• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
urbi: přidávam se ke gratulaci!!! všechno nejlepší filípkovi :slight_smile:
21. led 2010 ve 20:18  • Odpověz
autor
seb : i to se stane, no... :wink:
mě třeba hodně kamarádek řikalo, že se při porodu pozvracely bolestí, tak to mě zaplat pánbu taky minulo...
tys to teda měla divoký.... :sunglasses:

leni : držím palce s těma osmičkama !!!! Rovnátka na 2 roky ? ty jo, to zní jako hrozně dlouhá doba, co ?
Budeš mít takový ty na pevno ? mě se to na lidech líbí, ale asi to musí být docela nepříjemný, než si člověk zvykne...
tak ať o vše dobře dopadne !!

Filípkovi taky přejeme všechno nejlepší k roku .
21. led 2010 ve 21:17  • Odpověz
Petru, budou to ty napevno, protože mi vytrhnou jeden zub a budu tam mít díru a budou mi to rovnat k sobě, ani tak se nebojím toho jak budu vypadat (horší než ted s křivýma zubama to určitě nebude :grinning: ), ale že to bude fakt nepříjemný v puse a že si na to budu dlouho zvykat, taky si musíš po každým jídle čistit zuby, ale to už dělám ted, jak mám tu paradentitidu, tak musím, takže na to budu zvyklá. No brrr, ale zítra bojim toho trhání, tak snad to půjde dobře.
21. led 2010 ve 21:36  • Odpověz
Vše nej Filípkovi k jeho 1.narozeninám :wink: Toto uteklo, co? :sweat_smile: Užijte si oslavu

Leni, takže rovnátka budeš mít kvůli tomu, že ti vytrhnout nějaký zub, jo? A takhle se to řeší rovnátky místo můstku, implantátu a tak? Věřím, že si na rovnátku zvykneš, i když dva roky jsou dlouhá doba ...
Zítra držím pěsti, ať to nebolí a máš to rychle za sebou ... já jdu k zubaři v únoru na novou plombu a stejně se bojím už teď, já jsem fakt magor :confounded: :rolling_eyes: já bych šla kvůli tomu i pod narkózu :sunglasses:

A ještě k porodu, co jste tady probíraly ... tak u mě to samé co Petra a Lenča ... nejhorší bylo tlačení, uf. Kontrakce byly před tím v pohodě, daly se prodýchat, měla jsem i epidurál, takže jsem pořád čekala, kdy to "strašné" fakt přijde a ono až na koze :sunglasses: Tam to byla makačka, ale stálo to za to :slight_smile:

Zítra dávám Danyho poprvé na hlídání k babičce od rána do odpoledne, tak jsem zvědavá, bude tam i chrupat po obědě ... na jednu stranu to chci prubnout, aby si zvykal a tak a na druhou stranu budu pořád myšlenkama u něho, to je strašný, ale já jsem na něm úplně závislá :sweat_smile:
Příští víkend jdeme na ples, tak budou hlídat naši a do noci, tak to musíme vyzkoušet :slight_smile: nechali jsme se přemluvit na maškarní ples, jdu za indiánku a Martin za kovboje :sunglasses: :grinning:
21. led 2010 ve 22:28  • Odpověz
Míšo, taky se připojujeme ke gratulacím a přejeme Filípkovi vše nejlepší k 1 roku. To to uteklo. Doufám, že jste si hezky užili/užijete oslavu. :slight_smile:

Leni, brrr, trhání zubu. Budeme na tebe myslet, ať to moc nebolí. Věřím, že ta rovnátka budou nepříjemná, ale snad si brzy zvykneš. To mi připomíná, že bysme se taky měli objednat k zubařce...
A jestli můžeme, tak se taky rádi někdy přijedeme podívat. :slight_smile:

Moni, jé tak to jsem zvědavá na fotky z maškarního. :dizzy_face: Ale určitě vám to bude slušet.
Tak ať to Dany pěkně zvládne. :slight_smile: U nás bylo 1. hlídání, kdy jsme byli s Petrem spolu pryč, před Vánoci. Jeli jsme na nákup, tak Mišák byl s našima asi 3 hod. A minulý víkend byl cca 2-3 hod. s P. rodičema. A snad celkem v pohodě. Brečel, jen když se probudil (je zvyklej na mlíko). Jinak k nám chodí hodně často můj táta a to mě Mišák nepotřebuje. A 1x týdně chodím cvičit, tak to hlídá buď Petr nebo naši. :slight_smile:
Hlídání přes den je v pohodě, uspávání bez mlíka horší, ale P. mamka Mišáka unosila (nebo prostě nespí). A večerní uspávání nevím, to by taky snad nějak zvládli, ale když by se Mišák vzbudil v noci, to by byl bez mlíka asi pěknej křik...
22. led 2010 v 00:29  • Odpověz
Seb, to byl teda pěkně náročnej porod, co? Tak snad 2. bude přirozeně a bolesti nebudou tak velký.
Já bych byla moc ráda, kdyby byl 2. porod stejný jako ten 1. Jen by ho teda Petr mohl stihnout. :slight_smile: Takhle zpětně mám pocit, že to tak velký bolesti nebyly. I když si pamatuju, že jsem brečela bolestí. Kontrakce jsem měla asi 3 hodiny. To bolelo, ale dalo se to prodýchat. Nejhorší pak bylo, když už se to blížilo, ale já jsem nevěděla, co bude dál (nečekali, že to půjde tak rychle, tak mě ani nekontrolovali). A když jsem zavolala PA, že už to bolí hodně a nutí mě to tlačit, tak mě konečně prohlídla a rovnou jsme šli na sál. Tlačení mi nejdřív taky nešlo. Klystýr se nestihl, tak jsem se bála, abych se jim tam nepo..., ale pak jsem si řekla, že za to nemůžu... Měli mě zkontrolovat dřív, když jsem říkala, že mám kontrakce 2,5hod.
Tak jsem zvědavá, jak tady budou přibývat těhulky a za jak dlouho si tu budeme popisovat 2. porody. :slight_smile:

Co se týče odstavení, tak u nás to asi bude nadlouho, Mišák je závisláček. Mně by ani nevadilo ještě nějakou dobu kojit, pokud by to nevadilo otěhotnění. Ale těžko asi půjde poznat, jestli nemám MS kvůli kojení nebo kvůli tý injekci, ale to už je taky rok, co jsem měla poslední.

Míšo, máš někde fotky Filípka?
Jak jsi taky měla velký bolesti u porodu, už je to lepší? Psychicky, fyzicky,... Nevím, jak to napsat...

A jinak nám se sníh moc líbil. Tak škoda, že roztál a hlavně, že co zůstalo, tak zmrzlo. Je ho tu pořád ještě hodně, ale je tvrdej, tak to není ono. :slight_smile:
22. led 2010 v 00:53  • Odpověz
Petru, teda dorty nádherný. Jsi šikulka. To je úplně škoda jíst. :slight_smile:
Ten pro vaše je úžasnej, ty detaily, mamčiny barevný plavky,... věřím, že udělal radost. :slight_smile:
22. led 2010 v 01:08  • Odpověz
autor
Moni : taky jsem na Tondovi závislá :sweat_smile:
ale naštěstí míň než když byl malej, co se hlídání týče.
Teď jsem za hlídání ráda, protože už fakt hodně makám na dortech a nechci to dělat na úkor Tondy, tak jsem ráda, když se dobře baví u babičky s dědou, než aby si ho doma máma nevšímala.

ty jo, indiánka a kovboj. Přesně to na vás sedí. Těšim se na fotky. Budete určitě oba nádherný.
Nechci pořád jen pochlebovat a určitě se opakuju, ale vy jste s Martinem oba tak hezký lidi, že je na vás radost pohledět a Daneček...to je kapitolaa sama o sobě, už bych se fakt opakovala...

Dej vědět, jak Dany zvládl hlídání.
Já si zas řikám, že už bych měla zkusit večerní hlídání, aby babička s dědou uspávali, ale obávám se, že by ho radši nedali spát než aby brečel.. :sweat_smile:
Docela mě te´d rozčilujou, jak mu ustupujou, "jen aby neplakal"...ale jako i v takových věcech, že někdy žasnu.
např. s ním třeba nejdou na procházku, jen proto, že "chudáček při oblíkání pláče " :sweat_smile: :angry:
tak jsou raději doma.

nebo ho kolikrát ani nepřebalí, protože nemá rád přebalování :astonished: :angry: :angry: :angry: :angry:

jako mě někdy přijde jako by se báli, aby je nepřestal mít rád, když mu budou dělat něco, co se mu nelíbí, nebo nevim.. :sweat_smile: :angry:
Přijde mi to fakt ujetý.

jako jinak si na ně nemůžu stěžovat, jsou skvělý, ale tohle nepobírám !!!

Stáňo : to je fajn, že už Mišáka můžeš takhle dát hlídat a je dobře, že k vám často chodí děda. že je na něj Mišák zvyklej.
S druhým otěhotněním a kojením to mám stejně. Já už to teda zrovna te´d dostala po třetí, ale i tak nevim, jak moc bude kojení otěhotnění vadit.
Kojim jen v noci (když se Tonda vzbudí) a ráno. Večer jen vyjímečně, většinou jde v pohodě bez mlíka.
Přes den mu nedávám. To jen, když byl nemocnej a vůbec nejedl.
Tak jsem na něj taky zvědavá, jak zvládne odstavení....asi se to bez řevu neobejde :unamused:
navíc mě to bude taky chÿbět...ale zase už mám fakt hodně důvodů přestat.

