• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
autor
ahoj holky, tak jsem zpátky z "opičí" dovolené. Bylo to moc fajn.
Fotek mám asi 150, tak nevím, jestli by vás zajímali. Případně hodím do IP nebo je najdete na opicích.
Bylo to fakt moc super. Sice nejhezčí počasí bylo při příjezdu a při odjezdu, ale bylo teplo.

Děti byli všechny super, s opicema jsme pokecaly, popily bohužel i hodně pojedly :sunglasses:

Leni : s tou migrenou je to pech... :unamused:
pres IP se ti ozvu s tou lednici, jo ? napis terminy, kdy se vam to hodi a my se nejak prizpusobime.

Medi : s babickou mi to je lito. Hlavne aby ji bylo dobre, jestli to jde.

co ostatni ? jsem tu 5 dni nebyla a tady nic noveho... :sweat_smile:
pa
30. říj 2009 ve 20:25  • Odpověz
Petru, to je super, že jste si to užily!!! fotky jsou super!!!!!!!!!!!!! :wink:

Medi, kňourací dni jsou asi nejhorší, když celej den kňouraj a věšej se, to je fakt na mašli! :stuck_out_tongue_closed_eyes: s babi je mi to líto s tou leukémií.... ach jo..... :frowning2:

a co Stáňa, dlouho tady nebyla! ani Monča a Hermínka!

dneska jsem vytáhli Honzíka do herny na Zličín a řádil tam jak černá ruka, bylo tam dost velkých dětí, takže jsme ho museli dost hlídat, aby mu někdo neskočil na hlavu, no a tak jsme vyřízený taky :slight_smile: normálně se moc s dětma nedruží, spíš to má ted tak, že když jsou někde stejně starý děti, tak je z toho úplně "na mrtvici" :slight_smile:, má rád svůj prostor a když mu do něj někdo leze, tak je hned nervní :slight_smile: ale hrozně má ted rád dospělý, jakmile má pozornost více dospělých, tak by se strhal, jak se předvádí :slight_smile: včera jsme koupili zimní botičky, ale chudák v nich moc neumí chodit, jak jsou vyšší. v úterý jsme měli jít na očkování Priorixu a já na to normálně zapomněla! jsem si nevím proč myslela, že máme jít až v listopadu a včera jsem koukla do průkazky a tam 27.10., to z nás doktorka bude mít radost. Doufám, že Honzíka zváží a změří neb ho nevážila od roku a pak když zhubnu na 9,5kg po té nemoci, tak jsem zvědavá, kolik má ted. :wink:
31. říj 2009 v 16:11  • Odpověz
autor
leni : to ma Honzik s Tondou stejny...ma taky radsi dospely nez stejne stary deti.
na chate byl nejvetsi samotar, ale k tetam se mel , to se necha pochovat, nosit, delat letadlo atd....

jako na milost vezme obcas jednotlivce, s Klarkou si tam posledni den hral hodne (taky to je tim, ze ji zna nejvic), honili se, daval ji napit, chechtali se, skakali atak..ale v parte si detí moc nevsima. To si hraje vedle nich a kdyz mu moc lezou do zony nebo se ho neprijemne dotykaj, tak breci a jde ke me. :sweat_smile:

treba se nechtel spolecne koupat, spolecne radit v cestovni postylce apod...proste se docela stranil kolektivu a nejspokojenejsi byl, kdyz sly deti ven a my zustali sami doma a nikdo mu nebral hracky :grinning:
Frantisek byl pry taky takovej, ve skolce. Ze pry si nejradeji hral sam nekde v koutku a na deti dlabal. :sweat_smile:

Me to nevadi, hlavne kdyz je spokojenej. nema cenu ho nutit aby si hral s detma nebo tak.
Starsi deti ma radsi, ale nesmi byt na nej moc hrrr.
31. říj 2009 v 17:15  • Odpověz
Ahoj holky,

já jsem měla pocit, že jsem sem nepsala chvilku a koukám, že už je to celkem dlouho. Jsem ostuda. Tak se hlásím, že jsme v pořádku. Já sem většinou nakouknu, ale psát mě Mišák nenechá a večer většinou usnu s ním a pak už na net nejdu. :slight_smile:

Leni, Petru, to je mi moc líto s tátama, snad to bude lepší.

Medi, to je dobře, že babičku pustí domů, snad to půjde nějak zvládat.
Andulka je pěkná dračice, viď? :slight_smile:

Moni, tak co Daneček? Byli jste na očkování? Vidíš, váhu a výšku Mišáka jsem zapomněla napsat. Má 10,2 kg (pak jsem ho ještě vážila u P. rodičů a to měl 10,6 kg, takže tak nějak) a cca 80-82 cm (měla jsem Mišáka postavit k metru u zdi, ale Mišák měl na měření jiný názor :slight_smile:).

Leni, to je škoda, že sis ty nákupy neužila, když jsi měla volno.

Petru, to je fajn, že jste si to užili. :dizzy_face:

Jaji, gratulace, že už to máš za sebou.

