• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Andulko, to vůbec neznám - ani jsem o tom muzikálu neslyšela...tak si pobreč a je to :slight_smile:

Normálně tlačím do hlavy česnekovou pomazánku a dětem se to asi nelíbí - šijou se jako hromádka hadů
19. kvě 2009 v 09:56  • Odpověz
ahojky holky, všechny vás zdravím
andul, jdu tě podpořit, my jak poskládali postýlku, já ji už mám i povlečenou, ale přikrytou plachtou, aby se do ní neprášilo, tak jsem měla stejné obavy jako ty. celou noc jsem nemohla spát, přemýšlela jsem, jestli to všechno zvládnem, probrečela sjem skoro celou noc, ale už je to v pohodě, už jsem si na tu postýlku zvykla a už mi to nepřijde tak stresové. chce to jen čas, srovnat se s tím. ale přiznávám, že jsem taky teď čím dál tím víc citlivější a rozbrečí mě úplně všechno.
19. kvě 2009 v 10:11  • Odpověz
holky, od kdy by mimča měla jít do pánve? já mám pořád pocit, že mám malého pořád v žebrech, že mi ještě dolů nešel, natočený hlavičkou je dole, ale v pánvi ještě asi není, nebo jak to je?
19. kvě 2009 v 10:15  • Odpověz
tak mě se naštěstí tyhle "uplakané" hormony nějak vyhnuly.... občas mě taky napadne, jak to všechno bude a tak, to jo...ale nepláču :grinning: .... ale co, když se vám děvčátka uleví, tak si poplačte... :wink:

arwi - zase ta bestie stydká bolí? :frowning2: Musíš říct jarouškovi, aby jí domluvil :grinning:

deni - to nevím, kdy prcek má být v pánvičce ....andul asi bude vědět...
19. kvě 2009 v 10:20  • Odpověz
claudi, já taky do teď byla v pohodě, ale teď jak už se to blíží, tak to nějak nejde :pensive:
19. kvě 2009 v 10:24  • Odpověz
jsem zvědavá s jakým info příjde dneska kvetulda, myslím, že je dneska v poradně, my dvě jsme teď z těch našich poraden netrpělivé :grinning:
19. kvě 2009 v 10:28  • Odpověz
neboj se Denis, všechno bude zase fajn.... nervy už asi trochu pracují, to chápu...ale jak bude miminko na světě tak půjde všechno samo, uvidíš kočko! :slight_smile:
19. kvě 2009 v 10:30  • Odpověz
Claudinko, ted zacinaji byt daleko horsi zada.Porad na jednom miste, strili to do zeber a nelze ani sedet, ani stat, pomaha jen v klidu lezet :angry:
Taky nebrecim, bych musela porad.....

Jednu vec vam, kocky, povim. Strasne Vam zavidim ten takovy obecny klid, to, jak na miminka myslite, co pro ne delate. Az se stydim sama za sebe. Opravdu.
19. kvě 2009 v 10:36  • Odpověz
Ahojky zdravím všechny,

hlasím, že v Praze už neleje, ale je pěkný dusno.

Včera jsem byla na náhradním termínu u zubařky (minule jsem na ní zapomněla :cry: ), všechno dopadlo v pořádku. Jen jsem se domnívala, že tam mám být o 20 min déle. Fakt na mě leze demence :cry: . Pokusila jsem se tedy o rychlejší krok a ono nic, jen jsem z toho byla celá ufuněná. Normálně už neumím chodit rychle.

Zubařka mi řekla, že vypadám, že už budu brzy rodit. Až mě z toho rozbolelo břicho a zpátky jsem se vlekla v předklonu. Doma jsem se musela natáhnout.
19. kvě 2009 v 10:38  • Odpověz
Denis, neboj se, jsem už taky nervózní.

