• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2011 :-)

(Zamčená)
9. března 2011 
@lilly_brno jj, a nejlépe hned, co čekat 14 dní :slight_smile: a pěkně jasný příznak, který nemůže znamenat nic jiného. Ber to tak, že teď to máš místo adrenalinových sportů - čekáš na ms a testuješ :grinning:
16. únor 2011 v 18:40  • Odpověz
tak na me bud neco leze nebo jsem snad tehotna :grinning: je mi desna zima, unava, uderem pate uz nemuzu :slight_smile: cetla jsem si s malym knizky a usinala jsem u toho.. musela jsem si dat horkou vanu abych se zahrala, topeni naplno, az prijde doimu manzel tak bude šílet jaký je tu vedro :grinning:
16. únor 2011 v 18:42  • Odpověz
@melinkaproch jj. Já bych asi byla skoro raději, kdyby to manžel nevěděl. Teda je dost inteligentní na to, aby si napočítal tak nějak půlku cyklu sám,ale kdyby to neměl přímo před očima, tak nad tím asi nepřemýšlí. No ale trauma mu to nedělá, tak snad dobrý. On byl původně k tomu, že už bychom začli na miminku pracovat chladnější, ale hned jak jsme se začali snažit, tak ho to pohltilo a už se těší a je napnutej jak já. Až mě to překvapilo :slight_smile:
16. únor 2011 v 18:44  • Odpověz
@asaka teda, jen prosímtě neříkej, že čekáš ms příští čtvrtek, nebo si budu myslet, že jste se všechny domluvily :grinning:
Ale držím palce ať je to druhá možnost, ale nemoc fuuuj.
16. únor 2011 v 18:45  • Odpověz
@hanuu nee az v patek :grinning:
16. únor 2011 v 18:48  • Odpověz
@hanuu :grinning: u mě je to tím, že by měla mít mamina zítra svátek, zrovna dneska i ségře schválili po dlouhých 5ti měs hypotéku na domeček, snad budeme úspěšní také :wink:
16. únor 2011 v 19:03  • Odpověz
Holky, již po vlastní zkušenosti s porodem, bych NIKDY doma nerodila! A upřímně ani nechápu mamky, co do toho jdou nebo chtějí. Je to tak příšerný riziko - nikdy nevíte v které vteřině budete potřebovat ať kyslík, nebo císaře nebo co pak miminko..... Prostě tento risk bych nikdy vědomě nepodstoupila. Upřímně, to že bych byla v domácím prostředí by mě asi vadilo mnohem víc, než to, že najedou trávím 12 h v porodním boxu, kde je mi ale absolutně jedno co tam kde zašpiním a dělám a v případě potřeby se o mě postarají. Chtěla jsem rodit na porodní stoličce, ale to prostě nešlo, takže nakonec jsem skončila 35 minut s nohama nahoře a to byla jediná poloha kdy to šlo - kam bych si je jako hodila doma??? Moc pro alternativy v tomto případě nejsem, protože malovat si můžete co chcete, ale stejnak je pak všechno uplně jinak a s odstupem to vidíte ještě jinak. Sama jsem tu před měsícem narazila na jakési "pomůcky" k porodu a nestačila jsem se divit - uplny kraviny, který si nedokážu představit, že bych použila. Ale jako zblbnutá prvorodička věřím, že bych si to snad i myslela :grinning: A prosím vás tím vás žádnou nechci urazit ani to tak nemyslím, že jste zblblé ... snad chápete, co tím chci říct. Také jsem v tom byla poprve :sunglasses: a vím jak jsem to všechno "sjížděla".
No jinak jsem odpo na 2 h vytuhla, byla jsem tak příšerně unavená. Podbřišek bolí, špiním...... ať už je zítřek. docela se bojim
16. únor 2011 v 19:18  •  2 děti  • Odpověz
@hanuu já v neděli :wink:
16. únor 2011 v 19:20  •  2 děti  • Odpověz
@hanuu no povídej mi - já jsem vždycky nešťastná v ten den, kdy to dostanu, ale ani ne tak za sebe, ale ptž to trápí přítele (myslím, že to miminko chce snad víc než já, což je skoro nereálné) - tolik by mě to netrápilo,že to nejde zrovna hned , ale jednou jsme popíjeli a z něj vypadlo, jak ho to pak vždycky trápí... :frowning2: nikdy by mi to neřekl a dokonce bych to na něm ani nepoznala, ale tak nějak poloopilý mi to řekl... samozřejmě, že je na mně ještě jemnější než dřív a já se moc těším až si já a "bříško" budeme moc užívat jeho lásku :slight_smile:
16. únor 2011 v 19:41  • Odpověz
@melinkaproch jo, taky budu nešťastná, když nebudu těhu... Myslím že mě to semele, aji tátu to rozněžnilo a začal se těšit :slight_smile:
16. únor 2011 ve 20:48  •  2 děti  • Odpověz
@luciperka nejsi v tom smutnění sama. :wink:...ale to, jak jsou naši miláčci něžnější nám to neulehčuje... Jak dlouho jsi snažilka??? :slight_smile:
16. únor 2011 ve 21:26  • Odpověz
ahpj holky, se to tady pěkně rozjelo..
vítám všehcny nové snažilky!!!