My se máme celkem fajn, jen nějak nic nestíhám. Mišák dělá pokroky a je s ním sranda. Ale taky se umí hezky vztekat. Když jsem s ním a nechám se tahat po bytě, hraju si s ním,... tak je zlatej, ale jak není po jeho, hned brečí. Dneska jsem z něj byla už vyřízená. Opět celý den nespal a vůbec nebyl unavenej, pořád by běhal a hrál si,... Když už odpoledne usne (usíná tak okolo 15.-16.h), tak spí třeba 1-2 hod., ale tak 10x už nespal celý den. Ale aspoň pak jde spát okolo 20.h a ne až ve 21:30. A vstávání je teda fajn, to vstává okolo 7:30 - 8h. :slight_smile:
Minulý pátek jsme s Míšou byli v Hyperalbertu a Ikee a teď ve středu v Obi a bylo to teda náročný. Bavilo ho běhat mezi regálama (a volat ba - místo baf), ale jak jsem ho vzala do náruče, tak brečel a kroutil se. Takže něco společně s Petrem vybírat nebo se na něco podívat nešlo. A mezi jeho oblíbené už samozřejmě patří chodit na opačnou stranu než chceme my. :slight_smile:

Dneska se kamarádce (svědkyni) narodil Adámek, tak se na něj možná zítra pojedeme podívat. Tak jsem na ně moc zvědavá a těším se. Nevím, jestli ještě budu umět držet mimčo. :slight_smile: Tak jsem se tak nostalgicky dívala na fotky Mišáka z porodnice, to je neuvěřitelný, jak byl malinkej. :slight_smile:
A 12.11. čeká mimčo další kamarádka. :slight_smile:

Tak to je asi zatím všechno. Dobrou noc a doufám, že se zase někdy uvidíme. :slight_smile:
31. říj 2009 ve 22:02  • Odpověz
ahoj holky, jdu pozdravit a popřát, aby se taťkové a babičky uzdravili!

koukám, jak prcci rostou, jak Herminka staví a vůbec, jak se máte... :wink: a co Anninka? jaké má jméno pro kloučka?
31. říj 2009 ve 22:09  • Odpověz
Ahoj holky,

mám na vás dotaz... nemáte někdo známého advokáta? Potřebuji ještě sepsat jednu dohodu (kvůli penězům) a netroufám si na to sama. Kamarád, co dělá koncipienta v AK mi to sice před měsícem slíbil, ale pořád se k tomu nějak nemá :frowning2:. Do konce roku bych to všechno chtěla mít z krku, tak začínám schánět někoho jiného, ale zas se mi nechce jít jen tak někam do advokátské kanceláře, kde nikoho neznám a nemám žádné reference.
Kdyžtak mi písněte do IP, kdyby jste o někom věděly. Děkuju mockrát.
2. lis 2009 v 09:41  • Odpověz
AHoj holky, jdu se taky nahlásit po delší době :sunglasses:
Dany řádí o 106, v kočárku moc být nechce, vydrží tam chvíli a chce chodit, nechce se už držet naší ruky, chce chodit sám, tak často někde zahučí :grinning:
Stáni a taky chodí úplně opačným směrem než chce chodit my, začne brečet, když ho nutíme jít naším směrem. Taky se vzteká, kleká si na zem, ale má takový ten nucený brekot ... :sweat_smile: ten teda na nás teď zkouší hodně často. Taky chce docela dost chovat, což dřív tak nebylo
Včera se mu zamotaly nohy při líbání plyšového osla a sejmu sebou stojan na CD, tak si o roh obalu CD udělal pěknou asi 3cm skobu na čele, řval strašně, krve jenom trochu ... on teď pořád někde havaruje ... si říkám jestli to fakt není tím, že přeskočil to lezení, teď sice chodí i leze po čtyřech, ale že přeci jenom děti, které lezou, začínají se postupně zvedat a tak že potom nejsou takové padavky ...

Kamarádce, která zrovna pomáhala na svět Danymu, tak se jí minulý týden narodila holčička, tak jsem se byla podívat, je to krásný maličký, ale další mateřské city to ve mně neprobudilo :sweat_smile: My si teď s Martinem říkáme, že zlatě za tohle období, než když byl mimino ... přijde mi, že teď s ním začíná být sranda, že si to tak nějak víc užíváme, i když některé dny jsou dost náročné a jak říká Martin: "ani dnes nejsi vyrovnaná" :sunglasses: :grinning: :sunglasses:

Stáni, s Danym se taky nedá v klidu nakupovat ... minulý víkend jsme byli v Obi, chceme mu nechat udělat domeček do pokojíčku, tak jsme se byli podívat z čeho a tak a nevybrali jsme nic, protože v koši sedět nechtěl, chtěl chodit, jenomže tam potom začal srážet věci z regálů, tak jsme byli doma hned ... musíme vyrazit jedině sami, aby byl na to klid.

