• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
taky se loučím, jdu chrupkat....

krásné sny
3. kvě 2009 ve 21:59  • Odpověz
no nejdřív jsem si to dost brala a trošku se obávala, ale když vidím, jak se ve všem, co mi předpověděla, plete, tak už ji beru s rezervou a nic si z toho nedělám :wink:

tak já už to taky balím a jdu do hajan :slight_smile: dobrou noc!
3. kvě 2009 ve 22:30  • Odpověz
Iluš, tak to děláš dobře, že už si z toho neděláš hlavu! :slight_smile: :wink: Třeba to nemyslí zle,ale člověka to dokáže polekat, viď?

Claudi,ale hokej z končila ž teďa potencionální masáž na spící mamince - no nevím,nevím...

Ludvi, tak držím pěsti, ať autí vyjde - mmch Arwen taky - a ať se všichni a se vším vejdete! :wink: :slight_smile: A koukejte minimálně vy dvě - Ludvo a Arwen - zítra pořádně odpočívat!!!

Všem dobrou a krásnou noc!!! :slight_smile:
3. kvě 2009 ve 22:37  • Odpověz
Hezké pondělní ranko :slight_smile:

Tak jsem vás poctivě dočetla, ale začíná na mě lízt asi nějaká demence nebo co, protože mi to najednou vypadlo všechno z hlavy :sweat_smile:

andul: tak tu křeč při protažení ti vůbec nezávidím, jednu dobu se mi to stávalo téměř obden a je to fakt síla a Skřítě řádí? Asi taky budete mít pěknýho rošťáka :slight_smile:

Mě čeká zítra zase ta riziková poradna, tak doufám, že mi jen řeknou, že je všechno ok a pošlou mě zase domu :slight_smile:

Holky, vy všechny víte jak těžký máte miminka a já nic :frowning2: Doktoři jen vždycky řeknou, že mimčo roste tak jak má a tím to hasne a já jsem vždycky ráda za každou dobrou zprávu, že se ani nevyptávám
4. kvě 2009 v 08:38  • Odpověz
Musela jsem se smát jak tady všechny v noci baštíte :grinning: Já sice žeru jak bezedná přes den, ale od 19,00 hodin už nemám ani kůrku :slight_smile: Ale hodně teď ujíždím na granku s mlíkem ... mňam :grinning:

andul: taky už se skoro do těch těhu-džínsů nevejdu... když je mám na sobě jen chvíli, tak to jde, ale když třeba půl dne, tak mě to do podbřišku už taky dost řeže. Vyštrachala jsem doma jedny dlouhý volný šaty, ale vypadám v tom jak prase skřížený se slonem, takže v tom prostě vyjít nemůžu, hold to už budu muset doklepat v těch džínách
4. kvě 2009 v 08:41  • Odpověz
Přemýšlím, jestli máme pořídit ještě poslední věc miminku - chůvičku, a nebo to vyzkoušet bez ní a dokoupit ji až pak za pochodu
4. kvě 2009 v 08:42  • Odpověz
Jinak to vypadá, že se budeme muset asi na podzim stěhovat :unamused: Bydlíme v pronájmu v tom školním bytě a dozvěděli jsme se, že budovu obec pronajme vedlejší vesnici, která tady znovu otevře školku a byt budou chtít asi pro učitelku, takže budeme mít nejspíš smůlu, taky se nám nějak vůbec nic nedaří :unamused: No aspoň, že už v tý době budu mít po šestinedělí, jinak by to bylo vůbec šílený
4. kvě 2009 v 08:44  • Odpověz
ahoj kvet
tak hlásím, že mě neupálili, vdržela jsem u ohně do půlnoci a pak se dokulila do postýlky
pusinka na 1. míje byla pod jabloní (třešen to letos s tím teplem nějak nezvládla :unamused: )
a dneska ráno jsem objednala kočárek :wink:
4. kvě 2009 v 09:31  • Odpověz
Dobré dopoledne z pršavých Budějic.

