• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
Ahoj vespolek.. :slight_smile:
Tak nám zase sněží...a Áňa kouká z okna na "nány" co dělaj "kááá Kááá" čili na vrány, co krákají :slight_smile:

Míšo, jak jste si užili na horách?
8. únor 2010 v 09:44  • Odpověz
autor
Alčo : nevim, jestli jsem ti to psala, ale hodne pomaha, udelat v prokrojeni z toho maslovyho kremu jakoby mantinel mezi jinym kremem a mandlovkou (pokud ten jiny krem patri k tem, co mandlovku rozpousti)
Ja co ho zacla delat, tak uz se mi to moc nestava. A je fakt, ze je dobry nevyvalet ji moc tence...
s tim mam taky bohaty zkusenosti. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

u nas taky snezi...ze bych po delsi dobe zase vytahla boby ? ted to na ne u nas moc nebylo, chodnky roztaty, snih blbej atd...

ja jsem mela docela akcni vikend, tak jsem ted nejaka unavena...No akcni, hodne po navstevach, hodne chozeni....
Bylo to fajn, protoze vsude byli deti se kterymi si Tonda rozumi, tak si vyhral.
Ale jen co jsme prijeli domu, tak zase chytl svoji knouravou, co obcas ma a to bylo teda desny....
neni to ani plac, ale takovy to, ze si o vse rika knouravym tonem. Synovec to dela obcas i ted (bude mu 6).
Je to desny, tak jestli to Tondu bude drzet 6 let, tak se zblaznim. :grinning:
nastesti to nedela porad.
Ale kdyz ho to chytne, tak si rikam, ze bych to radsi vymenila za nejaky ten hysterak nebo vzteknuti.
8. únor 2010 v 10:21  • Odpověz
Petru, mantinel jsem udělala, ale jak říkám, blbě jsem vyšlehala jak ten pudinkovej tak tvarohovej a prostě mi to asi trochu proteklo, jak jsem na to přimáčkla ten vrchní díl korpusu. No ale už mám šlehač, tak snad se to tentokrát povede lépe :sunglasses:.
Trochu bojuju s barvením mandlovky, zatím jsem si koupila jen ty práškový barvy od Kovandů, nechce se mi kupovat ty gelovky (no jooo strejda skrblík hadr :grinning:), ale ono se to nějak podá :slight_smile:
Na ty hory chci dělat lyžaře na sněhu, takže v podstatě budu potřebovat barevnou mandlovku jen na něj a na nějaký stromečky, zbytek udělám z tý přírodní (sice není úplně čistě bílá, ale to sníh někdy taky ne :stuck_out_tongue_closed_eyes: ).
8. únor 2010 ve 14:17  • Odpověz
ahoj holky, nestiham vas nejak docist, tak jen v rychlosti... konecne jsem si sedla aspon na kousek zadku, tak muzu trosku dele psat :slight_smile: Bohuzel, jak jsem sice mela z porodu strach.. tak jsem si rikala, ze skoro vsichni o porodu rekli, ze to cekali horsi... tak jsem si rikala ze to dam, ale me ocekavani to teda predcilo o miliardu..... prvni kontrakce jsem mela od pul paty rano priblizne po peti minutach tak jsem vstala a sla si dat vanu, abych zjisitla zda to je teda ona.. nechtelo se me tomu nejak verit... po vane to bylo porad stejny, proste me bolelo bricho jako pri ms, v sedm uz jsem radsi vzbudila petra....ale jeste nikam jsem nespechali nebylo to uplne pravidelne.. tak si dal snidani a pak jsem si pustili film a zapisovali jak casto mam kontrakce.... bylo to obcas 5,4,8,5 atd.. na konci filmu uz sem se slusne kroutila, ale porad se to dalo... tak jsem radsi vyrazili.... cesta byla docela ok... dorazili jsem do porodnice, ja si dosla jeste srdnate pro kartu a jeli nahoru na prijem... na prijmu jsem byla v 10.30 asi hodku - monitor, vysetreni - otevrena na 4 cm, pak nez jsem vyplnili dotaznik sem uz lezla skoro po zdi... na porodni sal jsem mela pocit ze uz nedojdu.... sestricka nas tam uvedla a rekla ze porodni asistentka prijde zachvilku, ale chvilka bylo dobrych 40 minut.... to uz bylo docela narocny kontrakce.... najednou me rupla voda, petr zavolal asistentku, tak jsem si vylezl ana kreslo prohlidla me a rekla pro me naprosto