• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
autor
kdyby někoho zajímalo, jak se to rýsuje s naším novým bytem, tak tady jsou fotky :
http://petruna.rajce.idnes.cz/Kbely/#P2120007.JPG

máme vše takové obyč, protože na nějaký speciality nejsou peníze, ale i tak se nám to líbí. :dizzy_face:
12. únor 2010 v 17:03  • Odpověz
Petru, fotky z bytu super, už se to rýsuje co? ty obklady jak máte v horní koupelně mají naši v koupelně, jen v zelené. neřekla bych, že to máte obyč, mě se to líbí. a jak to máte s pronájmem vašeho bytu? začnete ty podnájemníky shánět už ted nebo počkáte až se odstěhujete? bych se asi bála tý prodlevy, kdy se pak musí platit hypotéka a i pronájem,a le určitě už to máte nějak vymyšlený.

Medi, to je nepříjemný, co se u vás děje :unamused:

Moni, Emil Holub nemá chybu!!!!!!!!!!!!! Daneček umí krásně pozovat!!! :wink: :wink: S tím buzením v noci to je teda síla! :angry:

Anni, já bych chovala. Zvlášt když se vám zdá, že pláče kvůli tomu břišku. Je to únavný to chování, ale takhle malý miminko se podle mě rozmazlit nedá, začala bych s tím vybrečením až kolem toho 8 týdne. Pak už poznáš, jestli pláče kvůli bříšku nebo jestli jen nemůže usnout. To bříško se časem uklidní, určitě! Pak jsou ještě kapky Babycalm, od konce 4.týdne, ty nám pomohly a Petru je myslím taky dávala.

My jdeme v pondělí na Bulovku na dětskou chirurgii. Honzík má po okem takovou krvavou bulku a musí mu to odstranit neb si na to pořád rozškrabává, ráno ho najdeme se zakrváceným obličejem, je to děs. Bude muset pod narkozu, tak se toho děsím, no at už to máme za sebou! V pondělí tam jdeme na vyšetření, bude asi muset na sono a pak nás snad rychle objednají na ten zákrok.
12. únor 2010 ve 20:42  • Odpověz
Anninko, taky bych konejšila, chovala a tak ... je ještě hodně maličký na to, aby jste ho nechali vybrečet. Taky jsem dávala na prdíky kapičky Babycalm, ale Danymu moc nezabírali, homeopatika jsou prý dobrý, bohužel já se o nich dozvěděla, až když Dany měl po kolice, tak držím pěsti, ať zaberou. Danymu jsme dávali kvůli prdíkům na bříško nahřátou rýži v sáčku, zabalenou v plínce, dáš sáček rýže na pár vteřin do mikrovlnky, zabalíš do plínky, aby ho to nepálilo a přiložíš na bříško, taky mu dost pomohl kyblíček na koupání, že měl krásně bříško ponořené v teplé vodě ...

Leni, tak to na vás moc myslím ... ať to má Honzík co nejdřív za sebou. Přesně tuhle krvanou pihu nebo bulka měla neteř a taky nějak kolem roku, měla ji na spánku a taky si to takhle rozškrábala a taky byla na odstranění pod narkózou. Z čeho se takhle udělá, neříkala dr?
12. únor 2010 ve 21:47  • Odpověz
PEtru, mrkla jsem na fotky ... teda ta koupelna je super, vybrali jste krásný obklady! :slight_smile: To je fakt ohromný byt, kolik má m2? A Tonda bude mít super pokojík, to podkroví má kouzlo :slight_smile: no a je bunkr v tom výklenku úplně vidím, jeho malá království! :sweat_smile:
12. únor 2010 ve 21:53  • Odpověz
autor
Leni : já s podnájemníky ještě nevím...asi začnem hledat, až budeme vědět, kdy se můžou nastěhovat.
Jo jo náročný to bude.

Moc na vás myslím s tím zákrokem ....mluvily jsme spolu o tom, tak nevím, co ještě dodat.
Bude to dobrý uvidíš, ale úplně tě chápu. Taky bych nechtěla, aby šel Tonda pod narkózu.

