• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2011 :-)

(Zamčená)
9. března 2011 
@anien jj, Verunka je teď náš hlavní favorit, ale jak už jendou psala @blueapple, pokud máme vybrané jméno pro holčičku a pro kluka nevíme, tak to určitě bude kluk :slight_smile:
16. led 2011 v 15:10  • Odpověz
@hanuu :grinning: no jo raději nebudu. Brno se mi moc líbí, ale bohužel jsem tam byla jen asi 2x.

No mě Dr. říkal, že se to právě klidně může podařit hned po vysazení prášků. Tak třeba to vyjde. :wink:
Verunka je moc hezké jméno, taky se mi líbí, ale ségra už má Verunku, tak budeme muset vybrat jiné. Ale bude to tedy oříšek s těma jménama, máme docela blbé příjmení. :unamused: Manža by chtěl Karolínku, ale těch už je hrozně moc. No a klučičí se mi líbí Patrik, Štěpán, Dominik, Oliver, Alex.

Holky, berete nějaké vitamíny? Jako třeba babyplan a tak? Já jsem si tedy jen koupila listovku a přemýšlím ještě o něčem na srovnání MS, nějaký čajík.
16. led 2011 v 17:13  • Odpověz
@kri já mám calibrum baby plan - ten beru teď a ještě si občas dám čaj z malinílu nebo kontryhelový, ale nijak pravidelně. Pak mám ještě Femibion 800, ale ten začnu až doberu Calibrum - dostala jsem to od manžela k Vánocům, prý se radil s lékárnicí.
16. led 2011 v 18:51  • Odpověz
Já nic neberu, ale plánuju si koupit kyselinu listovou.
Jinak pro kluka máme už napevno (jestli se mnou pak nezacloumají hormony) jméno Max, ale pro holčičku to ještě není jisté. O Veronice ve svém okolí nevím, navíc moje prababička byla Veronika..bylo by super mít ji po někom pojmenovanou. A jméno Max se mi líbí od té doby, co jsem slyšela o malíři Maxi Švabinském.
16. led 2011 v 19:35  • Odpověz
@hanuu tý jo, tak to máš super manžela. :slight_smile: Calibrum baby plan jsem taky při prvním mimi brala a tu listovku. Ten Kontryhelový čajík je na podporu otěhu? Někde jsem o tom něco četla, ale už si to moc nepamatuju.
16. led 2011 v 19:37  • Odpověz
@kri kontryhel je na kde co, prý i dobrý na úpravu cyklu a jinak na děložní sliznici nebo co. Zase tak do detailu jsem to nezkoumala, ale je tu myslím o tom celá diskuze
16. led 2011 v 19:40  • Odpověz
@anien jj listovku mi taky Dr. doporučil, jinak moc pro ty různé vitamíny není, že prý je to celkem zbytečné a jsou pak z toho ty děti moc veliké. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já jsem v těhu už pak žádné nebrala a jen jedla dost zleniny a ovoce a vše jsem měla v pohodě.
Max je moc hezké jméno, taky se mi líbí, ale u manži by mi bohužel neprošlo. :frowning2:
16. led 2011 v 19:42  • Odpověz
@anien tak to je hezký. Manžel chtěl vždycky Anetku, ale teď s emu taky zalíbila Verunka. Pro kluka máme několik variant. A chci se rozhodovat i podle toho, kdy se budoucí mimčo narodí. Nechci, aby narozeniny a svátek byly hned u sebe. Max by každopádně u manžela neprošel :slight_smile:
16. led 2011 v 19:42  • Odpověz
@hanuu hmmm, tak to se po něm hned zítra podívám, mají ho normálně v lékarně? Nebo musím do takového toho bylinkářského krámku.
16. led 2011 v 19:47  • Odpověz
@kri já kupovala v lékárně, ale mám jen ten v nálevových sáčcích, lepší a kvalitnější je asi ten sypaný nebo jak se mu říká. Ale sama za sebe nemůžu zatím říct, jestli je to k něčemu, měla jsem ho zatím snad 2x
16. led 2011 v 19:51  • Odpověz
My se taky rozhodovali podle toho jak se narodí a kdy má svátek, protože třeba švagr je David a narodil se v prosinci. :stuck_out_tongue_closed_eyes: No ale nakonec to moc nedopadlo, svátek má Štofin v září a na konci října narozky. :grinning: Ale je fakt, že si ani jiné jméno k němu neumím představit.
16. led 2011 v 19:53  • Odpověz
@kri no já si říkám, že když má člověk nějaké jméno fakt vybrané, oblíbené, je pak těžké se ho vzdát. Verunky bych se taky těžko vzdávala :slight_smile:
16. led 2011 v 19:56  • Odpověz
Ahoj děvčata, ráda bych se přidala k vám. Začátkem prosince jsem bohužel musela jít ve 12tt (na doporučení lékařů) na revizi dělohy a teď mi končí "šestinedělí". První porevizní ms mám již za sebou a tak se začneme opět snažit asi začátkem února... Moc se na to těším... :slight_smile:
16. led 2011 v 19:58  • Odpověz
@hanuu jj přesně tak.
16. led 2011 ve 20:02  • Odpověz
ahoj Luci, vítej.
holky, já také baštím listovku (zbyla mi ještě po prvním snažení..., je to ta obyčejná), prvních 14 dní cyklu piju kontryhel, snad mi pomůže dát cyklus a MS do pořádku. Teď mám také sáčkový, chuťově lepší je ale ten sypaný, měla jsem od LEROSU, oba jsem koupila v lékárně. :grinning:
16. led 2011 ve 20:04  •  2 děti  • Odpověz
@blueapple Děkuji za přivítání.. :slight_smile:
Také opět začínám s listovkou a doktor mi doporučoval a vychvalovalFolgravid, ale je to docela drahá záležitost - balení na měsíc vyjde asi na 350 Kč. Tak to začnu jíst asi až se zadaří. Mám doma jedno balení ještě z předešlého (bohužel neúspěšného) těhu.. Ten kontryhel se pije přesně na co? :slight_smile:
16. led 2011 ve 20:07  • Odpověz
jak psala hanuu, kontryhel je dobrý skoro na všechno ženského - úprava cyklu, otěhotnění, atd

