinam a je to ...
12. črc 2009 ve 21:46  • Odpověz
V Litomyšli to bylo fajn, babi byla trochu smutná, že nám už nestíhá, co by taky chtěla v 84 :wink: . Andulka byla v poho, jen trochu byl problém s lezením, neměla se kde pořádně prolízt, páč jsme ji tahali všude s sebou, tak ťapala vžycky okolo kočárku a lezla po chatě. Jinak v cestovní postýlce si docela zvykla, tak to bylo dobrý...

bydleli jsme v kempu Primátor, toje kousek nad koupalištěm, je to tam prima :slight_smile:
12. črc 2009 ve 22:13  • Odpověz
tady mrtvo... :frowning2:
13. črc 2009 v 09:57  • Odpověz
Ahojky, dobu jsem uspávala našeho malého upírka a už je vzhůru, spal 20minut, to je síla ... jsem ho ještě dobu přemlouvala u sebe v posteli a nic ... tak ho jdu přistrojit a jdeme ven
dneska to je 14dní, co byl se viděl s neteří, která druhý den měla neštovice, tak ještě asi týden, ale snad je nechytil ...
nevíte, jak to je, když se chytí neštovice v dospělosti? Zrovna mi volala švagrová, že můj brácha nejspíš neštovice neměl, tak je riziko, že je on od prcka mohl chytit ... :unamused:

Medi, to je teda babča ale dobrý v tomhle věku !!!! :wink:
13. črc 2009 v 10:29  • Odpověz
Jsem zvědavá jak to tady teď po pravdě na MK bude ... :frowning2:
Byla bych nerada, aby to tady bylo vše o jedné velké přetvářce, pomlouvání přes IP apod ...
Známe si myslím docela dlouho a tak jsem tady z toho tak nějak docela hodně překvapená ... člověk se tady svěřuje, když je potřeba, píše, co ho trápí a ... :frowning2:
13. črc 2009 v 10:31  • Odpověz
Moni, já jsem myslím četla, že neštovice v dospělosti mají o hodně horší průběh než u dětí... bohužel... Tak snad to Daník nechytl!!

Jinak my koupáme na "stojáka" už docela dlouho, Jenda prostě ve vaně neposedí :slight_smile:

Dneska jsem už od 7:30 byli venku a koukali na auta, to je nová Jendova zábava, chce být pořád jen venku, kouká a dělá brrrrrm, když nějaké auto projede a vydrží to docela dlouho :slight_smile:

Já bych taky ráda, aby tady z toho byl opět normální pokec, bez vztahovačnosti a urážek....

Medi, mrkla jsem na video na FB, Andulka je teda treperenda!!! :slight_smile: a jaké máte nakonec botičky? já pořád nevím, jestli je teda Jendovi dávat nebo ne, jak to teda je?

Jinak nám se ted Jenda docela zvrhnul, hrozně divočí, když s ním jdeme na nákup, tak chce tahat věci z regálů a šíleně se vzteká, když mu to nedovolíme, no komedie!!
13. črc 2009 v 10:44  • Odpověz
Já tady jsem :slight_smile:

Leni, vystihlas to (včera ve 21.09) přesně :wink: Moc o tom nevím, ale mám dojem, že botičky by se měly dávat, když je dítku většinu času už na nožkách - třeba při lezení jim prý botky zavazí.

Medi, Anička chodí úžasně, je fakt šikulka (i když se to dětem říkat nemá) :slight_smile: Babička je i tak obdivuhodně čilá! Ad astma - no, já jsem to myslela tak, že jsem ho nikdy neměla a letos najednou jo :frowning2:

Moni, přesně tak, stane se, děti spadnou ještě mockrát. Vzpomínám si, jak mi hrozně vynadala sestra, když jsem jednou byla nejblíž u synovce, který se učil chodit (zhruba ve věku Danyho), a nezachytila ho. Ale on brečel spíš leknutím, než že by se tak zranil (neměl ani modřinu), ona mě ovšem dořvala, že nemám mít vlastní dítě, nebo ho jednou zabiju :sweat_smile: Doufám, že Dany neštovice nechytl, přece jen by bylo lepší, kdyby si je odstonal až jako trošku starší, že? Taky jsem četla, že u dospělých mají často dost zlý průběh nebo je místo nich pásový opar (způsobuje ho stejný virus jako neštovice).

