• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
autor
Leni, Jeníček je fakt nádherný miminko.....jsem z nej uplne mimo....a myslim, ze je stejne vlasatej jako byl Tonda, co ? Ne- li vic...
foť foť a pravidelne nas zasobuj :wink:

tak jsem si dovolila dat Tondu do lehatka a breci....jo jo...uz pekne vyzaduje, previt malej :slight_smile:
tak pa
18. črc 2008 ve 13:07  • Odpověz
Míšo dneska bohužel nemůžu :frowning2: jedeme na rodinno návštěvu... napíšem si sms - jsi tu o víkendu?
18. črc 2008 ve 13:22  • Odpověz
Alčo o víkendu nemůžu - zítra jdeme na svatbu a pak si uděláme nějaký pěkný odpoledne a doděláme formu diplomky a v neděli ráno jedeme k našim - mamka měla narozky, tak jí jdeme popřát - ale po víkendu uričitě

to bych se stavila i za Léňou
18. črc 2008 ve 13:45  • Odpověz
autor
ahoj holky,
tak my zítra jedeme do tech Krkonos. Nevim jak preziju tyden bez netu :grinning:
Myslete na nas, at v poradku dorazime tam i zpatky...nemam rada auta a tak vubec....

Hermi : tys mi teda dala s tim Flerem :grinning: ...ale zase se muzu vyzivat v nausnicich, kdyz uz se nemuzu vyzivat v obleceni. A taky jsem tam Tondovi koupila dve batikovana bodycka. Jedno modre s namalovanou velrybou a oranzove se zirafou.
Jinak, pslaa Anka, ze 2.7. Prokupka pohrbili a ze si hleda praci. Je to pry dost tezky, chodit misto na prochazky s kocarkem na hrbitov, ale je rada, ze meli pohreb, ze se aspon poradne rozloucili. Psala ze z kazdym dnem je ji o neco lip, tak doufa, ze zas jednou bude dobre, i kdyz si to ted nedovede predstavit.

Mejte se vsechny fajn !!!!
19. črc 2008 v 00:33  • Odpověz
holky, tak jsem vám napsala, jaký byl porod, nějak jsem si na pár věcí už nemohla vzpomenout.:slight_smile: a omlouvám se za hrubky :slight_smile:

Moje úplně první bolesti a nepravidelné kontrakce začaly už v noci ze čtvrtka 3.7. na 4.7., to byla ta velká bouřka, začaly mě bolet záda a taky jsem měla jakoby menstruační křeče, ale protože jsem předtím neměla žádné poslíčky, tak jsem si říkala, že jsou to oni. Ráno se to uklidnilo, ale okolo oběda jsem začala cítit bolesti opět podobné MS křečím tak po 45 minutách, tak jsem si je začala zapisovat. Celé odpoledne jsem ještě uklízela, prala a říkala si, že to nemůže být ono. Okolo 6 večer ty bolesti začaly trochu zesilovat a to už jsem volala manželovi, který šel s tátou na pivo, aby moc nepil, že v noci můžeme jet do porodnice. Ten si z toho samozřejmě dělal srandu a moc mi to nevěřil.:slight_smile: Ale v 8 večer už byl doma. Okolo 22 hodiny už jsem volala mojí porodní asistentce, že mám kontrakce, ale nepravidelně, tak po 7, 10 nebo 15 minutách, ta mi řekla, že až budou pravidelně hodinu po 5 minutách, at zavolám a pojedeme. Ještě jsem si umyla vlasy, oholila nohy a všechno ostatni a okolo půlnoci jsem si šla lehnout, že to trochu zaspím, ale začalo se to najednou strašně rychle zrychlovat, kontrakce už jsem musela prodýchávat (sousedi si asi museli myslet, že s manželem sexujeme jak o život!!:slight_smile: ) a ve 2:30 už to bylo pravidelné, po 5 minutách, volala jsem PA a jelo se. Už si ani nepamatuju, jaký jsem po cestě v autě měla pocity, ale vím, že jsem pořád hlídala ty kontrakce, jestli jsou pořád pravidelný, to už byly skoro po 3 minutách. PA mi v autě do porodnice vysvětlovala, co se bude dít, až tam přijedeme, tak mě trochu uklidnila. Ve 3:20 jsme dorazili do porodnice, natočili mi monitor, vyšetřila mě doktorka a už jsem byla otevřená na 4 prsty, tak jsme šli rovnou na sál, vzali mi krev kvůli epidurálu, dostala jsem klystýr a půl hodky jsem se hezky vyprazdnovala.:slight_smile: Pak mi PA řekla, at jdu do sprchy a nahřívám si břicho, ale musela jsem u toho sedět a mít hodně roztažené nohy, no při kontrakcích to byla docela síla, to fakt docela dost bolelo, že jsem byla zapřená hlavou o zeď. To už bylo asi kolem 5 hodiny ráno, přišel doktor, aby mě píchl vodu a vyšetřil. Nevěděla jsem, co si po tím „píchnutím“ mám představit a docela jsem se bála, jestli přijde s nějakou obr jehlou. No, proběhlo to při kontrakci, doktor mě vyšetřil a přitom rukou udělal nějaký hmat až úplně někde uvnitř, hodně vzadu a voda tekla ven, přijemné to teda nebylo. Za 15 minut mě přišla PA zkontrolovat a já už byla otevřená na 8, tak mi řekla, že epidurál už nestihneme, že to jde rychle. Mě to v tu chvíli bylo úplně fuk. Pak mě otočila na bok, jednu nohu jsem měla na koze, takže nohy do praku a při kontrakci jsem musela uvolnit oblast hráze, aby hlavička mohla dobře sestupovat. Ono se to hezky řekne „při kontrakci uvolnit oblast hráze“, ty jo ale to byla makačka jak blázen, Láda seděl u mě, já obličejem nalepená na jeho a dýchali jsme spolu, jinak bych to asi nezvládla. No a pak už jsem začala cítit hrozný tlak dole na konečník, doktor nasadil takovu zástěru a to už se šlo tlačit. Na začátku mi to moc nešlo, takže jsem si dvakrát zatlačila do obličeje a popraskalo mi tam spousta žilek. Musela jsem zatlačit 2x při každé kontrakci, připadalo mi to nekonečný, ale to tlačení trvalo asi půl hodiny, PA mi už na konci ležela na břichu, aby to šlo rychleji. Když jsem slyšela, že říkají „zavolejte pediatra“, tak už jsem si říkala, že už to musí být konec, tak jsem do toho dala úplně všechno a malej byl na světě. Bylo 7:20. Hrozně jsem brečela. Byl úplně oteklej, chudáček malej, a pokrytej takovým bílým mázkem, ale byl krásnej!! Položili mi ho na břicho a připadal mi hrozně velikej:slight_smile: V tu chvíli jsem si řekla, že snad není možný, že jsem to dokázala. Placentu jsem porodila hned po tom a pak přišlo na řadu šití. To radši komentovat nebudu, to už jsem byla na pokraji svých sil a ta bolest mi přišla z celého porodu snad nejhorší, i když to určitě zdaleka tak nebylo. To už vedle mě seděl Láda a Jéňu měl v náručí a já nemohla přestat brečet dojetím. Pak mě ještě PA vycévkovala, dostala jsem ledový obklady na to šití a zkusili jsme přiložit Jéňu k prsu, no začal sát krásně, bylo to úžasný. Pak nás nechali s Jéňou a s Ládou samotný 2 hodky na porodním sále, malej si pobrukoval, byl hodňoučkej a my tam leželi a koukali na něj a byli strašně šťastný!!!!! Bez Ládi bych ten porod nezvládla, byl velká opora, jenom to držení za ruku bylo k nezaplacení a celou dobu mě chválil, jak mi to jde a to mi hrozně pomáhalo. Zvládnul to fakt skvěle! A taky Lýdie, moje porodní asistentka byla skvělá! Jeníka jsme si vezli domů až 9 dnů poté.
20. črc 2008 ve 14:52  • Odpověz
Lenni, krásnýýý ... řvu tady u toho, když si to čtu ... dojemný a moc hezky napsaný ...
No a na druhou stranu si říkám, zda toho našeho Danyho vůbec dokážu porodit ... zda budu vědět co a jak, zda to udýchám a tak ... no budu muset ... :sweat_smile: :confused: Už se těším, až to budu mít za sebou, i když věřím, že to vše stojí za to, až dostaneš do náruče miminko ...
20. črc 2008 v 18:03  • Odpověz
A co Jeník, jezdíte už na procházky s kočárkem? A jak to jinak zvládáš? Co kojení, buzení v noci a tak?
20. črc 2008 v 18:04  • Odpověz
Moni, určitě to zvládneš, neboj se toho, ono to jde tak nějak přirozeně, všechno ti říkají i jak máš dýchat, mě to musela porodní asistentka říkat při každé kontrakci a Láda dýchal se mnou, já to zvládla i bez předporodních kurzů a nácviků dýchání :slight_smile:

Ted jsme zrovna přijeli s Jéňou z procházky, jezdíme každý den, dneska máme vzorný dítě, od rána bud po kojení hned usne nebo jenom kouká v postýlce a nebrečí, ale třeba včera večer měl hysterák od 7 až do půlnoci, tak jsem kojila, nosila, přebalovala, manžel nosil, už jsme fakt nevěděli co s ním. Ale to se zatím stalo jen jednou. V noci se zatím budí tak po 3 - 4 hodinách na kojení a pak ho jen položím do postýlky a vytuhne, jen fakt doufám, že mu to vydrží, protože když pláče ve dne, tak ho můžu naložit do kočárku a jet ven, ale v noci je to horší, to nezbývá nic jiného než nosit a houpat.:slight_smile: Jinak jsem docela unavená, ale lepší se to, musím si s malým aspon jednou přes den lehnout a spát. Kojení jde dobře, malej pěkně pije, ale zatím kojím jen v leže v posteli, jak jsem byla zvyklá v porodnici, musíme to natrénovat i nějak jinak. Manžel měl ve čtvrtek a v pátek dovolenou, tak to bylo super, ve dvou to šlo hned líp, ted tu budu na malýho od zítřka opět sama.

Moni a kdy máš přesně termín? A jak ti je? Já vlastně rodila 38tt+6.:slight_smile:
20. črc 2008 v 18:36  • Odpověz
Já mám termín 7.8. a dnes jsem 37tt+3. Myslím, že by to mohlo taky přijít o něco dřív, nebo aspoň doktor říká, že se to vše chystá dobře a že by to nemuselo potom trvat tak dlouho. Teď jsem otevřená volně prý na jeden prst a to CS 5, ale uvidím, může se to zaseknout a ještě budu přenášet.
Jinak už to stojí tak nějak za prd ... spaní jak kdy, někdy čučím do stropu a nemůžu usnout, lítám pořád na wc, no takové ty normální problémy ke konci těhu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale dneska jsme byli s manželem ještě na výletě a bylo to moc fajn, bylo příjemný počásko, tak se to dalo ...

Já se taky trochu bojím toho, až budu doma sama s prckem ... abych nehysterčila a tak :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A co tchýně s tchýnem, už chodí na návštěvy?
20. črc 2008 v 19:07  • Odpověz
Leni, krásný...!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Nevím, jestli už sem ti nechválila nové fotečky, ale každopádně je jeník mimčo k sežrání :grinning: :sunglasses:

Moni, ty fotky s manželem jsou moooc hezký! Hezky si ty poslední dny bez Danýska užij a odpočívej!

