• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Lékaři - výpovědi,jejich návrat,vydírání nebo právo?

(Zamčená)
20. února 2011 
Zajímal by mě váš názor na výpovědi lékařů,na jejich podmínku,že je musí vzít zpět,na to že se jim vyhovělo ve zvýšení mzdy a na následné reakce některých nemocnic. http://www.novinky.cz/domaci/225688-nemocnice-neprijme-zpet-engela-lekari-maji-byt-solidarni-a-nestahovat-vypovedi.html nebo http://www.novinky.cz/domaci/225599-dekujeme-nastupte-zpet-ale-jako-novi-prichozi-rika-reditel-nemocnice.html. Pokud je to možné,poprosím zda je možné diskutovat na úrovni a nehádat se. :slight_smile:
18. únor 2011 ve 21:27  • Odpověz
Každý zaměstnanec má právo podat výpověd a každý zaměstnavatel má právo tuto výpověd přijmout.
18. únor 2011 ve 21:31  • Odpověz
za mě určitě vydírání ... dobře to udělalo vedení nemocnice v Uh. Hradišti :grinning:
19. únor 2011 v 00:27  • Odpověz
souhlasím,že by mohli mít lékaři větší platy,ale rozhodně nesouhlasím s formou protestu.Hlavně mi vadí,že chtějí záruku vrácení na své místo za stejných podmínek.Jednou dali výpověď,tak musí počítat s důsledky.Je přece jasný,že ředitelé nemocnci shánějí náhradu a případně některá místa ruší,když není jisté,co se bude dít dál.Myslím,že si lékaři v očích lidí dost uškodili..
19. únor 2011 v 10:23  • Odpověz
podle mého to je vydírání, kdo z nás by mohl zkusit dělat na vládu ty ty ty...a´t se zamyslí nad sebou sami lékaři, přísahali a pak klidně odejdou a je jim fuk, kolik lidí tím poškodili...na druhou stranu souhlasím s tím, že by odborník a specialista mohl mít vyšší plat...ale kolik takových doktorů je? souhlasím s evenou :wink:
19. únor 2011 v 10:34  • Odpověz
Si myslím že když nemocnice nevezme zpět Engela je to v pořádku. Dal výpověď a jak řekl ředitel, nemohl jen nečinně sedět a snažil se hledat náhrady. Přece jen se do poslední chvíle něvědělo, jestli nějaká dohoda vznikne nebo ne... A co čtu dnes, že ze solidarity nemají doktoři stahovat výpovědi, tak to je už ubohý. Peníze dostali, tak co by ještě chtěli.... A v tom Uherským Hradišti to taky udělali správně. Zůstali tam doktoři kteří výpověď nedali, tak by měli být zvýhodnění před "vyděračama"
19. únor 2011 v 10:36  • Odpověz
autor
Já se shodnu s
@petrunka01 a také sympatizuji s rozhodnutím ředitele v UH.Prostě dali výpověď na to mají právo,ale musí počítat s tím,že je nemusí vzít zpátky a už vůbec za stejných podmínek. To je prostě risk a né vždy to musí být zisk. A přeci,když mají tolik lukrativních nabídek ze zahraničí :confused: ,tak můžou jít tam.
Jinak i chápu to,že přísaha jim hypotéku nezaplatí.......a začínající doktoři na tom opravdu nejsou nejlépe i když s přesčasama si můžou přivydělat. Hloupé pak je,když si obvoďák vydělá víc než třeba špičkový operatér. Jenže tohle všechno by se asi mělo řešit jinou formou než braní si lidí jako rukojmí.