Moni : byt má nějak 92 m čtv., ale třeba pokoje nahoře jsou fakt malý. Ten dětský pokojík stačí, ale ložnice je ještě menší než ta co máme te´d a ta je taky malá. Ale zase si říkám, stejně tam jen spíme.

Jinak my dávali od měsíce Baby Calm a pomohly nám úžasně.
JInak v DM prodávají třešňový pecky, který se nahřejvaj v mikrovlnce, ale z takových těch domácích praktik nám moc věcí nepomáhalo.l
13. únor 2010 v 00:15  • Odpověz
anninko: teda vyplakat bych nenechala malý miminko určitě :wink: myslim, že máme doma docela trapitelku, co se řevu týče, ale vybrečet jsem jí nenechala nikdy. ona je ten typ, co vydrží fakt dlouho a nakonec se by se začala dusit, takže to bych nedala :frowning2: jinak nám teda nepomohlo na koliku nic - jen nosit a vydržet :wink: i když probiotický kapky možná docela fungovaly, ale my je použili, až když byly malý skoro tři měsíce, a ono to pak opravdu odeznělo samo :slight_smile: baby calm nám nepomáhal vůbec, ale lu chutnal :grinning:

petru: taky si nemůže babyvak vynachválit, ale ty bolest zad :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: byt je nádhernej. fakt. hned bych se nastěhovala :slight_smile: a je velikánskej :slight_smile:

leni: moc držim palce s jeníčkem. ať to máte rychle za sebou!!!
13. únor 2010 ve 20:21  • Odpověz
Holky, diky za povzbuzeni, ze mame chovat a konejsit. Trochu jsem z toho plasila. Zatim davame probioticke kapky..mam je privezene ze slovenska - tam stoji totiz 250 oproti nam kde jsou za 600 :astonished: :confounded: .... zkusim to jeste tyden zda to zabere a pak zkusim to co radite a nebo ty homeopatika, ale o nich vubec nic nevim...

Moni: vis neco blizsiho o tech homeopatikach?

Leni: myslim na vas!!!!!

Peto: djuu, ten bytecek bude uzasny, taky se me to mooooc libi. :wink:

Dneska hlasim uspech, poprve sme byli venku.... tak jsem se trochu provetrala a Matyskovi se to libilo usnul jak spalek... jen kdybyme nebolely ty panevni kosti nebo co to je.. boli to jak cert kdyz dele chodim nebo kdyz houpu mrnouska.. vcera sem si pobrecela.. fakt si pripadam pekne zlikvidovana po tom porodu... :confounded: uz abych byla spon trochu ready..

Musim koncit.. matysek rve jak tur a tatinek uz zacina ztracet nervy
13. únor 2010 ve 20:59  • Odpověz
autor
seb : jo jo....bolesti zad byly dost děsný, takže my nakonec babyvak měli jen na doma, protože na ven bych to asi nevydržela. Teda měli jsme ho třeba do restaurací a tak, ale jet s babyvakem třeba hodinu v MHD, tak t bych nedala.
Proto jsem pak koupila Ergo, ke tkerymu si od kamaradky, az t bude aktualni, pujcim novorozeneckou vlozku.
Novy byt ma jednu velkou nevyhodu, neni ta, vytah, takze si myslim, ze u druheho Ergo pojede casteji nez kocarek.

anni : to je jasny, kazda jsme plus minus tyhle veci resily, tak kdyz ti nase zkusenosti k necemu budou, rady poradime.
Koukam, ze nekomu Baby calm nepomohly a u nas diky nim prestal vecerni plac. Chce to vyzkouset, co pomuze vam. Nam zase vubec nepomahal Sab simplex a nekdo na nej neda dopustit.

urcite budes brzy v poradku. Taky me dost dlouho boleli panevni kosti a po delsim chozeni kostrc. Si pamatuju, jak jsem po prvni vetsi prochazkce skoro nemohla chodit, ale pak se to proste zlepsilo.
nekomu to docela trva, nez se da po porodu nejak do cajku. A sedet sem nemohla taky pekne dlouho.
Tys byla dost sita, tak se nedivim, ze jeste nejsi OK. Moc na tebe myslim, at se vsechno da brzy do normalu a at co nejdriv aspon trochu vytesnis ty spatne vzpominky.
Z tveho vypraveni mam pocit, ze je Matysek hodny miminko, tak ti preju , aby to tak zustalo :wink:
Uplne ti ho zavidim :dizzy_face: :dizzy_face: a navnazuje me to na druhy...

