• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
ještě jednou....odkaz...funguje vám to? Tady to dneska exkluzivně kraví....

http://www.youtube.com/watch?v=fNcapdbx31U
17. srp 2009 ve 21:41  • Odpověz
Medi, super video!!! Andulka je fakt šikula!!

no je mi jasné, že nám nastávají krušné časy :grinning:
17. srp 2009 ve 21:42  • Odpověz
Moni, s tim jídlem vydrž, může to být jen dočasné, já osobně nedávám nic, když se u jídla vzteká, tak ho nechám a nedávám mu nic, maso pak odpoledne už nedávám, dělám to jako normálně, jen je vlastně bez oběda :slight_smile:, já bych to svedla i na ty vedra, že na to prostě nemají chut. Mě ted Honzík jí docela dobře, ale hrozně malé porce, ale přesně jak píšeš, rohlík, křupky, sušenky a další "úžasně zdravé" :slight_smile: věci by mohl jíst celý den :slight_smile:
17. srp 2009 ve 21:53  • Odpověz
Petru, s tím nábytkem z Ikea máš pravdu, že něco mají jen chvíli, třeba já ted chtěla stejnou skříň, co jsme koupili před 2 lety a už jí nemají a pak stejnou komodu, co jsem kupovala minulý rok a už jí taky nemají :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale věci tam mají super! mě přijde škoda, utrácet velké peníze za nábytek, skoro všechno kupujeme tam.
17. srp 2009 ve 22:08  • Odpověz
holky, jdu spát, nějak mi blbne net a jede to hrozně pomalu..... napíšu zas zítra, dobrou
17. srp 2009 ve 22:13  • Odpověz
LEni, máte taky net od O2, ne? U nás to děsně kravilo. :frowning2:

My máme z Ikea stěnu, skříně, stolek....a ted se chystáme zrušit sedací lavici v kuchyni a vyhlídla jsem si tam za 1800,- stůl a 4 židle...tak až budem mít trochu míň hlouběji do kapsy, jdu do něj!!!
17. srp 2009 ve 22:24  • Odpověz
autor
lennik : jé gratuluju k chození. Je pro mě čest, že začal na můj a médi svátek :sunglasses: :wink:
s tou Ikeou je to přesně jak píšeš. Takže mám akt strach, že za půl roku nesežu vše, co chci. Mám to vymyšlené tak, bay vše k sobě ladilo. Nechci mít v jedné místnosti nábytek různých barev nebo tak...
no uvidíme.
nejradši bych vše nakoupila teď, ale nevím, kam bychom to dali.
Asi v Ikey nejde něco zarezervovat, co ?:sweat_smile:

s hlídáním věřím na 100% jen Františkovi a teď už i tchyni, ale to jen přes den. Na celý víkend bych jim Tondu zatím nepučila. jsem v tomhle fakt děsná. Nečakal jsem, že budu tak ustrašená a taky závislá.
Moje máma je taky v pohodě a s dětmi to umí, ale to spíš až bude Toník starší. Teď bych jí ho nedávala, protože má dost práce s tátou a navíc se Toník táty trochu bojí.

Jsem zvědavá, koho najdeš na hlídání. Zuzka z březnovek má chůvu a je s ní spokojená. Má tuším nějakou mladou holku.
To mi připomíná. Od září už je Zuzka v Praze, tak můžeme udělat ten společný sraz s tou vaší společnou kamarádkou.. :wink:

medi : video super, Andulka krásné utíká roku, je fakt roztomilá.