19. únor 2011 ve 12:56  • Odpověz
já si myslím, že lékaři mají málo peněz, měli by i dostat přidáno, kdyby bylo z čeho, jenomže stát je v p....i, takže co s tím :grinning:
jiná věc je, že podali výpověď, tak musejí počítat s důsledky, že je možná někdo zpátky nevezme, já když podám v práci výpověď, za dva měsíce si to rozmyslím, tak mě taky nikdo zpátky nevezme
a za mě setkala jsem se s takovým dětských chirurgem v dětské fakultní nemocnici v brně, že tomu bych i zaplatila, aby z nemocnice odešel a takových je jistě víc...takže děkujeme, odejděte
19. únor 2011 ve 14:11  • Odpověz
S tím Engelem mě ale štvou.Podle toho,co jsem četla,tak v tom memorandu,co podepsali, se píše,že ministerstvo sice vyzve ředitele nemocnic,aby přijali doktory zpátky.Ale je tam výslovně,že garantovat to nikdo nemůže,zejména tam,kde už mají ředitelé náhradu.I tohle doktorský odbory podepsaly a teď říkají,že je to útok na memorandum a chtějí pokračovat v protestech.Tak to mě fakt už vytáčí
19. únor 2011 v 19:09  • Odpověz
@tetes1 Ale říkali že výpověď dalo nejvíce mladých lékařů.... A vzhledem k tomu, že naše zdravotnictví je v krizi už několik let, tak museli vědět do čeho jdou, když začali studovat medicínu... přece jen si nemohli naivně myslet že za pár let to bude úplně jiný a budou mít platy jak v zahraničí... Na druhou stranu je chápu že zachraňují životy, dřou jak barevní a mají spoustu přesčasů a ohodnocení tomu neodpovídá, ale tohle docela přehnali....
19. únor 2011 v 19:38  • Odpověz
Urcite souhlasim s tim, ze lekari maji priserne pracovni podminky a mizerne platy. Museji pracovat strasne moc prescasu, nektere z nich doslova v nemocnicich bydli. Obzvlast pro mlade jsou ty podminky opravdu nepriznive. Je tady slozity system postgradualniho vzdelavani bez ktereho se nikam dal nedostanou, zejmena kvuli tem prescasum jim neni umozneno normalne se dal vzdelavat. A je toho mnohem a mnohem vic a je tady potreba udelat nejakou systemovou zmenu. Ale podoba toho protestu, zejmena to jejich heslo, se mi zda moc :unamused: Jednou jim fandim, jindy mi to pripada az absurdni. Ale s tim Engelem je to uz opravdu moc, takove lahudkove zakonceni cele te zalezitosti. Vypoved je jednostranny pravni akt a reditel nemocnice neni povinen se ridit tim, co rekl ministr zdravotnictvi nebo i premier.
19. únor 2011 ve 20:04  • Odpověz
Vydírali - fajn, něčeho tím dosáhli - fajn.
Dali ale výpověď - tudíž musí počítat i s tím, že je nikdo automaticky zpět brát nebude. Tohle je od doktorů pěkná drzost. Musí počítat s rizikem, že na jejich místo někoho přijali. Nikdo nemůže nařizovat svobodným subjektům, koho mají zaměstnat.
Pan Engel má prostě smůlu - už má zástup za sebe. On riskoval, tak ať nese následky.


Jinak je fajn, že dostanou přidáno. Ale na druhé straně
@bufina souhlasím, že věděli, co obnáší u nás dělat doktora. Mohli jít dělat právníky, hlavu na to potřebují stejnou a byli by v balíku. :grinning:
20. únor 2011 v 19:59  • Odpověz
@kubaka Souhlasím. Si jako asi mysleli že všichni ředitelé nemocnic budou čekat jak dopadnou jednání.... Každej zodpovědnej ředitel se snažil hledat náhradu aby kdyby jednání nedopadla, tak aby to pro jejich nemocnici mělo co nejmenší dopad.. Si mysleli že budou vydírat a pak se s famfárama vrátí zpátky a budou brát velký peníze...
20. únor 2011 ve 20:05  • Odpověz
@bufina Naprosto - já zažila to samé: zaměstnávám švadleny - když se jedna cukala, vydírala mě, že neví, jestli to za ty prachy bude šít, a rozmyslí se, tak já jsem nečekala, ale urychleně jsem si našla jinou, co to s vděkem přijala ještě za menší peníze - věděla, že je to naprosto adekvátní mzda. I tak je ještě přeplácím a lehce rozmazluju, ale budiž.
Takže jsem té původní pak řekla, že už jsem si to zařídila jinak a sklapla. Priorita je fungovat bez výpadků a zajistit chod - co bych řekla zákaznicím? Takže ty ředitele naprosto chápu a udělali jedinou zodpovědnou věc, co se dala. Mají na krku celou mašinérii, která se nesmí zastavit, lidi, pacienty, ostatní zaměstnance. to si pak trucovití lidé mohou troufnout trucovat, ale s rizikem, že budou vyšachováni, protože luxus trucování si prostě rozjetý vlak nemůže dovolit. Bohužel. :wink:
20. únor 2011 ve 20:24  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.