• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
ahoj holky :slight_smile:

moni: co maškarní?

anni: tak zítra by to už šlo, ne? :slight_smile: myslim na tebe, páč jsem přenášela a dotazy typu: tak co? to bych vraždila :angry: ale neboj, už je to za chvilku a matyášek bude venku :wink:

s tim záchodem: v podstatě odmalinka vim, kdy lu kaká, takže jsem se s ní vždycky vykakala (teda ne že by to bylo dvojtě :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: - jen ona, ale já asistovala :grinning: ) na přebalováku a nikdy jsem moc nezažila, že bych jí našla pokakanou, takže jsme si na to zvykly, vlastně jsem ani moc nikdy nemusela přebalovat mimo domov, skoro vždycky jsme zvládly kakat doma :slight_smile: no, tak teď chodíme rovnou na velkej záchod a je to super :wink: umí i na malou , když dělam ččč, tak se vyčůrá, ale jako plínky samozřejmě pořád máme :wink: ono je to v zimě blbý, pořád ty chudinky svlíkat, takže se taky těšim, až bude teplo a nebude mít plínku :slight_smile: no a nočník jsem nezkusila proto, že začala sama sedět až po 9. měsíci a na ten záchod chodíme už dýl a tam jí držim. když začala sedět a zkusila jsem jí dát na nočník, tak ho zkoumala a ošahávala, tak jsem si říkala, že zůstaneme u záchoda :slight_smile: ježíš, to je záchodovej román :grinning:
31. led 2010 ve 21:32  • Odpověz
autor
seb : prý záchodovej román :grinning:
tak to je super, že si Lu takhle navykla na záchod, to pak budeš mít ráz na ráz a rovnou záchod.
Já už chci koupit konečně takový to stupátko k umyvadlu, tak rovnou koupím to dětský sedátko na záchod.
Myslím, že v létě budu asi fakt rovnou učit na záchod, místo do nočníku. :slight_smile:

seb : přesně, telefonáty typu : jeste jsi celá ? jsem taky "milovala".
1. únor 2010 v 11:15  • Odpověz
Holky, Anička jela do porodnice!!!!!!!!! tak držte palce, at to má holka naše rychle za sebou!!!!!!! teda abych tady nevyvolala nějakou poplašnou zprávu, doufám, že rodí, od rána už měla kontrakce.
1. únor 2010 ve 12:50  • Odpověz
jéééé, já to říkala 1.2. :slight_smile: hurááá, tak hlavně, aby to měla rychle za sebou. smutný je, že jedna moje kamarádka šla zrovna dneska na interrupci, ačkoli vlastně nechtěla :frowning2: vim, že se to sem asi teď nehodí, ale hrozně to s ní prožívam :cry:

anni: drž se!!!!! a pusinku matyáškovi :dizzy_face:
1. únor 2010 ve 14:08  • Odpověz
autor
lennik : díky za zprávu. Já měla Aničku uplnou nahodou ráno chvíli na ICQ, tak jsem jí řikala, jestli nebudu mít porod on line. :grinning:
Moc na ni cely den myslim. Snad to nebyl jen plany poplach a brzo nam Leni napíšeš, že je Matyášek na světě.
Jsem z toho uplne dojata.

Seb : to je jasny, ze to s kamaradkou prozivas. Tohle je vzdycky hodne smutny.

teda jestli se Matyasek narodi dnes, ta to je teda perfekcionista, presne na termín :grinning:
1. únor 2010 ve 14:17  • Odpověz
holky, hrozně na ní myslím od rána, jsem dojatá a strašně nervozní !!!!! tak snad už co nejdřív napíše, že se Matyášek narodil!!

