• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
Moni: chudák Daneček. A přišli jste na to, z čeho to bolení bylo? Co zbaštil? nějaký ovoce a na to se napil? Mě třeba říkala dr, že ovoce rafdši dávat ráno, aby to strávili, tak nedali jste mu něco na večer?

jaji, ta mozillla je na posr....někdy mě to fakt štve. Ale mě se s Explororem dělá blbě, už jsem si zvykla... :cry:
24. zář 2009 v 08:56  • Odpověz
Ahooooooooj, holky jsem jako vzdy nemozna sem neco napsat :angry:
Tak je to kluk, jako buk!!! Jelikoz nam to bylo celkem jedno co to bude, tak jsem nadseny! Ja se tesim moc a Petr je v klidu ma pokracovatele rodu :grinning: Jinak moje tehu, az na par mesicu zatim celkem ok. Ted jsem zacala i dokonce chodit cvicit na tehu cviceni do vodickovky. Porodu se bojim, ale nejak uz vim ze me nic jinyho nezbejva :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nakoupenyho mam jen malo vecicek, ale pomalu to rozjizdim :grinning: Jsem doma, tak az bude nejaky srazik, tak se rada pridam :wink: Snazim se ted byt porad na netu a zjistovat vsechno co bych mela a nemela vedet.. nekdy me z toho jde hlava kolem. ale nekdy nejsem na netu nekolik dni, protoze porad neco zarizuju s tenisovou skolicko a do toho delam nejaky web stranky pro zname.. takze se vazne nenudim. :dizzy_face:
24. zář 2009 v 09:59  • Odpověz
Jééé Ani, tak gratulace !!!! Koukám, že netrháš partu :grinning: a Andulka bude mít dalšího případného nápadníka :dizzy_face:
Sice jsem ti tajně tipovala holčičku, ale hlavně, že je mrňousek v pořádku. Tak si užívej těhotenství :dizzy_face:
24. zář 2009 v 10:08  • Odpověz
Äničko, moc gratuluku k chlapákovi! Tak další kluk!!! :wink:

Medi, s dr. jsme to řešili, co jedl a tak ... jediné, co mě napadlo, jelikož neobědval, tak ochutnal z chlebíčku pláteček kyselé okurky a kousek vajíčka ... a jinak měl snídani, svačinu i kaši jako vždy ... fakt nevím ...

Ale v pytli je to, že Dany v noci opět 39 teplotu, takže jsem mu dávala čípek, ráno jsem volala dr, tak jsme tam hned šli, brala mu krev z prstíku, ale zánět se neprokázal, výtěr v krku taky čistý ... takže nám nedala nic, jenom kdyby byly takhle vysoké teploty přes den i dál, tak na pohotovost s močí a udělalají mu zase rozbor moče, zda by to nemohl být třeba zánět močáku, jenomže zase prý díky výsledkům z krve to nevypadá, to by mu prý vyšla větší hodnota, no tak já vůbec nevím ... teď mi usnul, chudinka, zase to celý probrečel u doktorky, prstík mu zalepili a celou dobu se na něj díval a brečel, tak jsem musela foukat ... ach jo ... hlavně ať je už v pohodě ...

Ještě to můžou být ty zuby, má nateklé dásničky nebo nějaká viróza ... tak držte pěsti, ať je to v pohodě :pensive:
24. zář 2009 v 10:56  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
přiznávám se, že k vám moc nechodím, vykecávám se teď trošku jinde :sweat_smile:

Leni, jsi šikovná, že sis poradila s instalací počítače :wink: A už to nějak pokročilo s tou reklamací stržených peněz za letenky?

Moni, horzně mě mrzí, že měl Dany takové problémy :frowning2: Nemůže mít na něco takovou silnou alergickou reakci?

Anni, gratuluji ke klučinovi, budoucímu tenistovi :slight_smile: V tipování přes net mám zatím 100% úspěšnost :grinning: A tajně doufám, že na mě zbude ta holčička :slight_smile:
24. zář 2009 v 16:10  • Odpověz
Jé Hermi, já bych taky teda tu holčičku, abychom vyrovnaly počty, ne? :grinning: :grinning: :grinning:
24. zář 2009 v 16:41  • Odpověz
Hermi, myslím, že jsem tajně doufala už já, Monča a Míša, že na nás zbydou ty holčičky, když holky před náma měly kluky :grinning: :grinning: ale souhlasím, že nějak by to vyrovnat chtělo, tohle není normální, se nám tady s tima chlapečkama roztrhl pytel :wink:

Reklamace v bance zatím nic, pořád se to řeší... no pořád doufám, že my to vrátí, jestli existuje ještě nějaká spravedlnost!

