• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
Ahoj holky!

Tak doufám, že mě vezmete mezi sebe i v této diskuzi, i když se mě Modrý koník vlastně moc netýká /alespoň prozatím :sweat_smile: /.. :slight_smile:

Vůbec vás nestíhám dočíst, makám o stošest, ale odpolko se tu stavím, slibuju. :wink:
9. čer 2008 v 10:49  • Odpověz
Moni, to věřím - já to mám podobně a to vím, že už se tam nevrátím.... :frowning2: :cry: - je mi z toho smutno....
9. čer 2008 v 10:49  • Odpověz
Amorous, já tu (na MK) taky nemám co dělat :grinning: :grinning: :grinning:

Míšo, já si tě chci užívat !!! tak koukej něco vymyslet (já vím - podle toho jak zítra pochodíš - ale já věřím, že dobře :dizzy_face: ). Tento týden můžu ve středu a v pátek (tedy i o víkendu, ale to nevím jak ty) a příští týden mám zatím kromě středy volno...
9. čer 2008 v 10:59  • Odpověz
alčo, já mám teď do pátku fofry kvůli tomu sněmu v Kutné Hoře a příští čtvrtek poslední zkoušku - takže třeba ten čtvrtek - do kolika pracuješ?
9. čer 2008 v 11:01  • Odpověz
Míšo, budu držet palce, ať je to u doktora OK, ale srdíčko bude, určitě! :dizzy_face: K tomu nicku - stejně Ti všechny říkáme Míšo, tak je to skoro fuk - taky jsem Ti pomohla, co? :grinning: Vyber si ten, se kterým se cítíš anonymnější, ať Tě zas někdo neotravuje :wink: Jojo, stavba nás čeká, a vzhledem k tomu, že si chceme maximum udělat svépomocí, bude to celkem trvat, ale Vánoce 2010 už snad budeme slavit v novém :grinning:

Moni, taky na vás myslím, ať kontrola dopadne dobře, ale určitě ano :wink: Chtěla bych Tě poprosit, zda bys do alba nedala nějakou aktuální fotku celé postavy - začínám totiž vyvíjet teorii, že vysoké holky většinou mají malé bříško (v mém okolí to tak platí, i když je fakt, že třeba Petru se vymyká) a podle fotky samotného bříška to nejde posoudit. Pokud Tě to nebude obtěžovat, budu ráda :slight_smile: Jedna kamarádka má termín 3 dny před Tebou a má bříško docela malé a určitě ani moc nepřibrala. Cizí lidé si nás dost pletou (máme podobnou postavu i vlasy, jen v obličeji jsme každá jiná), tak bych brala v těhu vypadat jako ona :slight_smile:

Holky, docela mě mrazí, jak píšete o těch odchodech z práce, musí to být fakt zvlášní pocit...

Amorous, já na koně taky nepatřím a dlouho patřit nebudu, aspoň tu ale od holek načerpáme rozumy :grinning: - a časem je jako když najdeme.

S dovolenou ještě nevíme, pokud kamarádovi vyjde stáž v Anglii, zajedeme se podívat za ním, jinak asi budeme brázdit ČR na kole. A samozřejmě už zmiňovaná dovolená na maltě - ale ta se bude týkat spíš manžela, pro ženskou práce na střeše moc není, že...
9. čer 2008 v 11:07  • Odpověz
autor
ahoj holky,
Míšo, Moni : drzim palce se zitrejsima kontrolama...

Hermi : urcite se uvidime na dyl...mohli bychom treba spolecne na nejaky vylet nebo prochazku (malyho bych vzala do satku podle terenu)

s tou praci je to fakt divny....taky mi bylo smutno....ale potreba byt doma (jak me vsechno bolelo) byla silnejsi nez stesk...a taky jak uz tam neni ten kolega co umrel, tak uz to tam nebylo ono...Na nasem odboru se to od jeho smrti dost zmenilo - ruzne dobrovolne presuny na jina oddeleni, uplne odchody apod...takze tam nakonec nezbyl nikdo ze stare party, takze se neodchazelo tak tezce....jsem zvedava, kdy se tam vratim

Hermi : to teda fakt vybocuju z tve teorie :grinning: jsem jeste nevidela takovy bruch, jaky jsem mela ja...jen u kamaradky, co cekala dvojcata :sweat_smile:
9. čer 2008 v 11:24  • Odpověz
ahojky holky, tak hlásím žádné následky ze včerejška. :wink: od rána pilně odpočívám u počítače. :wink: koukám, jak je tady živo!! Ahooj Jáji i Hermi!! to je super, že jste tu s námi, už jste nám tu chyběly!!