Anni : a co schody ? vim, ze taky bydlite bez vytahu. :confounded:
13. únor 2010 ve 22:03  • Odpověz
Anninko, tady jsem ti je našla na netu, bohužel nemám osobní zkušenost:

Colothintis- ulevuje položení na bříško, jakmile se poloha změní začne plakat
Chamomilla vulgaris – břicho nafouklé, křeče,červené tváře, horké pocení, bolest se zlepšuje, horkem, tlakem, prohnutím
Magnesia phosphorica- zlepšení teplem a silným tlakem
Pulsatilla – kolika po té co matka jedla tučné
China – akutní kolika citlivost břichana dotek, zhoršení po jídle a požití mléka
Lycopodium clavatum – nadýmání v dolní části břicha, není žádné ulehčení při odříhnutí, nebo odchodů plynů

Ředění u všech léků 9 Ch v 1 dcl vody rozpustit 10 kuliček a podávat po 10 minutách po lžičce dokud potíže nevymizí.
13. únor 2010 ve 22:11  • Odpověz
petru: a jenom k vám nejede do toho posledního patra nebo neni v domě vůbec? my teda jsme ve 3. bez výtahu a děs běs :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. únor 2010 ve 22:14  • Odpověz
Ještě ke kapičkám Sab Simplex a Baby calm ... nevím to jistě, ale mysím, že se mohou používat až v 1 měsíci ...
13. únor 2010 ve 22:16  • Odpověz
peto: ty kosti jsou fakt humus :confounded: dikyyyy moooc.... snad budu brzy plne funkcni... ted kdyby nepomahal petr vecer s nosenim a konejsenim bych se asi zblaznila, ty kosti nejvic zlobej kdyz potrebuju maleho chovat :angry:
Matysek je zatim uzasnej jen obcas place, ale uvidime az bude starsi :grinning:
Jo ty schody jsou mazec... jsem na sebe zvedava az budu chodit s kocarkem ven sama, jak to dam...

Seb: bez vytahu je to fakt hrozny...zatim u nas v baraku nehrozi ze by se zacal stavet, ale pritom by bylo i kde, ale nejak se k tomu nemaji tady v baraku

Moni: dikky mooc.. musim si o tech homeopatikach taky neco najit..... me dost pomohly na to siti - jim je uz dva mesice a rekla bych ze siti je uz skoro ok.... i u tech probiotickych kapkach je psano ze od 1.mesice, ale doktorka rikala ze je muze uz ted...

ted prisla mamca a az mrnousek usne jedeme nakoupit a asi neco koupit mrnouskovi, kdyz ma zachvilku ten svatek :slight_smile: aspon se projdu.. tak zatim pa a diky moooooc vsem... snad se tu vecer ukazu
14. únor 2010 ve 12:30  • Odpověz
Anni a kdy má Matyášek svátek, v kalendáři to nějak nemůžu najít :unamused: , že by tam nebyl se mi nechce věřit....
Ty Sab Simplex nám dávali už v porodnici, ty jsou prý v pohodě. Užijte si nákupy! :slight_smile:

Holky, já tu normálně už brečim, ted přišel Láda, šel Honzíka uspat ven v kočárku a Honzík si zase rozškrábnul tu bulku u oka, takže spí, ale je má totálně zakrvácenej obličej, takhle to ještě neměl, to je tak strašnej pohled na vlastní dítě! at už to máme zítra za sebou fakt! :frowning2:
14. únor 2010 ve 13:21  • Odpověz
leni: neni v kalendari, ale nekde jsem cetla ze je stanoveny jeho svatek na 24. unora...
chudaku, to je hruza!
14. únor 2010 v 18:38  • Odpověz
leni: moc držim palce, ať vám brzy skončí starosti s tou bulkou :frowning2:

anni: takže na matěje :slight_smile: já s malou nachodila venku s kočárkem, co za celej život ne, no a ty začátky byly fakt krušný - jako po tom porodu - taky jsem cítila snad každou kost :stuck_out_tongue_closed_eyes: jo a bez výtahu je to fakt na houby :angry: když byla malá, tak jsme nosili celou korbu dolu a pak se sporťákem jsme jí začali nosit bez ničeho. ale je to debilní, že člověk nikdy nemůže domu, když mimi spí atd. o tom, jak nesu devítikilový dítko, přes rameno tašku na kočár a ještě tašky s nákupem, to snad ani nemluvim :frowning2:
14. únor 2010 ve 20:41  • Odpověz
autor
Leni : to je děsný, už aby to měl Honzík za sebou... :unamused: Nedivím se, že jsi z toho špatná. Je jasný, že to Honzíka pokouší si na to sahat a náplast by nic neřešila...tak na vás moc myslíme !!!!!!!

seb : budeme ve třetím a v baráku není vubec. Je to starý činžák, který se díky naší nástavbě celý rekonstruuje, ale výtah nebude...Vím, že to je pitomý, zvlášť když jsem si mohli vybrat (z jiných bytů někde jinde), ale já si tak zamilovala tu lokalitu i ten byt, že jsem se rozhodla, že to bez výtahu nějak přetrpím a tajně si řikám, že mi to třeba i pomůže v hubnutí.
¨
Taky jsme se s Františkem dohodli, že bude nakupovat hlavne on az pujde z prace, chodi pomerne brzo cca do 6 (uz ted nakupuje casteji on)
Ja budu nakupovat jen drobnosti, ktery budou doma chybet, ale na vetsi nakupy mu budu davat seznamy a jednou za cas velkej nakup autem oba spolecne.
Myslim, ze takhle i usetrime :grinning:

taky spoleham na nositko Ergo a hned jak mimi povyroste (cca od 5 mesicu) ho dam do lehkych golfek, mam dobry a uplne polohovaci.
U nas je pitomy, ze ani neni jisty, jestli bude kocarkarna. Je tam nejaka susarna o ktery se uvazuje, ale i tak je jedny schodu dolu od vchodu, chtelo by to alespon najezd.
Takze s velkym kocarkem to sama nedam, kdyz bych nemela kde nechat podvozek a navic nase korba je dost tezka.
No je to blby, no....

:unamused:
14. únor 2010 ve 21:03  • Odpověz
ahoj holky, tak máme za sebou návštevu na pohotovosti. naštěstí nás vzali rychle, no ani se nedivím, Honzík vypadal fakt hrůzostrašně, krev úplně všude i na nás. Dali jsme ho normálně spát, byl zticha, ale já ho šla ještě asi po půl hodině zkontrolovat a našla jsem ho úplně v kaluži krve, spal, celá postýlka zakrvácená, bylo to úplně všude a jak v tom ležel, no strašnej pohled......holky ještě ted se klepu. on si ten hemangiom celý utrhl. na pohotovosti mu to jen zalepili, přestalo to krvácet a zítra musíme na tu Bulovku.
Jdu si dát něco ostřejšího! pak ještě dočtu..
14. únor 2010 ve 21:36  • Odpověz
Leni, zítra na vás moc,moc myslíme! Držte se, Honzíkovi posíláme pusinku! :slight_smile:
14. únor 2010 ve 21:36  • Odpověz
petru: ale třetí ještě jde. teda je to hrůza, ale my jsme ve třetim z pěti, tak si říkam, že může být i hůř :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: u nás taky hodně nakupuje manžel. nebo když nakupuju já už hodně věcí, který neunesu, tak je nechávam dole u kočárku - ten máme v takový bývalý sušárně nebo co to vlastně kdy bylo :slight_smile:
14. únor 2010 ve 21:40  • Odpověz
Holky, díky, že na nás zítra budete myslet. Ale možná si to Honzík už odpreparoval sám :wink: , tak fakt nevím, co mu ted s tím budou dělat. ještě půjde asi na ultrazvuk, aby se podívali, co tam je pod tím, jestli nějaké ložisko, či coZítra dám vědět.