Leni : tak co zuby ? myslim na tebe.
22. led 2010 v 10:11  • Odpověz
Leni, tak co zuby??? Doufám, že to máš za sebou a že to moc nebolelo :confused: :wink:

Tak holky hlídání dopadlo na 1* :slight_smile: Danyho jsem k mamce přivezla po 10hod a přijela jsem si pro něho až na 17hod. Jako když jsem odjížděla od něho, tak jsem byla strašná cíťa, normálka já bych fakt snad i fňukala, jak se mi od něho nechtělo :sunglasses: , zamával mi u dveří, chvilku to vypadalo, že bude brečet, natahoval ručičky, ale dobrý, raději jsem zavřela dveře a šla ... mamka potom říkala, že jak se zavřeli dveře, tak mu šla ukazovat nějaké hračky a v pohodě, bez jediné slzičky :slight_smile: Po obědě si šel vzít dudáka a šel chrupat, usnul prý během 5minut a spal 2,5hod v kuse :confused: :confused: :slight_smile: Probudil se prý s úsměvem a když jsme potom přijeli, tak jsme vešli do obýváku a seděl s mamkou na sedačce a dívali se na pohádku v telce :slight_smile: Tak jsem moc ráda a věřím, že i příští víkend bude noční hlídání v pohodě :sweat_smile: uf :slight_smile:

Na maškarák jsem zvědavá, já mám tyhle akce ráda, lidi se odvážou a je to sranda :grinning: A hned druhý den v neděli po obědě jdeme na dětský maškarák s Danečkem, jde za levhartíka :grinning:

Stáni u nás se sněhem to je to samé, sněhu hodně, ale chodníky jsou už vyklizené a je to zrmzlý, takže už jezdíme zase s kočárkem. Jen ty mrazy teď nebudou asi nic moc ... já už se fakt těším na jaro, zimu jsem si užila a já jaro miluju ... teda doufám, že nějaké jaro bude a nebude rovnou léto ...

Petru, u našich je to trochu podobné, když hlídají ... někdy ho nepřebalí, že má plínu až ke kolenům ... Dany teď dost často vzdoruje, prostě zkouší, co může a tak my ho teda plácneme přes ručičku, aby věděl, že se to nedělá ... ty babičky se snaží, aby vnoučata fakt vůbec u nich neplakala ... vím, že to takhle funguje u tchýně, když tam měla neteř a to jsem i já už z ní (neteře) měla nervy na pochodu, tak tchýně mi říkala, že by ji neplácla, protože je babička ... :confused: a ty jsou na rozmazlování :confused: ?

Stáni, kdy vy plánujete druhé? Zda jsem to dobře pochopila, tak taky snažení už teď někdy na jaře?
Petru, to je dobrý, že TOníka kojíš už tak málo, myslím, že odstavení bude potom o to jednodušší.
Jinak já měla poslední MS před těhotenstvím ... od té doby nic ... beru teda HA, kojila jsem, tak čekám, že snad už taky brzy dorazí ...
22. led 2010 ve 20:45  • Odpověz
ahoj holky,
tak hlásím :slight_smile:, že trhání zubu naprosto v pohodě, tedy celá ta akce, dostala jsem 2 injekce a za 3 minuty byl zub venku, pak ještě šití a šla jsem domů. Vůbec to nebolelo. No ale dneska to trochu přišlo k sobě, tak je to takový nepříjemný, ale vyloženě to nebolí, jen nemůžu moc jíst. No a je mi tak celkově blbě, bolí mě hrozně žaludek a jsem taková malátná, tak nevím, jestli je to z toho, že jsem včera skoro nejedla, nebo na mě něco leze :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak se zubařem to mám tak, že čím častěji tam chodím, tím míň se bojím :slight_smile:

My jsme si už hlídání s večerním uspáním zkusili a dopadlo to dobře, takže víme, že můžeme někam vyrazit, což je fajn :slight_smile: u nás hlídání u obou babiček je i s přebalováním :slight_smile:, Honzík je na přebalování od cizích lidí docela v pohodě a i na oblíkání, neřve u toho, ale musím říct, že babičkám moc pláč nevadí a docela jsou i na Honzíka přísné, když je to nutný.

Moni, s rovnátky to mám tak, že mám hrozně křivý dolní zuby, je to fakt dost ošlklivý, mám z toho mindrák už od puberty (určitě jste si toho už všechny všimly, to asi nejde přehlídnout :slight_smile: ), ale nikdy jsem se neodhodlala na ty rovnátka jít, takže jeden zub půjde ven a tu mezeru, co tam vznikne, budou rovnat rovnátkama.

