• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Ahojda Klárko, tak to všechno zvládni a babu ignoruj. :wink:
6. kvě 2009 ve 13:16  • Odpověz
Arwen, a co jsi měla (ne)dobrýho?
6. kvě 2009 ve 13:18  • Odpověz
Andulicku, mela jsem dalmatske cufty, byly strasne moc dobry, ale nebere mi zaludek, hajzlik jeden. Aspon pode mnou nelupne vaha
6. kvě 2009 ve 13:24  • Odpověz
Tak to já bych se cpala od rána do večera. A hlavně zmrzlinku a dobrůtky :slight_smile:
Holky taky máte někdy takovou brečivou náladu?
6. kvě 2009 ve 13:29  • Odpověz
Jo a nahoře už mám přes 15 kileček :slight_smile:
6. kvě 2009 ve 13:30  • Odpověz
Tak já se jdu vrhnout na tu uchyň. Zatím pa.
6. kvě 2009 ve 13:52  • Odpověz
Jani, mám a na můj vkus až moc často - připadám si jak histerka, až se za to stydím. :confused: :pensive:

Arwen, já už asi i začínám mít hlad,ale nemám na nicchuť. :frowning2:

Co ta Kvetulda?? Že by si ji tam nechali??
6. kvě 2009 ve 14:00  • Odpověz
Jeeeee,Sister, ahojky, jasne, ze jsem byla rada a Jarda taky, kdyby to byly dve holky, asi by to mrzelo jeho, kdyby dva kluci, nemela bych Miu a nevymyslela bych chlapecke jmeno
:grinning:

Andulicku, ja uz vubec ne, mam porad jen zizen :frowning2:

Kdepak je Kvetulda? Neco mi uslo?
6. kvě 2009 ve 14:10  • Odpověz
POZOR, POZOR - DOSTALO SE MI VELEDŮLEŽITÉ RADY od kamarádky končící šestinedělí:
NAVAŘIT SI DO MRAZÁKU HOTOVKY, které pak jen vyndáme a ohřejeme, abychom neumřeli hlady my (jako maminky) a aby byl klid u rodinného krbu, až přijde hladový tatínek z práce. :wink: Samotnou by mě to asi nenapadlo ( :sweat_smile: ), tak se honem běžím podělit, páč si myslím, že je to rada nad zlato! :slight_smile: :wink:
6. kvě 2009 ve 14:12  • Odpověz
Arwi, Kvetulda včera byla v té rizikové poradně kv.Radimkovu srdíčku a té placentě. Třeba budemít o dní nějaké zprávy Bledulka. Doufám, že té už je taky líp a nebo že aspoň spí, ale to s Tomíkem asi moc nejde,pokud nespí taky.
6. kvě 2009 ve 14:15  • Odpověz
Nojo, Anduli, je to tak, s Danikem to taky nejde....Kvetulce drzim pesticky, ona holka uz ma opravdu za par a kdyby nakonec Radimka porodila o malinko driv, uz to oba dva krasne zvladnou....
6. kvě 2009 ve 14:26  • Odpověz
Tak jsem tu zase na skok.
Gulasek je spapanej, chlapi si dali konecne od rana pauzu a najedli se. ja sem vypila pil litru mlika a zaha me konecne nepali, ale zato jsem se prejedla a mam pocit ze me praskne bricho :grinning:
Jeste me ceka nadobi, ale to pocka ted mam pauzu.

Asi objednam nejaky veci pro malou pres net..

To vypada ze Kvetulda uz tam zustala, snad jsou v poradku.

Andulko to uz me taky nekdo radil ze si mam nadelat jidlo do mrazaku. Jenomze ja mam malej mrazak :frowning2: Ale nastesti je moje mamka pres leto doma tak to nejak zvladnem. U nas kdyz se vari a udela se toho hodne tak se zbytek schova do mrazaku. Mamka to tak dela bezne aby jak prijde z prace tak mela za chvili uvareno nebo si to i sourozenci ohreji sami. Je to fakt super doporucuju. Usetri se tim spousta casu.
6. kvě 2009 ve 14:33  • Odpověz
6. kvě 2009 ve 14:58  • Odpověz
Ahojda :slight_smile:

tak už jsem zase doma, ráno jsem k rodičům vyrazila už před osmou, nějak jsem se probudila brzo, tak jsem na sebe něco hodila a vyrazila na vlak. tam se nasnídala, popovídala, naobědvala a po kávičce a moučníčku vyrazila zpátky dom :wink:

Bledul: jeee, to mě mrzí, že ti to ogtt tentokrát nesedlo. Je to pech viď, celou dobu v pohodě a to úplně poslední ti neudělá dobře. No snad ti bude brzy líp :wink:

Sis: jaké máš vlastně vybrané jméno pro holčičku?

