• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
Ahoj matky a nematky :slight_smile:

Tak máme potvrzenou šestou nemoc, ale vzhledem k tomu, že se neléčí to neřeším. Stejně už to je mnohem lepší, už není celá pupínkatá. Naštěstí to nesvědí, tak to bylo k vydržení, jen kňourala a byla umrněná.

Honza byl dneska u zubáka, obrousila mu zub a příští úterý má v 8 dostat korunku...ale my chtěli bejt do středy v Kameničný..no tak nevím, jestli nám to za to stojí, jet tam v sobotu přes den a v podnělí zpátky...je to přece jen až u Žamberka. Ale je to sraz s mými spoložáky z uni, tak to zvažuju a fakt nevím... :frowning2:
3. srp 2009 v 19:51  • Odpověz
http://www.bokovachata.cz/
Jukněte tady, vypadá to dobře, ne? Mě se to tedamoc líbí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Jede tam na briádu jedna známá, zná majitele :wink:
3. srp 2009 ve 20:26  • Odpověz
Teda dámy, tady je ale provoz!!! :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
4. srp 2009 ve 20:35  • Odpověz
No tak já to teda z tý druhý stránky vytáhnu, no...

U nás 8. zubák... :slight_smile: A dneska hodinu a půl uspávání...supééér :unamused: :unamused: :unamused:
6. srp 2009 ve 22:23  • Odpověz
autor
ahoj holky, zítra jedeme do středy do jedné roubené chalupy na Kokořínksko, tak se těším.

leni : až se vrátíme (a ty budeš v Praze) zase se ti vetřu, jo ? :wink: Musím ti vrátit ten film. Taky jsem si ho koupila :dizzy_face:
a taky ti myslím dlužím fotky , když u vás byla Stáňa. Dodám asi na flashce, to bude nejjednodušší.

Medi : to uspávání máte teda děsný...ble
Andulka už je teda pěkně zubatá :slight_smile:

Sem Tondovi pustila krtečka abych mohla uvařit a je úplně v tranzu. Ani nebyl schopen dojíst banán, jak to žere..
Takže u nás vede Peppina a Krtek... :slight_smile:
7. srp 2009 v 10:19  • Odpověz
ahoj holky! včera mi kleknul počítač, tak snad se podaří zachránit videa a fotky, jestli ne, tak mě omejou! naposledy jsem zálohovala někdy v prosinci, jsem debil! no je to v opravě, tak uvidíme, tak jsem vzala za vděk starým notebookem, který máme naštěstí doma ještě schovaný, ale je to teda pomalýýýýý!!!

jinak co u nás nového, Honzík se začal pořádně vztekat a už si i lehá!!!! :grinning: holky to je pohled, ale zatím to dělá jen doma a já se tomu normálně směju, přijde mi to hrozně vtipný! teda až to bude dělat 10x za den, tak už to asi tak vtipný nebude, že? :grinning: dneska měl úplně amok, že jsem si dovolila se mu nevěnovat a skládala jsem prádlo ze sušáku a on se mohl zbláznit! no komedie! zatím si ho snažím nevšímat nebo ho jen na chvilku pochovám, ale už se teda pěkně projevuje. Jo a máme další 2 znaky - rybička a žabička, ale zatím je udělal jen asi 2x a taky dělá ha, ha na pejska :slight_smile: jinak letadlo pořád vede, to znakuje pořád.

Medi, teda Andulka je zubatka! Honzík má zatím 4 jedničky a 2 stoličky. S tím uspáváním teda nezávidím..... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Petru, klidně se vetři :slight_smile:, dej pak vědět, až přijedeš, kdy by se vám to hodilo. :wink:

Anička vás všechny zdraví, je jí fajn, jen ted ty horka jí dávají chudákovi zabrat! a je úspěšně zaregistrovaná v Podolí a myslím, že můžu napsat i kdy mái termín - 10.1. :wink:
7. srp 2009 v 15:00  • Odpověz
autor
Leni, to je fajn, ze je Anicka uz zaregistrovana. V podoli je to moc fajn. Byla jsem tam za kamoskou a kdyby to pro me nebylo tak z ruky, klidne bych rodila tam. Fakt moc hezka porodnice.

