• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Preji kraaasne odpoledne, paaani holky vy jste toho ale nakecali!!! Kdo to ma docitat.

Jinak k lekari jsem si dnes nevolala, protoze me to zase preslo, tak tam zavolam kdyz se to zase vrati. Ale jinak moc vsem dekuji za rady!! :wink:

Holky tady kousek od nas jsem obevila detsky sekacek a tam maj tak krasne vecicky za par supu. Coz je super!!
1. dub 2009 v 15:43  • Odpověz
autor
rituško-tak to je dobře,že tě to přešlo...ale stejně je mi záhadou,čím to bylo :sweat_smile: ale hlavní je,že to je dobrý :slight_smile:

s tím sekáčkem to je dobrý :slight_smile: když tam mají takhle super věcičky :slight_smile: já mám jeden oblíbený pro změnu v Jilemnici-tam vždycky pro něco "musím" zajít :sweat_smile:
1. dub 2009 v 15:47  • Odpověz
Andulko tak to je super, tak snad to vse dobre dopadne a opravdu to pujde prirozeny porodem. Hlavne aby o vas bylo dobre postarano, to je to nejdulezitejsi!!
1. dub 2009 v 15:47  • Odpověz
Bledu u mamci ve Dvore Kralove tam mame primo jeden nad barakem a ta pani tam ma neuveritelne hadriky. Kolikrat i uplne nove s vysackou a za par korunek!!
1. dub 2009 v 15:48  • Odpověz
bledulko: jj, jasně, k mekovi v holešovicích trefím :slight_smile: jenom přemýšlím, jestli pojedu tramvajkou nebo metrem :wink:
tak zatím počítám s oběma časy a ty mi to tedy pak ještě upřesni :wink:
kdyby byla od pátku jakákoliv změna, tak si písnem sms :wink:
1. dub 2009 v 15:51  • Odpověz
A ještě na jednu vtipnost jsem zapomněla! 1. jsme narazili na ty nesouhlasející týdny v průkazce. :grinning: A 2. a hlavně jsem se ho ptala na ta analgetika. Samozřejmně že midovolil JEN paralen a VÝSLOVNĚ ZAKÁZAL brufen, ibalgin, acylpirin a pod. a to mi včera můj gyndař řekl, že můžu brát co chci - brufen, ibalgin, paralen... :angry: :angry: :angry:
1. dub 2009 v 16:04  • Odpověz
andul: nepřemýšlela jsi někdy o změně gyndaře? když ti řekne tohleto, tak musí být úplně pitomej.
1. dub 2009 v 16:09  • Odpověz
s práškama v těhotenství se to právě nemá moc přehánět. Vím, že mě Dr. povolila jen paralen. Pořád si nadávám, že jsem svýmu mimiňátku dala z počátku pěkně zabrat. když jsem ještě nevěděla, že jsem těhotná, tak jsem měla virózu a léčila se doma, tak jsem brala kapky na kašel, modafen, šumivé tablety na odkašlávání a pak jsem se z toho dostala a jela jsem na školení a tam se bumbalo a já se tam opila tequilou.
No a když jsem se po týdnu dozvěděla, že jsem těhu,tak to se mnou málem švihlo :wink:

no ale když už moje mimiňátko ustálo tohle všechno, tak už to spolu všechno zvládnem a doklepeme snad ve zdraví až do konce :slight_smile:
1. dub 2009 v 16:16  • Odpověz
autor
iluško,spíš na 99% počítej s tou 11 hodinou :slight_smile: ale jiank samozřejmě budu vše hlásit :slight_smile:

andulko-nevím jak s acylpyrinem,ale paralen můžeš a brufen ve vyjímečném případě (neboli ibalgin -to je stejný) v druhém trimestru taky,ve třetím již ne...takže ti opravdu dává informace prapodivně...je docela na pěst :angry: :angry:
tak já se s vámi loučím, papaaa
autor
holky :cry: :cry: ach jo,další jobovkovej telefon...manžílek se vracel autem z práce (autem jezdí jen vyjímečně když někam potřebuje jet po práci...atd)
a ted mi volal,že to do něj,když stál ne semaforech zezadu napálil nějakej řidič a odhodil ho na auto před ním...takže naše auto je samozřejmě nejvíc poškozený a děkuju někomu nahoře,že se hlavně miláčkovi nic nestalo...ted čekají na policajty.... :cry: :frowning2: :angry:
1. dub 2009 v 16:22  • Odpověz
Bledu tak hlavne ze se manzovi nic nestalo, a aouto vam opravej. Nejdulezitejsi je ze je v poradku. Ale proste lidi jsou idioti.
1. dub 2009 v 16:31  • Odpověz
autor
ritu-no to je jasný...ale štve mě to...auto odstavený a nepojízdný a bůhví jak to bude s náhradou škody-co když pojištovna dá jen část?- to zbytek máme cálovat my? peněz zase na vyhazování taky nemáme a oprava neníí nic levnýho...
1. dub 2009 v 16:47  • Odpověz
ahoj holky, je tu ted někdo?
Já jsem byla dneska a včera akční a umyla jsem okna, takže mě nějak chytlo jarní uklízení.
Ted se jdu mrknout co jste řešily... :wink:
1. dub 2009 v 17:27  • Odpověz
tak jsem vás tu asi nezastihla ani jednu, tak snad příště... :wink:
1. dub 2009 v 17:59  • Odpověz
Bledul mrzí mě ta bouračka, hlavně že je manžílek v pořádku ale chápu že tě štve to auto, držím palečky aby to s tou pojištovnou dobře dopadlo.. :wink:
1. dub 2009 v 18:02  • Odpověz
autor
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor :wink:
1. dub 2009 v 18:38  • Odpověz
Ahojte holky, dneska jsem se tady k Vám zaregistrovala, mám už konečně volno, tak teď budu prolézat net a hledat miminkovské informace......zabrousila jsem tady k Vám, tak doufám, že sem tam příjemně pokecáme.......mám dotázek, myslíte, že je hodně důležité navštěvovat předporodní kurzy? Pomůžou mi pak v mé chvilce? Jak je to vlastně s porodným, musí se o něj nějak žádat, co je potřeba oběhat? Mějte se moc hezky...pá Jana
1. dub 2009 v 18:44  • Odpověz
autor
ahoj joplin -vítáme tě :slight_smile:

předporodní kurzíky-no hodně maminek si je chválí,většinou-pokud je kurz dobře veden se tam máš co dozvědět...ale na druhou stranu-jde určitě i porodit bez něj :wink: :wink:

s porodným - až budeš mít po porodu a budeš mít rodný list,tak si na sociálce vyzvedneš žádost o porodné,vyplněné ho vrátíš- k tomu myslím-ted přesně si nepamatuji- budeš potřebovat rodný list dítěte a svou občanku - a zhruba za měsíc ti přijde porodné :slight_smile:

tu žádost si samozřejmě můžeš vyzvednout na sociálce už dřív,ale žádat můžeš až po porodu a myslím,že tam je docela dlouhá lhůta -myslím že až rok po porodu tento nárok zaniká...ale to přesně nevím,já žádala relativně brzo,když jsem obíhala úřady :slight_smile:
1. dub 2009 v 18:51  • Odpověz
Už jsem zase tady. Měla jsem nečekanou ale milou návštěvu a pak jsme byla za mužem ve špitále na ultrazvuku, když mi ho včera gyndař skoro neukázal. :slight_smile: A víte,co to naše Skřítě celou dobu dělalo? Cumlalo si prstík a pak si ho prohlíželo a zase cumlalo. :grinning: Krásně mrkal a polykal a máchal druhou ručičkou a kopal proti sondě. :grinning: A pak přijela nějaká otrava. :angry: To se ti lidi musí trávit, zrovna když koukáme na miminko?? :confused: :angry:

Iluš, když on je ten můj vyhlášenej a jeden z nejlepších tady. :confused: A to že některý věci neřeší, tak to neřeší - a že s tím spoustu pacošek se.e, tak to jo. Měl asi dojem, že prudim, když se na všechno můžu zeptat doma (když jsem doktorská rodina) a nebo já nevím. On má k tomu těhu docela svéráznej přístup. :confused: :frowning2:

Ježkovi, Bledulko!Tak hlavně že je muž v pořádku!!! Auto je sice blbý a zrovna teď,když by bylo potřeba, aby stálo připravený provšechny případy u domu, ale to se nějak zvládne. Snad to pojišťovna zaplatí všechno. :confused: To bylo asi velký,když volali policii, viď? No ještě že se Tvému Honzovi nic nestalo!

Luco, Unka taky myla oknaa já se naně chystám příští týden. :slight_smile: Nějak nás to holky bere,to jaro - ale v nějakým "divným" smyslu. :grinning:
1. dub 2009 v 18:52  • Odpověz
autor
jinak - pokud jsi zaměstnaná,tak musíš dítě nahlásit zaměstnavateli, po porodu dítěte vyzvedneš rodný list na matrice,která spadá pod porodnici (-to ti v porodnici řeknou kde..) a s rodným listem musíš dítě nahlásit na pojištovnu, to porodné si vyběháš,dětský lékař by měl dítě vidět do druhého dne po propuštění , pak tam jsou takové ty věci jako placení popelnic :grinning: :grinning: ....ted přemýšlím na co jsem ještě zapomněla....
1. dub 2009 v 18:57  • Odpověz
autor
andulko....a v jakém smyslu tě bere jaro??? :confused: :confused: :confused: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: šupiny, šupiny??? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

s tím gyndařem-no je možný,že je vyhlášenej,ale nelíbí se mi,že ti řekne,že můžeš brát co chceš za léky....že některý věci bagatelizuje se dá ještě s přivřením očí pochopit-že on sám ví,že to je OK,ale aby ti neřekl,že v třetím trimestru se ibalgin nesmí atd už mi přijde trošku blbý.... a to že jsi z doktorské rodiny nic na věci nemění-on je gynekolog,on by ti měl vše vysvětlit....

