• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2011 :-)

(Zamčená)
9. března 2011 
@yanish no já k pozorování zase další měsíc dojdu, teď mě za pár dní čeká pozorování těhotenských a menstruačních příznaku :grinning: ach jo, kdžy člověk se prostě neubrání ať si říká, co chce :slight_smile:
28. led 2011 v 10:33  • Odpověz
Ahojky holky!
Dneska konečně vysvitlo sluníčko, hned je to veselejší! :dizzy_face: Alespoň budeme mít pěkně na cestu, manža je celý víkend v práci, tak vyrážíme se Štofíkem k našim do Prahy. Poprvé pojedu s prckem vlakem, tak jsem na to moooc zvědavá. :sunglasses: No zatím je v dobrém rozmaru, tak mu to snad vydrží. :slight_smile:
Na netu budu zaš až v neděli, to bude absťák. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@hanuu Jé v knihovně by se mi líbilo pracovat, jsem hroznej knihomol, tedy spíš byla. Od té doby co mám prcka, jsem toho moc bohužel nepřečetla. :unamused: Začnu u toho vždycky usínat. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@vicky007 Tédy ty jsi ale ranní ptáče! Ale úplně tě chápu, udělat s prckem něco v kuchyni je občas nadlidský výkon! :grinning: Já to zas dělám po nocích. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@pettulka Vyšívání je dobrý, já jsem prckovi vyšila metr se zvířátkama z medvídka Pů. :wink:
28. led 2011 v 11:11  • Odpověz
@yanish Tedy já tě fakt obdivuju, já bych to nevydržela. :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale bylo by to super, kdyby přibyla další těhulka! Já bych se taky prosím hlásila do pořadí! :dizzy_face: Hned za @blueapple :grinning:

28. led 2011 v 11:14  • Odpověz
Jo a s tím pozorováním, pokaždé když jsem nějaké těhu příznaky pozorovala, tak z toho nic nebylo. No a když nakonec bylo, tak jsem zrovna žádné neměla! :grinning: Tak jak tomu má pak člověk rozumět! :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. led 2011 v 11:16  • Odpověz
@kri jj, v knihovně je to super, hlavně mě baví, že moje práce je hodně různorodá (ale to asi jak v kde). Já jsem taky knihomol,a le kupodivu spousta mojich kolegyň nečte vůbec :slight_smile:
jé, tak ty jsi šikovná nejen v kuchyni,a le i v ručních prací. Další věc, kde jsem fakt dřevu :slight_smile:

já se taky hlásím do řady :slight_smile:
28. led 2011 v 11:19  • Odpověz
Tak dort tuhne, až ztuhne ten krémík postraně, tak ještě tam po straně bude napsáno Barborka
:slight_smile: jen ty borůvky trochu pustily šťávu jinak než jsem potřebovala, :confounded: ale trochu se to skrylo tím krémékem
Jinak krémík chodím furt ujídat :slight_smile: , tak snad mi na ten nápis něco zbyde , když on je tááááááák dobrej
:grinning:
28. led 2011 v 11:20  • Odpověz
@kri krásnej metr :slight_smile:
28. led 2011 v 11:20  • Odpověz
@vicky007 díky! Jé já bych se hned zakousla, dortík je krásnej! :dizzy_face: Tyhle ovocná mám mooooc ráda! :wink:

@hanuu :grinning: tak to je dobrý, já bych předpokládala, že kdo dělá v knihovně, tak čte! :grinning:
Jinak moc děkuju! :slight_smile: Jj ruční práce všeho druhu mě moc baví! :slight_smile:
28. led 2011 v 11:26  • Odpověz
@vicky007 krásný dort, Barča bude určitě nadšená :slight_smile:
28. led 2011 v 11:28  • Odpověz
@kri no je to tak, Znáš to kovářova kobyla chodí bosa. V práci se číst musí a pak ve volném čase už na to není ani chuť ani síla. Ale mě čtení zatím pořád baví :wink:
28. led 2011 v 11:29  • Odpověz
28. led 2011 v 11:30  • Odpověz
holky já už druhý den chodím jak Zeman s hlavou na jednu stranu, nějak jsem si přeležela krk, nechce to povolit a na druhpu stranu nemůžu hlavu ani otočit ani nahnout a je to teda opruz.
28. led 2011 v 11:30  • Odpověz
tak dort je komplet hotovej a já si jdu asi dát sprchu, jsem od těch borůvek všude modrá :grinning:, taky na mě zvonila pošťačka, no fajn, já ruce v krému a ještě modrý :grinning: Fakt pohled :grinning:
28. led 2011 v 11:56  • Odpověz
@kri no já mám ty ovocný taky nejradši, přijdou mi takový odlehčený :slight_smile: i ten pudingovej krém je takovej lehčí než ty typicky máslový, to já nerada...
28. led 2011 v 11:59  • Odpověz
@kri to je nadhera opravdu krasne ja si atky neco vymyslim a ono to pujde. Akorat me stve ze nemam jeste nejake nevolnosti nebo tak a to jsem v sestem tydnu, teda to mi rekldoktor ale uvidi se az za tyden tak mam pochybnosti ale sest testu vyslo tak snad ano
28. led 2011 ve 12:47  • Odpověz
@pettulka buď ráda, že je ti dobře. Je mi jasný, že chceš, aby o sobě miminko dávalo vědět, ale aby mi bylo špatně bych si asi nepřála :wink:
28. led 2011 ve 12:56  • Odpověz
@hanuu Vy máte v náplni práce knihovnice četbu? To je dobrý....nastupuju hnedka :slight_smile:
28. led 2011 ve 13:17  • Odpověz
Tak jsem zpět z prochajdy. No snad zítra oslava bude, Bára začala pšíkat :confused: , no uvidíme, budeme sledovat jak se to bude vyvíjet.
28. led 2011 ve 14:34  • Odpověz
@yanish tak já jsem v dětské, tak jsou to hlavně dětské knihy. Ono to sice zní dobře, ale u nás je to tak, že v pátek dostanu horu knih a v úterý mám říct, které jsou dobré a chceme je do knihovny. Případně musím na základě nějaké knihy vymýšlet besedu.
No jak jsem psala výš, spoustu kolegyň čte v práci to, co musí, ale pak už nečte to, co chce.
28. led 2011 v 15:09  • Odpověz
@hanuu zkus masáž (nejlépe od profíka) nebo od manžela(což je skoro totéž, že ? :grinning:) ! Teeda, máš zajímavou práci, aspoň máš přehled !

@pettulka někdo nemá nevolnosti vůbec! Možná budeš patřit mezi ty šťastné. Buď ráda, že je Ti dobře ! :wink:

@vicky007 držím pace, ať z těch pšíkání nic není, blíží se prý chřipková epidemie, tak pozor ! :unamused:

@kri přesně jako píšeš - minulý cyklus jsem se pozorovala a měla jsem 100%ní těhu příznaky - a nic ! Takže je pravda, že se dají vsugerovat ! Dej pak vědět, jaká byla cesta vlakem ! :sunglasses:
28. led 2011 v 19:36  •  2 děti  • Odpověz
@blueapple ahoj, no masáž už jsem zkoušela a zabrala jen na chvíli :unamused:
29. led 2011 v 10:28  • Odpověz
Ahojky holky, můžu se přidat? S manžou jsme se rozhodli pro miminko už loni v říjnu, ale v listopadu nám doktor snažení zatrhl :frowning2: Bylo to děsný období a pěkně jsem si poplakala, ale teď to začíná vypadat líp a pokud budu mít koncem března výsledky lepší tak dostaneme na snažení zelenou :wink:
29. led 2011 ve 12:51  • Odpověz
@evol06 vítej ! Jsme rády za každou kolegyni"spolusnažilku". Více hlav víc ví, můžeme si sdělovat tipy a zkušenosti.
A neboj, vše se podaří !
p.s.jestli trochu bojuješ se štítnou žlázou nebo něčím podobným, držím palce, ať je bry vše v pořádku a ať se třeba hned v březnu miminko povede !
29. led 2011 ve 13:04  •  2 děti  • Odpověz
@evol06 Ahoj, vítej a držím palce, ať jsi zdravotně v pořádku a můžete pracovat na miminku
29. led 2011 ve 13:04  • Odpověz
@hanuu @blueapple Děkuji za milé přijetí a trefila jsi to dobře bojuji právě se ŠŽ. Doktor se pořád cuká nám snažení povolit tak doufám, že v tom březnu už to konečně klapne :wink: A co vy?
29. led 2011 ve 13:07  • Odpověz
@evol06 no tipla jsem si to podle Tvého motta ... :grinning: To bude dobrý, neboj ! Prášky většinou vše srovnají (pokud něco bereš) a po pár měsících do toho můžete praštit. Navíc existují i léky, které se mohou brát v těhu, víc Tě budou hlídat kvůli miminku, protože štítka pracuje i za něj, proto musí pracovat správně !

p.s. 1 v rodině mám vadnou funkci štítky (moje mamka i babička...), takže čekám, kdy to udeří na mě, hlídala jsem v tomto ohledu svoje první těhu a uvidíme i teď, kdy se snažíme o druhé :wink:

p.s.2kámošce se ŠŽ rozhodila po porodu prvního mimi, pár měsíců braní půlky prášku jí dalo do pořádku :grinning:
29. led 2011 ve 13:19  •  2 děti  • Odpověz
@evol06 ahojky, co máš za se SŽ? Já se léčím už 4 roky. Každý den beru prášek, ale výsledky mám v pořádku. Mám hypofunkci. Dr. říkal, že problém s početím po téhle straně mít nebudu, akorát se musí pak celé těhu hlídat hladina hormonů..
29. led 2011 v 17:52  • Odpověz
@blueapple @macekv No, u mě to bylo trošku složitější. První test ukázal hyperfunkci a druhý pak naopak hypofunkci, takže doktor vlastně nevěděl jak mě léčit :slight_smile: Teď už mám za sebou test 3 a ten ukázal taky hypofunkci, takže doufám a věřím, že už tam zůstane :wink: No a proto musím ještě chvilku počkat jestli to zůstane na stejné hranici aby pak nebyl problém s mimi :frowning2:
29. led 2011 v 18:00  • Odpověz
@evol06 hypofunkce je v pohodě narozdíl od hyperfunkce( ta způsobuje neplodnost a potraty, když je neléčená), dost mám o tom přečtené...dostaneš určitě léky a to Euthyrox50, možná víc nebo míň, já jsem měla tenkrát několik kg nahoře, sníženou funkci a uzel(jakoby bouli) na štínici...během půl roku užívaní se mi hormony upravili a za rok uzel zmizel a štítnice se srovnala, teď beru každý den prášek a ve středu a v neděli jeden a půl...všechno mám v hladině a žádné problémy nemám, jediná nevýhoda je, že u hypofunkce je léčba doživotní, ze začátku jsem měla dost problém si vzpomenout na prášek, ale teď je to ok :grinning: nemusíš se tím stresovat, není to nic vážného, dá se to v pohodě léčit...chodím každý půlrok na kontrolu, předtím odběr krve a dr. mně udělá jednou za rok ultrazvuk ŠŽ...uvidíš, co ti pak řekne, ale mělo b to být ok :wink: držím pěsti :slight_smile:
29. led 2011 v 18:07  • Odpověz
@macekv Díky za uklidnění :wink: Vím, že hypo je lepší a proto se mi taky ulevilo, že se to na ní drží. Prášky už beru cca měsíc a půl. Nejdřív jsem brala Euthyrox50 a teď mi dal už Euthyrox100 tak jen doufám, že se to do toho března srovná úplně a konečně nám povolí miminko :wink:
29. led 2011 v 18:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.