Drzim palce, at neprides o fotky a videa. Hodne toho mas na vasich strankach, ne ? kdyby bylo nejhur. Ale je to des. Ja prijit o fotky, tak se asi zblaznim. Fakt drzim palce, at to dopadne dobre.

Tonik ma taky dny, kdy me nenecha nic udelat. nastesti se moc nevzteka, ale za to hrozne breci....
a kdyz ma fakt svuj den, tak knoura neustale, jakmile neni po jeho....
Ale taky jen doma, venku je vetsinou hodnej....

No, mam zaplou zehlicku, nality lambrusco a cumim na Angeliku
:grinning: , tak musim jit, at se mi ta zehlicka nepali zbytecne...

zitra odjizdime na to Kokorinsko, tak se tu mejte fajn.

leni, ozvu se az se vratime.
7. srp 2009 ve 20:42  • Odpověz
Ahoj holky, tak my zase máme za sebou první kroky bez držení...teda je to takový to přecházení mezi mnou a HOnzou, ale má z toho děsnou radost.

Byli jsme v sobotu v Úvalech u mamky, tam jsme vytáhli bazén a koupali, v neděli zase koupání u Honzovy babičky a dědy v Cheznovicích (u Rokycan) V sobotu večer jsme byli u kámošky v bazénu večer na zahradě a pak jsme tam uspali v kočárku, jenže pak dorazilo ještě pár kamarádů a nějak nebyli dostatečně zticha a tak se nám po desátý prdelka vzbudila a jak už nemohla pořádně zabrat, tak ani cesta domů nebyla v klidu....no prostě se uspávalo do půl druhý, kňourala, odkopávala se...no myslela jsem, že mě klepne. Včera jsme byli večer na koncertě v kostele sv. Vavřince naproti bludišti na Petříně, hrál tam s kapelou můj spolužák z uni, do půl devátý ťapala a pak teda vytuhla a v klidu jsme přenesli do auta a pak doma do postýlky. PEtřín v půl desátý vylidněnej, Praha úúúžasně osvětlená, oranžový měsíc visel nad Vltavou...no paráda:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:. My šli se slunečníkem, aby jí lampy nesvítily do očiček....No bylo to fakt moc prima. Jen cestou tam naše tramvaj nabourala...vjelo tam nějaký auto, tramvaj se nadzvedla z kolejí a zas si sedla...auto ulomený kolo, zbořenej předek...fuj :unamused:

Dneska jsme byli jen s tchýní, má dovču a nějak se jí vůbec přes den nechtělo chrnět. Ráno teda dobrý, spala do jedenácti (od půl 10), ale pak ani prd. Ale ono bylo fakt divně...

Leni, to je teda drsný...asi budeš muset bejt drsná...toho se bojím, že naše draková začne takhle blbnout, vztekat se a tak....a že budu muset dát na prdelku...

Petru, užijte si Kokořínsko :slight_smile:
10. srp 2009 ve 21:45  • Odpověz
Ahoj holky,

tak se hlásím po dovče. :slight_smile: Bylo to fajn, jen to moc rychle uteklo. :slight_smile:
Byli jsme v Jizerkách - v Desný. Počasí vyšlo pěkně, vůbec nebylo horko. A byli jsme na Mumlavských vodopádech, na Ještědu, na rozhledně Štěpánka,... Ale nebyly to žádný velký túry, to s mimčama moc nešlo. :slight_smile:
Mišák to zvládl hezky, byl zlatíčko. Když teda nepočítám brečení - vztekání, když něco nebylo po jeho. :slight_smile:
Už se pěkně rozťapal, i když k lezení se taky ještě vrací. A zbožňuje psy, to vždycky úplně vejskal. Ale jen velký, malých si vůbec nevšimne. V tom penzionu měli salašnickýho psa a na toho se vrhal, pes mu oblízal ruce,... :slight_smile:
A taky tam hezky spal. Sice chodil spát až okolo 22-22:30, ale vstával v 8-8:30 a to jsme ho možná někdy vzbudili my. Chodili jsme pozdě na snídani. :slight_smile: No ale doma vstával v Ne v 7:45 a dnes v 6:45.