Hermi, tu tvojí teorii potvrzuje i moje kamarádka, taky vysoká, hubená a ta nemá ve 28. týdnu břicho skoro žádný, teda má, ale fakt malý, to já mám proti ní megabřuch!!

Moni, tak už poslední dny v práci!!! No stejně si to vydržela dlouho! Váhu mimča by ti ted doktor říct měl určitě, ted uz je to docela důležitý. Tak at ti to dobře dopadne!

Míšo, podle mě je taky jedno, jaký budeš mít nick, my tě prostě poznáme i kdybys měla nick Fantomas! :sunglasses:
9. čer 2008 v 11:59  • Odpověz
Jáji, to Irsko závidím :sunglasses: to si určitě mooooc užijete! Jáji chtěla jsem se tě zeptat jaký máš foták? digitální zrcadlovku? Já mám ted nový foták, tak jestli bych se te občas mohla zeptat, vím, že ty s tím už fotíš docela dlouho.
9. čer 2008 ve 12:06  • Odpověz
Hermi, pokusím se tam dát nějakou fotku celé postavy ... ale bez obličeje, to určitě nevadí. Jsem zjistiala, že mě pár lidí z okolí vyšmejdilo a už hlásilo moje stránky na MK. Jsem se až divila, kolik lidí si takhle prohlíží alba ...

Jinak já docela kynu si myslím ... ono to není tak vidět, ale mám přes 11kg nahoře a do porodu zbývá ještě 8 týdnů ... takže počítám, že budu těch 16,17kg nahoře mít ... Břicho mám takový špičatý dopředu
Holky, nevadilo vám, když jste šli třeba po městě, že každýmu sjedou ty oči dolů na břicho? Nejdřív do očí a potom každý automaticky na břicho ... mně to je někdy až nepříjemný ...
A já zase Hermi slyšela teorii od mojí kamarádky, která je porodní asistentka, že prý čím menší břicho, tím větší mimčo ... tak nevím ... asi to je ale různé

Lenni, jak jsi měla velkého Jeníčka kolem toho 30tt? Nebo i ty Petru, Drag? Se musím podívat, kolik asi tak mimčo v tomhle týdnu má ...

Ohledně odchodu z práce, tak já se už těším ... jsem ráda, že jdu 8 týdnů předem, jak jsou ty tepla, tak jsem docela k.o. Nechce se mi už ani nikam moc chodit, mám nateklý ruce, kotníky, když jdu trochu rychlejc než hlemýžď, tak mě začne píchat v boku ... no do 30tt to byla větší pohoda :dizzy_face:
9. čer 2008 ve 12:14  • Odpověz
autor
Moni : me odhady vahy doktor vubec nedelal....delali mi ho pak az v poradne ve 38 tydnu.

Taky si myslim, ze vysoke holky maji male bricho, ale jen ty hubene :grinning: , proste se jim to mimco lip rozlozi po tele..
jedna moje mala kamoska mela taky mega bruch...

ja ho mela velky, jednak proto ze jsem tlusta, pak proto ze byl Tonda velkej , mela jsem pry i hodne plodovky a taky mam blbou pater, takze vypadam brichate i kdyz jsem hubena....i jako vychrtla jsem snadno "udelala " tehotnou. Mam proste debilni postavu.
9. čer 2008 ve 12:27  • Odpověz
Mamčina známá zase říkala, že když čekala první dítě, že nabrala 28kg a když odcházela z porodnice, tak měla 25kg hned dole, že prý byla plná vody ... to je neuvěřitelný tam nechat 1/4 metráku ... :confused:

Podle mě váhu člověk v těhu moc neovlivní, tělo ví, co potřebuje mimčo a střádá si to tam ...