nepochopitelnych 8 cm .. v tu chvilku jsem si rikala.. jupi to pujde uz snad rychle....asi si to myslela uz i asis. tak me nechala na kresle... je fakt, ze bych stejne pochodovat nemohla prootze se to nedalo.. kontra po minute...asis. odesla a prisla asi za 15 minut zkontorolovala me a zjistila ze malej neni dotocenej, takze mu pomahala rukou... to bylo moc prima v tech kontrakcich.... uz se me hrozne chtelo tlacit ale nesmela jsem no a to bylo teba neco kratce po 12.00.... musela jsem na bok aby to slo lepe ta rotace.....kdyz uz konecne dorotoval a asist. rekla ze jsem na 10... uz jsem si rikala jo.. mam to zachvilku za sebou.. to jsem byla uz ve slusnym deliriu.. hrozne jsem u toho kricela a myslela, ze to nedam....ale porad jsem si rikala ze zachvilku bude po vsem.. jenze asist. me rekla ze nemam zaslej ten lem, takze nemuzu tlacit a to tkhle to slo vlastne az nejak do 14.20...... bylo to vazne peklo, ten brutalni tlak na tlaceni skoro tri hodky a nesmela jsem tlacit me malem zabilo.. no a takhle to bylo az do nejakych 14.20 priblizne a pak sem uz tlacila, ale jelikoz jsem se musela snazit udychat ty tri hodky predtim, tak uz jsem byla tak prekyslicena, ze jsem zacala omdlivat u tlaceni.... to tlaceni byl taky brutus.. mela jsem pocit, ze ho nikdy nedostanou ven... pak byla pulka hlavicky venku jedno zatlaceni a nastrih a byl venku... uleva velika.... placenta sla nastesti rychle.....cela jsem se tak klepala ze me malem ani nemohli zasit... kdyz prisla doktorka na siti, tak jsem slysela slova no ty blaho to je teda velkej nastrih, nakonec na me vypotrebovala dve pripravne sady siti... mam pry 7 cm nastrih coz nechapu kam az... zatim jsem nemela moc odvahu to zkoumat a vnitrni siti a vnejsi siti....kdybych tam nemela petra tak bych to nedala... byl uzasny, porad me nutil at na nej koukam a dycham podle nej... se divim ze sebou nesekl jak byl okyslicenej.... petr byl nadsenej, sice trpel jak pes, kdyz me videl, ale byl to pro nej obrovsky silny zazitek!!!! tak tak... kdykoliv si na to vzpomenu jsem uplne vyklepana.... a mam pocit jak kdyby to s matyaskem vubec nemelo nic spolecnyho.. jak kdybych si prozila neco hroznyho a uplne mimo to nam nekdo prinesl syna.
8. únor 2010 v 16:02  • Odpověz
jinak Matyasek je uzasnej a bozskej.. zatim porad spinka a papa obcas si zaplace, ale uz jsem mu vrazila dudlika :wink: dneska jsem byli u pani doktorky...je to doktorka ke ktery jsem chodila kdyz jsem byla mala.. tak to bylo moc fajn, matyasek byl ukazkovej.. ani nebrecel koukal :slight_smile: kez by takhle zustal uz naporad :slight_smile: zatim snad vypada ze nas nic netrapi.... spi cca 3,4 hodky takze zatim dobry.. kojime jen vleze protoze jinak zatim nemuzu, tak to je trochu narocne... holky padim snad se tu jeste dnes nejak ukazu
8. únor 2010 v 16:10  • Odpověz
Ani, díky za popis porodu, jsem z toho dojatá. Tos teda měla náročný, jsi šikulka, žes to zvládla. Věřím, že nejhorší byl ten tlak, při kterým jsi ještě nemohla tlačit. A ten nástřih je teda velikej, tak snad se to brzy zahojí a budeš si moct Matyáška užívat ještě víc. :slight_smile: Je moc fajn, že ti Petr tak pomohl a že má z toho silný zážitek. :slight_smile:
To mě u nás mrzí, že to Petr nestihl. Tak třeba příště. :slight_smile:
Moc mě mrzí, že jsi to měla tak náročný, tak snad se na to špatný brzy zapomene. A Matyášek ti všechno vynahradí. :slight_smile:
My jsme taky ze začátku kojili vleže, pak jsem přešla do sedu, ale pak jsme se do lehu vrátili. Mišák se u toho mlel, tak jsem ho aspoň nemusela držet. Teď taky většinou ležím, ale už je to celkem jedno, zvládá to v jakýkoli poloze a někdy u toho pěkně blbne. :slight_smile:

Mišák dneska nechtěl spát. Asi v 16:45 ho vzal děda na 45min. ven. Vůbec pak nechtěl domů, i když byl zmrzlej. Pěkně se vztekal. Pak jsem mu dala napít a hned usnul, jak už byl unavenej. Tak jsem zvědavá, kdy bude vstávat a kdy pak půjde spát. :slight_smile:

Včera volala kamarádka, že se bude vdávat, tak to už je letos 3. svatba. :slight_smile: Tak doufám, že se nám nesejdou ve stejný den. :slight_smile: Tak jsem se včera dívala na beremko na naše fotky a zavzpomínala jsem si. :slight_smile: A taky jsem tam našla naši diskuzi a zrovna část, kde byly Míšovi asi 2 měsíce. :slight_smile:
8. únor 2010 v 18:16  • Odpověz
Jé a Ani, jestli budeš mít chvilku a jestli chceš, tak si změň v pasu, že už máš Matyáška. :slight_smile:
8. únor 2010 v 18:17  • Odpověz
autor
Ani, taky jsem se tu dojímala..Moc hezký popis porodu, byť sis ted zkusila.

Už jsem to tu myslím psala, ale taky jsem měla takové to : kontrakce na tlačení , ale zákaz tlačení kvůli nezašlé brance.. Jenže u mě to trvalo asi půl hodiny (mě to přišlo jako věčnost) a když si představím, že jsi to, co považuju za nejhorší část porodu měla tři hodiny !!! :astonished: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: , tak se vůbec nedivím, že jsi omlívala, křičela, že máš trauma atak...Jako tři hodiny to si vůbec nedovedu představit, jsi dobrá, žes to nakonec zvládla !!!!
Fakt, ty se tak třeba necítíš, ale já myslím, že jste to s Petrem zvládli úžasně.
je hrozně dojemný, jak z toho byl Petr vedle. Určitě si tě teď ještě víc váží, když viděl, cos musela vytrpět.

Je skvělý, že je Matyášek tak hodnej, spavej a že nemáš problémy s kojením. Moc ti to přeju a držím palce, aby to tak vydrželo.
8. únor 2010 v 19:41  • Odpověz
ahoj holky :wink:

anninko: tééda, to sis teda užila :frowning2: ale to se časem vážně zapomene :wink: aspoň částečně určitě :slight_smile: užívej si malýho matyáška, děsně to totiž letí :frowning2: a držiim palce se spaním, kojením a aby vás minuly bolesti bříška :wink: to jsme si s malou docela užili :unamused:

jináč, kdyby se někdo z vás nudil, tak jsem našla svuj porod :grinning:

No, co se mýho porodu týče, tak budu ráda, když se necham umluvit k druhýmu mimču Ale on člověk asi vydrží hodně. Tákže:
V 7:00 jsem byla na monitoru, pak u sestřiček na tlak atd., kde mi sestra řekla, že mě vyšetří doktor v poradně a pak si mě na někdy objednaj Tak jsem na ní koukala jak blázen, páč mi byli objednaný právě ten den A ona, ať vůbec nepočítam s tim, že by si nás tam nechali, že určitě nebude místo na šestinedělí. Jako kdyby věděli, kolik jim tam do dalšího dne přijede porodit maminek, no nic. Naštěstí mě pak vyšetřoval sám pan primář, řekl, že je to moc hezky připravený a že jestli tam chci zůstat. Tak jsme zůstali. Mimochodem to bylo moje první vyšetření chlapem a vůbec mi to nevadilo, hlavně to ani nebylo cítit. Přesunuli jsme se na příjem - to bylo 9:00. Tam jsme sepsali všechny možný papíry a čekali, až bude mít čas jedna ze dvou doktorek, co měly službu, aby se mi mohla zavést tableta. Bohužel mezitim přivezli na příjem paní, která byla otevřená na 8cm a já jsem se úplně psychicky složila, protože jsem jí slyšela hekat a křičet a věděla jsem, že to za nějakou chvíli čeká mě. Moc mi to nepřidalo. Pak mě ještě na příjmu vyšetřila dr. která mi pak zaváděla tabletu - hrůza, děs - stejný vyšetření jako dělal předtim primář, ale paní dr. byla docela sadistka. Okolo 10:00 jsme se s manželem přesunuli na porodní sál a v 10:15 mi tadyta paní dr. zavedla první tabletu. Když to manžel viděl a viděl, jak mi u toho tečou slzy, tak skoro brečel se mnou. Musim říct, že to zavedení bylo fakt hodně bolestivý, ale trochu z toho podezíram tu dr. Možná, že to šlo udělat citlivějc. Hned mě napojili na monitor, aby se vidělo, jak to postupuje. Bolesti mi začaly téměř okamžitě, jenže na monitoru to nebylo vidět, tak jsem si říkala, že je to buď tim zavedenim tablety nebo že jsem asi simulant. Po 40ti minutách na monitoru mi PA poradila, že mam zkusit chodit, nebo sprchu, prostě cokoliv, protože mi pak zavedou další tabletu a napojí mě znovu na monitor. Malá se děsně vrtěla, tak jí chtěli mít pod kontrolou. Ve 12:15 mi zavedli další tabletu a to už to fakt bolelo jak kráva, jenže monitor nic neukazoval. PA se ptala, jestli už mam kontrakce, tak jsem jí říkala, že to děsně bolí, ale že nevim. Otevřená jsem byla na 2cm. Následovala víc než hodina na monitoru. No a pak už to mam takový zamotaný. Klystýr uprostřed kontrakcí se moc nevydařil, v podstatě jsem to okamžitě PA vrátila zpátky , ale ona byla strašně hodná a říkala, že když to nedávam, tak se nedá nic dělat. Okolo 14:00 mě vyšetřila nějaká další dr., to se mi děsně ulevilo, protože řekla, že jsem otevřená na 7cm a že se to pěkně pohnulo. Pak mi někdy praskli vodu a řekli mi, že teď přijdou ty pravý bolesti, to jsem myslela, že si fakt dělaji legraci. Jak kdyby mi do tý doby nic nebylo. Každopádně větší bolesti nepřišly, zdálo se to už pak pořád stejně hustý Když mě pak vyšetřili asi za hodinu (celou dobu jsem ležela připíchlá na monitoru), tak řekli, že se to nehýbe a že mi daj kanylu a nějakou látku, která mi uleví a celý to popožene. Neulevilo se mi ani trochu, kontrakce hnus, nekončící bolesti v kříži, ale chtělo se mi děsně čůrat, tak jsem prosila, ať mě odpojej. Bylo mi vyhověno a já se dobelhala na záchod. Sotva jsem dočůrala, zařvala jsem na manžela, že rodim Úplně jsem cejtila takový mdloby a to jak malá sestupuje a já tlačim, aniž chci. Manžel přivolal PA a najednou se seběhly ještě asi dvě další PA, já se vyhoupla na křeslo a malá byla asi na 5 kontrakcí na světě - v 15:54. Porod jako takovej byl super, už jsem se strašně těšila, že to bude za mnou, tak jsem do toho vložila všechen zbytek sil, ale to předtim nic moc PA se mi pak omlouvala, že mě musela nastřihnout, ale to bylo fakt to nejmenší. Každopádně moc děkuju manželovi, že tam se mnou byl, protože i když mi nemohl extra pomáhat, tak jen to že tam byl se mnou, mi strašně moc pomohlo. Paradoxně, když se malá narodila, tak jsem se já smála a manžel brečel

