• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Claudie - ani ne :grinning: , ale Vanesska stává v šest :stuck_out_tongue_closed_eyes:, zařve mami stávat a pořád si nenechá vysvětlit, že se mi ještě nechce :grinning:
29. kvě 2009 v 08:12  • Odpověz
no jasně, když vstává Vanesska, tak přece maminka nebude chrupkat, že? takže takový pravidelný budíček... Já dnes taky vstávala brzy. měli jsme odvézt moje auto pánovi do servisu / potřebujeme odpojit airback u spolujezdce abych tam mohla vozit mimi, vyměnit olej a takové různé drobnosti/ a ještě že mu Pepino zavolal, on se s náma nejdříve dohodne takhle a teď do telefonu mu řekl, že tam bude až odpoledne... :confused: No to mi trochu hlava nebere.... :unamused:
no ale zase můžu jet ještě do města nakoupit a nemusím k nám do toho vesnického "supermarketu", kde kolikrát na mě nezbyde už ani kůrka chleba :grinning:
29. kvě 2009 v 08:24  • Odpověz
už si pár dní dělám ten maliníkový čaj a musím říct, že mi moc chutná... buď ho piju jen tak a nebo do něj někdy dám lžičku cukru....
29. kvě 2009 v 08:26  • Odpověz
Claudi, od kterého týdne se má začít pít???Začínám si říkat, že bych možná mohla taky začít.

Podle Vanessky bych si mohla řídit hodinky :grinning: Tady u nás je takové jednání normální, takže já si vše raději ověřuji
29. kvě 2009 v 08:30  • Odpověz
Dobre rano :slight_smile:

Dneska jsem byla donucena vstavat driv z postylky jeste bych se nejradsi valela. Vytahl me bracha chtel pujcit fotak.

Claudi to stim pitim, urcite bys ho nemela omezovat. Tehotny naopak vodu potrebujou. Takze pekne pij co hrdlo raci :grinning:

Unko malinikovy cajik se pije od 36 tt. Ty mas ale teda ranni ptace :astonished:

Ludvi tak at Jenda odjede v poradku :slight_smile:

Andulko to vis ze se tesim az to nastehujem. Dneska to s mamkou snad uklidime, pokud me k necemu pusti, nechce me doma k nicemu pustit, akorat varim.

Jdu si udelat neco k snedku mam hlad :slight_smile:
29. kvě 2009 v 08:47  • Odpověz
Ahoj maminky, no ne, tady se už nespinká??? :astonished: :astonished:
Cpu se tady lososovou pomazánkou a přemýšlím, kdy mám začít pít maliník já, když do toho 36.tt nejspíš nedojdu :slight_smile:
Taky je u vás tak hnusně?
29. kvě 2009 v 09:15  • Odpověz
Nazdárek,
tak jsem odevzdala dítko do autobusu :frowning2: a jdu nasmolit nějaký ten pohled, aby mu něco přišlo.

Arwen, tady bylo ráno azůůůro a teď je pěkně hnusně, leje, no hnus.
Leda tak zaplout do pelechu.
Arwen, myslela jsem si, že chodí maminy s dvojčátkama dříve na MD i do porodnice. Co tvůj MUDr. ?

Claudi, přikládám se k ostatním : pij jako duha!!!!

Sis, co ta tvoje beruška, ještě je KP?
29. kvě 2009 v 09:26  • Odpověz
Dobré ráno. :slight_smile:

Já jsem taky dneska "brzo" (před 9h) vylezla z pelíšku. :slight_smile: Venku svítí sluníčko, tak se asi vydám do města ke krejčové a tak. Odpoledne jsem měla mít masáž, ale Lenka psala, že jí není dobře, tak mám smůlu, ale můžu se těšit na pondělí. :grinning:

Sis, "děkuji Ti náčelníku, že si se mě zastal! " :grinning: Pít se prostě musí! :slight_smile: :wink:
A ke stěhování se moc nehrň! Musíme se šetřit pod naším starým dobrým heslem: Máme už jen pár dní a už se nezastavíme. :grinning:

Arwen, jsem ráda, že sis tu masáž užila a doufám, že Ti je dneska dobře! :wink:

Claudi, přesně tak -pij,jak potřebuješ. :slight_smile: :wink:

Unko, Bledulka taky myslím vstává kolem 6h a podle toho,co se občas zmíní, máte velmi podobného "budíka". :grinning:

Ludvi, co Jéňa? Už odjel? A zvládli jste to bez slzoprolití?
29. kvě 2009 v 09:38  • Odpověz
Hele, Mládě, žádný takový řeči zase! Mimísky donosíš aspoň do 36tt - jsem Ti to teď naplánovala. :grinning: Ažádný protesty! :grinning: :grinning: A protože se maliník pije 34-36tt,můžeš ho začít pít v 34tt. :slight_smile: :wink:

JInak tady svítísluníčko, ale je tam pořádná zima. :frowning2: Musímsi vzít ponožky,neb mám úplně filajový prstíčky na nožičkách. :sweat_smile:
29. kvě 2009 v 09:43  • Odpověz
Ludvi, on je z toho, chudák, nějakej nešťastnej, posílá mě už od 3. měsíce na rizikové a já pořád nic....ani Ti nevím, jestli mamky s dvojčatama chodí dřív - myslím, že je to těch 8 týdnů před termínem....mrknu se

Ahoj Andulko, zatím je to dobrý, prosím, popiš mi, jakým způsobem Tě Lenka masíruje?
29. kvě 2009 v 09:45  • Odpověz
Dobré ráno!!!

Tak jsem to včera zalomila rovnou u televize :slight_smile: A před chvilkou jsem se sotva probudila a cítím se, jako kdyby celou noc přes mě jezdil nějaký traktor. Venku je hnusně a určitě strášná zima. Nejradši bych zůstala celý den v postýlce. Jsem ale domluvená s kamarádkami na oběd, tak se budu muset trochu zkulturnit a vyrazit.

Ludvi - já jsem měla ve škole v přírodě minulý týden neteř, všichni jsme jí psali jako o život, ségra dokonce s předstihem a oni dostali nakonec poštu až v pátek před odjezdem, protože do těch končin, kde bydleli, pošťačka nechodila :slight_smile:

Jo a k tomu pití - jen pijte a pijte, však ono se to tělo té vody po porodu rychle zbaví
29. kvě 2009 v 09:52  • Odpověz
Arwi, začíná na nohách (zvládám bez větších problémů ležet na zádech, tak to ležím na zádech). Projede mi chodidla, lehoulililincemi vytáhne azakroutí prstama, rozmasíruje kroužky apaprskylinfu u kotníků a jde na lýtka. Zase paprskama a kroužkama rozmasíruje ztuhliny a prožene míchu a to samý i na stehnech. Žádný proplácávání nebo tak, končí to takovým lehoulince přitlačeným pohlazením. Všechno ve směru od prstů nahoru (k srdci). Pak občas "projede" břicho - vesměru hod.ručiček mi ho hladí a u bránice,která mě dřív hooodně bolela, mi dělávala malinký kroužečky (zase ve směru h.r.). Pak křížem "pohladí" od bokůpřes břicho a mezi prsy k ramenům a lehámsi na bok. Kde mi dělá záda.
29. kvě 2009 v 09:53  • Odpověz
arwi - přidávám se k andulince - proč bys neměla donosit prťousky do 36tt? jen bych se přikláněla k tomu, aby sis v práci dala trochu odpočinkový režim
29. kvě 2009 v 09:57  • Odpověz
Arwen... teď si nějak nemůžu vybavit, jestli od spodu nebo od vrchu - ale myslím, že od spodu. Zase jemný kroužky ve směru h.r. a paprsky podél celé páteře - žádný velký tlačení - to se u těhulí nesmí! U kyčlí zase kroužky - to dělá takový trojúhelník odjedné kyčle ke druhé přes páteř a špičku tvoří kostrč (která se ale nesmí kroužit, protože bytomohlo rozběhnout porod!) - tu jen jakoby pohladí a vrací se zpět ke kyčli. Pak lopatky - dámsi horní (volnou)ruku za záda a Lenkami projede kroužky kolem lopatky. To samé na druhé straně. Jo a celou dobu v leže na boku mám mezi koleny velký polštář. Pakmi v sedě protáhne ramena a krk a nechá mě odpočívat a pít. :slight_smile:

JEN BYCH CHTĚLA ŘÍCT, ŽE TOHOLE NENÍ NÁVOD, JAK MASÍROVAT TĚHOTNÉ!!! Je to jen můj subjektivní pocit, jak to probíhá. Většinou si u masáže povídáme a nebo usínám, tudíž to může být i jinak. Těhulky by měl masírovat proškolený odborník!!!
29. kvě 2009 v 10:02  • Odpověz
Ahoj Jani! Já zase podpořím Tebe s tím volnějším režimem. :wink:
Arwen, pokud to aspoň malounko jde, tak zvolni!!!