Těším se na fotky z maškarního!!!!! :slight_smile: Moni, to je super, že je Daneček u tvojí mamky spokojený!!!!

Taky jsem zvědavá, kdo bude první čekat druhé mimčo :slight_smile:
23. led 2010 v 19:30  • Odpověz
autor
Lennik : jé to je fajn, že zubař dopadl dobře. hele, nechci pochlebovat :wink: , ale já si teda nikdy nevšimla, že bys měla nějaký problém :sweat_smile:
To František má křivýspodní i horní (taky si myslím, že jste si toho musely všimnout) a nikdy ho ani nenapadlo s tím něco dělat. Hold chlap ignorant :sunglasses:

To máš fajn, že jsou babičky na Honzíka i přísný. Moje máma by asi byla. Ta si nic líbit nenechá a určitě by přebalila i oblíkla za řevu, ale tchyně je nějaká outlocitná nebo co a je jí hrozně nepříjmený, když Tonda pláče :sweat_smile:
Přitom on u oblíkání a přebalování neřve pokaždý... Přebalování je spíš v pohodě, ale teď v zimě mu dost vadí bundy, kombinéza a tak...takže u svršků kňourá skoro pokaždý.

jako já jakž takž pochopim, že mu pořád stála za zadkem, když začínal chodit, aby náhodou neupadl (a to padal málo a když už tak na plínku nebo na ruce) a že jí drásalo, když brečel po pádu, ale tohle mi přijde už moc...aby mu ustupovala v základníchvěcech.
Se bojim , aby to pak nebylo tak, že si Tonda u nich bude moct dělat co chce, jen aby byl spokojenej.
Teda krom věcí, kdy by si mohl ublížit. To snad u nich vyhraje strach o něj.
No ale jinak dobrý, jsou super babička s dědou, i naši. V tom máme fakt štěstí.
24. led 2010 v 15:11  • Odpověz
ahoj holky,

omlouvám se, že nebudu moc reagovat, ale myslim na anninku. nevíte o ní něco? nechci vypadat jak každej blb, co vidí těhotnou a ptá se, jestli ještě nic:slight_smile:)), ale ona psala, že myslí, že to přijde dřív, tak jestli někdo něco nevíte :wink:
24. led 2010 v 15:24  • Odpověz
Seb, ještě nic :slight_smile:
24. led 2010 v 17:57  • Odpověz
Petru, tak to se na tebe pořádně zazubím, až přijdeš :slight_smile: :slight_smile: s tím stáním za zadkem mi to něco připomíná, to hodně dělá tchýně a i hodně vodí i ted Honzíka za ruku.

Seb, já taky Aničce ted pořád píšu, dneska mi asi půl dne neodpovídala, tak už jsem plašila, že rodí! :wink:
24. led 2010 v 18:01  • Odpověz
Ahoj holky,

Leni, to je dobře, že trhání zubu bylo bez větších problémů. :dizzy_face: Abych řekla pravdu, tak si taky nějak nevybavuju, že bych si někdy všimla tvých křivých zubů (Petru, u Františka jsem si toho teda taky nevšimla).
Je fajn, že už jste vyzkoušeli hlídání i s uspáváním a že to bylo v pohodě. :slight_smile:

Moni, na vaše fotky z maškarního jsem zvědavá. :dizzy_face: To je dobře, že hlídání dopadlo na 1*. :slight_smile:
Petru, u nás babičky a dědové ještě nepřebalovali, ještě to nebylo potřeba, ale určitě by to zvládli. Při tom Mišák někdy brečí, někdy ne. Ale oblíkání mu nevadí.
Když Mišák začínal chodit a hlavně běhat, tak P. mamka taky pořád běhala za ním. Ale to chápu, jak ho nevidí tolik, tak se bojí. Teď jsme u nich byli v sobotu, tak hlídali asi 4hod. a v pohodě. Myslím, že už Mišák pochopil, že babičky a dědové jsou lepší na hraní, že se mu víc věnují a nikam mu neutíkají. :slight_smile: Jen co se mi nelíbí, že když Mišák nechtěl moc pít, tak mu zkoušejí dávat sladkej černej čaj. Já mu dávám vodu, když má žízeň, tak pije, když nemá, tak nepije. Na dětský neslazený čaj bych ho taky ráda naučila, ale nechce ho. Ale nechci mu dávat pít sladký (kdyby nechtěl nic jinýho, tak asi jo) a oni mi to odmalička vnucujou...Mišák ho teda nechtěl. Ale jinak dobrý. :slight_smile:
A včera večer byl u nás můj táta a Mišák si s ním hrál celkem dlouho a Petra odstrkával z pokoje, aby nerušil. :slight_smile:
Hlídání s večerním uspáváním ještě nebylo, ale to by ho asi utahali. Horší by bylo, kdyby se probudil v noci, to je zvyklej na mlíko... :slight_smile:

Moni, my ještě přesně nevíme, kdy se začneme snažit. Ideální by bylo, kdyby se zadařilo v létě, ale volný průběh tomu asi necháme cca od března. :slight_smile:

Anni, moc na tebe myslíme. :slight_smile:
25. led 2010 v 16:07  • Odpověz
Ahoj holky,
omlouvám se, že to nějak tady zanedbávám, ale nějak nemám moc náladu. Mám puštěnej fcb celej den, ale taky tam moc nejsem...