Teda ty třetí patra bez výtahu vám fakt nezávidím! to musí být fakt makačka! :stuck_out_tongue_closed_eyes: jako člověk si asi zvykne na všechno, ale já si to nedokážu ani představit, jak bych to dělala.
14. únor 2010 ve 22:02  • Odpověz
ahojky!

Anni, teda Matyášek musí být sladkej! je mi líto, že má taky koliky, chudinka malej .... ale snad brzy probioapky zaberou, trvá to tak 14 dní, než se osídlí ty střeva - u nás zabraly! ale dávala jsem mu je až později a taky jsem si je nechávala kupovat - první dávku jsem teda měla z lékárny za ty šílený prachy, pak už ze slovenska - jinak ale se obávám, že bez rourky bychom stejně byli kdesi.... to bylo něco šíleného, co z něj díky té rource vycházelo - třeba 15 vteřin ucházel vzduch!!! to bylo fakt děsný :( jinak doporučuju nahřívat bříško a nechávat co nejvíc bez plínky, ať si může prokopat nožičky!

jinak určitě nenechávej vyplakat, i když věřím, že ti to spousta lidí radí - já dokonce volala kvůli tomu psycholožce (je to moje známá, píše dokonce i knížky o těhle malých dětech) a to byly Fíkovi tak 4 měsíce určitě a rozhodně mi to nedoporučila, že nidko nedokáže říct, co to může s tou křehkou psychikou dítěte udělat - neudělala jsem to teda do dneška a to si troufám říct, že tak do 7mi měsíců jsme si užili zejména v noci fest.... ale je to můj pohled a s mojím dítětem, neodsuzuju, když to někdo dělá - já věděla, že Filip nespí ne kvůli nějaké legraci ale proto, že mu fakt něco je - ty bolavé svaly nejdřív, pak pneumokok než jsme to objevili atd atd ...
já teda lobuju i za chování apod. i v případě, že se chce jen chovat a mazlit - je to miminko a od toho tu jsme pro něj, abychom to dělali - potřebuje to stejně jako mlíčko, teplo... potřebuje tě cítit a vědět, že jsi to stoprocentně pro něj! rozmazlit ho podle mě můžeš až tak kolem toho roku - ale i dodnes, dkyž filip potřebuje, tak ho chovám, mazlím apod. já to taky někdy potřebuju a je mi smutno, když to objetí nedostanu :slight_smile:

jinak je mi vás teda líto bez toho výtahu :( ve starém bytě jsme bydleli v prvním patře bez výtahu a štvalo mě to... ale na druhou stranu někdy není na výběr a nebo když je, tak je to zase vyvážené něčím jiným- penězi, lokalitou, bytem... ( jako u Petru)

Leni, teda to je mi Honzíka líto, ale věřím, že to zvládne na jedničku, mám pocit, že ty dětičky jsou v tomhle zlaté a zvládnou spoustu věcí líp než my! a kdy se mu to tam udělalo? vůbec si nevybavuju z fotek, že bych si toho všimla... a co to vlastně je?
14. únor 2010 ve 22:02  • Odpověz
Míšo, udělalo se mu to asi před měsícem. Je to hemangiom, který mají miminka většinou hned po narození, takové ty červené skvrny. Doktorka se i divila, že to vylezlo až ted a zvětšovalo se to docela rychle a byla to taková jakoby bulka, naneštěstí to měl Honzík přímo pod okem, takže si na to pořád sahal, jak mu to tam vadilo.