Klári, to jsi teda pašák - takhle dlouho vydržet u ohně. :slight_smile: O půlnoci sice většinou vzhůru ještě jsem ale proto, že nemůžu usnout. :frowning2: Jaký kočárek jsi objednala? :slight_smile: POchlub se, mamčo! :wink: :slight_smile:

Kvetulí, no jo-mozek v břiše. :grinning: Taky mám problémy sudržením myšlenky a hlavně odpovědi. :sweat_smile: CHůvičku určitě chceme, ale asi si o ni řekneme u manželínka v práci - pro jednoho to není zrovna levný dárek a u nich se na to většinou skládá celé oddělení, takže to vyjde tak akorát. A co jiného "chtít" ve špitále jako dárek, že? :grinning: My spíš zvažovali hlídačku dechu a nakonec ji budeme mít po kamarádce za 1000,- což už je krásná cena a my budeme v klidu - obzvlášť pak v domečku.
S tím stěhováním je to teda pěkně na pytel! :angry: Moooc držím pěsti, abyste našli něco většího, hezčího, trvalejšího a nemoc drahého. :wink: :slight_smile:
4. kvě 2009 v 10:20  • Odpověz
Ahoj Kvet a Klarko

Tak jsem se konecne po vikendu dostala k pocitaci.
Docist vas asi nezvladnu, to by me zabralo cely den :frowning2:

Klari to je dobre ze te neupalili. My jsme nakonec nikam nesli, manzel prijel pozde domu a ja uz sem byla vecer utahana tak jsme si udelali ohynek az v patek doma na dvore :slight_smile:
Tresne to u nas taky nejak nezvladli tak jsem dostala aspon pusu pod odkvetlou tresni, manza rikal ze teda aspon symbolicky :grinning:

Klari super ze uz budete mit kocarek. Gratuluju. A jaky jsi nakonec vybrala?

Kvet at ti ta poradna dobre dopadne a drzim pesti na hledani bytu. Alespon ze vam to rekli dopredu a ne na posledni chvili.

Ja sem o vikendu konecne dozehlila vsechny vecicky na malou vcetne perinek, ty kanyrky ale daly zabrat :grinning: Akorat to zatim nemam kam dat, cekam na komodu.
Vcera jsme vyklizeli nas pokoj u nasich doma v tydnu se budou menit okna tak uz aby to bylo hotovy, abysme to stihli do porodu :grinning:
Ve ctrvrtek jsem byla v poradne a mala je v poradku, placenta je na spravnem miste a plodovky mame dost. Mala vazi cca 1600g a maminka uz pribrala 13 kg :astonished: Zatim jsme otoceni koncem panevnim tak doufam ze se mala otoci do porodu. Vzali me zase krev na kontrolu mam rh neg. Tak snad to bude ok.

Zatim papa jdu na chvili na prochazku s maminama od nas z dediny.

pekny den :slight_smile:
4. kvě 2009 v 10:24  • Odpověz
4. kvě 2009 v 10:37  • Odpověz
Ahojky těhulky :slight_smile:

teda dneska se šíleně ochladilo, jsem myslela, že venku umrznu, žádnou bundu a mikču už nezapnu, tak mi byla docela zima.

Jsme šli ráno s manžou nakupovat do drogerky, tak jsem tam zas něco málo pořídila, koupila jsem dvoje pampersky newbornky, vlhčené ubrousky, přebalovací podložky jednorázovky, vložky do podprsenky, nůžtičky na nehtíky, teploměr do vody, nosní odsávačku, dudlíky, tělový a vlasový šampon od Hippu, dětský olejíček na tělíčko od Hippu a tak podobně. No nechala jsem tam skoro dva tisíce! No myslím, že z drogerky už to mám všechno, teď už jenom zajít do lékárny a pořídit ještě nějaké věci tam.
Ani nevím, co mi ještě všechno chybí.

Jeeee, sis, já ti tak závidím, že už to máš všechno vyžehlené a vyprané, já ještě nejsem ani v polovině :sweat_smile:

Jinak zítra jdu taky na odběry krve kvůli negativnímu RHfaktoru. Vyšlo mi to minule nějak špatně - špatné protilátky, tak uvidíme, snad to bude dobrý :wink:
A taky už mám 13kg navíc :wink:

Malá sice na kontrole byla hlavičkou dole, ale včera se mi zdálo, že se tam nějak moc vrtěla a že ji mám teď zatím napříč, hlavičku vlevo a nožičky vpravo, ale ještě má čas se otočit správně :wink:

Jo a v pátek budeme s manžou konečně skládat tu postýlku a přebalovací komodu, tak už se moc těším :slight_smile:

Kvet: to mě mrzí s tím stěhováním, si na to vybrali pěkně blbou dobu, viď.
4. kvě 2009 v 10:46  • Odpověz
Klárko, krásná barvička a super cena! :slight_smile: :wink: To se to bude Ondráškovi krásně drandit. :dizzy_face:

Sis, užij si procházku a snad bude krev v pořádku. :wink: MMCh - já mám taky už 13kg. :sweat_smile: :wink:

Kvetul, k tomu vážení miminek- takle je to veeeelmi orientační. Téměř přesně se mímo dá zvážit a změřit na tom "vééélikém UZ" v porodnici na předporodním vyšetření. A neboj - poradna už dopadne jenom obře - vždyď jste od tohdle týdne už v termínu. :wink: :slight_smile: (Každým dnemTi Koník přeskočí na 38tt, ne? :slight_smile: :wink:)
4. kvě 2009 v 10:50  • Odpověz
No jo holky, ono to s tím bytem není tak slavný... tady máme svůj vlastní dvoreček a je to parádní. Navíc obec s náma nejedná zrovna narovinu :unamused: Víme to všechno jen z doslechu a až půjdeme teď platit nájem tak se musíme poptat víc. Jenže hledat byt nechceme... byli bysme v něm nešťastní, spíš nějakej starší domek, protože budeme potřebovat parkovat 3 auta atd.... zkrátka to není jednoduchý. Už abysme měli ten náš domek, ale zatím tomu finance moc nepřejí :unamused:

Kláry: hezkej kočar :wink:

andul: Já vím, že to vážení je jen orientační a je tam odchylka asi 400 g, ale i tak :slight_smile: Poradna bude v pohodě, ale mám spíš strach, aby doktor neřekl, že už je ta placenta na prd a že musím na císaře :unamused: ... protože ta křivka srdíčka není úplně nejlepší :unamused:
4. kvě 2009 v 11:12  • Odpověz
jinak jsem taky zapomněla pogratulovat arwence k potvrzenému párečku - aspoň si užijete oba - ty i tatínek :slight_smile: :dizzy_face:
4. kvě 2009 v 11:13  • Odpověz
Holky, ahojky.
Tak zjistuju, ze jsem pekna lemra lemrovata. Ten vcerejsek mi dal zabrat - nemeli jsme dodavku, skoro vsechno jsme odvozili ve Fabii, teda krome sedacky a valendy. Jarda ty tezky veci tahal vsechny sam, chudak, ale stejne jsem hotova jak po skladani metraku uhli, az tak, ze jsem v noci pry chrapala jak starej chlap a Jarda si musel jit lehnout k Daneckovi na palandu :grinning:
Nic nevydrzim :frowning2:
Sedacku a valendu nam nakonec odveze kamarad na kare za autem - pristi nedeli. V bytecku jsou ty dva balkony, jak jsem Vam rikala - byla tam udelana skalka, ale straslive zarostla plevelem - vcera jsem ji teda vytrhala a bude krasna :slight_smile: Taky jsem vymyslela, ze si na balkon dam okurky a rajcatka.

Andulko - dvojcata se taky strasne melou a nechteji me nechat spat, navic litam porad na zachod jak blazen. Zitra mi znovu dorucej balicek od Lenky, hned to vyzkousim, protoze me k te kosti jeste zacal bolet mezizeberni nerv, ale taky opravdu neskutecne, kazdy vecer je to silenost. Ja nevim, je tohle veklem nebo tim vicecetnym tehu????
4. kvě 2009 v 11:17  • Odpověz
Kvetul, nevěš hlavu, snad se něco vhodného na bydlení najde. :wink:
Kvet, kolikatery síťovaný gaťky si bereš do porodky?

MMCh - už jsem začala býttrochu nervozni, že máte všechny téměř vypráno a já pořádjen ty plíny a peřinky, tak jsem dala do pračky 1. várku oblečeníčka. :slight_smile:
4. kvě 2009 v 11:17  • Odpověz
Kvet to mě mrzí to vaše bydlení, vím, že chcete stavět a ono se to takhle komplikuje, to je blbý :frowning2:

tak budu muset ve středu na FÚ kvůli dani z nemovitosti, zapomněla jsem v lednu vypsat Přiznání a do konce května je splatná daň a já si s tím nevím rady, paní teda v telefonu, byla pěkně nepříjemná, tak se na to teda vůbec netěším :angry:
4. kvě 2009 v 11:18  • Odpověz
Arwen, takže první v novém bytě... :dizzy_face: A jak se spinkalo? Krom toho, že se kluci moc nevyspali. :grinning: Doufám, že krásně a že se Ti zdálo něco moc hezkého. :slight_smile: K tomu mezižebernímu nervu - já toměla na pravé straně taky a Lenka mi to rozmasírovávala malými kroužky ve směru hodinových ručiček. :wink: Masáž a olejík TI zabere celkem rychle, ale Myorel budeš muset párdní brát, aby bylo znát zlepšení - bylinky maj pomalej nástup - však to znáš. Ale o to vícpak působí! :slight_smile: :wink:
4. kvě 2009 v 11:22  • Odpověz
andul: snad jo, naděje umírá poslední jak se říká a smutek nám nepomůže :slight_smile: Já mám zabaleny patery, ale moc nadšená z nich nejsem - mám totiž s nohavičkama a ty mi jsou trochu fest, tak je asi budu muset trochu nastřihnout :confused:
4. kvě 2009 v 11:25  • Odpověz
Andulicku, kdepak, spali jsme v Pace u mamky, v byte jeste nemuzeme, nemame tam tu sedacku ani valendu, az v nedeli. Svihla jsem sebou normalne u mamky na gauc a asi to muselo byt desny :frowning2:
Opravdu se na ten balicek tesim, protoze je to jedina vec, co mi jeste muze pomoct, jinak si ty bolavy mista snad uriznu....
4. kvě 2009 v 11:26  • Odpověz
klarka: my jsme taky nepodali přiznání k dani z nemovitosti včas, ale naštěstí paní byla v pohodě :slight_smile: Nevíš kdy choděj složenky na zaplacení?
4. kvě 2009 v 11:26  • Odpověz
Arwen, aha, tak to jsem pochopila špatně. :sweat_smile: Ale aspoň se máte na co těšit! :wink: :slight_smile: A neboj na Lenku je spoleh!! Zítra k ní jdu. :slight_smile:

Kvetul, nastřihnutí není špatný nápad. :wink: Ale podle doporučení bych nohavičky jinak zachovala, prý to líp drží. :wink:

Klári, já už se pomalu budu muset vydat na pracák, vyzvednout všechny papíry a tak. :confused: Taky se mi tam nechce.
4. kvě 2009 v 11:35  • Odpověz
no to já právě nevím, doufám, že mi s tím pomůže a vypočítá daň, že bych jí třeba rovnou zaplatila :wink:
nechápu proč ty ženský na finančáku bývaj takový nepříjemný, teda já mám štěstí na samý pizdy
:angry: tak doufám, že až tam nakráčím s panděrem, trochu změkne :sweat_smile: :grinning:
4. kvě 2009 v 11:36  • Odpověz
andul: právě, taky jsem se dozvěděla, že s nohavičkama tam ty vložky tak necestujou :slight_smile: Kupovala jsem ty kalhotky, kde se velikost brala podle obvodu pasu, nějak mě nenapadlo, že stehna budou třeba protestovat :grinning:
4. kvě 2009 v 11:38  • Odpověz
Kvet: tak třeba vám ten byteček nechají, třeba ho ta učitelka potřebovat nebude :wink:

Arwi: hlavně to s tím stěhováním nepřeháněj a koukej se šetřit!

Jinak jak jsem si lebedila, že jsem poslední dobou chodila míň na záchod, tak už zase běhám, v noci pravidelně 4x (a to jsem poslední dobou chodila tak maximálně 2x), no joooo, mímo už je zase dole, tak tlačí na močák.

Andul: já začínala oblečeníčkem a budu končit plínkama a ložním prádlem :wink: takže přesně naopak. Ale k tomu ložnímu prádlu a plínkám jsem se ještě nedostala, pořád peru oblečení :sweat_smile:
4. kvě 2009 v 11:38  • Odpověz
jeee, já ani nevím, že existujou kalhotky do porodnice i s nohavičkama :sweat_smile: tak ani nevím, které jsou lepší.
4. kvě 2009 v 11:40  • Odpověz
iluss já to mívám s tím záchodem v noci, teď dobrý někdy jdu třeba jen jednou :astonished: , ale zase zapomínám pít vápník a pak mě budí křeče v nohách :confounded:
andul mě ty úřady tak štvou, a to jsem na jednom 6 let dělala :sweat_smile:
4. kvě 2009 v 11:42  • Odpověz
iluss: třeba jo, ale to by museli bejt na úřadě lidi s mozkem, ale je to tam jeden vůl větší než druhej... ono se jim sem nikdo nepohrne... za topení se dá kvůli stropům majlant, okna netěsní a musíme mít furt zapnutej odvlhčovač, aby se tady nedělala plíseň.
4. kvě 2009 v 11:42  • Odpověz
iluss: jestli tě to uklidní, tak já chodím na záchod každou hodinu :grinning: :grinning:
4. kvě 2009 v 11:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.