Moni, chudák Daneček, určitě to bude jen k zoubkům!!! drzím pesti, at už horečku nemá!!!
24. zář 2009 v 17:06  • Odpověz
Leni, no právě, že to už není normální :slight_smile: Tak na nás s Alčou čekají holky. Nebo že by na Méďu ve druhém kole? :grinning:
24. zář 2009 ve 21:15  • Odpověz
tak já se hlásím taky na to druhé kolo :grinning: s holčičkou :slight_smile:
24. zář 2009 ve 22:48  • Odpověz
autor
ahoj holky,
tak jsme zpět z Itálie. Bylo to moc fajn. Toník si to myslím užil a byl hodnej. Zážitků spousta, jak jsme se měli vypoví fotky, který dodám zítra.

Anička : tý jo...ty už jsi ve 22 tt, :astonished: to je úžasný. A moc gratuluju k chlapečkovi !!! :dizzy_face: :dizzy_face:
24. zář 2009 ve 23:49  • Odpověz
autor
tak jsem vás konecne docetla...

Moni : fotky z oslavy jsou paradni.. jak tu psaly holky, je videt, jak to bylo fajn.A tobe to tam jako vzdy hrozne slusi...

ty jo, to me mrzi, ze Danecek takhle blbe upadl a ty jeho horecky a bolestivy plac...muselo to byt hrozny....
jsem rada, ze to neni nic vaznyho a doufam, ze uz bude vse OK. Nedivim se, ze jsi z toho spatna.

Leni, mam radost, jak se Honzík rozjedl a ze mas o starost min. A taky moc rada slysim, ze uz je zdravej a veselej.
To Toník je na tom s jídlem hůř než když byl malej. Jako nedělá nějaký velký problémy, ale jí o hodně míň a některý věci odmítá. Docela se děsím, co bude na kontrole v listopadu kam máme jít kvůli tomu, jak za poslední půlrok málo přibral a vyrostl. :confounded:

Hermi : díky za odkaz. Zkusím nastudovat a vařit podle toho a třeba se Toník zase rozjí.

Medi : moc gratuluju Honzovi k titulu !!!! Mám radost. Posli mi prosím do IP cislo uctu, kam ti mam vratit zalohu na dorty. :wink:

Stani : Misak je sikulka, jaky dela pokroky...
moc rada bych ho videla...

holky, co dat nekdy tu ZOO ?

Jinak, u nas asi taky par novinek, nevim, co jsem naposled psala..
Toník se docela rozmluvil, je to sranda....sice je to oproti holcickam z 12 opic slabota, ale pokroky jsou kazdy den. I ve znakovani. Zjistila jsem, ze kdybych byla akcnejsi v uceni novych znaku, tak se s Tonikem domluvim jeste lip. Je ted ve veku, kdy se novy znak nauci hned a hned ho dokaze pouzivat (pokud tu danou vec zrovna nechce rict)...jenze ja , jak uz umi neco i vyslovit jsem zlenivela a nove znaky skoro neucim....

musim doplnit zasobu...

ted se naucil ukazovat znak pro "boli", coz je docela prakticky, kdyz by ho bolelo neco co neni videt, pokud toho ovsem nebude zneuzivat, jako Vanda z opic :grinning:
Ta umi rict boli, ale pry to rika i v pripade, kdy ji nic neboli, ale chce nosit... :grinning:

Jinak, nevim, kdo to tu psal, ale Tonik taky vzal na milost plysaky...Do te doby je docela ignoroval...

