• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2011 :-)

(Zamčená)
9. března 2011 
@dandiela no,porodný asi už nestihneme.... :confounded: mě je 26 a manželovi 37. sama jsem překvapená,protože jsem po operaci páteře a mám ještě problémy s kostřčí,což je někdy taky překážka. manžel má pro změnu problémy právě se štítnou žlázou a teď docela dost přibral, bral to dost pesimisticky,myslel si,že bude třeba neplodný...no,asi příroda tomu chtěla takhle... :wink: a kolik je tobě?
26. zář 2010 ve 20:50  • Odpověz
@blueapple no ,já se omlouvám,teď jsem se tu trošku rozepsala a vlastně sem už nepatřím :frowning2: uvidíte,že se vám taky zadaří co nejdřív po prvním snažení! moc vám to tady všem přeji!! :wink:
26. zář 2010 ve 20:55  • Odpověz
@martankas Já jsem mlaďounká :sunglasses: 21let,ale manželovi 39let a já mám problémy se štítkou a manžel už je trochu věkově starší navíc taky to tam není úplně ok, ale tys mi hned dodala optimismu :slight_smile: Myslím, že člověk musí být hlavně dobře naladěný :slight_smile:
26. zář 2010 ve 20:55  • Odpověz
Ahojky, tak já jsem totálně vyřízená. Bára se rozhodla, že nás utrápí. Neusne prostě jinak než u prsa nebo v kočárku, dneska to prsop nevyšlo, tak jsem musela ven do toho slejváku :unamused:
@dandiela ahojky, vítej jinak my se určitě začnem snažit až od toho ledna, te´d na to ani není nějak energie :sweat_smile:
26. zář 2010 ve 22:07  • Odpověz
@martankas
ne že nás tady necháš na holičkách a utečeš z tohoto tématu, aspoň budeme v obraze, jak probíhá Tvoje těhu a pro holky budeš "studna cenných rad" ! :wink: :wink: :wink:

@dandiela
moje mamka i babička měly nadměrnou činnost š.ž., mamka je po operaci (kterou podstoupila v 35), jinak by doživotně byla na práškách, babi už také bez prášků, ale máme to v rodině, tak si hlídám krev, zatím díkybohu preventivně. Štítnice je strašně důležitá v prvních měsících, aby dobře fungovala, pracuje i za mimi a když se to nehlídá, většinou dojde k poškození plodu, což je strašný. Kamarádce se rozjely hormony štítné žlázy po porodu, teĎ bere prášky a je pod dozorem endkrynologů jako Ty, hlídají to, kdyby byla těhu, také jí nasadí větší dávku, ale prostě častější hlídání krve a přizpůsobení léky vše ohlídají !!! TAKŽE ŽÁDNÝ STRACH.

@vicky007
plně s Tebou soucítím, malý nám usnul včera dobře (výjimečně...), ale budíček o půlnoci, ve 3, v 5 a v 7 definitivní vstávání mě totálně odrovnalo a jsem jak po flámu....ten nedostatek spánku je krizovka ! Musíme vydržet a snad se to do vánoc zlepší, aby to naše snažilkování mělo ten správný efekt a vůbec, abychom měly sílu na další mimi a měsíce probdělých nocí....uf uf.
27. zář 2010 v 08:33  •  2 děti  • Odpověz
@blueapple Ahojky, no, dneska byla po 14 dnech noc celkem dobrá. Vzbudila se pouze ve 3 a to kašlala, tak jsem jí dala napít a spinkala dál, a teď chrní :slight_smile:Jinak koukám, že tvůj Patrik má dneska přesně 10 měsíců, to se narodil 27.11.? To byste byli přesně o 2 měsíce starší než my :slight_smile:. Barča je 27.1.
27. zář 2010 v 08:47  • Odpověz
@vicky007
přesně tak, narodil se 27.11. ! To je krásná náhoda ! Takže krásné "narozeniny" !
27. zář 2010 v 09:04  •  2 děti  • Odpověz
@vicky007 Tak doufám,že to vydržíte a pak tady v lednu nebudu jediná kdo poctivě dodržel název tohodle fóra :grinning: :grinning: :grinning:
27. zář 2010 v 09:32  • Odpověz
@blueapple Já mám nedostatečnou funkci, ale jak říkáš, když se o tom ví a jsem pod pravidelným dohledem tak se určitě není čeho bát.... Jen s tím až se začneme snažit obeznámím svoji gyndařku aby věděla a jinak to asi řešit nebudu... zatím....
27. zář 2010 v 09:33  • Odpověz
ahojte baby, no tak ja zatial o ziadnych zdravotnych problemoch neviem ze by som mala...