stapet: my letos taky jdeme na svatbu, konečně :dizzy_face: už se těšim, páč okolo nás se moc nikdo zatim nežení ani nevdává :frowning2:

urbi: co hory?
9. únor 2010 ve 20:43  • Odpověz
koukam, že mi z toho porodního románu vymizeli smajlíci :angry:
9. únor 2010 ve 20:45  • Odpověz
ahoj holky!
Anni, no teda užila sis ten konec, to ti povim.... věřím, že bude těžký to překonat... já rozhodně to opravdu považuju za velmi traumatickou situaci a mám z toho regurelní postraumatickej stresovej syndrom... nicméně mě začaly těšit těhotné kamarádky a z poslední návštěvy v porodnici jsem si odnesla slzy dojetí a ne slzy bolesti... nedělalo mi to dčřív vůbec dobře
navíc včera jsem si chovala miminko, které se z pláče zklidnilo, usmálo se na mě a usnulo mi v náručí a fakt mě to dojalo a zjistila jsem, že ten rok hodně ran na duši zahojil a že snad budu brzy schopná do toho jít znovu - ale vím, že ohledně porodu budu muset hodně věcí domluvit s doktorkou - buď si zaplatím vlastní prodní asistentku, která mě bude provázet, budu cvičit něco proti těm křížovým bolestem a domluvím se na epidurálu a nebo to vyřeší císař.... jsem teď ráda, že mám někoho (gynekoložku), kdo je ochoten mi naslouchat a pomoct mi v tom

tak snad jsem ti dala trochu uklidnění v tom, že to s postupem času nějak půjde - vím, že se toho nikdy nezbavím a nikdy mě nepřestane mrzet, jak to proběhlo a že to mohlo proběhnout líp, ale čas postupně ty hrany trochu otupí a když si člověk najde lidi, ve kterých najde vidinu něčeho lepšího, tak se to snad dá....

ale mrzí mě to za tebe, moc jsem ti přála jinou zkušenost

Seb, taky sis užila, fakt hodně podobný :( už od zavedení tablety.....

jinak hory fajn, sice jsem se trochu pomlátila, ale ne na lyžích, ale spadla jsem ze schodů :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Fík to zvládl super, naši byli vyřízení :slight_smile:
9. únor 2010 ve 20:56  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Ani, to je rachot, ale to mimi za to stojí, ne? :sunglasses:

U mě tablety humus taky. Jo a taky jsem byla neustále zapojená na monitoru a nemohla se vůbec hejbat, jediný, jak jsem se hejbala bylo pánví a to byl rachot....

