• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2011 :-)

(Zamčená)
9. března 2011 
@blueapple no to by bylo...uvidíme, co ta naše slavná vláda zase vymyslí.. :unamused: moc se nepředvedli....hlavně s porodném
25. led 2011 ve 21:09  • Odpověz
nazdárek, tak jsem uspala naše mládě už kolem půl 10, což je veliký úspěch...
holky koukala jsme že některé máte ještě malé prďolky a už se snažíte, máte můj veliký obdiv... :wink: a na druhou vás chápu....
mě to chytlo až později... akdyž nám začalo období vzdoru v 18-ti měsících, tak jsem byla těžce proti! :grinning:

s tou teplotou to také nehrotím, jen mě zajímalo jak to vlastně je, protože jsme se o to nikdy nezajímal až jak jsem byla poprvé těhu a pak když jsem si mysella že jsem... tak jsem to vlastně chtěla pochopit co se jako děje!
a už to chápu!!!!! :grinning:

s tím náhradním doričovstvím to musí být určo nějak podchyceno, jako že se vzádvá práva na dítě atd.... a plně s tím souhlasím.... ale asi bych do toho nešla, přece jen když toho tvorečka cítíte, tak ho prostě i musíte milovat, nebo ne?
25. led 2011 ve 22:20  • Odpověz
@kri Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla. Měla jsem smutný víkend. V sobotu jsem nevydržela a test si udělala. No a samozřejmě nic. Přesně toho jsem se bála. A v neděli to přišlo, dostavila se MS. Takže jsem byla absolutně bez nálady a smutná. Věřím, že bude brzy líp!
25. led 2011 ve 23:10  • Odpověz
tak ta mrcha dneska přišla :frowning2: ale neva, mám objednaný ovulační testíky, dneska začnu bumbat kontryhelový čaj a 10. jdu k dr. tak uvidíme :slight_smile:
26. led 2011 v 08:23  • Odpověz
Dobré ránko,

o náhradním mateřství ("pronájmu dělohy") byl článek v poslením Instinktu........teda, že bych měla ujasněno, jestli je to dobré nebo není, to teda nemám. Už teď se to u nás provozuje, jen bez legislativních pravidel....podle mě to má spoustu háčků....co třeba řekne náhradní rodička svému okolí? když porodí a dítě nikde? co když se narodí dítě postižené a objednatelé dítěte ho nechtějí? No, není to jednoduchý...
26. led 2011 v 09:19  • Odpověz
@martinale Jasně, že bude líp!! když se nepovedlo teď, tak se podaří jindy - jsme tady jako snažilky, tak se snažíme a vydržíme, ne? :wink: Já vím, že je to zklamání, ale jakmile se to přehoupne k půlce cyklu a bude čas ovulace, tak zase budou síly a víra zpět, uvidíš :slight_smile:
26. led 2011 v 09:21  • Odpověz
@martinale to je mi líto, chápu tvé zklamání. A to bylo první snažení? Tak máte před sebou další měsíc, kdy se může zadařit, tak snad se nálady brzy zlepší
26. led 2011 v 10:47  • Odpověz
@yanish taky nemám v tomhle tématu jasno. Určitě by to pro některé páry mohlo být vyřešení jejich problému, ale osobně si myslím, že se všechny možné alternativy v zákoně ošetřit nedají a celkově je to dost kontroverzní věc, která může skončit celkem smutně. Ale článek jsem nečetla a ani v TV jsem neviděla reportáž, takže zase tak moc nevím detaily :slight_smile:
26. led 2011 v 10:49  • Odpověz
Ahojky holky, tedy to počasí mě štve! :angry: Vůbec nic se mi nechce dělat, zato Štofin je aktivní až moc! :slight_smile:

@martinale Tak to věřím, že jsi neměla na nic náladu. Mrzí mě, že to nevyšlo, ale ono to určitě brzy vyjde! :dizzy_face:
@macekv Jé tak to je škoda, ale jak píšeš, novému snažení zdar! :wink:

My máme po snažení, tedy spíš po ovu a teď už jen to čekání. :slight_smile: Manža snad zítra půjde na krev a pak už se objedná na to spermio. Už bych chtěla mít ty výsledky, ať vím na čem jsme a jestli se nesnažíme zbytečně. :stuck_out_tongue_closed_eyes: I když zatím si to tedy spíš jen užíváme. :grinning:
26. led 2011 v 11:09  • Odpověz
@kri a jak dlouho se snažíte? a ty jsi byla už u Dr.?
26. led 2011 v 11:16  • Odpověz
@lencak80 my se snažíme o druhé mimi, abych se nemusela po dvouleté rodičovské vrátit do práce a mateřské povinnosti (plán= 2 děti)si odbyla v kuse...čas letí, radši jsme si dali předstih se snažením, malý nám také chvilku trval....chápu, když se objeví období vzdoru, že toho má člověk plné zuby, to už snad budu těhu, abych si to nerozmyslela...

a k tomu náhradnímu rodičovství - chce to obkouknout model, který úspěšně a dlouho funguje někde v zahraničí, tam řešení komplikací a různých situací určitě vymysleli a uvidíme, co schválí poslanci...vždy se mluví o novinkách a pak to neprojde...:wink:
26. led 2011 v 11:16  •  2 děti  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:
Vy mě teda drtíte tou ovulkou :slight_smile:
....tak jsem teď počítala a jsem 23DC ......pravidelnost nic moc =( 32-38 ....no uvidíme jak to tento měsíc dopadne.
Taky jsem včera koukala na zprávy =( a moc nechápu učitelky jak si mohly nechat nakukat že je dítě těžce nemocné ....tak proto je tak chuďounký ?? ...vždyť jde taky o dětské preventivky a taky bych to asi chtěla doložit papírem ne?? .....No fakt mě některé případy hlava nebere =(
Holk jak jste tady některá psala že když ta mamča to mimčo nosí pod srdíčkem celou dobu ....musí to miminko milovat =) ....taky si to myslím ....ale už jsem byla světkem omylu ....moje sestřenka když se malá narodila tak o ní prostě vůbec nejevila .....a dodnes moc nejeví zájem ....v 6 nedělí se prostě sebrala nechala malou doma a odjela za kajsi za nynějším přítelem .....no bylo to šílené ale malou Naty má v péči bratránek (strejda) malá je šťastná spokojená ....ale byla to z prvu síla .....nezájmem matky malá hodně strádala jak na vývoji a prostě nad vším .....ale časem starostí a péči to teĎ UŽ snad dohnala
26. led 2011 ve 13:10  • Odpověz
@holino ahoj :slight_smile:

to je šílený s tvou sestřenkou...i když moje kamarádka mi říkala, že když se jí narodil chlapeček, tak měla obrovskou touhu se vrátit zpátky do práce a jakoby od něj utéct..později zjišťovala, že se k němu nechová úplně tulivě...a pak v rámci svojí terapie u psycholožky zjistila, že to zřejmě všechno pramení z jejího pokřivenýho vztahu s matkou, která o ní nikdy moc zájem neměla, nepohladila jí a vždycky musela být ta co všechno zvládne (ten chudáček citlivý byl její bratr)....no zajímavý - všechno má svou příčinu a kolikrát za to člověk nemůže :confused: :cry:
26. led 2011 ve 13:14  • Odpověz
@macekv my se snažíme teprve první měsíc, právě že jsem u doktora byla teď v lednu a akorát před ovulkou. Viděl tam pěkný folíky, tak jsme se snažili. :grinning: Ale prvního prcka jsme měli až po IUI, manža má špatný spermie, tak tomu právě moc nevěřím, že by se podařilo přirozeně. No ale za zkoušku nic nedáme a ještě si užijeme. :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@blueapple přesně, taky bych ráda navázala na rodičák. Navíc do bývalé práce už se nevrátím. Sice mě ta práce moc bavila, ale jde to tam od desíti k pěti, tak budu ráda když bude firma ještě chvíli fungovat, alespoň dokud neotěhotním! :unamused: Jinak bych měla smůlu a nemohla si vybrat rodičák. :angry:
26. led 2011 ve 13:14  • Odpověz
@kri mno já jsem se objednala na 10.2., bohužel dělá jenom čtvrtky, tak doufám, že něco uvidí??? :unamused: Bude to 16DC..
26. led 2011 ve 13:40  • Odpověz
@yanish šílený to je no malá má 2 ročky bratránkovi říká tati vlastní matku vidí jeeen obač prostě nemá potřebu s ní bejt takže jen sporadicky ...u ní se neví kde se stala chyba asi nějaká laktační porucha ....co si vzpomínám já ani jí nezkoušela přiložit k prsu takže malá byla na umělém mlíčku od začátku ....no prostě síla
26. led 2011 ve 13:56  • Odpověz
Holino, tak to je síla... ale chápu, že se to prostě může stát, každý to v sobě nemá....
po porodu jsem byla také taková, ne že bych malého odtsrkovala, ale prostě ta síla lásky mě povalila o něco později, protože jsem měla problémy s kojením a celkově jsme byla taková nějaká, lítostivá, prostzě hormony, ale pak jako když utne a byla jsme ta nejštastnější máma...jen je mi líto těch dětí, které tohle nezažijí....
na gyndu půjdu příští týden... ohledně těch zánětů a clkově jsme tam už rok nebyla, takže asi i na preventivku....
26. led 2011 ve 14:41  • Odpověz
jojo, přesně jak říká @lencak80 , někdo se hned po porodu láskou přímo nerozplývá a hormony dělají svoje...k tomu pokud mimi vstává každé 2-3 hodiny - to nevyspání v prvních týdnech je šílený, tak se člověk chová jinak než normálně... (viz laktační psychozy a nebo spíš častější poporodní "blues") ale co popisuje @holino, to už podle mě normální moc není, to je trochu psychického původu, prostě vážnější. Ještě, že má milujícího bratránka, ten jí dá lásku, kterou potřebuje. I když maminka je maminka... :grinning:

a k tomu případu týrání - to beru jako pochybení pediatrů - existují přece POVINNÉ pravidelné prohlídky, kam když se dítě opakovaně nedostaví, lékař dá podnět pro sociálku k přezkoumání situace. A pokud na ty prohlídky chodili a nějaký doktor toho ubohého kloučka viděl a nic neřešil, toje snad ještě horší, minimálně na pozastavení jeho lékařské praxe !

holky, co čekáte na vyšetření u doktorů, ať všechno dobře dopadle, hlavně ať je ovulka a ať se trefíte do toho plodného dne ! To přeju i sobě ! Už aby to bylo !

@kri pokud pracuje Tvůj manžel, tak je celkem jedno, zda o práci přijdeš nebo ne, rodičák si zvolí on a pak si ho další měsíc na sebe přehodíš. Takhle to udělala švagrová se švagrem. Ona studentka, ještě nepracovala, takže se nechtěla smířit automaticky se 4letým rodičákem, poradili jí to na sociálce...že by změna k lepšímu na našich úřadech.... o rodičák zažádal její manžel (rodičovský příspěvek proto, že ho mohou brát oba rodiče - matka nebo otec, na rozdíl od "mateřské" , no a jakmile schválili 3letou variantu, tak další měsíc si ho napsala už na sebe.Když ho pobírá otec, neznamená to, že nemůže pracovat, normálně chodil do práce, ona se o maloustarala doma. Doporučuju !

