• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
autor
Alčo, určitě si můžeš korpus upéct v neděli. Já to tak dělám skoro pokaždý, abych vše postíhala, aby dort měl čas v lednici s krémem utuhnout před potahováním atak.
Po vychladnutí ho přikreju tu formou v které jsem ho pekla, aby neokoral a to celý. Korpus fakt vydrží.
Když si korpus upečeš v neděli, uděláš krémy, večer dort pomatláš, v pondělí pomatláš, tak bude v úterý určitě dobrej a v pohodě.
Občas to tak dělám, když to časově nejde jinak. Jako třeba potahovat je fakt nejlepší když je dort třeba přes noc v lednici.
Já mandlovku dělám teda těsně před potažením, protože mě hrozně nebaví jí rozpracovávat, když ztvrdne jako kámen, ale je fakt, že jsem nedávno taky vyzkoušela mikrovlnu a je to mnohem lepší, než si kamenou hmotu nadrolit a vodou znova rozpracovat.

nemáš někde vyfocený ten dort s lyžařem ?

já mám teď brutální dortový maraton, že si až rikám, jestli jsem to neprehnala, ale me je vzdycky líto odmítat. Ani u toho nemyslim na prachy, :grinning: ale je mi lito tech lidi, ze musi pak treba slozite shanet jinde nebo tak.
zatím jsem odmítla dvakrát.
Zrovna tenhle týden je brutus. Streda jeden dort, pátek tri dorty, sobota tri dorty . Víc ani nemuzu kvuli kapacite lednice. Uz abychom meli vetsi.

dneska mam Tondu u tchanovcu, abych udelala milion figurek...

:slight_smile:
15. bře 2010 ve 12:37  • Odpověz
autor
v pondělí potáhneš tam mělo být...

píšu jak tatar...a těch překlepů... :sweat_smile:
15. bře 2010 ve 12:38  • Odpověz
Petru, dík :slight_smile:
Lyžaře jsem nakonec nedělala, jednak z časových důvodů a jednak si nakonec jeden kolega, co měl zrovna narozky poručil tiramisu (občas jsem ho jen tak udělala do práce, takže věděl, co objednává :grinning: ) - takže bylo tiramisu a zaprášilo se po něm okamžitě :slight_smile:
15. bře 2010 ve 13:08  • Odpověz
jo a teda s těma dortama tě fakt obdivuju - to množství je neskutečný... a všechny jsou krásný :slight_smile:
to víš, šmíruju na rajčeti nebo na MMB...
15. bře 2010 ve 13:09  • Odpověz
Ahoj holky,
Petru shlédla jsem fotky z oslavy, jsou krásnýýý a teda doopravdy jsem se nenudila ... a ty popisky u nich nemají chybu! :slight_smile: Toníkovi to moc slušelo, už je to velký kluk, to je neuvěřitelný, že mu jsou už dva roky ... letííí to nějak moc všechno rychle.
A moc se mi líbilo, že jste měli takovou velkou oslavu i s kamášema a kamarádkama Tondy v pizzerce, určitě jste si to všichni skvěle užili. :wink:
A Šimon od Zuzky je kouzelný, fakt slaďoch :slight_smile: A jak na sourozence reaguje sestřička KLárka?

A s těma dortama tě teda taky obdivuju, to je mazec takových dortů najednou ... :confused: no už se těším na další foto-přírůstky :sweat_smile:

Holky já jsem na ten sníh už alergická, nevím, jak u vás v Praze, ale tady je zase sníh ... vytáhla jsem Danymu zpátky ze skříně kombinézu ... jsem zvědavá, zda to klapne a o víkendu bude těch slibovaných 18st ...
15. bře 2010 ve 13:14  • Odpověz
Petru, fotky super, je vidět, že si to Toník užíval, tolik lidí a dárků, to musel být fakt vykulenej!!! :slight_smile: jinak já ani nevím, že se na fotáku nějaká clona a čas nastavuje, já jen cvakám, bud s bleskem nebo bez :grinning: , potřebovala bych od někoho proškolit, pořád ted koukám na net, že bych si koupila novej objektiv, ale ono by možná stačilo se naučit pořádně fotit a hned bych ty fotky měla lepší :slight_smile:

teda s dortama máš pěknej mazec koukám!!! budu si u tebe už asi muset rezervovat dort na červnenec, abych pak neměla smůlu! :slight_smile:
15. bře 2010 ve 13:17  • Odpověz
Moni, čau, hlásím, že u nás taky bílo!! ale taje to. ale fouká totálně ledovej vítr, je tam pěkná kosa! jako Honzík už chodí týden ven v jarních botičkách, protože ty zimní jsou mu už malý a nový mu prostě už ted kupovat nebudu :slight_smile:, takže taky doufám, že bude o víkendu to teplíčko, co slibujou :slight_smile:

Jo a holky, pro pobavení (teda já se moc nebavila!!), jedna historka s kočkou sousedů (mimochodem soused je jeden docela známý herec). Minulý týden nám kočka vlezla do ložnice, když Honzík spal, já mu tam nechávám malinko otevřené balkonové dveře, no a kočka se tam nějak nasoukala, ale ty dveře se jí přivřeli a už nemohla vylézt ven. takže slyším rány z ložnice a vejdu tam, po ložnici lítá kočka, syčí na mě, úplně nepříčetná, jak se pokoušela dostat ven, lezla po zácloně, kterou rozdrápala (super!! :angry: ) a spadla na kočárek. Honzík naštěstí spal. no já musela vylézt ven a otevřít jí zvenku dveře, jinak fakt nevím, jak bych jí tam odsud dostala, já se fakt koček dost bojím. tak jsme šli za sousedy a prý se tedy velice omlouvají (byla to velice ironická omluva!!!), ale co mají jako dělat. a že prý je kočička očkovaná, takže máme být v klidu. no nic, radši o tom nebudu dál mluvit nebo se zase rozčílím!
15. bře 2010 ve 13:30  • Odpověz
autor
Leni : já taky fotím na automat, ale ¨měla jsem to omylem přecvaklý na manuál a se špatným časem nebo clonou. Stačí o foták zavadit a hned je to spatne nastavený. Si toho všiml az Frantisek.

Jo jo oslava byla fajn. Kdybychom uz bydleli ve Kbelích, tak to udelám doma, ale ta pizzerka je taky fajn, díky tomu koutku a celkove jak to tam je reseny a clovek pak nemusi uklizet :grinning:

Toník si to myslím opravdu uzil, ale podle me z toho jeste nemá moc rozum, že by vedel, proc mu lidi dávají dárky a proc má dort...nevim, jestli to dvouletý deti uz nejak vnimaj. U Tedaka nebo Klarky mam pocit, ze uz tomu rozumi, jak lip mluvi, ale fakt netusim. No kazdopadne si urcite uzil sfoukavani svicek, uzdibovani marcipanu a darecky.
Jsem necekala, ze toho dostane tolik, jsem psala at nikdo nic nenosi, ze hracek mame fakt dost , ale lidi si nedali rict. Nakonec ale dostal fakt hezky darky, ktery vyuzijeme.
Od opic dostal dokonce krasny svetlo do pokojicku, co jsem si vybrala, tak to i pomuze v zarizovani :dizzy_face:

Klárka podle me brasku zvlada suprove. Na to, ze se rika, ze ve dvou letech deti hodne zarli, tak me prijde, ze je Klárka fakt v pohode, že v tomhle fakt Zuzka nema problem. Ono je to asi fakt i hodne o ty matce, jak to diteti podava atak...
klároš je ted v poslední dobe vubec hrozne k sežrání...a to její mluvení....to je kapitola.

Leni : s tema kockama je to fakt k nastvani. kdybych to umela , tk si od nich vydupu zaplaceni novych zaclon, ale ja si vse necham libit...ja jsem tak blba, ze bych si ani nesla stezovat... :sweat_smile:

co se týče zimy, tak já asi před 14 dny vyprala fusak, že ho schovám ....ha ha....
15. bře 2010 ve 23:55  • Odpověz
autor
Luciance přejeme všechno nejlepší k roku !!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
17. bře 2010 v 00:05  • Odpověz
Přidávám se k Petře a Luciance taky přeji vše nej k 1.narozeninám :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
17. bře 2010 v 07:15  • Odpověz
Lu přejeme všechno nejlepší!!!!!!!!!!!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
17. bře 2010 v 07:16  • Odpověz
Lu vše nej k 1.narozeninám!!!!!!!!!! :slight_smile:
17. bře 2010 v 09:12  • Odpověz
Ahoj holky,

tak se konečně zase hlásím. :slight_smile:

Medi, s babičkou mě to moc mrzí. Držte se, myslíme na vás.