Petru ty jsi prdlá s tou debilní postavou! Vždyť ti to moc sluší a to myslím vážně! :slight_smile: Jsi taky chvilku po porodu a v chytré knížce jsem psala, že když ženská otěhotní, tak se jí mění postava hlavně přes břiše celých 9 měsíců a v té samé délce se minimálně dává postava zase zpět ...

Petru, jakou má teď Toníček velikost? Mně přijde, že toho oblečení v 62 mám tolik, že se úplně bojím, že to nebude mít ani na sobě všechno ... na jak dlouho jste třeba měli tuhle velikost? A 56 jsi používala?
9. čer 2008 ve 12:37  • Odpověz
A ještě jak se to blíží ten porod a to všechno nové a neznámé ... tak vy maminy, co už máte prdelky v náručí, jak se cítíte jako maminky?
Teď abych se správně vymáčkla? Neměly jste třeba pocit někdy, že vás mimčo omezuje a tak? Že už se nerozhodujete dle sebe, ale podle miminka? Myslím režim dne, nějaké setkání se známýma a tak ... nevím, zda jsem normální, když takhle přemýšlím ... sem tam ... asi se toho všecho děsím ... měly jste to taky tak nebo jsem fakt magor?
9. čer 2008 ve 12:39  • Odpověz
Moni, Jenda má ted 2,3 kg (rekli mi to ted v nemocnici, jinak bych to taky nevedela) a pred 14 dny ve 33. tydnu mel 2,1kg a bylo to presne podle te tabulky, jak jsi davala na brms.
Jinak co se týká toho koukání, my jsme byli vcera nakupovat a já byla v Orsay, chtěla jsem nějaký šaty a normálně ty mladý holky na mě tak čuměly, jako co tam asi s tím panděrem dělám, že jsem šla pryč, bylo mi to hrozně nepříjemný a taky jsem si všimla, že na mě lidi dost často koukaj, ale možná si toho moc všímám.
9. čer 2008 ve 12:52  • Odpověz
tak to by zítra mohl mít Dan (jestli teda se rozhodně jít dle tabulek) kolem cca 2kg ve 32tt

Ohledně koukání po břuchách ... já jsem si to dřív asi vůbec neuvědomovala, ale možná jsem sama taky čučela na břicho těhotných ... že prostě ty bříška přitahují oči kolem jdoucích ... ale nepříjemný to fakt je, taky to nesnáším ...
9. čer 2008 ve 12:57  • Odpověz
Lenni ještě sis chtěla koupit teď těhu-šaty? nebo na léto po porodu?
Já jsem se dnes byla podívat v jednom obchodu a úplně jsem tam utírala sliny nad šatičkama ... jenomže bych se teď do žádných nevešla, tak se těším, až si příští rok nějaké koupím ...letos to už asi nestihnu ... :grinning:
9. čer 2008 ve 12:59  • Odpověz
Po šatičkách jsem koukala po nějakých střižených pod prsa, abych si je třeba mohla vzít ještě ted s pupikem a nebo pak hned po porodu, na začátku srpna jsme zvaný na svatbu a břicho ještě asi nebudu mít v ideální formě, tak abych měla co na sebe a nemusela se stydet. :wink: V Orsay jsem jedny našla, ale na to zkoušení už nedošlo.....
9. čer 2008 ve 13:08  • Odpověz
autor
moni : jo jo...v tehu vahu ovlivnit moc nejde...taky znam pripady, ze zenska skoro vsechno nechala v porodnici....ja taky tyden po porodu mela o 10 kilo min, nez kdyz jsem rodila...ale ted jsem zase pribrala :sweat_smile:

ono zase kdyz clovek koji, tak ma docela chute...a kdyz mas hodny dite a stihas se najist...... :sweat_smile:
ja ted mela fakt silenou potrebu jist cokoladu apod...ale tu uz jsem omezila, jen omezit jidlo nejak nedokazu...taky jsem se jeste nedokopala k tomu cvicit...dnes ale jdeme s Frantiskem koupit vozik za kolo, pres jednu kamaradku a chci s nim chodit bruslit...nas kocarek ma bohuzel nizko riditka na jezdeni na bruslich...