Bledulko, držím Vám oběma palečky, aby všechno dobře dopadlo.
Obdivuju tě, jak to všechno zvládáš.
19. kvě 2009 v 10:41  • Odpověz
Děvčátka, pádím - naštěstí přestalo pršet. :slight_smile: Držte mi pěsti, jsem zvědavá v jaké náladě pan doktor bude. :confused: ZAtím páá
19. kvě 2009 v 10:41  • Odpověz
claudi děkuju
arwen, neblbni, proč by ses za sebe měla stydět, nemysli takhle, já třeba nepatřím k těm maminkám, které by si s malým v bříšku povídala, zpívala mu nebo tak něco. já bříško jen hladím a že bych byla nějak klidná? to vůbec když si vemu, že jssem skoro rok ve stresu, tak klidná teda 2x nejsem. tak si nepřipouštěj takové věci, že jsi špatná, že na malé nemyslíš, právě, abys jim mohla dát všechno to co chceš tak teď pro ně děláš maximum.
ludvi, normálně já taky nějak strašně moc zapomínám, všechno si musím psát a lepit na ledničku, abych to měla před očima a kolikrát i to přehlédnu :grinning: , shon je na nic, to už mám taky vyzkoušené, akorát se vynervujeme.
19. kvě 2009 v 10:43  • Odpověz
Arwen, souhlasím s Denisou.
Máš prostě moc starostí, to je všechno.
19. kvě 2009 v 10:49  • Odpověz
Denisko, to sice ano, jenze ja proste nemam pripravenou jedinou vec, nemam perinky, netusim, jaky kocarek, nemam skrin na obleceni, lahvicky, kosmetiku, proste nic. Tim svym shonem a honenim se za penezi okradam sve deti o klid, misto toho, abych si udelala chvili na prochazku nebo na masaz ci plavani, litam v aute nebo tady silim v praci. Neni to spravne a neumim si to asi zorganízovat - treba by to nekdo dovedl, ale ja to nejsem. Kdyby mamka ted nekoupila latkove osusky, nemam ani ty....
a na povidani v brisku s miminky, na jejich masaze, zpivani.....vzdyt ja na to proste nemam cas. Mela bych to vsechno preorganizovat, ale copak to jde???

Andulko, to vis, ze na Tebe myslim
19. kvě 2009 v 10:53  • Odpověz
Andul, držím ti palce a Květ s Len taky.
Jdu si natáhnout pupíka a pak poklidit vyžehlený prádlo.
Co nesnáším je třídění ponožek :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
19. kvě 2009 v 10:53  • Odpověz
Arwen, na praní máš ještě času dost a kdyby něco, mamina ti ráda pomůže.
Kočárek taky nemám, z kosmetiky potřebuješ mýdlo a líh. Ještě víc se nestresuj. Zkus trošku víc zapojit autora a snaž se víc odpočívat. Přece jen tam máš dva kousky.
19. kvě 2009 v 10:58  • Odpověz
Ludvi, ja ho nemam jak zapojit. Vidime se jen o vikendech, bohuzel je vsechno jen na mne. V sobotu odpoledne prijede, v pondeli rano zase jede. A ja ve vsedni dny koncim skoro denne kolem sedme vecer. Proto ta depka, ty vycitky, ze je sice nosim, ale to je vsechno....
19. kvě 2009 v 11:04  • Odpověz
arwen, ještě máš času dost na to, abys všechno sehnala a dokoupila. já taky žádnou kosmetiku pro malého nemám, ani nebudu kupovat, měli bychom jí dostat v porodnici, akorát mám líh na pupek.
a jak píše ludva, zapoj Jardu do nákupů. já třeba všechno nakupovala postupně, jak jsem šla z poradny, jednou jsou koupila líh, podruhé pak kalhotky do porodky,..... prostě postupně, bez stresů
19. kvě 2009 v 11:06  • Odpověz
deni tak já to tdělám stejně, postupně po malých dávkách
arwen a nech to koňovi, ten má větší hlavu, zatím máš času dost, tak se tím zbytečně nestresuj :slight_smile:
19. kvě 2009 v 11:10  • Odpověz
To mi pripomnelo, ze jsme byli asi podruhe v byte, Jarda pridelal takovy pekny svitidlo na strop a sli jsme pro usporky. Koupili jsme 4, staly pres 400. Kdyz jsme prisli domu, zjistili jsme, ze maji moc velky zavit. A s mensim jsme uz koupit nemohli, byly jeste drazsi, tak jsme vzali normalni zarovky. Delam si takhle vecer papiry a najednou syceni, lup - a kus svitidla byl na zemi. Proste to teplo od zarovky ten plast nevydrzel. Takze chte - nechte musim koupit ty usporky a ten kus, co upadl, prilepit sekundakem :slight_smile:
19. kvě 2009 v 11:32  • Odpověz
Ahojky kočky :slight_smile:

tak už jsem opět doma :wink:
ráno jsem byla v poradně, všechno v pořádku, už mám 15kg nahoře :wink:, dělali mi výtěry na toho streptokoka, další poradnu mám hned příští týden a pak už mě prý Dr. pošle do porodnice.