Všem přeji krásný nový týden!
20. črc 2008 v 19:55  • Odpověz
Ahoj holky, hlásím návrat z chalupy od Honzových prarodičů, kde jsme se úspěšně pronudili až do dneška..teda předevčírem začaly růst houby,t akže HOnzík by furt v lese, ale jinak to šlo. Udělali jsme si vždycky večer dlouhou hodinovou procházku a pak se nám hezky spalo.

Koukám, že Moni ještě furt 2v1 - jsem si říkala, že byste mi snad některá poslala smsku, kdyby něco.

Leni: Porodní popis super :slight_smile: Užs e bojím :slight_smile: My jsme dneska 34+1, taky se nám to blíží...

Vše dočtu zítra, tak se zatím mějte, jdu zkusit, jestli nám teče teplá, páč jsem smraďoch a půjdu se flákat do hajan... :slight_smile:
20. črc 2008 ve 20:43  • Odpověz
Ahojky Medi, tak to je fajn, že jste si to užili! :wink:
Já kdyby něco, tak mám jenom mobil na tebe uložený ... tak bych písla tobě, ju? :slight_smile:
20. črc 2008 ve 20:53  • Odpověz
Ahojda...:slight_smile:
No jasně Moni, já to rozešlu...mám snad na všechny...teda doufám :wink:
21. črc 2008 v 07:42  • Odpověz
Ahoj holky.

Omlouvám se, že jsem se v pátek tady už nezastavila, ale vůbec jsem nestíhala. :frowning2: Navíc šéfová nám tento týden vyhrožuje na 1-2 dny přesčasy a z toho samozřejmě nadšená nejsem. :rolling_eyes:

lennik: To je krásný jak to popisuješ, jsem se musela držet, abych nebrečela (a to ani nejsem těhotná :grinning: ), nádherně jsi to popsala. Jsi šikula, že jsi to takhle zvládla! :dizzy_face: :wink:

Já vás holky, co už máte porody za sebou stejně obdivuju, to jak to popisujete, mně běhá mráz po zádech a vůbec si to nějak nedokážu představit. :sweat_smile:

monisek: Určitě to zvládneš, neboj. :wink: A vydrž, už se ti to taky blíží... :slight_smile: Jo a k moři se chystáme v září, jen doufám, že to manželovi vyjde - v jeho práci člověk nikdy neví. V práci to klidnější zatím není, je čas dovolených, tak tu skoro nikdy nejsme v plném počtu a nový človíček jako posila přijde až tak za 2 týdny. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confounded:

mysojc: No a našli jste hodně hub? My chtěli jít o víkendu mrknout do lesa a něco nasbírat, ale manžela bolí poslední nohy z hokejbalu, tak jsme radši relaxovali. :sweat_smile:

No tak já jdu makat, pokusím se tu zastavit ještě během dne, ale nic neslibuju... :sweat_smile:
21. črc 2008 v 07:47  • Odpověz
Teda holky, než jsem to přečetla..to jste toho zase nažvanily...obludky :slight_smile:

hermi: Ta slečna z BRMS je fakt hustá...ale co naděláš, lidma nazatopíš...My se hádali s Honzovým dědou...nebo teda spíš H. o víře a církvi...furt vykřikovla, že nechápe, proč vzdělaný lidi věřej takovýmu bludu atd...no,voják z povolání a příznivec KSČM...nešlo s ním hnout...
Jinak jsem taky čakal, tže se těšíš na miminko :wink:

míšo: Doufám,že to s taťkou dopadne dobře a moc držím palce...kdybys chtěla karty nebo tak něco, řekni si ( vidíte to, nechodím do kostela, můžu si čarovat, jak se mi zachce i když se mi taky líbí, jak se lidi křižujou :grinning: :grinning: )Jinak na diplomku mrknem, neboj.
No a FiNel mě teda dostal :grinning: :grinning: a šampon na morče taky..trocha humoru po ránu ;.-)

moni: Držím palce, aby všechno klapalo, aby ses hezky otvírala a abyste nemuseli sprontovat do porodnice a vše šlo hladce...Jinak jsem se chtěla kouknout na fotky, ale nenašla jsem je..tys je promázla, co?

