• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
kvet: neboj, taky si pak užiješ volna a sluníčka na lavičce, mímo přece většinu dne prospinká :wink: tak si v tom jen musíš najít určitý systém, abys taky stihla odpočívat a ono to půjde :wink:

to já chci tu postýlku složit už tento týden :wink: jsem totiž strašně nedočkavá.
4. kvě 2009 ve 12:23  • Odpověz
Holky, u mne je nejhorsi, ze doopravdy nemuzu pocitat s terminem porodu, dvojcata se rodi, kdy chteji a tudiz nevim nic :frowning2: Taky bych snad radsi zustala doma a pomalu davala dohromady bydleni, ale proste to nejde. Mamka rikala, ze mi hardiky vypere, Jarda je stan vyzehli. To jsem to mama, co? Fuj, mela bych se stydet, ale ja fakt nemuzu. Andulko, kez by ty bylinky zabraly, hned bych toho zvladla vic.
Muzete si jeste zavazat boty? Ja uz ne, funim jak sentinel a kdyz mi neco spadne na zem, sbiram to pul hodiny :angry:
Ahoj Ludvi, v Tchibu prodavaji i obleceni? To jsem netusila...

Nat tim jsem vubec nepremyslela jaky pantofle do porodnice. Ony asi hlavne aby byly omyvatelny.
tak to já si sandály do porodky brát asi nebudu, přemýšlela jsem o dvou pantoflích, jedny normálně na chození a druhý gumový do sprchy.

sis: jeeee, tak tady je strašná zima a od rána tu prší :unamused:
4. kvě 2009 ve 12:25  • Odpověz
Arwi ja ted nosim sandaly na suchej zip a taky daji zabrat a zavazovani tkanicek mi da peknou praci.
Ale jeste sem si zvladla ostrihat nehty na nohach, malou jsem chvilu utlacovala, ale zvladli jsme to :grinning:

Iluss my uz jsme postylku a kolibku vytahli z pudy ale je na nich hodne prace, osmirglovat natrit a slozit. tak doufam ze to do porodu manza stihne :slight_smile:
4. kvě 2009 ve 12:27  • Odpověz
arwen: to je super, že ti mamka s jardou se vším pomůžou :slight_smile: jen toho koukej využít a neměj z toho špatný pocit :wink:

jinak mě taky dělá problémy zavazování tkaniček, stříhání nehtíků na nohou a další podobné procedury, u kterých se musím předklánět.
4. kvě 2009 ve 12:28  • Odpověz
v botkách do porodnice mám jasno zajdu někam do tržnice a koupím si "Croxsi" mám je na zahrádku a jsou bezva, lehký vzdušnýa a omyvatelný :wink:
4. kvě 2009 ve 12:28  • Odpověz
už začínám mít docela hlad, asi půjdu slupnout oběd. mám tu dneska hovězí vývar s játrovýma knedlíčkama a kynutý ovocný knedlíky s borůvkovou omáčkou a tvarohem, mňam :slight_smile:
4. kvě 2009 ve 12:30  • Odpověz
Ahojky tehulinky..

Tak jak se vsem vede?
4. kvě 2009 ve 12:30  • Odpověz
Tak jsem ted koukla na radar a asi u nas taky odpoledne bude skarede, pomalu se to k nam blizi :frowning2:

Iluss dobrou chut :slight_smile: Tak ybych si dala ovocny knedliky :grinning:

Ahoj Ritusko :slight_smile:

Arwi to je super ze ti mamka s Jardem pomuzou.
4. kvě 2009 ve 12:36  • Odpověz
ahoj Ludvi :slight_smile:
4. kvě 2009 ve 12:38  • Odpověz
jeeee, teď jsem koukala na teploměr venku za oknem a u nás je normálně jenom 8°C :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No jinak u nas tak nejak nic noveho. Jen to vypada ze Dada snad uz nasel praci. Pristi tyden tam jde teda este na zkousku, ale vypada to slibne.

Jen to teda vypada ze se budeme stehovat. Asi do Dvora Kralove. Mam tam mamcu,tak by to zas potom s malim bylo pro mne trosicku jednodussi.

Jinak malej se zacina roztahovat, ale este je to v pohode, bude hur :grinning: :grinning:
Jedine co me posledni dobou trapi je kostrc. Nevim proc ale nektere dny me hodne boli. Boli to v sede, za chuze a i kdyz stojim. Kolikrat mam co delat abych se vubec postavila. Budu se na to muset zeptat protoze mi to neprijde normalni.
u nás taky není zrovna hezky, fouká tam dost studenej vítr :confounded:
4. kvě 2009 ve 12:39  • Odpověz
Tak v Praze je uplne hnusne, od rana prsi a fouka studenej vitr. no hnus
4. kvě 2009 ve 12:41  • Odpověz
Ritusko tak to je super ze mam Dada praci.

Ritus me boli zada uz od zaatku tehu a ted je to horsi ta vaha se zacina projevovat. Ale me boli spis ta bederni cast. U mamky je to vzdycky lepsi, zvlast kdyz cekas prvni . Ja budu taky u sve mamky protoze s Michalem nemame vlastni byt.

