• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
iluss ahoj
jj Ondrášek je nádhernej :sweat_smile: :grinning:
já budu do porodnoïce docházet na kontroly od 36.-37 tt :wink:
19. kvě 2009 ve 12:29  • Odpověz
arwi: neboooj, bříško má ještě skryté rezervy. Taky jsem si říkala, že už víc růst nemůže a jak vidím, tak může :grinning: To ještě budeš koukat, jak ti naroste! :wink:
19. kvě 2009 ve 12:41  • Odpověz
klari: já taky, teď jsem ve 35tt, příští týden 36tt - to jdu ještě ke své doktorce a od 37tt budu docházet do porodnice.
19. kvě 2009 ve 12:42  • Odpověz
dneska jdu před třetí ke kadeřnici - KONEČNĚ!!! už se moc těšííííím, už jsem si začínala připadat jak strašidlo :grinning:
19. kvě 2009 ve 12:43  • Odpověz
holky, tak já mám nahoře 19 kg :angry: , ale to už je marné, teď už je to nejspíš samá voda, kdybyste viděly to moje nohy, jak je mám nateklé, je to hrůza, a dokonce mě to bolí.
iluss výtěr na streptokoka mi dělal dr. ve 37tt, a já po něm krvácela, a pak ještě 2 dny špinila, tak aby tě to nepřekvapilo
andul, držím palce ať je info od dr. pozitivní
já mám povlečenou postylku úplně a přes ní prostěradlo, aby se na ní neprášilo
iluss, kadeřníka už mám taky za sebou, bylo to super, zase se vidět krásně upravená :grinning: :grinning: :grinning:
holky, já vůbec do nemocnice docházet nebudu, jen ke svému dr., on dělá i v naší porodnici v Třinci, tak asi pro to, jedině, že by se něco vážného dělo, pak by mě tam asi poslal k primáři.
19. kvě 2009 ve 12:55  • Odpověz
já se za chvíli chystám na cvičení, dneska je mi dobře, tak toho využiju, bo kdo ví, co bude příští týden :wink:
19. kvě 2009 ve 12:55  • Odpověz
Deni, tak s tou váhou tě statečně doháním :grinning: až budu ve 38tt, tak počítám, že budu mít stejně jako ty :wink:

Ale jak pořád říkám, jsem hodná maminka a poskytuju tak svýmu miminku aspoň velký "pokojíček" :grinning:

taky jsem o tom krvácení slyšela, já zatím naštěstí nekrvácím, ale třeba to ještě přijde :wink:

no na to ostříhání se už opravdu těším. Ještě tam o víkendu hodím barvičku, teď už jsem to nestihla, a budu zase normální :grinning:
chtěla bych si ještě skočit na pedikůru, ale nějak nevím kam. Vždycky jsem chodila do prahy (měla jsem to hned vedle práce), ale vláčet se tam jen kvůli pedikůře, se mi nechce. Tak uvidím.

Tak to máš super, že se nemusíš vláčet do porodnice, mě se tam taky moc nechce, protože jsem už zvyklá na tu svoji doktorku a hlavně to mám od baráku trošku dál. Tak budu muset vždycky požádat taťku, aby mě tam hodil autem. Protože vlakem bych tam musela dvakrát přesedat a pak jít ještě nějaký kus pěšky.
19. kvě 2009 ve 13:02  • Odpověz
TAk jsem zpátky. Objednaná na 11:00 a z ordinace jsem odcházela 12:22 a to jen díky tomu, že semi ve 100% vydýchané čekárně udělalo zle a sestřička mě vzala přednostně kolem poledne. :angry: Jinak doktor byl dneska vpohodě a sestřička praktikantka mi opravila týdny z poslední poradny (její kolegyňka praktikantka si je blbě spočítala), změřila pánev a natočila monitor, který se Skřítěti opět ani trochu nelíbil. :sweat_smile: Taky mám za sebou poslední náběr v těhu, tak jen doufám, že budu ušetřena streptokokový infekce. Další poradna za týden.

Deni, (mylsím,žesto byla Ty,kdo se ptal) miminko by mělo - dle odborné literatury - sestupovat cca od 37tt.

