• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
Petru, přesně, to mě dostalo, jak se jim to jejich postižení zdálo bez problémů - pro mě je teda nejhorší nevidět
26. čer 2008 ve 21:53  • Odpověz
Medi, jdu se koupat a pak mazat - dneska jsem si koupila krém na břuch a na kozy :grinning:
26. čer 2008 ve 21:54  • Odpověz
petru: Kdy že to jedete pryč? V neděli? A do neděle?
26. čer 2008 ve 21:56  • Odpověz
autor
Míšo : super fotečka a ten overalek je nadhernej !!!!

jo jo , mazejte....ja mazala a stejne mam brutalni strie v podbrisku a doporucuju mazat i prsa, to jsem podcenila.....

lennik : klidne skuč, ja taky na konci pořád jen skučela...o tříslech mi povídej...o těch bych mohla napsat román :grinning:
vydrž prďka vydrž !!!!!!!

porad jsem hotova z te me kamaradky...je to prvni clovek s kym jsem se zkamaradila v praci a myslim, ze si jsme hodne blizky....Mela jsem pro ni oblecky po Tondovi a ruzny darky ohledne mimca....a vubec, jsem se dost tesila na jeji miminko...je to fakt rana...porad na ni myslim, ze ji musi byt porad dost hrozne...snad vse vyleci cas a ze to bude den ode dne bolet min a ze to co jim bylo vzato se jim nekde mnohonasobne vrati...

omlouvam se, ze sem nosim smutnou naladu, ale pred chvili jsem si zase pobrecela, tak se z toho potrebuju vypsat... :frowning2:
26. čer 2008 ve 21:57  • Odpověz
petru: Ale to je jasný, že když je ti někdo blízkej, tak s ním prožíváš jeho problémy, ne? Vůbec se neomlouvej, klidně si postěžuj a vylej srdce...je to potřeba.
26. čer 2008 ve 22:00  • Odpověz
autor
medo : ja mam zase slepyho kamarada, je uzasnej...bohuzel jsem ho dlouho nevidela...

jedeme zitra do soboty. Zitra budeme spat u kamaradu Frantiska, taky cekaji v srpnu prvni mimco a v sobotu jedeme do naky dediny u Mikulova , kde mame zaplacenej zahradni domek....
Bereme kola s vozikem na Tondu (jsou tam super cyklostezky, kde nejezdi auta) a pak chceme podnikat ruzne vylety - Mikulov, Lednice, Valtice, koupani v prehrade, v rece....uz se tesim...snad nebude nejak hodne prset....
Jen me o to vic trapi, ze je ta moje kamaradka nestastna, kdyz ja jsem stastna...proste bych ji nejradsi kus naseho stesti dala...ale vsak ono taky nemusi byt vecne...porad pocitam s nejakou katastrofou, protoze mi pride malo pravdepodobny, ze bychom se meli mit cely zivot dobre, kdyz je vsude tolik utrpeni...
26. čer 2008 ve 22:02  • Odpověz
autor
urbi : taky jsem u toho dokumentu rikala, ze mi pride nejhorsi nevidet...
26. čer 2008 ve 22:02  • Odpověz
petru: Nic nepřivolávej...buď šťastná, že máš to, co máš, když tě tak člověk poslouchá, tak sis užila předtím dost a dost...

Pro mě by asi bylo nejhorší neslyšet...jako pro muzikanta...nevidomí hrajou, zpívaj, dělaj ladiče....ale neslyšící...to by pro mě teď bylo fakt strašný
26. čer 2008 ve 22:04  • Odpověz
Petru, užívej si to svoje štěstí, zasloužíš si ho, někdo ho teď bohužel nemá, ale co není, může být, věřím, že brzy budou zase š´tastní, ale teď je to hrozně těžké tomu věřit - držím jim palce, přestože je neznám...

