• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Deni, to je bez komentáře...
14. kvě 2009 v 17:27  • Odpověz
Deni, už máš sbaleno do porodnice??
14. kvě 2009 v 17:35  • Odpověz
andul, ještě zbaleno nemám, ale mám to taky ve skříni, tak to do konce týdne naskládám do tašky. dneska jsem si byla koupit 2 kojící podprsenky, teda ty byly drahé :frowning2:, a odsávačku na mléko, ale takovou obyč od canpol babies, je s balonkem, stála 299,- a měla jsem slevový kuponek z DM drogerky na 50,- takže stála 250,- tak proč ji nekoupit, že?
14. kvě 2009 v 17:40  • Odpověz
s tím tlakem, asi se sestra jen spletla, měla toho hodně, ani na ty pásy mě nedávali ale udělal mi dr. ultrazvuk, měli toho hodně, tak asi proto
14. kvě 2009 v 17:41  • Odpověz
Deni, jak budeš tu odsávačku mýt - jako klasický nádobí nebo ji dáš vypařit?? Už jsem nad tím přemýšlela a nějak nevím, jak moc to hrotit.
14. kvě 2009 v 17:44  • Odpověz
no rozhodně to nijak hrotit nebudu, naše maminky taky žádné vymoženosti neměly a jak jsme všechny zdravé a krásné, asi to vyčistím trošičkou saponátu a pak pořádně propláchnu a asi ještě přeliju převařenou vodou z konvice, kámošky to taky tak dělají, umyjou a ještě přelijou převařenou vodou.
14. kvě 2009 v 18:00  • Odpověz
sterilizátor kupovat nechci, to až v případě, že bych z nějakého důvodu nemohla normálně kojit a musela jen odstřikovat, pak by byl sterilizátor výborný, jinak ne.
14. kvě 2009 v 18:01  • Odpověz
autor
andulko-tak tedy ale fakt síla s bankou-bohužel vy jste ti co něco chtějí (peníze) a tak si asi oni můžou klást podmínky...ale je hnus,že v podstatě zneužívají svého postavení a dohazují kšefty smluvním partnerům...

a s tou druhou firmou-no sto tisíc je fakt už dost velká částka,aby jim to člověk nechával -snad to dopadne pro vás dobře a majitel nebude dělat problémy potom,hlavně,aby vy jste měli klid-snad nebude na vás nijak utočit....

denisko,ahoj :slight_smile: tlak dobrý,myslím,že je důležitější ted ten horní tlak ,ten byl OK....mě ho lékař taky plus mínus zaokrouhluje-z digitálu na nějakou hodnotu končící nulou či pětkou...kdyby ti ho měřeili postaru,tak ti to ani takhle přesné číslo neřekne...

sterilizátor je fajn,ale taky jsme ho kupovala za pochodu....když ho máte,tak určitě bych vše sterilizovala a když ho nemáš deni-tak pokud bys chtěla mlíčko odstříkané miminku dát,tak sterilizuj-klidně i v hrnci,ale na začátku bych kvůli různým možnostem infekcí včetně mykouzneriskovala nesterilizovat-ale jak říkám-stačí to nechat projít varem 5-10 minut v hrnci a je to..

pokud budeš chtít jen odsát přebytky a vylít,tak bych hlavně pořádně vařící vodou propláchla to co dáváš na prso- někdy se tam může dostat na prsa mykoza a pak ji má i dítě v puse a je z toho kolotoč,jak si to navzájem předávají...

maminky to sice neřešily,ale koukni na fotky,každé druhé dítě mělo "fialku" neboli genciánu v pusince aby se toho problému zbavilo...a maminky prsa měla fialový taky .... říká se,že se doporučuje sterilizovat do doby,než dítě leze a samo se tak potom setkává s patogeny z okolí...