26. led 2011 v 16:14  •  2 děti  • Odpověz
@kri Máte pravdu holky. Už jsem zase plná nadějí a ideálů. Přeci jen to byl první pokus a to ještě ne tak častý - jestli mi rozumíte :wink:.
26. led 2011 v 16:23  • Odpověz
@macekv tak budu drže palečky, aby vše bylo OK. Já byla asi 10DC a už folíky viděl, zatím měli jen 8 mm, ale říkal, že se každý den 2x zvětší a ideál je tak 22 mm a že tak za 2-3 by měla být ovulka :wink: . Takže si myslím, že určitě něco uvidí! :slight_smile:

@holino tak to je tady fakt síla, ale je super, že to alespoň takhle "dobře" dopadlo, i když máma je máma a jak píše
@lencak80 je pravda, že já jsem taky hned po porodu nebyla zaplavena štěstím, byla jsem strašně unavená a šťastná, že to mám za sebou a vlastně mi to pořádně "došlo" až tak druhý den :slight_smile:

@blueapple jj díky za radu, přesně takhle to udělal i kamarád, na to jsem úplně zapomněla!!! :slight_smile: MOc se o tom nikde nemluví, no tak uvidíme jak to nakonec dopadne. :wink:

@martinale jé tak to jsem moc ráda, že jsme ti zase zvedli náladu!!! :dizzy_face: Jinak ti úplně rozumím :wink: .
26. led 2011 v 17:07  • Odpověz
@kri díky, jsem sama zvědavá :slight_smile:
26. led 2011 v 18:58  • Odpověz
@macekv Tak vlada neresi, ze matky maji malo penez a kolikrat to nestaci na vydaje pro miminko...... hlavne, ze maji penez dost . Chtela bych videt je jak by vyziji s max 8 tis na mesic.
27. led 2011 v 00:04  •  2 děti  • Odpověz
Ahojte holky tak mi drzte dnes palecky delala jsem si 3x test a vysel, že jsem těhotna, tak to jdu dneska zjistit :wink: snad vše bude v pořádku a já si konečně budu moct řict mamino :wink: :wink:
27. led 2011 v 05:49  • Odpověz
@lucie_kol jj, asi tak :frowning2: jak mají ti lidi pak žít, a vůbec se mi nelíbí, že mateřská je stejná, i když už máš jedno dítě, vždyť to je alžumna :unamused: :angry:
27. led 2011 v 07:12  • Odpověz
@pettulka tak moc gratuluji :grinning: ať to dobře dopadne :wink: :slight_smile:
27. led 2011 v 07:13  • Odpověz
@pettulka Velka gratulace, hodne stesti:slight_smile:
27. led 2011 v 07:26  •  2 děti  • Odpověz
@pettulka tak to je super, gratuluji. Doktor to určo potvrdí :dizzy_face:
27. led 2011 v 08:06  • Odpověz
Ahoj holky, dobré ráno.
Hned takové dobré zprávy.
Já to dneska vidím na špatný den, už tři dny mě bolí záda a věčně mě někde píchá a dneska jsem si navíc přeležela krk :grinning: Su jak důchodka
27. led 2011 v 08:34  • Odpověz
Ahojky holky,
jé tak se vyklubala první těhulka! To je super @pettulka, držím palečky ať je vše jak má! :dizzy_face:

Tak jen tak dál a šup další těhulky! :slight_smile:

@macekv jo tak to máš pravdu, taky nechápu proč jsou mateřská nebo rodičák stejný pro jedno nebo více dětí! :angry:
@hanuu tak to ti tedy nezávidím, tak ať ti ten den rychle uteče a je líp! :slight_smile:

Já jsem se dneska vůbec nevyspala, ten náš miláček se vzbudil v 1 ráno a pak až do 4 nemohl pořádně zabrat, takže střídavě řval a nebo si hrál v postýlce. :frowning2: Asi nám lezou stoličky. :confounded:
27. led 2011 v 09:43  • Odpověz
NJo tak já to s tím snažením tento měsíc zase moc nevidím, tenhle týden máme o víkendu oslavu Barčinejch narozek a hádejte, kdy mám ty správné dny. No samo že o víkendu :rolling_eyes: No, uvidíme, jak to půjde :slight_smile:
27. led 2011 v 09:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.