Míšo, to věřím, už si odvykli celodenní péči, co? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Unás dneska mladá ťapala po Tescu zcela vzorně za ruku :slight_smile: Byla sladká a hodná. Nechápu. Ráno rozbordelila kamarádce byt, pak hodinu a půl v posteli a pak zcela jiný miminko :wink:
9. únor 2010 ve 21:08  • Odpověz
urbi: to je dobře, že jste si to užili :slight_smile: jo, taky jsem nadšená, jak říkáte filipovi fík :slight_smile: to je boží :dizzy_face:

ani: my kojily vleže vždycky :slight_smile: a to jsem po porodu seděla :wink: dodnes bych omlátila některým přechytralým PA tu jejich horu polštářů o hlavu, když si vzpomenu, jaký mi tam z nich dělaly pyramidy a přistavovaly mi židli k posteli, že jedině takhle se dá kojit :angry: :angry: :angry: řekla jsem, že kojim vleže a mohly se pos... jen jedna milá a řekla, ať jim všechno odkývu a doma si to dělam po svym :grinning:
9. únor 2010 ve 21:11  • Odpověz
seb, my jsme taky kojili jen v leže, zvláštní že mě to tak naučila jedna sestra v Podolí, já ani nevěděla, že to tak jde :slight_smile:
9. únor 2010 ve 22:04  • Odpověz
my v sedě :slight_smile: :wink: :wink:
9. únor 2010 ve 23:08  • Odpověz
Ahoj holky,

neodolám a musím vám sem dát jeden odkaz : http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=104175
schválně, jestli si vzpomenete, proč ho sem dávám :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
10. únor 2010 v 08:33  • Odpověz
jáji: :grinning: :grinning: :grinning: koukam, že paní je furt stejně šílená, ale fotky jsou oproti svatebním kýčům hezký :wink:
10. únor 2010 v 11:36  • Odpověz
jo jo, Seb, máš pravdu, že fotky jsou to hezké, ale komentář k Inglesii mě zas dostal - ...fashion kočárek do města....
ale barvičky ladí stále :grinning: :grinning: by mě zajímalo, jestli má i barevný plíny pro mimčo podle barvy oblečení :slight_smile:
10. únor 2010 ve 12:49  • Odpověz
Alčo :grinning:
10. únor 2010 ve 13:13  • Odpověz
jáji: jj, to jsem se taky řezala :grinning: ale na barvy jsem já taky úchyl, takže tuhle úchylku trochu chápu, i když tohle už je i na mě moc :wink:
10. únor 2010 ve 20:49  • Odpověz
autor
kočárek do města se mi líbí hrozně moc, kdybych na něj měla peníze, tak do něj jdu, ale na sidlišti by to asi vypadalo divně :slight_smile:
ten druhej kočárek mi přijde hrůzostrašnej, ale každej máme jiný vkus.

Jinak souhlasim, že fotky jsou kupodivu vkusný. :sunglasses:

jediná, která mi přišla divná je ta jak tatínek dřží brečící dítě...jak tam pózuje a dítě má jen jako doplněk :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
10. únor 2010 ve 20:54  • Odpověz
Ahoj holky,
teda Anninko tvůj popis porodu jsem přečetla jedním dechem ... uf, užila sis. Tak hlavně, že to má za sebou, určitě teď už bude líp a líp a Matyášek ti vše vynahradí! :wink: Neuvažovla jsi nad epidurálem? Nebo jsi ho nechtěla?

Míšo, to je fajn, že jste si hory užili. Byli jste před víkend? První noc bez Fíka?

Alčo ... no já na Kamini úplně zapomněla a oni už mají prcka :slight_smile: Kočárek zvláštní, ale k ní mi tak nějak jde :sweat_smile: Jedna mamina ho tady má taky (ten Inglesie), nedá se přehlédnout ...