Jinak na tom kole jsme byli a užili jsme si to, protože nebylo ještě takové vedro :slight_smile:
13. črc 2009 ve 12:10  • Odpověz
Tak brácha si volal k doktorce, aby se mrkla do karty, zda prodělal jako dítě neštovice a žádný záznam :confounded: , takže musíme doufat, že to od dcerky nechytil ...
Doufám, že to nepotká ani Danyho ... ale tak snad když je to už 14dní, tak by nemuselo ... taky bych byla radši, aby je měl, až bude starší ...

Dany má bačkůrky na doma už, protože pořád stojí a chodí, tak jsem mu je už koupila :slight_smile:

Leni, to je dobrý, že ty auta tak Honzíka baví, máte venku o zábavu postaráno :grinning: Dany se taky dneska nakláněl z kočárku za každým autem ... ale je tam teda vedro, já jsem pořád s tím počasím nespokojená ... :sunglasses:
13. črc 2009 ve 13:17  • Odpověz
Tady je video, jak už Dany leze: http://www.youtube.com/watch?v=TFDw32f1WMY
13. črc 2009 ve 13:24  • Odpověz
A tady je ještě jedno, jak řádí na sedačce ... jenom je video otočené a nic moc kvalita proti oknu, ale takhle péruje na sedačce,dokáže tam takhle být i několik minut a jak slyší hudbu, tak se naučil mávat ručičkou :grinning:
http://www.youtube.com/watch?v=FQ4Ywil5TEE
13. črc 2009 ve 13:33  • Odpověz
A kdo chce, tak tady je pár fotek ze ZOO, mrkněte na Surikaty, to čučely na letadlo :grinning:
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=356278&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
13. črc 2009 ve 13:48  • Odpověz
Moni, nádherné fotky :dizzy_face: Hrozně se mi líbí ty s kůzlátkama a jak má Martin Danyho na ramenou :wink:
13. črc 2009 ve 14:10  • Odpověz
Moni, super fotky i videa, to s tou ručičkou to nemá chybu :grinning: Daník je pěkný komediant :grinning: a to lezení je super, dělá úžasný pokroky!!!!

Hermi, ještě jsem zkoukla ty vaše fotky z Lake District, no tam muselo být krásně, jen prostě to počasí musí být pěkný. A to ubytování!!!! fakt krásný, taková romantika!! a kde jste to bydleli v Londýně? to jste museli do centra vlakem? a nevyšlo to pak dráž než jezdit do centra?

Přidávám se k věčně nespokojeným s počasím, ale jako co je toto za léto???? :angry: bud prší nebo je vedro k padnutí.
14. črc 2009 v 10:05  • Odpověz
Leni, Lake District je opravdu nádherný, fotky zdaleka nezachycují skutečnost :grinning: (kamarád fotil panoramata a pár jich poslal, to je teprve krása). V Londýně jsme bydleli ve West Draytonu (celkem nedaleko Heathrow), vlakem na Paddington to trvalo asi 25 minut, ale platila nám na něj Travelcard, na kterou jsme tak jako tak jezdili v centru, takže žádný výdaj navíc. Zajišťovala jsem to docela pozdě (furt jsme nevěděli, kdy pojedem), takže bylo leckde plno, ale byli jsme fakt spokojeni.
14. črc 2009 ve 12:23  • Odpověz
Jo, a Moni, podívala jsem se na videa a Dany je akčňák :wink:
14. črc 2009 ve 14:03  • Odpověz
autor
ahoj holky, jsem zpět z tábora. Bylo to úžasný. Toník si to náramně užil. Fakt skvělý. nebudu se rozepisovat. Za mě budou mluvit fotky, které snad brzo dodám a kdo bude chtít může kouknout.