S babi je to bída. Zjistilii akutní leukémii nakonec a budou jí teď 10 dní dávat nějaký injekce s chemoterapeutiky a kdo ví, co z toho bude. Ta dr tvrdí, že takhle léčí 5 lidí a že se to hodně zpomalilo. Tak nevím, no... Ale bojím, bojím

Tak se na mě nezlobte.
Ani, jak je? Myslím na tebe.
26. led 2010 v 18:01  • Odpověz
Ahoj Medi, tak to mě moc mrzí s babičkou, snad to bude (v mezích možností) dobré!
27. led 2010 v 09:51  • Odpověz
Ahojkyyyyyy, hlasim se stale 2v1 :zipper_mouth: Nejak jsem byla posledni tyden v rozkladu.... mela jsem blbou naladu a nemela na nic naladu :frowning2: ...asi ty hormony....at uz se ten mrnousek narodi.

Na kontrole v utery.... monitor ok, ale jinak se vubec nic nechysta k porodu :angry: Tak nevim a to poctive piju malinik a kousu lneny seminka, jen jsme jeste nesexovali, ale nejak se nam do toho ani jednomu nechce :wink:

Mam pocit, ze snad nikdy neporodim.... na to ze podle MS mam termin zitra a podle UTZ 1.2. a podle dr. nic nevypada na nejaky porod, tak si rikam, ze to neni mozny..... uz se tak tesim az pojedeme s taskou do porodnice... a to pritom znate moji fobii z porodu. Sice se bojim, ale rikam si, ze to nebude trvat vecne (teda doufam, ze to nebude pro me vecnost) a prtouska musim ja nebo oni dostat ven.

Ani zadny poslicky, nic... sem tam me zaboli podbrisek, ale to je vse.... mel to nekdo jako ja, ze nic a pak rovnou porod?

Jsem nejaka utahana ...pujdu si lehnout a pak vas doctu a taky si musim precist ty vase komentare k porodum.
27. led 2010 v 15:24  • Odpověz
autor
Medi : s babickou me to moc mrzi. Drzte se :frowning2:

Anni : jé jak já ti rozumim. Muzu te ubezpecit, ze kolem me je plno holek, co nic a pak jely...me zas na kontrole v den terminu rikali, ze uz mam krasny pravidelny kontrakce, byla jsem trochu otevrena a ze do dvou dnu porodim....a rodila jsem az za 6 dni od ty kontroly :angry:

A na druhou stranu znam dost pripadu, ze to na porod nevypadalo a najednou to bylo tady...
Moc ti preju, abys neprenasela, je to hrozne na budku a to jsem prenasela jen 5 dni. Zuzka z brezna snad 9 , jestli se nepletu.

ja si myslim, ze to jak to uz clovek chce mit za sebou a pak i to prenaseni ma prave vliv na to, ze se clovek prestane porodu bat, protoze uz toho ma plny kecky a chce zmenu.
Me tak boleli kyčle a třísla, že jsem si řikala, že už porod nemůže být horší. A je fakt, že u porodu jsem nebrečela bolestí, kdežto v noci při přetačení na bok , jo... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Si vzpominam, jak jsem se hrozne tesila na jakoukoliv bolest bricha, ktera by nasvedcovala ze uz porodim....kdyz jsem mela poslicky, tak jsem si prala, at to boli vic, aby uz to bylo ono apod... :grinning:

28.1. je krasny datum, maj narozky dve kamosky a 28 je dobry cilso :grinning: , tak jsem zvedava, kdy Mataáš vykoukne. Moc na tebe myslim !!!
27. led 2010 v 17:31  • Odpověz
Tak vyspinkana a ted jsem dala akorat do trouby makovec tak jsem zvedava jak se povedl....

Seb: no vidis, ja si myslela, ze to prijde driv uz od Vanoc, proste jsem o tom byla na 100% presvedcena a ono nejak nic :grinning: No a doufam, ze se mrnousek nakonec rozhodne sam a nebude se muset vyvolavat... hrozne se bojim vyvolani a hlavne si rikam, ze kdyz budou vyvolavat tak to treba muze trvat pul den nez se to rozjede a to vetsinou ty muzsky posilaji domu... ja tam nechci byt sama! No nic nebudu se desit dopredu urcite se umoudri a narodi se bez vyvolani....

