• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
Míšo, no u nás je to v práci takový podivný, ale co nadělám. :pensive: Mě ta práce na jednu stranu baví, spíš jde o to, že chlapi u nás v týmu jsou idioti, přidávají pořád klimatizaci na plný pecky, pak je mi venku blbě, protože je tam přes 30° a u nás v místnosti stěží 20°. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Navíc si vybírají telefonní čísla, která se volají lépe nebo pro které je možná lepší nabídka, tak jsme tu s holkama naštvané, že to není fér pak pro ostatní... :rolling_eyes: No ale pořád mám největší úspěšnost ze všech, tak jsem v klidu. :sweat_smile: :dizzy_face: Ale spíš mě štve to jejich jednání, navíc nová šéfka je taky hrozná, o nic se nestará a o cokoliv jí požádám tak mám smůlu. :confounded: No ale jinak si vůbec nestěžuju. :grinning: :sweat_smile: Nevím, jestli se poohlížet po něčem jiném, tahle práce mě v podstatě baví a jsem v ní dobrá, tak nevím... :unamused: A hlavně T-mobile je dobrý zaměstnavatel co se týče zaměstnanecký výhod apod. :sweat_smile: :sunglasses: Jo a plány na víkend zatím asi žádné, já ani nevím, možná se pojedeme zase vykoupat, když bude hezky anebo na nějaký výletík, uvidíme, jaký bude počasí... :slight_smile: A co vy plánujete na víkend?

jajinkaa: Koukej si dát na chvíli pohov a odpočinout si, ať tě to úplně nezkolí. :wink:
3. črc 2008 v 09:18  • Odpověz
ahojky holky, jenom nakukuju a jdu si asi zpátky lehnout, jsem utahaná jak pes, malej ďáblík zas v noci řádil....Včera mi pekelně otekly kotníky, bolí to jak blázen!!!auuuuuuu!! Ještě musím týden vyděržať!!!! :wink:
3. črc 2008 v 09:38  • Odpověz
náš víkend bude ve znamení návštěv...všichni se prý ptají, jestli ještě žiju :grinning: :sunglasses: :confused: tak se jim budu muset předvést v plné kráse :sunglasses:

Amorous, koukám, že to tedy nemáš jednoduchý...holt lidi v práci si nevybíráš :dizzy_face:
3. črc 2008 v 09:40  • Odpověz
Leni, tak pěkně odpočívej jo?
holky dneska vařím tohle:

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=868

pak dám vědět, jaké to bylo :wink:
3. črc 2008 v 10:56  • Odpověz
tak jdu jíst
kde je dneska Méďa?
3. črc 2008 v 11:29  • Odpověz
holky, už jsem neusnula. zas tu prostě musí někdo něco vrtat. tak jsem namazala nohy krémem, ale stejně to bolí, uvařila jsem si kafčo a vyprala jsem si peřinu, málem jsem jí teda nenarvala do pračky :wink: , pověsím jí ven a ted mi tam sedí sousedka na balkone (cca 1 metr od věšáku na prádlo) a hulí jednu za druhou, takže mi ten kouř jde jak na tu voňavě vypranou peřinu, tak do bytu, krása!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ahoj Alčo!! to je super, že už máte předáno!!! to je úleva co? a hlavně pocit z dobře vykonané práce. :wink: s tou kolegyní je to mrzuté, obzvláště když jste si rozuměly. :frowning2:

Amorous, to víš, chlapi jsou otužilejší, my jsme v práci v openspacu taky pořád bojovali, ženský tam seděly ve svetrech a klepaly kosu a chlapům bylo pořád vedro. Ale všude je prostě něco a blbci jsou všude, ono by to jinde nebylo lepší. :wink:

No teda Míšo, to je mňamka! jsi fakt dobrá, že si takhle vaříš sama pro sebe, já ten oběd většinou odfláknu nějakým chlebem s něčím nebo maximálně dám do trouby kousek kuřete s bramborem.

