• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
ahoj holky :slight_smile:

velká gratulace annince!!!!!!! uff... tak to to měla rychlý, to je dobře, ale mam kamarádku, co porodila za hodinu a že by na to vzpomínala, že to bylo bezva, tak to ne :grinning:

urbi: to mě moc mrzí s rozárkou. jsem to četla manželovi, jak chodí filípek na místo tý kleci a oba jsme se rozbuleli :cry: co je lu na světě, tak jsme ještě víc citlivý než dřív, to je hrozný s náma. jak jste oslavili 1. narozeniny?

hermi: vlastně bezplenkovku s plenkama :grinning:

ona vždycky lu začínala kakat, že nejdřív prděla nebo se tak tvářila. prostě to bylo poznat :grinning: a teď jí jdu mnohdy dát jen čůrat a ona se i vykaká :grinning: ale já to taky nijak nehrotim. teda, nechci, aby byla v pokakaný plínce, ale to spíš kvůli ní než kvůli sobě :slight_smile: každopádně bezplenkovka jako taková asi neni špatná, ale jak píše urbi - jakoby nestačilo krmení a říhání a ještě to nebohý dítě každou chvilku svlíkat :slight_smile: ale přijde mi trochu ujetá - jako abych přestala kojit v půlce, protože miminko tlačí a začala ho svlíkat a dávat nad čínskej nočník? to mi přijde přehnaný. a teď mi dokonce říkala kamarádka, že se některým maminkám stalo, že praktikovaly bezplenkovku a třeba po půl roce jim to miminko začalo bojkotovat, tak nevim.

stáni: IP

hermi: taky nosim malou v nosítku, ale mam liliputi - manduca je určitě lepší, páč je od narození, ale byla o dost dražší :unamused: ale myslim, že i kočárek má spoustu výhod. stejně nejvíc záleží na tom, jaký je miminko. ty jsi četla koncept kontinua? jinak my máme kousek obchod v bavlnce a v bráně jsem koupila to nosítko, mají i kamennej obchod :dizzy_face:
1. únor 2010 ve 21:42  • Odpověz
autor
seb : jo jo anninka to mela sice rychly, ale Lena rikala, ze pry dost drsny...vsak vam to holky povedi.

Hermi : zuzik z brezna latkuje a rika, ze ji na tom bavi, jak je to kreativni...a ze neco takoveho na materske potrebuje, aby uplne nezblbla.. :grinning:

kolem me latkuje hodne holek a musim teda rict, ze je to sice ekologický, ale nejsem si jista, jestli je to o tolik levnejsi (coz uvadeji jako dalsi vyhodu)...ale to zalezi na cloveku, myslim, ze by clovek vystacil i s mensim mnozstvim a levnejsimi typy nez to, co vidim u tech kamaradek.

ja myslim, ze tebe to Hermi bavit bude
:wink:

rozarky je mi lito, musi to byt smutny videt Filipka jak chodi ke kleci. :frowning2:

seb : me prijde, ze se taky porad dojimam....taky casto brecim jen z toho, ze mi nekdo neco smutnyho vypravi..

seb, treba ty maminky s čínským nočníkem kojí nahatý miminka (myslím bez plenky) :wink:

kamarádka (ta zrovna látkuje) má mimčo často dole nahatý (mají doma samozrejme teplo)
1. únor 2010 ve 21:55  • Odpověz
Sebi, to máš pravdu, že i rychlý porody můžou být šílený.... jak jsem tak četla ten tvůj porod, tak mi přijde, že byl nachlup stejnej, jak ten můj :( to vyvolání je prostě děsný, ale co se dá dělat, když to jinak nejde že.... :(

oslava byla fajn :slight_smile: akorát jsme se vrhli na Fíka s těma darama a on ty velký naprosto ignoroval a rozhodl se nenechat se fotit a pak šel spát :slight_smile:)) ale jinak fajn

vám už se to taky blíží.... :wink:
1. únor 2010 ve 21:56  • Odpověz
autor
seb : neni Brana k detem blizko nabrezi ? u Myslíkovi ul. ? jestli jo, tak jsem tam byla...jako krasny veci, ale na me hrozne drahy :pensive:
1. únor 2010 ve 21:57  • Odpověz
no jo vlastně, to mě nenapadlo, že se dá kojit i dítko nahatý :slight_smile:, ale už mi to prostě přijde dost vyhrocený a obávám se, že se pak člověk nevyhne určitým fekál story :slight_smile: mně stačilo, že jsem byla furt poblitá