Medi: drzim palecky s babickou a myslim na vas!!!! drzte se!!

Stapet: jsem hrozne zvedava jak budou reagovat nase babicky.... jedna babicka prohlasuje uz dopredu to, ze je moderni tchyne a ze tim padem bude vse delat jinak... tak asi nebude hlidat :confused: ale nastesti mam mamcu hned za rohem a ta se nemuze dockat :slight_smile:

Leni: ses dobra s tima rovnatkama, ja jsem zvedava co se mnou budou delat s tim mrtvym zubem, az ho vyndaji :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Monisek: jeee, se tesim na fotecky z maskarni... urcite vam to bude mooooc sluset

Urbi: tak to je super, ze uz bydlite v novem:slight_smile: Velka gratulace k 1.narozeninam! :slight_smile:
Uz si se dostala psychicky z toho porodu? Vim, ze si psala, ze to pro tebe byl hrozny zazitek.

Holky rikali vam nakonci kolik vazi? me nikdo nic nerika.. se pristi kontrolu zeptam...
27. led 2010 v 19:19  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

anninko: moc držim palce! ono se to vyvolání většinou nechytí a trvá víc dní, když rodička neni připravená k porodu. to já jsem byla podle doktorů už od 37. týdne a stejně nic :grinning: ale vyvolání se aspoň chytilo a šlo to docela rychle, ale nepřeju to nikomu, i když ne každý vyvolání má stejnej průběh. já měla celý těhotenství fajn a tak mě to prostě psychicky rozložilo, no, už jsem to tu psala, tak to nebudu rozvádět. prostě bych si strašně přála, aby to podruhý přišlo samo :slight_smile: jinak, jak ses ptala, tak já neměla poslíčky ani jednou a vlastně mam vůbec pocit, že kdyby to bylo na lu, tak se koupe ještě dneska :grinning: přitom je taková akční, tak nevim, že sebou trochu nehodila :grinning: ale jak píše petra, tak mnohdy nic nic a najednou se jede, tak třeba to bude tvuj případ. každopádně na tebe moc myslim a držim palce!!!!
27. led 2010 ve 22:34  • Odpověz
Ahoj holky,

Medi, s babičkou je mi to moc líto. Držte se.

Anni, já jsem žádný poslíčky neměla. V úterý jsem byla u Dr. a nic a v pátek mi praskla voda a jeli jsme. A ještě při příjmu v porodnici to, kromě tý prasklý vody, na porod nevypadalo (byla jsem zavřená, kontrakce minimální), Petra poslali domů. No a Míša se za 5-6 hodin narodil. :slight_smile:
Co se týče velikosti mimča, tak mně to Dr. nikdy neřekl, vždy měřil jen obvod hlavičky. A běžně se dělá UTZ (kromě začátku) v 20. a 30.tt a pak už ne. A stejně je to jen orientační. Kamarádce říkali přes 3kg a malý měl 2700g,...
Moc na tebe myslíme a držíme palečky, ať tě Matyášek moc netrápí a máte ho brzy u sebe. :slight_smile:

Seb, doufám, že u druhýho mimča to půjde přirozeně. :slight_smile:
To se není čemu divit, že se Lu nechtělo ven - 5ti hvězdičkový hotel, all-inclusive, s bazénem - jak říkal náš profesor na gymplu. :slight_smile:

Každý den si říkám, jak půjdu brzy spát a zase mi to nějak nevyšlo... :slight_smile:
28. led 2010 v 01:39  • Odpověz
Anni, mě taky váhový odhad nedělali, ale tvrdili mi, že určitě to nebude přes 3kg a malej měl 3660g :wink: doktoři podle mě nemůžou poznat, kdy se začně něco dít, viz Stáňa, Petru a já :wink: i když já bych se fakt divila, když bych Honzíka přenášela, ten se chtěl ven prokopat, s ním jsem si fakt užila! :wink: pohodový těhotenství všem závidím! (v dobrým samozřejmě) a druhý bych si přála mít taky pohodový ne jak to první, nevím, jak bych zvládla s Honzíkem skoro 3 měsíce klidový režim. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Teda Stáni, ty teda pěkně ponocuješ!!! :wink:

Medi, chudák babi!!! :frowning2: :frowning2: tak se držte!
28. led 2010 ve 13:02  • Odpověz
holky, jak to máte s dětma a učením na nočník? já jsem chtěla začít po roce a půl, ale asi to nechám na jaro a na léto.
28. led 2010 ve 13:18  • Odpověz
medi: úplně jsem zapomněla reagovat na babičku :frowning2: moc držim palce!

lennik: my chodíme na velkej záchod, ona ví, co má dělat, ale sama si ještě neřekne :wink: ale hovínka v plence moc neznam :slight_smile:

urbi: jaká byla oslava?

anni: ať matyášek vydrží do února, já jsem taky únorová :slight_smile:
28. led 2010 ve 20:33  • Odpověz
:frowning2: Medi, to je mi babičky moc líto, držím pěsti

Seb, teď jsi mě úplně zaskočila s tím, že se Luciannka už jako ví, co je záchod :confused: :confused: :confused: a v 10 měsících? Tak je šikulka veliká.