Medi, jak ti je?
A co asi naše Petru, jakpak se asi má na dovče?
Moni, jak bylo v bazénku?
Stáni, jak se máte s Mišákem v tich vedrech? Už jsme dlooooho neviděly žádné fotečky!!
3. črc 2008 v 11:30  • Odpověz
teda holky, bylo to výborný!!!! fakt super - rychlé, výborné - mňamka - super je to s brambůrkem a udělat víc té zálivky a tou si pak polít ty brambory, to je žrádlo - já to dělala z tresky, takové to obyč filé nesnáším - blééé - treska se pěkně "loupe" - fakt to bylo super a příprava skoro žádná :wink:
3. črc 2008 v 11:46  • Odpověz
Ahoj holky,
já se vydala ráno koupit si nějakou tašku do porodnice a HOnza musel na pojiš´tovnu, páč je ještě student a bez práce a nad 26, tak si musí platit zdravotní poj...tak to šel vyřžídit.
Já to vzdala, tašku nemám, je tam na padnutí.

Teď sjem to pustila a psala mi mamimka jedný zářijovky, co se mnou chodí na porodní kurz, že má patologický průtok krve pupečníkem, že si ji nechali v porodnici v Neratovicích na pozorování a pokud to nebude lepší, tak že jde zítra rodit na Bulovku...ach jo..chuděra. Asi dny se jí malej nehejbal..

Všechny se opatrujte, v těch vedrech to fakt není srandal

jaji: Jéé. to je super, že to máte předaný, tak teď pořádnej relax, ne? :wink:

leni: No tak paní sousedku pošli do háje, ne? Nebo to nejde? A ty se šetři. to otejkání bude tím vedrem, já si dneska sundám snubák, mám hezky nateklá ruce... :confounded:
3. črc 2008 v 11:56  • Odpověz
Ahoj dámy a pánové (v bříškách) :grinning:
Amorous, máte to v práci fakt docela drsné, stěžuješ si často :frowning2: KOlegy si člověk holt nevybírá :confounded: a s tou klimatizací to bude vždycky tak, pokud budou ženy a chlapi sedět v jedné místnosti :unamused:

Jáji, odpočívat by ses zase měla naučit, je to potřeba :wink:

Leni, tak se s Jéňou držte! Mělas zkusit sousedce pořádně vynadat, třeba by přestala, kdyby viděla těhuli (no, asi si to maluji naivně :frowning2:).

Míšo, to je šikovný receptík, někdy ho udělám taky :slight_smile:

Medi, snad bude a Tvá kámoška v pořádku a nebude muset ještě rodit, a pokud, tak ať jim to dobře dopadne! To těhotenství fakt není tak jednoduché... A Honza to má se studiem jak, myslela jsem, že už finito? :confused:

Včera jsme byli s manželem na bazéně (krytém, klasické letní koupáky moc nemusíme, naposled jsme byli před 4 lety :grinning:) a bylo to špičkové, ke konci jsme tam plavali jen sami dva :dizzy_face:
3. črc 2008 ve 12:30  • Odpověz
Ahoj holky,
hlásím se jako krtek zalezlá v bytě ... je to ¨na chcípnutí a vyloženě čekám na nějaký déšť nebo bouřku ...

lenni, to je síla, to by mě sousedka taky pěkně nakrkla ... :unamused:
Myslím na tebe, jaké to musí být teď to vedro i pro tebe ... v posledním tažení ... :slight_smile: Co Jeníček, chladíš ho mokrou plínkou?

Medi, tak to snad kamarádka zvládne a bude vše v pořádku! V kolikátém je teď týdnu? To je takových různých nástrah a rizik pro těhule ... :confused:
MOje švagrová má po zákroku (steh na udržení dvojčat), tak snad ji v sobotu pustí domů. Jen po zákroku měla stahy po 8minutách, tak ji dali na kapačku a naštěstí se to zklidnilo ... tak snad to bude taky v pořádku.

Míšo, receptík vypadá moc dobře, taky vyzkouším!
Já totiž sama pro sebe skoro vůbec nevařím ... nebaví mě to ... ale o víkendu bych ho prubla :wink:
A jak se cítíš těhulko?