Dneska poprvé zopakoval u ovečky bé, ale byla to spíš náhoda. Řekla bych, že celkem rozumí, ale mluvit nemá potřebu. Teda "povídá" hodně, ale beze smyslu.
A včera jsem věšela prádlo a Mišáka už to nebavilo. A pak mi začal prádlo a kolíčky podávat. To bylo moc hezký. Pak teda podával i jiný věci,...
A taky má oblíbenou hru - vše nám strká do pusy - hračky, ponožky, kolíčky, míčky... :slight_smile: To mu vydrží dlouho. :slight_smile:

Omlouvám se, že nereaguju, ale už je zas nějak pozdě. Tak snad příště. :slight_smile:
Mějte se hezky. :slight_smile:
11. srp 2009 v 00:10  • Odpověz
Ahoj holky, taky se hlásím z návratu z dovolené z Vysočiny, bylo to super, počasí příjemný, podnikali jsme různé výlety. Dany byl spokojený, od rána do večera venku, nejvíc spokojený byl na zahradě, hrabal se v hlíně, sbíral kameny, trávu ... chodili jsme se s ním dívat na psy a kočky, když vidí psa, tak bafá, když kočku, tak mňouká ... a když viděl prasátko, tak chrochtá ... no je s ním teď sranda ...
Teď nově začal dělat na auta brrrr, když jsme byli u vody, tak mlaská a dělá rybu :grinning:

My jsme se tam byli podívat na hradě Pernštejn, ale jenom okolo, dovnitř to s prckem nejde a byli jsme ve westernovém městečku Šiklův Mlýn. :slight_smile:

Dany se taky začal vztekat, ale beru to , že je to normální, že to je tak u každého dítě ...
vzteká se, když ho strojím, když mu beru nějakou hračku, nebo když chci jít jinam než on ... zatím se nelehá, ale kleká ... což k lehu není moc už daleko :sunglasses: A taky když má vztek, tak nás plácá rukou a někdy docela dost ... takže dostává přes prstíky jemně ... protože na Vysočině takhle plácal kolikrát i děti ... snad ho to přejde, teď je ještě malý asi aby to pochopil
11. srp 2009 v 11:29  • Odpověz
A dneska jsme byli na roční prohlídce, bylo to peklo, Dany začal fňukat jen co uviděl sestřičku a řvát, když uviděl doktorku. Nechtěl se nechat zvážit, změřit, poslechnout ... no prostě nic, takže to bylo v takovém fofru vše. Bojí se tam od té doby, co měl zánět průdušek. A při očkování začal řvát docela slušně ...
Ale měří 78cm (ale myslím, že má víc, doma jsme mu naměřili 80cm), je to teda na rok čahoun a váží 1010g
11. srp 2009 v 11:31  • Odpověz
Stáni, to je hezký, že ti takhle Mišák pomáhá s prádlem :sweat_smile: Dany teď taky vše podává, když mu řekneme "dej", tak nám vše nosí, kolikrát nám to položí na ruku a hned si to bere zase zpět, abychom mu to nevzali :sweat_smile:
A vše teda ochutnává ... hlavně kamínky a hlínu :sunglasses:

Medi, gratuluju k prvním krůčkům!
Najdu někde foto ze Švédska? :slight_smile:

Petru, jsem zvědavá, jak bylo na Kokořínsku :wink:
11. srp 2009 v 11:34  • Odpověz
11. srp 2009 ve 12:10  • Odpověz
Ahoj holky,

práce mi tu přibývá, tak se nenudím :slight_smile:

Moni, hezké fotky z dovči, je vidět, že jste si to užili :dizzy_face:

Leni, pozdravuj Aničku! Doufám, že jí je dobře. Zajímalo by mě, jestli už se juí rýsuje bříško :dizzy_face:
No a přeju pevné nervy se vztekajícím se Honzíkem, nezbývá než to vydržet, tímdle obdobím si projde každé dítě :slight_smile:

Stáni, jsem ráda, že i vám se dovča vyvedla.