Anninko, držím pěsti, aŤ máte Matyáška brzy v náručí! Tenhle konec těhu je vždy nejhorší, že člověk čeká, kdy to přijde ... já jsem teda rodila týden před termínem, takže v tom to bylo dobrý, nikdo to nečekal :sunglasses: ale nikdy jsem nezažila, co jsou to poslíčci, nikdy mě nepobolívalo břicho ... a přišlo to z ničeho nic, takže neboj, určitě se to rozjede! :wink: Mně váhu dr říkal na posledním kontrolním utz před porodem a odhadl to přesně, říkal kolem 3,2kg a Dany měl 3,25kg :sweat_smile:

Lenni, já si tedy po pravdě taky tvých zubů nevšimla ... jako fakt ne ...
Já jdu k zubaři za týden v pátek ... brrrr ...
Co se týče nočníku ... tak Dany teda nechodí na nočník a je problém ho i na něj posadit, většinou když ho vytáhnu, tak už zdrhá pryč a když se ho snažím na něj posadit, tak se vzepře a nemám šanci ... tak nevím. Dneska si na něj sednul, ale to jsem ho vydírala, že když si sedne, že mu dám bombon :grinning: sem tam mu dám kousek žele medvídka. a pro něho by udělal cokoliv :sunglasses: Ale vidím to taky až tak na léto ... uvidíme.

A jinak mě ten sníh už pěkně vytáčí ... už ho bylo na mě móóóc ... a to tady pořád sněží a sněží jako asi všude :rolling_eyes: Už chci jaróó´´o

Zítra jdeme na ten maškarák, začátkem týdne jsem zjistila, že mi nesedí ta halena na indiánku, co jsem si objednávala přes net, takže si ji šiju po večerech, když Dany spí :sunglasses: Ale teď jsem ji došila, tak snad to zítra klapne a nerozpadne se to na mě :grinning: Já jse strašná švadlena :grinning: :sunglasses:

Tak hezký víkendík a Anninko držím pěsti, ať se to do neděle rozjede! :wink:
29. led 2010 ve 14:00  • Odpověz
Ahoj holky,

Seb, to jsi mě teda s tím záchodem taky zaskočila. :dizzy_face: To je Lu moc šikovná. :slight_smile:

Moni, my jsme porod taky nečekali, 3 týdny předem... :slight_smile:
Nám se sníh moc líbí, v noci sněžilo, tak jsme zase mohli vytáhnout sáňky. :slight_smile: Jen někteří lidi jsou moc aktivní a mají čistý chodníky, tak se občas musí jet po silnici. :grinning: A naše oblíbený místo na sáňkování bylo posypaný, tak z kopečka jsme nejezdili. :slight_smile: A jestli má být sníh, tak by mohlo ještě trochu připadnout, protože jak to bylo změklý a rozšlapaný a pak zmrzlý, tak se na tom nedá jezdit na běžkách. :dizzy_face:

Leni, my jsme na tom s nočníkem stejně, čekáme na jaro nebo na léto. Když je Mišák oblečenej, tak bere nočník jako dobrou hračku a třeba i 20, 30 vteřin na něm vydrží sedět. :slight_smile: Nahatej byl na něm 2x, teda ani na něm nebyl, s křikem se dral pryč. :slight_smile: A taky je to moje pohodlnost. Nějak netoužím po tom, aby mi hlásil, že se mu chce čůrat, když ho konečně navlíknu na ven nebo kdybysme byli venku... A nechci ho plést tím, že si doma má říkat a venku může do plíny. Takže počkáme na jaro, necháme ho běhat bez plíny a třeba to pochopí. Zrovna včera jsem se začetla do diskuze. Tak když už prý jsou děti dost zralý na to, aby to pochopily (a chtějí to pochopit :grinning:), tak jsou schopný to pochopit třeba za 2-3 dny. Synovci taky byli bez plíny skoro ze dne na den, okolo 2 let.
A v jedný knížce jsem četla, že někde v Africe můžou děti do dvou let dělat potřebu kdekoli (jak běhaj nahatý), a ve 2 letech projdou hygienickým rituálem a musejí chodit na určitý místo. A je to prý skoro 100%. Prostě už to v tom věku pochopí. U nás jsou prý děti vyspělejší, takže se může začít kolem toho roku a půl. :slight_smile: No my si asi počkáme na ty 2 roky a snad to pak nějak půjde. Věčně v plínách nebude. :slight_smile:

Jinak jsem měla pocit, že kromě Aničky neznám nikoho těhotnýho a najednou vím o několika známých, co čekají mimčo v květnu/červnu. Včetně naší výborný instruktorky plavání. A v okolí mám hodně kamarádek/známých, co o 1. nebo 2. mimču uvažují, tak jsem na to zvědavá. :slight_smile:
Kamarádce se v prosinci předčasně narodila holčička, ve 29+3, vážila 1180g. Teď už má skoro 2 kila, je to takovej mrňousek roztomiloučkej. Mě to úplně dojímalo, když jsem viděla fotky. Snad bude v pořádku. :slight_smile:
Celkem už se na mimčo těším, jen mám pocit, že jsem všechno ohledně těhotenství a malýho mimča zapomněla. :slight_smile:

Jinak Mišák rozumí a spoustu věcí si pamatuje, ale mluvit nějak nemá potřebu. Říká několik zvířátek (a má svojí hatmatilku) a zatím si s tím vystačí. Ale třeba už skládá puzzle (ty co zná - 6-12 dílků). Takže zatím je to vývoj jako u synovců. :slight_smile: A taky má rád knížky. :slight_smile:

Anni, moc na tebe myslíme a těšíme se na nějakou zprávičku. :slight_smile:

Papa a hezký víkend. :slight_smile:
29. led 2010 v 17:36  • Odpověz
Jo a Moni, užijte si maškarní. Těším se na fotky. :slight_smile:
29. led 2010 v 17:39  • Odpověz
autor
AHoj holky, s nočníkem jsme na tom podobně.
Já se sama rozhodla, že ho to začnu učit, až kolem dvou let, takže jsem ho do té doby ani neposazovala. jen asi dvakrát, co na to jako bude říkat.
Mám kolem sebe kamarádky, co to taky učily až po dvou letech a bez problémů. Když čtu, jak někdo učí rok a půl a má každou chvílku někde načůráno nebo nakaděno než se to definititvně naučí, tak to mi teda za tu námahu nestojí.
Tonda před 14 dny začal sám od sebe sundavat punčochy a sedat si na nočník a řikat EE, ale vždycky až po akci :grinning: :grinning: :grinning:
takže to taky nechávám až na jaro, léto. Myslím, že pak už to půjde ráz na ráz bez zbytečného posrávání bytu :grinning:

Seb : to je super, že Lu chodí na záchod (přiznám se, že bych byla šťastná, kdyby Toník v létě začal rovnou na záchod místo do nočníku).
jakou jsi měla metodu učení ? Lu je moc šikovná.l

Já všude čtu, jak to ty děti můžou umět dřív než v roce (trefit se s potřebou na posazení - viz. naše generace), ale ovládat to (a pokaždý si říct) umí až kolem toho roku a půl, takže jsem nikdy neměla ambice být do roka bez plen apod...mě ty plínky vůbec neobtěžují ani nemám potřebu se někde chlubit, že už mám dítě bez plen, jako to někde vidím. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Moni : moc se těším na fotky z maškarního.

anni : mě měli říkat odhad váhy v den kdy se Tonda narodil (to už jsem přenášela)...Dr. se nezdála velikost břicha (jako že prej uděláme odhad a nenecháme ho přerůst) :grinning:
Tonďák se ale naštěstí rozhodl den před kontrolou sám, takže jsem se asi vyhla vyvolávání.
Jinak mi poslední odhad dělali v porodce ve 38 tt. To měl asi 3,3 kg

Leni, Stáni : doufám, že se brzy uvidíme...a třeba zapijeme matyáška :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
30. led 2010 v 09:09  • Odpověz
autor
Moni : nevím, jestli jsem to psala, ale je super, že Danyho hlídání dopadlo dobře. :slight_smile:
To se pak člověku líp příště odchází, když ví, že dítě bude spokojený a nebude brečet, co ?
Já jsem si vždycky myslela, jak budu Tondu od narození dávat tchánovcům a spát nebo tak a nakonec jsem neměla vůbec potřebu. Až kolem roku jsem jim ho začala půjčovat na několik hodit atak...
ale u mě to bylo i kojenim. Teď jak přes den nekojim, tak je to samozřejmě naprosto v pohodě. Ale i kdybych kojila, tak už beze mě vydrží bez problémů. No, podle mě by bez problému vydržel i dřív (ale jsem taky závislák) :grinning: Naopak je jistě rád za změnu a u babičky s dědou se má jako v ráji :dizzy_face:
30. led 2010 v 09:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.