na internetu jsem našla :
Vnitřně se kontryhel používá ve formě nálevu. Je vhodný jako svíravý a protizánětlivý prostředek při průjmech, poruchách a zánětlivých onemocnění žaludku a střev, při krvácen a má také účinky močopudné. V lidovém léčitelství se používá při onemocnění ledvin, při otocích ledvinného a jaterního původu, při ledvinových kamenech, poruchách močového měchýře či při obtížích s močením. Posiluje srdce, prohlubuje spánek, uklidňuje křečovité bolesti v trávicím traktu a prospívá při horečkách.

Kontryhelová nať je vedle řebříčku hlavní bylinou na ženská onemocnění. Uplatňuje se blahodárně při poruchách menstruace a při rozličných obtížích ženských pohlavních orgánů. Kontryhel mohou užívat ženy a dívky od začátku puberty až po léta přechodu. Od třetího měsíce těhotenství by měla nastávající matka pít čaj z kontryhele, neboť zpevňuje svalstvo podbřišku a posiluje vazivo dělohy. Pro lepší stahování dělohy po porodu je tento čaj velmi prospěšný i v období šestinedělí.

Spolu s kokoškou pastuší tobolkou pomáhá kontryhel při vyhřeznutí dělohy a při tříselné kýle. Kontryhel je také složkou metabolických a odtučňovacích čajů.

Zevně se kontryhel může používat jako nálev k omývání kožních nemocí, špatně se hojících či zhnisaných ran a odřenin. Také je vhodný ke kloktání a výplachům při zánětech dutiny ústní, hrtanu a po vytržení zubu, kdy zahojí ránu a zub nebude hnisat. Koupele s odvarem z kontryhelu podpoří současně s pitím čaje léčbu ženských onemocnění. Koupele prospívají i při hemoroidech a svědění sliznic v oblasti pánve. Dříve se tato bylina hojně používala k zástavě krvácení, ošetření modřin a k bělení pih.