koukám, že všechny napjatě čekáte a já mám teprve 4DC, takže jsem na začátku, také jsem měla pozdě ovulku...

Macekv, tak držím pěstičky!!! at se už zadaří! testík je super a co BT, vychází to?

Luciperka, souhkasím s tebou co se týče porodu... sama bych to nikdy nedala... byla jsme vyčerpaná a potřebovala jsme pomoc, takže mi dva doktoři pomáhali a nemusel jít Vašík kleštěma...
a po porodu jsme byla ráda, že mohu odpočívat... byla jsme totálně ko a ty dny po tom byly hodně náročné, hlavně na psychiku... takže do alternativy porodu bych také nikdy nešla...
a co se týče zahraničí, tak je to torchu jinak, pak jim chodí domů pomáhat speciálně vyškolené sestry, třeba v Holandsku, je jim přidělena paní, která je s maminkou doma celý den, o vše se postará atd... a to by tady asi neklaplo... jsem byla ráda za mamču, která mi pomáhala když jsem kvůli prsům měla horečky a bylo mi hooodně mizerně... no však maminky, určitě víte... jaké to je..
a prvorodičky, vám prostě přeji aby to vše bylo na jedničku... každá si to prožijeme, tak pak zhodnotíte
16. únor 2011 ve 22:35  • Odpověz
dnes jsme byla na BVV v Brně, Kabo, Styl a jsem ko, docela náročný den, pak odpo ve cvičení s Vaškem a teď jsme sami doma, vašík usnul v 22hod a já si dala trochu vínečka, aby se mi lépe spinkalo