Petru, dodatečně přejeme Toníčkovi vše nejlepší k narozeninám. Skvělý fotky, vypadá to, že jste si to všichni hezky užili. :slight_smile: A dorty - teda klobouk dolů, ty jsi neskutečná. To je úplně škoda ty dorty krájet. :slight_smile: Toníkův dort je suprovej a ostatní taky. Jen by mě zajímalo, jaká historka se váže k růžovému dudlíku Šimonka od Zuzky. :slight_smile: A jak to vlastně Zuzka zvládá?
Koukala jsem, že už se budete brzy stěhovat. Byt i okolí vypadá skvěle. :slight_smile: Těšíme se na návštěvu.

Seb, přejeme Lu taky všechno nejlepší k 1. narozeninám. :slight_smile:

My jsme byli minulý týden na horách. Bylo to moc fajn, Počasí vyšlo krásně, byla zima a foukalo, ale asi 5-6 dní bylo sluníčko. A v den našeho příjezdu napadl čerstvý sníh. Měli jsme s sebou i dědu, takže jsme se v hlídání vystřídali. Mišák se moc nechtěl kamarádit s ostatními dětmi, ale jinak sáňkování, válení a chození ve sněhu,... ho moc bavilo. :slight_smile:
A za 3 týdny tam jedeme znovu (na víkend), protože bratránek si na vedlejší chatě vymyslel svatbu. Já bych jim měla dělat výzdobu stolu. Tak už se moc těším. A asi to bude svatba na sněhu. :slight_smile:

A v červnu nás čekají ještě 2 svatby, jedna na Konopišti a jedna na Moravě. Tam by kamarádka chtěla kankán, tak jsem zvědavá, jestli to po roce zase dáme do kupy. :slight_smile:
17. bře 2010 ve 13:49  • Odpověz
ahoj holky,

luciannka moc děkuje za přání :slight_smile: byli jsme dneska všichni tři v podolí a bylo to moc fajn, ale strašně dojemný a smutný :slight_smile: dneska jsme slavili jen ve třech, no a o víkendu nás čeká oslava s rodinou :slight_smile:
17. bře 2010 ve 20:15  • Odpověz
Opožděně se přidávám ke gratulantům, vše nej k 1. narozkám pro Luciannku! :wink: Užijte si víkendovou oslavu :slight_smile:
17. bře 2010 ve 21:13  • Odpověz
autor
stano : no, Zuzka vyslala manzela pro dudlik a on prinesl ruzovej. A pry kdyz se narodila Klraka, tak modrej...Jasne ze to je jedno, ale jen bylo vtipny, ze to takhle jakoby prohodil, jestli chapes. Zadna extra historka :wink:

to je skvely, ze jste byly na horach, zavidim. Budou nejaky fotky ? ale u tebe aby se o fotky clovek uprosil :grinning:
Je fajn, ze jste si to uzili a ze pojedete zas. Frantiskova sestrenka mela taky svatbu na snehu, venku...a na obrad prijeli na bezkach (ve svatebnim) :slight_smile:
17. bře 2010 ve 21:28  • Odpověz
Ahoj holky,
přišla jsem vás po dlouhé době pozdravit a vidím, že se tu už víc jak týden nic nedělo. Zavřely jste se do soukromého nebo jak? :confused:
25. bře 2010 v 15:20  • Odpověz
ahoj Hermi, já teda o soukromé diskusi nevím a myslím, že žádná není - ale není to úplně špatnej nápad :wink:

jak se máš?
25. bře 2010 v 19:36  • Odpověz
Ahoj holky, tak konecne po dlouhe dobe se dostavam k tomu vam napsat... uz nekolikrat jsem mela rozepsanou story, ale pak malej zacal vzdycky rvat nebo prisel nekdo na navstevu.. tak jsem to nikdy nedopsala...