Medi, koukala jsem na FB na nové fotečky - Andulína je šikulka a krasavice :sunglasses:

Tak se mějte krásně!
12. srp 2009 v 09:24  • Odpověz
ahojky holky!

Honzík mi usnul a já tu od rána řeším trable s platební kartou. Někdo si totiž na mojí kartu koupil letenky za 32tisíc a totálně mi vybílil účet :angry: :angry: :angry: tak musím ještě dneska zajet do banky a podat to jako reklamaci, no jsem na to zvědavá! já vůbec nevím, jak se to mohlo stát! ale možný je asi dneska všechno, zvláště když člověk platí kartou přes internet, jenomže já používám jen osvědčený zabezpečený eshopy, tak vůbec nevím, co je špatně. Taky mi minulý týden zkolaboval comp, tak si říkám, jestli to nemohl být nějaký vir a jestli se nedá to číslo karty vytáhnout z počítače... no radost z toho nemám!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: říkám si, že když jsou to letenky, že to přesi musí být dohledatelný, kdo to kupoval, letenka se přeci kupuje na jméno!! no uvidíme.. jsem z toho celá špatná...

Moni, krásný fotky z dovči, Daneček je kulíšek a je vidět, že si to užíval a vy taky!!! Jinak Dany váží stejně jako Honzík a asi jsou i stejně velký :wink:

Alčo, Anička budu pozdravovat, bříško už se jí rýsuje, je to už na první pohled těhulka :slight_smile: a moc jí to sluší!!

Stáni, to je dobře, že byla dovča fajn a Mišák hodnej!

Medi, gratulace k prvním krůčkům, Andulka je šikulka!!!!!! :wink:

tak se mějte krásně!
12. srp 2009 v 10:45  • Odpověz
Ahoj holky,
Leni, to je strašný :unamused: to vůbec nechápu, jak se to mohlo stát ... věřím, že jsi z toho hotová ... tak držím pěsti, ať se to nějak vyřeší ...
12. srp 2009 v 11:08  • Odpověz
Teda Leni, to je vostrý :frowning2: Tak držím palce, ať to co nejrychleji dobře vyřídíš. Pak napiš, co na to banka a tak... jsem zvědavá, jak se takovýdle průšvihy v dnešní době řeší :confused:
12. srp 2009 ve 12:07  • Odpověz
tak jsem byla v bance, no reklamace trvá 90 dní :confounded: . řekli mi, že se to stává, když člověk platí kartou přes internet, prý je to ted poměrně časté. Jako šance na uznání, že jsem to neplatila já a ty peníze dostanu zpátky moc velká není, teda ta banka mi to věří, že jsem to já neplatila, protože mi ráno sami volali, že mám nějaký divný pohyby na účtu, ale zastavit už to nešlo, ale musí to uznat protistrana, teda ten komu ty peníze přišli (ty letecké společnosti) a vrátit je zpátky bance a jedině tak mi je ta banka vrátí. No tak jsem se z nich snažila dostat, co pro to člověk může udělat, aby mohl nakupovat přes internet a bezpečně a je to tak, že nejbezpečnější je PayPal, ale všechno ostatní je prostě riziko. docela uklidňující ne? :stuck_out_tongue_closed_eyes: prý ještě existuje nějaká karta na placení přes internet, ale to taky není plně na 100%. a nebo si tu kartu můžu nechat zamknout a pokaždý, když budu chtít něco platit přes net, tak si zavolat do banky a odemknout si jí. Jenomže já kartou platím pořád, přes net i v obchodě, tak by to byl docela opruz, no, tak nevím, jak to budu dělat, asi prostě nebudu nakupovat. :grinning: No holky, řeknu vám, jsem z toho hotová......takových peněz!! :frowning2: :frowning2:
12. srp 2009 v 15:28  • Odpověz
Leni, no to je teda hukot. A ty platíš kartou? Ne z účtu na účet???Asi to do ciziny moc nejde, co? No tak to držím moc moc palce, ať toho šmejda, co to udělal chytnete. Bych na něj podala trestní oznámení. Určitě nejsi jediná, komu to udělal.