Leni, Petru, držím pěsti, ať jsou taťkové na tom líp! :wink: A Medi u babičky taky ... je to smutný, když člověku takhle onemocní někdo blízký :frowning2:

Petru, mrkla jsem na foto, jako vždy super! Věřím, že jste si to užily! :wink:

Míšo, co Filípek? Na FB jsem četla, že měl problémy s oušky?? Doufám, že mu je už líp

Holky a co Vánoce, už máte promyšlený, co budete kupovat?

Dany chrupe, jdu na kafe! Hezký den :sweat_smile:
2. lis 2009 v 11:02  • Odpověz
ahojky, dítě spí, tak jdu taky něco napsat.
nakupování u nás to samý co Monča a Stáňa :wink:, chtělo by to mít na nákupy hlídání, jenomže to většinou nejde. Ještě docela jde nakupování potravin, už tam máme takový úseky, kde ho můžeme vypustit a kdy je třeba ho uklidit do vozíku, nejdřív jízda na eskalátoru to miluje, pak ho baví vážení zeleniny a ovoce (může mačkat na čudlíky na váze a vyjíždí mu cedulky), pak se jede k pečivu, tam vyfasuje rohlík a je usazen do vozíku, to mu tak 5-10 minut vydrží, tak můžeme naházet do vozíku vše co potřebujeme a pak zas jízda na eskalátoru a pokladny, tam ještě vyfasuje nějakou mňamku a jedeme domů. jako ale jít s ním do Ikey něco kupovat, to už jsme vzdali, to je prostě nad naše síly! :slight_smile:
dneska jsme byli podepisovat smlouvu na byt a udržet ho 10 minut v klidu, aby někam nezdrhal, to je taky sci-fi :slight_smile: no ale koukám, že je to všude stejný :wink:
u nás ted docela dobrý spaní, usíná v 19.30 a spí celou noc až třeba do 7, dneska to dal do 8.15, ale to je fakt vyjímka.
Moni, u nás je to taky tak, že si to ted užíváme víc, vy jste si "užili", když byl mimi co? ted je to prostě takové zábavnější.
Moni "ani dnes nejsi vyrovnaná" :grinning: :grinning: :grinning: Martin je vtipálek. já teda nejsem vyrovnaná už asi tak 1 rok a 3 měsíce :grinning:
Vánoce jsem ještě moc neřešila, ale chci se na to vrhnout tento týden, uhání mě babičky. Moc se mi líbila taková hra s autíčkama, co měla Petru na fotkách ze srazu, tak tu bych chtěla někde sehnat, to by se Honzíkovi líbilo. Já mu budu muset ty jeho hračky ted nějak protřídit, přijde mi, že toho má hrozně moc a ani to neužije, my mu ani nic nekupujeme, pořád mu někdo něco nosí. I když ted když je tma už v 16.45 :stuck_out_tongue_closed_eyes: , každá hračka dobrá!! no u nás ted nejvíc vedou zvířátka od Tolo, s tima si hraje pořád, tak mu k tomu chci ještě něco dokoupit, mají takovej krásnej bagr nebo domeček po zvířátka, no ještě uvidíme, už by mě lákalo i Lego Duplo, ty mají krásný zvířátka, ale na to je ještě asi malej, to asi až k narozeninám. taky by mě zajímalo, co ostatní kupujete :wink:

Alčo, já bych možná jeden tip měla, ale není to vyloženě známá, já jsem pro ní pracovala :slight_smile: poslu do IP

Míšo, děkujeme! a co Filípek, jak se máte? Anička má pro chlapečka jméno Matyáš (teda doufám, že jsem to nezmotala!!)
2. lis 2009 ve 14:37  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
tak máme za sebou první výjezd na pohotovost :unamused:
V noci jsme jeli na Bulovku s podeřením na laryngitídu, kterou nám tam potvrdili.
Ještě, že jsem od jedné kamarádky věděla o co jde. Jinak bych byla co nejdýl doma a jen utěšovala..

Na chatě většina dětí nastydla (s čímž se tak nějak kalkulovalo, často to tak je) a některý děti měli po návratu domů horečku atak.
Toník měl v pátek 40, druhy den 39, z nosu mu teklo jen trosku a do toho trosku i kasel...ale byl v pohode. Hral si atak.
no a dneska v noci se propudil s typickymi priznaky laryngitidy :unamused:

Rano to mel zas, ale uz jsem vedeli co a ajak a pres den to docela jde. Je veselej, hraje si, jen je takovej ztlumenej a vic se po me valí.

Omlouvám se, že zase píšu o nemoci.

Já jen pokud jste o tom jeste moc neslyseli, tak tady jsou info, aby jste vedeli co a jak, kdyby to mel nekdo z vasich deti (pevne verim, ze je to mine):

http://www.vitalia.cz/specialy/zasady-prvni-pomoci/akutni-laryngitida/

ja jsem o tom slysela od kamaradky, tak jsem rada, ze jsem byla schopna to rozeznat od bezneho kasle a nepodcenila odjezd na pohotovost.

Leni : ja o ty auticka poprosila segru, ale na tom webu uz je nemaji...Nasla jsem je i tady :
http://www.e-slunicko.cz/playskool-tonka-odpalovaci-rampa-s-3-auticky-a-bonusem-navic-2017.html

jeste se koukni, jestli je nenajdes levnejsi, ale co jsem koukala, tak je moc nikde nemaji.