Kojení ... tak já kojila vždy v sedě a a Danyho jakoby na straně ve fotbalové poloze ... jako v leže jsem to zkoušela, ale jelikož mám prsa -1, tak nějak Dany na ně chudinka nedošáhl :sunglasses: :grinning: Už v porodnici jsem záviděla maminkám, které si vytáhly prso, položili na postel a dítě jenom přisunuli ... :sweat_smile: :sunglasses:

Holky my dnes měli strašnou noc, náš mladej se probudil o půlnoci a byl vzhůru v kuse do 3:30hod, jako masakr. Nezlobil, jenom ležel, koukal, jak se mění čas na budíku, pořád po nás chmatal a točil se ... no doufám, že dnes to bude lepší ...
Jinak měl nějakou virózu, o víkendu teploty až 39,5 do toho rýma, kašel, ale zvládli jsme to nakonec bez dr, jenom jsem jí volala v pondělí, zda se musíme přijít ukázat, tak naštěstí jsme nemuseli čekat mezi nemocný do čekárny a stačilo jenom donést moč, je už v pohodě, tak jsem ráda ...
10. únor 2010 ve 21:21  • Odpověz
10. únor 2010 ve 21:29  • Odpověz
autor
Moni : ta fotka nemá chybu...to bys měla někam poslat !!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :grinning:
10. únor 2010 ve 22:32  • Odpověz
moni: ta fotka je naprosto dokonalá :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: jinak noc nezávidim, ale říkam, my vstáváme v 5, takže taky nic moc :stuck_out_tongue_closed_eyes: už se nemůžu dočkat sobotního rána, kdy manžel bude koukat na zahájení olympiády (jde asi od 3), tak mu pak mladou slečnu přenecham a budu spát :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a dobře, že jste nemoc takhle překonali :wink: jo a mně zase řekla jedna sestra v nemocnici, že dítě těma prsama udusim :grinning: no vida, a kojíme tak už 11 měsíců a žijeme obě :grinning: :grinning: :grinning:

jako vůbec rady ohledně kojení, třeba i dobře myšlený :angry: ale třeba od mojí mamky, která mě kojila asi 14dní - taky mi říkala, jestli může malá dýchat :grinning: přitom mam čtyřky a metr osmdesát, takže to ani nevypadá :slight_smile:

petru: jako profi dortařky se chci zeptat, jestli by držela mandlovka na takovym tom studenym dortu ze zakysaný smetany a piškotů? díky moc
11. únor 2010 ve 13:52  • Odpověz
autor
seb : hele, já to nezkoušela, ale v diskuzích dortařky píšou že ne.
Mandlovka nesmí být na smetanovém nebo tvarohovém krému :frowning2:

je to dost škoda, protože já mám chu´tově dorty za studena radši.
11. únor 2010 v 15:47  • Odpověz
petru: sakriš :angry: no, což nadělam :slight_smile: díky za radu
11. únor 2010 v 16:20  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

Jaji, pobavilas mě. Souhlasím s tím, že oproti těm svatebním děsům s holýma zádama....no nic ... :grinning: :grinning: :grinning:

U nás se dneska spalo hodinu, jenže od 9 - 10 v autě, takže odpoledne stálo za to. Já šla večer zpívat, tak si ji užil tatínek.

U nás je to nějaký vachrlatý zas s babičkama, tak nemám moc času....a hlavně ani náladu na lidi. Ségra se zhádala zřejmě s mužem, tak je u našich, no prostě veselo. NAvíc má táta narozeniny...zejtra..teda vlastně dneska už. A můj švagr se místo na oslavu rozhodl jet na chalupu lyžovat, že prej musí natrénovat (jede na Vasův běh do Švédska, což je 90 km...) a nějak nekouká okolo sebe, co to způsobuje. Táty se to docela dotklo a do toho denně jezdí s babi, takže má náladu pod psa...no fakt rodinná idylka.