mám dilema, tak ho v hlavě řeším a snad to nějak vyřeším, tedy docela by mi to vyřešilo těhu stav.. ale...
16. únor 2011 ve 22:37  • Odpověz
@melinkaproch no jako moc dlouho snažilka nejsem :slight_smile: Řekli jsme si , že to zkusíme od unora, a pokud jsem těhu, tak se povedlo fakt na poprve po menzes... takže tak..... Uvidime zitra
16. únor 2011 ve 22:51  •  2 děti  • Odpověz
@lencak80 tak jak píšeš! To že jsem byla sama s malým po porodu tři dny v porodnici a nemusela si vařit ani nic, tak to je obrovský plus. Nechtěla bych být sama s malým doma, už tak nemám babičkující babičky, nikdo mě nepomohl ani v šestinedělí (do dnes to cítím jakou obrovskou nespravedlnost). Po porodu jsem si sotva stoupla na nohy, 2x omdlela ve sprše. co bych jako delala doma??? :slight_smile:
16. únor 2011 ve 22:54  •  2 děti  • Odpověz
pridavam se k tem, co by doma nerodily ani omylem!To je hotový hazard se zivotem, resp. se dvema. taky se nedovedu predstavit doma po podlaze ty krve a plodovy vody, nebo na gauci?? nevim kde ty zensky doma rodej :grinning: :-P
Ano, v zahranici je bezne ze pomahaji asistentky a rodi se vic ambulantne a tak.. ale že čr patří mezi 3 země světa s nejnižší novorozeneckou úmrtností ví málokdo. Proč tomu asi tak je... ano, idealni by bylo, kdyby v porodnicich mely zensky vic soukromi, vrelejsi pristup personalu, to by se zlepsit melo to jo.. ale rozhodne ne rodit doma! To by se čr začala v žebříčku pěkně propadat.. :-P
Se soukromim se da delat jen malo, precejenom kdyz jsou porodnice vecne plny k prasknuti... a dovedla bych si predstavit milejsi sestricky teda, s tema jsem mela blbou zkusenost na sestinedeli..

Ja jsem teda po porodu byla ok, teda ztratila jsem hodne krve, tak jsem chodila v predklonu abych sebou nesekla jak se mi motala hlava. Ale jinak dobrý, pomoc nikoho jsem nepotrebovala, co se hodilo ze si manzel vzal par dnu volno, ja se mohla dospat, v porodnici jsem nespala skoro vubec, on teda temer neplakal, (ale spolubydlici na pokoji jecela :slight_smile:)) , ale porad jsem ho kontrolovala, jestli dejcha, kdyz teda zrovna neby pricuclej u prsa :grinning: babicky jsme obcas vzaly na navstevu, ale jinak jsem je dlouuuuho nevyuzivala, naopak jsem mela pocit ze mi ho "berou". Ale bylo to dane tim, ze byl fakt extremne hodny, spokojeny, dobre spící miminko, takze jsem byla jak na prazdninach a uzivala si to maximalne :slight_smile:
16. únor 2011 ve 23:16  • Odpověz
@luciperka zitra budes testovat?? :slight_smile:
16. únor 2011 ve 23:18  • Odpověz
Ahoj holky
17. únor 2011 v 08:33  • Odpověz
@lencak80 já jsem taky teprve na začátku, 10 dc.
No tak držím palce aby se dilema vyřešilo :slight_smile:
17. únor 2011 v 08:34  • Odpověz
@luciperka tak držím palce, ať si skutečně těhotná a nezapomeň nás informovat :slight_smile:
17. únor 2011 v 08:35  • Odpověz
@asaka nooo testovat nebudu, páč jsem začala krvácet.... Včera mi bylo fakt špatně, začala jsem špinit a dneska ráno toto... takže asi nic. Ale ještě v UT jsem si připadala těhotně. A ted si připadám jak blbka :frowning2: No jdu volat na gyndu, jestli má vůbec cenu abych chodila . ale zase by mě zajímalo, jestli jsem těhotná byla....
17. únor 2011 v 08:38  •  2 děti  • Odpověz
@luciperka a dnes jsi kolik dc?
17. únor 2011 v 08:42  • Odpověz
@luciperka a jinak je mi to samozrejme lito :( tak snad pristi mesic!
17. únor 2011 v 08:43  • Odpověz
Ahojte holky,

tak jsem vám chtěla zklamaně napsat, že jsem nevydržela a po těch svých nevolnostech jsem si včera udělala test a byl negativní a strašně mě to srazilo dolů psychicky, ale vím, že jsem si četla (je to ten Mama test růžový), kde je napsané, že se může dělat až v první den očekávané menstruace :slight_smile:, ale i tak jsem si ho udělala... nevím, zda jsem čekala, že když je člověk těhotný, že se to prostě musí ukázat za každou cenu :slight_smile:

Ale teď mě velice pozvbudila zpráva od Luciperky, že si dělala taky testy před menses :slight_smile:, a že pak byla stejně těhotná, tak si říkám - "naděje umírá poslední" - :slight_smile:

A právě jak ještě Luciperka píše - první den, kdy mi bylo blbě poprvé, bylo po česneku :slight_smile:
Ale říkám, možná si to vsugerovávám taky, ale takové ty nevolnosti mám asi od pondělka. Není mi na zvracení, ale je mi tak "šoufl", spíš se mi tak - promiňte dámy :slight_smile: - brká a je mi po každém jídle těžko, a co se týče únavy, tak to na sobě nepoznám... jako je pravda, že chodívám teď dřív spát, ale to bych jako podnět nebrala za důležité :wink:

A s tím příchodem menses jste mě taky pobavili :slight_smile: Já je mám dostat v pondělí 21. 2. :slight_smile:, tak jsem fakt zvědavá :slight_smile:
17. únor 2011 v 08:44  • Odpověz
Asi jsem to Luciperko, nějak přehlídla, tak to mě moc mrzí, že to nevyšlo, ale neboj!!!! Všechno bude dobré!!! Musíme se děvčata navzájem podporovat :slight_smile:
Ale to zklamání z těch měsíčků je fakt vždycky hrozná....
17. únor 2011 v 08:45  • Odpověz
@chickkky v pohodě holky, díky. Ani mě to nějak nesebralo. Už včera večer jsem měla nějaké tušení. Ale na gyndě mě řekli at dneska dojdu, že se asi usazuje ten zárodek, tak že se u toho špiní, že mi dají nějaký hormony na podporu žlutýho tělíska.... no už asi nemusí... co se dá dělat. Ale je to celý takový divný... Nevím proč jsem začala krvácet o 4 dny dřív a proč mi do ted bylo špatně, ani normál rifle jsem nesnesla.....
A co se týče těch testů - když jsem byla těhotná minule, tak fakt ty testy byly negativní, asi hcg bylo nízké a první pozitivní byl fakt až v den menzes.... A ono je to na těch testech i napsáno, takže tak. Ještě bych to chickky nezatracovala a rozhodně neměj depku. Mysli na miminko, že jestli tam je, tak potřebuje veselou mamču :sunglasses:
17. únor 2011 v 08:52  •  2 děti  • Odpověz
@luciperka
Achaa.. ta těla si s námi fakt asi hodně zahrávají... a nechceš tam fakt pro jistotu po měsíčkách zajít?? Nebo třeba po měsíčkách si udělat test?? Jsou to fakt klasické měsíčky, jo?

A snažím se být veselá :wink: Jen ten test mě včera trochu rozhodil, ale jak říkáš... nemysleme na to, a ono to přijde ....
Pokouším se nadále na to nemyslet, že by to mohlo být, protože mi to stačilo včera.... :frowning2:
A veselá už jsem :wink:
A Luciperko, zdá se mi, že tě i znám z Beremka, nebyli jsme spolu na stejné taky diskuzi? :slight_smile:
17. únor 2011 v 08:57  • Odpověz
@chickkky jůůů tak to já netuším. to si absolutně nepamatuju. Ani že bych tam o něčem diskutovala :slight_smile: Připoneň :slight_smile:
No jinak jsem volala na gyndu a mám tam dojet raděj hned. takže jdu pobalit sebe a Matyho a pojedem....
17. únor 2011 v 09:01  •  2 děti  • Odpověz
fakt z tech testu pred ms nebudte spatny.. jak jsem psala, ja jsem mela dokonce 30dc v tehotenstvi test negativni (uz nevim co to bylo zač) a 28 a 29 jen takovy stin..
17. únor 2011 v 09:04  • Odpověz
@luciperka moc mě to mrzí, ale určitě to vyjde příště :wink: uvidíš - uteče to jako voda :wink:
17. únor 2011 v 09:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.