Arwen,taky si nemyslím,že by ses měla stydět - kdybychom byly na Tvémmístě,mnohá znás by už nejspíš kolabovala. :sweat_smile:

LUdvi, tak hlavně že zuby jsou ok a žádný doktor nestojí za honění! A ze zubařky si nic nedělej. :wink:

Zbytek jdu dočíst. :slight_smile:
19. kvě 2009 ve 13:04  • Odpověz
andul super, že poradna o.k.
pro nás nezasvěcené, popiš trošku jak to porbíhá na monitoru :slight_smile: prosím
19. kvě 2009 ve 13:11  • Odpověz
iluss, tak se tomu špinění nejspíš vyhneš, buď ráda. no to dojíždění do porodky bys měla složité, je fajn, že tě tam má kdo odvést

andul, jj byla jsem to já kdo se ptal na to sestupování do pánve. jéééééé tak to se máš, že ti měřili pánev, mě ji nikdo nezměřil :unamused: , sestřička vůbec a dr. se k tomu nijak zatím neměl, tak nevím, všude čtu, že by ji měli změřit, aby se zjistil poměr pánev:hlavička, ale mě to nikdo neuděla, no tak jsem zvědavá na zítřejší poradnu, ale pochybuju o tom, a nějak se mi dr. nechce ptát, asi si říká, že když nejsem žádné chuchjero, tak problém nebude.

už zase prší, za chvíli je mi třeba jít z domu a začíná lít, ach jo :frowning2:
19. kvě 2009 ve 13:13  • Odpověz
andul: tak gratuluju k úspěšné poradně :wink:

deni: mě pánev taky nikdo neměřil. a to se docela divím, protože jsem vždycky měla pánev úzkou, ale je fakt , že co jsem těhu, tak se mi boky pěkně rozšířily.
19. kvě 2009 ve 13:20  • Odpověz
Zdravím Iluš a gratuluju k prima poradně. Já zatím taky nekrvácím, taknám oběma přeju, abychom otomvýtěru za chvilinku ani nevěděly. :slight_smile: :wink:

Klárko, lehneš (sedneš) si na lehátko a na břicho ti dají dvě sondy - jednu, která snímá srdíčko miminka, ta se dává právě k srdíčku mrňouse (což je u nás občas fuška, neb Skřítě pořád utíká :grinning:) a druhou, snímající činnost dělohy, kterou dávají na horní okraj dělohy - tedy někam pod žebra. Pak ležíš a posloucháš srdíčko a z toho monitoru leze papír podobný EKG se dvěma křivkama - ta jedna je právě EKG miminka a druhá činnost dělohy, kde se odráží kontrakce=tvrdnutí a příp. pohyby miminka. A to je celý. :slight_smile:

Já budu asi celou dobu chodit k mýmu gynekologovi - o porodnici zatím nepadlo anislovo. :confused:

Postýlku jsem nakonec oblíkla do volánku, nebes, kapsáře, mantinelu a prostěradla a přehodila přes to deku (Iluš, taky kv. prachu a hlavně Pupí, ale musím ji pochválit, zatím do postýlky neleze-ťuk ťuk). Peřinky a nový prostěradlo povlíkne manželínek, než si pro nás pojede do porodnice. :slight_smile:
19. kvě 2009 ve 13:21  • Odpověz
andul děkuji za vysvětlení, ještě mi prozraď od kdy chodíš na monitor :sweat_smile:
já půjdu v 36. tt do porodnice hlavně i proto, že se musím zaregistrovat a vstupní prohlídka slouží jako registrace :grinning:
19. kvě 2009 ve 13:26  • Odpověz
Oni tu pánev občas měří až v porodnici. :confused: Ale pokud mrňous sestoupí do pánve, takto už vlastně asi moc není potřeba měřít, protože, tím jak sestoupil, dává jasně najevo, že se tam vejde. Ale to se jen dohaduju (podle toho, že mi primář řekl, že císař bude záviset na tom, zda Skřítě sestoupí nebo ne. A neměřil mě.) , 100% to tvrdit nemůžu. :sweat_smile: :confused:
tak u mého dr. je to jiný monitor. je to jen jeden smímač, který mi dá sestřička pod pupek k malému, ze záznamu pak myslím vyjednou 2 křivky. asi je to to samé a každý to má jiné, protože kamarádka dokonce říkala, že ona musela mít ještě v ruce nějaké tlačítko a to zmáčknout vždy, když malou ucítila.
tak já pádím na to cvičení
Klárko, já chodím od ukončeného 32tt. Ale třeba Květulky doktor ho dělá až od 36 -37tt. Ale od 38tt se už dělá pravidelně a myslím, že všude.
19. kvě 2009 ve 13:30  • Odpověz
Deni, je to to samé, ale Tvůj doktor má asi novější monitor. :wink: Užij si cvíčo a nepřeháněj to! :slight_smile: :wink:

Já si jdu asi chvilku natáhnout tělíčko a zavřít očička. :slight_smile:
19. kvě 2009 ve 13:32  • Odpověz
deni užij si cvičení, já se už docela těším na to, že alespoň až skončím v práci budu chodit plavat, tak doufám, že k tomu dokopu
příští týden jdu konečně na tu těhu masáž, kterou jsem dostala od mý ségry, už se moc těším :grinning:
19. kvě 2009 ve 13:35  • Odpověz
Holčinky, byla jsem na obědě a tak jsem se přecpala čočky, že jsem nemohla vyjít schody a nemůžu dýchat. To bude noc....