To pocasi je uzasny, co? My jsme ted porad venku. Kocarek uz nechavam pripnuty dole u zabradli. Uz mame za sebou i prvni celodenni vylet do ceskych budejovic... 2x jsem kojila na namesti v aute a v pohode.. svete div se zadna scena u kojeni, proste vzorne dite, asi s nim budu muset byt porad na cestach:slight_smile: V nedeli jsem byli na navsteve u tchyne a taky byl naprosto spokojeny.. byl tam i Matyasuv oblibeny strejda, ktery na nej dela ksichtiky a to se smeje na cele kolo:slight_smile:.....to clovek hned roztaje, kdyz se zacne usmivat jak slunicko.... takhle se na nas smeje vzdycky v sest rano, kdyz uz nechce spat... strcim si ho do postele a on se na nas primo rehta:slight_smile: Taky za sebou mame prvni noc vsichni v loznici - a je to pohoda, zase spat vedle sveho muze :slight_smile: Jen jsem zvedava, jak to zvladne Petr.....zatim tvrdi ze pohoda...asi mu koupim spunty do usi...Predtim jsem spala s Matyaskem v malem pokojiku, protoze v loznici je daleko chladneji, tak jsme cekali az bude vetsi teplo.

a co vy jak si uzivate krasneho pocasi?
25. bře 2010 ve 20:42  • Odpověz
Ahoj holky,
já už jsem si taky říkala, jestli jste se někam nepřesunuly, že se tu nic nedělo. :dizzy_face:

Anni, tak to je dobře, že je Matyášek společenskej a líbí se mu venku. :slight_smile:

Nám se počasí líbí, chodíme ven 2x denně. Dneska už bylo jak v létě. Jen nevím, jak Míšu oblíkat. Přijde mi divný, aby byl úplně nalehko, když před pár dny měl kombinézu. :slight_smile:
Míša má kašel a rýmu, nejhorší je to ráno. Už to trvá asi týden, tak snad bude brzy líp. :slight_smile:

Tak se mějte hezky a papa. :slight_smile:
25. bře 2010 ve 23:38  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
jo jo nekecá se jinde, tedy aspoň co vím já.
Já nějak nestíhám. Mám horzně moc práce s dortama. Za březen 17 :sweat_smile: . V podstatě na nich makám skoro každou volnou chvilku. Naštěstí jsem te´d měla dobrý témata, tak mě to pořád baví, ale je to už docela záhul. Fakt si moc neodpočinu. Ale zase z toho jsou peníze a ty mi potřebujeme a taky mě těší, když dort udělá radost.

No a kdžy mám chvilku, tak kecám na opicích.

Anni : moc ti přeju ten výlet, procházky atak. Mám radost, když píšeš, že byl matyášek v pohodě. Je vidět , že má rád lidi a mumraj kolem sebe. To že se už chechtá musí být pro vás moc hezký a taková náplast na ty dny, kdy pláče. Těšim se, že se někdy všechny uvidíme třeba v ZOO nebo tak.

Jinak, my se pomalu, ale jistě přesouváme do nového bytu, ale tím jak v podstatě pracuju, tak není moc čas se balit atak. No snad se do května přestěhujem. Z bytu jsem hrozně nadšená.

No a z toho smutnějšího. Vy mě jistě pochopíte...máma mi před chvíli volala, že jim umřela kočka. Měli krásný chlupatý asi roční kotě. Já k němu vztah ani moc neměla, ale naši ho milovali. Pořídili si jí, aby jim něco dělalo radost (krom vnoučat) ve všedních dnech. Jsou oba většinou doma, protože táta je v invalidním a máma se o něj stará (po tý operaci před rokem a půl)
Táta je na tom dost blbě, máma je na tom dost blbě psychicky a do toho jí teď asi třetí měsíc hrozně bolí noha (vypadalo to na altrozu, ale asi to bude natazeny sval), což na psychice taky nepřidá a do toho všeho jim umře jejich miláček. Fakt jí měli hrozně rádi a byla jejich každodenní potěšení. Umřela při kastraci :sweat_smile: .
Dr. řikal, že se mu to nikdy nestalo a že to je jednoduchý zákrok, při kterém ty zvířata většinou neumíraj. Ale asi z toho byla chudinka tak vystresovaná, že to nezvládla. O to je to pro všechny horší. Ona byla takovej trochu posera.
Snad dr. neudělal chybu, ale prý z toho byl hodně špatnej, po mámě nechtěl žádný prachy a ještě jí nabídl, že jí sežene nový kotě.
No je to děs, máma bulela do telefonu, já bulela s ní...Je mi jí hrozně líto (mámy), i když kočky samozřejmě taky.
Máma řikala, že měla trochu tušení. škoda, že jí vůbec dávali kastrovat, když nechodila ven, tak to nebylo potřeba...no celkově nemám ráda kastraci.