Tonik si s tim fakt hodne vyhral.

Doctu vas za chvili, Toník chce zase chovat...
2. lis 2009 v 15:02  • Odpověz
autor
ted koukam, ze jsem vam zkopirovala zrovna dost dramatickou verzi...cilem neni vas desit....jen dat info, aby jste pripadne vedely, co a jak, kdyby se vam neco nezdalo.

tohle jsou asi info k tomu nejzavaznejsimu prubehu. Tonik to mel mirnejsi....najdu jinej odkaz...

http://www.mineralfit.cz/zdravi-clanek/detska-laryngitida-akutni-zanet-hrtanu-134/
2. lis 2009 v 15:15  • Odpověz
ahoj při šílené zimě....
Ali, držim palce, ať někho seženeš a můžeš to mít z krku... a hlavně s dobrym výsledkem...

jinak koukám, že běhavé dětičky jsou radost co? já takhle občas vezu kočár a jdu za ruku s Adamem... takže to je pak veselo, když kočár jede z kopce a Adam mě táhne jinam :slight_smile:)).

jé Matyáš, to je hezký, Aničku pozdravuj!
Moni a pudy tě nechytly jo? kdy vůbec kdo chcete další mimča?

Moni, jj bylo to celkem blbý - má pneumokoka... :((( ale snad jsme to chytli včas a bude vše bez následků, zatím ještě má antibiotika, zítra snad dopadne dobře kontrola a snad i výtěr bude v poho... jak píšu, naštěstí se na to přišlo snad včas a ouška bude mít zdravá - jinak hrozilo ohluchnutí....
2. lis 2009 v 15:28  • Odpověz
autor
Moni : to me mrzi, ze Danecek zase boural. Třeba to je opravdu tím, že přeskočil lezení, zní to logicky. Ale nevím. tak hlavně, aby s tím padáním brzo zkončil :wink:

Filípkovi přeju aby měl ouška v pořádku.

Leni, to je fajn, že má teď jeník dobrý noci. Moc ti to přeju !!

Jinak, Toník v potravinách docela v pohodě. Ve vozíku se mu líbí nebo ho mám v kočárku. Je fakt hodně kočárkovej, takže mi tam pořád vydrží hodně dlouho.
Taky má svoje dny, kdy chce na vše sahat, ale nakoupit se s ním ve výsledku dá docela v pohodě...Ovšem s Ikeou mám taky jednu blbou zkušenost...asi to tam pro něj není tak zajímavý, barevný, tam ho to prostě nebav(myslím v kočáře)
Sama bych tam s ním už nešla. Když jdem s Františkem, tak ho i vypouštíme , ať si lítá v uličkách...někdy to je v pohodě, někdy to je horší.

Jinak co se týče vánoc, tak pro Toníka mám asi vše. nějak je ve věku, kdy mám hodně inspirace na dárky, takže mám dárky i na druhý narozeniny :sweat_smile:

K vánocum máme nejaky drevený kostky s krteckem (má jen 4 a hodne ho bavi stavet veze), pak takovyho hadrovyho panacka usiteho od jedne pani z MMB , k tomu jsem objednala i dva polstare, jeden s Pepinou, druhej s domeckem kde je napsano Tonik, ale ty polstare jsem mu uz dala, z toho by u stromecku asi moc nejasal.

pak dreveny zatloukani koliku (to se mu u Klarky moc libi)

pak vozik s kostickama (takovy ty stavebnicovy, ma jen ty maly, chtela jsem i ty vetsi, co bejvali za nas)

pak nejaky knizky...

a uz me nic nenapada....jeste nevim, co dam k vanocum a co k narozkam.
2. lis 2009 v 16:12  • Odpověz
Petru, co Toníček, jak mu je??? s tou laringitidou je fakt dobré vědět o co jde, kdyby něco, ty odkazy jsou dobrý.

Moni, tak at se Danečkovi brzo zahojí hlavička, chudák, fakt bourá docela často! s tím chozením to asi souvislost má, že hodně padá, ale určitě se to časem zlepší!

snad Filípkovi dopadly dobře ty testy a je to v pořádku!

náš tatka jde zítra znovu do nemocnice, budou mu amputovat palec na noze. bude to na jedné straně pro něj úleva, ale ještě nevíme co bude dál. :unamused:
4. lis 2009 ve 21:51  • Odpověz
autor
Leni : držím palce, at je to s taťkou v pořádku ! Amputace zní děsivě :pensive:

O Toníkovi víš z telefonu.
Snad se to bude brzo zlepsovat..Jen nevim, jak dlouho je normalni mit horecky. Ma je od patku. ALe dr. v utery nic nerikala (krom toho, ze mam stridat Nurofen sirup s Panadol cipky)
tak nevim, jak dlouho je to normalni, abych ji pripadne aspon zavolala.
No pockam do patku.

