• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Leden 2011 :-)

(Zamčená)
9. března 2011 
@hanuu Tak teď jsem poctivě přečetla skoro všechny příspěvky téhle diskuze a koukám, že jste měli původně začít až v únoru......a že ty si chtěla dříve........takže to dobře dopadlo, viď? :wink: a už teda dumáš o to více nad jménama? já vím, že je to asi ohraná diskuze, ale mě moc baví :sweat_smile: mně se na holčičku líbí několik jmen - Barča, Kačenka, Majda, ale prim hraje Johanka - a tu mám schválenou i od pana Snažílka :wink: u kluka tápu - líbí se mi Jakub, ale tam je problém, že se dává děsně často....a pak už vlastně moc nevím......no, zatím to nehoří, co?
12. led 2011 v 19:42  • Odpověz
Haloooooooooooo, já jsem tu samička?! hanuuu a ostatní, copak je? :confused: :confused: :frowning2: :sweat_smile:
13. led 2011 v 10:06  • Odpověz
@yanish vítej ! k těm těhu testům...stejně nemá smysl chodit k doktorce dřív než nějaký 6tt, průkazka se dostane až kolem 10 tt. Opravdu není kam pospíchat, ale kdo by to vydržel...firmy, které testy vyrábějí si mnou ruce, každá z nás testuje o sto šest....já také...škoda, že u každého ty testy fungují jinak, např. u mě byly ještě 3 týdny po vynechání MS negativní a těhu jsem byla...

13. led 2011 v 10:16  •  2 děti  • Odpověz
@blueapple ahoj :slight_smile: to jsem ráda, že tu nejsem sama.........to je k vzteku teda, když už člověk testuje "oprávněně" tak to nefunguje, hmm. A já jsem se až v posledních dnech dozvěděla, že existují i nějaké ovulační testy - co ještě by mohli vymyslet? Vždycky o tom pak vyprávím přítelovi (jako zkušená a znalá věci :wink: a on má oči navrh....

A ještě mám otázku - co znamená u stáří plodu XXtt+X - to číslo za plusem? Chvíli si myslím, že vím a pak zase vidím číslo, které mě úplně dezorientuje...

13. led 2011 v 11:14  • Odpověz
@yanish no s tím, že už si nemám dokupovat další prášky nakonec přišel manžel, takže jsem s nima skončila, ale stejně by pořád chtěl začít až v únoru. Má v létě důležité pracovně studijní povinnosti, tak má strach, že se mi nebude moc věnovat a nebude mít čas na nakupování věcí pro miminko. Nejvíc mě baví to jeho přesvědčení, že si to stačí naplánovat a ono to přesně tak bude :slight_smile:
13. led 2011 v 11:19  • Odpověz
@yanish ovulační testy jsou fajn, také jsem jim propadla... :stuck_out_tongue_closed_eyes: další tahák na penízky. Tady na MK jsou přímo témata, kde holky debatují, jak komu testy fungují a každá to má jinak. U těhu testů někdo vidí // již před vynechanou MS a někdo nikdy...prostě každému se ten hormon HCG, na který jsou testy citlivé, vylučuje do moči jinak...někdy je ho tam prostě míň.

a k Tvé otázce : např. 6tt+3 znamená týden těhu + dny, takže v tom mém uvedeném případě je to 7.týden těhotenství (6týdnů a 3 dny)

a ke jménům, pokud tápete nad chlapečkem, tak to budeš mít určitě kluka, zákon schválnosti funguje :grinning: a nebo třěba dvojčata kluka a holku a bylo by hototvo, viď....
13. led 2011 v 11:19  •  2 děti  • Odpověz
@hanuu jojo, to znám, také jsem si myslela, že to bude hned....a ono ne :frowning2:
13. led 2011 v 11:20  •  2 děti  • Odpověz
@yanish já jsem v práci, kde sice většinou sedím u počítače, ale ne vždy se dostanu na brouzdání po netu :slight_smile:
Jména je dobré téma :slight_smile: Pro holčičku se nám líbí jméno Verunka a pro kluka jsem na tom podobně. Ty, co se mi líbí jsou naprosto nejčastější klučičí jména, takže taky ještě nevíme.
13. led 2011 v 11:21  • Odpověz
@blueapple asi jsi to tu už psala, ale u prvního vám trvalo jak dlouho než se zadařilo?
Já se mu snažím vysvětlit, že to zase tak hned nebude a sama se snažím na to dívat realisticky, ale myslím, že pokud ani po třech měsících nebude nic, tak budu asi taky hodně zklamaná
13. led 2011 v 11:24  • Odpověz
@blueapple Ahaa, tak to takhle je to s číslem za + , díky moc :slight_smile:

Holčička chlapeček to je fuk, dvojčátka by ani nemusela být - tolik radosti najednou si ani nezasloužim :wink: Mně se na kluka líbí i Tobiáš, Matyá, Eliáš a jiná různá, jenže dítko bude mít příjmení začínající na Š, takže tato jména padají. Postupně se mi začíná líbit i jména Vašek - po "tatínkovi", ale ten nechce jméno dědit....a já vlastně taky ne.

