• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2011 :-)

(Zamčená)
9. března 2011 
Ahoj všechny zainteresované :slight_smile:

Rozhodla jsem se založit diskusi pro ty, které hodlají se snažením začít "po Novém roce" nebo tak nějak kolem :slight_smile: Pro mě to bude teda už druhé snažení, původně jsme začali už loni na podzim, ale nějak to nešlo, objevily se nějaké zdravotní problémy, já jsem na jaře navíc nastoupila do nové (té vysněné) práce, tak jsme snažení odložili. Jenže mimi nálady jsou už zase tu a z původního předpokladu "jaro 2011" se pomalu přesouváme a teď jsme na termínu "po Vánocích".

Takže vy, co jste na tom tak nějak podobně, hurá sem, ať můžeme rozjet plodnou diskusi :wink:
4. zář 2010 v 16:00  • Odpověz
autor
Teeeda, já myslela, že se tu některá nejde....
5. zář 2010 v 08:33  • Odpověz
@jessika ahoj,tak se k Tobě přidávám :slight_smile: Sice se už skoro dva měsíce snažíme,ale dnes mi bylo řečeno,že bych kvůli zdrav.problémům měla počkat do Vánoc :unamused: Takže pokud už není "zaděláno", budeme to muset odložit.... Myslím si ale, že čekat až do Vánoc nevydržím :grinning:
6. zář 2010 ve 20:25  • Odpověz
Také se k vám přidávám. Chceme se začít snažit v listopadu nebo prosinci, ale podzimní diskuse je nějaká soukromá, tak se přidávám k vám holky.
6. zář 2010 ve 21:50  • Odpověz
ahoj :slight_smile: no,hlavně všude už jsou diskuse rozjetý, takže jsem ráda, že se tady otevřela úplně nová :wink: chci se zeptat,berete už nějaké vitamíny (např.kys.listovou)? a nevíte, zda se může užívat dlouhodobě? už od června poctivě každý den beru calibrum babyplan, jenže když teď musím ještě nějakou dobu čekat, nevím zda je přestat brát nebo pokračovat :fearful:
6. zář 2010 ve 22:01  • Odpověz
autor
@martankas no vidíš, listovka, úplně jsem na ní zapomněla. brát jí budu, určitě, brala jsem jí i loni a v zimě, pak jsem jí vysadila, když jsme mimi odložili...
Podle toho, co mi říkali doktoři i holky na koníkovi, tak babyplan by se ani neměl každý den. hlavně, když třebabereš i listovku. už v samotném babyplanu je myslím 200% DDD. prý tak obden. ale listíovka samotná nic nezkazí :slight_smile:

Jinka Vás vítám v téhle diskusi. Já chodím ještě na jednu, soukromou, ale tam už holky rodí, první porodila dokonce před třemi měsíci a já se tam začínám tam začínám ztrácet. Ale jinak holky tam jsou super! Třeba se tu taky sejde dobrá parta, která bude sdílet moje aktuální strasti :wink:

6. zář 2010 ve 23:29  • Odpověz
ahojte, mozem sa pridat? ja budem mat v maji svadbu a tak by sme chceli zacat so snazenim az tak tesne pred nou ale ja som v takom stave ze uz by som teraz najradsej rodila :grinning: uz sa neviem dockat ked uz budem moct konecne vysadit tie hnusne tabletky :slight_smile:
7. zář 2010 v 08:01  • Odpověz
@jessika aha,tak to jsem nevěděla,že by se mělo jen ob den... jím jen ten babyplan,listovku samotnou na víc ne... můžu se zeptat,proč Ti odložili mimi? u mě je to kvůli zádům....před rokem jsem byla na operaci s vyhřezlou ploténkou. řekli mi,že po roce už byhc mohla otěhotnět. jenže včera jsem byla na kontrole u neuroložky a ta mi předepsala další rehabilitace. Mám prý radši do Vánoc počkat,abych ty záda měla ok. Ale kdybych prý otěhotněla teď, nevadí to :slight_smile: Vidím to tak,že dorehabilituju (cca 1-2 měsíce)a budem pokračovat ve snažení :wink:

