• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Květňačky 2007 z BRMS a jejich miminka

(Zamčená)
30. března 2010 
Medi, tak jak dopadly naušničky? to vám brutálně závidím, já už měla připravené po mě :cry:
holky, ten sraz toho 22. platí? já učím dopoledne, takže odpo mám celé volné!!!!!!!!!!!!!!!! by mohla přijet i Monča ne? má to tak stejně daleko jako já - Moni, nešlo by to? klidně by mohl jít Martin s mým Tomem třeba na squash nebo do hospody nebo tak... aby tam "nestrádal" :wink:

Petru, díky za link k tomu ergu, pročtu to... fakt mám chuť do něj jít - i za ty prachy, to už nás nezabije - dneska jsem dala jen za povlečení a věci do postýlky přes 3 tisíce, tak co...

Amorous, no konečně!!!! jsme si už dělaly starosti... tak jsem ráda, že jsi OK a koukej zavítat častěji..

kdepak máme dneska Leníka?

já jedu zítra do Práglu - učím na výcviku... to bude hukot, po 5 měsících!!!
31. říj 2008 ve 12:34  • Odpověz
ahoj holky!!!
dneska jsem měla budíček ve 4:50, ale prostě jsem ho nezvala z postýlky a usnula jsem :slight_smile: a spal do 7, což je supeeer! ale asi to každý den nepůjde, někdy docela vyvádí a je už fakt v tich 5 vyspanej. Ale díky Jéňo aspon za dnešek! :grinning:

Petru, od kdy se může nosit to ergo? já nevím, jestli už jsem se tě na to neptala, ale máme ho doma od sousedky půjceny, ale prijde mi, ze dite musí držet hlavičku.mrknu se na ten link.

Já mám dneska doma ukňouránka, chce pořád nosit, ted jsem ho šoupla na chvilku do postýlky na kolotoč, ale už se tam vzteká.

Amorous ahooooj!! to jsme rádi, že jsi se ukázala! to je dobře, že jste si dovolenou užili, muselo to byt supr!
:wink:

Míšo, tak si to zítra užij (teda jestli je co, ale asi jo ne?) Ty peníze za věci na minčo lítaj co?

Medi, my jsme byli včera jen na kalmetizaci - kontrole jizvičky po očkování, taky nás očkovali v porodnici. Snad jste dnes přežily s Andulkou to očkování a moc nebrečela. Tak nám jí pěkně vyfoť, jaká je to fešanda!!

Petru,už třetí zub jo? no paráda! a co při kojení, nevadí to?

Když by mohla přijet na sraz i Monča, tak to by bylo moc fajn. Holky já ted nevím, jestli to bude moct být u nás, jestli nebudeme muset balit před tím stěhováním, obávám se že jo.....
31. říj 2008 ve 12:55  • Odpověz
Leni, tak to je fajn, že ses mohla trošku víc prospat
to ergo je právě i pro novorozence, pokud tam máš tu novorozeneckou vložku - takže bych do toho chtěla jít...

a sraz může být kdekoliv, pro mě za mě klidně i v té pizzerce.. tak si nedělej starosti...

já jdu spát a pak budu volat ohledně výměny autosedačky, tak pak poreferuju, jak jsem dopadla, tak držte palce!
31. říj 2008 ve 13:02  • Odpověz
ahoj kočky,

moc nestíhám, tak vás jdu jen pozdravit! Mějte prima víkend!

Leni, to je super s tím bytem!
31. říj 2008 ve 14:45  • Odpověz
autor
lennik : Ergo je od narozeni, pokud mas novorozeneckou vlozku. Ja mela pucenej babyvak a v ty dobe jsem o Ergu jeste nevedela, ale jinak bych tu vlozku koupila. Tak jak Tondu nosime my je to od 4 mesicu, ale spis bych se ridila tim udrzenim hlavicky. My v nem Tondu zacli nosit nejak kolem toho ctvrteho mesice, driv ne.
Ted uz ho brzo zkusim nosit na zadech. Muze se to od 6 mesicu a kdyz ho mam ve predu, tak me fakt boli dost kostrc (chci jit na ortopedii, protoze jsem si fakt musela v tehu nebo pri porodu necim hnout :frowning2: )

zuby pri kojeni zatim nevadi :slight_smile: pred ty spodni dava jazyk a ten treti jeste neni tak vylezlej jako ty spodni...

jestli bude sraz 22.11. jinde nez u nekoho doma, tak by to chtelo tu pizzerku zarezervovat. Mely jsme tam mit vcera sraz s holkama ze stredni (asi 6 matek a nekolik deti) a na rezervaci den predem uz bylo pozde.

klidne to tam bloknu. Sraz by klidne mohl byt i u nas, ale obavam se, ze je tu malo mista a kocarky by museli byt na chodbe (ale dali by se zamknout zamkem na kolo)
tak to rozhodnete.