ted je nosi, krmi, dava jim napit..dnes vedle sebe na gauc posadil prasatko Tomíka, aby spolu koukali na krtka :grinning:

z plysaku ma nejradsi krtka a to prasatko a pak ma docela rad myho velkyho plysovyho tygra, co ho mam od 5 let....tahne ho za sebou za ocas a rad ukazuje, kde ma ocicka.
25. zář 2009 v 00:36  • Odpověz
autor
jejda, roman....to jste tu dlouho nemely, co ? :sweat_smile:

jinak, Toníka ted bavi ukazovat kde ma jaky casti tela...a porad resi, ze mama a tata to maji taky, rika : má taky...
pak nas rad krmi vsim co ma on a ma radost, kdyz si vezmeme.
ma ted hrozne rad auta, jak hracky, tak normalni...prestal teda delat auto prdenim pusou a dela takovy nepopsatelny citoslovce :sunglasses: , ze vseho nejradsi miluje tyraky a velky dodavky...pak vlaky, motorky, kola...
no jit s nim v Italii po ulici, to byla sranda...porad vykrikoval v uzasu nad vsemi dopravnimi prostredky...

pak ho desne bavilo krmit holuby, miluje kaluze ...
no je toho hrozne moc. Meni se nam pred ocima....Pride mi, ze i v italii byl kazdym dnem jinej. Neustale nas to udivuje, ze uz to neni miminko, ale malej kluk.
a je fakt videt, jak vsemu rozumi. Je s nim ted fakt sranda.
Jsem zvedava, jakej bude ted doma....kdyz jsme odjizdeli mel to obdobi vzdoru a porad rikal na vse "ne", ale v Italii byl moc hodnej, fakt vse bez problemu. je jasny, ze to je hodne tim, ze se tam nenudil.
Uf, tak snad jsem vas moc nezahltila....
jsem z nej docela plna dojmu, jsem rada, ze jsme nakonec jeli.
25. zář 2009 v 00:48  • Odpověz
autor
holky, tady jsou fotky http://zida.rajce.idnes.cz/Italie_2009_Umbrie_-_Toscansko/

ale myslím, že to pro vás bude asi trochu nuda.... :sweat_smile:

fotek jsem měla asi 560 :sweat_smile: (i po té, co jsem je už v Itálii promazávala :grinning: ), tak byl boj to zkrouhnout, ale i tak tam bude asi dost nezajímavých věcí....
25. zář 2009 v 10:56  • Odpověz
Petru,
já se nenudím, fotky jsou nádherné!!! Tam chci :grinning: (musíme to nějak vykoumat, až pojedeme za naším kamarádem knězem do Říma). A Tonďák k sežrání, ale to nemusím opakovat :slight_smile: Mám teď zaplou návštěvu Sv. Otce v Brně - do Boleslavi se asi nechystáte, že?
27. zář 2009 v 10:06  • Odpověz
autor
hermi : taky koukám v TV.
Kamarádky mě lákali do Boleslavi, ale pak jsem zvažovala pro a proti a nejedu.
Bededikta mám docela ráda, ale tyhle akce moc nemusím a s Toníkem by to asi bylo náročný a bez něj se mi nechtělo, protože kámošky šly pěšky dneska a František má službu a rodiče tu nejsou, takže bych neměla hlídání.

Na jednu stranu se mi chtělo, ale viděla jsem na tom víc komplikací. Ze mše bych podle mě nic neměla, Toník by tam 3 hodiny nevydržel a neměla bych s sebou kočárek (pěšky bych šla s Ergem)

Takže z toho budu mít víc v TV.
27. zář 2009 ve 12:17  • Odpověz
Petru, fotky jsou naprosto božíííííí!!! fakt super! je vidět, že jste si to užívali!! já se tam taky chci co nejdříve podívat zase znovu, snad nám to příští rok s Honzíkem vyjde. a kde přesně jste tam byli u moře? mimo sezonu je to tam asi fakt super, sice moře už je asi studenější, ale lepší než ty mraky lidí. Jako ty jejich domečky jsou fakt nádherný, taky bych se tam z fleku nastěhovala, prostě ta atmosféra tam nemá chybu!!