@monula535 Ahoj, vítej :slight_smile: ke svatbě gratuluju!!! už probíhají přípravy? My měli svatbu na konci července. Prášky jsem vysadila už koncem května,že se začnem snažit už před svatbou,ale pak jsme usoudili,že bude lepší nechat to až po ní :slight_smile: jsem docela nervák, takže bych byla nerada,kdyby to miminku ublížilo :slight_smile:
7. zář 2010 v 11:55  • Odpověz
ahoj holky,
přidávám se mezi vás ! Po vánocích se chceme s manželem pokusit o druhé miminko. Ve svém okolí mám teď docela dost párů, co se jim druhé nedaří, tak snad to u nás bude v pohodě... :wink: i když na první jsme si také pár měsíců počkali. Tak si radši dáváme trochu předstih.
Holky, půjdete na to snažení úplně přirozeně nebo trochu "pomůžete" - myslím tím např. měření bazální teploty, kontrola hlenu, ovulační testy, atd ... ???
7. zář 2010 v 16:32  •  2 děti  • Odpověz
Ahojky,tak bych se taky mezi vás přidala :slight_smile: Chtěli bysme se okolo Vánoc začít snažit o druhého prcka a, tak jsem ráda, že tato diskuze vznikla
7. zář 2010 v 16:46  • Odpověz
@blueapple asi bysme šli jako u prvního mimi úplně přirozeně
7. zář 2010 v 16:47  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile: no,my jsme si taky říkali,že tomu necháme volný průběh, že na to nebudem myslet,ale to jaksi nejde :sunglasses: tento měsíc jsem si akorát ohlídala plodné dny (mám relativně pravidelnou MS), tak uvidíme, jestli se zadařilo :grinning: i když myslím si,že ne, žádné změny na sobě nepozoruju...takže nás kolem Vánoc bude čekat další kolo snažení. ze začátku si také nechci kupovat žádné testy, ani si měřit teplotu...to by mě ještě víc stresovalo :slight_smile:
7. zář 2010 v 17:07  • Odpověz
autor
No, já jsem díky stresu v práci ztratila ovulaci a maželovi vyšel sost špatně spermiogram. Ale po 4 měsícíh šel na kontrolní a ten už byl super! No a protože to vypadalo, že to hned nepůjde, tak jsem změnila práci. No a teď mám vysněnou práci (od května), tak jsem si řekla, že když už jsme to odložili, tak to necháme odložená a hupsnem na to po Novém roce. :slight_smile:

Jinak vítám všechny nově příchozí :wink:
7. zář 2010 v 17:10  • Odpověz
@jessika no, stres v práci je děs, já jsem ho měla v práci taky, a kvůli tomu mě pak dost zlobil žlučník, krterej musel dva měsíce po porodu pryč :confounded:
7. zář 2010 v 17:26  • Odpověz
Psychika umí divy. A stres je celkem spolehlivá antikoncepce :unamused:
Já mám bohužel naprosto nepravidelnou MS, takže kdy mám ovulaci, to je ve hvězdách.
To chce sexovat obden, ale to jde při snažení o první mimi, teď si to neumím představit, často večer padnu a jakmile malého uspím, jdu spát také a na nic jiného než na spaní nemám pomyšlení :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. zář 2010 v 17:47  •  2 děti  • Odpověz
@blueapple sice dítě ještě nemám,ale naprosto to chápu :wink: za jak dlouho se vám povedlo první miminko? a kupovala jsi si např. ty testy apod.?
7. zář 2010 v 17:57  • Odpověz
@blueapple jéje to znám :grinning: , usínání s prckem, my ještě na noc kojíme, takže u toho spolehlivě zabereme obě :grinning:
7. zář 2010 v 18:04  • Odpověz
@martankas
zadělat na první mimi nám trvalo 5 měsíců, možná právě kvůli mé nepravidelné MS, nechali jsme to čistě na přírodě. Musím se přiznat, že sexovat obden první 3 měsíce - to byla ještě docela legrace a fajn, ale ten 4. a 5. měsíc - to už člověk bere trochu jako nucenou "povinnost", uf uf.
U toho druhého na to půjdu právě kvůli MS trochu vědecky a první jeden, dva cykly si budu hlídat ovulaci (testovat) a pak zkoušet a uvidíme. :grinning: :grinning: :grinning:
7. zář 2010 v 18:15  •  2 děti  • Odpověz
autor
@blueapple a co měřit teplotu? já vím, ta to zjistí, až když je po ovulaci, ale i tak, vysledovat aspoň nějakou pravidelnost... a co doktorka, ta by ti to nepomohla srovnat?
7. zář 2010 v 19:42  • Odpověz
autor
@vicky007 Jéé, ta vaše Barunka je rozkošná!!!!
7. zář 2010 v 19:47  • Odpověz
@jessika
doktorka se mi MS pokoušela srovnat v šestnácti, bez úspěchu, pomohla až antikoncepce, ale po vysazení zase chaos a cpát do sebe pořád ty provery a jiné hormonální prášky jsem pak zamítla (po asi půl roku braní). Navíc asi to mám geneticky - mamka má MS celý život nepravidelnou...
Ale nic si z toho nedělám, jedno mimi se povedlo, tak snad se zadaří i po vánocích, jen si myslím, že to bude snažší, když tu ovulku testem podchytím, no uvidíme.
7. zář 2010 ve 20:03  •  2 děti  • Odpověz
@martankas no so svadbou sme to zatial mali na mrtvom bode a moc sa z toho netesim... priatelovi rodicia sa stale nevyjadrili ci chcu velku svadbu s rodinou a tak sme zatial zajednali len fotografa a kameramana, miestnost mame vybratu ale nevieme kolko bude ludi tak cakame :unamused: ale saticky vybrate mam :grinning:
8. zář 2010 v 08:10  • Odpověz
ozaj s tou ovulkou to asi tiez nebudem mat jednoduche, bo pred tym ako som zacala brat HA tak som ziadnu nemala, menstruacia nepravidelna a ked sa jej zachcelo pravidelnosti tak som krvacala kazdych 10 dni takze ovulka nestihla ani prist.... ale zo zaciatku by som to asi chcela nechat na prirodu...
8. zář 2010 v 08:11  • Odpověz
@jessika děkujem, no je to taková naše dračice :slight_smile: teď má období, že moc nespí :unamused: , tak si užíváme...asi jí rostou zoubky
8. zář 2010 v 19:53  • Odpověz
@monula535 ahoj, tak hlavně,že už ty zásadní věci (místo,fotograf..)máte vyřešený :slight_smile: ten den bude váš,tak si ho koukejte pořádně užít :wink: teď to vypadá,že je ještě spousta času,ale uteče to,ani nebudeš vědět jak...pro mě byl nejhorší ten poslední měsíc-to byl jeden veliký stres :unamused:
8. zář 2010 ve 20:27  • Odpověz
měla bych jeden dotaz na maminky,co jsou tady mezi námi - je pravda, že žena,to že je těhotná,pozná nějakým šestým smyslem? prostě,že to vnitřně cítí, aniž by to měla ještě potvrzený? :wink:
8. zář 2010 ve 20:30  • Odpověz
@martankas
já to tedy nepoznala... :wink:
je ale pravda, že jedno se změnilo, každý týden jsem chodila cvičit a byla jsem najednou unavenější než dřív, kdy jsem stejné cviky zvládala úplně v pohodě. Při cvičení (chodila jsem od 20-21 hodin) se mi dokonce chtělo spát !!! Což mě provázelo celý první trimestr, usínala jsem pravidelně už u večerních zpráv !
Můj nepravidelný cyklus (někdy 28, 35 nebo i 40 dní) mi toho moc nenapověděl, delší cykly jsou u mě normální. Že jsem v 6. týdnu, mi potvrdil těhu test - a to jsem si myslela, že jde o planý poplach a jen delší cyklus.