U nás se skoro chodí, už se vydává drak mezi náma dvěa na prochajdu :slight_smile: Jinak my říkáme haf, bé, mňau, ihahá, brrrrr na auto, šš na mašinku, pipi na ptáčky...i když někdy dělá pták tá tá (jako pták, pták :grinning:, má to, kočka, trochu pomotaný)čičiči...teda samo, že to není tak ouplně dokonalý, ale jde to :slight_smile: Haf teda říká skoro furt, páč tady je psů jak nasr... :slight_smile:

Stáni, Moni, je fajn, že jste si užili dovču :slight_smile: Moni, fota jsou na fcb-.

Včera jsem byla na beachvolejbale a dneska mě ségra táhne do fitka na bosu, tak jsem zvědavá, jestli budu ještě někdy fungovat.
ZEjtra dorazej kluci z Braunschweigu na Czech Open, tak se jim budem muset trochu věnovat :slight_smile: Se na ně těšíme.

mějte se, jdu něco dělat, než přijedou ti draco z Čelákovic...myslím ségru, Marťase (ten bezva ťape, rozkročenej, rozpaženo a jede....:wink: ) a Štěpu.
12. srp 2009 v 17:23  • Odpověz
autor
Ahoj holky, jsme zpátky z Kokořínska.
Měli jsme se moc fajn. Toník si to užil a byl celou dobu zlatej. S Františkem jsme z něj byli fakt nadšený.
Jsem zvědavá, jak mi to dá sežrat zítra, po několika dnech v přírodě se spoustou zábavy, zážitků a lidí zase doma v bytě, jen s mámou... :sunglasses:
Fotky dodám později a taky vás musím dočíst a kouknout na Monči fotky atak....

leni, zahlídla jsem, co se ti stalo....Příšerný !!!!! Fakt nemám slov. Byla bych moc ráda, kdyby to šlo nějak vrátit. Držím palce.

taky jsem zahlídla , jak je Andulka šikovná. Super :dizzy_face:

víc dočtu zítra.
dobrou
13. srp 2009 ve 02:09  • Odpověz
Leni,
to je fakt síla. A řekli ti, u jaké letecké společnosti se ty letenky koupily? A další postup je jaký - ta banka to bude vymáhat na tý společnosti nebo si to musíš zařídit sama a dokazovat jim, že jsi ty letenky nekupovala ty a ať ti laskavě sdělí informace o vystavených jménech na letence... nebo jak?
No myslím na tebe, držím palce.
13. srp 2009 v 10:06  • Odpověz
Leni, tak to držím pěsti ... to je fakt síla :angry:

Petru, vítej zpátky z Kokořínska, těším se na foto!

Medi, to je Andulka šikulka! To už teda krásně povídá! :wink:

Dany má od včerejška teplotu 38,4. Nejspíš reakce na očkování na 4.dávku Hexy. Tak jsem mu dala na noc Nurofen a nesrazil mu to, dneska měl ráno zase 38,4. Volala jsem doktorce, tak prý se máme přijít zítra ukázat s močí, že to může být reakce na to očkování, že v sobě může mít nějaký bacil a kdyby měl dneska k 39, tak moč a rovnou na pohotovost, tak snad to bude dobrý. Vůbec nevím, jak s tou močí ... když nevím, kdy bude čůrat, teď lítá, jestli ho budu muset nechat nahého a lítat za ním s nějakým kelímkem??? Nemáte některá zkušenost?
13. srp 2009 v 10:27  • Odpověz
A ještě ohledně měření teploty ... jaký máte teploměr? My máme tu rychloběžku a i digitální, ale teď měřit Danymu teplotu to je síla :unamused: řve, vzteká se u toho, mrská nohama a já ho prostě neudržím, abych mu dala do prdelky teploměr, mám normálně strach, když mu ho do prdelky dám, jak kope nohama, aby si neublížil ...
přemýšlím, že si koupím ten teploměr s tím světýlkem na čelo nebo do ucha ... sice je to drahý jako prase, ale myslím, že bych ho využila a bylo by to víc v klidu. Nemáte ho některá?
13. srp 2009 v 10:38  • Odpověz
Moni, jé, chudák Daneček! tak snad to bude jen reakce na tu hexu, i kdž teda teplota je to docela vysoká. No s tou močí to asi budeš muset udělat tak, že za ním budeš běhat s kelímkem, už se ti to nějak povedlo? teploměr mám taky digitální do zadečku, tak to neporadím... tak at je Danečkovi líp!

Petru, super, že jste si to užili!!! těším se na fotky!!! :wink:

Alčo, vše nej k svátku! jo a k té bance - tak banka si tu reklamaci vyřizuje sama, teda zjistujou si to všechno a do 90 dnů mají dát vědět, ale dneska jsem ještě našla na internetu, že podle zákona, pokud dojde ke zneužití platební karty po internetu a ty nesouhlasíš s odečtenou položkou (tedy platbu jsi neskutečnila), tak ti banka musí peníze vrátit, ale určitě v tom bude nějaký háček. Ale jestli mi ty peníze banka nevrátí, tak to asi jen tak nenechám a obrátím se třeba na sdružení pro ochranu spotřebitelů nebo tak něco.

jinak u nás docela pokrok ve znakování, už znakuje krásně rybičku, pití, letadlo, hodiny a ted si udělal sám znak pro sušenku :slight_smile: včera jsem na to nemohla přijít, protože furt kroutil ručičkou a já nevěděla co to je a pak se vrhal na pytlík se sušenkama. Jo jenomže sušenku dělá skoro pořád, jak ted bojkotuje to jídlo v židličce, tak mi připadá, že má hlad a cpe se vším okolo.:slight_smile:
13. srp 2009 v 15:49  • Odpověz
Ahojky,

Leni, s tou kartou je to drsný. Tak držím palečky, ať to dobře dopadne.
To je Honzík šikula s tím znakováním. :slight_smile:
Já jsem Mišákovi pár dní ukazovala letadlo (lítají u nás cca po 2 minutách, tak jsem mu pořád mávala před obličejem) a nic. Možná to ještě zkusím, neměla bych to vzdávat tak brzy. Ale mám pocit, že Mišák se okamžitě naučí to, co potřebuje (např. přinést botičky, když chce jít ven, nasednout do tatry, když chce vozit,...), ale ostatní, pro něj neužitečný věci, mi vesele ignoruje. A když se snažím mu něco říct nebo ho něco naučit, tak ho zajímá milion věcí okolo, jen ne já. :slight_smile:

Medi, tý jo, to je Andulka šikulka, že takhle povídá a ťape. :slight_smile:
Mišák je hodně upovídanej, ale bez významu. :slight_smile:

Moni, chudinka Daneček, tak snad mu bude brzy líp. :slight_smile:
No s tou močí nevím, jak to řešit, to se fakt chytá blbě. (To je podobný, jako když má někdo přinést moč od psa nebo od kočky... :grinning: Ne že bych to chtěla srovnávat, ale nedávno to někdo někde řešil.). Mišákovi brali moč, jak jsme byli na pohotovosti, to na to měli takový pytlíček, který se nasunul na pindíka a přilepil na bříško. No ale nevím, jestli se to dá normálně sehnat.
Teploměr máme digitální a pak skleněnou rychloběžku, která mi teda extrarychlá nepřijde. Taky se bojím měřit teplotu v zadečku, zvlášť, když kope nožičkama. Tak si Mišáka posadím na klín, snažím se ho něčím zabavit, dám mu teploměr do podpaždíčka a přitisknu ručičku. Taky se mu to teda nelíbí, ale jakžtakž to jde. Není to teda asi úplně přesný, ale když je teplota vysoká, vylítne to na teploměru rychle.

