• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
jj, ta druha se mi taky libi vic :wink:
9. kvě 2009 v 11:30  • Odpověz
autor
leni,ta postýlka s vyndávacíma příčkama je praktická- když prcek už chce lézt ven,tak tohle je super řešení,aby postýlku nepřelézal a vylezl otvorem....kamarádce takhle parkrát holčička vypadla z postýlky,když se snažila sama vylézt...
mě to manžel udělal,tak,že osšrouboval jeden bok a místo něj dal vyroben jiný s mezerou...a před časem už tomíkovi začala stačit zábrana proti spadnutí-zábradlíčko...druhýmu to pak uděláme stejně :slight_smile:

a s tím Petrem-jak se bude strat o miminko- no jde o jeho přístup-najednu stranu v tom nebude zaběhlý,ale na druhoz stranu okolo půl roka se nebude muset bát ho chytit atd..a tak záleží i na tobě,jak hodně ho k tomu pustíš..ono jak jsou maminky zvyklé to nějak dělat,tak pak tatínky k tomu bud nepustí a nebo pustí,ale hrozně moc je kontrolují ,opravují je a tatínci pak myslí,že jsou neschopní a radši to vzdají...spíš to pak bude chtít na něj jednou koukat,zda nedělá vyloženě nějaký průšvih a jinak je nechat,at si to tatínci dělají po svém se svým systémem-prostě chlap a ženská nikdy nebudou nic dělat stejně....jsme jiný živočišný druh :grinning:

Honzu jsem teda na začátku donutila,aby se naučil koupat,strojit atd- protože v Praze nemáme hlídání a kdyby se něco stalo se mnou a já musela do nemocnice např,tak aby se uměl postarat...no a na začátku si nevěřil,ale stačilo ho podpořit,dosat mu sebedůvěru a pak viděl,že mu to jde a i Tomík na něj reagoval vstřícně a to mu dodalo odvahy pro další péči :slight_smile: ted mě je schopen plnohodnotně zastoupit...sice mu třeba ven místo pěkného oblečení oblíkne domácí tepláky,ale co-dítě je čisté,suché a spokojené,tak co,že má žmolkatý tepláky :slight_smile:
9. kvě 2009 v 11:40  • Odpověz
autor
jo a ta druhá postýlka je fakt hezčí :slight_smile:
9. kvě 2009 v 11:42  • Odpověz
autor
jo a holky-pokud máte šikovné manžílky a nebojíte se vrtnout do nové postele,tak na začátek je docela dobrý mít rošt lehce zdvižený hlavičkou nahoru..dokonce to i někteří lékaři doporučují a např. při rýmě je to taky super...
ale jde to i vyřešit podložením matrace samozřejmě :wink:

my pro Toma koupili masivní postýlku použitou-od maminky,která měla dvojčátka a ta to už tam měla předvrtaný a prý ji to v porodnic vyloženě řekli,at to udělají...takže ted to navrtáme i miminku :slight_smile:
9. kvě 2009 v 11:48  • Odpověz
Ahoj holky,

hlásím se z Trutnova, jíme obídek a půjdeme na to.

Bledulko, pokud můžu, tak bych Tě o ty věcičky poprosila, bylo by to skvělé a já budu ráda opravdu za všechno!!!
9. kvě 2009 ve 12:23  • Odpověz
autor
ahoj arwi-tak super,to se tedy domluvíme na předání :slight_smile: vypadá to,že do Jilemnice pojedeme v neděli dopoledne,takže promysli kde bychom ti to mohli předat :wink: klidně i u tebe,ale napiš adresu,at manžílek koukne kudy kam...čas si pak domluvíme bezprostředně před tím...doufám tedy,že se ti ta neděle dopoledne bude hodit....zpátky pojedeme asi druhý den odpoledne, ale to netuším už vůbec kdy-manžela čeká ambulantní výkon v Jilemnici,tak se musí nejdřív prospat po lécích,které dostane....
9. kvě 2009 ve 12:47  • Odpověz
BLedul, nám tchýňkakoupila do postýlky takový klín - právě aby SKřítě spalo na rovném, ale při tom vyvýšeném. :slight_smile:

Ahojda Arwenko!
9. kvě 2009 ve 13:10  • Odpověz
Bledulicku, kocicko, v nedeli dopoledne budu v Pace,doma u mamky, odpoledne jedeme stehovat tu sedacku, dohodneme se, nekde se urcite potkame,moc Ti dekuju :slight_smile:
9. kvě 2009 ve 13:10  • Odpověz
Ahoj Andulickuuuuuuu, ja tady kecam a mela bych neco delat, doufam, ze je Ti dobre :slight_smile:
9. kvě 2009 ve 13:14  • Odpověz
autor
arwi- v nové pace? přes tu pojedeme taky,takže ti to můžeme hodit k mamce i kdybys třeba nebyla doma :wink:
9. kvě 2009 ve 13:16  • Odpověz
autor
andulko-tak to máte pěkně vyřešené klínem :slight_smile:
9. kvě 2009 ve 13:18  • Odpověz
Arwi, práce neuteče! :wink: :grinning: Na mě tady čeká žehlení už 3dny. :angry: :grinning:

Tak teď jsme doobědvaly - využily jsme s babičkou Tomovi nepřítomnosti a pozvaly paní na umytí oken v obýváku (já už nemůžu a Tom toho má plný brejle už tak, jak ho furt honím po zahradě a podobně). TAkže ženský pijou kafčo a já si jdu natáhnout tělíčko a asi usnu. :sweat_smile:
9. kvě 2009 ve 13:48  • Odpověz
Ahojte pri slunecne sobote :slight_smile:

Andulko ty jsi sama doma?
Asi taky zacnu cvicit kocicku aby se me mala obratila zatim jsme KP.

Len ta postylka je uzasna doufam ze tu aukci vyhrajes. Taky by se mi libila takova nejaka, ale musi me stacit ta co mame doma. Zatim nejsou penizky a ta stara kdyz se natre tak bude taky hezka. Ja si pak na ni neco namaluju.

My jsme dneska meli cestovni dopoledne, koupili jsme kachle na parapety a par dalsich veci, aby se mohla dodelat pokoj a kuchyn. Dovezli jsme konecne koberec z prodejny co uz mame zaplaceny asi tri tydny :grinning:

Jinak konecne se me podarilo manzela donutit aby si prosel knizecku se jmenama. A vypada to ze vyitezna bude Anezka :slight_smile:
9. kvě 2009 v 16:29  • Odpověz
Už jsem vzhůru. :slight_smile:
9. kvě 2009 v 16:38  • Odpověz
Ahoj Andulko :slight_smile:
9. kvě 2009 v 16:40  • Odpověz
Sis, ahojda! Manželínek má víkendovou službu, tak jsem sama. :confused: Vaše cácorka má ještě chvilku čas, aby se otočila sama. :slight_smile: Naše Skřítě teoreticky taky, ale jak jdem přísští týden na tu konzultaci do porodnice, tak bych radši, kdyby už bylo zase hlavičkou dolů a minimalizovaly se tak důvody kcísaři. A Anežka je krááásný jméno!! :dizzy_face: :wink:
9. kvě 2009 v 16:43  • Odpověz
Napred jsem je moc nechtela, ale ted se me zacalo libit. Hlavne to jmeno mam vybrany az pujdu jednou k birmovani (az bude cas :grinning: ) jako birmovaci. Ale ony ty ostatni jmena co by se me libily ze nelibi manzovi a nebo je ma nekdo v hodne blizke rodine :frowning2:

Ja vim ze ma mala jeste cas na otoceni, za ctrnact dni jdu na kontrolu a to bych byla rada aby uz byla otocena tak ji trosku pomuzu. Pak uz by se snad otocit spatky nemusela. I kdyz ted tam asi hraje fotbal nebo co :grinning:
9. kvě 2009 v 16:47  • Odpověz
Sis, to by ale mohlo být hezký, kdyby "byla malá vůastně poTobě". :slight_smile: My jsme byli domluvení, že kdyby to byla holčička, byla by Eliška nebo Klára, ale křtít bychom ji nechali jako Elišku Annu nebo KLáru Annu - aby mělaněco po mamince. :slight_smile:

Vy rekonstruujete celý domeček? Sis, nevíš, jestli když se dělá nová střecha na novostavbě s podbitím, zda se to bednění dává na celou střechu a teprva potom se do toho vyřezávají prostory na střešní okna a komín?? Nebo zda tamty otvorymajbýt už od začátku? :confused: Nám totiž momentálně na střeše chybí právě okna a díra na komín. :confused: :sweat_smile: A nevíme, jestli je to tak správně nebo na to zapomněli. :confused:
9. kvě 2009 v 16:55  • Odpověz
Cely domecek nerekonstruujem, jenom jsme menili pet oken a jelikoz jsme je zmensovali tak se to musi vsechno dozdit, udelat parapety a vymalovat. A v kuchyni musime taky par veci doplnit, abych mela svou vlastni a nemusela behat k mamce do patra.

Ta strecha, kdyz to je novy tak se tam natahne jeste ta folie a ty diry se vyrezavaji az pak. Aspon manzel to rika, ale pokud to potrebujes vedet presne tak se zeptam svagra ten je pokryvac :wink:

To ja si schovavam svoje vlastni jmeno na druhy dite pokud to teda bude holka, pripadne na treti. Krestni jmeno budem davat spis po kmotre nebo kmotrovi.
9. kvě 2009 v 17:09  • Odpověz
Jéé, tak to jsi mě uklidnila - ta černá folie už tam právě je. :slight_smile: A teď jsem se dívala na modrý střeše do nějakýho alba a tamměli dokonce položený i tašky přes celý a teprve pak "vyndaváli " komín. :sweat_smile:
Křest jsme zatím s mužem řešili jen spolu, ale shodli jsmese, že požádáme švagřinku, zda by šla Skřítěti za kmotru a ta je taky Anička. :grinning: takže by to naše treperenda měla sichrovaný. :grinning: :grinning:
9. kvě 2009 v 17:17  • Odpověz
to oni polozi tasku na strechu, vyresou se okna a pak se to dolozi taskama a utesni.

Tak to vam s tim krestem dobre vyjde :slight_smile:
Ja jsme nad tim jeste nepremyslela kdo by nam sel za kmotra.
My jsme sli s manzelem za kmotry synovci a tak ma krestni jmeno po manzelovi Michal, takze je Simon Michal
9. kvě 2009 v 17:25  • Odpověz
Hezké sobotní odpoledne těhulínky :slight_smile:

tak jak si užíváte sluníčka? já měla s manžou celé dopoledne pracovní, myli jsme okna a rovnou jsem vyprala i záclony. To by jste nevěřily, jak úžasně to prokouklo, už je dokonce i vidět skrz ně ven! :grinning: teeeda, to je výhled!!! :grinning: :grinning: :grinning:
manža z nich má obrovskou radost, to je totiž poprvé, co se účastnil mytí oken, vždycky jsem to totiž dělala sama. Věřte, že ještě další měsíc budu od něj poslouchat, jak hezky to umyl, jaký jsou to krásně čistý okna :grinning:

pak jsme šli na oběd ke švagrové, dělala báječný langoše (s česnekem, kečupem a sýrem), ona je původem ze slovenska, tak to má fakt vychytaný a dělá je úžasný!

no a po obědě jsme jeli ne výlet na zmrzlinu. tak až teď jsem dorazila domů.
9. kvě 2009 v 18:53  • Odpověz
jinak zítra tu taky nebudu. Dopoledne jedeme na oběd k mým rodičům a odpoledne jedeme s manžou do Prahy. Manža na fotbal a já na rande s kamarádem, který se zítra ráno vrací z dovolené.
9. kvě 2009 v 18:55  • Odpověz
Bledulínku, ano, myslím Novou Paku. Budeme se pohybovat mezi Pakou a JIčínem a určitě se potkáme.