Seb: s kamarádkou je to smutný :frowning2: :frowning2:
1. únor 2010 ve 14:28  • Odpověz
Seb: hrozně mě zaujalo, jak jsi psala, že na Lu poznáš, kdy chce kakat, mě by to zajímalo jak? jestli ti teda nevadí, že se ptám, jen mě to zajímá. četla jsem si jednou o té bezplenkové metodě od narození, že to maminky na dětech poznají. Lu je šikulka, že už takhle pěkně chodí na záchod!! :wink: já to chci taky nechat až na léto, nedávat na nočník a rovnou dát Honzíka na záchod.
1. únor 2010 ve 14:35  • Odpověz
autor
leni : a jaké máš poslední zprávy ? jen ty z rána ?
1. únor 2010 v 16:03  • Odpověz
Ahoj holky,

jé, to jsou mi novinky. Moc moc moc na Aničku myslíme. Snad bude všechno v pořádku a bude mít Matyáška brzy u sebe. :slight_smile: Mě teď ty miminka taky nějak dojímají. :slight_smile:

Seb, s kamarádkou je to moc smutný. Věřím, že to s ní prožíváš. A to na int. musela? Kdyžtak písni do IP, teda jestli to nevadí.
Taky by mě zajímalo, jestli jsi na Lu viděla, že se jí chce kakat nebo jestli kakala ve stejnou dobu. :slight_smile:
1. únor 2010 v 17:23  • Odpověz
Ahoj holky,
vidím, že se sem dostávám právě včas :slight_smile:

Medi, s babičkou je mi to moc líto :frowning2:

Seb, tak to vlastně praktikujete bezplenkovku :slight_smile: Taky bych ji chtěla vyzkoušet.
1. únor 2010 v 18:17  • Odpověz
Leni, zatím žádné zprávy od Aninky???? Tý jo, mám z toho úplně husinu. to je krásnýýý, že Matyášek už dere na svět ... budu nakukovat během večera, zda už ... :slight_smile: držím pěsti

Seb, to je fakt krásný, že takhle malá chodí na záchod, jste obě šikulky. :wink: Taky přemýšlím, že bych danyho potom začala trénovat rovnou na záchod, na nočník se mi zatím vůbec nechce posadit.

Já jsem od jedné známé slyšela, že má kamarádku, které vyloženě je pro přírodní věci a tak, nemají ani kočárek, protože je to nesmysl vozit dítě v kočárku, nosí ho pořád na sobě v šátku a plínky použivala jenom v porodnici, od 3.měsíce si dítě prý samo nějak začalo říkat, že má potřebu a dávají ho na nějaké keramický květináč nebo co :confused: Nikdy jsem o tom neslyšela ... vy jo? Přijde mi to strašně zvláštní, aby 3.měsíční dítě si nějak "řeklo", že chce čůrat nebo kakat, vůbec si to nedokážu představit ...
1. únor 2010 v 19:13  • Odpověz
autor
holky, Léňa nestíhá, tak vám to mám napsat já. :slight_smile:

Matyášek se narodil nějak po třetí hodině. Má 49 cm a 3650 g.

Anička to měla naštěstí rychlý, prý v 11 dorazili do porodnice. Ale prý to bylo příšerný...tak jsem zvědavá s čím Lenka přijde zítra, po té co bude s Aničkou mluvit.

Jsem z toho celá vedle. Je mi jí líto, jestli nějak hodně trpěla, tak aspoň že se netrápila dlouho.
1. únor 2010 v 19:15  • Odpověz
autor
Moni : podle mě si dítě neřekne, ale jde to buď poznat nebo kaká pravidelně ve stejnou dobu. Tonda taky kadí přibližně ve stejnou dobu nebo poznám, když se ke kadění schyluje, ale já jsem líná na to, to nějak řešit...nechám ho vykadit do plínky :sunglasses:
1. únor 2010 v 19:17  • Odpověz
autor
Stejně je Matyášek borec, takhle přesně na termín. A Seb je jasnovidka... :wink:
1. únor 2010 v 19:22  • Odpověz
Aničce moc gratuluji :dizzy_face:

Moni, o bezplenkovce existuje knížka http://www.kosmas.cz/knihy/146949/bez-plenky/ Chtěla bych si ji pořídit, až to bude aktuální, a uvidím, co se z toho vyklube. V zásadě ale jde o to, že dítě často vyměšuje ve stejnou dobu, jak píše Petru, nebo třeba po kojení, po spaní atd. a pak se dají vysledovat signály - dítě se kroutí apod. (toť zatím mé kusé informace). Maličké děti se dávají nad umyvadlo (to mi připadá trochu eklhaft) nebo WC či se pořizuje čínský nočník http://www.branakdetem.cz/cinsky-nocnicek-evropsky.htm