Taky nevim, jestli treba Tondovi nemam potom davat neco na posileni imunity...ovoce asi moc nestaci, kdyz ji jen jabka. jeste teda banany, ale ty moc nepocitam..asi by to chtelo citrusy co ?

jo a jeste k tem darkum, podlehla jsem reklame od vopic a poridila taky nejaky Lego...Jedno mensi k vanocum a Krmeni v ZOO ke druhym narozkam.
4. lis 2009 ve 22:56  • Odpověz
AHoj holky, nefunguje mi dobře klávesnice, vylila jsem si na ní včera čaj :angry:
Pe ru a kolik má onda eploy? Doufám, že mu bude br y líp, musím si pořádně o ¨laryngiidě přečís ... myslím n avás, aˇje bry líp ...
Já jsem dávala Danymu eď na posílení imuniy Nurolin-B, ale bral o i díky anibioikům, a chci mu eď koupí něco ropusného do čaje

Leni, držím moc palce, s ím palcem o ní hroivě :fearful: a je o dobrý!

ak u rampu máme aky objednanou pro Danyho k Vánocům, líbí se mi, ak snad i jemu se bude líbi ...

no nic končím, aby jse o nemusely dobu luši, co chci napsa ... papa
5. lis 2009 ve 13:05  • Odpověz
autor
Moni : docela zabava te cist, jak ti nefunguje T a myslim, ze jeste neco.
Co Dany a jeho zraneni ?

Toník měl 40 tky a pak 39, 38....od včerejška 37,7, takže snad dobrý.
Vcera si vubec nehral, jen na me lezel a casto spal.
Dneska uz si docela hraje.
O laryngitidě si určitě přečtěte, mě hrozne pomohlo, ze jsem o ni uplnou nahodou vedela.
Cloveku pomuze, kdyz vi o co jde a zvlast, kdyz zna tu prvni pomoc, coz jsem teda zrovna neznala (nejak jsem si nevzpomnela, co ze to holky rikaly), ale to je jedno. Proste jsem rada, ze jsem jela na tu pohotovost, misto toho, abych panikarila a snazila se Tondu uklidnit. Vypadal fakt hrozne.

Vzpominam si, ze podobne kaslal a chrcel jednou kdyz byl malej, to jsem tenkrat orvala. Bylo to poprve, co mu bylo fakt hodne zle. .ale to kaslani tenkrat ukoncil hroznou savli (ktery do ty doby moc nehazel), takze byl asi jen zahlenenej. Protoze potom, co se poblil se uklidnil.

No je to des, kdyz jsou ty prckove nemocny...No ale takhle blbe je Tondovi asi po treti v zivote, coz mi nepride tak hrozny...znam deti, co to mivaji casteji...

Moni : ta rampa se vam bude myslim libit. Na chate si s tim vyhrali i holcicky....Jsem byla prekvapena, ze Tonik dokazal vyskladavat ty auticka nahoru a "odpalit je"....ale asi by me to tak prekvapit nemelo, protoze to je ted jeh oblibena cinnost, ze si do rady nebo vedle sebe vyskladava auticka, kosticky atak...
je to sranda ho pri tom pozorovat. Nekdy je to takovej malej perfekcinista :grinning:

Holky, za chvili budeme v novem.... :astonished: za chvilku budou vanoce, pak novy rok a pak jaro a my se stehujem....

uz mame za sebou vyber dveri a schodiste, ted vybirame veskery obklady (koupelny uz mame vybrany) atd jsou to prijemny starosti....jen se musime hodne ohlizet na penize...nemuzeme si pochopitelne dovolit vse, co se nam libi.

Uz se tesim, az budeme poradat kolaudacky.

jo a v pondeli jdu konecne na ortopedii kvuli ty kostrci...vubec se mi nechce, ale musim :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jo a rada bych dala nejaky sraz, kde bude jeste tehotna Anička....abych si uzila jejiho bruchu....vzdyt ona nam za chvili porodi :sunglasses:
5. lis 2009 ve 13:23  • Odpověz
Holky ahoj :slight_smile:
Já vím, že sem moc nechodím, ale probíráte především děti a k tomu nemám jaksi co říct :frowning2:

Petru, na posílení imunity radím následující (snažím se to brát s ohledem na Toníkův věk, ale Ty asi budeš líp vědět, co smí a co ne): vynechat bílý rafinovaný cukr a omezit sladké, jíst bílé probiotické jogurty, jíst bílkoviny (kuřecí maso, ryby luštěniny - tady nemám pojem, zda ryby a luštěniny může), hodně ovoce a zeleniny (ideální je třeba kysané zelí - dobré pro střevní flóru a obsahuje obrovské množství vitamínu C - ale zase nevím, zda je vhodné pro tak malé děti), česnek (opět s otazníkem). Doufám, že je Toníkovi už líp. A na tom převážení jste s baleťákem (:grinning:) už byli?

Leni, držím palce tatínkovi! On je diabetik?