:dizzy_face:
17. srp 2009 ve 22:26  • Odpověz
díky za pochvaly :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Já teda tchýni věřím a naše mamka by to taky přes den zvládla, ale jinak teda nevím...s kočárem na dvě hoďky ještě tak švagr se slečnou...ale jinak nikdo. Jen HOnza to s ní umí suprově :sunglasses:
17. srp 2009 ve 22:41  • Odpověz
autor
jo jinak holky, u nás je teď od Kokořínska (ale částečně to bylo i dřív) luxusní tatánkovské období.
Jako normálně už žárlim :sweat_smile: :pensive:
zvlášt když už to i okolí komentuje.

dokonce mi Toník pár dní řikal táta.
Nejdřív jsem si myslela, že jen volá tátu, ale fakt mi tak chvíli řikal. :sweat_smile:

no a volání : táta, táto...mám celý den a ráno když jde do práce, tak řev......
17. srp 2009 ve 22:48  • Odpověz
Ahoj holky,

Leni, Medi, gratulace k chození. :slight_smile: Honzík i Anička jsou velký šikulové. :slight_smile:
Což mi připomíná, že jsme vlastně Mišáka ještě pořádně nenatočili jak chodí. Máme jen začátky a to už je asi měsíc zpátky. Jsme ostudy. :slight_smile:
U nás to hlídání teda zatím není o moc horší než při lezení. Mišák naštěstí moc nepadá a když, tak dopředu na kolínka (včera už si je odřel). No a rychlej je, ale v cizím neuzavřeném prostředí zatím spíš lezl nebo se bál jít ode mě moc daleko. I když včera se vlastně vydal pryč po chodníku a ani se neohlídl, jestli jdu za ním. :slight_smile:

Moni, já bych taky řekla, že Dany možná nemusí chtít oběd kvůli horku. No uvidíš, jak se to bude vyvíjet. U nás je to naopak. Mišák celkem jí oběd a večer kaši, ale moc nechce jíst dopoledne. Taky moc nechce přesnídávky a piškoty. A jinak jí celkem cokoli, ale žádný velký porce. :slight_smile:

No u nás je hlídání pořád stejný. I když teď Petr hlídal trochu častěji a hlavně už u něj Mišák tolik nebrečí. A někdy už vydrží chvíli i s někým jiným. :slight_smile: No ale na delší dobu si to zatím nedokážu představit jít někam bez něj. :slight_smile:

Petru, Mišák taky brečel, když se za Petrem po odchodu do práce zavřely dveře, ale nebylo to tím, že by mu tolik chyběl, ale že chtěl Mišák taky ven. :slight_smile:
To věřím, že na Františka žárlíš. :dizzy_face:

Mišák poslední dny vstával v 8h, usínal okolo 15.-16.h, spal 2-3h a chodil spát ve 22h. Dneska přes den nespal vůbec, tak doufám, že si z toho neudělá pravidlo. Večer usnul v 19:30, tak jsem zvědavá, jak bude ráno vstávat. :slight_smile:
17. srp 2009 ve 23:20  • Odpověz
Petru, já chci takyyyyyy tatánkovské období!!!! :grinning: :grinning: no, žárlila bych asi taky, ale bylo by super, když by prďola byl na chvilku upnutej na někoho jinýho než na mě!!!! :wink: :wink:

Stáni, Honzík taky brečí, když Láda ráno odchází do práce a vidí, jak zavírá dveře, ale přesně je to proto, že chce taky ven :wink: nespání přes den je masakr, to si pak za celý den nesedneš ani na minutu, to je síla, tak doufej, že to Mišákovi nevydrží. a to si člověk říká, že jak začnou chodit, že musí být hrozně unavený co?
18. srp 2009 v 09:58  • Odpověz
Petru, jak si psala o tom znakování, to je super, jak Toník už takhle krásně komunikuje!!!! u nás se ted Honzík zasekl na jednom znaku a používá ho skoro pro všechno, je to znak "pití", ale on to ted používá když něco chce, cokoliv, takže se ted vůbec neučí nové znaky, jen pořád dělá ten jeden, tak nevím, snad se zase rozjede, zatím je to docela frustrace, když to dělá celý den a já nevím co chce, snažím se mu ukazovat pár nových znaků, aby to odlišoval, jako "sušenka", "křupka", "pití" a "ven", to jsou většinou věci, které asi chce, tak snad to půjde :slight_smile:

Jinak k tomu hlídání, já nejvíc věřím Ládovi a pak mojí mamce, jsem to včera napsala, jako kdybych věřila jen mamce a Ládovi ne :slight_smile:, Láďovi bych ho bez obav nechala celý den, jen tich příležitostí je zatím hodně málo, spíš bych potřebovala nějaké hlídání přes den, abych mohla zařídit nějaké věci, jako banku, doktora a tak, kam Honzíka brát prostě nechci. Tchýni mám taky tady v Praze, ale ta nemá na hlídání čas, což je docela škoda. No nevím, jsem zvědavá, jestli tu paní na hlídání dotáhnu do konce, prostě jestli najdu tu odvahu Honzíka s někým cizím nechat, bude to těžký, bude to muset být někdo, kdo mi fakt sedne a s kým bude Honzík v pohodě. Petru, nemohla by ses prosím Zuzky zeptat, jestli hledala přes nějakou agenturu a případně přes jakou?
18. srp 2009 v 10:08  • Odpověz
Medi, to je super, jak Andulka chodí! Šikulka :wink:
Leni a Honzíkovi taky gratuluju k prvním samostatným krůčkům! To teda na poprvé ušel fakt kus!!!!! :wink:

Dany teď spí, byli jsme hned ráno na procházce a vytuhnul mi už v kočárku, po obědě s ním chci jet poprvé busem do Pardubic, tam nás vyzvedne Martin a pojedeme na zahradu k tchánovcům.

Možná ohledně toho jídla je to díky vedru, no uvidím dneska, až se probudí ... ráno snědl v pohodě ovocný jogurt, k tomu křoupal piškoty a cestou z obchodu ještě okusoval rohlík

Co se týká hlídání ... tak u nás je to hodně špatný ... moje mamka si ho nepůjčila ještě ani jednou :frowning2: a tchánovci bydlí za Pardubicema a když přijedou, tak je to na návštěvu, ale vím, že kdybych bydlela poblíž nich, tak je to v pohodě, s Danečkem to umí ... snad si ho naši půjčí až bude trochu větší ... mrzí mě to i kvůli tomu, že bydlí od sebe asi 200m, ale o tom jsem už tady jednou psala ...
Ale kolikrát jsem hotová, když ho mám od rána do večera sama ... a na druhou stranu si nedokážu představit, že bych ho celý den neviděla :confused: , to by se mi zase stýskalo.
Jsem magor, ale já mám 100% jistotu zatím jenom v Martinovi. :slight_smile: Ale snad před podzim a tak se to zlepší a necháme ho už hlídat aspoň na pár hodin u tchánovců, ráda bych si zašla s Martinem jen tak na véču, někam posedět a tak ... :slight_smile:
18. srp 2009 v 10:49  • Odpověz
Holky, u nás rostou čtyřky a je zubový haló... :frowning2:

Moni, určitě bude zase baštit dobře, Anče jednu dobu nechtěla vůbec nic...kromě jedný skleničky nic nejedla...ale to se překoná a bude to ok, uvidíš :slight_smile:

Stáni, tak natočit a šup sem s tím :slight_smile:
18. srp 2009 v 11:30  • Odpověz
autor
Moni : já mám taky 100% jistotu jen ve františkovi. To že ho už tchánovcům dokážu nechat skoro celý den, je sice fajn, ale nemůžu říct, že bych se nebála...
Přesně jak píšeš. Na jednu stranu to je hrozně fajn, si odpočinout, ale taky mi pak Toník chybí a večer už jsem nervozni. Zatím si nedovedu představit, že bych byla bez něj třeba víkend.
Ale zase musim říct, že jemu to fakt prospívá být s někým jiným. Je to jen moje sobectví, že jsem ho nepučovala od malička (no, tak taky hrálo roli kojení)
U tchánovců je spokojenej a pak se na sebe o to víc těšíme a já když jsem dlouho bez něj, tak jsem pak na něj i milejší než po celém dni, kdy třeba prudí.
Takže je opravdu fajn ho pučovat a nebýt tak závislá. Snad to bude s jeho přibívajícím věkem lepší.