Alčo, všechno nejlepší k svátku. :dizzy_face:

Petru, to je dobře, že jste si to užili, těšíme se na fotky. :dizzy_face:

My jsme u nás dneska měli babičku a Mišák byl zlatíčko. Krásně si s ní vydržel hrát, že jsem stihla uvařit,... Musela jsem teda být nablízku, ale bylo to fajn. :slight_smile:
Jo a ještě k tomu vztekání. Když se Mišákovi něco nelíbí, tak brečí, ale tak nějak normálně. Včera jsme byli s kamarádkou na hřišti a když svýmu synkovi něco nedovolila, tak se otočil, kleknul nebo sednul si a rozječel se, až z toho bolely uši. Mišák se z toho rozbrečel, když ho slyšel, asi se bál. :slight_smile:

Tak dobrou noc a hezký den. :slight_smile:
14. srp 2009 v 00:19  • Odpověz
Jo a Moni, pěkný fotky z dovči. Moc vám to tam sluší. Je vidět, že jste si to hezky užili. :slight_smile:
A ještě k očkování - Mišák dostal 3x Hexu - ve 4,5 měs., v 6 měs., v 7,5 měs. Pak jsme měli přijít ve 14měs., tak jsem si myslela, že to bude 4. Hexa, ale tu prý dostane až v 18ti měs. a teď to bylo očkování proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám. :slight_smile:
14. srp 2009 v 00:31  • Odpověz
autor
ahoj holky, postupně dočítám. Dnes jsem měla hodně práce s dortama a když Toník spal, tak jsem spala s ním, tak mám čas až teď.

Moni, Stáni : super, že jste si tak užili dovolené.

Moni : fotky máte jako vždy moc krásný. Úplně se stydím, dát sem ty naše, jaké máte hezké záběry atak...Vaše fotky nikdy nejsou nuda.
Daneček je nádhernej a ty jeho hadrříky. Ale to se opakuju. Taky mi příde, že mu zhoustli vlsáky, vi´d ?
Je úžasný, kolik zvířátek za dovolenou viděl.

Medi : gratuluju k prvním krůčkům ! Ten večer v centru prahy zní úžasně. takové chvíle mám taky moc ráda.

Stáni : to je bezva, že byl Mišák na dovolené hodnej. Akorát, že moc nemáte volnej večer, když chodí Mišák tak pozdě, co ?
14. srp 2009 v 00:57  • Odpověz
autor
My jsme skoro každý večer "pařili" do půl třetí, tak to bylo moc fajn. Byla jsem s fajn kámoškama, co je znám leta z kostela a dvě z nich tam měli taky děti. Dohromady byli 4. jedna má dvouletýho a čtyřletou a druhá tříletýho a druhý čeká v září. pak tam byli dvě kámošky, co ještě nejsou vdané a pak se tam stavovali další kamarádi jen na jeden večer a noc.

V týhle sestavě jsme byli naposled před rokem, tak to bylo prostě moc příjemný. Pokecat, zapařit, děti si vyhráli....Akorát, že se taky dost rvali a každou chvíli nějaké brečelo nebo mělo hysterák atak...
Toník naštěstí ne, ale je to podle mě tím, že je ještě malej.
Ještě není ve věku, kdy chce to, co mají druzí...teda kromě jídla... :grinning:
Tolik zmrzliny, co měl tady, neměl za celý život....ale když jsme dětem dali zmrzlinu, tak chtěl taky...
asi bych mu těžko vysvětlila, proč mu nedám, takže měl jeden kornout a tři nanuky. A taky jedno lízátko. Byl z toho hrozně nadšenej a pořád ukazoval na zmrzliny dětí a řikal : má taky... :slight_smile:

kámošky se smáli, že je to sice celej František, ale že to jak je na jídlo má po mě... :sweat_smile:
on zatím nemívá histeráky, ale když mu člověk vezme jídlo natož třeba zmrzlinu (abychom jí třeba jen olízli) tak to řval jako bychom mu šíleně ubližovali... :sweat_smile:

když mu děti brali hračkjy, tak jen koukal, ale jakmile mu někdo vzal jídlo, tak hned slzy jako hrachy... :grinning:

fotky mám tady.....http://petruna.rajce.idnes.cz/Dobren_7.8._-_12.8/

je jich asi polovina z toho, co jsem nafotila, ale nechci vás zdržovat fotkama dětí mých kamaádek atak, takže jsem na rajče dala převážně ty, kde je Tonda nebo my.
14. srp 2009 v 01:02  • Odpověz
autor
Moni : to mě mrzí, že má Dany vysokou teplotu. Tak ať je to brzy dobrý.
S tou močí mě nic nenapadá. jak Tonda nechodí na nočník, tak taky nevím, jak bych mu jí sbírala.
leda zkusit nočník, kdyby se náhodou vyčůral...

teploměr mám ten ušní. Do prdelky jsem nikdy nepoužívala. No , ten ušní byl drahej jako blázen a příde mi nepřesnej...občas totiž naměří bludy, když jsme to třeba zkoušeli na sobě...tak nevim...takže já Tondovi dávam klasickej digitál do podpaždí a sedí mi u toho na klíně.

Jinak, Dany má úplně stejnou váhu jako Toník v roce
:wink: taky měl 10100 :slight_smile:

My jdeme v září na kontrolu v roce a půl a dostane poslední prevenar.
14. srp 2009 v 01:19  • Odpověz
autor
Leni : gratuluju k dalším pokrokům ve znakování. je to super vid?
mě štve, že nejsem důsledná na učení nových znaků, protože Toníkovi to ted jde rychle....tedy kdyz ho daný znak zaujme.
Na dovolený si vymyslel dva nove znaky , kdyz se maminka k nicemu nema..
:slight_smile:
vymyslel si znak pro zvonecek a kreslení křídou.

Jinak, ty zážitky se znakováním jsou fakt super...

Tonik jeden cas docela upustil od znaku "jeste", ale ted ho zacal delat znova a pride mi, ze spis ve vyznamu "taky" nebo by se dalo rict, ze i ve vyznamu "chci"..

ve vyznamu "jeste" to dela jednak u jidla, jednak u veci...treba, kdyz chce jeste precist knizku, otocit stranku, pustit znova pohadku, kdyz chce zopakovat zazitek (treba prelet letadla)
a ve smyslu "taky" to dela, kdyz ma nekdo neco dobryho a on chce taky.

kamaradky se docela bavili tim, jak ten znak Tonik dela durazne, kdyz jde o nejakou dobrotu nebo o jidlo obecne
Byli jsme treba pred hospodou a holky detem koupili zmrzlinu. Ja se rozmejslela, kterou Tondovi koupit, protoze meli jen ruskou a Míšu.
Deti uz zmrzku davno lizali a Tonik chodil sem a tam a uplne nestastne na me a na Frantiska ukazoval znak (dela to tak, ze busi prsty jedne ruky do dlane druhe)
Busil hrozne durazne, az se kamaradky smali...

jakoby nam rikal : copak to nechapete? vam rikam : chci taky zmrzlinku a hned !!!
:grinning:

kamosky pak vecer rikaly, ze kdyby neumel znakovku, tak bych sice taky poznala co chce (spousta veci je proste jasna i bez znakovky), ale z velkou pravdepodobnosti by se to neobeslo bez place a knourani a nebo otravneho ukazovani doplneneho citoslovcem "eeeeeeee".

V tomhle fakt vidim smysl. Vim, ze bych spoustu veci rozumela i bez znaku, ale casto nam to usetri plac a takove to vztekani z toho, ze mi maminka nerozumi....
14. srp 2009 ve 02:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.