ale jasně,že je to na tobě,jen jsem chtěla takhle pár postřehů dát do placu... :wink:
14. kvě 2009 v 18:15  • Odpověz
bledul, děkuji za užitečné informacy, na tebe člověk vždycky může spolehnout :wink: , tak to budu vyvářet v hrnci a uvidíme jak to bude vypadat, člověk dopředu neví, jestli kojit bude, nebude, nechci kupovat něco zbytečně, to si to pak raději dokoupím :wink:
já se pro dnešek loučím, jdu žehlit prádlo ze včerejšího praní :unamused: , tak páčko všem
14. kvě 2009 v 18:49  • Odpověz
tak koukám jak nám ty týdny v pasech pěkně přibývají, co? ještě pár týdnů a měsíců a budeme tam mít 1d /no někdo třeba 2d/ :grinning:

moc jste toho nadrndaly dneska, tak nedočítám....ale zahlédla jsem tu Bledulku, tak to jsem ráda že je ti už lépe a že to zvládáš.... :wink:

dneska jsem měla cestovatelský den, musela jsem na OSSZ, ještě kvůli žádosti o PPM, teď už to bude snad v pořádku....a pak u kamarádky pro lehátko na mimi /takové to hrací a vibrovací/, její Eli si ho prý dost užila a tak tajně doufám, že Pepino v něm taky povegetí a já třeba i něco stihnu udělat... :wink:

dobrou a krásné sny :wink:
14. kvě 2009 v 19:59  • Odpověz
Právě jsme se vrátili ze sběrného dvora a OBI - musela jsem vypadnout ven a tak jsem si vzala knížku a četla v autě, zatím co můj drahý třídil a vyhazoval odpad. Teď půjdem uvařit polívku a nejspíš zalezem do postýlky - máme toho oba plný zuby.
14. kvě 2009 ve 20:42  • Odpověz
A na závěr dnešního úžasného odpoledne jsem zrovna zjistila, že můžu všechna svá trička s hlubším výstřihem hodit z okna, protože mi začly praskat prsa už i z vrchu. :cry: Na břicho se radši ani nedívám - do teď jsem si mylsela, že mi praská jen zadek, tak aby mě to nepoložilo.
14. kvě 2009 ve 21:04  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:
juuuu, tak tady ještě nikdo?
15. kvě 2009 v 09:27  • Odpověz
ahojte maminy :slight_smile:
tady to dneska chrni :grinning: copak jsme delaly v noci? :grinning:
15. kvě 2009 v 09:28  • Odpověz
ahoj iluss :slight_smile: jakpak jsi se vyspinkala?
15. kvě 2009 v 09:30  • Odpověz
Ahojky těhulinky. Tak jsem se dozvěděla, že pokud fakt nepůjdu k zubaři, nedostanu mateřskou. Ono mě to snad nemine :angry:
No a Daneček je u otce a prý se osypal, příznaky to má jako zarděnky, ještě tohle by mi chybělo. Měl jít ráno k doktorovi, ale prý se to přes noc zase ztratilo. Jsem si přečetla, co se může stát, když je chytně těhu mamka. Fuj.

Krásný den všem :slight_smile:
15. kvě 2009 v 10:07  • Odpověz
ahoj arwi :slight_smile:
tchyne tehu mamka?? :confused: :confused:
15. kvě 2009 v 10:09  • Odpověz
arwi, s tim zubarem nestras, ja tam taky jeste nebyla :confused:
15. kvě 2009 v 10:10  • Odpověz
ahojky len a arwi :slight_smile:

já se dneska vyspinkala dorůžova :wink:

a co se stane, když je chytne těhulka?
15. kvě 2009 v 10:13  • Odpověz
já byla u zubaře hned na začátku těhu, ale teď se tam taky chystám, po půl roce na prevenčku. Já jsem posledních pár let zubaře tak trošku zanedbávala, když mě nic nebolí, tak nikam nechodím. Tak jsem si řekla, že na sebe konečně začnu dbát a nebudu to flákat a budu tam chodit každý půlrok.
15. kvě 2009 v 10:14  • Odpověz
Arwi a nešlo by, pokud by se ty zarděnky opravdu potvrdily, aby na chvilku marodil Daneček u tatínka?
15. kvě 2009 v 10:16  • Odpověz
tyyy jo, tak ja se picnu....k zubari se asi nedostanu :confused: nejdriv byl v Africe, mezitim me nevzal a ted se rusi pracoviste a mam si zavolat zacatkem cervna a doktor je ted prej stejne zase nekde na skoleni :confused: :confused: to mi jako nedaj materskou, jo? :confused:
15. kvě 2009 v 10:22  • Odpověz
Ahoj,
moc se omlouvám, včera jsem se ani nerozloučila. Prostě jsem vytuhla u novin a málem jsem nevyzvedla dítko ze školy.