Honza už se vrací domů....doted byl na pojištovně a ted ho ten chlap co ho naboural veze domů se všema věcma co měl v kufru atd....nakonec asi snad policii nevolali a volali rovnou pojištovnu....

auto nám chybět bude...přeci jen pořád jezdíme do krkonoš...po praze ho většinou nepotřebujeme,ale na ty cesty jo.... a spíš se hlavně modlím,abychom to měli zaplacený všechno,aby tu škodu správně odhadli a my pak nedopláceli desítky tisíc protože byl špatný odhad....
1. dub 2009 v 19:04  • Odpověz
Ahojda Joplin - vítám Tě u nás a přejihezké bříškatění! :wink:

Ke srazu - jen malé upřesnění polohy Mc Donaldu - když vyjdete po schodech od nástupiště metra, tak je to po pravé ruce od schodiště vedle "vstupní haly". To jen aby ho nikdo nehledal za tramvajema a tak. :wink: Upřesňuju to z vlastní zkušenosti, já kolem něj chodila asi měsic, než jsem si ho všimla. :grinning: Vždycky jsem automaticky zahla s davem doleva k autobusům. :grinning: Takže aby někdo neměl podobný problém. :wink: (Bledul, nezlob se, že Ti zasahuju do Tvého popisu. :sweat_smile: ) (Snad jsem to napsala přesně, abych neudělala víc škody než užitku. :sweat_smile: :confused: )
1. dub 2009 v 19:06  • Odpověz
autor
andulajs,já se nezlobím :grinning: :grinning: :grinning: copak se na tebe člověk může zlobit? :sweat_smile: :sweat_smile: sama jsem přemýšlela jak to popsat a tak jsem si řekla,že tramvajové trati si každá všimne a kolem se rozhlédne....

ano,je to jakoby za rohem...

ale kdyžtak se holky zeptají :slight_smile: snad je někdo navede :slight_smile:

ještě bych mohla zkusit udělat nákres a vložit ho do alba :wink:
1. dub 2009 v 19:11  • Odpověz
Bledul, no jéjé - Ti budu vyprávět. :grinning:

Ten chlápek, co vás naboural, vypadá docela solidně,když Ti veze muže domů. Tak (kdyby vám pojišťovna dala - nedejbože- málo, třebaby se podílel. :wink: A třeba vám bude ještě nějak užitku-ve světě se nic neděje jen tak. :wink: :slight_smile:

Šupiny :grinning: Ty by se rozevíraly, kdyby byl manželínek doma. :slight_smile: Jenže on není a dneska nebudu. :frowning2: A včera večer jsme měli veselo - šupiny otevřený, kladélko v pozoru a zbytky těla ani pomyslet. :grinning: Oba!! :sweat_smile: Nakonec jsme si dali pusu a během pár minut spali jak zařezaný. :grinning:

Ale já měla na mysli - jarní úklid. :wink:
1. dub 2009 v 19:25  • Odpověz
Bledu co vim ohledne skod, protto mi nedavno znami taky naboural auto a nebylo to jeho vinou. Auto jsme dali normalne do servisu a pojistovna toho kdo tu nehodu zavinil, tak uhradi celou skodu. Myslim ze to jde z jeho povinneho ruceni. Takze by jste to ze sveho urcite platit nemeli
1. dub 2009 v 19:32  • Odpověz
tak a mam po navstevnich hodinach :slight_smile: uf!
he he, koukam, ze zase kladete a supinujete :grinning: :grinning: :grinning: ja osobne uz mam ty supiny asi srostly :grinning: :grinning: :grinning:
bledul: :frowning2: tak to je k vzteku s tim autem....ja to znam, Petrovi se to stalo uz dvakrat :frowning2: ale hlavne ze je manzelin v poradku :wink:
1. dub 2009 v 19:33  • Odpověz
autor
andulko- :grinning: :grinning: :grinning: zbytek těla stávkoval? :grinning: :grinning: :grinning:

ale dobře,pokud tě více bere jarní úklid,tak chápu :wink: :sweat_smile: :sweat_smile:

no,vypadá solidně,ale těžko říct,zda by se podílel-a zda se na to manžel zeptal vůbec....a taky doufám,že už teda když mi veze manžílka,že už nebude bourat :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale užitek na tom teda moc nevidím- vzhledem k tomu,že auto musela odtáhnout odtahovka,tak i těžko říct,zda bude pojízdný...a na nový by určitě nebylo ani omylem....
1. dub 2009 v 19:34  • Odpověz
Bledul! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
1. dub 2009 v 19:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.