S tím vybrečením to píšeš pěkně, když miminku něco je, tak bych ho taky nenechala nikdy brečet. Je něco pak trochu jiného, když to dítě neumí samo usínat, to jsme měli my a kdybychom ho nenechali vybrečet, tak jsme do dneška jeho otroci. My už jsme pak věděli, že mu nic není, že jen nemůže zabrat a neví jak. A to samé bylo s odstavováním nočního kojení, to prostě nešlo jinak, než nechat ho brečet. S chováním to mám stejně, když chce Honzík pochovat, tak ho vždycky chovám a mazlím se s ním.

jdu chrupat, pa :slight_smile:
14. únor 2010 ve 22:44  • Odpověz
Ahoj holky,

Leni, to muselo být strašný. Moc na vás myslíme, ať to zítra dobře dopadne. :slight_smile:

Petru, Ani, Seb, to 3. patro bez výtahu nezávidím. Ale určitě se to dá, když to prostě jinak nejde. Ale je fajn, když je dole aspoň kočárkárna. :dizzy_face:

Ani, to je dobře, že je Matyášek hodný miminko. Držím palečky, ať je ti brzy dobře. :slight_smile:
Myslela jsem si, že je Matyáš v kalendáři, ale koukala jsem, že není a že se slaví na Matěje 24.2., jak píšeš.
My jsme taky nenechávali a nenecháváme vybrečet, nějak na to nemáme... No jsem zvědavá, až budeme odstavovat. :slight_smile:

Koukáme na olympiádu, tak dobrou. :slight_smile:
14. únor 2010 ve 23:28  • Odpověz
Huráááá :slight_smile: :slight_smile:
15. únor 2010 v 00:13  • Odpověz
Leni, dneska držím palečky, ať to oba v nemocnici zvládnete bez problémů !!!!

Anni, kdybys potřebovala další probio kapky ze Slovenska, stačí říct :slight_smile: jezdím do Prahy 1x za 14 dní (byla jsem teď). Kupovala jsem je i Míše :dizzy_face:

Medi, držím palečky s babičkou....

Ostatní zdravím :slight_smile:
15. únor 2010 v 07:37  • Odpověz
autor
Leni : brrrr, uplne me mrazi...Nedivim se, ze jsi z toho spatna. Jsem zvedava, jak to na Bulovce dopadne.

Urbi, Leni : s tím chováním to mám stejne...

taky si myslím, ze rozmazlit se da az cca od toho roku, ale pokud chce Tonda chovat, tak ho taky neodmitam.
Budou mu dva roky a porad se mazlime, pusinkujeme, nosim ho na rukou, kdyz chce pochovat (nevyzaduje to 24 hodin denne, casto si hraje sam atak)

Jinak, to co ma Honzik pod okem ma Tonda na brisku, od narozeni. Ale nema to tak vystouply (jsem Honzika a Lenu nedavno videla) a tim jak to ma na brisku , pod oblecenim, tak to nechava v klidu.
Taky jsem se u Leni divila, ze to Honzikovi vylezlo az ted....co jsem o tom slysela na koznim, tak to byva od narozeni videt a roste to, pak se rust zastavi a zacne to mizet, v tyhle fazi jsme ted my.
Nejspis tam mel Jenik od narozeni nejak sotva viditelnou tecku a ta ted zacla rust.
No hlavne aby jste, Leni, meli brzo klid. Je mi te fakt lito. Honzika to podle me neboli, ale pro vas to musi byt narocny.

Jinak, k tomu bytu....je to jak píše Míša. U nas je to fakt vyvazeny hodne tou lokalitou, bytem a penezi...v novostavbe bychom si takhle velky byt nemohly dovolit. Nas stoji 3,5 za cca 92 m.
Troufam si tvrdit, ze na Prahu a na to, ze to je novy, to je fakt levny.

No snad nebudu litovat :sweat_smile:
15. únor 2010 v 08:53  • Odpověz
autor
seb : a kde ty vlastne bydlis ? jestli to muzes napsat verejne.