Zdravím tě Jajinko, dlouho jsi tu nebyla! Koukej si už hezky dát relax a nožky nahoru! :wink:

Jinak včera v bazénu to bylo super, krásně jsem se s Danečkem zchladilo a bylo to moc fajn, s kamarádkou jsme podrbaly a potom mě tam vyzvedl manžel. Cesta busem tam docela šla, ale už to cestování je nic moc ... v busu je jako v pekle ... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. črc 2008 ve 13:02  • Odpověz
herminka, to věřím, že jste si plavání krásně užili ... já taky moc nemusím plovárny venku, kde je hlava na hlavě a člověk tam vlastně dá se říct může jenom stát ve vodě a chladit se ...
Tady je krytý bazén pořád narvaný, takže i tak se dá těžko plavat, ale když je volnějc, tak je to príma, člověk se tam krásně zchladí a hlavně protáhne :wink:
3. črc 2008 ve 13:04  • Odpověz
Ahoj holky,

jdu vás aspoň na chvilku pozdravit. :dizzy_face:
Mišák teď přes den moc nespí a když, tak po 30 minutách. A dost se rozčiluje. :slight_smile: Smát se umí taky, ale nejvíc se směje ve 2h v noci. :slight_smile: Dneska ráno se smál taky, ale pak křičel, jak byl unavenej. A když konečně usnul, za 20min. byl zase vzhůru,... Teď ho tady mám u sebe, tak datluju jednou rukou. Nabaštil se a spí mi na ruce. Ale už je celkem těžkej, tak mě z toho bolí záda. :slight_smile:
V Út jsme byli na ortopedii v Motole, tak nožičku má Mišák v pořádku, ale máme dál cvičit. A kyčle jsou taky v pořádku. Jen jsme tam teda celkem dlouho čekali. A bylo tam celkem dost dětí se sádrama - chudáci, takhle o prázdninách. A jednomu malinkýmu miminku tam kvůli špatné poloze sádrovali celý nožičky. Chudinka. A viděli jsme nějaký malý miminka a je až neuvěřitelný, že byl Mišák taky tak malej. :slight_smile:
Příští týden jdeme na 3-měs. kontrolu, jak jsem zvědavá na jeho míry a váhy. :grinning: :slight_smile:
Horka přežíváme doma. Je tu sice taky horko, ale lepší než venku. :dizzy_face:
Konečně už jsem sesmolila popis porodu, tak ho sem snad brzy dám. S fotkama je to složitější, ale aspoň vám pošlu mail, co mi poslala fotky kamarádka, když byla na návštěvě. :slight_smile:

Leni, to je Jéňa šikulka, že vydržel do července. Ale užíváš si s ním, co? A teda tě obdivuju, jak ještě cestuješ. Zvlášť, když tě pak čeká ten kopec domů. :dizzy_face:
U nás moc lidí v rodině narozeniny v červenci nemá. Jen já - zítra, pak synovec 13. a tchýňka 11.
A porodu se neboj, nějak to dopadne. :slight_smile: Samozřejmě ti moc přeju, aby to bylo rychlý, nekomplikovaný a bolelo to co nejmíň. A všechno pak rychle zapomeneš, až budeš mít Jéňu u sebe. :slight_smile:
Na monitoru jsem byla jen jednou - při příjmu v porodnici. Na kontroly jsem do porodnice nestihla chodit a před porodem už se pak další nestihl. :grinning: :slight_smile:
Ta kouřící sousedka by mě teda pořádně naštvala.

Jáji, tak gratuluju k předání stavby, snad teď bude volněji. :dizzy_face:

Medi, to byl teda den blbec, co?

Míšo, taky bych jela někam k moři (i když máme rádi i hory), ale v nejbližších letech to moc nevidím.

Ostatní těhulky, jsem ráda, že je u vás všechno v pořádku a držím palečky, ať je to i nadále. :slight_smile:

Mišák si ulevil, tak jdeme přebalovat. :grinning: :slight_smile: Papa. :slight_smile:
3. črc 2008 ve 13:51  • Odpověz
Leni, ještě k té kouřící sousedce - to je věc, která mi na bydlení v paneláku nejvíc vadí - vždycky mi bylo jedno, jestli budu v domku nebo v bytě, ale od té doby, co se pod nás u našich nastěhovali kuřáci, nedám na domek dopustit a tehdy jsem se těšila jak malá holka, až se odstěhuji k manželovi. Ale tady zase sousedi pořádají o víkendu různé párty, ráno v půl páté štěkají psi - člověk si nevybere :grinning: Ale je fakt, že bych už neměnila a hrozně se těším, až budeme bydlet ve svém.