Holky, Honzík se naučil slovo "děti" a pořád to říká, když jdeme na písek, tak řve děti, děti a říká to i když vidí dospělí lidi, prostě jakýkoliv lidi jsou "děti" no sranda. taky říká "já", když se kouká do zrcadla. jako jednoduchý slovo "máma" neříká, ale "děti" to mu jde. :grinning: taky furt říká "díky" a "dej" a pořád něco hází, cokoliv se mu dostane do ruky, tak to hází, no dneska rozbil v Kauflandu cukřenku, prostě mžik a najednou jí měl v ruce a letěla. naštěstí to ten pán ochranka vzal dobře a řekl "já jsem ho neviděl, že by to rozbil, prostě to spadlo" :wink: taky pořád chodíme na písek a ven, takže je pořád mezi dětma, doma ho moc neudržím, na zahradě hází kameny, ale to už se fakt bojíme, že nám vysklí okna, jaký dává rány. taky začal zase blbnout s jídlem, oběd nechce skoro vůbec, ale docela ted přibral, tak to snad tolik nevadí. A jak jsme večer zavedli novou kaši (Sunarku na dobrou noc), tak spí celou noc a budí se až tak kolem 5.30, někdy se mi ho ještě podaří uspat, někdy už ne. Fakt si myslím, že se budil v noci hlady, když si to tak vezmu zpětně, ted jak líp jí, tak spí. :wink:

Moni a co Daneček??
27. zář 2009 v 16:59  • Odpověz
autor
leni : byli jsme v kempu Florenz u Lido di Scachi (jestli to dobře píšu) severně od Ravenny. Super kemp, případně dám nějaký letáček, odkaz, info atd....fakt super. A levnej !!
Je tam možnost i domečků atak, nezkoumali jsme jak to je drahý, ale se dvěma dětma bych radši do nějakýho toho domečku. Je to tam fakt super.

Jé to je super, jak Honzík mluví. To Toníka "díky" nějak né a né naučit.
Ten pán ochranka je super...asi má doma děti nebo vnoučata :dizzy_face:

My dnes byli na svatováclavské pouti na starém Proseku. Bylo to super. Stánky, kolotoče, koníci, hudba (chytli jsme tam super revival Queenů.)
Toník jel sám na kolotoči (v autíčku) a pak ve vláčku a moc se mu to líbilo a kupodivu se nebál.
V autíčku nadšeně točil volantem a mával nám...sem si málem cvrnkla. A do vláčku chtěl pak znova a nabíral, když jsme ho tam nedali...naštěstí jsme ho pak rozptýlili něčím jiným. Byl na něj fakt pěknej pohled, jak si to užívá a pak i na tom kole to má rád. Nevím, jestli jsem vám pslaa, že máme sedačku za nosič.
27. zář 2009 ve 20:48  • Odpověz
Petru, to je skvělý, jak si Toníček užíval pout!!!! budou fotky?? :wink: já bych Honzíka na kolotoč nedostala :slight_smile: i když v Hypernově už jezdí v tom autíčku, co tam mají pro deti s nákupním vozíkem a strašně se mu to líbí, troubí na klakson a směje se!

Holky, mají super bodýčka s dlouhým rukávem v HM! dneska jsme tam byli s mamčou. mají různý barvy, zelený, modrý, oranžový, hnědý. a hlavně mají velikost 12-18 měsíců! to je skoro nadliský úkol sehnat! jo a taky tam mají jégrovky pro prcky, tak je máme taky, punčocháče u nás nefrčí :slight_smile: a taky jsem mu musela koupit rukavice, chce chodit ven už v 8 ráno a je pak jak rampouch!

Stáni, už jsi tu dlouho nebyla!! a co ta ZOO? no pro nás teda hodně z ruky, ale nějak dojedeme :wink: , když tam budete :wink: tak dávejte návrhy, kdy můžete, at to stihneme dokud je ještě trochu počasí. my můžeme ted ve středu nebo ve čtvrtek (ale ještě to nevím určitě který den) nebo příští týden asi kdykoliv.
28. zář 2009 v 19:20  • Odpověz
autor
Leni : fotky casem budou...
je no vidis, ja Tonika do toho auta voziku jeste nedala....to se mu bude urcite libit. To maji jen v hypernove ?

diky za tip do HM, asi tam nabehnu...snad tam budou mit zbozi i po matersky...jsme ted po dovoleny financne mirne vystaveny... :sweat_smile:

hele, ja ve stredu ani ve cvrtek nic nemam....
tak uvidime, co rekne Stana nebo Meda...jestli by sly....ja bych sla urcite...
28. zář 2009 ve 20:48  • Odpověz
autor
jeste kopiruju, co jsem psala na breznovky, at to nemusim psat dvakrat...

