• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
autor
holky, snad vás tím neotravuju,ale seriál na pokračování-asistenční služba... :wink:

jak jsem včera psala,tak manžel mu jeho nabídku osobního setkání a možnosti zrušit smlouvu dohodou odmítl a požadoval oficiální řešení- vyúčtování rozepsané položku po položce,peníze ne na ruku,ale na účet atd...

a on na to ani neodepsal...

a dnes manžel kouknul na účet a máme tam peníze-a holky podržte se-všechny-on si nenaúčtoval ani korunu,přestože by asi na nějaké peníze nárok měl.... :grinning: :grinning: :grinning: manžel ho asi svým pevným postojem docela nahnal do kouta-očividně nechtěl předložit ofic. vyúčtování a radši poslal všechno :grinning: :grinning: :grinning:

ted se jen manžel radí se známou jak postupovat dál- asi tak,že mu napíšeme,že chceme dopis o tom,že mu nic nedlužíme,aby po nás v budoucnu nic nechtěl-žádné peníze včetně penále-protože bychom neradi za půl roku dostali dopis,že mu něco dlužíme a že jsme to nezaplatili...

jenže pán si myslí,že nám to ucpe hu.u a bude mít klid-očividně tam něco smrdí :confused: ale manžel už napsal článek o chování a prapodivných postupech této firmy a až to bude u konce a budeme vědět,jak to teda celé dopadlo,tak to někde nechá zveřejnit :wink: pro nás to tedy asi sice dopadne dobře,ale nechvci ani vědět,kolik napálených chudáků se trápí jejich postupem ...
30. dub 2009 v 08:58  • Odpověz
ahoj bledul, jj už jsem to hledala na internetu a píše se všude, že to je před porodem normální, pokud se k tomu nepřidá vysoký tlak. tlakoměr máme doma tak jsem si měřila a mám dobrý 110/70. tu koupel vyzkouším.
30. dub 2009 v 08:59  • Odpověz
autor
deni,tak to je super,že tlak máš normální-to je důležitý...kdyžtak se radši takhle přeměř,ale vypadá to dobře :slight_smile:
30. dub 2009 v 09:01  • Odpověz
bledul, tak to je teda pěkný hnus. pro vás je jen dobré, že penízky poslal a ještě si nechat potvrdit, že jim nic nedlužíte a konečně budete mít klid. je to pěkný hnus, když se člověk do takových věcí dostane sám, až pak si uvědomí, kolik toho "bordelu" je kolem nás.
30. dub 2009 v 09:04  • Odpověz
holky, ještě se chci poradit, co nachystat příteli pro malého, když si pro nás pojede do porodnice. pořád nevím, jestli mu mám nachystat i zavinovačku nebo španělskou deku, kterou je možné dát do autosedačky. nebo nic z toho a jen malého nechat v oblečení? třeba body, dupajdy, kabátek, čepičku?
30. dub 2009 v 09:07  • Odpověz
bledul ahojky
no jo prcek včera nějak zlobil :grinning: dneska se cítím dobře :stuck_out_tongue_closed_eyes: (zatím :grinning: )
bedul no neni to zázrak :slight_smile: penízky Vám moc přeju a manžílkovi gratuluji k pevnému postoji a následnému vítězství :wink:
30. dub 2009 v 09:10  • Odpověz
autor
deni,já bych nachystala i tu zavinovačlu nebo španělku (jak píšeš aby šla ale dát do sedačky) ,protože nevíš,jaký ten den bude počasí a známe to-může být pěkná kosa,ale taky pěkný vedro...takže já bych nachystala věci tak,aby tam bylo oblečení jak na vedra tak i na relativní chladno...aby to pak přítel nemusel shánět a známe muže-bůhví co by ti přinesl :grinning: :grinning:
30. dub 2009 v 09:10  • Odpověz
to máš pravdu :grinning: , tak já nachystam i tu španělku. jsem zvědavá, jak už je malý velký, když ve 30tt mi dr. řekl, že už má 2 kg, tak mám strach, že to bude cvalík jak hrom, břicho už mám jak slon a při tom já nejsem vysoká, měřím 164 cm, přítel je sice vyšší o hlavu a půl, ale hubený a oba jsme při narození byli normální, já 3,10 a on 3,40 kg. mám trošku už obavu, abych byla schopna prcka porodit normálně, už mě ten porod začíná strašit :unamused: . v úterý jsem byla na cvičení pro těhotné a nacvičovali jsme i dýchání a porodní polohu a dýchání u toho, no a měla jsem z toho pocit, že to snad nezvládnu. to dýchání jo, ale přímo u tlačení mi to přišlo jako nadlidský výkon, držet si nohy pod stehnama, tlačit do břicha a ještě u toho zadržovat dech, no hrůza :unamused: . ale zase si říkám, že když to zvládly ostatní ženské, tak musím i já, ale ty obavy tu prostě jsou.
30. dub 2009 v 09:23  • Odpověz
autor
deni,Tomík měl přes dvě kila v Uz co se dělá v tomhle období a při narození měl 4 kila...a rodil se mi hezky,kdyby se mi tam hlavou nezasekl a nepřidal si k hlavě ruku (takže lezla ruka s hlavou napřed) neboj,zvládneš to a my ostatní také :slight_smile:

a většina porodnic má taková lůžka,že si tam nohy budeš moci opřít ...a to tlačení tedy u mě bylo jako úleva-protože mě to nutilo na tlačení dlouho a nesměla jsem ještě tlačit a když mi to dovolili,tak to byla krása -to člověku jakoby uleví-to je tak silný pocit na tlačení,že prostě tlačíš -není to,že si ted řekneš jdu tlačit a tlačíš-ono tě to tělo samo donutí...a s tím dechem-akorát aby člověk pak ke konci vydržel tlačit na jeden dech celou kontrakci-já to kolikrát nezvládla,tak jsem rychle přidechla a pokračovala v tlačení....těžko se to popisuje,musí se to zažít,ale neboj,zvládneš to :slight_smile:
30. dub 2009 v 09:31  • Odpověz
Ahoj těhulky,

všechny Vás zdravím
Jak jsem tak letmo dočítala, Květulda dopadla dobře.
Bledulko, to je na prášky s tou asistenčkou, co?
30. dub 2009 v 09:33  • Odpověz
bledul díky, trošku jsi mě uklidnila :wink:

ludvo ahoj
30. dub 2009 v 09:35  • Odpověz
Denis, neboj. Bledulka má pravdu, až konečně budeš moci tlačit budeš ráda ...
Ničeho se nestresuj, není to takový horor. Jestli tě to uklidní, Vrťapka měl o 20 dkg více ve 30tt. Ale miminka rostou skokově, tak třeba ty naše byla zrovna po skoku :grinning: . Anebo hold budou větší a věř mi, do začátku je to pro ně lepší.
30. dub 2009 v 09:36  • Odpověz
nějak jsem vypadla z tempa :grinning:

bledul: to je dobře, že to nakonec takhle dopadlo, teď už jen ten dopis a máte klídek

denis: já mám připravenou kupičku, kde mám na mrňouska dupačky, kabátek a čepičku a hned vedle toho mám, kdyby bylo chladno, tak aby manža přivezl ještě svetřík a deku do autosedačky
30. dub 2009 v 09:38  • Odpověz
ahoj ludvo :slight_smile:
30. dub 2009 v 09:38  • Odpověz
ludvo, díky, určitě víš o čem mluvíš :slight_smile: a bledulka taky, tak si budu pořád říkaž, že to zvládnu :wink:
30. dub 2009 v 09:39  • Odpověz
Jé, Bledul, ty se máš, že jedete do Liberce.
My jsme byli o víkendu na chalupě, všechno máme vybourané, takže jsme i jedli venku u ohně. Bylo to dobrodůžo, ale docela náročný. Byla jsem z toho strašně unavená. V sobotu vyrazíme zase, pokud bude počasí.
30. dub 2009 v 09:40  • Odpověz
Včera jsem si četla trochu diskuzi o porodech... no já vím, že bych tam neměla radši ani koukat :sweat_smile: ale zase z toho mám blbý pocity... jsem zvědavá jak to všechno bude. Jo a když jde ven hlavička tak to opravdu tak hrozně pálí a řeže??
30. dub 2009 v 09:40  • Odpověz
Květ, to jsem teda ještě neslyšela :grinning:
30. dub 2009 v 09:41  • Odpověz
U ohně jsem nebyla už ani nepamatuju a dneska se nepůjdu taky ani podívat na čarodky :unamused: Manža přijede domu až pozdě večer a sama bych nešla, navíc tam budou lítat rozdivočelý děti a nechci, aby do mě nějakej prcek vrazil. Zítra budeme na 1. Máj grilovat :grinning:
30. dub 2009 v 09:42  • Odpověz
ludva: hele, já snesu pravdu :grinning:
30. dub 2009 v 09:43  • Odpověz
Denis, včera mi taky otekly nohy víc, než jindy a vůbec už si připadám jako sud vody.
Ale ještě to není tak strašný, abych si nasadila punčochy :cry: :cry: .

