• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
autor
Leni : to jsem ráda, že to máte za sebou....Tak to tvojí dr. nechápu, že to označila za hemangiom, zvlášť kdy to neměl od narození.
Ale hlavně že to má Honzík za sebou a vy taky.

Ani : neplaš ! :wink: Podle mě to bude taky bříškem. Já teda na hladový mlíko taky nevěřim a jak píše Léňa, věřim jen na přední a zadní mlíko. Tonda byl u kojení jako miminko hrozně línej a hrozně u toho usínal,takže často vypil jen to přední a proto málo přibíral. Ze začátku nás dr. dost buzerovala, že přibírá málo, ale on hlady nebrečel, tak jsem to neřešila a UMku jsem se ubránila (nic proti němu, ale viděla jsem, že hlad nemá, že mlíko mám, tak jsem neviděla důvod mu ho dávat, ačkoliv mi to dr. několikrát doporučila)
Pak se to nějak srovnalo.
Jako on Tonďák na to jak byl velký novorozeně, je docela střízlík, tak nevím, jestli za to můžu já nebo ne...ale pro mě je hlavní, že když byl jen kojenej, tak hlady nebrečel.
J8 jsem dělala za celý kojení tu chybu, že jsem celou dobu prsa střídala a asi i proto si Tonda vždy vzal jen to přední mlíko. Když je mimčo novorozeně, tak se má střídat, ale pak (nevim kdy) už by to mělo být co kojení to jen jedno prso.
Já se o to pokoušela, ale Tonda chtěl vždycky i z druhýho, tak se mi to nepodařilo. Na sání zadního mlíka byl asi línej nebo co..

Fakt dodnes nevím, jestli jako malej pil i zadní mlíko.

Názor tovjí kamarádky jsem v životě neslyšela...a dost mě tyhle soudy štvou...maminku to leda vystresuje a pak kojení zbytečně vzdá.
Jako problémy s kojením bejvaj, moc nevěřim teorii "kdo chce kojit, kojí". Mám kamarádky, co chtěly kojit a fakt měli problémy...
ale na druhou stranu je hodně případů, kdy se někdo úplně zbytečně vystresuje hned ze začátku a přestane kojit a ještě z toho má výčitky. To mi přijde hrozná škoda.

Já jsem taky měla dny, kdy mi Tonda u kojení brečel, že to vypadalo, že mu to nestačí a sama jsem viděla, že mi mlíko teče míň a prsa se naplňujou hůř, ale vždycky jsem to v pohodě rozkojila, přikládala jsem ho častějiů Chce to nevzdat. A hlavně se nestresovat.
Já si vždycky řikala, když to nepůjde, dám bez výčitek UM a byla jsem v klidu.

Jo a krkání nám taky hrozně dlouho nešlo, neboj, to se zlomí.

Nebo si zavolej nějaké laktační poradkyni. Pár kamarádek s nimi má dobré zkušenosti...Né všechny jsou jak ze sekty :wink:

držim palce , a´t je to brzo v pohodě a hlavně abys ty byla v pohodě a nebála se, že něco děláš špatně :wink:
16. únor 2010 v 08:59  • Odpověz
autor
Medi : s tím kufrem, to je dobrý nápad. Ale asi bych se bála, že nám ho ukradnou. I když náš velký kočár není žádný drahý luxus....
ale myslím, že tvého zlepšováku využiju. Kufr máme obrovskej.

tak držim palce, ať vše zvládnete. S babičkou to teď máte náročný :unamused:
16. únor 2010 v 09:02  • Odpověz
autor
Leni : kdy budeš dávat do velký postele ? Už máš nějakou vyhlídlou ? já to právě řešim a jsem z toho docela zoufalá. Mojí představu málo co splňuje (vzhledem i funkčností) a pak cenou... :sweat_smile:

Chtěla bych nějakou co má jen jedno čelo a odendavací zábranu . Která bude na dlouho a hlavně, aby dole měla skříňky nebo šuplíky.
No ale po včerejším serfování na netu to vidim tak, že koupim malou postýlku se zvířátky z Ikey, kterou pak prostě vyměníme za větší. (není drahá)

nejradši bych truhláře, když koukám na pořad jak se staví sen, tak věci na míru jsou mnohdy levnější než v krámu, ale já z toho mám nějak strach. Bojim se, že mi pak napočítá hrozně moc.
16. únor 2010 v 09:14  • Odpověz
Leni, to jsem ráda, že to máte za sebou. Věřím, že to muselo být strašný ... ale jak píše Petra, nechápu, že to nejdřív dr nepoznala, o co se jedná ... tak teď už to bude dobrý :wink:

Holky s tím uspávání a tak vám závidím ... my jsme polevili a teď neusne sám vůbec, jenom s námi, takže sice ví, že když se jde koupat, jde se do pyžama a jde se spát a to vždy do 20hod musí být v ložnici, ale kolikrát tam jsme až 30minut, že s ním ležíme a až usne, tak ho přenášíme do postýlky. V noci se budí, většinou teda až k ránu, ale někdy i dřív a stěhuje se k nám do postele, jakmile ho tam položím, začne po nás šahat, hladit prstíky po obličeji a usíná ... někdy ho přenáším zase zpět do postýlky a jindy ho tam nechávám a chrní s námi ... ale už jsme si zvykli a je teda pravda, že mně ani Martinovi to nevadí ... spíš když na nás zapomene a spí celou noc v postýlce, tak se budím ... :sunglasses:
Teď už bych ho vyřvat asi nenechala, nemám na to nervy, když jsou ty děti maličký, tak to jde líp nebo mě to tak přijde, když jsme to praktikovali, tak Danymu byly 4 měsíce a nechali jsme ho taky vybrečet v ložnici v postýlce, protože jsme ho navykli na uspávání na balónu v náručí a to se potom už nedalo ... jenomže jsme na jaře byli na dovče v Krkonoších a nechtěl spát v cestovní postýlce a tak spal s námi v posteli, stačil týden a je u nás ... oni si zvyknou hodně rychle :sunglasses: :grinning:

Anninko, nikdy jsem neslyšelat to, co říká tvoje kamarádka ... :confused: a nemám to ráda, protože jak psala Petra, zbytečně tohle děsí maminky a potom člověk fakt začne plašit
A co laktační krize ve 3 týdnech? že mimčo chce být dost často u prsa, třeba i každou hodinu a když není, tak pláče ... mě na to upozorňovala laktační poradkyně, že první bývá mezi 3-6.týdnem. Většina maminek má potom pocit, že nemá dostatek mléka, že je dítě hladové a začne dokrmovat nebo odstaví úplně kojení ... většinou tak spousta maminek přestane dá se říct zbytečně kojit ... ale samozřejmě to tak být nemusí, může to být třeba bolest bříška, prdíky ... jenom píšu, co říkala ohledně kojení mně ...
16. únor 2010 ve 12:22  • Odpověz
Medi, koukám, že si taky užíváš s Andulkou :slight_smile: je to ďáblík, co?
Já jsem taky několikrát v týdnu celý den sama s Danym a někdy mám pocit, že mi z toho hrábne ... Martin sice má do 16:30hod práci, ale chodí 2x týdně po práci do posilovny a jednou na angličtinu, takže chodí domů před 19hod a to se Dany už chystá na kutě, takže někdy dělám dusno :sunglasses: :sunglasses: :pensive:

Jinak v neděli jsme byli na dětském karnevale v Pardubicích, Dany byl asi půl hodiny dost vykulený, nechtěl vůbec mezi děti, chtěl pořád být v náručí a sledoval vše okolo z výšky ... ale potom to bylo dobrým že se rozkoukal a lítal, dokonce i tancoval, kdo chce, mrkněte na tančícího levharta: http://www.youtube.com/watch?v=UCmonFmMHk8
:grinning: :sweat_smile:
16. únor 2010 ve 12:26  • Odpověz
autor
Moni : se spaním to máme stejně. U nás v poslední době Tonda taky vyžaduje, abychom byli v ložnici než usne. Ještě nedávno jsme fakt položili a šli, ale teď tam taky jsme. Nevadí mi to. Není to každý den, ale poslední dobou to je fakt často. Usne většinou hned, ale taky se stalo, že jsem tam museli být i půl hodiny. On je teda ve svý postýlce, ale jinak to máme stejný jako vy. Ale striktně dodržujeme tu osmou hodinu.
Na Tondu hodně funguje, když zpívám ukolébavku, takže skoro každý den zpívám, jak večer, tak přes den :grinning:
a v noci to mám taky jako ty...když se Tonda vzbudí, jde k nám. Buď v noci nebo k ránu.
A když je to moc brzo a usne tvrdě, tak ho vracim do postýlky, jindy ho nechávám u nás. Taky mi to nevadí, jinak bych to nedělala, kdyby mi to vadilo.
Františkovi to teda docela vadí :sweat_smile: , když po něm Tonda chmatá atak...takže se spíš snažím Tondu varacet do jeho.
Já si vůbec nedovedu představit, že bych měla Tondu v jiném pokoji.
To bych se teprve nevyspala...Já ho dodnes kontroluju, jestli dejchá a tak :sweat_smile: , jsem magor, já vim.
Po tý laryngitidě se bojim o trochu vvíc.
Takže mě to dost vyhovuje, že je u nás, že na něj vidim a když se na mě lepí v naší posteli, tak mi to je dost příjemný.
No ale v novym bytě půjde do svého pokojíčku. Mám z toho obavy, ale je to potřeba. Zatím si to nedovedu představit, ale rozhodne ho nechci odsouvat s příchodem druhýho dítěte (dvě děti by se nám do ložnice nevešli), takže přestěhování do Kbel beru jako příležitost k odsunu.
Zrovna te´d hledám na netu nějakou dětskou postel a nějak né a né nic najít.