Stani a spol....a co teda jeste predsraz pristi stredu ? V te pizzerce ....

Moni by mohla dojet, to by bylo super.

Medi : co satek ? Uz jste ho pouzili ? A jak jsi spokojena ?
31. říj 2008 v 15:01  • Odpověz
autor
od vcerejska mam novej mobil. mela jsem ho dostat k vanocum, ale ten muj starej se total znicil (za pomoci Tondy a netere) a tak jsem dala ten starej Tondovi, kdyz po nem tak lacni...a vite co ? Ted zuzle penovy puzzle a mobil mu je sumak....

jako kdybych mu ho nedala dobrovolne, tak ho vyzaduje jako blazen a kdyz mu ho dam, tak nezajem :angry: :grinning:

posledni tyden zase hodne keca...rika krasne slabiky...a u jidla ham a ňam...nemuzu si pomoct, ale mam pocit, ze uz je to cilene...nevim...breznacky rikaj, ze uz jim deti rikaji mama a tata cilene, tak treba jo.

no ale to jak porad jede : ba ba ba pa pa pa...a u toho hrozne roztomile vtahuje rty...fakt se bavim...
ja myslim, ze druhy pulrok zivota ditete je absolutne nejsladsi obdobi.... :dizzy_face:

i kdyz, vcera na tom srazu mela jedna spoluzacka holcicku rok a mesic a byla desne k sezrani...uplne jsem se natesila az bude Tondovi rok...sice je to zahul na hlidani, ale ty deti jsou v roce taky desne k sezrani. ta holcicka krasne znakovala (taky to Tondu ucim, ale jeste je malej na to, aby byla odezva) a ta holcicka me utvrdila v tom, ze je znakovani super...

koho by to zajimalo, tak ja cerpam info tady :http://www.babysigns.cz/

nekomu to pride jako blbost a zbytecnost, ale myslim, zze kdyz si lidi udelaji cas si o tom neco precist, tak to alespon nebudou kritizovat , kdyz uz nebudou mit chut to taky delat...
:dizzy_face:
31. říj 2008 v 15:11  • Odpověz
Petru mě se znakování taky líbí, chci to pak načíst a jít do toho... :wink:
31. říj 2008 v 15:17  • Odpověz
autor
jo a vcera me poprve trochu mrzelo ze Tonik neni holcicka...bylo tam asi 6 kluku, ruznyho veku a dve holcicky ( ta rocni a pak uplne cerstva).....
no a kluci celou dobu řadili, honili se, delali kraviny, kazdou chvili si ublizili (samy sobe pri hre) a ta rocni holcicka sedela v klidu u knizky a znakovala zviratka....sice tam nebyl na srovnani zadnej rocni chlapecek, ale myslim, ze holcicky jsou proste klidnejsi a vic je bavi knizky a ukazovat zviratka a basnicky atak...
rada bych se pletla, protoze se dost tesim, az si s Tondou budu cist a on na to bude reagovat jinak, nez ze bude do knizky mlatit a ozuzlavat ji...hrozne by se mi libilo mit dite, ktery dokaze byt chvili v klidu, "cist si " a delat zvuky zviratek apod...a mam obavy, ze na to kluci moc nejsou... :frowning2:
31. říj 2008 v 15:19  • Odpověz
Petru, nestraš :frowning2: :grinning:
Sandra je holčička a u knížek taky nevydrží, asi záleží na povaze dítěte a vůbec, jak ho k tomu vedeš... já taky doufám v to dítko, který si bude číst a pročte celou dětskou knihovnu jako já s manželem... ale třeba na to nebude a bude řádit s autíčkama, ale řádit a rozbíjet věci ho nenechám, to nesnášim
31. říj 2008 v 15:21  • Odpověz
autor
Míšo : přesně....desi me predstava ditete, co vsechno nici, porad si hraje na vojaky, policajty...na bouracky apod...
jako zakazovat mu to nebudu...pokud teda nebude moc agresivni pri svych hrach....ale rikat mu, nehraj si na policajta, ale pod si cist..by asi nikam nevedlo... :sweat_smile: :grinning:

Míšo, naši kluci proste budou cist a basta a to dobrovolne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :grinning:
31. říj 2008 v 15:25  • Odpověz
autor
jako vetsi deti ktery ctou jsou dneska podle me docela vyjimka...takze kdyz by Tonda cetl povazovala bych to za zazrak...
pro zacatek se spokojim s tim, kdyz bude ochoten se mnou prohlizet leporela a ukazovat na obrazky apod...
to bych si moc prala...
31. říj 2008 v 15:27  • Odpověz
autor
asi uz bych mela s tema knizkama nejak pohnout, moc mu je neukazuju, kdyz je porad jen cpe do pusy a mlati do nich, ale chci aby si na ne zvyknul uz ted....protoze zatim je spis dite, co ho nejvic bavi necim do neceho mlatit...nastesti to ted delaj skoro vsechny deti (v breznatkach), i holcicky...tak to je snad jen nejaky obdobi...
jako kdyz treba mlati do klavesnice, tak si fakt rikam, ze ho to musi prece dost bolet....
31. říj 2008 v 15:29  • Odpověz
to mlácení je asi normální ne? ted mají potřebu bouchat, baví je to :slight_smile:
já doufám, že číst bude, budeme se snažit ho k tomu vést - geneticky to má předurčené, tak snad číst bude :grinning:
no uvidíme, jací budou za pár let...
co budete dělat o víkendu? jo a hlídali teda dneska tchánovci? mluvila jsi o pátku...
jaký máš ten nový mobil?
31. říj 2008 v 15:33  • Odpověz
holky kdyz jste u toho, s čím si hrají kluci, tak ségry syn měl šílený záliby, ale hrozně srandovní, nejdřív měl dinosaury, měl jich hrozně moc a pořád je tahal s sebou v krabičce a hrál si s nima, pak bylo období "Zoro", museli jsme mu ušít takovej černej plášt a škrabošku a pořád v tom lítal, za páskem měl meče, jeden mu nestačil, měl asi čtyři, tak se vždycky někde zaseknul ve dveřích, bylo to strašně vtipný. Já když jsem hlídala děti v anglii, tak jsem radši "mečovala" s tim klukem než si hrála s panenkama s tou holčičkou, vůbec mě ty klučičí hry víc baví.:slight_smile: ale čtení bych v něm taky chtěla podporovat a učit ho na knížky, ted už hodně "čteme", máme asi 5 černobílých knížek a hrozně ho to baví.
Znakování chci Jendu taky naučit, ted už děláme papat a spinkat, teda dělám já a on kouká, já už jsem znakovat učila tu holčičku v anglii, ale ta byla autistická, tak tu jsme učili ve 3 letech komunikovat. Já si myslím, že je to pro děti super, naučí se dřív komunikovat s rodičema a odpadá taková ta frustrace, že chtějí něco říct a ještě neví jak.
31. říj 2008 v 15:42  • Odpověz
Leni, tak to já teda na meče a jakékoliv zbraně vůbec nejsem... :(
dají se sehnat ty černobílé knížky někde tady? moc ráda bych nějakou, ale vůbec jsem je nikde neviděla.. :(
31. říj 2008 v 15:50  • Odpověz
autor
leni : me taky klucici hry nevadi...bavi me jak panenky, tak i ten Zoro by me bavil...ale mam hruzu z pistoli a takovych tech destruktivnich her...

synovec ma zrovna ted docela dlouhe obdobi dinosauru a draku....nejradsi ma ty, ktery mam otevrenou tlamu, zuby a muzou neco nebo nekoho sezrat :sweat_smile:
31. říj 2008 v 15:54  • Odpověz
autor
Míšo : jo jo tchanovci hlidali...Tonik celou dobu spal, pac to bylo po obede a kdyz se probudil, tak se na ne smal...tak jsem rada...

Bohuzel ted nemuzu najit krabicku od mobilu, ale mam zase Nokii, jen zase o neco lepsi nez jsem mela pred tim, ale urcite ne neco extra. Stala kolem 3 tis. a urcite je spousta lepsich...ja na mobily moc narocna nejsem, ale ted uz jsem chtela mit s MP3 a mit moznost vyzvaneni pisnicek ktery mam rada....

je holky, to mam radost, ze chcete taky znakovat....obcas ve svem okoli slysim, ze jsem divna..a ze je to zbytecny a ze tim chudaka dite prehlcuju atak...a ze kazda mama prece svemu diteti rozumi apod....nechapu, proc si o tom lidi neco neprectou nez zacnou kritizovat....ale to je tak vzdycky , kdyz se objevi neco novyho...

ja si naopak myslim, ze to je pro deti prinos nez zeby jim to jejich hlavinku nejak zbytecne zaneprazdnovalo...

to si pak nase deti krasne pokecaj, az bude nekdy sraz, az budou vetsi...to bude super...
a taky si budeme moct vzajemne radit a sdelovat uspechy....