Leni : já to brala tak, že krom Ládi věříš ještě mamce.
Myslím, že to tak má skoro každá máma, že na prvním místě věří tatínkovi dítěte.

na tu agenturu se zeptám.
18. srp 2009 ve 12:03  • Odpověz
autor
Medi : u vás je růst zubů vždycky docela síla, co ? Co jsem si tak všimla. Tak ať se brzo proříznou a Andulka má klid. :wink:
18. srp 2009 ve 12:04  • Odpověz
autor
Leni : ještě k tomu znakování. mě se taky stává, že nerozumím všemu, co Tonda znakuje..A taky mi dělal pro více slov jeden znak. Teď už je to mnohem lepší, ale i tak něco občas ukazuje a já nevím co chce. On třeba teď fakt často dělá "ještě" a jak jsem psala, často ve smyslu "taky" nebo "chci" a kolikrát fakt nevím, proč to udělal. Někdy je to úplně jasné, někdy tápu.
Já myslím, že to je normální.
Když děti neznakují ani nemluví, je mnohem častější, že člověk svému dítěti občas nerozumí. A když dítě mluví, taky né vždy mu je rozumět.

Chce to trpělivost a vytrvalost.. Jeníkovi je 13 měsíců viď? Toník se pořádně rozznakoval až ve 14 měsících, takže si myslím, že se Jeník teprve rozjede. Teď toho umí zaznakovat víc než Toník v jeho věku. :wink:
18. srp 2009 ve 13:48  • Odpověz
Ahpj holky :slight_smile:
Moni, takové babičky, které slyší, jen co chcou, jsou nejlepší :grinning: To se Martinova babička dožila toho věku v opravdu pěkné formě!

Medi, video skvělé :dizzy_face:

Petru, promiň, válím se tu smíchy, že Ti Toník říká táto :grinning: Věřím, že na Františka žárlíš, sestra měla taky podobné období, kdy ji i docela štvalo, že je synovec tak fixovaný na tatu, když pro něj přitom první poslední dělá ona.

My jsme včera zase nahrávali, vypadá to, že tato písnička bude docela povedená :dizzy_face:
18. srp 2009 ve 13:53  • Odpověz
autor
Hermi : přesně. Já jsem s ním celý dny, věnuju se mu a když se mu náhodou nevěnuju, protože potřebuju vařit nebo uklízet (né že by mi to nějak vadilo), tak občas otravuje, visí na mě a musím ho kolikrát nechat brečet.
A pak příde tatínek a ty dvě hodiny než jde spát se mu intenzivně věnuje, hraje si s ním, nenechá ho brečet, dá mu kaši, dá ho spát...
nedivím se , že ho má radši :sweat_smile: :sunglasses: nebo spíš, že k němu víc tíhne, když jsme někde všichni.
18. srp 2009 v 15:00  • Odpověz
autor
písničku bych ráda slyšela..... :wink:
18. srp 2009 v 15:01  • Odpověz
Petru, to mi připomíná, že mi ta kámoška, co má klučinu starého jako Mišák a teď čeká druhé (psala jsem o ní myslím v sobotu), říkala, že on taky potřebuje, aby si s ním hrála nebo ho furt má za zadkem, a že doufá, že až malé začne lézt, vystačí si už spolu. Tak jsem zvědavá :slight_smile:
Písnička ještě není upravená, sama jsem ji ještě neslyšela, ale pokud bude poslouchatelná, pošlu :wink:
18. srp 2009 v 15:38  • Odpověz
autor
hermi : já myslím, že pro děti je v tomhle fakt dobrý sourozenec nebo domácí zvíře. Co jsem tak viděla, tak se tím opravdu zabaví.
Toník si dokáže hrát sám ( a někdy i docela dlouho), ale je to v takových vlnách.
Nějakou dobu si vystačí sám, pak na mě visí a tak pořád dokola...Myslím, že to tak je skoro všude.
a jsou dny, kdy visí skoro celý den...(když ho trápí zuby nebo se blbě vyspí) a to je docela děs, to fakt nic moc neudělám.

zítra si ho na odpoledne bere tchýně. Je tam hrozně spokojený. Dnes jsme tam byli na večeři a je úžasný vidět, jak je Toník z babičky a dědy nadšený. Docela se tam dnes ze samého nadšení předváděl :slight_smile:

za písničku budu ráda :wink:
19. srp 2009 ve 02:45  • Odpověz
hermi, já chci taky :slight_smile:)