Andulko, to je dobře, že jsi v pořádku!

Taky bych chtěla ke kadeřnici, jéje - ale to je pasé. Jdu zase překládat, od rána se tady u toho potím :slight_smile:
19. kvě 2009 ve 14:02  • Odpověz
Ahojky tehulinky..

Tak jak se vsichni citite?

JA jsem akorat prisla domu od doktora. Byla jsem dnes na ultrazvuku ve 30 tt malej ma 1633 g a vse je v poradku. Jen jsem mela nejakou spatnou hodnotu v moci.
Kardio poradna taky ok. Takze jsem rada ze je vse v pohode.
Dneska me akorat strasne boli mocak, nevim jestli malej nejak spatne lezi nebo co, ale uz jsem byla asi dvacetkrat na zachode. Je to hrozne neprijemne.
19. kvě 2009 ve 14:20  • Odpověz
Ahoj Rituš,
to je fajn, že jsi dopadla dobře.

Andulka, vypadá taky spokojeně, to je dobře.
Nějak jsem Andulko nepochopila závěr. Je Skřítě, jak má být?

Holky, pánev mi měřili na začátku těhu a to pouze v tomto těhotenství!
Slavnostně mi sestřička oznámila, že můžu rodit :grinning: :grinning: . A to mám pr...l opravdu poctivou. Takže to má asi každý gyndař jinak. Teď mi dokonce dr. měří každou poradnu břicho krečovským metrem. To jsem taky nikdy nezažila. V Gyncentru, kam chodím, nabízejí utz průtoků pupečníkem, tak jsem se chtěla objednat a dr. mi to rozmluvil, že je Vrťapka velký, tutíž má průtok pořádný. Tak snad je všechno OK.
Do poradny jdu ve čtvrtek naposledy a pak budu trávit hodiny a hodiny na Bulovce :frowning2: :frowning2: .
19. kvě 2009 ve 14:29  • Odpověz
Illl, alespoň, že tě má kdo vozit na kontroly.

Klárko, Ondrášek je fakt celý tatínek. To je neuvěřitelný.

Holky, jdu to tu doklidit a letíme s Jendou na atletiku. Večer jdeme s dědou a mojí macechou na pizzu.
Řeknu Vám, že co je Terka na škole v přírodě, mám mnohem méně vaření a nádobí. To je neuvěřitelný, jak je znát každý človíček. Mám takovou malou dovolenou :grinning: :grinning: :grinning: .
19. kvě 2009 ve 14:33  • Odpověz
razím k té kadeřnici, zatím papaaa
19. kvě 2009 ve 14:49  • Odpověz
Holky ja nevim co mam delat. Boli me hrozne rozkrok, akorat vubec nedokazu rict jestli je to jen mocova trubice. Je to strasne neprijemne a nevim co s tim, ani zaspat mi to nejde. Ach jo a zrovna jsem doma sama..
19. kvě 2009 v 15:30  • Odpověz
Tak z chvilky bylodo teď. :sweat_smile: A nebýt toho, že se mi vrátil muž z práce, spala bych asi i dál. :confused: To počasí je děsný, jak to lítá!!!
19. kvě 2009 v 15:54  • Odpověz
ritus, tak si zkus vzít paralen, třeba ti na bolest pomůže :slight_smile:
pro dnešek se rozloučím, padlááááááááááááá, že už bych začla odpočívat tak už jen 8x :stuck_out_tongue_closed_eyes:
čau
19. kvě 2009 v 15:56  • Odpověz
Ten můj chlap tu lítá jak postřelená fretka a já ani nestíhám vnímat, co říká. :confused: ale vím, že jedem měnit pneu a do města, tak se zase rozloučím. Pa
19. kvě 2009 v 15:58  • Odpověz
KUK! :slight_smile:

tak už jsem zpátky a je ze mě konečně zase člověk!!! :grinning:
19. kvě 2009 v 16:10  • Odpověz
Rituš: tak s tím ti neporadím, to jsem nikdy nezažila.

Ludvo: mě doktorka taky měří každou poradnu břicho krejčovským metrem, měří, kam až sahá děloha.
Jinak je fakt super, že ti po dvou dětech slavnostně oznámili, že můžeš rodit :grinning: :grinning: :grinning:
19. kvě 2009 v 16:15  • Odpověz
Holky, s tou vybavou je casu...ja nemam jeste nic, teprve pomalu zacnu delat seznam a v cervnu a cervenci to v poho zvladnu. Vezmu mamku, segru nebo nastavajiciho otce a nejak to dame dohromady.Ono to dite toho moc v zacatku pry stejne nepotrebuje, hlavne nakrmit, prebalit, k tomu milujici naruc, co vic si prat?! Tech par drobnosti se uz nejak splasi. Tak at nam to vsechno dobre dopadne! :wink:
19. kvě 2009 v 16:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.