K hádce už se vracet nebudu. Míše jsem napsala jedno IP, kde navrhuju na sebe nereagovat a chodit sem obě dál.
Ale ještě musím napsat, že věta : " pár tvých přátel" neznamela, že si myslím, že jich má Míša málo.
To jsem prostě ještě chtěla vysvětlit i vám.
14. črc 2009 ve 21:47  • Odpověz
Ahoj Petru!
No ale já se těším na vyprávění z tábora! :slight_smile:
Tak se těším na fotečky, měly jste teploučko, co? :sweat_smile: Co Tonda pod stanem?
14. črc 2009 ve 22:12  • Odpověz
Petru, klidně se nám tu rozepisuj :grinning: těšíme se na zážitky!!!!!!
14. črc 2009 ve 22:16  • Odpověz
přesně tak ... chci celé story ! :wink:
14. črc 2009 ve 22:44  • Odpověz
Ahoj holky,
jen hlásím, že žijeme. :slight_smile:
Byli jsme týden na chatě bez netu. Vrátili jsme se v neděli, ale net nám nefungoval, až dneska (včera) tu byl pán na opravu (u našich) a až večer to Petr zprovoznil i u nás. Tak snad vás brzy dočtu a taky napíšu nějaký novinky. :slight_smile:
15. črc 2009 v 00:52  • Odpověz
autor
Moni, leni : teplo bylo až včera a dnes...To až moc, jinak spíš chladno, což mě vyhovovalo.
Tonda pod stanem : nadšení.
První noc se kolem čtvrté vzbudil a brečel. Usínal, ale pořád se budil pláčem. Nakonec jsem zjistila, že mu vadí být ve fusaku, že se tam nemůže moc hýbat. V noci se často převrátí na bříško atak...Bála jsem se, aby mu nebyla zima (všichni táborníci řikali, že tam jsou noci chladné), ale když jsem ho fusakem jen přikryla přestal brečet, přetočil se na bříško a okamžitě usnul. A studený nebyl, tak mu myslím zima nebyla.

Ostatní noci úplně v pohodě. Spal celou noc a ráno se budil hrozně nadšený...a natěšený na další den :slight_smile:

Taky mu tam náramně chutnalo a hrozně si užíval pozornost dětí a vedoucích.
Né že by byl pořád středem pozornosti, to by ani pořádně nešlo, nechtěla jsem narušovat chod tábora, ale prostě si ho občas někdo všímal a to on prostě miluje.

No, celkově to bylo moc fajn, ale dost náročný na hlídání. I když jsme na něj byli dva, bylo docela vysilující za ním pořád chodit, aby nešel do potoka, aby nelezl na lavice atd atd..
Jó, už zkončila pohodička. Už máme hold dítě, které nevydrží na místě a navíc poslední dobou k naší nelibosti pořád leze po výškách a hračky ho venku moc nebaví.
Možná kdybychom tam byli bez neteře, tak bychom tak unavený nebyli, ale teda mít dvě děti je fakt záhul :grinning:
Tedy alespoň pro nás. Dnes jsem už byla totálně vyšťavená.
Neteř se ze začátku styděla, takže se nezapojovala do her s dětma, takže jsme fakt jakoby měli dvě děti a i když je Karolínka velká (5 let) a v hodně věcech soběstačná, tak i přesto to bylo hodně o starání se o ní.

No, tolik k tomu na co jste se ptaly, tak snad nevadí, že neumím odpovědět stručně.
Bohužel mám stejně pořád pocit, že už nemůžu psát jako dřív.
Nemám na to, zjištovat komu můj styl psaní vadí a komu ne, tak snad nic nezkazím tím, když se omezím jen na odpovědi na přímé otázky.
Psát sama od sebe o Tondovi nebo reagovat na vaše děti ve smyslu : jak to v daném problému nebo radosti bylo u Tondy, se už prostě bojím a raději to dělat nebudu. Tedy alespoň v hromadné diskuzi.
O kom vím, že mu to nevadí, tak s tím si ráda pokecám osobně nebo někde jinde.
15. črc 2009 v 01:56  • Odpověz
autor
videa a fotky zkouknu zítra.... :wink:
dobrou

nazdar Stáňo :slight_smile:
15. črc 2009 v 01:57  • Odpověz
autor
uf, tak jsem to dala na rajče teď, zítra nebudu mít čas....
http://zida.rajce.idnes.cz/letni_tabor_Raspenava_2009/#
15. črc 2009 ve 02:31  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsme včera vykoušeli spaní večer venku v kočáře, byli jsme na grilování...spala, sice se trochu nejdřív budila, ale pak dobrý...akorát při přesunu domů jsme se špatně domluvili, já jsem myslela, že ji vyneseme až k bytu, přesuneme do postýlky a pak dáme kočár do mezipatra a Honza to pochopil tak, že to vyneseme jen do mezipatra...no prostě jsem čapla kočár, kterej on pustil a ten se i s Andulkou převrátil dozadu a ta se vzbudila a lekla...ale podařilo se mi ji docela rychle přemístit do postýlky a uklidnit, spíš se asi lekla...ale my teda víc, Honza spustil, ale pak se omlouval, fakt se lekl moc.