Ale mám kamarádku a ta mi říkala, že to poznala, že "něco uvnitř" jí to řeklo...

Takže asi jako u všeho z oblasti těhu - každá jsme jiná, je to individuální, někdo to pozná, někdo ne. :grinning:
Ale bylo by to krásný - mít tenhle "šestej smysl".
8. zář 2010 ve 21:56  •  2 děti  • Odpověz
@martankas ahojky, no já jsem to že jsem těhu poznala až taky z testu :slight_smile: , ale něco podivnýho bylo taky, stejně jako blueapple jsem chodila pravidelně cvičit a jednou se mi tam udělalo blbě, no řekla jsem si, asi jsem unavená z práce... No a pak jsem měla k obědu lososa, kterého miluju a on mi najednou nechutnal :confused: , ale nic jinýho
9. zář 2010 v 09:11  • Odpověz
holky, možná to je ještě hooooooodně předčasné, ale přemýšlíte o jménech pro naše snad budoucí miminka ? Jaké máte návrhy? případně jaká se vám líbí ? Já mám ráda česká i trochu zahraniční, hlavně aby nebyla moc obvyklá.
Těch Jakubů, Honzíků, Terezek, Nelinek a Natálek je všude kolem strááááááášně moc, i když je pravda, že jsou to krásná jména a když je někdo chce dát, proč ne. Kamarádka má např. dceru v první třídě a tam je 6 !!!! Natálek. UF.
Já se jmenuju Petra a vzpomínám, že na základce jsme byly ve třídě 3 a to také bylo maso... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. zář 2010 v 19:34  •  2 děti  • Odpověz
@blueapple Ahoj, no my (nebo spíš já :grinning: ) o tom přemýšlím. Jelikož máme oba s manželem iniciály MM, bylo by hezký i kdyby dětičky byli od M :grinning: ale nějak se mi žádné,které ještě v rodině není,nelíbí...a taky by to asi mělo být trošku mezinárodní, jelikož máme italské příjmení,tak aby to trošku ladilo :wink: pro holčičku by se mi líbila třeba Laura, ale pro chlapečka nevím :frowning2:
9. zář 2010 v 19:42  • Odpověz
@martankas

jéééé, Laura se líbí i mně. Jenže ne manželovi. Také se mi líbí Amálka (Amélie), ale manželovi opět ne...ten preferuje Elišku....grrrrrrr (2.nejčastější ve statistikách). Když říkáš od M... švagrová teď čeká v bříšku MARTINKU (po tatínkovi Martinovi). Ač nemusím Paroubka a jeho manželku, jméno MARGARITA je krásné nebo třeba Mariana.
Co se týká holčiček, líbí se mi třeba i netradiční "exotická" jména Mia, Jasmína nebo třeba Rozárka atd... Manžel se mi jen směje, když mu to říkám... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. zář 2010 v 19:55  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 80
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.