Petru, jj smutný to je, ale musím říct, že horší bylo, když ještě žila, ale už to spělo ke konci - to jsem nespala, furt jsem brečela a řešila, jestli už se trápí nebo ne... když to skončilo, svým způsobem se mi ulevilo, už zbyl jenom smutek
1. únor 2010 ve 22:03  • Odpověz
petru: jj, je. v náplavní. drahý je to jak prase :sweat_smile: látkování je podle mě levný, když má člověk jen čtvercovky a ideálně víc dětí, aby to využil víckrát. jinak mi to taky přijde, že se to prodraží.

urbi: pamatuju si, že jsi loni psala, žes měla křížový bolesti, viď? já myslela, že se mi rozpadnou záda :cry: když odezněla na chvilku kontrakce, tak stejně přetrvávala šílená bolest zad :frowning2: a mezi kontrakcema jsem si strašně moc přála usnout, jak jsem byla vysílená, což jsem taky u spousty vyvolávaných porodů četla. já se pořád uklidňuju, že podruhý to bude lepší. a vy se "chystáte" pořídit filípkovi v dohledný době sourozence? :slight_smile:
1. únor 2010 ve 22:11  • Odpověz
Míšo, je mi líto Rozárky :frowning2: , chudinka, tyhle konce jsou strašný ... do teď mám před sebou, když mi umírala fretka Sendy, ty poslední týdny a dny, než zemřela, nebylo jí pomoci a jenom se čekalo, kdy ... :frowning2: člověk ty zvířátka bere jako člena rodiny, co?

Leni, kdepak jsi ??? Jsme nažhavený, co Anninka a Matyášek :slight_smile:
1. únor 2010 ve 22:14  • Odpověz
moni: taky tu ještě vyčkávam, jestli se něco dozvíme, ale jsem ko, páč s lu vstáváme mezi 5. a 6., takže moje smrt :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tak dobrou noc všem :slight_smile:
1. únor 2010 ve 22:18  • Odpověz
holky tady jedna fotka z maškaráku: http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3759575&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F

S Danym jsme nakonec na dětském maškaráku nebyli, protože řádí nějaká střevní viróza, tak raději , abychom potom nebyli 14dní zalezlý doma ... měly jít s námi čtyři rodinky s dětičkama a zůstali jsme sami, který nejsou nemocný, tak jsme se na to vyprdli a vyrazíme na jiný

Seb, taky to balím, jdu na kutě ... tak snad zítra. TEda to je masakr mezi 5-6hod, co? Ale Dany taky jedno období takhle vstával brzy a teď vstává mezi 6:30 - 7:30hod, to se už docela dá :slight_smile:
1. únor 2010 ve 22:26  • Odpověz
Petru, ještě jsem se šla mrknout na tvoje fotky ... a musím sem ještě napsat, Tondovi ten letní sestřih strašně moc sluší :sweat_smile: krasavec :wink: a je pravda, přijde mi takový o dost větší, už je to kus chlapa, co?
No a k dortům opět nemám slov, jako ty postavičky těch včelích medvídků jsou božííííí :confused: :slight_smile:
1. únor 2010 ve 22:31  • Odpověz
autor
Moni : Lena jela na nejaky sraz. Psala ze net nestiha, at vam to napisu. tak snad bude vic informaci zitra.
jen vim, ze to bylo desny...ze je hodne sita a musi mit cipky proti bolesti ... :frowning2:
nemuzu se dockat fotky matyaska.

urbi, Moni : ja jsem v detstvi vsechny zvirata siroko daleko hrozne obrecela. Nemam rada, kdyz se detem rika : nervi uz, je to jen zvire (nasi v tomhle moc pochopeni nemeli)... Jsem ve 4 tride brecela asi 14 dni kvuli andulce :sweat_smile: a k nasemu panelaku vecer jeden cas chodil toulavej pes a ja stala u okna a rvala...
je to fakt moc smutny kdyz odejde milovany zvire...
:frowning2:
1. únor 2010 ve 22:32  • Odpověz
autor
Moni : hotová Nšo-či a Old Shet....(však víte, nevim jak se to píše) :grinning:
moc vám to slušelo. Jste byli fakt přesný. :dizzy_face:

Moni : děkuju .
No kus chlapa..... :grinning: On je pořád docela hubeňour (necelých 12 kilo), ale zase se vytáhl a taky mi přijde, že ho ty krátký vlasy trošku "zestárli".
Je s ním teď fakt sranda. Jak začal mluvit (v rámci možností), tak se s Františkem každý den dost nasmějeme...

