• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
porodopis se někde sepisuje v porodnici ale někde se to dělá na gyndě... U mé gyndr se to právě dělá. Jenom takovej dvoulist, sestra tam vyplní údaje dle těhu průkazky, zdrav. karty, nějaké údaje z občanky, jméno a rodné číslo budoucího tatínka a třeba se ptala i na mé nejvyšší dosažené vzdělání a zda bydlíme v domě nebo bytě....

arwi - poštovní holoubek lucka dnes převzala zásilku pro tebe :slight_smile:
28. kvě 2009 v 19:39  • Odpověz
tak znova a asi to nebude všechno....

kvetuldo - vítám tě doma s Radímkem, jseš šikovná mamina a docela ti závidím, že už to máš za sebou!!! Odpočívej, jakmile máš chvilku a užívej si doma (i se zblázněnýma hormonama :slight_smile: )

Jinak u mě nic nového - akorát jsem včera byla nabarvit a ostříhat vlásky a nafotit bříško u kamaráda - až budou fotky, dám vám je sem na skouknutí :slight_smile:
Mám za sebou poradnu - poslední u gyndaře - od příštího týdne už budu jezdit do Roudnice do porodnice - monitor v pohodě, stěr samozřejmě pozitivní - takže ATB při porodu; na porod to zatím nevypadá, ael už bych si kklidně dala říct

k té preeklampsii (snad je to dobře napsané) - taky jsem o tom četla, nožky mi taky natýkají a tlak mám vyšší, ale jaterky mi nedělali - snad je všechno v pohodě

mňam, mňam - rozlítané (po našem :slight_smile: ) ptáčky bych si dala taky
28. kvě 2009 v 19:39  • Odpověz
já právě nemám jiné příznaky než ty otoky kotníků, tak si říkám, že ty testy budou spíše jen pro jistotu... takže nějaká preeklapsie ať si trhne nohou a nechá mě být :grinning:

jani - co ten monitor jak to probíhá? čeká mě poprvé, tak nevím co to vlastně je... :confused: :confused:
28. kvě 2009 v 19:42  • Odpověz
claudi - určitě už si tou nohou trhla a šla někam jinam :slight_smile:

monitor je v pohodě - jestli ti tedy ještě nevadí ležet na zádech - na bříško ti dají dvě sondy - připevní dvěma pásy a do ruky dostaneš tlačítko, který zmáčkneš, když ucítíš pohyb miminka, takhle si poležíš asi dvacet minut a je to :slight_smile:
28. kvě 2009 v 19:46  • Odpověz
Claudisku, moment, kocicko, co je to s temi otoky kotniku? Ja nemam VUBEC ZADNY kotniky.....
Lucka se mi ozvala, snad se nam povede sejit :slight_smile:
28. kvě 2009 v 19:50  • Odpověz
jé, aha....tak to bude takový odpočinek, to mi vadit nebude...ležet a mačkat čudlíka snad zvládnu :slight_smile:

nám zas ten net jde jako zpomalenej film... :angry: že by ty kroupy za to mohly nebo co zase? to je fakt děs a běs :angry:
28. kvě 2009 v 19:50  • Odpověz
Holky, jdu vymyslet něco k večeři. po Poirotovi se na vás ještě mrknu, papa
28. kvě 2009 v 19:52  • Odpověz
arwi - no ptala se mě sestra jestli nemám nějaké potíže a já že ne, jen že mi občas /jak byla ta vedra a třeba si nemůžu delší dobu dát nohy nahoru/ natečou kotníky a ona že mi vezme ještě jednu ampuli krve na ty jaterky kvůli té preeklmpsii...ale teď jak jsem o tom četla, tak průvodními příznaky k tomu ještě jsou vysoký tlak, to já mám spíše nižší a bílkoviny v moči a to já mám taky OK.... Až půjdeš na gyndu, tak se raději mudrovi o otocích zmiň a snaž se co to půjde dávat nožky někam na stůl nebo tak...
28. kvě 2009 v 19:55  • Odpověz
jani, něco dobrého ukuchti a pošli mi taky.... :grinning:
28. kvě 2009 v 19:57  • Odpověz
Hihi, Claudinko, tak ja si dam nohy sefovi na stul, kdyz jsem ted v jeho kancelari :slight_smile:
Reknu mu to, dokturkovi....
Mam v lednici nakladanej Hermelin, co, mam???? (tyjo, jen jsme na nej pomylela, maly kopou jak vztekly, nevim, jestli to znamena DEJ NAM nebo USETRI NAS :grinning: :grinning: )
28. kvě 2009 ve 20:00  • Odpověz
no jasně, že to znamená: maminko, pošli nám sem trochu toho hermelínu :grinning: Tak nebuď macecha a poslechni své díťátka :grinning:
28. kvě 2009 ve 20:01  • Odpověz
jdu číhat na Růžovku.....zatím pa pa
28. kvě 2009 ve 20:08  • Odpověz
hmmm, tak uz se cpu :grinning: :grinning:to je dobrota, mnaaaaam :grinning: hermelinek bych si taky nechala libit :wink:
28. kvě 2009 ve 20:21  • Odpověz
.....uff, uz by se do me nevesel :grinning: :grinning: :grinning:
28. kvě 2009 ve 20:27  • Odpověz
Ja jsem to taky sezrala. Prasknu, holky :slight_smile: A dala bych si cokoladu....nastesti ji nemam :grinning: :grinning:
28. kvě 2009 ve 20:28  • Odpověz
Hezky podvecer :slight_smile:

Claudi a Jani gratulace k poradne :slight_smile:
Otoky byvaji v tehu docela bezny, tehotny vic zadrzujou vodu, ale musi se to hlidat.
Ja je vzdycky nahlasim na kazde poradne a stejne me vzdycky sestra napise do prikazky ze nemam otoky, tak nevim jestli neni hlucha.