A ted to jeste rict neteři, ta jí taky zboznovala a az uvidim Tondu jak Mínu hledá, tak to urcite orvu.

ach jo.
27. bře 2010 ve 12:21  • Odpověz
Ahoj holky,

zdravím zas po nějaké době. Byla jsem teď v praze skoro týden, pomáhala jsem stěhovat rodiče. Taky se mi rýsuje pracovní přesun, tak jsem docela ráda, ale ještě není jisté, kde nakonec skončím (každopádně bych zas měla být zaměstnaná v čechách, ale pracovně asi i nadále na slovensku).

Ani, je fajn, že už je Matyášek lepší a teď už snad bude venku hezky, tak to hned zas bude všechno příjemnější.

Petru, fakt nechápu, jak můpžeš zvládat tolik dortů. Mě stačil minulý týden ten jeden a byla jsem z toho dost vyřízená :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale dort se nakonec povedl, tentokrát už mi ani mandlovka netekla, tak jsem měla radost. Dokonce dort přežil cestu z Bratislavy do Prahy bez úhony :sunglasses:

A co holky tedy založit tu soukromou diskuzi????
29. bře 2010 v 10:15  • Odpověz
Ahoj holky!
Alčo, ráda Tě vidím :slight_smile:

Petru, to s kočičkou mě mrzí :frowning2: Taky pravidelně sleduji Tvé dorty a nestačím se divit. Shrek je naprosto skvělý!

Já mám jednu nepoužívanou soukromou skupinu založenou (po spuštění nové verze jsme se do toho pustily s jednou holkou zároveň a používá se její diskuse). Pokud vám nevadí, že se jmenuje Altermaminky, můžem se tam přesunout. Nebo můžu požádat adminy o změnu názvu :slight_smile:
29. bře 2010 v 19:49  • Odpověz
ahojky!

Ali, IP

Petru, to s kočkou chápu :((( s těma mazlíčkama je to fakt těžký, člověk si na ně zvykne a má je fakt jako členy domácnosti - kor tam, kde třeba někdo chbyí - někdo zemřel, odešli děti apod.
Mně je dodnes po Rozárce smutno a občas mám takové stavy, že vejdu do obýváku a pozdravím jí, někdy jí slyším i kníkat. Minulý týden mě dostal Filip, když přišel s knížkou, kde je morče a říká: "neni" :((( to mi fakt slza ukápla. On už si jí nemůže pamatovat, ale když se na tu knížku koukáme, tak mu říkám, že to je Rozárka a že už není.

jinak jsem určo pro přesun do soukromí, tak to můžem spáchat. Hermi, napíšeš teda o změnu názvu?
29. bře 2010 ve 21:51  • Odpověz
Požádala jsem o změnu názvu, tak uvidíme :slight_smile:
30. bře 2010 v 07:35  • Odpověz
autor
holky díky. Máma je z toho fakt špatná. jak teď nemají ty rituály, co měli s Mínou atak. Máma řikala, že musí pořád něco dělat, aby na to nemyslela, ale každou chvíli brečí, snad to brzo přebolí. Máma to teď fakt nemá lehký. Pořád přemýšlím, jak jí potěšit. Jí by hrozně prospělo, kdybychom jí třeba vzali na tyden na dovolenou, ale problem je, že by se nekdo musel starat o tatu.
30. bře 2010 v 08:50  • Odpověz
Petru, a aspoň je častěji navštěvovat? Toník ji určitě přivede na jiné myšlenky. Ale asi je máte dál než tchánovce a kvůli dortům a stěhování nemáš tolik času, že?
30. bře 2010 v 10:30  • Odpověz
Holky, tak prý název změnit nelze. Ale není to fuk? Připadá mi škoda zakládat novou skupinu, když je jedna založená a nepoužívaná. Co vy na to?
30. bře 2010 ve 14:38  • Odpověz
Ale časem to prý přeprogramují a název změnit půjde.
30. bře 2010 ve 14:39  • Odpověz
Ahojda,

mně je název celkem fuk...hlavní věc je, že se tam potkáme všechny zúčastněné a nikdo nepovolaný tam nebude mít přístup....
a jak to tedy vlastně funguje?
30. bře 2010 ve 14:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.