amorous: No, rosty, teda spíš začínaly a rostly jen pravý hříbky,takže bych řekla, že v lesích, kde nerostou je zatím houbeles a ne houbičky...Ale měli jsme jich docela dost, poměrně jsem se u čištění vyřádila :-/

petru: Hele, kašli na břicho a jiný věci...jsi veliká, máš prostě jinou kostru než ty drobečci jako je Léňa nebo Míša a hubeňouři jako je Moni.. ( o statních se nezmiňuji, páč nejsou těhotný a nemaj nárok.. :grinning: Hermi, kdyby sis pospíšila, tak tě tam klidně připíšu :wink:) Já jsem menší a tlustší a lámu si s tím hlavu??? No jo, trochu jo, ale zas tak moc nee...Někteří muži mají rádi prostorově výrazné ženy...holt :slight_smile:

leni: Máte šlaďouška. Přece by tě nebavilo, kdyby jen koukal a vůbec nebrečel, co by to bylo za miminko? Aspoň to máš se vším všudy... :grinning: Už se teda skoro tý naší Andule nemůžu dočkat...

jaji: Portské po ránu, to je mi teda zhůvěřilost. Jééé já bych si včera bývala taaaak ráda dala bílý víno. Švagr s přítelkyní byli ve Francii a přivezli pršut a nějakej mňam sýr...takovej ten tvrdej s voskovaným papírem na straně...a k to mu mi taaak chybělo to víno...ale nemělo cenu otvírat flašku...jen pro mě.. :cry:
21. črc 2008 v 08:18  • Odpověz
trošku románek, co? No jo, tak si zase za odměnu počtěte vy :grinning:
21. črc 2008 v 08:19  • Odpověz
Jo, Míšo, kojící polštář mám (teda máme 2, jeden pro H, na spaní) z Tesca za 499,- a jsou super!!! :wink:
21. črc 2008 v 08:29  • Odpověz
ahoj holky :wink:
Medi, ty nás ale zásobuješ :grinning: to je v pořádku a tak to má být - tak to jste měli vyloženě odpočinkovej týden co? a co dělá Andulka naše?

hele a moc mi karty nenabízej, nebo se mě nezbavíš - minule byly hodně zajímavý a je fakt, že když něco nebylo OK, vzpoměla jsem si na to a pomohlo to - ale říkám si, že takhle pěkný už mi vyjít nemůžou.... ale to víš že bych chtěla ohledně taťky a taky ohledně FiNela - jsem blíženec a tedy zvědavka největší :grinning:

Leni, moc krásně popsané - a holky, zvládneme to všechny!!!!
Moni, to je fajn, že se takhle postupně připravuješ.... a co nevidět už bude Daneček na světě...

já o víkendu nakupovala - v Zaře jsem si koupila dvoje těhukalhoty - jedny jakoby džíny ale takový hnědošedý a jedny černý společenský - no, uvidím, zda mi v prosinci budou.... na promoci...

Medi a dík za diplomku, poslala jsem to vedoucí a uvidim, co mi řekne, mezitim dodělám literaturu a přílohy a jeslti to scvhálí, budeme tisknout a pak to nechám svázat - ještě nevím kde, případné tipy ocením :grinning:
21. črc 2008 v 09:33  • Odpověz
jo a ještě v té Zaře jsem si koupila bundu - a vše dohromady za 1200 :grinning: - paráda - i kdyby mi to pak nebylo, jeslti mi vyroste zadek, tak mám smůlu - tak to prodám :wink:

no a tchýně mi půjčila knížku, prý je úžasná, tak jsem jí večer začala číst a ráno jsem se vzbudila a vstala až teď.... měla pravdu, je to fakt úžasná knížka!
21. črc 2008 v 09:35  • Odpověz
21. črc 2008 v 09:37  • Odpověz
Alčo, jsi na příjmu? abychom se dohodly.... případně ti za chvilku zavolám :wink:
21. črc 2008 v 09:38  • Odpověz
míšo: Andulka je hodná, v noci spí, takže já se budím jen na záchd :slight_smile:
S kartama se rozhodni...taky to můžu zkusit a nic ti neříct...kdyby to bylo blbý :wink:
21. črc 2008 v 10:00  • Odpověz
Medi, tak to je fajn, že ta holčička "naše" je takhle na maminku hodná - se těším, jak bude vypadat, přeci jen první holčička.... :wink:
hele tak jo - tak první bezelstná - jak to je s tím FiNelem? :grinning:
21. črc 2008 v 10:02  • Odpověz
hele...na to musí být klid, ale já na ně merknu, hnedle, jak bude, ju? Za chvíli mi totiž dorazí MM a bude chtít PC...tak si ho musím užít...
21. črc 2008 v 10:15  • Odpověz
no fuj to jsem se přežrala - udělaal jsem si smaženice a ktomu kopec zeleniny a toust a je mi zle ...
21. črc 2008 ve 12:01  • Odpověz
holky to je děs, já to asi musím dočíst nebo co..... nevim, jestli je to tím, že jsem dlouho niic nečetla a nebo ta knížka je fakt tak super a nebo kombinace všeho, ale nemůžu se od toho odtrhnout - ale asi bych měla :grinning: dokončení diplomky nepočká
21. črc 2008 v 15:01  • Odpověz
Míšo :grinning: to znám, když se člověk nemůže odtrhnout od knížky...co jsem byla na VŠ, tak jsem stěží za těch 5 a půl roku přečetla tři knížky a te´d už čtu asi tak desátou...a podotýkám, že ty dva měsíce co jsme měli v práci makačku, jsem moc nečetla... (vim, že tu jsou jiní borci, ale pro mě je to mega výkon, tolik knížek... :sunglasses: :dizzy_face: )
Jo a taky jsem se dneska přežrala - měla jsem kachýnku se zelím a s knedlíčkem :sunglasses: mňam :sunglasses:

Medi, máš moc hezkou tu novou fotečku v albu! to je dobře, že je Ančí na tebe hodná! A taky jsem moc zvědavá, jak bude "naše" první holčička vypadat...
21. črc 2008 v 15:49  • Odpověz
protože jsem šmíralka obecná, tak jsem vyšmírovala a musím prásknout, že Léňa zrovna dává fotečky Jéni na ten jejich web....jsou tam i nějaké co tady (zatím) nejsou a jsou tedy krásný!
:dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
21. črc 2008 v 15:52  • Odpověz
ha Alčo, hoď sem link :grinning:
hlásím se také ke šmírákům a chci ty fotky vidět nejlépe hned :grinning:

tak jsem odložila knihu, jakože jdu něco dělat - luxovat - a vysavač nefunguje - před týdnem jsme vyhodili ruční vysavač, který se nám rozbil, minulý týden fén a teď tenhle asi už mě klepne!!!§ a to všechno bylo těsně po záruce těch věcí, u fénu v záruce, ale den před rozbitím jsem vyhodila difusér s tím, že ho nebudu potřebovat a bez toho mi to do reklamace nevezmou
tak jdu raději zase číst

ale pak už půjdu dodělat tu diplomku :wink:
21. črc 2008 v 16:19  • Odpověz
Medi vyznáte se taky dobře v citování literatury v seznamu literatury? bo tam mám nějaké potíže s různým sborníkama a tak - jestli jo, tak dej vědět, dík :wink:
21. črc 2008 v 19:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.