Jinak skarede pocasi miri na Moravu u nas uz se zatahlo a vypada to ze bude prset ale zatim je venku prijemne teplo.
4. kvě 2009 ve 12:45  • Odpověz
já se taky chystám na léto k mamce, ale až v srpnu. Koncem června snad porodím, červenec chci být doma, abych si zajela nějaký vlastní systém a řád,abych se v tom trošku poplácala sama a v srpnu bych jela na celý měsíc k rodičům.
4. kvě 2009 ve 12:51  • Odpověz
My budeme spis prevazne u mych rodicu mame tam vic mista a vlastni kuchyn coz u tchyne nemame. Ale ke tchyni to jenom par kilometru a pres les se da jit krasnou prochazkou.
4. kvě 2009 ve 13:00  • Odpověz
Tak jsem si právě vyzvedla u paní sousedky balíček se španělkou (paní pošťačka se na nás asi nemohla dozvonit či co :confused:, ale aspoň že to nechala vedle, že nemusím na poštu :slight_smile: ). Deka je nááádherná a představte si, že jsem k ní ještě úplně zadarmo dostala punčošky a tričko s kraťáskama, který jsou snad úplně nový! :dizzy_face:

Ahoj Rituš!

Sis, zavčisiokna, ať TI zůstane doma něco z tepla, páč mi teď máme doma celkem zimu. :frowning2:
4. kvě 2009 ve 13:13  • Odpověz
tak u nas uz prsi taky :frowning2:

Andul spanelku bych chtela taky, ale asi si ji nechame od nekoho darovat protoze asi na ni nezbudou penizky.

Asi si pujdu dat neco k jidlu. Zacinam mit hlad.
4. kvě 2009 ve 13:18  • Odpověz
čauky,
tak už jsme stihli s Jendou boty i vyměnit za větší :grinning: .
S tím číslováním je to fakt na houby.

Andul, španělku jsme podědili po sousedech, ale je jako nová. Tak jsem moc ráda.

To je póčo, co?
Doufám, že bude hezky teploučko, tak akorát až pojedeme z porodnice.

My se chystáme v srpnu na chalupu (pokud bude hotová) a my všichni v pohodě.
Možná nám budou zateplovat fasádu, ale byla bych raději kdyby se to o rok odložilo. Určo by se to protáhlo do školního roku a to bych tu musela být i s mrňouskem v tom čurbesu a prachu.

Andulko, to je fajn, že nemusíš na poštu, ne?
Já tam byla ráno a vzdala jsem to. Mezitím mi pošťačka přinesla další složenky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: , tak to půjdu zkusit zítra. Musím se na to duševně i tělesně (pořádná snídaně) připravit.
4. kvě 2009 ve 13:31  • Odpověz
Andulko, tady v Tchibu si můžeš oblečení vyzkoušet, ale jinak já ho objednávám přes internet a můžeš to pak vrátit. Což je docela příjemný. Mají tam docela pěkný věci.
4. kvě 2009 ve 13:32  • Odpověz
Květuldo, já si koupila porodnické spoďáry v DM, ale ještě jsem je nerozbalila. Doufám, že mi budou.
4. kvě 2009 ve 13:34  • Odpověz
Ježkovy oči.....co to je, porodnické spoďárys? KOčičky, já cidím, že naběhnu do porodky bez jakékoli výbavy a budu jak cikánka...
4. kvě 2009 ve 13:58  • Odpověz
arwi - klid,, máš ještě čas :wink: já je taky ještě nemám... holky mají asi na mysli ty takové jednorázové bombarďáčky... prodávají je v lékarnách nebo v DMdrogerii, je to balení asi po třech nebo po pěti kusech a stojí něco kolem 50Kč...myslím....
4. kvě 2009 ve 14:35  • Odpověz
cladie máš pravdu, jen koukejte na velikosti, já omylem koupila fakt BOMBARĎÁKY :sweat_smile:
dneska jsem si musela v prác snížit posed na židli, abych se vešla pod stůl :grinning: hihi
4. kvě 2009 ve 14:43  • Odpověz
jak jsou velikosti? čísla nebo S,M,L.....???
4. kvě 2009 ve 14:45  • Odpověz
Ahoj Holky, pardon, že k vám takhle lezu. Ségra, co měli v tom tchibu? Že bych se jela podívat do krajského města? :wink:

Add porodnické spoďáry, já si žádné do porodnice nevezla, dostali jsme je tam volně k dispozici a bylo jich dost. Ty sexy elastické jsou fajn, v pohodě udrží vložky tam, kde mají být a přitom jsou větrací :wink: . Pokud je vaší porodnici nedávají, určo bych si je pořídila, tři kousky stačí, jdou přežďamchnout a rychle schnou.
Za starých časů jsme měli takové plátěné zavazovací (většinou bez šňůrek :grinning: ), ty byly na prd.

Jinak do porodnice doporučuju, pokud chcete kojit, vzít si kojící čaj (od Lerosu, je moc dobrý), sestry vám ho jen zalijí horkou vodou. A pak taky vložky do podprsenky.

Konec poučovacího okénka :wink: .
4. kvě 2009 ve 14:46  • Odpověz
petromillo - dík za lekci :wink: vítáme všechny rady zkušených a zasloužilých matek :slight_smile: Ten kojící čaj je k dostání taky v lékárnách? a na co je to dobré???
4. kvě 2009 ve 14:48  • Odpověz
no z té DM jsou to velikosti 36,.... 42.... a já koupila snad 48 nebo tak nějak :sweat_smile: , takže mi asi budou k prdu a budu muset koupit nový :grinning:
4. kvě 2009 ve 14:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.