Ovšem musím vám napsat hlášku Klárky (z března)
Kreslila obrázek a její tatínek se zeptal co to je a ona : vlaštovky odlétají do teplých krajin :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
tak jak to píšu... :sweat_smile: :grinning:

asi to někdy slyšela od zuzky nebo tak....ona je prostě neuvěřitelná.
1. únor 2010 ve 22:37  • Odpověz
holky omlouvám se, že jsem nenapsala hned, ale když mi Anička napsala, že je Matyášek na světě, tak jsme zrovna odjížděli z domova a pak jsem jela na sraz s kamarádkou, tak jsem nebyla na netu, ted jsem dorazila. No Aničky porod docela hukot a i ted po porodu má pořád bolesti. Matyáška mají zatím sestřičky, tak zítra možná bude nějaké foto přes mobil :slight_smile: Ona vám to potom všechno napíše sama, jak to prožívala. Zítra s ní snad budu mluvit, tak bych vám pak napsala víc.

moc jsem nestihla dočíst, tak radši budu reagovat až zítra
1. únor 2010 ve 22:59  • Odpověz
autor
jé ahoj Leni, tak se tesime na zitrejsi info..Moc moc od nas Aničku pozdravuj !!!!
1. únor 2010 ve 23:03  • Odpověz
autor
Moni, já z tebe fakt nempůžu....teda z Danyho...fotky zase úžasný !!!!
Dany je tak hezkej chlapeček, že se to fakt moc nevidí. Hrozně mu sluší tyrkysová ! A tu čepičku máš odkud ? je moc hezká. No a fotky s parukou a s dvojčátky...co dodat...úúžasnýýýýýý
Připadám si už trapná s tou chválou, ale já prostě pro vaše fotky pokaždé nenacházim slova, jak se mi líbí.
Líbí se mi, když někdo fotí jako ty...vím, žes řikala, že fotíš taky hodně a tohle je jen výběr, ale umíš prostě udělat skvělej výběr. U žádné fotky se nenudím.

Docela ti závidim, že si pak seš schopná udělat i alba atak...já nemám vyvolaný fotky asi za rok :sweat_smile:
a to si na rajče jakoby dělám výběr toho, co bych chtěla probrat do tisku (nedávám na rajče vše)

musím to teď udelat, at mam proste fotky z prvnich dvou let Tondy vyvolany...ale je mi jasny, ze to bude na nekolik hodin...

jinak, kdyby to nekoho zajimalo, ja mam novy fotky tady...

http://zida.rajce.idnes.cz/Tonik_-_zima_2009/#IMG_0450.jpg

ale po Monče se uplne stydim je sem dat...(teda Monča je sem nedala, ale ma Danyho na titulni strance MK)
2. únor 2010 ve 02:58  • Odpověz
Seb, Koncept kontinua jsem nečetla, ale chystám se na to (v těhotenství, abych to nezapomněla, než se dítě narodí :grinning:). Možná to vyznělo jinak než jsem chtěla - určitě plánuji kočár i nosítko/šátek (ale spíš nosítko), každé má své pro i proti. Jo, a pokud vím, i bezplenkářky mají mimča v plence, ale oblečené tak, aby se dalo rychle vybalit. Ale fakt jsem teoretik a fekál story bych asi nezvládala :grinning:

Petru, taky vím od více holek, že nakupují nové a nové plenky nebo kalhotky, že je to skoro závislost :grinning: Ale pak třeba nevyhovující prodávají dál, tak to finančně nebude taková hrůza. A spoléhám na své spořínkovství :grinning: a na to, že nakoupím pro prví dítě a druhé z toho vyžije. Připadá mi, že před Vánoci byl Toník takový kulatější a po té namoci je zase baleťáček :slight_smile: Co na to doktorka?

Moni, fotka perfektní, museli jste si to užít! A Dany v paruce je skělý :grinning:

Leni, jsem hrozně zvědavá na zprávy od Aničky!
2. únor 2010 v 10:01  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

petru: na fotky kouknu večer, až budu mít rychlejší připojení :slight_smile:

hermi: já jsem z toho, co jsi psala, nemyslela, že budeš bez kočárku, jen jsem si říkala, že pokud jsi tu knížku nečetla, že by tě mohla zajímat. hodně maminek je po přečtení ve streu, ale já jsem teda ani nebyla. asi jsem neměla výčitky, páč jsem malou nosila až až, když měla koliku :wink: a hlavně, ta knížka je z roku 1975 a leccos se od tý doby změnilo. když tam třeba autorka popisuje trpící novorozence, co pláčou a čekají, až je nějaká sestra přijde v pravidelnym intervalu přebalit, tak tak to dneska snad nikde nefunguje, aspoň doufam :angry: já měla malou celou dobu u sebe, takže to je pak něco úplně jinýho. ale určitě stojí za to si to přečíst :wink:

moni: fotky jsou fakt nádherný. moc vám to slušelo a dany je úžasnej. ta čepice je fakt nádherná a nejvíc se mi dany líbí jako nšoči :grinning: to nemá chybu.