My koukame s manzelem na Poarota. Delam u toho lasane, za chvilku je supnu do trouby a bude to. Pulku dam manzilkovi do prace a drhou zbastim ja zitra :grinning:

Konecne mame vymalovano a zitra budem s mamkou uklizet a v sobotu uz snad nastehujem nabytek :slight_smile: Konecne se vyspinkame v nasi postylce, uz se nemuzu dockat :grinning:

Dobrou noc vsem, dame si sprchu a do hajan :slight_smile:
28. kvě 2009 ve 21:17  • Odpověz
Hezký večer :slight_smile:

tak jsem zpátky z prahy :wink:
dneska jsem si koupila lehátko pro mímo do vaničky.

a co je tady nového? jdu vás dočíst.
28. kvě 2009 ve 21:37  • Odpověz
jdu taky do hajan....

dobrou
28. kvě 2009 ve 21:43  • Odpověz
Holky, gratuluju k úspěšným poradnám :wink:

mě to břicho Dr. měří krejčovským memtrem každou poradnu, ale nikam si to nezapisuje a ani mi neříká centimetry, tak nevím, jak na tom jsem. Ona si to měří jen pro svoji kontrolu, vždycky mě změří a pak řekne, že dobrý.
A jinak mi teď na poslední poradně konečně změřila tu pánev.
28. kvě 2009 ve 21:52  • Odpověz
jo a tady v tom stádiu těhotenství a kor tady v tom počasí jsou otoky kotníků naprosto normální. Já mám teď kotníky taky jak baňky, se skoro do žádných bot nevejdu, protože mi natékají celá chodidla. Dokonce už ani nemůžu nosit prstýnky, protože mi otékají o prsty na rukou.
28. kvě 2009 ve 21:57  • Odpověz
Claudi - V ŽÁDNÝM PŘÍPADĚ NEJSOU OTOKY ZPŮSOBENÝ NADMĚRNÝM PITÍM!!! Otoky jsou naopak způsobený prosakem vody z cév do okolí. Proto by se mělo pít minimálně stejně jako v normálu. Těhule, obzvlášť když je vedro, by měly pít minimálně 3L za den!! Zrovna v úterní poradně mě nato gyndař upozorňoval, když koukal namoje oteklý kotníky.

Zbytek jdu dočíst.
28. kvě 2009 ve 22:55  • Odpověz
Nazdárek Andulko,
ponocuješ?
28. kvě 2009 ve 22:58  • Odpověz
Já hledám pohledy Jendovi na ŠvP. Někam jsem je pečlivě uschovala aby je nenašel. Musím mu 3 napsat a dát je učitelce do obálky, než mu přijde pošta. No, uklidila jsem je opravdu pečlivě. Asi je nenajdu :angry: . Chjooooo.
28. kvě 2009 ve 23:00  • Odpověz
Jé hoky, já už nosím jen tenisky nebo žabky. Nic jeného neobuju. Jsem fakt fešanda :grinning: :grinning: :grinning: .
28. kvě 2009 ve 23:02  • Odpověz
Jdu do hajánek.
Ráno mi držte palce, abych u autobusu moc nebrečela. Nebo synátor, to bych jela rovnou do porodnice.
Dobrou...
28. kvě 2009 ve 23:13  • Odpověz
Jinak k tomu monitoru - Claudi, možná si odpočneš ještě víc, já třeba ani u svého doktora ani v porodce knoflík nemačkám. :grinning: :wink:

Sis, jéé - tak to už budete mít bydleníčko brzo hotové a připravené pro vaši princeznu. :slight_smile: To už se těšíš, že. :slight_smile:

Mně doktor měří VF (výšku fundu - dělohy) - tak je to označený v průkazce ( :wink: ) metrem podobným krejčovskýmu, ale má na něm speciální značky a míry. :slight_smile:

Il, prstýnky sice nosím, ale kolikrát právě proto že je nemůžu sundat. :sweat_smile:
28. kvě 2009 ve 23:15  • Odpověz
Ludvi, dobrou a třebas pohledy najdeš ještě ráno. :wink: Jinak já už taky chodím hlavně v sandálech a nebo žabkách. :grinning: A zítra držím pěsti! :wink: Porodky se neboj,na ulici Tě rodit nenechají! :slight_smile: :wink:
28. kvě 2009 ve 23:18  • Odpověz
Taky si jdem lehnout, tak doboru noc a krásné sny všem bdícím i spícím! :slight_smile: :wink:
28. kvě 2009 ve 23:20  • Odpověz
Dobré ránko těhulíny,

ještě spíte???
29. kvě 2009 v 07:49  • Odpověz
dobré ráno

no Andlul tak vidíš, mě zase řekla že nemám moc pít, že tělo zadržuje vodu...že prý tak maximum 1,5l tekutin denně...a taky prý pozor na melouny, okurky, papriky....z těch si prý tělo také vodu uloží... No a tobě řeknou pravý opak. Pak se v tom někdo má vyznat. Prostě když mám žízeň tak piju a hotovo, zas tak moc to neřeším... :wink:

ludvo - tak ať si mladej užije ŠvP :wink:

iluš - to jsem ráda, že se mnou držíš basu a taky otékáš :grinning:

unko - jsi ranní ptáče, co? :slight_smile:
29. kvě 2009 v 08:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.