Jo a máme super hnědou kostkatou bundičku ze Zary, mají tam výprodej :wink: Anče ji dostane k svátku.

Dneska vezu kamarády na letiště, v jedenáct, tak držte palce, ať projedu Prahu v klidu

Petru, já myslím, že pokud už se k tomu vašemu sporu nechceš vyjadřovat, tak klidně můžeš psát jako dřív...páč pokud ne, tak bys byla ještě pořád uražená :wink: :wink: :wink: :wink: a to nebuď, jo?

Moni, Honza měl neštovice předloni a byl to mazec. Měl to fakt všude...úplně. Byl jako mlok skvrnitej, natřenej tekutým pudrem. Byl doma měsíc...ale není to tutovka, že to chytne,někdo má dobrou obranyschopnost. Ale pokud jo, tak neštovice jsou "jen" nepříjemný, blbý jsou příušnice, po těch jsou někdy chapi neplodní. Jo a taky mi říkala kamarádka, co dělá ve školce, že to někdetý rodiče chytli dokonce podruhý. A někdy se to projeví u někoho, kdo to měl jako pásovej opar :frowning2: Je to stejnej virus.

Videa i fotky super. Taky bych chtěla bejt reklama na hlad jako ty :wink: :wink:
15. črc 2009 v 08:14  • Odpověz
AHoj holky,
Petru, fotky nádhernýýýý! Já se u nich vždy fakt kochám, ten tábor je super, pro děti to musí být zážitek a na Toníčkovi je vidět, že je moc spokojený :sweat_smile: Ale věřím, že mít na starost dvě děti, je už záhul
:sunglasses: krásné batikované tričko :wink:

Jinak bych byla moc ráda, kdyby jsi psala tak jako dřív ... já si moc ráda všechny tvoje příspěvky čtu a kdo ne, tak ať je prostě nečte a zbytečně se u nich nezdržuje, ne?
Mě zájímá co a jak Tonda a to samé u ostatních dětí :wink: Nevadí mi, že píšeš dlouhé příspěvky, já si je fakt moc ráda čtu a taky mě zajímá a to myslím upřímně, co a jak měl, neměl Tonda a ostatní dětičky, protože když mám nějaký problém s Danym, ráda si prečtu, jak jste to prožívaly vy ostatní a vaše děti. Takže prosíííím, buďme jako dřív, kdo sem bude chtít přispívat, ať přispívá, kdo ne, tak ne ...

Medi, neštovice zatím dobrý ... nic. Tak snad už nevylezou, dneska to je 16.den, co byl Dany s neteří a na netu jsem četla, že je inkubační doba 11-16dní.
Brácha zatím taky dobrý ... o té neplodnosti jsem četla a i jiných nepříjemnostech, co se může stát, když chytí neštovice dospělý ... :confounded: To jsem nevěděla, že je HOnza chytil takhle v dospělosti ..

Tak hlavně že se vám Anči nevysapala z kočárku ... ono je to fakt hned, jsou jako žížalky :sweat_smile: jsou to šoky
15. črc 2009 v 11:35  • Odpověz
autor
Moni : mě věkový rozdíl 4-5 let příde docela fajn (i když bych ho nechtěla) a příde mi, že to je v mnohém snažší než mít děti po sobě dřív, ale jako fakt jsem byla totál unavená. Nebyly žádné problémy nebo tak, krom toho, že neteř skoro nechce jíst, ale překvapilo mě, jak je zmáhající ta péče o dvě děti. Asi už jsem prostě staroba nebo co. :grinning: , ale myslím, že až budu mít dvě děti, že už nebudu mít sílu na cokoliv jiného...např. zkončí moje ponocování atak :slight_smile:
15. črc 2009 ve 12:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.