a užijte si dovču, zní to velmi velmi lákavě - a počásko má být super, tak věřím, že to vyjde - napiš někdy sms aŤ víme, co a jak :wink:
26. čer 2008 ve 22:06  • Odpověz
jasně, petru, koukej se hlásit, ať víme, co a jak. My taky budem hlásit, kdyby se Jéňa rozhoupal...i když doufám, že hoch vydrží co nejdýl :slight_smile:
Užijte si dovolenou a Toníčka :slight_smile: a hlavně foť, ať ti to pak můžem v klidu odma závidět.. :grinning:
26. čer 2008 ve 22:08  • Odpověz
tak už mám namazáno, krémíky jsou moc příjemné, cena moc ne, ale mě teď všechny parfémovaný smrděj a tohle tak lehce voní... :wink: a něco mi to evokuje z dětství :wink:
26. čer 2008 ve 22:19  • Odpověz
autor
mysojc : ja sice nejsem muzikant, ale predstava, ze uz bych nikdy neslysela hudbu ? brrrrrrrrrrrrr
moje milovane Requiem, Beatles atd atd....
v tom dokumentu mi prisel nejschudnejsi ten vozicek....ale tfuj tfuj at nas nic takoveho nepotka...
26. čer 2008 ve 22:28  • Odpověz
tak dobrou holky moje, jdu dát zvířectvu žrádlo a lehnout si, bolí mě zub, tka budu ráno volat k zubaři, bojim bojim.... :cry: :angry: :frowning2:
26. čer 2008 ve 23:01  • Odpověz
holky, taky mizím, kočka mě zlobí...mrcha jedna, dělá si, co chce. Zítra mě čeká ráno ve škole...snad to přežiju, jdu teda až na devátou, to už budou všichni hadi snad pryč...
Tak dobrou :wink:
26. čer 2008 ve 23:19  • Odpověz
Krásné ráno!
Běžím vás pozdravit, dneska je venku nádhnerně! Krásně příjemně ... to se hned líp dýchá!
Včera mě vzal nečekaně manžel na výlet, jeli jsme do pražské ZOO a bylo to moc fajn. Počasí takÿ docela šlo, i když na mě bylo sem tam stejně docela dusno, ale jiank výlet moc hezký! Jen ta cesta tam a zpět mi dala zabrat (nemáme totiž dálniční známku, takže tak různě kolem), přeci jenom už to není ono a vždy mi trvá strašnou dobu, než se rozchodím po dlouhém sezení ... někdy si připadám, že chodím už jako kachna :grinning:

Míšo, mrkla jsem do alba, miminko krásnýýýý a dupačky taky! :wink: Tak na sebe mamino dávej pozor.
Jinak tu pigmentovou čáru na břiše mám taky, nevím, kdy se mi přesně začala dělat, ale mám ji docela výraznou a přes celé břicho ... prý to snad po porodu postupem času zmizí, ale proč se dělá, to nevím ...?

Petru vy si užijte dovču na kolách, jaký máte vozík za kolo? Máte nový? Vím, že jsou teď vozíky hodně často vidět ... potom mi musíš dát info, jak se tam Toníkovi líbilo ... taky s manželem jezdíme na kolech, ale bohužel zatím nikdo ze známých tento vozík nemá ... abychom se mohli vyptat ... :sweat_smile:

Lenniku, tak ještě 2v1, jo? Tak to už Jeník určitě vydrží do července! To bude fakt asi fotbalista, když takhle u maminy řádí :grinning: Jinak mně už to moje břicho taky přijde takové obří a taky na mě lidi čučí, např. včera v zoo ... :grinning: A ještě ten vystouplý pupík, který se všeho vykukuje ... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. čer 2008 v 07:13  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

moni: mě teda nevykukuje, ale stejně na mě koukaj lidi...a to jsem o kus za váma...ale jak jsem velká celkově, tak si myslej, že jsem jen tlustá....tak si vždycky v duchu říkám při těch soustrastnejch pohledech: já nejsem tlustá, jsem TĚHOTNÁ :grinning: :grinning:

Dneska jdu do školy. Celý ráno přemejšlím, jestli si z těch dětí aspoň někdo vzpomene a přinesou aspoň kytku...ale moc tomu nevěřím. Nechtěla jsem se tam montovat na osmou, bude tam vypjatá atmosféra...Nechám kolegovi debilovi jeho hodinu slávy...
27. čer 2008 v 07:43  • Odpověz
ahoj holky :wink:
Moni, tak vy jste takhle výletili jo? to je paráda - no jo, já taky vždycky čumim na těhulku, bo se mi to líbí :dizzy_face:

Medi, tak jdeš do školy jo? a děti vědí, že dojdeš? já dneska jedu do práce, s lísktkem na peníze a tak, no jen škoda, že tam nebudou mí kolegové, bo mají super dvoudenní výcvik, na který jsem přišla já a teď se ho nemůžu účastnit :frowning2:
27. čer 2008 v 07:52  • Odpověz
mííšo: Asi nevědí...ale kdyby chtěli, maj icq :wink: Ne, já myslím, že jsem udělala dobře, že jsem se tam objednala až na devátou. Pak přijede okolo půl 11 mamka s tetou, chtějí pro ni vybrat brejle...je tu prima levná optika. A teta má 60 narozky, tak bude mít dvoje nový...furt nosila skla od čongů a mám 4 dioptrie na jednom a 5 na druhým na blízko a 2 na dálku..
27. čer 2008 v 08:13  • Odpověz
Medi, takže půjdete na brýličky, to je fajn, tak ať nějaké vyberete, já jdu volat tomu zubákovi, ale zub mě přestal bolet :grinning: - tak se asi jenom zeptám, jak mají dovolenou a případně, co s tím, kdyby se to opakovalo, je to mrtvej zub, občas takhle zlobí, ale to včera už byl extrém - asi se přičinil "parazit" - jak říkala včera s nadsázkou sestřička :grinning:
27. čer 2008 v 08:26  • Odpověz
míšo, to ti nezávidím, tak dobře pořiď, zuby jsou prevíti, zvlášť, když nemůžeš baštit žádný léky. Radši ať se ti na to kouknou. Já jsem taky myslela, že mě bolí zub a doktor mě přesvědčil, že to jsou dásně...tgk možná klidně zkus nějakou lepší pastu na dásně...my teď kupujem Elmex a docelaje to lepší.
27. čer 2008 v 08:31  • Odpověz
no tak mému zubaři vyhořela ordinace, takže neordinuje, bude rekonstruovat a pak má volno - kdyžtak mě vezme jeho kolegyně, tak to zkusím nechat - koupím něco na ty dásně a uvidím.... u toho mrtvého zubu by prý neměl být zánět, nemá se z čeho udělat - takže buď dáseň a nebo se mohl třeba rozpůlit nebo nalomit...
27. čer 2008 v 09:28  • Odpověz
Ahojky kočky!

Míšo, dásně jsou mrchy, mě krvácí celý těhotenství, tak jsem používala Lacalut a Elmex Geleé (1x týdně) a je to lepší.

No Moni, to jsi musela být pěkně vydrncaná po té cestě vid? :wink: Já taky chodím jak kačer donald, teda Láda mi říká, že chodím jak fotbalista, taky s nohama od sebe. :grinning: To jste mě holky uklidnili, že lidi nekoukaj jen na mě. :wink:

Taky myslím, že Jéňa bude červencátko, i když včera už jsem byla tak hotová, že bych ho nejradši vypudila hned! Mě se dneska zdál sen o tchánovcích. Normálně seděli u nás u stolu a čekali až nakojím a obleču a uspim Jeníka, aby ho mohli jít vozit v kočárku. Láda okolo nich skákal, dělal jim kafe a nosil zákusky a já jsem kojila vedle v ložnici a Jéňa mi u toho usnul, tak jsem ho dala do postýlky a řekla jsem jim, že spí a tchýně byla uražená, že jako přijeli vozit, abychom si my odpočinuli a nic. Dobrej sen! Oni se totiž pořád nabízí (a omýlají to pořád dokola!!!!), že hned jak se mladej narodí, tak že budou o víkendu chodit vozit, abychom si mohli "odpočinout".No já si zaprvé myslím, že v prvních týdnech prostě to dítě nikomu do kočáru nepůjčím a za druhé si myslím, že to prostě žádná pomoc není, abych jim připravila spící dítě do kočárku, to s ním můžu jít ven sama nebo ho dát na balkon.Nevím.Třeba budu nakonec ráda, že si ho na chvíli vezmou, ale to bude asi až bude Jéňa trošku starší. Peto, Stáni, jak to máte vy s půjčováním, hlídáním miminek?
27. čer 2008 v 11:05  • Odpověz
Lenni, cesta byla pro mě už nic ... to jako zase jo, když jsem seděla takovou dobu v autě, tak ten styl jak potom lezu ven je hodně zajímavý ... a potom nohy od sebe, záda bolí ... :grinning: No už je to nic moc ... a bude ještě hůř ... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dásně ... můj věčný problém v těhu snad od začátku ... nic moc mi nepomáhá, dásně mi krvácí od začátku a to jsem už byla 2x u zubaře ... měla jsem i podezření, že mám třeba mezizubní kaz, ale zubařka říkala, že je to zánět dásně a že mě pošle na rentgen, až porodím, že mě teď tím nebude trápit během těhu ... takže používám taky zubní pastu Meridol a ještě nějaké gely ... ale nepříjemný to je a já se zubaře ještě k tomu fakt strašně bojím.
Ta zubní pasta Elmex se sežene v lékárně nebo normálně v drogerce?