Moni, tak snad bude švagrová s dvojčátkama OK a vydrží co nejdéle :slight_smile: Já taky nerada vařím sama pro sebe, přijde mi to jako zbytečná ztráta času :grinning:, ale Ty bys pro vás dva s Danečkem vařit asi měla :wink: nedivím se Ti, že v těch vedrech nikam nejdeš :rolling_eyes:

Stáni, je fajn, že ses ozvala, včera jsem na Tebe myslela, jak se máte. Dobře, že má Mišák všechno v pořádku, a taky jsem zvědavá, jak velký je už z něj chlapák :slight_smile: Přeji Ti vše nej k narozeninám, Mišák ať roste a dělá Ti jen radost a ať jste s manželem jen šťastní :dizzy_face:

Holky, musím si postěžovat. Pro manžela jsem na narozeniny objednala biowhisky (pití moc nepodporuji, ale byla jsem na ni sama zvědavá :grinning:) - před měsícem, s tím, že dodací lhůtu mají max. 3 týdny. Pořád se nic nedělo, tak jsem tam volala a říkali, že mají problém s kolkováním a že není jisté, zda vůbec bude :angry: A manžel má narozeniny pozítří, achjo :frowning2: Prý by to s tou whisky měli vyřešit zítra, tak počkám a uvidím, ale už začínám přemýšlet nad něčím novým. A to jsem měla takovou radost, jak to mám pěkně vymyšlené :unamused:
3. črc 2008 ve 14:08  • Odpověz
Tak jsem vám mailem poslala fotky, co mám od kamarádky. Nejsou zrovna reprezentativní, ale aspoň něco. :grinning: Nevím, jestli mám na všechny správné maily, tak se kdyžtak ozvěte, kdyby nic nedorazilo. :slight_smile:

Hermi, díky za přání. Koukám, že tvůj manžel má narozky den po mně. Tak mu taky přeju vše nejlepší. :dizzy_face:
Ráda bych udělala nějakou oslavu, ale nakonec z toho asi nic nebude. Nějak není čas to zorganizovat. Tak snad aspoň s Petrem. :slight_smile:
S tím dárkem je to nepříjemný, tak snad to dobře dopadne.
Táta takhle v dubnu objednal dílenský vysavač. Měl být v půlce června, pak na konci června. A když jsem tam teď volala, tak prý bude až na začátku září. Takže objednávku asi zrušíme.