@dandiela ja tu s tebou na ten leden pravdepodobne pockam ak nie dlhsie bo my mame len v maju buduceho roku svadbu... tak uvidime kedy zacneme so snazenim, ja by som najradsej hned :grinning:
27. zář 2010 v 18:31  • Odpověz
@monula535 Já bych do toho šla nejraději taky hned :grinning: :grinning:
27. zář 2010 v 18:33  • Odpověz
je to tazke vydrzat co, ja sa takto trapim uz asi rok ale chceme sa najprv zobrat a svadba nam nejako zatial nevysla :angry: ale snad uz sa to v maji doklepe a mozno uz bude bublinka so srdieckom v brusku :grinning:
27. zář 2010 v 18:34  • Odpověz
@blueapple když to holkám nebude vadit,budu ráda... :wink: ale nechci moc "provokovat" . dnes jsem se konečně dočkala kontroly a je vše ok. miminko už má 4mm. :slight_smile: myslela jsem,že nebude vidět skoro nic a ono bylo už i srdíčko :slight_smile: další kontrola mě čeká až 1.11. :frowning2: to bude zas doba....
27. zář 2010 v 19:08  • Odpověz
@martankas

VELIKÁ GRATULACE, holky včetně mě Ti určitě budou závidět (ale v dobrém :wink: )
Hlavně přeju bezproblémové těhulkování a porod, uteče to jako voda ! Už jste vybrali to jméno ??? :grinning:

Já bych se do toho pustila také hned, ale radši počkám, jednak kvůli zdraví - první porod jsem měla císařem... doporučuje se minimálně rok, dva čekat a jednak (vicky007 se mnou bude určitě souhlasit), mám v noci nespavé a na péči náročné mimi, takže si neumím představit hned tak brzy další mimi. Nevyspat se v kuse 3 roky, to by byl masakr :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. zář 2010 v 19:29  •  2 děti  • Odpověz
Ahojky, tak dnešní noc zase byla děs. Bára usnula až v půl druhý!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A ráno teda spinkala do půl devátý, ale stejně je to náročný... No jinak od neděle už si samy sedáme , tak to porád trénuje, no sranda , včera seděla na sedačce a začala se sápat jakoby na nohy a chtěla si stoupnout, ale to se jí nedařilo, ale to máme fakt ještě hodně času...
No, jinka póčo dneska hnus a hnus, porád pršelo, teďka se snad déšť uklidnil,.
@martankas velká gratulace a určitě tady zůstaň, jsme zvědavé na nevolnosti, informace z poradny apod :grinning: ,chodím ještě na jednu diskuzi, kde byly nejdříve taky snažilky a postupně jsou tam maminy :slight_smile:
@blueapple no souhlas, ale my se fakt budeme muset snažit tak od toho přelomu roku. Mám rodičák jen na dva roky a do práce zpět zatím opravdu nechvátám :grinning: :grinning: , to radši probdělé noci s mimčem
28. zář 2010 v 19:19  • Odpověz
@vicky007
tak to jsme na tom úúúúúúplně stejně. Také mám rodičák na 2 roky a do práce se mi nechce, ráda bych navázala druhým mimčem, odbyla si mateřské a rodičovské dovolené tak nějak spojeně a dohromady.
V lednu se pokusíme na mimi "zadělat" :sunglasses:
28. zář 2010 ve 20:28  •  2 děti  • Odpověz
@blueapple vy máte taky problémy se spinkáním, viď, slyšela jsi o té estivillově metodě uspávání dětí?? Takovýto, že necháš dítko v postýlce, rozloučíš se sním a pak do pokojíku chodíš v intervalech a necháš dítko plakat??
To si prostě nějak nedokážu představit, že bych báru nechala 40 minut třeba řvát, :confounded:
28. zář 2010 ve 22:09  • Odpověz
@vicky007
slyšela, už jsme to zkoušeli, ale nic moc úspěch...
navíc od 2 měsíců měl pupeční kýlu, civičili jsme kvůli tomu vojtovku, vyléčila to, ale měl od doktorky zákaz hodně plakat, aby si jí zase nezhoršil. :confounded:

Uspávání se zlepšilo kolem půl roku, horší je časté buzení v noci a neklidné spaní, v kuse spí do půlnoci, do jedné, pak se budí po třech, čtyřech hodinách, sice stačí nasadit dudlíka a hlavně přetočit ho na záda (protože se vždy mele apřetočí ve spánku na bříško a pak nadává a fňuká), ale moje noc je rozkouskovaná a jsem unavená... přivazovat ho nechci, ať má volnost pohybu... Nevím co s tím... vydržet...

