• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2011 :-)

(Zamčená)
9. března 2011 
ještě mě napadlo křestní jméno MERCEDES. Vždycky jsem se tomu smála, ale co jsem poznala pár lidí z Francie a vůbec pro cizince to je naprosto normální a co jsem si přečetla Hraběte Monte Christo, vůbec nevidím auto, ale krásné NETRADIČNÍ jméno...
9. zář 2010 v 19:59  •  2 děti  • Odpověz
@blueapple Martina jsem já,takže to ne :grinning: Margarita je zas v Itálii nejoblíbenější pizza,takže to taky ne :grinning: asi zůstanu u Laury.... u mě je to složitý,vždycky si to jméno s někým nebo něčím spojím a pak už se mi nelíbí :unamused: paradoxní je,že bych strašně moc chtěla chlapečka,ale pro něj žádné jméno nemám :frowning2:
a ty už máš vymyšleno?
9. zář 2010 ve 20:24  • Odpověz
@martankas

to je přesně to, že si každý představí někoho konkrétního...jenže jak tomu zabránit, že ?
Lauru bych ale také chtěla. Nádherné jméno !
Koukám do speciální knížky o jménech a přemýšlím nad nimi...ono ze začátku si řekneš - tohle jméno určitě neeeeee, pak přemýšlíš a najednou se to změní a začne se Ti líbit.

Já osobně tajně doufám v holčičku. Chlapečka už totiž "máme". Jmenuje se Patrik a nejprve jsem toto jméno úplně přecházela, až později se mi začlo moc líbit. O klučičích jménech jsem zatím ještě moc nepřemýšlela :dizzy_face:
9. zář 2010 ve 20:35  •  2 děti  • Odpověz
@martankas

ještě mi to připomnělo, na pokoji v nemocnici jsem ležela s holčinou, co milovala Itálii, tak se s přítelem rozhodli dát miminku italské jméno, narodil se chlapeček VITTORIO (holčička by byla FELICITA)... Omlouvám se, vůbec nevím, jak se to píše. Už jsem zapomněla příjmení, měli nějaké české, ale do jména chtěli vložit lásku k Itálii. Proč ne !
9. zář 2010 ve 20:38  •  2 děti  • Odpověz
@blueapple vůbes se neomlouvej, jjá do teď italsky neumím skoro nic a psát už vůbec ne :grinning: mě by se třeba Viktorie líbila, ale to jméno má spojené s minulostí manžel :wink: prostě to není jednoduchý :grinning: i ta Mercedes není špatná, jenže momentálně bydlíme na vesnici, kde je zvykem dávat tradiční česká jména,takže nechci aby pak dítě trpělo :unamused:
Patrik je moc hezké jméno, to by se mi líbilo :slight_smile: a nebo by se mi líbil Matyáš,ale to je teď každý druhý...
9. zář 2010 ve 20:47  • Odpověz
@martankas
netradičních jmen se neboj. Já osobně bych naopak byla ráda, kdybych měla jméno netradiční, které nikdo jen tak nemá. Děti se nebudou smát, spíš závidět a vymýšlet různé přezdívky a zkomoleniny. Podle mě je i pro dítě samotné lepší být ve třídě - ve škole nebo školce jediná Mercedes než šestá Natálka.
Ale chápu, že můžou být na vesnici řeči :unamused:
9. zář 2010 ve 20:59  •  2 děti  • Odpověz
autor
Já jsem zase pro česká jména. Jsme přece Češi, ne? :grinning:
Nicméně každý má jiný názor a to se musí respektovat, i když.... Blueapple, co když jednou taková Rozárka bude mít 120 kg. Nic ve zlém, opravdu, já jen, že když mě někdy chytnou nálady na exotičtější jméno, tohle mě spolehlivě vrátí na zem :grinning:
Moji favoriti: Terezka, Janička, Anetka, Vojtíšek, Ondrášek a Šimonek :wink:
9. zář 2010 ve 22:27  • Odpověz
autor
Teda doufám, že jsem se Vás nějak nedotkla. Ono já mám totiž typické české příjmení, které navíc patří k těm nejčastějším, takže taková Mercedes Nováková (tak se teda přímo nejmenuju, ale je to v tom stylu) je prostě směšná, no... :grinning: :grinning: :grinning:
9. zář 2010 ve 22:30  • Odpověz
Ahojky, no koukám, že řešíte jména :grinning: , no my jsme u prvního těhu, když jsme nevěděli co budeme mít měli vymyšlený jen holčiči jména, na klukovi jsme se nedokázali dlouho shodnout. Ale ty holčičí jsme měli Klára, Kristýna, Karolína :slight_smile: U kluka se mi líbil Matyáš, Jakub, Radek. No a potom jsem 14 dní před porodem ležela v nemocnici a už chtěli vyvolávat, tak jsme vyplňovali ty papíry na příjem a napsali jsme Barbora a Jan, takže úplně něco jiného :grinning: . Manža chce, pokud se nám podaří kluk Honzíka, mě se líbí Jakub, tak mi říkal, že nejdříve bude Honzík a pak, u třetího prcka, když to bude kluk tak můžu dát Kubíka :grinning:
10. zář 2010 v 07:53  • Odpověz
No nic, jdu balit, jedem ke tchýni :unamused: do neděle...
10. zář 2010 v 07:57  • Odpověz
@jessika