Já si pro sebe taky skoro vůbec nevařím. A teď to vůbec celkem flákám. Ale s mimčem to moc nejde. Včera jsem akorát dala smažit maso, Mišák se probudil. Tak jsem to vypla. A po nakrmení Mišáka jsem to za jeho křiku dodělala. Časem to snad bude lepší, ale teď nikdy nevím, jak dlouho bude spát a sám si ještě moc nevystačí. I když někdy už celkem jo. :slight_smile:
Tak někdy máme jídlo od mamky a trochu se i naučil vařit Petr. Určitě mu to neuškodí a nic jinýho mu nezbývá. :grinning: :slight_smile:
3. črc 2008 ve 14:19  • Odpověz
Stáni, jojo, jen ať se Petr pěkně učí vařit :wink: A pomáhá Ti s malým?
3. črc 2008 ve 14:25  • Odpověz
Tak vám sem dám popis porodu. Ale je to celkem román, tak pokud to číst nechcete, klidně to přeskočte. :slight_smile:
3. črc 2008 ve 14:35  • Odpověz
V pátek 11.4. jsem byla ráno na těhotenském cvičení, pak jsem byla několik hodin na návštěvě v práci. Odpoledne jsem nakoupila a po cestě domů jsme se ještě s Petrem stavili na poště, kam mi přišel balík s věcma pro mimčo. Doma jsem chvíli odpočívala, ale ne moc dlouho, i když jsem byla unavená. Vybalila jsem balík z pošty a ještě jsem rovnala vyprané oblečky pro mimčo. A večer jsem šla ještě k našim dolů na net. A tak si tak dočítám, co se dělo na beremese, už mi chybělo asi půl stránky. Bylo asi 23:30. Venku byla pořádná bouřka. A najednou jsem cítila lehké lupnutí a měla jsem najednou pocit, jako bych se počůrala. Nějak mi vůbec nedošlo, že by to mohla být plodová voda. Myslela jsem si, že se mimčo nějak pohlo a nalehlo mi na močák a že jsem to prostě neudržela. Letěla jsem na WC. Pak jsem se chtěla jít převlíknout a najednou to znovu teklo, i když už míň. Tak jsem si říkala, co to může být. A nějak mi začalo docházet, že by to mohla být prasklá voda. Tak jsem šla za Petrem. Díval se na nějaký film. On teď říká, že jsem přišla s vykulenýma očima a že mi asi praskla voda. Snažila jsem se zůstat klidná a balila jsem si věci do porodnice. Část jsem měla připravenou, ale nějaké věci jsem ještě musela dobalit. Nebyla jsem si jistá nebo jsem tomu možná nechtěla věřit, že už je to ono. Ale když mi ještě odešla zátka, bylo to jasný.
Okolo půlnoci jsme za bouřky vyjeli směr Motol. Jela s námi i moje mamka. Cestou se mi honilo hlavou, že je ještě brzy (byla jsem 36tt+5, termín jsem měla 5.5.) a že nemám všechno připravený. A že nevím, jak dlouho v Motole budu, a že až se vrátím, bude už všechno jinak. A taky jsem se samozřejmě bála, aby bylo všechno v pořádku. A ještě jsme se domluvili, že to tedy bude Michal (popř. Natálka).
V Motole jsme šli nejdřív do kartotéky, kde bych si normálně vyzvedla kartu, ale protože jsem tam na kontrole ještě nebyla, založili mi novou. Měla jsem tam už chodit na kontroly, ale v úterý jsem ještě byla u svého Dr. a do Motola jsem byla objednaná až na další úterý. Pak jsme šli na příjem. Porodní asistentka (PA) vyzkoušela na vložce roztokem, jestli to je plodová voda. Nic mi neřekla, ale připravila mi košili. Takže to vypadalo, že si mě tam nechají. Pak jsem mluvila s nějakým doktorem, ale možná to byl jen medik. Ptal se na anamnézu, průběh těhu,… a pak se zeptal, proč jsme přijeli. Řekla jsem, že mi asi praskla voda. Zeptal se, jestli se to prokázalo. Já, že nevím. Tak se zeptal PA. Ta mu odpověděla, že to bych nebyla v košili. Pak jsem šla na monitor. Petr, chudák, mezitím dostal spoustu papírů na vyplnění, protože jak jsem tam ještě nebyla, neměli jsme nic vyplněného. Na monitoru bylo krásně slyšet srdíčko. A PA mi řekla, že už tam jsou i nějaký kontrakce. Já jsem je ještě moc necítila, ale trochu jo. Takový tvrdnutí břicha a taky mi to šlo do zad. Když jsme tam pak chvíli čekali, tak jsem to cítila trochu víc. Pak mě ten doktor (medik?) vyšetřil. Ale nic mi neřekl. Jen doktorce ve vedlejší místnosti (asi jejich „učitelka“), ale to jsem neslyšela.
Řekli mi, že si mě tam nechají na čekacím pokoji, že mě i mimčo budou hlídat, a ráno se uvidí. A Petra a mamku poslali domů. Bylo okolo 2. hod. ráno.
Na pokoji jsem byla sama. Ještě jsem dostala kapačku – penicilin, protože jsem neměla hotové výtěry, tak aby se vyloučila nějaká infekce. A bylo mi řečeno, ať odpočívám, že to budu potřebovat. Bylo asi 2:30. Kontrakce začaly být silnější a taky častější. Tak jsem je prodýchávala a ležení jsem střídala s chozením – abych to mimču ulehčila. A taky se mi chtělo často na WC. Začala jsem si kontrakce zapisovat – byly asi po 4-7 minutách. Bolelo to, ale nebylo to nic děsnýho. Ale nevěděla jsem, kdy bude další vyšetření a váhala jsem, jestli mám zavolat PA. Řekla jsem si, že vydržím tak do 5.hod. Na info schůzce nám říkali, že do porodnice máme jet asi po 2 hodinách pravidelných kontrakcí. A v 5h to bylo 2,5 hod. od začátku kontrakcí. V 5 hod. přišla PA sama. Zrovna jsem chodila. Řekla jsem jí, že už mám asi 2,5 hod. pravidelný a celkem bolestivý kontrakce. Řekla mi, že se mám snažit odpočívat, že to bude daleko horší a že budu potřebovat energii. A že si mám dát teplou sprchu, že mi to třeba uleví. A vyšetřovat mě zatím nebude, protože jsem prvorodička a při příjmu jsem byla zavřená (zavřený čípek), takže to bude ještě nějakou dobu trvat. Udělala mi nějaký kontrolní vyšetření, asi tlak a poslechla si mimčo. A v 6h mi prý udělají monitor. Tak jsem si dala teplou sprchu, ale kontrakce nepřestávaly, začaly být ještě častější a bolestivější. Ale dle pokynu jsem si lehla a snažila se odpočívat. Četnost i bolestivost kontrakcí se stupňovala. Zpětně mi přijde, že žádný bolesti snad ani nebyly, ale tam jsem ležela na posteli, prodýchávala kontrakce a brečela bolestí. Říkala jsem si, že jsem epidurál nechtěla, ale jestli mají být bolesti ještě horší, že ho snad budu chtít. Okolo 5:30 už mě to při kontrakcích začínalo nutit tlačit. Což jsem naštěstí věděla, že nesmím, a že mám dýchat povrchně. Okolo 5:30 nebo 5:40 už jsem to nemohla vydržet a pípátkem jsem si zavolala PA. Když přišla, tak jsem jí řekla, že už to strašně bolí a nutí mě to tlačit. Tak že se tedy podívá. Vyšetřila mě a řekla mi, abych vstala a šla na sál, že tak do 15min. bych mohla porodit. A že jestli chtěl být manžel u porodu, že už to asi nestihne (to byl možná i rád). Ze sálu jsem ještě volala Petrovi, že může přijet, ale že už to nestihne. PA mě trochu oholila, pak přišel doktor. A při kontrakcích jsme začínali s tlačením. Ze začátku mi to moc nešlo. A nepříjemný byl pocit, jako že se mi chce na velkou. Nevěděla jsem, jestli je to mimčo nebo něco jiného… A i když jsem si říkala, že mi to může být jedno, že jsou na to určitě zvyklí a že nemůžu za to, že mi nestihli dát klystýr, stejně jsem se podvědomě bála tlačit. Asi při 3. nebo 4. kontrakci mě Dr. nastřihl. A myslím, že asi při 4. kontrakci se Mišák narodil (asi v 6:10h). Když prošla hlavička, tak tělíčko už šlo celkem snadno. Mišáka mi ukázali a odnesli ho na ošetření. Pak mi přišli říct míry – 2770g a 45cm. Zkusili, jestli se přisaje k prsu, což se mu nechtělo, a odnesli ho na novorozenecké oddělení do inkubátoru. Že ho odnesou, protože je malej, mi říkali skoro omluvně, ale nevadilo mi, že mi ho tam nenechají, hlavně, aby byl v pořádku. Pak ještě následoval porod placenty a šití. Šití trochu štípalo. Pak dorazil Petr, asi 10-15 min. si se mnou povídal a pak se šel podívat na Mišáka. Já jsem zůstala na sále. Občas mi přišla zkontrolovat břicho PA (ale už jiná). Asi v 8h jsem dostala snídani. Pak mě převezli na pokoj na oddělení šestinedělí, kde jsem šla pod dozorem sestry do sprchy, pak poučení o hygieně, co kde je,… Asi v 10h mi přivezli Mišáka a od té doby (kromě jedné noci, kdy se „slunil“ kvůli žloutence) už jsme pořád spolu. Postupně mě sestřičky zaučovaly v péči o mimčo.
První den jsem kvůli šití seděla na půl zadku, ale od druhého dne už jsem seděla normálně, i když opatrně. Šití mě začalo „zlobit“ až po návratu z porodnice, ale cca do 4 týdnů se vše zahojilo.
Mišák dostával od 1. večera příkrmy, aby moc nezhubl. Při přikládání k prsu mi ho bylo líto, jak se snažil, ale nic neteklo. Asi 3.den se mlíčko dostavilo a Mišák úspěšně baští a přibírá (v 6ti týdnech měl 4400g).
V úterý už nás málem pustili, ale radši jsme tam zůstali do středy.