lenni: čekáme na info :wink: chudák anninka :frowning2:

ačkoliv na porod nijak extra ráda nevzpomínam, tak šití jsem neměla asi nijak extrémní a hlavně jsem odešla ze sálu na šestinedělí po svejch. manžel na mě koukal jak na blázna :grinning: a čípky jsem pak nemusela mít.
2. únor 2010 v 11:12  • Odpověz
No tak kdo je zase poslední??? NO jasně, já....no jo no. JSem si říkala včera večer, jestli nemám zavítat...ale spánek mě přemohl :sunglasses:
Anni, moc moc moc gratulujem, jsi šikula, my věděly, že to zvládneš.Matyáškovi vše nej do života. Hlavně oba spokojený rodiče :slight_smile:
A koukám, že je tu zase živo. Tak to sem asi vážně budu muset chodit častějc, no...jsem se nějak na tom fcb zasekla.

My nelátkujem. JSem lenochod. Ale aspoň používáme ekopleny. Teda teď zrovna ne, Anče měla plenkovou dermatitidu a tak jsme museli na chvilku změnit plenky.

Babi je nic moc, ale když je tu tolik radosti s miminkem, nebudu vám ji kazit :wink:
2. únor 2010 ve 13:51  • Odpověz
Petru fota prima :slight_smile:
2. únor 2010 ve 13:56  • Odpověz
Taky jsem zvědavá na podrobnocsti z porodu :dizzy_face:

Moni, bezva fotky, Dany je rošťák a v tý paruce vypadá bombasticky :slight_smile:

Seb, koukám, že jsi smázla alba...máš fotky i někde jinde, abychom mohly koukat i na tu tvojí princeznu, jak roste? (odkaz dej klíďo do IP...)

Zato koukám, že Herminka má tady album s vlňáčkama :grinning: už je máš doma???? :dizzy_face: :dizzy_face: Tak to asi vážně budu poslední mohykán, co bude bez dětí (no ale jsem i bez manžela, takže na to mám nárok :grinning: ). Ale kdo ví, co nám život připraví, že?

Medi, myslím, že nevadí, když sem napíšeš novinky ohledně babi...tedy pokud chceš. Myslím, že tu všechny držíme palečky...
2. únor 2010 ve 14:00  • Odpověz
jaji, nic moc novýho, ještě jí dávaj kapačkama antibiotika a až skončej, nasadí chemo, no. Babi je doma a táta ji denně vozí z Úval na Karlák, takže tam mimojiné denně 140,- proparkuje... :frowning2: Ale peníze budou...my nebudem. JInak je hodně unavená, ani mě nechce vidět.... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
2. únor 2010 ve 14:18  • Odpověz
ahojky holky, ještě jsem s Aničkou nemluvila, ale psala sms, Matyáška už má u sebe a prý je to slaďoch :slight_smile: už se asi cítí trochu líp, i když v noci skoro nespala. možná se tam na ně půjdu podívat, jestli seženu hlídání. :slight_smile:
2. únor 2010 ve 14:41  • Odpověz
Alčo, ty vlňáčky jsem pletla jedné holce z jiné diskuse, tak jsem je vložila, aby si je mohla prohlédnout. Mám je smáznout, aby Tě nedráždily? :grinning:
2. únor 2010 v 15:00  • Odpověz
Hermi, mě nedráždí :grinning: takže je tam klidně nech :wink:

Leni, díky za info, Aničku pozdravuj a sežeň fotku, určitě jsme všechny nadržené na miminečko...

Medi, je to smutný... každopádně držím palce, ať se to zlepší.