Tak vás jdu dočíst a mrknout, co se tu dělo nového :wink:
19. kvě 2009 v 11:42  • Odpověz
Arwi: teď jsem ti koukla do albíčka na to bříško, vždyť zas tak velké není, jak pořád říkáš. máš moc krásný bříško :wink: z tvého vyprávění jsem čekala větší :wink:

Klari: pěkná fotečka z UZ, je to už vážně kus chlapíka :slight_smile:
19. kvě 2009 v 11:53  • Odpověz
Ilusko, tak mam asi zkresleny vnimani, protoze mne to prijde strasny....
jak to, ze Te uz chteji poslat do porodnice?
19. kvě 2009 v 11:58  • Odpověz
Andulko: jak jsi se ptala, na tu hračku do porodky, tak já tam žádnou brát nebudu. Ve většině porodnicích to neradi vidí, chtějí tam mít všechno jejich sterilní. V naší porodnici i neradi vidí, když tam přineseš oblečky na mímo, musíš používat ty jejich.
Takže hračky bude mít v postýlce až doma.
Jinak ty plyšové hračky, které mají uvnitř nějaký strojek, tak bych do pračky určitě nedávala. Normálně bych si do umyvadla napustila vlažnou vodu s dětským pracím práškem a pak vzala čistou houbičku a ty hračky omyla tou houbyčkou zvenčí, ale nenamáčela bych je úplně celé do vody.
19. kvě 2009 ve 12:01  • Odpověz
Andulko: tak já ještě postýlku nepovlékám,, mám to všechno připravené a nežehlené, ale nechci, aby se mi na to prášilo. Takže to povlíknu až těsně před tím, než půjdu do porodnice. mám tam jen matraci, aby hezky větrala a na ní mám osušku (ručník), aby se mi na ní neprášilo nebo kdyby tam náhodou skočil Kuba, tak aby tam nebyly jeho chlupy.

Bledulko: tak to mi je moc líto, držím palečky, ať to oba zvládnete! :wink:
19. kvě 2009 ve 12:06  • Odpověz
Ahoj Arwi :slight_smile:
no do porodnice ne ještě rodit, ale na kontroly. Poslední měsíc se prý dochází na kontroly do porodnice.
19. kvě 2009 ve 12:14  • Odpověz
Andul: a nebo tu postýlku celou povlíkni, ať už to máš z krku a přehoď přes ní prostěradlo, nebo ubrus nebo něco podobného, aby to větralo, ale zároveń se na to neprášilo :wink:

Jinak už mi dovezli ten půjčený koš na mímo, docela mě překvapilo, jak je velký, čekala jsem spíš poloviční. Ale je moc hezký a praktický, hlavně na kolečkách, tak si s ním můžu jezdit po bytě, jak chci a mímo bude pořád se mnou.
19. kvě 2009 ve 12:16  • Odpověz
Ilusko, jezkovy ocicka, fakt? To vuuuuuubec nevim, asi to bude tim, ze jsem chodila pri Daneckovi do poradny primo do nemocnice. No a ted u mne nikdo nepozna, kdy je ten posledni mesic :grinning: :grinning:
19. kvě 2009 ve 12:19  • Odpověz
no to tě tam odešle tvůj doktor, ke kterýmu momentálně chodíš :wink:
19. kvě 2009 ve 12:25  • Odpověz
On nastesti taky dela v nemocnici, ale u dvojek nikdy nevim, kde budu rodit, treba nakonec v Hradci a buhvikdy....pokud mi nelupne pandero. chtela bych je donosit, co nejdal to pujde, mam ale nekdy pocit, ze uz se vic vytahat nemuze :grinning: :grinning:
Ani nevim, jestli mam jit na obed, nacpala jsem se cesnekovy pomazanky :slight_smile:
19. kvě 2009 ve 12:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.