Takže když to shrnu, Mišák to vymyslel skvěle. Vybral si noc, takže Praha byla dobře průjezdná. V Motole měli volno a sály byly čerstvě uklizené (Motol byl z důvodu povinného úklidu od 4.4. do 11.4. do 19h zavřený – brali jen akutní případy, my jsme přijeli 12.4. v 0:30). Asi bude Mišák čistotnej. Nebyl moc velkej, takže se mu šlo dobře ven. A vybral si sobotu, takže táta mohl o víkendu hezky slavit. :slight_smile:
3. črc 2008 ve 14:37  • Odpověz
Hermi, Petr někdy pomáhá, ale většinou jsem na něj sama. Většinou společně koupeme. A když dlouho křičí, tak si ho bere a pomáhá ho uklidňovat. Někdy i uspává. Ale většinou až ke konci, když už je Mišák celkem utahanej ode mě.
Je to i tím, že pořád je u nás co dělat, takže Petr má i po práci o zábavu postaráno.
Ale někdy mě celkem mrzí, že Petr si jde zaběhat nebo zaplavat,... a já přes den sama pryč nemůžu a večer mám "volno" až po 21.-22. hod., když Mišák usne.
A Petrovi se ani nelíbí, abych Mišáka někam tahala. Zvlášť v těch horkách. Jsem celkem v pohodě, ale někdy to na mě padne, že jsem tak "izolovaná" a že u nás ani nemám net, kam bych se přes den mohla průběžně koukat a nemusela čekat, až Mišák usne. :slight_smile:
Ale nestěžuju si. :slight_smile:
3. črc 2008 ve 14:45  • Odpověz
stapet ahojky :wink:
napsala jsi to krásně .... úplně tady slzím ... fakt mě to dojalo ... :wink:
Tak to nakonec byla doopravdy rychlovka, já jsem se až teď dozvěděla, že Petr nebyl u porodu ... já si celou dobu myslela, že tam byl celou dobu s tebou. Si nedokážu představit tam být zavřená na pokoji a úplně sama ... že bych třeba nevěděla, kdy mám jak dýchat, kdy tlačit, kdy netlačit a tak ... když tam u tebe není ani PA ... ale jsi šikulka, zvládla jsi to na jedničku s *! :wink:
3. črc 2008 ve 14:52  • Odpověz
dorazily teď fotečky Mišáka ... je krásnej! A už je to fakt kus chlapa, krásně všechno dohnal! :wink:

Já jsem zvědavá, jak to bude s prckem zvládat, mám z toho někdy fakt strach ... když nemám co dělat, tak začnu přemýšlet a to se mi hned rozhodí těhu-hormony a začnu zmatkovat, být naměkko a tak ...
Potom mi přijde líto, že manžel je mezi lidma v práci, má svoje koníčky, kdy chodí 2x do posilovny, chodí hrát tenis sem tam, potom na ryby a já budu sama doma s prckem ...
Vím, že mi bude i na druhou stranu hodně pomáhat ... mohl by být s klidem na mateřské dovolené, vím, že by to zvládl, je to takový tatínkovský typ se vším všudy ... tuhle mi o víkendu i umyl všechny okna, abych to nemusela dělat já, uvaří, umyje nádobí, umyje koupelnu, wc, převlékne peřiny ... fakt šikulka, ale asi to jsou moje těhu-hormony, které bijí na poplach a je to i ze strachu z toho nového, neznámého ...
3. črc 2008 ve 14:56  • Odpověz
Stáni, přečetla jsem to jedním dechem a taky mě to dojalo :slight_smile: a byla jsem překvapená, že Petr u porodu nakonec nebyl. Není mu to teď líto? Jsi hrozně šikovná, jak jsi to zvládla, a navíc úplně sama! :dizzy_face:
3. črc 2008 v 15:01  • Odpověz
Moni, taky bych byla radši, kdyby tam byl Petr se mnou. Hlavně na tom pokoji, ale tam nevím, jestli by ho pustili. U samotnýho porodu už to bylo celkem rychlý a asi by mi ani nemohl moc pomoct.
A ani nevím, jak vypadá přípravná místnost s míčem, sprchou, atd. :grinning: Přítelkyně od Petrova kolegy rodila 6 dní po nás a trvalo to asi 20hod. No neměnila bych s ní. :grinning: :slight_smile:
Jsem ráda, že nám na jednom cvičení jedna instruktorka (byla tam jen 1x na záskok) ukazovala, jak a kdy dýchat. Jinak bych vůbec netušila, co dělat. :slight_smile:
3. črc 2008 v 15:01  • Odpověz
no to je ale strašný, kdyby jsi neměla ten kurz za sebou, tak by ti nikdo tohle v porodnici neřekl .... a kdyby člověk to zrovna dělal špatně, tak si ještě sobě nebo mimču ublíží ??? :confused:
Prostě asi nejelpší je snažit se netlačit do té doby, než to řekne doktor, že jo?
3. črc 2008 v 15:03  • Odpověz
teda holky, člověk si na hodinu a půl usnu a tady takové romány - dala jsem si zmrzku a jdu číst
3. črc 2008 v 15:03  • Odpověz
Moni, asi to bude opravdu strach z neznámého a jistě se rychle zaběhneš jako maminka :slight_smile: A řekla bych, že z izolace strach mít nemusíš, myslím, že Petru izolovaná není ani trošku :wink:

Stáni, Mišák je roztomilý a fakt už velký :slight_smile:
3. črc 2008 v 15:06  • Odpověz
Moni, jo jo, určitě dřív netlačit. A když tě to nutí tlačit, ale ještě to není dost otevřené, dýchá se povrchně, jako "psí dýchání". Myslím, že tu o tom psala Péťa. Já už jsem na sále naštěstí mohla tlačit rovnou a nemusela jsem "čekat". :slight_smile:
Ale jak každá vždy píše, jak jí postupně říkají, na kolik cm je otevřená,... to vůbec neznám. :slight_smile: Nejdřív jsem nebyla vůbec a pak úplně. :slight_smile: Ale fakt bych neměnila. :slight_smile:

Teď jsem byla na chvíli venku. Na teploměru ve stínu 32st. Ale je pod mrakem a dusno. No uvidíme, jestli z toho zaprší.
Jak se Mišák pokakal, tak to odneslo i oblečení. Když jsem ho svlíkla, tak byl celkem horkej. Nechala jsem ho jen v plíně a on celkem v pohodě usnul, asi mu konečně nebylo takový horko.
Jdu ho zkontrolovat a taky se konečně najíst - no jo, jsem závislák na netu. :grinning: :slight_smile:
3. črc 2008 v 15:11  • Odpověz
Jo, psí dýchání, to nám ukazovala PA v kurzu ... říkala buď psí dýchání, nebo jako mašinka nebo sfoukávání svíček ...
A to že člověk není vůbec otevřený to je to v průkazce CS? Když je CS0, tak to znamená, že ještě nejsi vůbec otevřená? Nebo to je zase něco jiného? To CS je děložní čípek, že jo?
3. črc 2008 v 15:15  • Odpověz
teda Stáni, napsala jsi to úžasně - a upřímně před tebou smekám - tohle zvládnout sama bez manžela a ještě bez pomoci personálu - jsi fakt úžasná!!!! klobouk dolů :dizzy_face:
mě se udělalo blbě z kombinace utrogestan + vedro a málem jsem ani nedošla do postele -ale ta hodinka a půl mi bodla :wink:
teď už ale musím na diplomku - dopo jsem si to celkem pěkně rozjela, tak jdu pokračovat

a jinak k tomu vaření - mě to ukrutně neba - ale teď když se nenajím (pořádný oběd), tak je mi celý den blbě - a navíc mám blbej pocit, že mimču nedávám to, co bych měla - tak se snažím si něco uvařit (i když uznávám, že třeba včera to byl pokrm připravený - ale zase na mou obhajobu - nejím žádné uzeniny a podobné sajrajty, tak snad to neva) - takle je mi dobře a mimču taky, tak z toho mám dobrý pocit - ale neba mě to :unamused:
3. črc 2008 v 15:18  • Odpověz
Hermi, Petr byl asi nakonec celkem rád, že u porodu nebyl. On takový věci moc nemusí. :slight_smile: Šel by tam kvůli mně. Ale ne, že bych ho nutila. :slight_smile:

Moni, mně ani tak nevadí být sama doma, jsem celkem zvyklá. Ale někdy to na mě padne, že nemůžu nic. Ani si dojít sama nakoupit. Do většiny obchodů, co tu máme, se nedá jít s kočárem, a venku se ho bojím nechat.
Nejvíc to na mě padá, když Mišák dýl brečí, já jsem nevyspalá a nestíhám nic udělat. Nebo vím, že to pak budu dohánět v noci, až usne. Ale uklidňuju se, že jsou na tom jiní hůř. :slight_smile: A i když to jsou určité oběti, neměnila bych. Mišák je zlatíčko. :slight_smile:
3. črc 2008 v 15:22  • Odpověz
to jsi Stáni napsala krásně ... já se bojím přesně tady toho ... jak to budu vše zvládat, když bude malý plakat a tak, že nebudu vědět, jak mu pomoct ... že nestihnu nic doma ... ale vím, že to k tomu patří :sweat_smile:
Vím, že jinak bude z prdelky úplně hotová a bude to moje všechno :slight_smile:
3. črc 2008 v 15:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.