Jaji, s advokátem bohužel neporadím :frowning2:

To je vše, co jsem zachytila :slight_smile: U nás tak nějak vše při starém, v baráčku máme nová okna, už se to začíná trošičku rýsovat :slight_smile:
5. lis 2009 v 16:44  • Odpověz
autor
Hermi : to každý chápe, že to tu pro tebe není už tolik zajímavý ! :wink:
hlavně se občas nahlaš, jak se máš a co baráček :wink:

díky za rady ohledně imunity. No Toník trošku zlobí s jídlem, tak nevím, jestli by to, co píšeš pozřel (zelí), ale zkusim to. Ryby už mu dávám a např. miluje lososa (bohužel ho nemáme moc často, protože pro nás je to dost drahá sranda, tak kupuju různy tresky atak)
Česnek mu do jídel docela dávám a ten mu nevadí.
No ale ono to s tím jídlem souvisí hlavně s tím, že mu není dobře (odmítá i milované banány a jabka), ale i tak jí míň než jedl dřív.
Každopádně díky za radu.l

Na převážení jsme byli zároveň na kontrole a dopadlo to dobře...Bohužel jsem nezaregistrovala kolik presne ma :sweat_smile: , ale ma vic a dr. rikala, ze vzhledem k tomu, ze je nemocnej a urcite ted odmita jidlo, tak ze jako pribral...
tak snad dobry....ma tusim nejak kolem 11 kilo (na vaze doma)
5. lis 2009 v 17:06  • Odpověz
Petru, rozkaz, nahlásím :slight_smile:
Říkala jsem si, jak moc bude Toník schopen leccos pozřít, ale snad bude stačit aspoň něco (ad zelí - třeba by mu chutnalo zapečené s bramborami - obojí vrstvíš do zapékací misky, můžeš proložit něčím od masa, a pak pečeš cca hodinu). To jsem ráda, že dr. byla s převážením spokojená. Oni doktoři někdy dost visí na tabulkách :unamused:
5. lis 2009 ve 21:15  • Odpověz
u nás taky rampa objednaná! :slight_smile: myslím, že se to Honzíkovi bude moc líbit! myslím, že bude chtít, abych mu to odpalovala já a bude se u toho tlemit, vidím to úplně v živých barvách! :grinning:

Hermi, chod častěji, ty tvoje rady nám tu chybí! :wink: i když chápu, že je to tu ted dost o dětech....

s tou imunitou jsem nad tím taky přemýšlela, jestli mu nezačít něco dávat, když ted všude řádí chřipky, rýmy a tak. u nás je to s ovocem to samé, jí jen jablka a banány, a taky kupujeme meloun, ale to je ted v zimě hodně drahá sranda. Ale dostat do něj zeleninu, to je taky věda, někdy sní okurku, vařenou do něj nedostanu vůbec, jen když je to rozmixované s masem, má rád hovězí mixované s porkem a sladkým bramborem, tam mu přidávám i česnek, kuřecí jí jen tak.

Hermi, tatka je bohužel diabetik. to co ted u tatky řešíme je tzv. syndrom diabetické nohy. vůbec jsem si nedokázala představit, co může cukrovka způsobit!!!

Petru, tak at je Toníčkovi už jen líp!! sraz bude, asi az ten vánoční, pošlu mailem!
5. lis 2009 ve 22:26  • Odpověz
autor
Hermi : díky za tip na ty brambory se zelim, vyzkousim...

Leni : cukrovka je fakt svinstvo :unamused: ...mrzi me, s cim se ted u vas v rodine potykate...

jsem zvedava, co budete rikat na tu rampu, az to kluci dostanou..Snad jsem vam nedala typ na nejaky zbytecny kram...
me nektere kamaradky rikaji, ze nevi co kupovat...jejda, ja bych vedela.... :grinning:, ale snazim se krotit. Nastesti nemame moc penez, tak snad tech hracek nebude nejak moc.

do jedne slozky na PC si davam typy, co koupit a mam fakt vystarano na nekolik narozenin, svatku, vanoc atd...

(napr. chci poridit loutkovy divadlo, prodaavaji stejne jako jsem mela jako dite, pak kolo bez slapek - ale to pockam, az to Tonda bude trochu umet na nejakem pujcenem, protoze odrazedlo ho nebavi, tak at to nekupuju zbytecne, pak bych rada koupila kreslici tabuli, dreveny kulicky atd atd....)
6. lis 2009 v 01:16  • Odpověz
Petru, a Toníkovi musíš mixovat nebo už ne? Ty brambory zkus, chutnají nám s manželem oběma (já tam dávám tofu nebo tempeh, to Ty asi nedáš, ale určitě to bude dobré pro vás třeba s uzeným a pro Toníka třeba s dětskou šunkou, myslím, žes psala, že mu ji dáváš, že?). Pamatuji si dobře, že máte to stěhování plánované už někdy na březen?

Leni, právě že mi hned napadlo, když jsi psala o amputaci, že taťka asi bude diabetik :frowning2: Je mi to hrozně líto :frowning2:
6. lis 2009 v 10:09  • Odpověz
autor
Hermi : už dááávno nemixuju...Toník jí kusky od tý doby, co má víc než 4 zuby :slight_smile:
Tofu neumim upravit a ani se na to nechystam, to mas pravdu. :wink:
Šunku Tondovi davam jen vyjimecne....nejak ji neverim a salamy uz skoro nekupuju. jen nekdy veprovou sunku, slysela jsem, ze ta detska je taky pekne plna soli.

