• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Charlie, užij si UZ a ať Ti poradna dobře dopadne!

Další poradny jsou až zátra, že? Abychom na nikoho nezapomněly myslet. :sweat_smile:

Dneska jsme si prvně uvařila malinovo-jahodovej čajík a musel ajsme siho osladit, abych to zvládla vypít - brr. Doufám, že mi to aspoň u toho porodu pomůže. :slight_smile: A mám oooobrovskou chuť na kmínovoupolívku,ael na tu si budu muset ještě měsíc počkat. :sweat_smile: :confused: A až se přijede novopečený dědeček podívat na Skříťátko, poprosím ho, aby mi ji uvařil, protože náš tatínek dělá tu nejlepší kmíňačku na světě! :dizzy_face: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :dizzy_face:
13. kvě 2009 v 10:06  • Odpověz
Ahoj Andul :slight_smile: jeee, tak to jste to včera zalomili opravdu brzo :wink: já jsem v devět uspala manžílka a pak jsem ponocovala až do půl dvanáctý. Nějak se mi nechtělo spát.
Teda ty máš ale sny! :grinning:
Jeee, tak to je super, že ti ten kočárek i takhle složí :slight_smile:

Charlie: no tak to už to máš skoro na 100%, že čekáš holčičku. Mě to moje Dr. určila pouze z těch posledních dvou UTZ. Ale neříkala to stoprocentně. Ale myslím, že to holčička bude, tak nějak se na ní cítím.
13. kvě 2009 v 10:12  • Odpověz
K čemu je vlastně dobrej ten maliníkovej čaj? Už jsem tu o něm hodně slyšela, že se má pít před porodem, ale fakt netuším, k čemu to je dobrý.
13. kvě 2009 v 10:15  • Odpověz
andul poradnu jsem měla minulej týden, dneska jdu jenom na utz, my to tu máme takhle rozdělené. Chodím do specializovanýho centra na doporučenku jen na ten ultrazvuk, takže to je ta příjemnější a záživnější část. Jenom doufám, že se tatínek zúčastní též, neví se jestli to stihne, je na cestách, tak snad neztvrdne někde v zácpách a podaří se mu rychlo zaparkovat

Ilus ani nevím k čemu ta malina je :dizzy_face: Ale mám ji nachystanou, takže ji pít budu
13. kvě 2009 v 10:19  • Odpověz
andul my doma dělali vždycky kmínovou polívku bez kmínu, luxusní záležitost :grinning:
13. kvě 2009 v 10:20  • Odpověz
tak teď jsem se dočetla na netu, že ten maliník prý usnadňuje a urychluje porod. Má se pít od 34-36tt 2x denně. Ke konci dokonce i 3x denně. Tak se ho asi taky pokusím sehnat :wink:

Jinak kmínovou polívku mám taky ráda, ale taky bez kmínu, já ji pak vždycky cedím, protože kmín nesnáším, nechutná mi, když ho rozkousnu.
13. kvě 2009 v 10:26  • Odpověz
Tak jak se na začátku a v průběhu těhu se pije kontryhel, pro uzavření porodních cest, aby se minimalizovala pravděpodobnost potratu a předčasného porodu, tak čaj z malinovýho a jahodovýho listí se pije cca od 34. - 36.tt na otevření a povolení porodních cest. Ale musí se přesně dodržovat dávkování (1/4l ráno a večer), protože když se toho čaje pije víc, může dojít kpřekotnýmu porodu.
13. kvě 2009 v 10:29  • Odpověz
tak ten kontryhel jsem nepila, ani jsem o něm neslyšela. Ale naštěstí jsem to doklepala až sem, tak to asi nebude životně důležitý :wink:
13. kvě 2009 v 10:31  • Odpověz
o kontryhelu taky slyším prvně, no a na maliník mám teda ještě čas

Jo a taky mám to lněný semínko :grinning:
13. kvě 2009 v 10:32  • Odpověz
Jdu se pomalu chystat, za chvilku vyrážím ven a pak k dr. tak možná večer na vás bafnu :wink:

Tak krásný den lejdýz :dizzy_face:
13. kvě 2009 v 10:34  • Odpověz
a od kdy budete pít kojící čaje?
13. kvě 2009 v 10:35  • Odpověz
Charlie, Kmíňačku bez kmínu? Jako úplně nebo zcezenou jako to vaří Iluš? Myji taky cedíme a zaděláváme vajíčkem. :dizzy_face: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :dizzy_face:
To je zajímavý s tím dělením poradny a Uz - to jsem ještě neslyšela. :confused:

Holky, tu dívčí variantu mi "nařídil" manželínek, mně by to taky nenapadlo. :sweat_smile: A jestli mi v Pa na tom obr Uz řeknou, že je tam holka, tak se budu smát, že z toho možná i porodím. :grinning:
13. kvě 2009 v 10:35  • Odpověz
No je to fakt zvláštní, ale Andulko opravdu se to může stát. Minulý týden jsem byla na pokec v práci a tam mi jedna kolegyně řekla, že akorát porodila její kamarádka. Celý těhotenství jí říkali, že bude mít kluka, tam měli všechno do modra a připravené pro chlapečka a nakonec se jim narodila holčička.

Když pořád říkají, že to je holka a pak se narodí kluk, to se dá pochopit, protože se ten pindík klidně může schovávat, ale když tam celý těhu vidí pindíka a nakonec se narodí holčička bez něj, tak to mi v dnešní době nějak rozum nebere.
13. kvě 2009 v 10:38  • Odpověz
Il, já měla kontryhel nařízenej - kv. tvrdnutí dělohy od 5.měsíce a předčasným porodům ženských z mamčiny strany, takže já hopila.

Charlie, ten maliník a jahodník je lepší pít až od toho 36.tt.

Il, kojicí začnu pít až v porodce.
13. kvě 2009 v 10:38  • Odpověz
No mě dělaho tvrdne poslední dobou až moc často. Přijde mi, že mám pernamentně břicho tvrdý jako kámen. Tak doufám, že to doklepu až do konce. Když mi i doktorka říkala, že asi budu přenášet.
13. kvě 2009 v 10:40  • Odpověz
Iluš, on by Ti taky žádný zodpovědný doktor neměl říctna 100%, že je to holka nebo kluk na základě Uz. Většinou taky říkají - nejspíš, nebo vypadá to na. Protože podle Uz můžou 100% určit kluka jen,když má erekci, jinak se dají varlátka zaměnit s nateklou prdelkou. Kolikrát se nám s Tomem stalo, že jsme koukali na alba tady na Koníkoj na fotky těsně po porodu a nebýt jména, tak jsme se nebyli schopní shodnout,zda je to holka nebo kluk. :sweat_smile:
13. kvě 2009 v 10:42  • Odpověz
no já bych to podle UTZ taky nepoznala, taky jsem tu koukala na nějaký albíčka a dokonce tam nějaké holky dávaly šipky a já to tam stejně neviděla.
13. kvě 2009 v 10:57  • Odpověz
Iluš, koukni do IPéčka. :wink:
13. kvě 2009 v 11:01  • Odpověz
Babi, mi koupila bio jablka, aby prý mělo Skřítě víc vitamínů, a že by v tom byl nějaký rozdíl se říct nedá. :confused:
13. kvě 2009 v 11:09  • Odpověz
no chuťově ty biojablka nepoznáš. Jsou jen vypěstované bez chemických postřiků apod.
Ale třeba biomléko je výborný. To mi moooc chutná, vůbec se to s normálním mlékem nedá srovnat, nemyslím srovnání s krabicovým, ale s tím v lahvi.

Nedávno jsem si koupila jablečný mošt, bez chemické konzervace a jakýchkoliv umělotin a éček a byl opravdu výbornej. A stojí skoro stejně jako džus, tak si ho teď budu kupovat. Normálně mi to připomnělo moje dětství, tenkrát přece žádné džusy nebyly a pily se jen tyhle mošty. Fakt jako bys odštavila čerstvý jablka. Měli ještě višňovej a černej rybíz, tak je taky musím vyzkoušet.
13. kvě 2009 v 11:14  • Odpověz
Náš děda dělá mošty do dneška - mňaminky! :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile: A biomlíko jsem nikdy nepila jiný než přímo od krava to mi moc nechutnalo. :sweat_smile:
13. kvě 2009 v 11:19  • Odpověz
no když ještě byl Plus, tak tam měli bio koutek a měli tam to mlíko, bylo fakt výborný. Teď nám z toho tady udělali Penny a už to tam nemají :frowning2:

Na mlíko od krávy si musíš zvyknout. Když jsem byla malá, tak rodiče mojí kamarádky chovali krávy a prodávali mlíko. Tak jsme si k nim chodili, zpočátku mi taky moc nechutnalo, ale pak jsem se ho naučila pít a zamilovala jsem si ho. Když jsem si nalila do skleničky pravý kravský mlíko a vedle něj kupovaný, tak to byl normálně rozdíl i barevně. Kupovaný bylo takový do modra. Dřív mi to ani nepřišlo, ale když jsem to měla srovnaný vedle sebe, tak to se fakt nedalo přehlídnout.
13. kvě 2009 v 11:26  • Odpověz
Il, až tak?? :confused:

Nějak nejsme schopná určit, zda mi je příjemnější ten kravál, ze kterého mě sice bolí hlava, ale můžu u něj číst a vydržím během něho v klidu a příjemně v křesle, nebo ticho v přestávkách mezi vrtáním a boucháním, který je děsně těžký a během kterýho usínám,což je v křesle děsně nepohodlný a moje postýlka je přímo nad předělávanou garáží. :frowning2:
13. kvě 2009 v 11:32  • Odpověz
jeeee, tak to ti nezávidím. Jsem ráda, že tu mám doma klídek a tichoučko. Ale neboj, za nedlouho to dodělají a ty budeš mít pokoj. A je to fakt lepší teď, než pak až budeš mít skřítě, protože by ho to pořád budilo.
13. kvě 2009 v 11:58  • Odpověz
Pekne poledne :slight_smile:

Tak jsem vas docetla a gratuluju vsem co byly vcera v poradne a tem co to ceka tenhle tyden tak drzim pesticky. :slight_smile:

Vcera jsem byla po dlouhe dobe na cviceni s balonem a plavat a uz se tesim na priste, bazen je uzasna vec :grinning:
Zitra si jdu na gyndu pro papiry na MD, nejak sem na to posledne zapomela :frowning2: Holky co uz jste na MD co se s tema papirama vubec dela? Doufam ze jeste nebudu muset obihat nejaky urady.
Taky se jdeme zitra kouknaout s manzelem do porodnice.

Andulko tak to tam musis mit veselo kdyz vam tam delaji garaz, u nas akorat zpivaji ptaci, ale po ranu me to leze na nervy jak dokazou rvat :grinning: a ja bych chtela spat.
13. kvě 2009 ve 12:04  • Odpověz
Jdu si udelat neco k jidlu, dneska bude rybicka mam na ni chut uz dva dny :slight_smile:
13. kvě 2009 ve 12:10  • Odpověz
sis, já jsem ten papír z gyndy jen donesla do práce na mzdovku a mzdovka to prý pošle na sociálku sama a vyřídí. Já jsem nic vyřizovat nemusela. Ty pak jen až porodíš, tak půjdeš s rodným listem na sociálku zažádat o porodné.
13. kvě 2009 ve 12:16  • Odpověz
Jééé - tak jedny vrata jsou hotový! :slight_smile: A pro dnešek chlapům padla!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Ale aby to nebylo tak idilický, tak přes ulici sekaj ve špitále trávník! :astonished: :astonished: :astonished: Ale i tak jsme se s Pupí přestěhovali zpět do pokojíku a jdemsi zalíst do postýlky - jsme úplně zmlácený! Zítra dopoledne půjdu asi taky plavat jako Sis nebo něco podobného, protože doma bych to asi nevydržela. :frowning2:

Ty papíry na rodičák a porodný je ale dobrý mít doma už před porodem a pak je tam jen během 1.týdne doma z porodky donést. A doporučovali nám si na ÚP nejdřív zavolat a domluvitsi schůzku,aby ty papíry rovnou zkontrolovali a my tam nemuseli s miminkem čekat tu frontu. :wink:
13. kvě 2009 ve 12:39  • Odpověz
Tak naštěstí tohle bude vyřizovat manža, tak já budu s mímem v klídku doma a on to všechno oběhá :wink:
13. kvě 2009 ve 12:48  • Odpověz
Nedokážu si totiž představit, že bych měla pár dní po porodu s míme oběhávat různý úřady, kde je spousta lidí a kdokoliv na něj může prsknout nějakýho bacila.
13. kvě 2009 ve 12:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.