Ještě před 3 týdny plyšáky totál ignoroval a dneska je krmí, dává je spát, čistí jim zoubky, dívají se s ním na telku apod....Teda hraje si takhle jen s krtkem a prasátkem Tomíkem. Hold nemá panenku

včera si je vzal na spaní, krtka položil na jednu stranu, prasátko na druhou, lehnul si mezi ně na břicho, objal je a usnul
a dneska mu řikám, vezmi si krtka a prasátko Tomíka a pujdes spinkat. Byl docela rozjetej a i presto sel, vzal krtka a prasatko a sel sam do loznice
bylo to hrozne roztomily. Docela hodne blbnul, tak to vypadalo, ze nebude chtit jit spat, ale usnul jako vzdy hned.

posledni dobou mame kazdy den spoustu hezkych zazitku z toho jak nam rozumi.
28. zář 2009 ve 20:50  • Odpověz
jeeee, to jsem ráda, že má Tomík konečně úspěch!!! :wink: jeeee, to je super, jak si Toník hraje s plyšákama, to musí být roztomilý!! Honzík se ted ke všem plyšákům hrozně tulí, je to taky úžasný, úplně jsem z toho vždycky na měkko, jak už umí projevovat nějaké city :slight_smile:

tak já můžu nakonec ve středu i ve čtvrtek, tak uvidíme, co Méďa a Stáňa a určitě se přidá taky Anička.

V HM to vypadalo na čerstvý závoz :slight_smile:, tak by jim to mělo ještě chvilku vydržet. Když by sis tam něco vyhlídla, tak můžu přípradně zakoupit a pak mi to dáš :wink:
28. zář 2009 ve 21:02  • Odpověz
ještě napíšu něco ke znakování - u nás už asi měsíc totální zásek! vůbec se nechce naučit žádný nový znak, dělám už hoooodně dlouho světlo, kravičku, prasátko a další věci, který vím, že ho zajímají a nic. tak nevím, snad se to zase rozjede, snad nedělám nic špatně.
28. zář 2009 ve 21:05  • Odpověz
Ahoj holky,
tak Dany je už v pořádku, sice ve čtvrtek jsme opět byli na pohotovosti, měl 40 teploty a nešly moc dolů ani zábalem, takže mu zase brali krev, moč, ale nic se nezjistilo, vše v pořádku. Od pátka je bez teploty, tak jsme rádi, že z toho nic nebylo

My jsme byli dnes na výletě v Praze :slight_smile: A jeli jsme vlakem, byl to teda mazec udržet Danyho ve vlaku, vylezla jsem celá splavená, ale jinak dobrý :sweat_smile: Udělali jsme si hezkou procházku a odpoledne jsme zase frčeli domů, počásko bylo krásný :slight_smile:

Petru, dívala jsem se na fotky, jsou super! Věřím, že jste si to moc užili! :sweat_smile: A ty domečky jsou úžasný, a ty uličky taky ... je to něco úplně jiného, má to své kouzlo :wink:
To je krásný, že si Tonda takhle hraje s plyšáky a je to roztomilý, když se o ně tak "stará" a chodí s nima chrupat :sunglasses:

Leni, teda to se Honzík rozpovídal! To je šikula :wink:
To Dany teda takhle ještě vůbec nepovídá ... jako říká "tata, mama" a jinak pořád mele "deda" a "dede" a teď "téééé" :grinning: Si ještě musím počkat :sunglasses:

A jinak Dany mi minulý týden vstával ve 4:30hod asi 2x a už se mi ho nepodařilo uspat ... :fearful: :sunglasses: snad to byla fakt vyjímka ...
28. zář 2009 ve 21:39  • Odpověz
Ahoj holky, jsem totál unavená, měla jsem dva dny službu u mamky v Úvalech, co má ruku po operaci těch karpálů...takže vařila, pekla, smažila, myla, utírala, žehlila....atd...A večer doma žehlení, úklid, uspání. A muž se mi zbombil po fotbale jägermeisterama, takže zůstal vČelákovicích u ségry...teda...ještě dovedl zvraceícího Štěpána, co blinkal na celý sídliště, to museli slyšet přes zavřený okno, když jí to slyšela do tolefonu. Nejdřív jsem ho sjela, ale pak jsem se tomu už jen tlemila. Chtěla jsem přijít s nabídkou.....no, znáte to :grinning:

Jinak jsme byli u neuroložky, vše ok, může ná spřestat sledovat. Byla z Andulky fakt nadšená, že prej má slovní zásobu cca 20 slov( citoslovce zvířátek, taky pá (pán), nána, tá (pták¨, pe(pes), mamííí, tatíííí, babííí, Lála je Ála nebo víla, Pépa je Péťa, Mema je Emma, teta, ham, Mňam, ťap, ťap, cák, cák, doma, bác, hají, hačí....atd...a hlavně totoe (co to je???) ti e naše nejčastější. A včera to byla celá větá rozvitá....tatíííííí, totoe???? :grinning: :grinning: A jinak chodí super, hraje si ve dřepu...no prostě řkala, že je úžasná a my se dmuli pýchou, až to hezky nebylo :sunglasses: :sunglasses:

Petru :slight_smile: plyšáci. My máme hadrovou nánu, ta chodí dělat hají a hačí...a medvěda a koně v postýlce :slight_smile:

JInak dneska jsem ji položila do postýlky, ona zabořila hlavu do medvěda a bylo ....pozor....ticho!!!!a Spánek.

Hermi...my ale chcem druhýho kluka, jo? Nečaruj!!! :wink: :wink: :wink:
28. zář 2009 ve 22:57  • Odpověz
Ahoj holky,

tak se konečně taky hlásím. :slight_smile:

Medi, kamarádka chtěla taky kluka a ve čtvrtek se jim narodila 2. holčička. :slight_smile:

Týjo, to je Andulka šikulka. To má asi tak 20x větší slovní zásobu než Mišák, ten říká jen ham (už to nepoužívá jen u sebe nebo u mě, ale dneska to říkal i psovi, když mu dával granule). :slight_smile: Jinak je teda ukecanej, ale bez významu. Nějak asi nemá potřebu mluvit. No četla jsem, že děti v 18měs. mluvit nemusí, pokud je vidět, že rozumí a reagujou na slovní příkazy (to Mišák jo). A že je to ovlivněno jak pohlavím, tak i rodem. :slight_smile: Někdy si říkám, jestli na něj málo nemluvím nebo tak, ale spoustu slov používáme běžně, čteme knížky,... a stejně nic. :slight_smile:

Petru, nádherný fotky. Hned bych taky někam jela. :slight_smile: Je vidět, že jste si to užili.
A je hezký, jak se Toníčkovi líbila pouť. :dizzy_face: Už je to takovej velkej šikovnej klučina. :slight_smile:

Se ZOO souhlasím. Moc rádi vás všechny uvidíme. :slight_smile: My máme ve středu plavání, to bysme mohli až odpoledne, takže radši čtvrtek. Příští týden můžeme zatím taky kdykoli, kromě středy. Teda jestli vůbec budeme moct na plavání jít. Mišáka zlobí zuby. Rostou mu stoličky. Je brečavej, slintá, sahá si do pusy, včera a dneska ráno měl teplotu přes 38. Tak snad je to jen zubama a bude brzy v pořádku. Dneska skoro nejedl (kromě kojení). A taky opět přes den nespal, tak večer usnul v 19:15, ale už byl 3x vzhůru.
O víkendu vstával v 7h a pak ukázkově usnul po obědě ve 13 a 14h, to už se mu dlouho nepovedlo. A včera večer byl tak zničenej, že brečel, a usnul při kojení asi v 19h, i když jsme kolem hlasitě mluvili. Ale hodně se v noci budil. A já jsem šla několik nocí pozdě spát, tak mám dost. 4-5 hodin spánku s přerušováním je fakt málo. Petr bral Mišáka každý dopoledne na cca 1-1,5 hoďky ven, tak jsem si aspoň na chvíli oddychla, i když jsem uklízela.
28. zář 2009 ve 23:48  • Odpověz
Moni, chudinka Daneček, tak snad už bude zdravuška. :slight_smile:
A jak se Danymu líbilo ve vlaku?

