• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2011 :-)

(Zamčená)
9. března 2011 
ahoj holky, na všech těhu testech doporučují ranní moč, z důvodů, které přesně popsala kri (p.s.jméno Kryštof by se mi také líbilo, ale máme v příjmení "š", takže to u manžela neprojde...)
Ovu testy jsou další taháky na penízky, ale také jsem si jich pár nakoupila, protože s prckem, který se probouzí pláčem nemám na ranní měření ani chvilinku... :wink:
14. led 2011 ve 20:50  •  2 děti  • Odpověz
@yanish jé já jsem se tam taky narodila a žádnou újmu taky nepociťuji! :grinning: Teď sice bydlíme v Poděbradech, ale naši bydlí na Jižňáku na Chodově, takže to je taky kousek. Tady v okolí sice jsou porodnice (Nymburk a Kolín), ale tam mi Dr. rovnou řekl, že mě vidět nechce a beztak jezdím i na gyndu do Prahy.
Já tam byla akorát v době kdy se rodilo o sto šet a nemůžu říct, že bych narazila na někoho nepříjemného. Jasně, že byl někdo milejší a někdo zase míň, ale všechno v klidu a pohodě.
Mimčo máš celou dobu u sebe, ale kdyby ti třeba dlouho brečelo nebo jsi prostě jen měla těžší porod a potřebovala se vyspat, taky nám několikrát říkali, že ho máme přivézt a že se o prcka postarají.
Původně jsem chtěla do Podolí, ale s mým TP jsem stejně neměla šanci, tak jsem to ani nezkoušela a nakonec jsem byla ráda. Je to sice vyhlášená porodnice, ségra tam rodila dvakrát a taky nebylo všechno úplně dobře. Třeba druhý mimčo se narodilo s porodní váhou 4,150 kg a sice měla rychlý porod, ale malej jí pěkně natrhl a doteď jí při MS ta jizva pěkně bolí. Vůbec jsem nepochopila, že jí nenastřihli. Přenášela asi 14 dní, takže museli vědět, že to mimčo bude veliký.
Asi je všude něco a vždycky je to o lidech.
14. led 2011 ve 20:58  • Odpověz
@kri ahojky, tzak já rodila na Bulovce a jsem taky spokojená. Myslím, že Podolí a Apolinář jsou tak nějak nadnášený, ale teda já mám z okolí spíš nehgativní zkušenosti :confounded: . Pokud budu znova rodit, tak beru Bulovku. A máme to i blízko, cca 10mimut od baráku k baráku
14. led 2011 ve 21:02  • Odpověz
@blueapple no my máme zase takové příjmení ke kterému jen tak něco nejde, a to u holky, pokud by se podařilo, to bude ještě horší! :unamused:
Jj je to docela drahý špás ty ovu testy, ale jak píšeš, na měření po ránu není čas, to malej stojí v postýlce a řve ham, ham. :slight_smile: Tak asi zkusím testovat ovu 2 cykly jestli bude přibližně ve stejnou dobu a uvidíme. Třeba to nakonec bude všechno jinak.
14. led 2011 ve 21:03  • Odpověz
@kri já jsem si už před časem řekla, že to jednou, až nastane můj čas:slight_smile: nebudu přehánět s výběrem a půjdu do Krče... protože na každou porodnici najde člověk negativní ohlasy - i na ty vylášený. Kamarádka rodila první mimčo u apolináře, úplně nadšená, po 6 letech tam šla opět porodit dvojčátka a děs - nechali v ní tampony a sestry na ní kašlaly, že už není prvorodička a ona byla přitom vyjukaná z dvojnásobmý radosti.
14. led 2011 ve 21:05  • Odpověz
holky, v Praze to musí být docela "masakr", jenom ta registrace předem a podobné hrůzy...zase ale rodí "o sto šest", zkušeností se všemi typy porodů, komplikací je v tamějších porodnicích asi hodně.
14. led 2011 ve 21:09  •  2 děti  • Odpověz
@vicky007 ahojky, kamarádka taky rodila na Bulovce a byla spokojená. Já jí mám moc daleko. A jak píšeš, taky mám pocit, že poslední dobou na ty vyhlášené porodnice slyším spíš negativa. Jestli to vyjde, tak půjdu rodit zase do Krče, tak doufám, že se tam nic moc nezmění, jen k lepšímu. Taky mi tam vyhovovalo, že jsou porodní sály samostatné a né jak u Apolináře kde je místnost s boxy jen oddělenými příčkou.

@yanish tak to je taky dobrý. Já jsem sice rodila vlastně nedavno, ale upřímně člověk většinu toho hned zapomene a navíc, pokaždé je to jiné. No a mít teď dvojčata, tak budu taky pěkně vykulená.
Třeba se zadaří a budeme v Krči rodit spolu! :stuck_out_tongue_closed_eyes: To by byla docela sranda. :grinning:
14. led 2011 ve 21:14  • Odpověz
@blueapple jj já když chodila pak ke konci do poradny už do Krče, tak nás tam byla vždycky plná čekárna, ale kupodivu to šlo docela rychle. A taky jsem tam párkrát narazila na jednoho moooc hezkýho mladýho doktora, nakonec mě i propouštěl pak domů. :wink:
14. led 2011 ve 21:18  • Odpověz
@blueapple no je tu mamin hodně a já ty řady chci ještě rozšířit! :slight_smile: to jsem na sebe s tou registrací zvědavá, já flákač - můj táta říkával, že žiju podle hesl - co můžeš udělat zítra o den odlož a máš dva dny volno :grinning:

Ty ovulační testy se musí dělat několik dní za sebou?
14. led 2011 ve 21:19  • Odpověz
@kri to ani nevím, že má Krč i výhodu samostatnýho prostoru pro rození po jedné - to se mi moc líbí - já jsem totiž stydlivá :sunglasses:
14. led 2011 ve 21:21  • Odpověz
ovu testy můžou se pěkně prodražit, jsou dražší než těhu testy, děláš je, dokud nejsou pozitivní, což je sázka do loterie, např, u nepravidelného cyklu. Uvnitř je návod - klasika - testovat uprostřed cyklu.
Pokud si např.měříš BT, sleduješ hlen, tak ty dny je větší pravděpododnost, že budou pozitivní... :wink:
14. led 2011 ve 21:23  •  2 děti  • Odpověz
@kri teď jsem jukla na tvůj fotoblog - ty jsi měla // pěkně brzo po ovulaci.....to je dobrý :slight_smile:

a holky, jak se vám podařilo pak vydržet a nevytroubit tu novinu hned do světa :zipper_mouth: a počkat až do toho cca 3. měsíce? Nebo jste to řekli nejbližším dříve?
14. led 2011 ve 21:24  • Odpověz
@yanish jj asi tak, si nedovedu představit, že by hned vedle mě někdo rodil i když tedy z vlastní zkušenosti vím, že už je ti pak všechno jedno a já ke konci už moc nevnímala a mezi kontrakcema usínala. :stuck_out_tongue_closed_eyes: To by člověk neveřil, že se dá na 1-2 min usnout§ :grinning:
Jj taky jsem se ze začátku bála, aby ty // nebyli ještě z těch prášků.

@blueapple právě, že jsou docela drahý a já to tedy moc pravidelný nemám, tak snad budou ty 2 cykly stačit.

No horko těžko jsme to vydrželi do 8 týdne, ale mamka to na mě poznala daleko dřív (i když do teď nechápu jak) a ségra ta to věděla hned od začátku.
14. led 2011 ve 21:38  • Odpověz
dobrou holky, a užijte víkendu!!! :grinning: :sunglasses:
14. led 2011 ve 23:16  • Odpověz
také přeji dobrou noc a hezký víkend! :dizzy_face:
14. led 2011 ve 23:29  • Odpověz
@kri @yanish @vicky007 - teda tady je to samé pražanda :slight_smile: ale aspoň si můžete vyměnit zkušenosti
15. led 2011 v 19:20  • Odpověz
@yanish tak držím palce a v pondělí dej vědět
15. led 2011 v 19:20  • Odpověz
@blueapple tak to je ještě pořád dobrý, že se vám Patrik povedl do půl roku - to doufám, že se nám taky nejpozději povede. Pak už bych byla asi hodně nervozní
15. led 2011 v 19:22  • Odpověz
@hanuu ne ne, já už nejsem. :sunglasses: Teď bydlíme v Poděbradech, ale rodila jsem a zas bych chtěla v Praze, kde pořád bydlí rodiče. :wink:
A ty jsi odkud?
15. led 2011 v 19:33  • Odpověz
@kri Aha, tak to jo. Já jsem z Brna :slight_smile:
15. led 2011 v 19:35  • Odpověz
@hanuu to je skoro jak Praha :wink: . Nečetla jsem ještě celou diskuzi, ty jsi teď vysadila prášky a budete se snažit první měsíc?
15. led 2011 v 19:50  • Odpověz
Ahojky holky, po dlouhé době se opět přidávám :slight_smile:
@hanuu Koukala jsem, že bys chtěla Verunku...taky jsme nedávno objevili toto jméno a je to jeden z favoritů.
Jinak tento týden sme měli snažení. Kdy můžu nejdřív dělat testy?
15. led 2011 ve 22:34  • Odpověz
@anien Ahojky, já jsem měla pěkné // na testu už 11 DPO, ale u každého je to jinak, každopádně na těch nejcitlivějších testech myslím píšou od 10 DPO. :wink: Tak držím palečky, aby to vyšlo!
15. led 2011 ve 22:39  • Odpověz
@kri Díky..i když nevím nevím...zkoumala jsem ovulační hlen, ale ničeho zvláštního jsem si nevšimla. Takže platí, že až těsně před možnou další menstruací?
15. led 2011 ve 22:47  • Odpověz
@anien no asi tak, ale co jsem tak koukala do albíček, tak někdo už má pidi ducha třeba 7 - 8 DPO :wink: Ovšem já bych vždycky nejraději testovala hned, to čekání je prostě strašný. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. led 2011 ve 23:54  • Odpověz
@kri nejlepší je podle mě testnout, až když vynechá MS, je to jistější, to čekání ale mnohá z nás nevydrží....a ušetříme za testy....pokud tam mimi je, tak na tom se nic nezmění ! :grinning:
16. led 2011 v 08:32  •  2 děti  • Odpověz
@blueapple ahojky, jj to máš pravdu je to nejlepší, ale to čekání ... kord když máš dlouhý cylky a nepravidelnou MS, jako třeba já :grinning:
16. led 2011 v 09:35  • Odpověz
@kri, @blueapple Dobré ráno, já si právě říkala, že to v poho vydržím, ale teď mám pocit, že to půjde dost těžko :grinning: Já mívám cyklus pravidelný, vždycky ten čas rychle utekl, ale teď mám pocit, že se to nějak vleče :angry:
16. led 2011 v 09:57  • Odpověz
@kri ahoj, to v Brně nikdy neříkej, že je Brno skoro jako Praha :grinning: :wink: :slight_smile:
16. led 2011 v 15:07  • Odpověz
@kri jo mám první cyklus bez prášku a teprve na začátku. Tanto měsíc to asi ještě nebude úplné snažení, manžel chce začít až v únoru, ale zatím "pokoušíme osud", ale jen trošku :slight_smile:
16. led 2011 v 15:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.