Daneček nás ještě donutil opékat, tak jsme přijeli teď a jsem ráda, že sedím. Kousek od Trutnova jsme koupili 4 rychlozavinovačky, dvě žluté pro chlapečka a dvě růžové pro holčičku, všechny za 400, ta paní nám ještě půjčila postýlku, sice starší, ale zato velkou, tak do ní snad dám obě dětičky. Měla doma roční dvojčátka a vypadá to jako pěkný záhul, ta starost o ně. Začínám z toho mít celkem vítr.....
9. kvě 2009 ve 20:23  • Odpověz
Ahoj Arwi, neboj, to zvládneš :wink: jak jsem tě poznala, tak myslím, že ty se toho opravdu obávat nemusíš. Jevíš se jako velice schopná mamina.
9. kvě 2009 ve 21:00  • Odpověz
DObrý večer!

Tak se mi nechtělo žehlit, že jsem začala uklízet koupelnu. :grinning: Mám cirka polovinu hotovou a jsem docela unavená. Vyházela jsem spoustu starých mýdel a "donutila" babičku vyházet barvy z let 90. a 80. :confounded: Umyla jsem dlaždičky kolem vany a stejně jak Iluška je nadšená z prokouknutých oken, já si lebedím při pohledu na tu půlku koupelny. :slight_smile: Ještě tu druhou část se sprcháčem a je to. :slight_smile: :slight_smile:

Iluš a Arwen, tak to jste měly obě náročný den s krásným zakončením - zmrzka a opékání, jůů! :slight_smile:

Arwen, tak gratuluju k postýlce - to je super! A neboj - Ty to zvládneš! Jsi bojovník! :wink:

Holčinky, jdu do hajan - sice vůůůbec nevím, zda usnu, ale jdu to zkusit. Tak dobrou noc a Arwen, pozdravuj zítra Bledulku. :wink:
9. kvě 2009 ve 22:27  • Odpověz
autor
dobré dopoledne kočky :slight_smile:

arwenko,prosímtě,jsem úplně,ale úplně blbá- až když andulka,píše,že mě máš dnes pozdravovat,tak mi došlo,že jsem napsala neděli,ale nenapsala,že myslím příští neděli...jak byl prodloužený víkend,tak jsem byla zblblá a měla neděli už včera a tak mi to nedošlo,že to takhle vyznělo :unamused: takže prosímtě-myslela jsem příští neděli 17.5. dopoledne a jinak nabídka platí :slight_smile: omlouvám se moc a moc za dezinformaci :wink:

jinak všem přeji krásný den,příští rok už budete všechny do jedné slavit svátek matek :slight_smile:

já jsem zase včera odpoledne ulehla s paralenem,ale pak se mi udělal trochu líp...ale nějak nejsem ve své kůži stále...ale určitě to bude dobrý....

tak zatím papá a pěknou slunečnou neděli :slight_smile:
10. kvě 2009 v 08:56  • Odpověz
Bledulínku, to vůbec nevadí, tak to bude příští neděli :slight_smile:
Nevím, jestli budu v Pace nebo v Jičíně, ale dohodneme se, neboj se :slight_smile:

Ahoj kočičky :slight_smile:
10. kvě 2009 v 08:59  • Odpověz
autor
arwi,ahojky....fakt se ale omlouvám,nedošlo mi to.....už asi opravdu blbnu....,kdyby to tu andulka nezmínila,tak by mi to asi ani nedošlo :confused:

tak at se vám pěkně podaří přestěhovat sedačku :slight_smile: kdy se definitivně stěhujete?

a bud opatrná při stěhování :wink:
10. kvě 2009 v 09:05  • Odpověz
Ano, stehujeme, ale kamarad to veze na karce za autem,nemame dodavku :frowning2:
Musim to tam vsechno vytrit, zase zasazet kyticky, uklidit, vysat, vycistit valendu.....ani to nechci domyslet. Snad to preziju :slight_smile:
10. kvě 2009 v 10:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.