ja ukazuju : papat, mama, tata a svetlo....vic pry nema ted smysl...ze to jeste nezvlada vstrebat a vic znaku si nema sanci zapamatovat...se tesim, az budu znakovat zviratka tak...

jsem byla fakt nadsena z ty holcicky vcera...takovej drobek malej, pekne uz tapala a krasne ukazovala : ptacka, pejska, kocicku, jeste atd atd....
31. říj 2008 v 16:07  • Odpověz
Petru, myslim, že si dítko hlavičku zaneřádit nenechá :slight_smile:, takže si vezme, co chce... to by potom nemohly existovat ty nejrůznější značky na tříbení jednotlivých smyslů - a znakování narozdíl od některých těchto nesmyslů podle mě smysl má ..

na mobily si taky nepotrpím, mám kritérium napsat sms a zavolat a budík a diář, to je vše
31. říj 2008 v 16:10  • Odpověz
autor
Míšo : jo jo...znakovani smysl ma....nejak jsem se nedostala na kurz, tak jsem si koupila ty nabizene veci na Babysing jakoze budu samouk a fakt me to nadchlo. nebduu do toho Tondu nejak nutit..jako treba ucit h hodne slov najednou atak...proste pozvolna a aby to pro nej byla zabava.....

s mobilem to mam podobne, ani fotak bych tam mit nemusela...ale to vyzvaneni formou pisnicek, ktery mam rada se mi dooost libi.... :dizzy_face:
31. říj 2008 v 16:23  • Odpověz
Petru, tkaže oni jsou na to nějaké kurzy? a co sis všechno objednala?
31. říj 2008 v 16:25  • Odpověz
autor
sem Tondovi (nebo spis sobe :grinning: ) koupila dvoj CD Raduzy, kde vypravi pohadky a proklada to detskejma pisnickama (co slozila), ktery souvisi s tema pohadkama...je to uuuuuuuuuuuzasny.....
31. říj 2008 v 16:27  • Odpověz
fakt? a co ti říká plagiátorství? :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. říj 2008 v 16:28  • Odpověz
autor
Míšo : 22.11 to máš :wink:

koukni na ten web, tam je info o kurzech a o materialech...ty jsou kdyz pujdes na kurz soucasti kurzu.
no ja usoudila, ze to, co by mi tam rekli se doctu v te knizce nebo na webu a znaky muzu ucit taky sama...v materialech je DVD se stovkou znaku a pak obrazkovy tahaky atak...
chtela jsem jit na kurz, ale Tonik byl na to jeste malej a pani se mi navic neozvala, do jednoho jsem se i tak chtela prihlasit...
ja myslim, ze kurz neni nutnej...

dve holky v breznackach o nem taky uvazuji a asi 4 chceme znakovat...zrovna ty, se kterymi se vidam, takze dalsi znakujici mimina...supeer.
31. říj 2008 v 17:03  • Odpověz
autor
ty pohadky jsou taky od Raduzy a jsou fakt vtipny...jsou trochu zmodernizovany na soucasnost a je to fakt sranda. myslim, ze az bude Tonda vetsi, ze se mu to bude libit a bude znat nejaky hlasky zpameti...jako my zname Cimrmany..U netere a synovce vidim, jakou maj deti neuveritelnou pamet.
31. říj 2008 v 17:05  • Odpověz
autor
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vReferer=&vImageID=2008582#navigator

se fakt bavim...nechapu, proc nekdo dava sponky a gumicky miminu, ktery je skoro plesaty.... :grinning:
a mezi nama, neni az tak desne krasna jak si maminka mysli....zarekla jsem se, ze uz do toho alba nepolezu, at se mi nedela zle, ale nevydrzela jsem to... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. říj 2008 v 17:11  • Odpověz
Ahoj holky,

hlásím novinku. Máme net!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :dizzy_face:
Dneska večer tu byl Petrův kamarád a zapojil nám ho. Snad bude fungovat. :dizzy_face: Jen teda nevím, jak teď doma něco udělám, když budu ve volných chvílích na netu. :grinning: Navíc se chci podívat na spoustu věcí, co jsem pořád odkládala, až budeme mít net, odpovědět na maily,... Asi se teď s Petrem budeme prát o net. A chudák Mišák. :slight_smile:
Petr byl vyprovodit toho kamaráda a smál se mi, když se vrátil, a já už byla tady u vás. :grinning:

Leni, Mišák dnes taky vstával v 5h, ale i když se po jídle dost vrtěl, naštěstí ještě usnul asi do 6:40. Měla jsem ho u sebe, tak jsem se bála pohnout, aby se moc neprobral. :slight_smile:
Ten byt vypadá fakt skvěle. :dizzy_face:

Petru, mohla bych taky poprosit ta CD? Vypadá to dobře, jak to popisuješ. :dizzy_face:
O znakování jsem slyšela, ale zatím jsem o tom nepřemýšlela. Budu se na to muset pořádně podívat. Ale na vývěskách na Suchdole jsem zrovna viděla letáky na kurz, tak si to při procházce musím pořádně přečíst. :dizzy_face:

Amorous, to je dobře, že jsi v pořádku, už jsem se o tebe taky bála.