Tak já to jdu taky zalomit. Teda nejdřív do vany a pak zalomit :slight_smile:
12. únor 2010 v 00:18  • Odpověz
Ahojky holky, tak konecne zase tady... prelitla jsem to tu jen ocima....
Monisek: ten epidural by me stejne nedali davaji ho jen od 4-6 cm a pak uz ne.. takze jsem vedela ze mam smulu :cry: nestihli ani klistyr, takze nic moc :confounded: ...... toho se bojim tech probdelejch noci, ale asi se tomu nevyhneme....

mysojc: ...no teda nekdy co dokaze rodina vytvorit za rodinne idylky, vid? u nas - v rodine meho muže taky vladne uchvatna rodinna idylka :confounded:

sebastianna: koukam ze mas doma taky sportovniho nadsence, petr taky rikal ze pak at si klidne malej rve ze ho bude chovat a u toho se koukat na olympiadu :slight_smile: jsem na nej zvedava:slight_smile: .... ty jo uplne mam husinu, kdyz ctu o jinych porodech...taky sis uzila

Alco: pobavila jsem se:slight_smile: jo, ale fotky maji nektere krasne.

Leni: me jedna krava sestricka porad stresovala, ze mam plochy bradavky a ze to nepujde s tim kojenim a ze je to spatne a proste me hrozne stresovala nastesti se nasly v podoli i sestricky ktere byly uzasny a rikaly, ze to bude ok a ze to jde vse skvele.....nebyt jich tak asi nekojim...

Urbi: ja jsem plne rozhodnuta, ze si zaplatim cisare, prootze tohle uz podruhe nedam.... sice vsichni rikaji ze to za rok uz nebudu vedet a klidne budu rodit znova, ale obavam se ze ne...ale treba to fakt cas zahoji.. necham se prekvapit

Holky mame ted dilema a potrebovala bych vase rady, porady a zkusenosti.... malej zacal tak 2-3x za den po kojeni plakat... (a nebo hned pri kojeni usne a pak spinka)......prepokladam ze to jsou prdiky prootze zveda hlavicku k brisku a rudne a pak place... takze behem dne masiruju brisko a davam kolinka na brisko, davame probioticke kapky (zatim druhy den)... po kojeni si vetsinou ublinkne, krkat nejak neumime... tak rikala doktorka ze staci na bok, ze si ty mimca nekdy odkrknou s tim ublinknutim a nebo uplne neslysne.... tak ho chovame a zpivame mu a proste se ho snazime ukonejsit, ale pak kdyz uz zabere a my ho strcime do postylky zacne po chvilce znova plakat... tak nejdriv zkousime dudlika v postylce a jen tak hlazeni, ale to nezabira, zabere az kdyz je v naruci a tak se to dneska v noci opakovalo asi 3x nez se uz neprobudil a po polozeni v postylce usnul.... mame ho konejsit a nebo nechat treba v noci nechat vybrecet? ... cetla jsem ze stejne jeste nerozeznavaji den a noc, takze to chudak nepozna ze zrovna v noci se nechova ale spi. Nekde pisou chovat a chovat konejsit a konejsit ale v tom samem clanku pak pisou aby si na to nezvykl...jak ste to meli vy? a co si myslite??
12. únor 2010 ve 14:22  • Odpověz
autor
Anni : já bych konejšila. Určitě to jsou prdíky, tak bych nenechávala vyplakat.
Co si pamatuju s Tondou, tak jsem vždycky chovala tak dlouho, dokud se neuklidnil a neusnul. Buď v náručí nebo v babyvaku, ten byl na začátku k nezaplacení.
V tomhle věku se děti ještě nedají rozmazlit, aby si nějak zvyknul a pak nechtěl být v postýlce. Tonda nám se spaním nikdy nedělal problémy a to jsme první měsíc kvůli bříšku chovali fakt často.
On to měl vždycky mezi pátou a půlnocí. Od půlnoci byl většinou klid.

Jinak Toník taky neuměl krkat, vždycky jsem čekala cca 10 minut a kolikrát nic...
naštěstí se to pak naučil, tak si myslím, že to brzo matyáškovi taky půjde.

s tím stresováním v porodce je to děsný. některý sestřičky fakt nechápu.
Bulovka je vyhlášená tím, že propaguje kojení a některý sestry se tam ke mě v tomhle směru taky chovaly hnusně..a nejen ke mě...
12. únor 2010 v 17:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.