Jak jsem psala v prosinci, že se ti příbuzní vybourali, tak ten tátův strýc minulý týden zemřel, včera měl pohřeb... :frowning2: Osobně si ale myslím (byť to může znít drsně), že je to dobře, že to tak dopadlo, protože měl popáleniny na 70 % těla, během těch dvou měsíců přišel o celou pravou ruku, o prsty na levé ruce, o jedno oko... ani se neprobral z umělýho spánku, myslím, že to bylo pro všechny spíš vysvobození...
2. únor 2010 v 15:21  • Odpověz
jáji: smázla, páč nechci, aby takhle veřejně visely na netu a byly přístupný všem :frowning2: jinde je zatim nemam, ale kdyby někdo z vás chtěl, tak mi písněte do IP mail - každej měsíc posílam aktuální fotky :wink: s tim strejdou je to smutný, ale podle toho, cos psala, tak to ale asi opravdu bylo vysvobození.

hermi: to jsi šikulka s těma vlňáčkama :slight_smile:

medi: s babičkou je mi to líto :frowning2:

leni: hned bych šla do porodky taky, abych si zavzpomínala, jak jsem tam před rokem ležela :slight_smile: ale kdybys tam nešla na dlouho, tak bych mohla jéňu pohlídat, že bych někde kroužila okolo s kočárkem. lu zbožňuje děti, tak by si třeba rozuměli :slight_smile:
2. únor 2010 v 17:48  • Odpověz
jaji: To je smutný s tím strejdou. Snad to všichni zvládli dobře. :unamused:

Leni, moc ji pozdravuj a koukej je pořádně vyfotit. Měla muže u porodu?
2. únor 2010 v 19:34  • Odpověz
ahoj holky!
Leni, Anninku moc pozdravuj a těším se na nějakou fotečku! snad jí ty čípky zabraly a už jí to tolik nebolí, mně hodně pomáhal i novalgin

Sebi, jj křížáky jak prase, v podstatě si nepamatuju bolest břicha, jen ty křížáky :( fakt se mi chtělo umřít... navíc kontrakce jsem měla v podstatě v kuse, ty zada vubec nepolevily... jj chystáme se na sourozence :slight_smile: asi v létě... naštěstí mám novou gyndařku, která mi slíbila, že s tím mým blokem něco provedeme, ráda bych si pronajala nějakou porodní asistentku, protože u mně na tom měla největší podíl blbá porodní asistentka, případně mám domluveno, že kdyby ten strach v těhu přetrvával, tak se zkusíme domluvit třeba na císaře

no a ranní vstávání, to je fakt horor! teda v 5, to je úplný masakr, u nás se dnes vstávalo v půl šesté, nechápu, kde to dítě bere energii

Moni, teda vám to seklo! a Dany v paruce prostě nemá chybu! dokonalá holčička :slight_smile:)))

:slight_smile:))) vlaštovky odlétají do teplých krajin :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tak to jsem si málem krupla :grinning: :grinning: :grinning:

Medi, babičky je mi líto :( musí to být náročný pro vás všechny

Ali :frowning2:ale jak píšeš.... tady v tom případě byla smrt vysvobození
2. únor 2010 v 19:52  • Odpověz
petru: já zapomněla reagovat na klárku - to je fakt masakrácká holčička :grinning:

urbi: taky jsem měla pocit, že se mi od bolesti neulevilo ani na chvilku :angry: vstávání je strašnýýýý :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. únor 2010 ve 20:18  • Odpověz
Seb... jj to je úděsný, fakt nevim, jak je naučit spát ráno déle... párkrát se mu povedlo do půl osmý, ale to byl nadstandard a nebo když blbě spí v noci...

a vydrží pak Lu v postýlce? nebo musíte vstávat?
2. únor 2010 ve 20:38  • Odpověz
no, my spíme vcelku legračně :grinning: já spim na velký posteli, ke který je přisunutá postýlka, který chybí jedna bočnice, aby si lu mohla ke mně vylézt :slight_smile: manžel spí vedle, protože nějak začal chrápat a nás to obě budí :sweat_smile: ale teď o víkendu spal s náma :slight_smile: no, jinak ona se ráno vzbudí, já naivně doufam, že jí to kojení ještě uspí a ono nic :angry: takže jí nandam do postýlky hračky a ležim vedle ní, aby mi nikam nespadla a průběžně usínam, protože jsem úplně vyčerpaná :stuck_out_tongue_closed_eyes: no a když se zadaří a ona je ještě unavená, tak jí ještě po hysterickym řevu uspim :grinning:

nejhorší je, že do půl roku spala od 19 do 4 vkuse a pak kojení a ještě jsme spaly třeba do 8 :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: bože, kde jsou ty časy??? od tý doby, co jsme na příkrmech, tak se mi v noci budí na kojení a budíček v 5 :angry: :angry: :angry:
2. únor 2010 ve 20:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.