Verča je hezké jméno :slight_smile:
13. led 2011 v 11:31  • Odpověz
jo holky ještě jsem se chtěla zeptat jestli o tom někdo ví, že chcete miminko? Já to nechci nikomu říkat, akorát holky v práci tuší, že tento rok asi budeme chtít, ale nic konkrétnějšího a v rodině to neví nikdo a všechny poznámky na děti od babiček odrážím :grinning:
13. led 2011 v 11:34  • Odpověz
@hanuu Jojo plány jsou hezká věc....ten můj milovanej :dizzy_face: se taky divil, že to nemusí jít hnedka teďka když chce....

A na netu píšou takový pohodový scénáře (hlavně gynekologové) jako že po HA nastoupí normální cyklus s ovulací, že 70% žen otěhotní do půl roku po vysazení a 80% do roka....a pak si člověk čte ty mraky smutnejch příběhů o CARech, IVF a říká si, jak to dopadne s ním?... :fearful:
13. led 2011 v 11:35  • Odpověz
@hanuu V rodině se na to neptají (sestřence se na mikuláše narodil chlapeček, tak jsou zabavení :slight_smile: , kamarádky taky vlastně ne, jen o tom ví moje kolegyně, se kterou sedím v kanceláři a která je zároveň moje spolužačka a kamarádka (jenže tu teď v čase,kdy se chtěla už taky snažit o mimino čeká rozvod, takže jí nechci trápit a povídat jí o tom :frowning2: . Ale myslím, že za mými zády určitě nějaký šum je, protože jsem v půlce prosince přestala kouřit - to je vždycky znamení, zvlášť u holky, který je 28 let :wink:

jo a ještě o tom ví můj přítel :grinning:
13. led 2011 v 11:40  • Odpověz
my jsme se snažili asi 5-6 měsíců, než se nám zadařilo... je pravda, že jsem vůbec nic nehlídala, ani ovulaci, hlen..prostě jsme to nechali přírodě... musím přiznat, že první 2-3 měsíce, to byla sranda, ty poslední jsem byla už smutná, že to nejde...ale obecně se říká rok snažení, pak to řešit u doktora...což si myslím, že je hodně dlouho, asi bych to po 8-10 měsících intenzivního snažení začala řešit a doktorům říkala, že nám to nejde rok...když to chtějí slyšet.

Ale nebojte nic, holky, třeba budeme ty případy, kterým se brzičko zadaří ...i když u mě ten ukázkový cyklus po vysazení jaksi nehrozí, tak uvidíme... :wink:

S těmi otázkami, to je u prvního dítěte hrozný, pořád se všichni ptali, tak co, už bude mimi .... mám špatnou zprávu, z otázek se už nedostanete....po otěhu pak nastoupí otázky na pohlaví, na jméno, pak jestli kojíte a pak kdy bude druhé....hrůza :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. led 2011 v 11:58  •  2 děti  • Odpověz
@blueapple no vidíš, teď jsem si uvědomila, že já se taky těhotných vždycky ptám na pohlaví a jméno....ale nikdy mi nepřišlo, že by to nastávající mamince vadilo....zase jiný úhel pohledu.

Taky jsem si říkala, jak to budu mít JEDNOU :wink: se vstáváním - já mám děsně tvrdý spaní a říkala jsem si, jestli mě ten mrňous jednou vzbudí...ale prý se to v mamince všechno obrátí a reaguje i na zakňourání - je to tak?