Ale do jidla sunku obcas dam...to jo.

Stehovani je nejak na jaro...nejak nevim presne jestli unor, brezen nebo duben....duben je nejpozdejsi varianta...bude to asi spis driv....
uz se tesime, ale bude dost narocny prezit obdobi, kdyz uz budeme platit hypoteku a jeste nebudeme mit podnajemniky....Doufam, ze nekoho bez problemu sezeneme a nebude to dlouho trvat a hlavne, ze s nim nebudou problemy :sweat_smile:
6. lis 2009 ve 20:56  • Odpověz
Toník je šikula, vím, že ségra mixovala synovcovi dost dlouho, on kousky dávil a plival. Líbí se mi Tvůj přístup k šunce :wink:, asi je Ti jasné, jaký k ní mám přístup já :wink: Nájemníky byste měli v Praze najít snadno, ne?
6. lis 2009 ve 21:09  • Odpověz
AHoj holky, tak konečně už můžu zase "normálně" psát, manžílek dovezl novou klávesnici :slight_smile:

Petru, Dany má stroupek, ale už se mu začíná vylupovat :slight_smile: , snad už to vychytá ty pády a bude to lepší :wink:
Co se týká jídla, tak u nás taky vedou z ovoce pouze jabka a banán, koukám, že je to všude stejné :sweat_smile: A sem tam teda koupím Danymu dětskou šunku ... miluje mrkvev se šunkou a bramborou kaši nebo šunku na chleba.

Tý jo Petru, vám se teda stěhování blíží, to máte za pár! :wink: A vy tenhle byt neprodáváte a budete ho pronajímat nebo jak to máte?
Už se těším na foto vašeho nového hnízdečka! :slight_smile:
A v pondělí na tebe myslím s tou kostrčí .. brrr

Holky můžu dát Danymu myslíte k jídlu filety? Pangacius? Nevíte, jak je to s rybama a jídelníčkem u ročního dítěte?
Petru, vařila jsem dle tvého receptu to kuře na paprice a Danymu to móóóc chutnalo! Kdyby jsi zase měla nějaký takový dobrý receptík, sem s ním! :wink:

Leni, to je mi taťky líto ... ta amputace zní hrozivě, vůbec jsem netušila, co cukrovka může způsobit :confused: :unamused:

Co se týče dárků na Vánoce ... tak mám objednanou tu rampu, nakonec teda ne novou, ale přes MMB, tak jsem zvědavá, co na ni Dany bude "říkat", potom jsme mu koupili takového šimpanze na baterky, moc se mu líbil při jedné návštěvě u kamarádky, pořád ho krmil lahvičkou a k tomu golfky, protože s nima rád jezdí kdekoliv na návštěvě. Martin to nechtěl moc zkousnout, že kluk bude mít golfky, ale nakonec povolil :sunglasses: A potom mám ještě autíčko na dálkové ovládání, je to pro ty nejmenší, takové buclaté fáro :sweat_smile:
6. lis 2009 ve 21:17  • Odpověz
Herminko, jsem ráda, že tě tu zase vidím! :wink:
Holka ty máš ale přehled, ráda si vždy přečtu,co poradíš na to a to ... hele snad jednou za čas ta šunka ublížit nemůže, ne?

Když jsme u toho jídla ... co ještě dáváte takhle prckům ke snídani ke svačině? Mně přijde, že dávám pořád to samé ... ráno má většinou jogurt, pribinák a banán a ke svačině má jablíčko, přesnídávku ... k večeři kaši, ale teď spíš chce už chleba a to buď se šunkou, nebo s Lučinou a včera jsem mu na chleba s máslem nastrouhala sýr cihlu a moc mu to šmakovalo ... co ještě dáváte?
6. lis 2009 ve 21:20  • Odpověz
autor
hermi : v mym okoli vetsina holek nemusela pomerne brzo mixovat. myslim, ze je spis vyjimka, kdyz nekdo musi...
jedna kamaradka z breznovek musela mixovat i narozeninovy dort :slight_smile:, ale ted uz je to dobry. :slight_smile:

no ja salamy miluju :grinning: , ale nechci je jist kvuli nadvaze ( diky sladkostem a malo pohybu pres leto, kdy byli vedra mam zase vse zpatky a jsem tam kde jsem byla loni :stuck_out_tongue_closed_eyes: :pensive: )

salamy jsou jedna z veci, ktery si ale dokazu odeprit...dopravam si jen obcas tu sunku, protoze nejist je vubec, to nedokazu...to zase ne. :slight_smile:

Moni : ja Tonikovi ryby v roce uz davala....Tedy ty bez kosti...takze Pangacia bych dala v klidu. Ale to je jen muj nazor.
Jsem rada, ze kure na paprice chutnalo...ja ho delala uz asi 4 x, protoze to je ted jedno z mala jidel, ktery mu fakt jedou...jeste miluje polivky, hlavne kureci vyvar co delam podle moji babicky...to sni kotel (taky muzu dat recept)...jinak ted (asi po te nemoci ) s jidlem docela zlobi.... :confounded:
nenutim ho, ale nekdy si rikam, ze musi mit desnej hlad...jenze on si umi rict, kdyz ma hlad a nic...tak nevim :sweat_smile:

hele ja o golfkach pro Tondu taky uvazovala ... :grinning: klidne to Martinovi rekni :wink:
Tonik je taky miluje.

ale nakonec jsem byla lina hledat nejaky neruzovy...:sunglasses:

a k bytu...no, my ten nas chtely puvodne prodat...bylo by to lepsi, ze bychom nebyli tak zadluzeny a na tak dlouho, ale nakonec nas lidi presvedcili, ze je v dnesni dobe lepsi byt nepoustet a radsi ho pronajimat, i kdyz jsou to starosti navic...
tak doufam, ze to nebude problem...prodat ho pripadne muzem vzdycky...pokud ho tedy v dnesni dobe krize nekdo koupi :sweat_smile:, zas takovy terno to neni.

jdu na Krause
:slight_smile:
6. lis 2009 ve 21:35  • Odpověz
tak koukám, že se tu řeší jídlo. no u nás je to jeden velký stereotyp, bohužel :frowning2: Honzík je na jídlo děsně konzervativní, takže taky jí pořád to samé dokola, já vím, že to není dobré a že se mají zkoušet nové věci, ale u nás je to docela problém, ale zkoušíme to pořád. ryby jsem dávala Honzíkovi už hodně brzo, měl candáta už asi od 10 měsícietak 1x za týden. Ted má tresku, když jí máme my a docela mu chutná. Takže u nás snídaně - jogurt a nějaké dětské cerálie, dopolední svačina je u nás rohlík (sní jen malý kousek), to jsme totiž vždycky venku v kočáru, oběd - to je u nás oříšek - bud sklenička nebo hovězí s porkem a nebo pečené kuře, když máme rybu, tak sní kousek ryby, pak ke svačině pribinák a k večeři kaše. Ke každýmu jídlu má bud jabko nebo banán nebo meloun. a co se týče kousků, tak taky pořád něco dost mixuju, Honzík to jinak nejí a do 14 měsíce se nám dávil a zvracel, když měl větší kousek, tak jsme mixovat museli.

Petru, no stěhování se vám rychle blíží!! s tím bytem je to těžký, ale udělali jste dobře, že pronajímáte, ted je to s prodejem špatný, my jsme ten náš byt prodávali rok.

tak, musím jít spát, víc nestíhám napsat, Honzík dneska celý den kýchal a večer už mu teklo z nosu, tak čekám veselou noc :wink:
6. lis 2009 ve 22:50  • Odpověz
ahoj holky, tady nikdo :slight_smile:, koukáte na Superstar? jsem zvědavá, jaký to bude dneska, minule mě to docela zklamalo.

Ještě se chci zeptat Hermínky, co je dobré obecně pro dospělé na posílení imunity v tomto období, co se týče jídla? kysané zelí a česnek, je ještě něco dalšího, co je dobré?

Honzík má rýmu, je takovej umrčenej a unavenej, chce chovat, chudinka, dává mu to pěkně zabrat a to je jenom blbá rýma.
8. lis 2009 v 19:42  • Odpověz
Moni, mám dojem, že názory na ryby u dětí se liší, ale zdá se mi, že holky +- stejně starým dětem pangase dávají. Tady: http://www.varime-detem.cz/clanky/ jsou vyloženě jídelníčky pro děti s odkazy na recepty. Nesouhlasím s nimi na 100 % (např. bych dítěti nedala kečup, byť bio, sušenky Bebe apod.), ale inspirace na vaření je to dobrá. Šunka jednou za čas bude OK, problém by byl, kdybys mu ji dávala třeba denně. Já jsem na tyto věci přísná, ale neznamená to, aby byl tak přísný každý (jiný případ byla třeba ta holka s 9měsíčním dítětem a tyčinkou Kinder :slight_smile:).

Petru, napsala bys mi prosím do IP, za kolik cca chcete byt pronajímat? Jedni moji kamarádi mají pronajatý strašně maličký 1+1. Uvažují o něčem větším, ale nechtějí platit o moc víc. Tak jen tak informativně :slight_smile:

Leni, pro dospělé určitě totéž, co pro děti (vynechat rafinovaný cukr, jíst bílkoviny, zmiňované zelí a česnek, celkově hodně ovoce a zeleniny, cibule, ovesné vločky), dospělý může používat i potravní doplňky - vitamín C, hlíva (prospěšné jsou glukany v ní), laktobacily, rybí olej (výhodně koupíš v DM pod jejich značkou Das Gesunde Plus), echinaceu (samozřejmě ne vše najednou, pokud trpíš Ty nebo Láďa hodně na nachlazení atd., nasadit třeba dvoje z toho).
8. lis 2009 ve 21:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.