• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Ahojky Anduli.. To jse sice delala, ale byla to kamaradky matrska skolka a jelikoz zacinala, tak me poprosila jestli bych prozatim jen tak na tri, ctyri mesice nsla na pracak a ze mi to bude davat na ruku.. Chtela jsem ji pomoci a tak jsem souhlasila, jenze jsem mezi tim otehotnela no a uz me neprihlasila.. Takze ted vubec nevim jak to se mnou bude
27. kvě 2009 ve 13:05  • Odpověz
Ahoj Rit a Deni .-)

Rit: já myslím, že máš nárok na víc, ta paní ze socky tě asi jen odbyla, nechtělo se jí přemýšlet. Já když jsem byla hned po škole a hledala si práci,tak jsem byla tři měsíce na pracáku. Bydlela jsem u rodičů. Musela jsem doložit, kolik nás tam žije, jaké jsou náklady na provoz bydlení a dostala jsem tuším 3500 nebo 4000 na měsíc na provoz bydlení, jídlo a tak podobně - prostě to životní minimum. Nedostala jsem to z pracáku ( z pracáku jsem totiž neměla nárok ani na korunu, protože jsem neměla odpracovaný potřebný rok), musela jsem si zajít na městský úřad na sociální odbor a tam mi to vyplatili.

Jinak pak budeš mít nárok na tu mateřskou 4000,-
27. kvě 2009 ve 13:05  • Odpověz
taaak a já už mám umytou hlavu, pověšené prádlo a teď se mi na plotně vaří k obědu rýže :wink:
27. kvě 2009 ve 13:06  • Odpověz
Illus dekuji moc za radu.. No ja jsem si nechala presunout socialku tady do Prahy, tak doufam ze budou vlidnejsi... Ono nejak ze zakona kdyz oto zazadas z¨tak ti presunou socku tam kde bydli a ne kde mas hlasene trvale bydliste.. TAk uvidime, nejak pristi tyden tam mam jit.. Vcera mi volala ta co mi nechtela pomoct ze odeslala do Prahy ty papiry a ze teda mam jit pristi tyden tam.. Tak jsem zvedava co mi reknou
27. kvě 2009 ve 13:09  • Odpověz
RIt: on je právě problém v tom, že nárok máš na spoustu věcí, ale jde o to , jestli kápneš na ochotného člověka, který ti to řekne a nebo ne. Je problém, že člověk, který se v tom nevyzná, ani neví, na co všechno má nárok. No a když kápne na takový líný stvoření, který ti nedá žádnou informaci, protože by to pro něj byla práce navíc, tak to pak takhle dopadá.
27. kvě 2009 ve 13:12  • Odpověz
Ahoj, jsem tady z obeda, holcicky. Prezrala jsem se halusek s uzenym a se zelim :slight_smile:

Ahoj Ritusko. To, co tady popisujes, je v nasem state naprosto normalni, jsou to hovada a pokud mas pritele, se kterym zijes a on vydelava, nakaslou vam a reknou, ze ma k Tobe vyzivovaci povinnost, kor jako otec ditete. Pokud jsi u rodicu, spocitaji prijem domacnosti a vydaje je nezajimaji. I kdybyste meli dvacet uveru a 20 000 najmu. Tady je fakt sance jedine, kdyz nahlasis, ze bydlis sama :angry: :angry:
27. kvě 2009 ve 13:15  • Odpověz
Jenze ja mam holky strach ze kdyz nahlasim ze bydlim sama, tak aby mi neprisla nejaka kontrola a nebyl z toho nejaky pruser..
27. kvě 2009 ve 13:25  • Odpověz
Ritunko, to je riziko. Kontroly chodej. A Ty jsi uz jednou rekla, ze sama nebydlis???
27. kvě 2009 ve 13:37  • Odpověz
Rit: já bych to neriskovala. Vždyť i já nahlásila, kolik nás v baráku bydlí a dali mi ty peníze. Jde prostě o to, na kterého úředníka kápneš.
27. kvě 2009 ve 13:44  • Odpověz
Tak jsem si šla původně jen uvařit polívku a zkončila jsme u úklidu špas(z)ky. :sweat_smile: Takže v bříšku mi kručí a kope na poplach, ale špaj(z)s je uklizený :grinning:
Ateďjdu natu polívku a dočíst vás. :slight_smile:
27. kvě 2009 ve 13:44  • Odpověz
S těma úředníkama máte absolutní pravdu! Vždyď já jsem kv. jedné takovédle čůze přišla o půlroční mateřskou! :angry: A musím rovnou na rodičák. :angry: Ale druhá paní mina sociálce zase poradila, jakto udělat, abych těch peněz dostala co nejvíc. :slight_smile: Tak snad se Rit, vyplatí, žejipřevedou do prahy- držím pěsti! :wink: A asi bych taky nelhala. :confused:
27. kvě 2009 ve 13:52  • Odpověz
Andulinko, jo, je to naa pytel. A taky by me zajimalo, proc nemluvej v tech studiich o normalne vydelavajicich lidech. Kde bych vzala 22000 mesicne?
27. kvě 2009 ve 14:06  • Odpověz
Ahoj, tak mam uvareno a jsme i po jidle :slight_smile:
Jeste jsem zvladla kousek melouna co zbyl ze vcerejska a jeste bych si neco dala :grinning:

Kvetuldo teda to bylo napinavy. Hlavne ze jste v poradku a zvladli jste to oba. Manzel je taky sikula ze tam s tebou vydrzel. :slight_smile:

Deni to je dobre ze ses prospala. :slight_smile:

Ritusko gratuluju k poradne. :slight_smile: S tema urednikama to je desny :frowning2:
27. kvě 2009 ve 14:26  • Odpověz
holky já se na chvilku loučím, jdu manžovi naproti na nádraží a pak spolu skočíme nakoupit do Tesca. Tak zatím páááááá
27. kvě 2009 ve 14:30  • Odpověz
Ill ahoj

Ja jdu taky pryc, jdeme dneska zpivat na pohreb a v sobotu zase.

