• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Tak jsem zpátky. :slight_smile: Do města jsem nedojela, ale koupila jsem si látku a larisu apolštářek aprostěradélko doté proutěné postýlky v obýváku. :slight_smile: Jdu se pokusit vylovit stroj, ať to stihnu,než přijde manželínek domů.
29. kvě 2009 v 11:05  • Odpověz
Ilusko, boli Te brisko?
29. kvě 2009 v 11:12  • Odpověz
Andulko, já chci takýýýýýýýýýýý :cry: :cry:
Víš Ty, jak je mi trapně, že pro ty dva nic nemám? :frowning2:
29. kvě 2009 v 11:17  • Odpověz
trošku jo, ale není to tak hrozný, spíš je to takový tlak, jako bych potřebovala na "velkou"
kontrakce zatím žádné nemám, tak nevím, ale teče to pořád :frowning2:
29. kvě 2009 v 11:20  • Odpověz
A JE TO TADY, TEĎ TO VYTEKLO POŘÁDENĚ, JDU VOLAT TÁTOVI A JEDEME
29. kvě 2009 v 11:21  • Odpověz
Jéééé Iluss, tys mě předběhla!!!!!
Držím ti palečky, ať tě to moc nebolí a hlavně hooooodně štěstíčka.
29. kvě 2009 v 11:55  • Odpověz
Možná bych si taky měla sbalit tašku.
29. kvě 2009 ve 12:00  • Odpověz
Teeeeeeeeeeedaaaaaaaaaaaaa Iluss ty jsis pospíšila, tak hodně štěstíčka, ať to je rychla za vámi
29. kvě 2009 ve 12:01  • Odpověz
Iluškoooooo, copak??? že by mimísek chtěl už ven??? držím palečky :wink:
29. kvě 2009 ve 12:18  • Odpověz
Ahojte kocky :slight_smile: teeda, co to tady ctu? arwi, proc by s vama jako Jarda nemel byt? :confused:
ludvi, neboj, malej se vrati, ani nebudes vedet jak.... :grinning:
coooooo??? iluss??? ze by??? no teeeeda, dyk mas jeste cas, holka....tak to jsem zvedava....kdyby nahodou, tak drzim palce..... :wink:
29. kvě 2009 ve 13:00  • Odpověz
my se ted vratili z ultrazvuku....tak malej je koncem panevnim a je asi vazne malej :frowning2: podle PM mam termin porodu 25.7 a podle UTZ mi to uz posunuli na 12.8 :frowning2: chjo, takhle u toho Petr fakt nebude.....malej ma vsechno v poradku, vazi 1500g ale ten termin..... :cry:
29. kvě 2009 ve 13:03  • Odpověz
no koukam, ze tasku by si tady melo sbalit vic maminek, kdyz se budem ridit podle ilussky :grinning:
29. kvě 2009 ve 13:04  • Odpověz
Zdravím letní maminky :slight_smile: sem tam nakouknu,jak se Vám daří.....že by další miminko?

Lenoura.....mě jen překvapilo, že ti podle uzv v 32tt někdo posouvá termín.To je nesmysl, termín je daný dle uzv v prvním trimestru,pak už podle velikosti mimíska nelze nic usuzovat.....každé je jiné, některé menší jiné větší. To by znamenalo, že např.5kilový macek se měl narodit o 2 měsíce dříve....aby byl tabulkový? :confused: A 1500g je sice méně ale v mezích normy :wink:

Všechny se opatrujte :dizzy_face:
29. kvě 2009 ve 13:11  • Odpověz
ahoj simon: no ja doufam, ze se prcek narodi jak ma....taky jsem dneska na ten papir vyvalila oci, kdyz jsem tam videla ten termin porodu...v prvnim trimestru mi porod presunuli na 29.7, ve druhym taky a dneska tohle :confused: a kolik ma mimi vazit? jsem ve 31+6.......... hm, podle utz 29+2 :frowning2:
29. kvě 2009 ve 13:23  • Odpověz
:confused: :confused: :confused: teeeda, kde jste vsechny? :unamused:
29. kvě 2009 ve 13:37  • Odpověz
Ahojte :slight_smile:

Tak jsem si nakonec po snidani sla jeste lehnout nejak na me slo spani a vzbudila jsem se v 11 hodin :grinning: Ale trochu sem si odpocla. Uvarila sem obidek, aby bracha rpi tom studiu nebyl hladem. ja sem si dala lasne co sem delala vcera manzilkovi do prace, jsou vyborny :grinning:

Iluss co to ctu ???? Teda ty sis pospisila :slight_smile: :slight_smile: tak at vam to dobre dopadne, myslim na tebe :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Len ahoj, s tim posunutim terminu to se ve tretim trimestru opravdu nedela, posunuje se jenom kolem toho 13 tydne a pak uz se s nim nehybe. A neboj prcek vazi v norme. My jsme meli v 31tt 1600g, takze se neboj ze by byl malej nebo se nevyvijel. Byt tebou tak spis pocitam s tim terminem 29.7. :wink:
29. kvě 2009 ve 13:55  • Odpověz
Len z toho KP si nic nedelej, my jsme taky jeste KP, ale jeste je cas na otoceni :slight_smile: Lepsi se nestresovat a nechat tomu volny prubeh.