to je v pohodě, je jasný že Mercedes Nováková je hrozný ! Na druhou stranu je to holka, vdá se...příjmení změní, ale tohle je fakt úlet. Martankas ale psala, že mají italské příjmení, tak to by to zahraniční jméno nějak chtělo a i by se to hodilo, přestože jsme v Čechách. Jak říkám, já jsem se tomu dřív také smála, ale postupem času jsem teď hooooodně tolerantní a klidně beru u tu nováckou Mercedes. proč ne. Aspoň není nuda a je to změna.

Vedle v ulici bydlí 150 kilová Hermiona (to si vždy vybavím tu hubenou holčinu z Harryho Pottera... :grinning: ) Ale proč ne. To bys pak nemohla nikdy dát žádné jméno. Tělesnou konstituci dopředu neodhadneš. A Rozárka je podle mě krásné staročeské netradiční jméno.

I když, holky, berte mě s rezervou, každá ať má svůj názor, je to každého věc ! To je jasný !

@vicky007
třeba se Ti podaří dvojčátka a pak si jména dáte oba dva ... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Mimochodem to je zajímavé téma, holky, chtěly byste DVOJČÁTKA ?
10. zář 2010 v 08:08  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky, přeji vám krásný páteční den :wink:

@vicky007 mám pocit, že s těma jména nakonec dopadnu jako ty :grinning: naposlední chvíli tam něco napíšem...sice jsme zatím nějak extra ty jména neřešili,ale když se teď manžela zeptám, co by se mu líbilo,sám neví, když něco navrhnu,nelíbí se mu to (asi jedinou Lauru schválil :grinning: ). tak jsem sama zvědavá, jak se mimčo,až nějaké přijde,bude jmenovat :wink:

No DVOJČÁTKA by byla pro mě asi docela problém, jsem rok po operaci vyhřezlé ploténky. Myslím si,že budu mít co dělat s jedním prckem. Jelikož jsem i vysoká a nemůžu se moc předklánět, budeme muset všechno přizpůsobit, abych to měla s co nejmenší námahou a hlavně se manžel bude muset zapojit na 100% :sunglasses: Ale řekla jsem si,že i kdybych měla třeba celé těhotenství proležet s bolestma, stojí mi to za to :wink:
Pokud by to náhodou dvojčátka byla, samozřejmě bych se těšila stejně, jen by se s pomocí asi muselo zapojit víc lidí z okolí :wink:
10. zář 2010 v 10:04  • Odpověz
ahojte, mne sa pacia mena ako Violka a Felix ale Felixa mam zatrhnuteho :unamused: tak vymyslam dalej :grinning: pre chlapca je tazko vybrat aj Simon sa mi paci ale tych je zas vela... inak pekny vikend ja ochvilu ficim na moto zraz :sunglasses:
10. zář 2010 ve 12:45  • Odpověz
autor
Felix je náš křeček :grinning:
10. zář 2010 v 16:28  • Odpověz
autor
Jinak už se nějak připravujete, jako že měříte teplotu, sledujete ovulaci, koukáte, jak vaše tělo funguje a tak?
11. zář 2010 v 17:57  • Odpověz
Ahojky, tak hlásím návrat od babičky :slight_smile: Víkend byl parádní, krásně teploučko, Bára byla furt vyložená na vzduch... Jediná černá kapka byli sousedi. Bára mi hezky usnula v kočárku, přijedu na zahradu a za 5 minut soused pustil cirkulárku, aby si uřízl jedno prkno :rolling_eyes: a zase jí vypnul Sem myslela, že tam na něj skočím přes plot. No taky jsme si přivezli 30kg broskví, byla velká úroda, tak to zpracovávám :confounded:
13. zář 2010 v 08:58  • Odpověz
jo a jinak dvojčátka byh klíďo brala, sousedka na chalupě je má, jsou jak Barča, a je to celkem pohoda
13. zář 2010 v 08:59  • Odpověz
@jessika zatím se nějak moc nepřipravujeme :slight_smile:, hlavní snaženíčko začne probíhat až tak od konce listopadu :grinning:
13. zář 2010 v 09:17  • Odpověz
ahoj holky, tak já se s vámi asi budu muset rozloučit :slight_smile: ač jsem to tento měsíc nečekala, v pátek jsem našla na testu // :fearful: jsem z toho pořád v šoku (příjemném). vyšlo to v podstatě první měsíc a to jsem ani netušila, kdy mám ovulaci. zatím nechci nic zakřiknout a dokud to nebudu mít potvrzené od doktora, asi tomu neuvěřím :slight_smile: mám docela strach,aby bylo vše v pořádku.k doktorovi půjdu asi až příští týden, teď je asii ještě moc brzo..
Všem vám moc držím palečky,aby vám to vyšlo co nejdříve a hlavně aby bylo všechno v pořádku!!!! :wink:
13. zář 2010 v 09:25  • Odpověz
@martankas jé, tak to gratuluju :slight_smile:, myslím, že bude vše v pořádku a mudr. ti potvrdí prďolku v bříšku :grinning:, a určitě se s námi neluč, budeme zvědavé na tvé rostoucí bříško :grinning:
13. zář 2010 v 10:55  • Odpověz
@vicky007 děkuju,snad máš pravdu :wink: jak jsem se na miminko vždycky těšila,tak teď jsem ve stresu,protože zjišťuju,že skoro vůbec nic nevím... :fearful: asi vás budu otravovat s radama :grinning:
13. zář 2010 v 11:04  • Odpověz
v pohodě :grinning:
13. zář 2010 v 11:21  • Odpověz
@martankas gratulujem :grinning: a neboj vsetko bude v poriadku a obcas sem zbehni a pochval sa :grinning:
13. zář 2010 ve 12:08  • Odpověz
@jessika aj ja davam svojim mackam ludske mena uz mam Viktorku, Emu a Dominika :grinning: ten Felix pre nas asi nebude realny ale paci sa mi to :sunglasses:
13. zář 2010 ve 12:11  • Odpověz
@martankas

moc gratuluju a závidím ! Jen zůstaň mezi námi, myslím, že já i holky budou rády za info od Tebe o průběhu těhu.¨

My snažení začneme opravdu až po vánocích, ale už se moc těším na další miminko. Jsem po císaři a rok je minimální pauza ...navíc si těsně za sebou mimi neumím představit, ten první tygřík mi dává zabrat a hlavně v noci moc nespíme...takže je to někdy na nervy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. zář 2010 ve 13:43  •  2 děti  • Odpověz
holky moc vám děkuji za podporu :slight_smile: za 14 dní jsem teprve objednaná k doktorovi, pak dám určitě vědět,jak jsem dopadla...akorát je to strašně dlouhá doba,nevím,jak to vydržím :fearful:

13. zář 2010 ve 13:55  • Odpověz
@martankas

to bude nejdelších 14 dní v Tvém životě, viď ?
Držím palečky ať Ty i mimi jste OK a vše dopadne na jedničku !
13. zář 2010 ve 13:57  •  2 děti  • Odpověz
autor
@blueapple no, mz už Felixe nemáme, včera umřel :frowning2:
@martankas no jasně, proč bz ses loučila? můžeš tu přece yůstat s náma :wink:
Jinak samo moooc gratuluju!!!!!!!!!!!!!
13. zář 2010 ve 20:51  • Odpověz
@blueapple ahojky, hele, chtěla jsem se zeptat. Kojíš ještě??? Já už dávám 2 příkrmy a pak má Barča ještě minimálně 5 kojení, tak nevím, jestli to není moc :confused: , ale ona se u prsa uklidní a usíná...
13. zář 2010 ve 21:17  • Odpověz
@vicky007

to Ti závidím, já bohužel kojila(a to jen částečně -asi půl na půl) jen do 4.měsíce, pak totálně došlo mlíčko. Asi to mám geneticky, mamka kojila jen pár týdnů. Odsávala jsem jako divá, zkoušela babské rady, ale nic nepomohlo, malý hubnul, musela jsem přejít plně na UM.
Od 5.měsíce přikrmujeme.

Kojení je pohodlnější, levnější a hlavně, děti se přitom krásně uklidní a většinou usnou. To u nás je pokaždé boj :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. zář 2010 v 07:12  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.