Andulko: tak u nás doma mi mrazákový jídlo bohužel neprojde, i když by to pro mě bylo nejlepší a nejpraktičtější. Já totiž neumím vařit malé porce, už od mala jsme byli velká rodina a vždycky se toho vařilo hodně, tak jsem se to tak nějak naučila a teď neumím vařit pro dva, vždycky toho uvařím o hodně víc. Bohužel manžovi jídlo z mrazáku nechutná, prý to má pak úplně jinou chuť, tak to jíst nebude :frowning2:
6. kvě 2009 v 15:43  • Odpověz
Iluš, tak mu neříkej, že je z mrazáku. :wink:
6. kvě 2009 v 17:00  • Odpověz
Tak kuchyň je uklizená a umytá a já jsem mrtvá.
Andul - tak to jsem ráda, že s tím bulením nejsem sama. Někdy si připadám trochu jako blázen. A když to řeknu Honzovi, akorát se mi směje, že jsem blázen. A s tím jídlem je to dobrý nápad. Obě rodiny máme od nás trochu dál, takže maminky mi v tomhle nepomůžou. Aso pomaloučku nakoupím nějaké dózičky a začnu vymýšlet, co bych mohla zmrazit. Škoda, že Honza není typ na vaření :angry: Je spíš takový mamánek :slight_smile:

Sister - pochlub se, co jsi pro malou objednala
6. kvě 2009 v 17:45  • Odpověz
A dneska jsem se pěkně naštvala. Už skoro třetí týden čekám, až mi přijde kojící polštář a dneska mi napsali, že ho omylem poslali někomu jinému. Takže musím čekat dál. Ach jo, doufám, že to stihnou do porodu. A já se na něj tak těším!!!
6. kvě 2009 v 17:48  • Odpověz
Jéje, Jani, tak to teda naštve! :angry: To jsou pěkný blbouni!!! Ale snad přijde co nejdřív. :wink: To já musím Toma moooc pochválit, protože tomu vaření nevadí a říká, že si u toho odpočine. :slight_smile:
6. kvě 2009 v 18:28  • Odpověz
Jani - to je k vzteku, tak dlouho na něj čekat... :angry: :angry:

andul - dobrá rada s tím papáním do mrazu... budu na to myslet a něco tam našoupu, ať je nějaká železná zásoba na dny kritické... :grinning:

už mám zakoupeny vložky do porodnice a ty úžasné bombardéry na jedno použití /vzpomněla jsem si na Klárku, jak koupila moc velké :grinning: / a baba prodavačka mi říká, vy jste vysoká dáme vám XL a já na to, že ani náhodou...vzala jsem L a doma jsem na ně číhla a ty budou tak nějak akorát... no a taky mám ten bepanthen, nůžtičky, kartáček na vlásky, líh, kojící čajík, řetízek na dudlík, dětský ochranný krém na pleť a navrch ještě kousátko... tak to jsem holka šikovná, co? a taky velký gymnastický balon na sezení a cvičení....
těším se na zítra, že nevytáhnmu paty z baráku....
6. kvě 2009 v 18:35  • Odpověz
Claudi - zdravím tě. Ty ses tedy rozšoupla :slight_smile: Já mám v plánu vyrazit v sobotu s kámoškou.
Holky, kupovaly jste k tomu lihu i tu buničinu? Takové ty kostičky? Já nevím, jestli se to dá vůbec koupit...
6. kvě 2009 v 18:44  • Odpověz
Jani, naten pupík budou lepší mulový čtverce (tedy "gázový") - ta buničina by mohla zůstavát na tom pupíku. :confused:

Claudi, téda - to byl nákup. :slight_smile: A gymball jen a jen chválím a doporučuji. :slight_smile: :wink: Bez něj bych nebyla :grinning:
6. kvě 2009 v 18:49  • Odpověz
jejej, buničinu teda nemám... to mě nenapadlo. Tak příště...stejně jsem zapomněla ještě koupit dubovou kůru a určitě ještě na něco přijdu...Takže už zakládám nový seznam... :grinning:

Teda holky, my¨jsme pečlivý maminy, co? dřív se to určitě takhle neřešilo... :grinning: :grinning:
6. kvě 2009 v 18:54  • Odpověz
Claudísku, dobuvou kůru na miminko nebo na zahrádku? :confused:

Teda řeknu vám, že Skřítě zase dělá voloviny - doufám, že se aspoň otáčí - protože to bolí jak prase (jak by řekla Arwen :grinning: ). Normálně polykám nadávky.