Lenni ten sen je dobrý ... mně se teda tohle ještě nezdálo ... protože se mi to honí někdy normálně hlavou během dne ... mám na to stejný názor a stejné obavy jako ty. Rodiče manžela taky říkají, že jen co bude malý, že určitě budeme k nim jezdit častěji, nebo oni k nám atd. ... mám z toho docela strach. kočárk si taky zatím nedokážu představit, že bych měla půjčit s malým miminkem. Vím, jaké byly problémy u švagrové, když malá konečně usnula a rodiče si mermomocí chtěli malou pochovat, přestože konečně spala ... :unamused: Tak musím doufat, že bude na to mít stejný názor můj manžel a bude stát za mnou, když se mi něco takového nebude líbit ... já mám strach i z rozmazlování miminka, ze šišlání a tak ... nebo i z různých rad, co bych měla a neměla dělat ...
27. čer 2008 v 11:17  • Odpověz
holky my už máme ode dneška první mimi na srpen 2008 ... narodila se dvojčátka :slight_smile:
27. čer 2008 v 11:26  • Odpověz
Moni, do mě musí Láda strčit zezadu, abych se vůbec z auta vyhrabala :grinning: Ta pasta Elmex Geleé se dá koupit v lékárně a je to taková malá tubička a má se používat 1x týdne, je na kazy a na ošetření citlivých zubních krčků, ale mě to pomáhá hodně i na ty dásně. Meridol mám taky ústní vodu i jsem si koupila kartáček Meridol, je takovej jemnější. Ted docela trpim, protože kvůli tim homeopatikům, co beru kvůli porodu, nesmím používat nic s mentolem, tak mám dětskou zubní pastu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Koukám, že je to všude stejné. Já mám právě taky strach z dobře míněných rad po porodu, když se člověk ještě rozkoukává a s miminkem se sžívá a neví ještě co má jak dělat a takové to - tohle musíš, dělej to takhle, takhle to nedělej :stuck_out_tongue_closed_eyes: o to fakt nestojím. A na tohle poučování jsou tchánovci experti. No a to kočárkování - já myslím, že ho v prvních týdnech fakt nikomu nepůjčím na delší dobu někam ven, že bych z toho byla akorát na nervy, jestli se s ním něco neděje, jestli nebrečí a tak. No přesně tak, hodné miminko si každý chce pochovat, ale jakmile brečí, tak šup a už ho máš zpátky a ještě dostaneš milion rad, proč asi brečí. :unamused:
27. čer 2008 v 11:42  • Odpověz
Lenni, díky, tu pastu ještě vyzkouším ... :wink:
Jinak koukám, že je to všude skoro stejné nebo podobné, že nejsem sama, koho napadají takovéhle myšlenky ... tchánovci mají zrovna kolem mého termínu i dovču 14dní, tak se děsím, abych je tady neměla hned, co mě pustí z porodnice ... včera jsem to zrovna říkala manželovi, že chci být první den rozhodně doma jenom s ním a prckem, žádné návštěvy. Myslím, že budu rozhozená z toho všeho, než se zorientuju, kde co mám, co jak mám dělat ... depka z kojení, že to nejde, že není mléko, že prcek brečí a tak ... chci mít doma klid a fakt jenom pomoc od manžela ... bude s tebou nějaký ten den manžel doma, až se Jeník narodí? Můj asi týden, aby mi pomohl, tak jsem ráda.
A ohledně kočárkování ... až bude prcek o něco větší, tak ho asi pustím s větším klidem ... ale jako takovýhle drobeček pochybuju ... myslím, že bych byla nesvá, že ho nemít u sebe ...
27. čer 2008 v 11:48  • Odpověz
Moni, no tak já je budu mít na návštěvě už v porodnici, zrovna jsem říkala manželovi, at mě nechají tchánovci aspon den vydechnout a nechodí tam těsně po porodu, protože jsou toho schopný. Manžel bude se mnou po porodu 14 dní doma, teda slíbil to :slight_smile:, maximálně si bude odbíhat na nějaké schůzky, ale většinu času bude doma, chceme si to s mimčem užít, jen my 3 spolu.:slight_smile:
27. čer 2008 ve 12:03  • Odpověz
tak to já taky budu mít už v porodnici návštěvu :grinning: , to je úplně jasný ... uvidím, jak to bude vše zvládat. ale věřím, že jen co budu doma, tak budou chodit rodiče jak ty, tak ty ... budou si chtít vnoučete užít a pochovat :confused: Třeba to potom bude brát líp, ale nevím, nevím ... třeba budu ráda, když přijdou, těžko říct ... jen doufám, že na kafíčko a hezky domky, na nějaké vysedávání stejně nebude čas ...
27. čer 2008 ve 12:11  • Odpověz
já myslím, že se spíš budu těšit na návštěvy kamarádek a za ně budu i ráda. No jsem na to zvědavá taky!!! :wink: Třeba budou v pohodě, budou hotový z miminka a nebudou poučovat. :wink:
27. čer 2008 ve 12:20  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem se vrátila z práce, no zase na mě padla nostalgie... :frowning2:
jinak díky za tipy na pasty a kartáčky, půjdu něco nakoupit - spíš si ale myslím, že mi rupnul ten zub... mrcha jedna mrtvá, když je mrtvej, tak ať neprudí :grinning:
jinak s těma radama, to se vám nedivím, já to nesnáším už teď - mám pár lidí - řeknu, že mám problémy, že špiním a že je to na palici a kamarádka hned, že to má každej, že ona taky špinila apod . (to se jí to říká, když už to má v pořádku a ví, že je OK) a to je furt dokola, cokoli řeknu, tak ona měla taky, břicho má větší, všechno má víc a častěji... :angry:

Leni, to znáš co?

no, nějak mě to zmohlo, jdu si lehnout...
27. čer 2008 ve 13:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.