16. led 2011 ve 20:12  •  2 děti  • Odpověz
@luciexxx Ahojky Luci vítej, je mi líto, že první snažení nevyšlo, ale držím palečky, aby se zas brzy zadařilo a dočkali jste se krásnýho mimíska! :dizzy_face:

Já mám taky tu obyč a čajík tedy taky koupím. To jsem na to zvědavá jestli mi alespoň trochu tu MS srovná.

Zítra jdu na tu gyndu na kontrolu, tak jsem zvědavá co mi Dr. k tomu našemu snažení řekne. Doufám, že manžu na to spermio objednají brzo, aby jsme věděli na čem jsme a nesnažili se zbytečně.
16. led 2011 ve 20:12  • Odpověz
jo a holky, nevím, jak vy, ale těm drahým preparátům pro snažilky prostě nějak nevěřím. Nejlepší je zdravě a vyváženě jíst a pít, sportovat, možná ta listovka, ale i ty obyč vitamíny jsou podle mě jen tahák na peníze.
16. led 2011 ve 20:16  •  2 děti  • Odpověz
@kri děkuji.. :slight_smile: Taky doufám, že se nám brzy zase zadaří, i když na druhou stranu mám taky trochu strach. Už nikdy bych nechtěla zažít to co koncem loňského roku.. :unamused:
Takže to vypadá, že kontryhel je skoro na všechno. Asi si jej taky pořádím...
16. led 2011 ve 20:16  • Odpověz
@blueapple jé děkujem! :dizzy_face:

Jinak mimo snažení o mimi se ještě taky snažím alespoň něco zhubnout. Od prvního těhu mi pořád přebývá 6 kg, tedy bylo to míň, ale nějak to přes ty svátky stouplo. :angry:
16. led 2011 ve 20:17  • Odpověz
@blueapple jj jak jsem psala, mě to podobně řekl i můj Dr. A přijde mi to i zbytečně drahé.
16. led 2011 ve 20:19  • Odpověz
taky si myslím, že zdravě jíst a hýbat se je nad všechny vitamíny. V předešlém těhu jsem 3 měsíce předem jedla listovku a stejně jsem nakonec musela na revizi pro nadbytečný 13. chromozom. Takže se buňky stejně nedělily tak jak měly.. :unamused:
16. led 2011 ve 20:19  • Odpověz
@luciexxx Ahoj, vítej mezi námi. To je mi líto, že první těhotenství skončilo tak smutně. Snad se brzo zadaří znovu a vše už bude v pořádku.
16. led 2011 ve 20:36  • Odpověz
@hanuu ahojky.. :slight_smile: Také doufám, že až se příště zadaří, bude už vše v naprostém pořádku a my budeme mít zdravé děťátko! Jen teď pořád přemýšlím, jestli už se snažením začít teď po první porevizní ms, nebo ještě čekat. Taky se snažíš o mimíska? Jak dlouho?
16. led 2011 ve 20:47  • Odpověz
Ahoj holky, s manzelem se snazime pul roku :slight_smile: bohuzel bez uspechu, tak se pridavam :grinning: At mame vsechny brzo krasna, zdrava miminka.
16. led 2011 ve 22:11  •  2 děti  • Odpověz
@lucie_kol vítám tě mezi námi. :slight_smile:
Jdu do hajan a zítra dám vědět jak jsem dopadla na kontrole.
17. led 2011 v 00:07  • Odpověz
@kri Dekuji :slight_smile:
17. led 2011 v 07:43  •  2 děti  • Odpověz
Já věřím, že ten letošní rok dopadne prostě na jedničku a se zdravými miminky se letos roztrhne pytel! :wink:
17. led 2011 v 07:58  • Odpověz
jojo, letošek má být podle astrologů "plodný" rok ve všech ohledech :grinning:
17. led 2011 v 08:44  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.