Jani, taky Tě bolí kyčle a pánev, když tlačíš na záchodě??
6. kvě 2009 v 18:58  • Odpověz
andulí - odvar z dubové kůry pěkně do škopíčku a šup do něj sednout /rada naší PA z kurzů na hojení po nástřihu/ :wink:
tak skřítě dělá v bříšku psí kusy? no nějak na nás ty naše děťátka neberou ohledy, co? :grinning:
6. kvě 2009 v 19:12  • Odpověz
Taaaak, už mám vyžehlednou další trošku mimioblečeníčka a vyprala jsem už i čepičky a ponožtičky. Teď ty ponožtičky páruju, je to strašná práce, jsou tak maličkatý a mám jich tááák hodně, že mě to fakt neba.

Jani: no tak to by mě taky naštvalo s tím kojícím polštářem. Aby ti pak vůbec ještě k něčemu byl.

Jinak můj manža taky nevaří. Když mě lovil, tak mě k sobě domů zval na obědy a večeře a to mi vyvařoval, ale jakmile mě získal, tak s tím přestal. Jooo, když ptáčka lapají.... :grinning: ....teď vaří tak dvakrát do roka, když něco slavím.

Claudi: no tak to jsi udělala pěkný nákup :wink:
Já se te´d dozvěděla, že v tý porodnici, kde chci rodit, zakazují ty jednorázový kalhotky. Prý se tam doktoři strašně zlobí, když je na nějaké pacientce vidí. Prý se to s nima špatně hojí a chtějí, aby tam ty pacientky chodily na ostro. No to se mi moc nelíbí, protože si nedokážu představit, že tam budu bez kalhotek, když ze mě budou po porodu odcházet očistky. Raději si nějaké koupím a vždycky před vizitou je sundám.

Já ten balón mám taky a je fakt úžasněj, strašně mi ulevuje při bolestech zad.
6. kvě 2009 v 19:16  • Odpověz
ségra buničinu nepoužívala, používala takový ty tyčinky do uší. tím ten pupík potírala.
6. kvě 2009 v 19:17  • Odpověz
Claudi, no vidíš, to se musím Lenky zeptat, zda po nástřihu můžu používat ten olejík, co mám, nebo si mám taky koupit tu kůru (teda, to jsem ještě neslyšela dubová kůra :confused: :slight_smile: ).

Já jsem začala žehlit pidivěcičky a mám pocit, že jich je jak na dvojčata ( :zipper_mouth: Arwen, neposlouchej! :sweat_smile:). :confused:
6. kvě 2009 v 19:18  • Odpověz
Iluš, to je nějaký divný ne? A zrovna ty gaťky z DMka (malá modrákrabička, patery gaťky s puntíčkama) jsou právě prodyšný a tak se maminy nezapaří. Brr - na ostro - a co infekce a tak? Na normální gyndě to jo - tam jsou kalhotky přítěž, ale na šestinedělí?? Hele, to bych si tam radši zavolala a zeptala se. :confused:
6. kvě 2009 v 19:22  • Odpověz
Narazila jsme na drobný logistický problém. :sweat_smile: A vzhledem k tomu, že jsem jedna z posledních, kdo to ještě nemá hotové a jsem taky nejmladší (tudíž potřebuji nejvíc radit :grinning:), jdu se zeptat, zda jste soupravičky ukládaly pohromadě nebo ne. :confused: /Ty bláho, to je na odstřel, co tu řeším za kravinu! :grinning: /
6. kvě 2009 v 19:39  • Odpověz
Janicko, tak overeno:

wifi router by tam šel
ale nevim no musí zkusit těch 14 dní ..to rozhodne
moje lešany co jsem tu našla jsou na půl záleží v které části má dům
každopádně ...i kdyby 14 dní to šlapalo o 106 a pak néé službu lze reklamovat a odstoupit od ni
6. kvě 2009 v 19:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.