Petru, šmíruju průběžně Tvé dorty a nestačím se divit, jsi fakt machr!
1. únor 2010 v 19:44  • Odpověz
autor
Taky Aničce moc gratuluju, hlavně aby byli oba zdravý a brzy zapomněla na ty bolesti. A taky aby byl Matyášek spavý bezproblémový miminko.

hermi : díky :slight_smile:

jo jo Toník jako miminko často kakal po jídle a tak...fakt se to dá vypozorovat, ale jak řikám, já jsem na tyhle metody děsně líná a hlavně jsem nedůsledná atak...pro mě to není.
O bezplenkový metodě jsem si tady docela četla, přijde mi to v pohodě, ale mě by se do toho nechtělo.
Když si vezmu, že jsem chtěla látkovat.... :sweat_smile:
ted vidím, že to taky není moc pro mě.
Já jsem hrozně líná a pohodlná matka :pensive: :sweat_smile: :sunglasses:
1. únor 2010 ve 20:04  • Odpověz
autor
Hermi : ty stránky musí být ráj pro alternativní maminky a budoucí maminky, co ?
mě se tohle děsně líbí, ale nějak na to nemám energii ani patřičnou chuť.
1. únor 2010 ve 20:07  • Odpověz
Jéééé Aničce strašně moc gratulujeme!!!! Tak Matyášek je na světě, jsem ráda, že to měla takhle rychlý a jsem teda strašně zvědavá na vyprávění z porodu a tak ... hlavně že to má za sebou a jsou v pořádku :wink:

Hermi, díky za odkazy, určitě si to prostuduju, fakt jsem to nikdy neslyšela.
Ale jak píše Petra, já jsem taky strašně líná, na papírové plínky nedám dopustit :sunglasses: , já si vůbec nedokážu představit, že bych měla používat i jenom látkové ... :confused: :sunglasses:

Herminko a kdy vy a miminko?

Jinak maškarní ples byl super, moc jsme si to užili. Dany u babičky a dědy v pohodě, nebrečel, když jsme odcházeli, usnul taky v pohodě a stěhoval se k nim do postele kolem půlnoci :slight_smile: Tak jsem ráda, později dodám nějakou fotečku, ale z toho kulturáku jsou takové tmavé ...
1. únor 2010 ve 20:09  • Odpověz
Petru, myslíš Brána, jo? Chodím tam občas slintat :grinning: Zamilovala jsem se třeba do této Manducy: http://www.branakdetem.cz/manduca-olive-blush.htm

Moni, s dítkem uvidíme, ale vypadá to, že letos se začne něco dít :wink:
1. únor 2010 ve 20:13  • Odpověz
Jééééé, tak Aničce moc gratuluju !!!! Ať se jim moc daří a doufám, že se pochlubí fotečkou malýho Matyáška :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
1. únor 2010 ve 20:14  • Odpověz
jůůů, moc gratuluju Anince k matyáškovi! hlavně, ať je zdravý a má každý den důvod se smát! jsem zvědavá, jaké to Anninka měla :dizzy_face:

jinak ad nočník - já ho tam začala dávat, když sám uměl sedět a velkou potřebu vykonává víceméně jen tam - tak z 95ti procent - na čůrání bez plíny je zatím malej, to si říkám, že umí až tak rok a půl staré dítko... ale vyčůrá se do nočníku taky skoro pokaždý. pro mě je bezplenková metoda jako taková dosti stresující, myslím, že u mimina stačí ten kolotoč kojení a krkání apod. a do toho ještě rychle sundavat plenku... no nevím nevím... ale beru to dle FIlia, kterej jako miminko kadil vždy při kojení....
1. únor 2010 ve 20:14  • Odpověz
Míšo, ahoj :wink: U bezplenkovky určitě záleží na povaze dítěte i rodiče. A nejde o to nějak dítě "vycvičit", ale prostě vysledovat jeho signály. Ale myslím, že v tom si rozumíme a chápu, že i to může být pro některé dítě i rodiče stresující. A jak se jinak vy máte? Filípkovy fotky máš asi jen na Facebooku, že?
1. únor 2010 ve 20:19  • Odpověz
Hermi, tahle barva manducy je krásná! já mám jen obyč fialovou, přišlo mi trochu hříšný dávat asi o 600 víc jen kvůli limitované edici, ale pak jsem si zpětně přečetla, že snad tyhle limitovaný edice jsou z lepšího materiálu či co... nebo snad možná šitý tady v Čechách, zatímco ty ostatní někde jinde... no už nevím přesně ,t obych kecala
1. únor 2010 ve 20:20  • Odpověz
Míšo, ony jsou tuším ty limitky z biobavly a ostatní z obyč, ale nejsem si jistá. Ale mně právě tato i přijde barevně nejpraktičtější. Tvůj Tom bude asi docela vysoký, nosí (nosil) v ní i on? Mě totiž odrazuje, že píšou, že je upravitelná pro výšku okolo 160 cm, ale já mám přes 180 a muž přes 190 :unamused: Budeme ji pak asi muset vyzkoušet.
1. únor 2010 ve 20:23  • Odpověz
Hermi, jj na FB :slight_smile: tak nějak mi to vyhovuje.. kdyby se ti chtělo, tak se můžeš jen registrovat a dát si do přátel třeba jen nás, o kterých víš, že tam máme fotky... sem se mi to už dávat nechce :wink:
jj píšeš to přesně, záleží na povaze dítka a taky na tom, jaké starosti jsou kolem - já v době, kdy on kadil, se většinou převlíkala, bo jsem byla poblitá :grinning: :grinning: :grinning: ale od toho půl roka to začalo být fajn a fakt se to dalo vysledovat a v podstatě od té doby s nočníkem kamarádí :slight_smile: bereme to jako něco, co je fajn, když se povede, nic násilnýho - jen se řídím dle sebe, kdy si říkám, že mně by se taky tlačilo líp někam, kde mám pod sebou volno :wink:
a díky za optání, máme se fajn :slight_smile: minulý týden to teda bylo smutný, měla jsem rozárku na operaci a po týdnu marných snah jsme ji museli poslat na jiný svět... bylo to pro mě náročný sledovat to, kdy nastane čas, abych to rozhodla za přírodu :((, byl to takový náš miláček malý, Filip ještě doteď chodí tam, kde měla klec a říká "neni" :(.

no a koukám, že snad u vás by mohlo dojít ke změnám? :wink:

Moni, já myslela, že jste byli na plese maškarním i s Danym :grinning: to muselo být fajn :wink:
1. únor 2010 ve 20:26  • Odpověz
Hermi, Tom nesel Filipa ze Šeráku :wink: a v pohodě. Popruhy v poho, objem taky :wink:
1. únor 2010 ve 20:28  • Odpověz
Míšo, jasně, teď se kasám na látkovky, bezplenkovku a kdovíco a pak se uvidí :grinning: Ale látkovala bych moc ráda (říkám si, že když to zvládaly naše maminky s mnohem horší výbavou, než máme my teď, musím to zvládnout taky). A bezplenkování bych brala jako vy, vím, že to nemá cenu lámat přes koleno. Rozumím, že sem nechceš dávat fotky, já je sem taky nedávám (i když o bezpečnosti zaheslovaných alb na rajčeti nebo picase si taky nedělám iluze), facebooku zatím odolávám (ač vím, že se o fotky některých z vás ochuzuji). S Rozárkou mě to mrzí :frowning2: Pořizovali jste si ji snad ještě před svatbou, že?
1. únor 2010 ve 20:35  • Odpověz
Dívám se, že obyč manduca je levnější o 300, jsem sice spořínek, ale to není tak velký rozdíl :slight_smile:
1. únor 2010 ve 20:37  • Odpověz
Hermi, až těsně po svatbě...

jako látkování mi přijde v pohodě, myslím, že s tím fakt dneska není o moc víc práce - kromě pověšení plín z pračky a jsou super ty různý kalhotky a tak :slight_smile:, ale u tohodle se přiznám, že i tak jsem na to prostě líná... takže u mě je to o lenosti
1. únor 2010 ve 20:40  • Odpověz
Hermi,. tenkrát byla ta limit. edice přes 3000,- a já ji kupovala asi za 2,5tisc.... ale jak píšu, netušila jsem, že je v nich rozdíl i jinej než v barvě :wink:
1. únor 2010 ve 20:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.