My máme zase u naší babi babyterapii...je horzně apatická a jen mladá jí zvedne náladu, tak tam jezdíme každou středu, aby si to babi taky trochu užila. Dneska ji proháněla po bytě...myslím Anče babičku :grinning:

Jinak u nás se dneska skoro nespalo,dopoledne 45 minut a odpo cca 20 a to není teda moc, takže mi málem okolo pátý usnula v sedě v kočáře...ještě, že jsem si toho všimla, to by nám do devíti nespala. Ale to uspávání...byla fakt přetžená...nakonec usnula na bříšku s hlavou zabořenou Honzíkovi do podpaždí.

JDem vyhrabat věci na vandr... jsem na to zvědavá, to bude mazec. Jsem nebyla dobře 3 roky... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: se těšííííím a trochu i bojím...no, uvidíme. Hlavně nevím, kam to sbalím.
19. srp 2009 v 19:35  • Odpověz
holky, tak tady je náš běžec :slight_smile: http://jelinci-jelinci.blogspot.com/

Petru, ty tvoje příspěvky ve 2:45, to mě dostává :grinning: :grinning: , kolik třeba spíš hodin? já když nedám minimálně 6 hodin, tak jsem totálně nepoužitelná! Ještě k tomu znakování, no já si taky myslím, že se to rozjede, zatím pořád dělá ten jeden znak pořád dokola, je to sranda, třeba se vzbudí a už to ukazuje, tak to třeba znamená, že chce ven z postýlky, ale je na něm vidět, že chce komunikovat a myslím, že mu to půjde, ted ho hrozně baví knížka se zvířátkama a musím mu dělat u každého zvířátka jak dělá a taky dělám znak a on mě hrozně pozoruje, tak to je super.a dneska začal dělat znak pro hodiny, jak nám tady pořád odbíjejí :wink: .

Medi, kam jedete na vandr? i s Andulkou??
19. srp 2009 ve 22:36  • Odpověz
autor
Leni : ten den jsem spala docela dost. Usnula jsem na gauči kolem devátý a probudila se kolem druhý.
Cejtila jsem se čilá, tak jsem mrkla na koně a ještě něco napsala...
ale je fakt, že mi nedělá problémy být vzhůru do dvou. Ráno mě Toník většinou nechá spát, docela si teď ráno hraje sám a když nenechá, tak si třeba jdu lehnout s ním , když jde spát odpoledne.
Já potřebuju tak 4-5 hodin spánku, abych fungovala. :wink:

Medi : napadlo mě to samé, co Léňu. Vandr s Andulkou ? To bude super, i když třeba trochu náročnější.
kam jedete ?
jsi mě úplně namlsala....taky bych někam vyrazila.

S tím uspáváním máte docela často boje, co ? :pensive:
20. srp 2009 v 01:03  • Odpověz
Ahoj holky,
Leni,video super, ten teda přímo letííí :sweat_smile: , je to šikula a je vidět, že má z chození radost! :wink:
A ty znaky, to je skvělý, že má takové pokroky!

Medi, užijte si vandr, taky mě zajímá, kam razíte atd :slight_smile:

Jinak byl včera na kontrole, je už dobrej, jen tam zase brečel ... takže fakt se tam bojím, doktorka mu potom dala za odměnu obrázek medvídka, tak do něho vztekle seknul, otočil se a šel pryč z ordinace :sunglasses: takže ty to tam jen tak nevyžehlí :grinning:

Ale chytila jsem to od Danyho nejspíš já, dneska je to už lepší, jenom včera jsem nemohla vůbec polknout, dneska má Martin dovču, tak můžu odpočívat a on se stará o Danyho, teď jsou zrovna venku, tak v rychlosti jsem nakoukla a jdu zase do peřin ...
20. srp 2009 v 15:34  • Odpověz
teda Moni, v tomhle vedru marodit!!! :frowning2: :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak snad tě to brzo přejde. ještě že má Martin dovču, to je super, že si odpočineš, to je úžasný, jen tak si lehnout co? :slight_smile: no k doktoru už se Daník evidentně bojí co? Mě tam taky Honzík vříšká, na začátku je to ok, ale jak ho svlíknu a jde na váhu, tak konec, ječí než odejdeme, takže většinou vůbec neslyším, co mi ta doktorka říká :slight_smile:

holky, ty vedra mě už teda pěkně se.ou!! že to musím tak říct! fakt se těším, až bude zase nějaké normální počasí, tohle je síla!
20. srp 2009 v 15:39  • Odpověz
autor
Leni : video je super. Jeník fakt ťape jak o život :slight_smile: Těším se, až ho uvidím na živo.:dizzy_face:

Moni : tak ať jste brzo s Danečkem úplně v pořádku. Taky to většinou chytnu od Tondy nebo František.
Když je u nás někdo nemocnej, tak skoro pokaždý nezůstane jen u jednoho.

Leni : vedra me taky se.ou !!!!! Jsem ted kvuli nim nebyla tri dny venku. Tonda byl vcera s tchanovci (pisek, bazenek atak) a já byla doma s kamarádem větrákem......

Dneska vecer mam jit ke kamaradce, mame tam vzpominkovy vecirek na devadesaty leta (particka, co se zname cca od 95)...fotky, upominkove predmety atd...
tak se tesim. Jdu nakonec bez Tondy, protoze by tam leda prekazel.
Je to divny, jak se mi bez nej a bez Frantiska nikam moc nechce, sem si myslela, jak budu vdecna za kazdou moznost byt nekde jen ja, ale nejak me to nebere. Jako jsem rada, ale tu potrebu nekam chodit mam proste hrozne malou, oproti tomu jak sem si to predstavovala.
Jsem hold domaci putka
:grinning:
20. srp 2009 v 16:35  • Odpověz
jsem tu ... Martin je s Danym ještě venku a já se normálně nudím ... :sunglasses:
na jednu stranu mám fakt klid, je to snad poprvé, co jsem takových hodin sama doma bez Danyho ... tak jsem si uvařila kafe, přečetla časáky, šla jsem udělat šopák, vytřela jsem ... a už se těším, až budou kluci doma :sweat_smile:

Vedra jsou strašná a taky mě už pěkně se.ou ... venku se na tom sluníčku vůbec nedá být ... s Danym jsem byla včera až k večeru venku a teď je s ním Martin někde zalezlý v chládku v parku, prý tam chodí a píchá do všeho nějakým klackem, který si tam našel :grinning: Už se těším na normální, příjemný teploty ...

Mně je oproti včerejšku mnohem líp, sice to není ještě na 100%, ale snad zítra už bude líp ... potím se o 106

Petru, užij si večírek, zní to zajímavě, je fajn, že se takhle scházíte a zavzpomínáte :wink:
Ale že nás ty děti změní, co? člověk může vypadnout a nechce se mu od rodiny ... :sunglasses:

Jak jsme se tady nedávno bavily, že se těch bezdětných lidé ptají, kdy bude mimi ... tak mě se včera zeptali dvoje známí, kdy plánujeme druhé ... :angry: :sunglasses:
20. srp 2009 v 17:36  • Odpověz
autor
Moni : taky se me ted par lidi ptalo, kdy planujeme druhe...nejak mi to nevadilo. vadilo by mi to u prvniho.

jo jo, mam to stejne jako ty, na jednu stranu si udelam pekny den (bez Tondy), ale na druhou stranu mi za chvilku chybi a pripadam si bez nej neuplna...
nedovedu si predstavit, ze by se mu neco stalo...pride mi, jako bych ho mela cely zivot. To rikala i moje segra.
Si to pamatuju jako dneska. Neteri byli dva mesice a segra rikala, ze si nedovede predstavit, ze nekdy byla bez ni....a " pritom je na svete stejnou dobu jako jedny prazdniny."

je to stejne zazrak. Zrovna dneska jsem Tondu mela na kline, sama ruka, sama noha :grinning: a rikala si, ze je neskutecny, ze jsem tohodle malyho cloveka mela v brise. :dizzy_face:
20. srp 2009 v 17:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.