Mně se stalo, že náš pes se tak dlouho snažil mě vzbudit na venčení až to vzdal a šel se vyvenčit sám - otevřel si dveře od bytu, od chodby a seběhl 7 pater!!! Měla jsem tenkrát výčitky, jak se musela děsně trápit a co musela všechno vyvádět, než se ven dostala - a já spala jak dudek :sweat_smile:
13. led 2011 ve 14:21  • Odpověz
@yanish já myslím, že ty otázky na jméno a pohlaví jsou OK, nevadí podle mě nikomu. Ta vadící je ta první : kdy už bude mimi...to je nepříjemné, zvlášť když se třeba nedaří :frowning2:

A vstávání - přesně jak píšeš, já osobně slyším každé otočení...to byl také důvod, proč jsme malého v půlroce přestěhovali do pokojíčku, manžel spí, ale já jsem se prakticky celou noc budila, protože mě vzbudil každý pohyb malého a v kuse jsem se vůbec nevyspala...teď máme chůvičku ztlumenou na minimum, pláč a větší hluk slyším, ona krásně přenáší všechny zvuky a na maximum to bylo, jako by ležel vedle mě...

Ale to tvrdý spaní Ti třeba vydrží, aspoň Tě nebude mimi rušit a pláč z hladu, ten opravdu vzbudí, neboj ! I když znám miminka, která z hladu v noci jen mlaskají, vůbec nebrečí...jako to naše...
13. led 2011 ve 14:30  •  2 děti  • Odpověz
Ahojky, no mě taky přijde, že ptaní se na pohlaví a jméno nikomu nevadí. My jsme jen museli vysvětlovat, že pohlaví opravdu nezmáme, že se necháme překvapit :slight_smile: a že jen máme tušení, že to buide možná kluk, protože na velkym utz se jedna medička tak nějak divně zeptakla doktorky "A bude to chlapeček?". Tak jsme vydedukovali, že asi něco zahlédla :slight_smile:, no evidentně koukala špatně :grinning:
No a co se jmen týče, tak ty jsme porád tak nějak nevěděli, tak jsme říkali, že holčička Tekla a kluk Hostivít :slight_smile: a někdo tomu fakt věřil :slight_smile: :grinning: :grinning:
13. led 2011 v 16:05  • Odpověz
@vicky007 Ahoj vicky, od včerejška se tu u Vás zabydluju.... :slight_smile:

Vy jste byli taky Ti s kinder-surprise? :slight_smile: to obdivuju, fakt. Moje sestřenka a jedna známá to měly stejně. Já jsem o tom zatím moc nedumala, spíš jsem si říkala, že bych pohlaví vědět chtěla. Ale když jsme se o tom nedávnou náhodou bavili s přítelem, tak mě překvapil rezolutním názorem, že to vědět nechce a bude překvápko........hmmm.........ještě nevím, jak to chci já. Ale zřejmě bych se mu přizpůsobila, protože abych já věděla o on ne, to nejde, že? :zipper_mouth: :dizzy_face:
13. led 2011 v 16:11  • Odpověz
@yanish Ahojky, vítej mezi námi. No, já kdybych to věděla, tak bych to asi nedokázala celou tu dobu udržet :grinning:
13. led 2011 v 16:23  • Odpověz
jo a tyk mě všichni tipovali na kluka, prý jsem měla špičatý břichho :slight_smile: a když se Bára narodila, tak nám skoro nevěřili, že je to holka :grinning:
13. led 2011 v 16:24  • Odpověz
Musím se pochubit, dneska Bára udělala samostatný krůček
13. led 2011 v 16:35  • Odpověz
@vicky007 moc gratuluji, to ten náš prťous sám ještě nechodí, jen pár krůčků, když má správnou motivaci, kolem nábytku to jo, ale sám ne....
mimochodem s pohlavím to u nás také byla legrace - podle "babských rad" jsem měla mít typickou holku - placaté břicho, pupínky, strašná pleť,...v práci, doma, všichnu tipovali holku, řekli jsme si s manželem, že si pohlaví necháme říci jen my a ostatním to nepovíme, ale to začal nátlak ze strany rodičů....nevíme, co kupovat, od cizích to víme, u vás ne,....bla bla takže jsme podlehli a řekli jim to... asi v 8. měsíci... nejdřív nevěřili, ale bylo to tak, byl to kluk....