29. zář 2010 v 07:47  •  2 děti  • Odpověz
ahoj holky,děkuji za gratulace,snad už bude vše ok :wink: když to tady tak čtu,začínám mít strach,jestli to mimčo vůbec zvládnu :fearful: musím se ještě hooodně učit nebo spíš číst nové informace :slight_smile:
jinak mě už začíná být blbě.nejhorší je,že jsem ztratila chuť na jídlo a nedkokážu do sebe nic dostat... :frowning2: měla jste to některá z vás?a co na to zabírá?..no a břicho a prsa bolí neustále.teď už jsem po té kontrole aspoň trošku v klidu. :slight_smile:
29. zář 2010 ve 13:17  • Odpověz
Ahojky, vůbec strach neměj, každé dítko jr jiné :slight_smile:, třeba moje neteř ta spinká v pohodě
29. zář 2010 ve 13:53  • Odpověz
@martankas

neboj se ničeho, všechno zvládneš !
jak vidím, i každé těhu je jiné...mně také bylo blbě, jak bych to popsala - prostě šoufl od žaludku. Když jsem se každou půlhodinu nenajedla, zvedal se mi žaludek, takže jsem si pořád sebou nosila piškoty, rohlík, prostě něco k zakousnutí. A vodu, pití mi také pomáhalo. A koupila jsem si v lékárně zázvorová lízátka, docela to pomáhalo.
No a v třetím měsíci - jako mávnutím kouzelného proutku - to přešlo :grinning:

Tak uvidíš, jak to bude u Tebe ! Ber to pozitivně, pokud to jen trochu půjde, třeba že se mimi hlásí, že je bříšku !
29. zář 2010 v 15:24  •  2 děti  • Odpověz
Ahojky, no mě bylo dost blbě, ale ranní nevolnosti ne, spíše večer :grinning:, asi trak do toho 14 týdne, pak chvilku klid a pak mi zase bylo blbě, ale to bylo už od žlučníku - měla jsem pár kolik no a dva měsíce po porodu šel pryč :grinning:
29. zář 2010 v 19:25  • Odpověz
Ahojky, tak další probdělá noc za námi :grinning:, Bára usnula v půl jedný a jsem jí uhoupala v sedačce... Ale je to tím, že jí lezou ty zuby. Další jednička leze dole a je vidět pod dásní, ale ještě neprořízla...tak ještě pár nocí a snad to bude ok, na pár dní, pak se poklube další...
30. zář 2010 ve 13:37  • Odpověz
@vicky007

ahoj my také moc nespali, usnul o půlnoci, ve 3 krmení a v 7 budíček ! No jsem GROGY !
30. zář 2010 ve 14:05  •  2 děti  • Odpověz
no já už jsem si tak nějak zvykla :slight_smile: , ale spinkala bych taky :slight_smile: já si vždycky trošinku odpočinu, když přijde Tomáš z práce a vezme Báru tak na ho´dku - hoďku a půl pryč. Já uklidím, udělám si koupel a pak aspoň chvíli sedím
30. zář 2010 v 16:21  • Odpověz
Ahojky, adobré ranko, u nás je zataženo a prší Dneska máme poradnu - osmiměsíční, tak jsem zvědavá na míry Jinak Bára porád procvičuje sezení a pokouší se vstávat Ale lezení nic a to před ní lezu po čtyřech, ona si dřepne a kouká, jako, co to ta máma dělá A včera řekla něco jako mamá
5. říj 2010 v 08:39  • Odpověz
dobré ráno,

holky, co je u vás nového, co přípravy na snažení? Už se nám to blíží !!! :grinning:

@vicky007
náš malý pro změnu nesedí doteď, nemá to rád. Leze po čtyřech, chodí kolem nábytku, klečí, ale sedět prostě NE NE NE. Tak si z toho nic nedělej, každé mimi je jiné, pohyby dělá podle sebe, všechno se naučí ! Ale kdy bude ten náš sedět, když spíš dřív začne chodit, to nevím... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. říj 2010 v 09:31  •  2 děti  • Odpověz
Ahojky, tak jsme zpět od doktorky. Tak naše "malá" Barborka má 8820g a teda měřit se moc nechtěla, tak tam mudra napsala 69, ale nevím, nevím podle oblečení, které musí mít 74-80
5. říj 2010 ve 12:36  • Odpověz
ahojky, tak už zacinkal druhej zoubek, ale spaní se moc nezlepšilo , včera usnula kolem jedenácté a 2x se vzbudila. Už teda nevim, co s ní , večer kaše, pak kojení a spinkat. No a v noci dneska to bylo dobrý, v 5 jsem jí dla prso a v 6 jsem se vzbudila a ona ho furt měla v puse , no prostě ze mě má dudu
8. říj 2010 v 19:06  • Odpověz
@vicky007
buĎ ráda, že krásně usne (i když s prsem v pusince), já jak nekojím, tak flaška ho "neuspokojí" a ´musím ho pracně uspávat...máme to v noci stejné...2-3x se budí, usíná kolem osmé, ale navíc ho několikrát musím fňukajícího přetočit zpátky na záda, protože mu vypadnul dudlíček nebo je na bříšku.. uf uf.
9. říj 2010 ve 14:43  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.