Jak píšete o těch hračkách, tak taky doufám, že Mišák nebude mít jako hlavní zábavu zbraně,... to se mi nelíbí, vůbec všechno, co se týká násilí. No a s knížkama uvidíme, určitě mu chci číst, i když přiznávám, že třeba ve škole jsem toho moc nepřečetla.
Mišák má teď taky období, kdy mlátí hračkama nebo i jen tak rukou. :slight_smile:
A ten 1. zoubek už kouká - horní hrana a už je cítit kousek druhýho. :slight_smile:

Pro srazík příští týden jsem. Chci zase Mišáka někam vyvézt. Doma se mi dost často vzteká. Tam sice asi bude taky, ale aspoň na to nebudu "sama". A třeba ho bude zajímat nový prostředí. V MHD je to jak kdy. Někdy křičí, ale prostě si ostatních lidí nevšímám.
A ten srazík 22. může být klidně u nás, ale holt je to pro vás trochu z ruky.

Petr už mě vyhazuje a taky musím jít spát, abych ráno zvládla Mišáka. Ale snad tu teď budu častěji. :dizzy_face:
Papa a dobrou noc. :slight_smile:
31. říj 2008 ve 22:09  • Odpověz
jé Stáni,t o je bezva, že máte net! tak snad tu budeš častěji :slight_smile:

jinak jsem dala po 5ti týdnech fotky z 3D do alba, tak se můžete mrknout na toho našeho opičáka, kterej mě zrovna dneska celý večer kope do žeber - fakt prima zábava :confounded: :grinning:
31. říj 2008 ve 22:21  • Odpověz
autor
Míšo : fotky z 3 D jsou uzasny...fakt je mate moc vydareny. Filípek je fešák :slight_smile:

Stáno : jéééétak hura....jdu bouchnout sampano, ze uz mas net....tak snad tu nebudes moc casto sama, kdyz uz te to stalo takove nervy....

holky, ten Tonda uz je peknej rarach...brzy uz dam zatarasy na skrinky....smejdi po celem byte a ke vsemu si kleka, aby byl vejs. Nevim, jestli jsem vam ukazovala fotku z kleceni....http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2026976&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F

jestli jsem vam ji ukazovala, tak se omlouvam. Mam chaos v tom co pisu atak tady a co u breznacek.
Takze takhle kelci skoro u vseho, kde zrovna kramari...uz je to fakt maly dite a zadne miminko...a do toho ty jeho tri zuby...no je to sranda....tohle je fakt nejhezci obdobi, tedy alespon pro me...i kdyz uz se clovek musi vic hejbat, aby ho uhlidal...ale me pohyb jedine prospeje...
1. lis 2008 v 09:59  • Odpověz
autor
stano : a co teda pristi stredu v te pizzerce na Palmovce ? A kdo se prida, ten se prida....

toho 22.11. bych k tobe klidne dojela a na cestu zpatky bych si treba objednala Frantiska..
uvidime, co na to jiny holky....Je fakt, ze pokud to bude jakoze predvanocni setkani, tak by bylo fajn byt nekde jen my a ne v chaosu, kde je dalsich tisic matek a deti....
1. lis 2008 v 10:02  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem zas po nějaké době nakoukla a koukám, že chcete hubnout. Teda asi ne všechny, že? No nedá mi to. Tady jsou moje fotky - první je rok asi 2003 a druhá 2005. Rozdíl je asi 21 kg. Já necvičila, ale začala jsem jíst a přestala žrát. :grinning: :grinning: Počítala jsem kolarie a za 20 měsíců jsem takto zhubla. Možná kdybych cvičila, tak by těch kil bylo víc a nebo rychleji pryč. Tak hubnutí zdar, člověk se musí zdravě n.srat a pak to jde. :grinning: :grinning: :grinning:
Jo ta fotka: http://www.beremese.cz/album/view.php?vImageID=2038315&vReferer=
Ahoj Romča
1. lis 2008 v 10:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.