A mrňous se natahuje tak, že nevím jestli mi chce dobrovolně udělat císaře nebo budu rodit. Hlavně v autě. Když si sklopís trochu sedačku tak nedosáhnu na volant a nemůžu vystoupit. Jo a taky už nemůžu parkovat v malých parkovacích místech. No musím si zvykat, sedačku ani miminko v malém místě taky z auta nevytáhnu.
30. dub 2009 v 09:46  • Odpověz
ludvo, ale ty už by si na sebe taky měla dávat větší pozor a více odpočívat, přece jen se ti to taky krátí :wink:

kvet, tak o tom pálení a řezání jsem taky ještě neslyšela. sice bolet by to mohlo, jak se nastřihne hráz a jak jde hlavička, ale nevím, jestli to bude vůbec vnímat :confused:
30. dub 2009 v 09:47  • Odpověz
Květ, chápu, že když někdo rodí dlouho, nebo i dva dny, že to je hrůza. Ale pokud se budeš stresovat a bát, tak to neurychlíš. Prostě porod bolí, to je pravda, ale s tím asi nic nenaděláme. Teď už je pozdě. :grinning:
30. dub 2009 v 09:50  • Odpověz
Nevím, někoho nástřih bolí, někoho vůbec... na to řezání a pálení a pocit na roztrhnutí tam u hlavičky psalo hrozně moc holek.... takový extrémy jako když tam jedna psala, že se roztrhla tak, že měla 130 stehů a tak vůbec nevnímám, zkrátka každej porod je jinej, ale takovej běžnej průběh bych znala ráda
30. dub 2009 v 09:50  • Odpověz
ludva: No, třeba ještě půjdu na císaře a tohle mě mine a budu řešit jiný bolesti :sweat_smile:
30. dub 2009 v 09:51  • Odpověz
autor
ahoj Ludvi :slight_smile:

doufám,že tě rodinka na chalupě šetří a nehoní tě moc... :wink: ale ono to nejde,co? nic nedělat,když už člověk má dětičky...

jo jo,do liberce se těším a babička s dědou jsou zase nadšení,že budou mít Tomáška a už s ním plánují výlet :grinning: :grinning: jsou úžasní-stojí jim za to jet do hor a tam si třeba půl dne s Tomíkem hrát- hází oblázky do těch potůčků jak tam taje sníh atd...a on jim tomík tu lásku co mu dávají pěkně vrací-je vidět,že má babi a dědu moc rád...takhle si představuju že to vypadá,když pak dítě v dospělosti vzpomíná na dětsví s babičkou a dědou-a to jakože tomík bude mít na co vzpomínat :slight_smile:

s asistenčkou už to ani není na prášky,jako spíš sranda..my se nějak v průběhu nad to povznesli s tím,že at si nechají co chtějí,ale že jim budeme šlapat na paty (řádné účtování,doložitelná oficiální komunikace atsd..) a řekli si,že než přistoupit na dohodu a něco jim podepsovat a pak jim ještě muset být vděční "za to jak jsou hodní,že nám vyšli vstříc" tak že radši budeme pebvní v postoji a klidně jim zaplatíme za oprávněné položky...a ejhle-ono se jim to nelíbilo-asi nás chtěl mít jinde a dostal se sám někam jinam než chtěl...asi by mu většina na dohodu přistoupila a on asi nečekal,že my se zachováme jinak...ale jak říkám,to by musel znát mýho muže,který radši peníze nechá plavat,ale jde po spravedlnosti :wink:

květ-teda porod bolel,to ano,ale že by řezání? to si tedy njsem schopná vybavit.. :confused:
30. dub 2009 v 09:52  • Odpověz
autor
holky,nástřih by bolet neměl (a mě nebolel) protože ta hlavička jak se tam tlačí,tak jakoby laicky řečeno to tak utlačí,že ten nástřih nevnímáte-spíš pak to šití,ale to lze umrtvit :slight_smile:

jo a jak píše ludva-je to i o psychice - já si s každou kontrakcí říkala,že mě přibližuje vytouženému miminku a tak nějak jsem je zvládala dobře docela....ale rodit dva dny bych tedy nechtěla...to je asi pak opravdu ženská na pokraji sil....
30. dub 2009 v 09:54  • Odpověz
Já zatím měla všechny porody rychlé a doufám, že ten třetí taky nebude taková hrůza. Dr. mi říkal, že u rychlého porodu se víc roztrháš, protože se ty cesty prostě nastačí otevřít. Myslím si, že je lepší nástřih, než rozstržení už z důvodu hojení. Nejlepší by bylo nestříhat, ale na druhou stranu se to urychlí. Těžko říct.
30. dub 2009 v 09:55  • Odpověz
bledul: tak to má Tomík krásný dětství, já si pamatuju jen, jak jsem s babičkou chodila na hřbitov :sweat_smile:

Holky, ještě ani nerodím a už se bojím, že u porodu umřu :sweat_smile:
30. dub 2009 v 09:57  • Odpověz
Snad to všechny zvládneme co nejlépe a budeme si tady prohlížet obrázky dětiček :slight_smile:
30. dub 2009 v 09:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.