Arwi, Daneček je přece na zarděnky očkovaný, ne? Nech mu nabrat protilátky. Ale osobně si myslím, že je to alergie, Pátá nebo Šestá nemoc. Rozdíl je mezi nimi jen ve věku dítěte. Můžou u toho být i horečky a rudé tváře. Jukni na net. Řešila jsem to před lety, myslela jsem si, že má holka spálu. Byla jsem s ní tenkrát na pohotovosti, poslali nás na infekční na Bulovku, tam to taky nepoznali a nakonec to poznala naše alergoložka. Do 10 dnů se osypal Jenda a ten měl všechny typické příznaky. :grinning: :grinning: . Holt je to věda.

Holky, musím do Tesca. Terka ráno odjíždí na ŠvP a rána jsem zjistila, že je jí malá bunda. Snad pořídím dobře.

Květuldě držím palce, aby bylo všechno v pořádku. Včera jsem měla poslíčky a hlavně v noci mi tvrdlo břicho o 106. Tak jsem malýho přemlouvala, aby tam ještě zůstal, že se mi to ještě nehodí... Chudinka zatím poslechl.

Zatím pa.
15. kvě 2009 v 10:26  • Odpověz
Leníku, né tchýně, ale CHYTNE :slight_smile: :grinning: :grinning:
Iluško, to je hnus, přenese se to na miminka a mohou se narosit s nemocným srdíčkem, se sluchovými a zrakovými potížemi. Zarděnky jsou pro těhu mamku hodně nebezpečné. On tam ale samo vůbec nešel, takže vím houby s octem. Po práci se na něj podívám a pořádně ho zkontroluju. On je tatínek tak trochu na tu hygienu slabší....
15. kvě 2009 v 10:28  • Odpověz
Myslím, že s tím zubařem je to přehnaný. Legitka zůstvává v porodnici a kdo by to jako zjistil, žes nebyla u zubaře? Spíš si tam dojděte, dokud je mimino v břiše, je to mnohem jednodušší.

Já jdu v pondělí už na 2. prohlídku, čistě dobrovolně, protože pak se tam jentak nedostanu.

Arwen, nebo si nech ty protilátky nabrat ty, pokud nemáš jistotu, žes zarděnky prodělala.
Tuhle mi dr. říkala, že nás komunisti očkovali Bůh ví čím. Ale Daneček by měl být v pohodě. Dneska jsem ty vakcíny kvalitnější.
15. kvě 2009 v 10:30  • Odpověz
Len: a kdybys šla k nějakému jinému zubaři? sice zaplatíš 90Kč, jako cizí pacient, ale aspoň to budeš mít z krku.

Ludvi, už jsi měla poslíčky? Týjo toto letí. No mě zatím jen tvrdne břicho, ale teda pořádně. Tak doufám, že to už něco nenaznačuje, protože je ještě brzo.

Jak to, že tam ještě nešel? Měl ho tam hned vzít. Lepší nic nezanedbat.
15. kvě 2009 v 10:32  • Odpověz
arwi ahaaaa :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to je tak, kdyz neumi nekdo cist :grinning: :grinning: no tak to doufam, ze to vazne bude jen nejaka alergie....a ty uz jsi zardenky mela? neni to jak s nestovicema, ze kdyz je jednou mas, tak uz je nechytnes? :confused:
ahoj ludvi :slight_smile: no ze by jsi nasledovala kvetuldu? ze by dve miminka naraz? :slight_smile:
15. kvě 2009 v 10:32  • Odpověz
Holky jen s tím roděním ještě počkejte, ještě je brzo :wink:
(teda tím nemyslím Kvetuldu, ta už má na čase :wink: )
15. kvě 2009 v 10:34  • Odpověz
iluss a to jde jen tak zajit k jinymu zubari, kdyz tam nemas kartu? :confused: to jsem teda nevedela.....
15. kvě 2009 v 10:34  • Odpověz
u některých to jde. U toho mého ano, ale všude asi neee, když maj třeba plno, tak cizí nevezmou. Ten můj cizího klidně vezme, ale naúčtuje si těch 90Kč.

Zkus si nějaké zubaře obvolat a zeptat se. Popřípadě jim řekni, že potřebuješ potvrzení do těhuprůkazky a že ten tvůj doktor je mimo a že to nestihne.
15. kvě 2009 v 10:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.