@yanish klidně si to nech říct a jemu ne, to jde. Proč ne ? Pokud půjdete spolu na UTZ, upozorněte doktora, ať vám (manželovi) to neříká, Ty si to říct nech, případně, mám tip - švagrová si to s manželem nechali v gentickém centru na velkém UTZ napsat do obálky, nejdřív že to nechtějí vědět, ale kdyby přece jen, tak že si jí později rozbalí...no udělali to hned ten den večer.... :grinning:
13. led 2011 v 19:39  •  2 děti  • Odpověz
@blueapple naše rodina je naštěstí celkem rozumná. Akorát jedna babička už to na mě s dětma zkouší, ale neptá se kdy, jen když má příležitost, tak se zmíní - třeba při novoročním přání :slight_smile: A z kamarídek ještě nikdo dítě nemá, tak je to ani nenapadne. Jen se mě teď nedávno ptala kamarádka- vedoucí v práci jak to plánujeme s mimčem , aby věděla jestli má na nějaké akce se mnou posílat kolegyni, aby se začala zaučovat.
@yanish já se taky ptám těhotných jestli vědí pohlaví a jestli už mají vybrané jméno :slight_smile:
13. led 2011 v 19:58  • Odpověz
@blueapple jedna moje známá odolala celé těhotenství a neřekli nikomu, ani rodičům. Jen se prý podřekla před jednou kamarádkou, ale vydrželi. Samozřejmě probíhalo velké tipování, ale bylo to přesně jak u vás i u vicky007 - všichni byli úplně mimo :grinning:
13. led 2011 ve 20:00  • Odpověz
@yanish manžel řekl jasně, že to vědět chce a já jsem taky pro. Beru to tak, že překvápko nebude za devět měsíců, ale prostě dřív.
13. led 2011 ve 20:02  • Odpověz
no holky,
@hanuu zvlášť,
ono to překvápko být může !...Když jsem rodila já, tak dvěma známým se narodila opačná miminka, oběma na UTZ řekli (mají jiné doktory) , že to budou holčičky, obě rodiny nakoupený výbavičky do červena-růžova....no a nakonec překvapení, byli to kluci !!!!!!!!!!!!!!!šok !!!!!!!!!!!! Prý se to může stát ! Řekli doktoři ! Takže překvapení může být ! I v dnešní době moderních přístrojů.... horší to bylo pro tu známou holčinu, která rodila císařem v celkové anestezii - čekala holčičku a pak jí po probuzení přinesli Františka, to musel být šok. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. led 2011 ve 20:08  •  2 děti  • Odpověz
@blueapple to je mi jasný, že to musel být šok. Já to tak beru, že to nemusí být jistý. A nejsem úplně zastánce nakupování modrých a růžových výbaviček
14. led 2011 v 08:09  • Odpověz
@hanuu jo, tak t taky nechápu, nakoupit všechno růžový... My jsme nakupovali tak neutrálně, ale bylo to těžký, protože v holčičím oddělení mají pouze tu růžocou a u kluků zase jem modrou. To je děs, jako kdyby neexistovala třeba červená, oranžová, zelená apod.. Jako samo není to všude, ale ořijde mi, že 99% obchodů ro mají rozděleno do těch dvou barev
14. led 2011 v 09:37  • Odpověz
Ahojky holky, mohla bych se k vám přidat? Taky plánujeme letos počít mimíska. Jednoho raráška už máme a rádi bychom mu pořídili sourozence, nejlépe sestřičku. :wink: Ale i za brášku budeme vděční. :slight_smile:
14. led 2011 v 09:52  • Odpověz
Ahoj holky, taky bych se k vám ráda přidala jestli můžu :slight_smile: Snažení jsme sice začali už dříve ale ,,díky" zdravotním komplikacím to pořád nejde..Nejhorší co nám to komplikuje je stres. Nedorůstá mi sliznice takže já vajíček můžu mít kolik chci a stejně to nepůjde...Snažím se být v klidu jenomže v práci je to už neudržitelné...Už se mi několikrát povedlo se rozbrečet...Jsem unavená a vystresovaná..Nemůžu dát výpověď protože peníze nerostou na stromě ale zase se mi nechce pro práci obětovat početí miminka..Snažíme se už docela dlouho ale tento rok jsme si dali závazek že nám to vyjde...Odešla jsem od svojí gynekoložky protože tam nebylo žádné řešení mého problému. Zašla jsem do Pronatalu v PHA a jsou tam skvělý jak doktoři tak celý personál...Strašně si to děťátko přejeme ale výpověď dát nemůžu jinou práci nemám a jako každý máme placení atd...Nevím co mám dělat chtěla bych se na to zeptat doktora jestli by nepomohla neschopenka že bych se uklidnila a pak by se vidělo jestli se to zlepšilo nebo ne jenomže mám obavy aby na mně nekoukal jako na hysterku...Vím že mi radil abych změnila prostředí jenomže já nemám jinou práci (nabídky nejsou)...Jestli máte stým některá zkušenosti tak prosím poraďte...Možná se to sem do tohoto tématu nehodí ale nevím kam jinam bych napsala...
14. led 2011 v 10:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.