Holky,prosím vás, jak silný jste kupovaly ten líh?
29. kvě 2009 v 10:04  • Odpověz
masáž musí být úžasná, úplně jsem si to při čtení představovala :slight_smile:
29. kvě 2009 v 10:05  • Odpověz
Jéé- teď koukám: v 1. části- neprožene míchu ale samozřejmně limfu. :wink:
29. kvě 2009 v 10:05  • Odpověz
já jsem si to myslela :slight_smile: s tou míchou na nohách :slight_smile:

byla jsem se mrknout na ten líh a mám ho 60% - snad je to v pohodě
slyšela jsem, že některé porodnice ti ho dají i domů, ale nevím, jak u té mojí - na kurzech se o tom nezmiňovali
29. kvě 2009 v 10:10  • Odpověz
a kde je vlastně bledulinka? už jsem ji tu dlouho nezahlídla...
29. kvě 2009 v 10:12  • Odpověz
Jani, díky. :slight_smile:
29. kvě 2009 v 10:15  • Odpověz
Andulko, no, ta zada mi delala hodne podobne, taky vleze s nohou na polstarich....jinak jine casti tela krom ruky nedelala, asi na to je ta pulhodina malo a taky jsem pro ni prece jen ciozi clovek. Dala bych si takovou kompletni masazicku, mnam, mnamky :slight_smile:
Zvolnila bych, to vis, ze jo....jenze to fakt moc nejde :cry:
29. kvě 2009 v 10:24  • Odpověz
Ludvi, jedinej rozdil je v delce MD - s dvojcatky to neni 28 tydnu, ale 37. Nastupuje se uplne stejne - 6-8 tydnu. Nejvic na svete me stve, ze je materska stejna jako pro jedno, tudiz mi je jasny, ze budu pocitat kazdou korunu i dal :frowning2:
29. kvě 2009 v 10:26  • Odpověz
Ach jo - teď se tam nějak zatáhlo a mně se teda do toho města moc nechce. :frowning2: Ale musím. :frowning2: Jen vymyslet,co si vemu na sebe,abych nezmrzla - už se totiž do ničeho teplého nevejdu. :frowning2: :astonished:
29. kvě 2009 v 10:26  • Odpověz
arwi - no jo je to všechno nedomyšlený, budeš mít sice vyšší porodný, ale to nikoho moc nevytrhne a zvýšit mateřskou pro dvojčátka se asi nechystají - a neboj, my budeme mít taky co dělat, abychom vyšli. Máš přece Jardu, ten ti určitě bude pomáhat, jak bude moct

já se jdu taky pomalu chystat do města a mám andul stejný problém :slight_smile: doufám, že nezmrznu
29. kvě 2009 v 10:33  • Odpověz
Janičko, s těmi pracovními příležitostmi tady dopaadneme tak, že zůstane v lese a nejen, že nebude mít větší plat, ale ani s náma nebude :cry:

Pěkně se oblékněte, fakt je to vlezlý.....
29. kvě 2009 v 10:34  • Odpověz
no jo, teď je těžká doba - ale hlavně, že se máte rádi a jste zdraví :slight_smile:
29. kvě 2009 v 10:41  • Odpověz
tak se tu mějte pěkně, já pomalu vyrazím, pa
29. kvě 2009 v 10:45  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:

Dneska jsem si nějak přispala, jak pršelo, tak se mi tak hezky leželo a vůbec se mi nechtělo vstávat. Kdyby mě nevzbudil telefon, tak bych tam snad ležela ještě teď :sweat_smile:

Claudi: mě taky maliníkovej čaj moc chutná :wink:

Arwi: taky nechápu, proč nedaj vyšší mateřskou, když porodíš dvojčata a víc. Z porodného se to fakt neutáhne, protože je jednorázový.

Dneska mě už od rána bolí bříško, tak doufám, že to nic nebude :unamused:

A taky ze mě pořád teče výtok, myslím si, že to je z těch čípků, co jsem dostala u doktorky, ale v takovém množství to ještě nevytékalo, tak se obávám,aby to nebyla plodovka :confounded:
29. kvě 2009 v 10:47  • Odpověz
Ilusko, jak se ty cipky jmenuji? Ja mela na zacatku tehu taky vytok a dostala jsem cipky, byly takove pruhledne, jakoby gelove a bez vlozky to absolutne neslo, bylo to jak Niagara....
29. kvě 2009 v 10:54  • Odpověz
taky jsou gelové, ale nikdy to po nich takhle neteklo, hlavně ráno jsem si ještě nevzala, jen večer, chtěla jsem počkat, až to teď ráno vyteče, než si vezmu další.
už jsem si musela převliíknout i kalhotky, protože jsem je celé promáčela. No radši si jdu dobalit tu tašku do porodnice, kdyby náhodou
29. kvě 2009 v 11:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.