Leni : jo jo, v nekterych pripadech je to vybreceni potreba....je to fakt hodne individualni...taky mam kamaradky, co jim dite diky vybreceni potom usinalo v pohode...ze to bylo proste tim vymejslenim si, ze nechce byt v postylce nebo tak...
na nas kdyz to Tonda obcas zkousel, tak jsme za nim chodili, pohladili , ale neustupovali jsme mu, abych ho treba vyndala a nechala si vecer hrat. Takze kdyz vyjimecne nechtel jit vecer spat, tak si to sice odbrecel, ale ne tak, aby tam byl hodinu sam a celou dobu brecel. Nepamatuju se, ze bych ho nekdy nechala nejak dlouho brecet.
V tomhle pripade vim, ze mu nic nebylo, ze si proste jen vymejslel, to podle me kazda mama pozna.

My jsme s Frantiskem od zacatku co se tyce vecerniho spani dost nekompromisni. Teda kdyz byl Tonda cerstvy miminko, tak to bylo trochu jiny, to jeste o pulnoci jedl a pak teprve spal celou noc.
Ale co byl trochu vetsi a mel uz nejakej rezim, tak proste smula...vecer se spi a nehraje.
Takze chodi spat pravidelne v osm a kdyz treba hodne spal odpoledne a vidim, ze se mu fakt vubec nechce, tak ho vyjimecne necham do pul 9, 9...a zadny problem...chodi spat "bez kecu" :slight_smile:

ale na druhou stranu chapu, kdyz to ma nekdo jinak....ze treba dite necha dyl vzhuru, aby pak rano spalo dyl atak...kdyz to tak nekomu funguje a vyhovuje, proc ne...
nebo kdyz nekomu nevadi, ze si mu tam dite do pulnoci hraje, tak taky proc ne...ale nam by to s Frantiskem vadilo, hlavne pokud by si dite nechtelo hrat samo. Vecer chceme mit svuj klid. Je to jedinej cas na nase zajmy, na praci (dorty) atak.

no uz zase romanuju, tak radsi jdu neco delat... :sweat_smile:
15. únor 2010 v 09:26  • Odpověz
Ahojky,

Jaji: ok, diky moc, urcite se ozvu pokud nam zaberou bude to u nas nepostradatelne :slight_smile:... zatim mam dvoje tak uvidime na jak dlouho vydrzi....

jsem na sebe zvedava jak zvladneme nechat ho pozdeji vybrecet :slight_smile: .. nastesti jeste mame nejaky cas....

3.patro je mazec... vubec si nedovedu predstavit jak budu tahat ten kocar nahoru... dole totiz zadnou kocarkarnu nemame ani nic podobneho... tak jsem na sebe zvedava...zatim mam co delat sama se sebou... Seb a Peto to budeme mit fyzicku :slight_smile:

Holky mame zase novy problem.. malej zacal rvat po kojeni.... u kojeni usne a uz fakt nechce... a spinka treba minutku a nez se zvednu tak zacne rvat, krkani nam porad moc nejde a porad rve a rve.. dokud ho neutisim... uz me chyta panika, ze mam hladove mliko..... kamaradka rikala ze se tim muzou zpusobit vazne vyvojove vady u ditete.. ale slysela jsem ze pak ma dite zelenou stolici a ne hortici.....vite o tom nekdo neco?
15. únor 2010 ve 20:27  • Odpověz
ahoj holky.
tak jsme byli dneska na Bulovce a paní doktorka řekla, že to žádný hemangiom není, že je to infekce, tak mu to hned vyřízli, nás poslali ven, oni vědí proč! má tam 1 steh a v pátek musíme na kontrolu. Prý si tam mohl někdy škrábnout a pak se tam uděllala ta krvavá bulka. Já jsem tak ráda, že už to máme za sebou. Vypadá to jako kravina, ale my jsme si minulý týden fakt užili, o včerejšku ani nemluvím!