Moni : ta fotka i to video jsou super ! Tady je fakt tanečník :dizzy_face:
16. únor 2010 ve 13:07  • Odpověz
Petru, tak to máme se spaním úplně stejně :wink: Mně Dany taky vůbec nevadí v posteli, k Martinovi se moc nelísá, ale je zvyklý na mě a tak když po mě chmatá a tak, ujišťuje se, že tam jsem, tak mi to je příjemný ... :slight_smile: jenom teda když je vyjímečně vzhůru v noci až 4 hod a pořád mi brousí obličej, tak tak příjemný není, ale naštěstí to je jednou za čas :slight_smile:
Já obdivuju maminky, co dají prcka do svého pokojíčku už jako miminko ... to bych nemohla, já taky teda dost často Danyho v noci konroluju, vstávám, zda je i přikrytý a tak :sunglasses: takže takové oddělení bych nezvládla psychicky :sunglasses: ale kolem těch dvou let se taky budu snažit dávat chrupat Danyho do pokojíčku a uvidíme ...

Petru, jaká se ti líbí postel v Ikeii?
My se chystáme do Prahy do Ikeii někdy v dubnu, chtěla bych koupit Danymu do pokojíčku stoleček a židličky, líbí se mi tam ty umělohmotné barevné oblé, ale je to teda mastný ... tak uvidíme na místě, jak se rozhodneme
16. únor 2010 ve 13:23  • Odpověz
autor
Moni : ani tak nejde o to, jestli líbí, spíš budem muset pořídit něco přechodnýho, než budou peníze nebo nápad na nejakou, kteoru bude mít i na základce.

takže asi koupime takovou tu s obrazkem kocicky a pejska.

Ale jestli do te doby vymyslim nejakou jinou variantu, tak bych byla radsi.

stolecek a zidlicky chci taky. My uvazujeme o tech obyc drevenych co maji v Ikey....asi za 500 stolek a dve zidle nebo tak nejak.
Chtela jsem nejaky originalnejsi, barevny, ale vsude to je dost drahy...

Tonda si ted hraje na telefonovani....ma u ucha chleba a neco brebenti o autech a tatovi a pak "telefon" polozi, rekne halo, zvedne a zase brebenti...je to hrozne legracni... :dizzy_face: :grinning:
16. únor 2010 v 16:00  • Odpověz
Petru, já vybírám postel už docela dlouho a vůbec se mi nějak nic nelíbí, tak bych chtěla s tou postanicí, netroufnu si tam Honzíka dát bez toho, ale zase chci, aby to bylo sundavací, až se naučí spát a nepadat :slight_smile: ta malá postýlka by se mi taky líbila, ale nějak mi to přijde jako vyhození peněz, když za pár let budem kupovat větší, tak fakt nevím. V Ikee jsem žádnou pěknou velkou postel neviděla, tak vůbec nevím kam jinam, my nikam jinam nejezdíme :grinning: stoleček chceme taky, ten obyč.

Dneska jsem se byla podívat za Aničkou a Matyáškem, je to takovej slaďoch, celou dobu spinkal a dělal u toho takový krásný ksichtíčky, no zase jsem se pokochala!! já už si vůbec nepamatuju, jaký to bylo, když byl Honzík takhle malinkej!! :wink:
16. únor 2010 ve 20:17  • Odpověz
Ahoj vespolek

Petru, to spraví piksla balakrylu a barvy do omítky.. :slight_smile: a máš barevnej nábytek jak víno a hlavně jak potřebuješ :slight_smile:

Dneska jsem byla v Úvalech, babi byla do telefonu docela mimo, ani nás nechtěla vidět...nevím, jestli je to těmi léky nebo čím...ale mám z toho docela bídnej pocit :frowning2: Ach jo.

