• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2011 :-)

(Zamčená)
9. března 2011 
@melinkaproch ahojky, jak dlouhý jsi měla poslední cyklus? Já 30DC a ovulka byla včera 23DC... :slight_smile:
18. únor 2011 v 10:20  • Odpověz
@macekv jeje, luteální :slight_smile: no to je fukt, já to tak myslela. Přečetla jsem si o tom myslím na tom womenzone, jak tu @martinale dávala odkaz.. Ale netušila jsem, že ji někdo může mít dlouho nebo krátkou a že to má vliv na uhnízdění. No co se tady člověk všechno nedoví :slight_smile:
18. únor 2011 v 10:39  • Odpověz
@lucie_kol ju, dovolená. To by se mi taky líbilo. Tak pěkně odpočívej a užívej si. A dej vědět, co doktorka a utz.
18. únor 2011 v 10:41  • Odpověz
@hanuu Tak tam nejdriv pujdu v patek nebo az dalsi tyden, snad uz to pomuze.
18. únor 2011 v 10:46  •  2 děti  • Odpověz
@hanuu mno každá ji mám jinak, ovulaci a proto je to jiné, luteální fáze je doba mezi ovulací a MS.....když já mám ovulku 23DC a MS dostanu třeba 30DC, tak mám luteální fázi jen 7 dní a vajíčko se uhnízďuje 7-10dní, proto je důležíte, aby se zahnízdilo...když bych měla ovulku třeba 15DC, tak má 15dní na to, aby se uhnízdilo....takhle já mám jen 7 :-/ když se ve vejcovodu oplodní doputuje do dělohy a tam se uhnízdí a začne se vyvíjet, jinak už po ceste sě buňky dělí a vyvíjí se.....jenom cesta trvá cca 3+ dní asik jsem četla a pak se uhnízďuje, poté musí dát signál, aby se sliznice nezačala odlučovat a nenastala mrcha, protože by vzala oplodněné vajíčk sebou...to je jen ve zkratce, najdi si na netu Ovulace a tam se vše dočteš, je to dost zajímavé :wink:
18. únor 2011 v 10:48  • Odpověz
@macekv díky za info. Asi si to najdu. Já se zatím tomu zjišťování informací trochu bráním. Mám dojem, že čím víc toho bdu vědět, tím víc na to budu myslet a to moc zatím nechci. ALe kdžy tady vždycky na něco narazíme, tak mě to samozřejmě zajíma.
18. únor 2011 v 10:53  • Odpověz
@hanuu mno jenomže pak nemáš přehled o čem se bavíme :wink: a jak to funguje, doporučuji se na to podívat, na tom, jak funguje ovulace nemůžeš nic zkazit :wink:
18. únor 2011 v 11:02  • Odpověz
@macekv jj, to je jasný. Tak mi se snažíme teprve po druhé, tak zatím nemám tolik potřebu něco zjišťovat. Hlavně jsem zastáncem toho, že když to člověk moc řeší tak je to spíš k horšímu. Což myslím ze začátku, je jasné, že když se třeba víc jak půl roku nedaří, tak je potřeba začít řešit, aby se mohl prolbém vyřešit. A myslím, že por začátek je vhodné to, co jsi dělala - měřit BT nebo používat ovutesty. Mám to tak taky v plánu pokud neotěhotním. LAe zatím se snažím na miminko a plození a tak moc nemyslet - což mi samozřejmě nejde :slight_smile: Ale tu ovulaci si najdu, ať si rozšířím znalosti a jsem v obraze :slight_smile:
18. únor 2011 v 11:12  • Odpověz
@hanuu víš co mi dalo práce naštudovat BT??????? Než to můj ženský mozeček pochopil :grinning: :sunglasses:

Ale myslím, že jsem už v obrazu, sice je můj grafík pěknej divoch, ale základní teploty pomocí ovu testíku vlastně ukazuje :grinning:
18. únor 2011 v 11:22  • Odpověz
18. únor 2011 v 11:27  • Odpověz
@hanuu jj pořád nahoře, dokonce jsem dneska měla 36,7 ale musí se nechat, že jsem se ještě tak čtvrt hodinky po probuzení povalovala v posteli než jsem měřila - máme od včerejška štěňátko, tak jsem z něj úplně nadšená a chvíli jsem ho musela hladit než jsem vstala :slight_smile:... Tak třeba nám ty sny přinesou štěstí... :slight_smile:
18. únor 2011 v 11:36  • Odpověz
@macekv ahojky já měla poslední cyklus krátký 26 dní, ale ty předchozí jsem měla +-28... takže mě teď docela překvapilo, že jsem měla ovulku až 22 DC - teď jsem 33 DC (11 DPO) a teploty pořád nahoře - dokonce jsem se dostala na 36.6 možná 36.7(dnes) - ale to už jsem byla trochu v pohybu, nikdy předtím jsem neměla teploty vyšší než 36,5 a to mi většinou ještě skákaly obden na 36,3 - teď už mi 6 dní neklesly pod 36,5 tak trochu už doufám... Hrozně doufám, že se se teplotka udrží a v neděli, kdyžtak budu testovat :slight_smile: pokud nepřijde MS - zatím nemám žádné příznaky, že by chtěla přijít nemám :slight_smile:... navíc teplota mi klesne přesně v den, kdy to dostanu, takže hned ráno vím na čem jsem... Ty vlastně taky, když si měla cyklus 30 dní, tak je to dost pozděn ovulka 23 DC, tak uvidíme, co se z toho vyklube a budeme doufat, že aspoň ten dlouhý cyklus nebyl zbytečný... podle mě se tím, že byla ovulka později luteální fáze nezkratí, ale jednou sem jí měla 14 dní, jednou 16 a jednou 11, takže tu mám takovou pohyblivou %-(...tak nevím, kdy bych měla MS čekat...
18. únor 2011 v 11:50  • Odpověz
@macekv @melinkaproch holky já právě nekde četla, že ta luteální fáze je pořád stejná a nemění se, ale to teda asi ne.
18. únor 2011 ve 12:06  • Odpověz
@melinkaproch jé, štěňátko. Teda u tebe to vypadá nadějně. Jsi dobrá jestli vydržíš až do neděle, to já bych asi už nedala :slight_smile: No su napnutá, tak doufám, že dáš pak vědět.
18. únor 2011 ve 12:06  • Odpověz
@hanuu nene, mění se, když jsou cykly nepravidelné... :slight_smile: :wink:
18. únor 2011 ve 12:55  • Odpověz
@hanuu @macekv taky jsem to četla, ale u mě to 100% neplatí (ani jednou za ty 4 cykly jsem ji neměla stejně), takže vůbec nevím na čem teď jsem %-(... Vy jí máte stejně dlouhou??? :slight_smile:

@hanuu ani nevíš(no asi víš :slight_smile: ), jak moc se mi chce si utíkat do lékárny pro test, ale nechci být zklamaná - už se toho fakt bojím - viděla jsem už tolik bílých testů za poslední měsíce, že raděj vydržím :wink:... Aspoň mi teď kvůli tomu štěňátku utíká rychleji čas :slight_smile:... dneska jedeme k našim - mamka slaví narozeniny, tak to mi to čekání taky zkratí a pak už se jen jednou vyspím a jdu testovat :slight_smile:
18. únor 2011 ve 13:11  • Odpověz
No tak ted jsem mela chvilkovou slabost :(( proc na to nejde nemyslet.
18. únor 2011 ve 13:26  •  2 děti  • Odpověz
@melinkaproch u tebe bych věřila, že jsi těhu :wink: já bych testovala :sweat_smile: :grinning: Já když jsem měřila týden posledního cyklu měla jsem 37 a pak za 4 dny při teplotě 36,5 MS...mám ty teploty výše než ty :wink: ale u každé je to jinak :wink: tak držím pěstičky pro štěstí, ať je v bříšku mimísek :wink:

jsem zvědavá na to naše vajco :grinning:
18. únor 2011 ve 13:34  • Odpověz
@lucie_kol Lucííííí klídeček :angry: bude to lepší :slight_smile:
18. únor 2011 ve 13:36  • Odpověz
@macekv Jo určitě souhlasím. Myslím, že je fajn poznat jak fungují naše tělíčka. Člověk si pak spoustu věcí uvědomí. Co dělá špatně a jak se k němu lépe chovat :slight_smile:
18. únor 2011 ve 13:38  • Odpověz
@melinkaproch já asi ne, poslední cykly jsem měla 26 - 26 - 30 DC...teprve teď první cyklus zjišťuji, že mám ovu takhle dlouho a luneární fázi krátkou, ale nevěřím tomu, že když jsem měla 26DC...tak jsem měla ovu až 23DC....a luneární fázi lze nejspíše zjistit r¨pravidelným měřením BT :wink:
18. únor 2011 ve 13:43  • Odpověz
@martinale mno to ano :slight_smile: já jsem byla úpnej laik, když jsem na fóra začala chodit a začala zjišťovat na netu informace, ale je dobré to vědět, když jsem mluvila s dr. tak jsem se cítila lépe, když jsem věděla, co jsou to folíky a tak.....a co je folikulometrie, než mi to řekla.....teď vím něco o luneární fázi a vím, že mám ovu dlouho...to je dost podstatné a budu se s dr. moct bavit na určité úrovni a budu všemu lépe rozumět :wink:
18. únor 2011 ve 13:46  • Odpověz
@macekv snad to bude, jak říkáš a co ty víš, třeba budeme šťastně těhulkovat spolu :slight_smile: v každém případě doufám, že se u tebe zadařilo!!!!!! :wink: kdy máš v plánu testovat???... Myslíš, že je lepší si koupit 25 jednotkový test nebo se dá věřit i těm 10 jed. (někdo říká, že bývají falešně pozitivní) ??? :slight_smile: ... JJ když budeš měřit, tak toho hodně o svém cyklu zjištíš - já už jsem si na to tak zvykla, že jsem schopná kvůli tomu každý ráno vstát, ikdyž se mi moc nechce :grinning:
18. únor 2011 ve 13:53  • Odpověz
@melinkaproch :grinning: :slight_smile: to by bylo, by jsme to měli s týdením odstupem :slight_smile: :wink:

mně poradí MS, mám přijít za týden ve čtvrtek, když nedojde, zkusím test, možná to bude brzy, protože by to bylo 8DPO (ale počítám i včerejšek, protože ovu byla dopoledne), ale ona i BT dost napoví :wink: .... poznám podle ní, zda MS přijde, klesalo mi to 5 dní, takže ještě, že jsem minulý cyklus alespoň týden měřila :wink:

a testy neřeším, jestli to je 25 nebo 10, prostě si koupím test, 2 v jednom balení asik za 40Kč..a je to, mám už doma dvě krabičky :grinning: když budeme těhu, stejnak se to dozvíš a nemá cenu moc plašit :wink: :slight_smile: a rozhodně nevyhodím 2stovky za jeden test...jako je ten ClearBlue, přijde mi o zbytečný, ta radost bude stejná i o pár dní déle :wink: :sunglasses:
18. únor 2011 ve 14:08  • Odpověz
@macekv to by bylo super - mohly bychom pak probírat naše malá bříška, řešit, jak rostou až z nich bude balon :slight_smile:... s tím docela počítám, ptž jsem docela malá (160 cm)... jj jen měř - je to taková jistota :slight_smile:... já taky vždycky beru 2 za čtyřicet, ale teď má Mamatest právě ty nové 10 a taky za 40 tak kdybys chtěla zkusit - když budeš testovat 8DPO :slight_smile: :wink:... snad to všechno vyjde :wink:
18. únor 2011 ve 14:19  • Odpověz
@melinkaproch já taky :grinning: měřím 161cm....akorát já jsem oplácaná, né moc, ale jsem :grinning: takže nepočítám, že na mě bude těhu vidět dříve, než za tri měsíce :grinning:

tak já se na ně zeptám :wink: já v nic nedoufám, zažila jsem toho za loňský rok dost a doufam se mi nechce, rozhodně budu zklamaná, jestli MS dorazí, ale s tím se bohužel musí počítat...ale bylo by krásný najít // :wink: :sweat_smile:
18. únor 2011 ve 14:25  • Odpověz
Holkýý, nádherný víkend!! Mažu domů, tak se mějte krásně! papalala :wink: :grinning:
18. únor 2011 ve 14:44  • Odpověz
tak holky, pořád čekám na výsledky. Ale jsem relativně klidná, myslím že těhu vážně nejsem, natož mimoděl..... Celá jsem od včerejška splaskla, fakt ta cysta vylučuje nějaký hormony .... Ani už mi není na zvracení a tak - prostě bych to nazvala planá březost jak u fen :grinning: Jsem zklamaná, že to nevyšlo, už jsem mohla mít měsíc za sebou, ale jsou horší věci. Třeba když byl můj půlroční drobeček v nemocnici na kapačkách... to bylo peklo.
Jinak se zeptám, znáte někdo Mojžíšovu metodu? Cvičíte? Doporučuju!
18. únor 2011 ve 14:51  •  2 děti  • Odpověz
@melinkaproch teda moc držím palce, ať to do neděle uteče a ať jsou tam dvě čárky!!!
18. únor 2011 v 15:03  • Odpověz
@melinkaproch já bych do neděle určitě nevydržela. Nmeám tyhle napínáky ráda. Já bych se otestovala hned a byla bych klidnější, i když by byl test negativní. Ale každý tohle má jinak. A máš test doma?
Jinak taky jsem někde četla, že se u těch mamatestu 10 objevují častěji chyby. Ale nevím, myslím, že se to může stát u každého testu, tak nad tím moc nedumej. Nebo měj dva různé a zkus rovnou dva testy pokud chceš mít jistotu :slight_smile:
18. únor 2011 v 15:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.