Medi, to máš pěknej záhul, co? To jsi dobrá, jak to všechno zvládáš. :dizzy_face:

Leni, to je Honzík šikula s tím povídáním. :slight_smile: A je fajn, že už líp spí. :slight_smile: Mišák chodí spát okolo 21.hod., vstává okolo 7.h. Ale stejně se párkrát v noci budí. Ani kaše na dobrou noc nepomohla. :slight_smile:
To je dobře, že to rozbití cukřenky vzal pán v pohodě. :dizzy_face:
U nás znakování taky nic moc, ale ani ho to nějak důsledně neučím. Sám si vymyslel znak pro jíst. A pak ukazuje rukou a luská a to má víc významů. Mimo jiné i rozsvítit/zhasnout, mámo, pojď sem,... :slight_smile:
A když jsme v knížce u rybičky, tak ví, že se na mě má podívat, že ji pusou předvádím, ale sám to dělat nechce. :slight_smile:

Ani, gratulujeme ke klučíkovi. :slight_smile: A doufáme, že tě na nějakém srazíku uvidíme. :slight_smile:
A taky se do druhého kola hlásíme o holčičku. :slight_smile:
Nějak teď v okolí máme převahu kluků. :slight_smile:

A jinak u nás je teď oblíbené běhání po balkóně, běhání přes kuchyň a obývák, kelímky, víčka, květináče, rozsvěcení/zhasínání světel a krmení slepiček. U toho je srandovní, jak vždycky na zahradě něco utrhne a nese jim třeba jedno stéblo trávy přes celou zahradu. :slight_smile:

Tak jsem opět uspávala a mám nějak dost, musím jít spát. Dobrou noc a mějte se moc hezky. :slight_smile:
29. zář 2009 v 00:25  • Odpověz
Uspávání popáté, tentokrát 45min.... Vypadá to, že nás čeká veselá noc a hlavně den... :slight_smile:
29. zář 2009 v 01:24  • Odpověz
autor
Medi : Andulka je vážně úžasná. Má dost podobnou slovní zásobu jako teď Toník a to je o půl roku mladší....jen zírám....fakt mluví hodně na to kolik jí je. Hold po mamince :grinning: Nedivím se, že jste na ní pyšný, kdo by nebyl. :dizzy_face:
Ty jo, tak to máš docela záhul, domácnost u mamky a ještě vlastní...Je fajn mít takovou dceru.

Leni : já myslím, že se to znakování zase rozjede. Toník začal pořádně znakovat až ve 14 měsících.
Je fakt škoda, že jsem tak zlenivěla v učení nových znaků, protože když mu nějaký ukážu umí ho poměrně hned. (pokud ho teda ten znak zaujme)

Včera jsem zrovna Toníkovi psala do deníčku, co umí říct v roce a půl a je to 40 slov znakovkou a cca 16 normálně + ňáký citoslovce. Takže si s ním fakt už pokecáme, ale znakování mu jde teda líp než mluvení.

Ale mluvit se snaží, včera se pokoušel říct palačinky (měli jsme je k večeři) :grinning:

Stáni : podle mě je u chlapečků normální když nemluví i dýl než do 18 měsíců. Ve svém okolí znám hodně kluků, co fakt začli mluvit až kolem dvou let. Přesně jak píšeš, je důležitý aby rozuměli a to je vidět, že nám ti naši kluci rozumí. Mě Toník kolikrát úplně překvapí, co všechno rozumí. On sice těch slov a znaků umí docela hodně, ale "nemluví" nepřetržitě. Ti kluci prostě fakt nemají tolik potřebu pořád mluvit :grinning: :grinning:

Když vidím holčičky některých březnovek, tak ty fakt brebentí pořád.

Holky, co teda ZOO ve čtvrtek¨?
29. zář 2009 v 09:38  • Odpověz
29. zář 2009 v 11:22  • Odpověz
Petru, super foto!!!!! :wink: :wink:

Holky, dneska dobrá scénka v Butovicích v nákupním centru. Jedeme nahoru po schodech a tam je McDonald a Honzík se rozběhl a běžel směrem k McDonaldu a křičel ňam, ňam, ňam, ňam, ňam, ňam! no já myslela, že se potrhám smíchy, opakoval to pořád ještě u pokladny :slight_smile: předtím jsme tam asi 2x byli a dostal pár hranolek, tak si to pamatoval. No na nezdravý věci to ho užije! ale ted jsem mu začala vařit zeleninový polívky a vždycky se na to hrne, pak sní 3 lžičky a končí. Nejvíc u nás ted jede tvaroh Milko a Pribináček, někdy to má i k obědu, ale co mám dělat, když mi oběd nesní a někam jdeme.

holky co tu zoo příští týden? Anička ted ve čtvrtek nemůže a ráda by vás viděla. Po, út, středa?
29. zář 2009 v 17:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.