Jinak Andulka začla dneska na všechno říkat "Aháááá" a "vííš?" a taky u nás vedou "nány" (vrány). Spát se jde, až když jdou nány...uff...ještě, že je brzo tma. To mi asi hrábne, až bude světlo. Teprve teď to vypadá, že zabrala, je tam už hodinu. A hele....táta se nám vrací, jupíííí :slight_smile:

Jdu se mu věnovat.
Ani, kojení nevzdávej, vydrž, zavolej někomu. Já jsem taky volala laktační poradkyni a pomohla mi.
16. únor 2010 ve 20:24  • Odpověz
ježíši, vy jste toho napovídaly :grinning:

leni: to je dobře, že to máte za sebou a že honzík v pořádku :wink:

anni: nenech se vystresovat!!! to zvládnete. kdybych měla řešit každej luciannin pláč, tak jsem snad nekojila. ona se kroutila a prohýbala přímo u kojení a nohama u toho kope dodnes :slight_smile: ale taky jsem se bála, že mam málo mlíka a že neteče atd. atd., myslim, že to chce vydržet. tohle fakt vypadá na bříško. držim palce! kojení si užívam až tak od půl roku :slight_smile:

jak píše monika: laktační krize - 3. a 6. týden a 3. a 6. měsíc.

leni: jak jsi přestala kojit v noci? to jsi nechala jéňu řvát? teda naše slečna řve, třeba jenda plakal :grinning:
16. únor 2010 ve 20:50  • Odpověz
autor
Leni : s postýlkou to mám úplně stejně...ty požadavky..
když bych na něco natrefila,tak ti hodim odkaz pro inspiraci...teda ja uz mam vybrano, ale na to nemame penize. Libi se mi postele od Domestavu, neco takovyho :
http://www.domestav.cz/cs/katalog/vyssi-jednoluzko-pro-skrinky-zvysujici-prvky.html#menu

ale to co je na fotce se i bez ty policky vysplha na docela velkou sumu...no jeste to spocitam, ale mam pocit, ze to pak vyjde na hrozne moc. Jako ta cena odpovïda kvalite atak...ale me jde o to, ze momentalne si nejak nemuzem dovolit detskou postel za nekolik tisic.

Medi : s babickou na vas stale myslim.
16. únor 2010 ve 21:23  • Odpověz
medi: jo, vidíš, já věděla, že chci ještě na něco reagovat! držim palce s babičkou. musí to být pro vás těžký :frowning2:
16. únor 2010 ve 21:25  • Odpověz
Medi, teda Andulka je pěknej drak :slight_smile: má dobrý průpovídky :slight_smile: s babičkou je mi to moc líto :frowning2:

Petru, díky za tip, ten Domestav vypadá fakt dobře!! My jeste uvidíme, myslím, že přesun v dohledné době fakt nehrozí, tak možná dostane velkou postel až ke 2.narozeninám. Což mi připomíná, že Toníček bude mít za chvilku druhé narozeniny, co? to tak strašně letí!!!

Seb, jojo, nechala jsem ho vyřvat, a náš mladej taky řve, sousedi měli asi radost :slight_smile: ale prostě to jinak nešlo, to bycho ho kojila do ted, ale fakt to nebylo tak drastický, asi 3 noci se budil tak 3x a řval tak po 10 minutách cca. a pak ho to asi přestalo bavit :slight_smile: ale třeba jsem to udělala v čase, kdy už na to byl připravenej, těžko říct. Jo a jak jsi psala, že Lu má výdrž se řvaním, tak to má náš Honzík taky, večer a v noci to jde, ale přes den, když jsme ho učili spát v postýlce, tak to fakt ani náhodou, když byl malinkej, tak jsem jednou zkusila ho nechat brečet, aby se naučil spát přes den v postýlce, tak se tak vztekal, až se začal dusit a zmodral, od té doby jsem to prostě nezkoušela. Takže přes den pořád spí v kočáru, i když se do něj už skoro nevejde :slight_smile:
16. únor 2010 ve 22:04  • Odpověz
Medi: tak tresnovy slupicky a flatulin jsem dneska koupila, tak uvidime jak ta kombinace zabere :grinning:
S babi me to mrzi :frowning2:... Andulka je teda kvitko :wink:

moni: a jeste jsem dneska objednala homeopatika China - tak uvidime, vyzkousim vse co se da..... ale u tech homeopatik je docela fuska vybrat ty spravny, tak uvidime budu trochu expedimentovat :grinning: a snad se neco chytne :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Holky ten nas drobek je neskutecnej, vzdycky se mu povede me totalne pokadit... kdyyz jdu prebalovat beru si na sebe pomalu zasteru :grinning: :grinning: ... mamca rikala, ze v zivote nevidela dite, ktery by za tak kratkou dobu stacilo tolikrat posrat rodice :grinning:

S kojenim to jen tak nevzdam.... doufam, ze k tomu nebudu necim prinucena. Snazim se ted zkouset i jine pozice, kdyz uz konecne muzu sedet, ale zatim nm to moc nejde, takze zlata pozice lezmo :wink:

Leni: diky za tu navstevu, dost me pomohla a mam hned povznesenejsi naladu :dizzy_face:

Matyasek me dneska predvedl hustej rev.... az jsem mela pocit jak kdybych mu neco hroznyho provadela.. a pak na me tak vycitave koukal... :cry: no holt si mamca musi zvykat :wink: .. ted konecne vytuhnul pod kolotocem..

pa brou brou
17. únor 2010 ve 20:54  • Odpověz
Leni, přejeme Ti všechno nejlepší k svátku. :slight_smile:

My jsme dnes u P. rodičů a Mišák si s nima v pohodě hraje. Byli jsme s Petrem asi 2 hoďky pryč a vůbec jsme mu nechyběli. :slight_smile:

Musím končit, zatím pa a hezký víkend. :slight_smile:
20. únor 2010 v 18:46  • Odpověz
Leni, spletla jsem se. Přejeme Ti všechno nejlepší k zítřejšímu svátku. :slight_smile:
20. únor 2010 v 19:04  • Odpověz
autor
Leni : vše nejlepší k svátku !!!!! :dizzy_face:
21. únor 2010 v 00:38  • Odpověz
Leni, vše nej k svátku :slight_smile:

U nás se kašle a kašle. Honza se nastydnul na výletě s kolegou ze školy a jeho dětma ze třídy, Áňa nevím, kde to chytla, včera vypadala dobře, tak jsem ji vzala na chvilku za babičkou a teď mám hlavu plnou výčitek, jestli jsme ji nenakazili, protože nesmí nic chytit, jinak může bát zle :frowning2: Bojím bojím. Prosím, myslete na nás, ať je to všecko ok...pokud by byla možná taková malá nenápadná modlitbička... :slight_smile:

Anni :slight_smile: máte to šikovný dítě :slight_smile:
21. únor 2010 ve 21:57  • Odpověz
Medi, moc držíme palečky, ať je to s babičkou v pořádku. Snad nic nechytila. Myslíme na vás. :slight_smile:
A snad i Anička s Honzou budou brzy fit. :slight_smile:
21. únor 2010 ve 23:05  • Odpověz
Petru, teď jsem zkoukla tvoje dorty na mimibazaru. A teda klobouk dolů, jsi šikulka a dorty jsou nádherný. :slight_smile:
21. únor 2010 ve 23:53  • Odpověz
Holky, díky za podporu. :wink:

U nás tekutý nudle a kašel z nich, táta chrchle, já se zatím držím, ale je to náročný, tak snad nepadnem všichni. Áňa dneska spala dokonce i dopoledne, což už dlouho nedělá.. :unamused:

Petru, potřebovala bych se s tebou dohodnout na dorta :wink: ozvu se ti.
22. únor 2010 ve 21:18  • Odpověz
autor
Medi : no jasně !!! Ozvi se. Budu ráda, když se odečte něco z tvého předplatného :wink:

myslím na vás, aby byla babička v pořádku a Anče s Honzou taky.
23. únor 2010 ve 22:55  • Odpověz
autor
Stáni : děkuju :wink:
23. únor 2010 ve 22:55  • Odpověz
:frowning2: Holky, děkuju za podporu :frowning2:
23. únor 2010 ve 23:38  • Odpověz
Holky, díky moc za přání k svátku!!!!! :slight_smile:

Medi, držím palce, at to s babičkou dopadne dobře a nic nechytla!

Já ted přišla z babince a musím rychle chrupat, protože Honzík se ted rozhodl, že bude vstávat před pátou a to bude brzy moje smrt! a to už spal asi měsíc do sedmi, prevít malej!
23. únor 2010 ve 23:40  • Odpověz
autor
Matyáškovi všechno nejlepší k svátku !!!! :dizzy_face:
24. únor 2010 v 11:46  • Odpověz
Matyášku, všechno nej nej k tvému prvnímu svátku!!! :wink:
24. únor 2010 ve 13:00  • Odpověz
Ahojky,
taky přejeme Matyáškovi vše nejlepší k svátku. :slight_smile:
24. únor 2010 v 15:57  • Odpověz
všechno nej matyáškovi!!!!

a dodatečně leničce :slight_smile:
24. únor 2010 ve 23:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.