Zitra budeme konecne malovat. Okna jsou zevnitr dodelany. Huraaaa :grinning:
27. kvě 2009 v 15:04  • Odpověz
téda, teď jsem hltala Květuldin "seriál" o porodu.... Jsi statečná a krásně jsi to zvládla!!! Jsem zvědavá jestli budu taky na doktory drzá a budu říkat, že to dítě nechci :grinning: :grinning: Docela se po tom vyprávění těším, ale taky trochu bojim, bojim :confused: :sweat_smile: :wink:

no až to tu budeme mít holky všechny za sebou a kolem sebe ty malinký tvorečky, tak se budeme našim porodním historkám už jen smát /doufím alespoň/
27. kvě 2009 v 15:21  • Odpověz
Tak jsem zvládla seriál v telce a teď krámuju lednici - už je všechno vyndaný a lednice je umytá, ale ztvrdlo mi z toho bříško, tak si musím dát chvilku pohov, než to tam zase půjdu nastrkat. :confused:

Claudi, snad máš pravdu a budeme se jen smát. :slight_smile:

SIs, říkala jsem si, zda jste to o víkendu zvládli dodělat nebo ne,ale nějak jsem se Tě nato nestihla zeptat. :sweat_smile:

Copak Klárka - snad už jí je líp a jsou s Ondráškem oba v pořádku.

A Ludva se taky nehlásí - snad nechytla od Téry bacila a neleží. Kdyby rodila, tak by nám dala skrz Bledulku nebo svoji segru určitě vědět. :confused:
27. kvě 2009 v 15:41  • Odpověz
andul - tak pěkně pomalu, moc to s tím úklidem lednice nepřeháněj...já bych ji taky potřebovala umýt, ale se mi do toho vůůůůbec nechce...
musím tě pochválit, jsi moc šikovná, koukla jsem ti do alboně na ty košíčky... krása!!!! :slight_smile: já bych si do toho zapletla tak akorát ruce :grinning: :grinning: no holt, kdo umí ten umí /ty/ a kdo neumí ten čumí /já/ :grinning: :grinning:
27. kvě 2009 v 16:16  • Odpověz
tak už jsem zpátky :slight_smile:

jsem se hnala do Tesca, přišel nám leták, že tam maj v akci lososa, šampony, sprcháče, nestea a tak podobně, tak jsem se tam hnala a nakonec tam z toho neměli vůbec nic. Ta paní u pokladny říkala, že ten leták platí pouze pro ty velké Tesca a ne pro ty malé. :angry:
27. kvě 2009 v 17:37  • Odpověz
teda tady je to nějaký prázdný :frowning2: kde všechny jste??????
27. kvě 2009 ve 20:01  • Odpověz
Ahoj, jsem tady, pred chvili jsem dorazila....je to na pytel, Ilusko, my mamci z malych mest mame dycky smulu, beeeeeee
27. kvě 2009 ve 20:13  • Odpověz
z toho si nic holky nedělejte, my co bydlíme na vesnici tak máme taky smolíka pacholíka ......

Arwi - zítra se uvidím s Luckou, tak jí předám tu košilku pro tebe.... :slight_smile:
27. kvě 2009 ve 20:42  • Odpověz
Ach jo - tak mi nějak není dobře... Nevím, zda je to tím úklidem nebo čím, ale tvrdne mi bříško, jsem unavená a totálně bez nálady. DOstala jsem chuť na puding a on mi nestuhl, takže jsem ho všechen vylila - nevím, kde byla chyba. ...

Il, to naštve.

Arwen, teprv z práce?

Claudi, nezamotala - fakt to není těžký.
27. kvě 2009 ve 20:42  • Odpověz
andulko: koukej na sebe teď dávat pozor, ať neporodíš. Dneska jsi to opravdu s tím úklidem přeháněla! I když já jsem stejná jako ty a taky neposlouchám mamku s taťkou, když do mě hučej, abych nedělala tadyto a támdleto.

Tak si teď odpočiň a už dneska nic nedělej.

Náhodou mě tekutý puding chutná víc než ztuhlý.
27. kvě 2009 ve 20:46  • Odpověz
andul, vykašli se na všechno a zalez si do pelíšku a spinkej, nebo si přečti nějakou hezkou knížku... a puding neva, příště se ti povede.... :wink: a tekutej mi taky chutná jako ilušce :wink:
27. kvě 2009 ve 20:51  • Odpověz
zítra jdu do poradny, mudra mi bude dělat stěry na toho streptokoka....za jak dlouho jsou pak výsledky? :confused:
27. kvě 2009 ve 20:52  • Odpověz
Claudisku, moc diksy :slight_smile: Kolik, ze Ti budu dluzna?

Ilusko, jo, byla jsem na malem skoleni ohledne dalsi prace spojene s tou mou druhou.....

Holky, doufam, ze tady zas nebudu v noci smajdat a honit zlodeje :slight_smile:
27. kvě 2009 ve 20:54  • Odpověz
Claudi: tak ti budu držet palečky. mě řekla Dr. výsledky za týden na další poradně.
27. kvě 2009 ve 20:56  • Odpověz
Jinak řeknu vám, že ty čípky co jsem dostala na ty kvasinky jsou fakt hrozný. Docela mě to pálí a musím nosit vložku, protože to teče a já vložky nerada!!! :confounded:
27. kvě 2009 ve 20:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.