Anni, podle mě, když brečí hned po kojení, tak to je bříško, když by byl hladový, tak vydrží nějakou dobu spinkat. Nemáš váhu, že bys ho zvážila, abys věděla, kolik přibírá a mohla být v klidu, že ho netrápíš hlady nebo zajít k doktorce, aby ti ho převážila. Někdo říká, že hladový mlíko je a někdo zase že ne, já věřím teorii, že je přední a zadní mlíko a to mimčo si to bud vytáhne nebo ne, ale těžko říct. Tak snad se to brzo uklidní!!

Petru, my jsme taky fakt striktní k večernímu usínání, z vany se jde rovnou do ložnice a pak do postele, nikdy jsme ho nenechali běhat po bytě nebo hrát si, ví ,že se jde spát. Dneska to na mě zkoušel neb jsem ho včera při příjezdu z pohotovnosti uspávala ve velký posteli (poprvé), tak dneska řval, když jsem odcházela z ložnice, ale prostě u nás je to tak, že jednou povolíš a už se vezeš, takže řev asi 10 minut a klid a spal :wink: Jsem fakt zvědavá, až bude ve velký posteli, jestli nám tady bude pochodovat po bytě, tak mě asi klepne! :grinning:

Ještě k tomu "vyřvání", ono to zní tak trochu drasticky, to samozřejmě může být, ale taky nemusí, ale prostě záleží na každým dítěti, na každýho funguje něco jinýho. Já jsem se asi půl roku odhodlávala k utnutí nočního kojení a když jsem pak viděla, jak to šlo rychle a jednoduše, tak jsem se mlátila do hlavy, že jsem to neudělala už dávno, že jsem mohla už půl roku spát celou noc! :slight_smile:
15. únor 2010 ve 22:46  • Odpověz
Ahoj holky, jsem to konečně dočetla

Ani, určitě ne uřvat takhle malinký. Zkus koupit v DM třešňový šlupičky a nahřívat. To pomohlo u nás. Sab simplex vůůůbec, Baby calm trochu a pak laktobacily. Ty byly nej. Užívej si mrňátka, nikdy takhle prťatý a bezbranný nebude.
My nechali uřvat cca v 10 měsících, páč už se to nedalo, celý noce jsem střídavě seděla u postýlky a ležela v posteli, držela madam za ruce a když jsem ji chtěla pustit, vzbudila se a ječela. Tak jsme to utli, konec uspávání ve velký posteli a přenášení. U nás se jde ve čtvrt na sedm do vany, pak se baští a po večeři je buď pohádka v knížce - teda spíš čtení a ukazování nebo večerníček, jak se to stihne a pak už alou. CCa v půl osmý je v posteli. Větišnou je to na jedno, dvě položení, ale vcelku v klidu, žádný velký scény.

My taky nemáme výtah, ale máme kufr u auta...takže já měla kočár tam :slight_smile:

Leni, no, to jste si užili!!!JSem ráda, že to je ok a bude Honzík v pohodě. Jeden steh se ztratí, to nebude za čas vidět :wink:

Naše mladá měla dneska zase den. Věčně mi mlátí do notebooku, jsem jí už lískla přes prdku dneska. Kouká po mě, jestli se dívám a provokuje. Je to fakt držtička. Dopoledne u nás byly Péťa (kolegyně z práce) s Emmou (13 měsíců), tak tu holky vykrámovaly na co přišly. Odpoledne jsme šly bez kočárku, trochu risk, ale zvládla to....teda konec cesty byl u mě za krkem. Honza má teď hodně práce, dopoledne supluje za kolegyni, co je v lázních u nás na základce, odpoledne má kurz v Go Study a dneska večer měl ještě němčinu a pak šel na fotbal, takže Anče vůbec neviděl. Takhle bude tenhle tejden masakr...ve středu odjíždí do pátku na přírodopisnou expedici se základkou, v pátek hlídáme babi, páč naši jedou do Vídně do opery ( dostali od ségry k Vánocům)...takže budu ráda, když mi nehrábne. S ANdulkou celej den, to je fakt záhul!!! :grinning: :grinning: :grinning:
15. únor 2010 ve 23:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.