tak snad se dokopu jezdit cast....holky v breznu uz jsou skoro vsechny na sve vaze :frowning2: .....ja mam porad 10 kg navic od otehotneni a 20 kg navic :frowning2: od me idealni vahy (co jsem mela pred tremi lety)

moni : Tonda ted nosi 68, ale nektera 62 mu jeste je...
mam zkusenost z okoli, ze naprosto nanic je mit velkou zasobu c. 56....tu ja ani moc neporizovala, protoze jsem vedela ze bude Tonda velkej. Ale prvni tydny mel par kousku 56.
56 unosi leda nedonosenatko a i tak rychle pribere...Vem si jak rychle roste Míša...mrnousove vetsinou hodne papaj a taky z toho brzo vyrostou.
Kamoska co ma normalni dite (ani tlusty ani hubeny) rikala, ze nejdyl unosila c. 68.
Ale 62 taky unosis, neboj...
9. čer 2008 ve 13:11  • Odpověz
autor
moni , ty myslenky jsou podle me uplne normalni...taky jsem to mela...ale ja mam vyhodu, ze je Tonda hodnej...takze spoustu veci jsem vubec nemusela omezit - kamaradky apod...
holky, co maj nejak hodne ubrecene mimco, tak asi tak v pohode nejsou (asi urcite) :sweat_smile:
a to co ted nemuzu me ani nemrzi...ono te to mimco tak nadchne, ze se rada vzdas nejaky zabavy..teda ja to tak mela.Chtela jsem treba jit na galakoncert romskyho mezinarodniho festivalu - odstrikat mliko Frantiskvi, ale nakonec jsem se na to vykaslala a ani me to nijak nemrzelo...proste mimco je ted na prvnim miste a ani se mi od neho odchazet nechce. Jsem si rikala, ze bych si ten koncert stejne neuzila, protoze bych porad myslela na to, jestli Tonda treba neplace atak...i kdyz ted cca od 19:30 spi az do rana...

mimco cloveka omezuje , to je jasny, ale uvidis, ze ti to ani nebude vadit.... :wink:
ja jsem fakt reklama na materstvi :grinning: ....ale je to asi tim, ze jsem tuhle roli uz potrebovala....fakt uz jsem citila, ze uz jsem si uzila dost a ze ted uz se chci o nekoho starat..... :slight_smile: a taky to mam hodne usnadneny tip, ze s Tondou zatim nejsou problemy... :dizzy_face:
9. čer 2008 ve 13:19  • Odpověz
Petru, já chci taky hodnýýýý miminkoooooo ... :grinning: :grinning: :grinning: No kdo by nechtěl, že jo? :grinning:
Ale věřím, že to je moc fajn, když ti Toníček nějak hodně nepláče a tak ... že si v klídku uděláš i svoje věci a jsi v pohodě jak on, tak ty ...
A má někdo takhle třeba z holek z března hodně uplakaný mimčo, že by to psychicky nezvládnul a tak? To jsou otázky, co? :pensive:
9. čer 2008 ve 13:39  • Odpověz
lenni, vy jdete na svatbu, jo? Jééé ... já bych šla hned taky někomu na svatbu, jsem byla naposledy na naší :sweat_smile: , jdete jako od rána nebo se jenom podívat s Jeníkem?
Mně přijde, že je teď móda docela super, protože se hodně nosí věci přestřihnutý pod prsama a nosí to jak těhule, tak i netěhule ... mám nakoupených pár triček takhle volných a taky jsem si říkala, že se to po porodu bude hodit :wink:

A ještě mám dotaz ... ohledně oblečení a kojení? Jak to Petru třeba děláš s kojením na veřejnosti, nebo prostě když nejsi doma? Máš všechno na rozepínání, nebo to neřešíš a prostě i tričko vyhrneš?
9. čer 2008 ve 13:42  • Odpověz
teda ... já mám dneska jednu otázku za druhou ... :grinning: :grinning: :grinning:
9. čer 2008 ve 13:42  • Odpověz
autor
moni : uplakany mimco tam jedna holcina ma, ale dle myho nazoru to zvlada skvele...teda samo z toho nema radost, ale pride mi v pohode...Ona je takova razna a uz je tim rvanim otrkana...Pak tam nejake deti rvou jak kdy....treba pres den, ale v noci jsou hodne apod....
holky to zvladaji jak kdy, ale jeste se tam nikdo nezhroutil :grinning:
9. čer 2008 ve 13:44  • Odpověz
No Petru díky za uklidnění :sunglasses:
9. čer 2008 ve 13:45  • Odpověz
autor
Moni : ja vetsinou nosim triko, ktery vyhrnu....ono to videt fakt neni...vsechno zakryje mimino :slight_smile:
horsi je mit treba saty, tak to pak musim vystrcit prso vrchem, pokud to vubec jde a to pak mam prso zakryty plenou...ale na to je lepsi asistence ....takze kdyz jdu sama ven, jen vyhrnuju a v pohode...nerada se vystavuju, takze vetsinoukojim treba zady k lidem nebo tak...zatim je¨sem nemela problem
9. čer 2008 ve 13:48  • Odpověz
Tak to já se taky nebudu rozhodně vystavovat ... budu někde v koutku schovaná ... :sunglasses: Takže nějaké rozepínání nebudu řešit, to jsem ráda ... :sweat_smile:
9. čer 2008 ve 13:52  • Odpověz
no holky, já se spíš bojím toho, že budu hrozně nevyspalá a tudíž unavená, vidim to ted, když se pořádně nevyspim, tak jsem totálně K.O. a hysterická, ale ono potom asi to tělo funguje trochu jinak, co? hlavně to mimčo i tu maminku svým způsobem nabíjí energií.
Moni, je pravda, ze ta moda je ted super, já mám snad těhotenský jen kalhoty, trička mám z normálních obchodů.
S tou svatbou to bude prostě podle Jéni, jestli bude hodný miminko, tak tam zůstaneme, je to i částečně venku, když bude plakat, tak já asi půjdu domů a na svatbě zůstane jen manžel, no uvidíme, dle situace.
Jsem dneska zjistila, že jsem asi trochu zaspala s tím maliníkovým čajem, musím ho začít pít!!!
9. čer 2008 ve 14:03  • Odpověz
já si myslím, že stejně každá mamina spí tak na jedno oko ... že je pořád tak nějak ve střehu ... nebo ne?
Porodní asistentka nám na kurzu taky říkala, ať pijeme maliníkový čaj říkala myslím buď od 34tt nebo od 36tt a 3x denně, že maliník by měl připravit porodní cesty a taky mluvila o lněném semínku, které je dobré rozmixovat nebo nasypat do jogurtu, měl by mít podobný účinek ...
9. čer 2008 ve 14:13  • Odpověz
autor
Lenni : me teda vzdycky stacilo spat malo a tak to i zustalo....ale kdyz ti bude Jena spat pres den, tak si muzes schrupnout s nim, taky to tak nekdy delam....nebo vypravit s kocarkem manzela a zdrimnout si...vsak ona se chvilka na odpocinek urcite najde, i kdyby Jena plakal vic nez treba Tonda...
Ja jsem prvni tydny v noci kojila po 4 hodinach a unavena jsem se necitila..naopak, az kdyz Tonda zacal spat vic hodin v kuse, tak jsem pak byla rano jako prastena palici :grinning:
telo se prizpusoby novy situaci...
blby je, kdyz mimco v noci place a ani po kojeni neusne hned.....holky, co musi po kojeni jeste hodinu mimco nosit a utesovat obdivuju...to mi Tonda nedelal....vzdycky po kojeni hned vytuhl a spal dalsi 4 hodky...a na kojeni me vzbudil vrtenim se...ani jednou v noci nebrecel, za cely tri mesice :grinning: je fakt divnej :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
9. čer 2008 ve 14:16  • Odpověz
autor
moni : to je fakt, prvni tydny jsem rozhodne nespala tvrde...

a malinik jsem pila :wink:
9. čer 2008 ve 14:17  • Odpověz
Leni, foťák nemáme digitální zrcadlovku. No máme ho už rok a upřímně s nim skoro neumim - používám pouze tři programy - automatiku, upřednostnění clony a upřednostnění času. Ale stejně tomu prd rozumim, protě to flákám tak jak myslim, že to bude dobrý :grinning: taky podle toho některý fotky vypadaj :grinning:
9. čer 2008 ve 14:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.