Holky u vas nekde sviti slunicko? U nas od rana zatazeni, zima a prehanky. Pripadam si spis jako v dubnu :grinning:

Jdu mamce trochu pomoct s uklizenim po malovani. Umyvat barvu a tak, pripadam si ze vubec nic nedelam :unamused:
29. kvě 2009 ve 14:00  • Odpověz
Ahoj Len,
termín porodu se opravdu neposouvá.
Máš ho spočítaný podle poslední menstruace a podle utz ve 12. týdnu.
Po 10 dnech po přenášení se porod vyvoválá, aby se nezkazila plodovka.
Alespoň má malý hodně místa na překulení, když je menší. A nejvíce mrňosové tloustnou v posledních týdnech.
Jak to máš vlastně s tím srdíčkem? Můžeš rodit normálně?
29. kvě 2009 ve 14:05  • Odpověz
Sis, tady ráno svítilo sloníčko do 9hod. Od té doby leje a leje a teď je obrovská buřina.
29. kvě 2009 ve 14:06  • Odpověz
Holky, psala mi Iluška. Nechali si ji v porodnici, plodovka opravdu odtekla, kontrakce už má taky a ještě dneska to vypadá, že porodí! Všechny držme pěsti, ať jsou holky v pořádku!!!
29. kvě 2009 ve 14:19  • Odpověz
No vidíte a chtěly jsme rodit spolu toho 28!!!!
Držím jim oběma pěstičky.
29. kvě 2009 ve 14:24  • Odpověz
A Ilča vás všechny pozdravuje! :slight_smile:
29. kvě 2009 ve 14:26  • Odpověz
ahoj ludvi :slight_smile: no rodit asi budu normalne....ted jsem byla zase v pondeli na tom 24 hod monitoringu a vypadalo to moc dobre....kdyz mi nezacne nejak rapidne stoupat tlak, tak by to melo byt ok.... :wink:
hmm, tak to je divny, ze mi to tam takhle napsali :confused: :confused:
jinak nam tu taky porad prsi...nejvetsi lijak nas chytl, kdyz jsme jeli z motola :angry: jako naschval....
29. kvě 2009 ve 14:27  • Odpověz
tyyyy jo, takze mala chce videt maminku o mesic driv :slight_smile: jeste ze mela zabaleno do porodnice :slight_smile: me to ted prepadnout, tak jeste nemam pripraveno nic....ha ha, ja jeste nemam ani nocni kosili :grinning:
tak to ji drzim palecky, aby to mela co nejrychleji za sebou a aby byly, kocky, obe v poradku :slight_smile:
29. kvě 2009 ve 14:31  • Odpověz
Leniku, k té Tvé poradně - mrňousek má ještě spoooustu času se otočit hlavičkou dolů! Většinou se mimča obrací do 37tt těhu. Teprve pak je to problém. A jak víš, z mé vlastní zkušenosti, mimčo se dá vhodnými cviky v případě potřeby otočit (většinou se fakt +- za2 týdny otočí :wink: ). A termín by Ti fakt posouvat neměli. Teď mimča rostou "skokově" (jak říká Ludva :slight_smile:), takže tenhle týdnem to může být a příští onak. :wink: A jak je vidět na Ilušce, stejně si miminko řekne samo kdy, chce na svět. :wink: :slight_smile:
29. kvě 2009 ve 14:52  • Odpověz
andulíne - dík za vyřízení zprávičky od Ilušky...myslím na ní na kočku, ať je statečná a má vše brzy a v pořádku za sebou. a jak na to koukám, tak se tu můžeme rozrodit každou chvíli někdo, když ti miminkové jsou tak netrpěliví... :slight_smile:

s tou váhou prcků je to fakt různé... nám na 31tt navážila mudra 1440g a říkala, že je to méně, ale ještě v mezích normy...a včera ho nevážila, tak nevím kolik přibral nebo nepřibral..

dnes mi volala sestra z gyndy, že mám nižší krevní obraz a jestli prý nebudu mít cestu kolem, že mi napíší železo a když jsem řekla že cestu mít okolo nebudu, tak prý to stačí až ve čtvrtek až půjdu na ten monitor, takže to asi zas tak nehoří... a přinejhorším mrknu v garáži jestli tam nemáme nějaký kus traverzy a budu ji okusovat :grinning:
29. kvě 2009 v 15:07  • Odpověz
Já myslím, že jsi to špatně pochopila.
Ten počítač to nějak vyhodnotí na určité datum na určité týdny. Ale termín porodu zůstává.
Já mám zase že ve 30tt plod odpovídá 34tt a není starší, ani mi nemění termín porodu. Už bych dávno přenášela.
29. kvě 2009 v 15:08  • Odpověz
Na velikosti miminka nezáleží jak je vidět. Ilusska Lucinku taky myslím neměla ve 30tt největší. Neříkali jí náhodou, že se narodí později? Nebo si jí s někým pletu? Hlavně aby malá byla v pořádku. Aby se jí dobře dýchalo a tak. Dr. říkal, že po 36tt jsou děcka většinou v pohodě.
29. kvě 2009 v 15:12  • Odpověz
Jo a jinak jak jste tady včera probíraly to oteklé nohy.
Pijte dosytosti, ale uberte na solení. Nožky pěkně nahoru a chladit.
Dneska mi jde nějak pomalu net, chjoo.
29. kvě 2009 v 15:21  • Odpověz
mě jde taky děsně pomalu...už z toho mám nerva, než se to načte a otevře.... :angry: :angry: hrůza

chceme jít dneska na véču a já nejsem schopná si jít umýt hlavu, takže buď se překonám a umyju si jí a nebo půjdu jako čáryfuk a třeba nám dají slevu :grinning:
29. kvě 2009 v 15:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.