• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
autor
ahoj arwi :slight_smile:

s manžílkem to určitě zvládneme,to bude dobrý...on je Honza docela v klidu (to teda ale kupodivu byl i když se léčil s tím nádorem) takže ten kdo je vždycky na nervy jsem já...prostě asi i tím,jak jsem zdravotník,tak se víc bojím a všude čekám nějaký zádrhel,ale fakt se mi ulevilo,že ta histologie vzorků dopadla dobře.... :slight_smile:

co daník? mají dnes asi ve školce nějaký hezký prgram ke dni dětí,že? :slight_smile:
1. čer 2009 v 09:45  • Odpověz
Bledul, časté přikládání podporuje laktaci! :wink: :grinning: :grinning: :grinning: To je takový miláček ten váš Tomík! :dizzy_face:
K tomu mému rození - ze čtvrteční konzultace v porodce vzešlo rozhodnutí, že můžemrodit přirozeně! :dizzy_face: Akdyby byly problémy, bude seholt řezat jako každého jiného komplikovaného porodu. Ale já žádné komplikace nedovoluju, takže budem rodit hezky spodem. :grinning:

Arwen,měla jsem v sobotu "osmnáctiny"- jak řekl můj tatínek. :grinning: :grinning:
A ještě jednou všem děkuju za přání! :slight_smile:
1. čer 2009 v 09:50  • Odpověz
no jo dnes je den dětí...takže všem našim dětičkám přeji krásný den a co den, krásný celý život!!!! :slight_smile:

Bledul - to jsi hodná, že máváš a Tomík z toho má legraci, jo? :grinning: Od sjezdu ve Březině je to k nám tak dva, tři kilometry, tak kdyby se vám příště chtělo....rádi vás uvidíme :slight_smile:
Tomík prostě bude muset jednou mít nějakou hooodně prsatou slečnu,aby byl ve svém živlu, když ho to drží už od tak útlého věku :grinning: A trénovat kojení na medvídkovi, to nezní špatně... :grinning:

pěkně by se mi tady drndalo, ale musím jít něco dělat, nebo ten den zase uteče a za mnou nebudou vidět žádné výsledky...taky už mi jde všechno pomalu, jsem jako hlemýžď... :grinning:

dala jsem do alboně pár fotek děts. pokojíku, tak můžete číhnout :wink:
1. čer 2009 v 09:55  • Odpověz
autor
andulko-no jo,ale on medvěd blbě sál :grinning: :grinning: teda spíš vůbec nesál..takže to mi asi laktaci nepodpoří :grinning: :grinning: to bude muset pak zajistit mimísek :grinning: :grinning:
ale je fakt,že to bylo od Tomíka takový roztomilý :slight_smile: ale ekla bych,že se musel přemáhat,aby se sám nepřisál-asi si to ještě pamatuje,že byl kojený... tak uvidíme,jak bude snášet,že bráška z prsu dostane a on ne...ale snad mu to nějak vysvětlíme :slight_smile:

to je super s tím porodem a věřím,že to nějak zvládnete a že přirozeně...ten epidurál máš vyloučený,nebo by v nouzi šel?
1. čer 2009 v 09:56  • Odpověz
Bledulíčku, majmí houby, protože to mělo být v pátek a bylo strašně ošklivo....nejhorší je, že je tady v JC program jinde a já ho tam kvůli práci (té druhé) ani nemůžu vzít :cry:

Hihi, kojit medvěda :grinning: :grinning: To muselo být super :slight_smile: Daneček je taky úchylný na prsa, hrůza, jak je to chytá již v raném věku :slight_smile:
1. čer 2009 v 09:57  • Odpověz
Ahojka,

Arwen, krásný fotečky. Nejvíc se mi líbí jak se objímáš s Daníkem. Ta je taková něžná.

Bledulko, to jsem ráda, že ses ozvala. Nedokážu si představit řešit takové starosti v těhu, jsi statečná. A úplně s tebou souhlasím s tím, že čím víc o tom víš, tím je to někdy horší. Držím Vám oběma palce, určitě to zvládnete¨a všechno dobře dopadne.

Janča je v porodnici? Jé to jsou noviny. Jani, tak rychle, ať to máš zasebou a máme tady další miminečko.

Andulko, kdyby to tvrdnutí bylo pravidelné, tak si do té porodky raději zajdi.
1. čer 2009 v 10:09  • Odpověz
Bledul, ptala jsem se primáře a on říkal, že je to na anesteziologovi. KAždopádně CT v nemocničním systému je a mám ho i s sebou zabalený, tak kdyby náhodou došlo na řezání a byl čas,tak to asi zkusíme. Uvidíme. Jestli ho chtít primárně, nějak nevím. :sweat_smile:

Arwi, to je škoda, že to nestihneš. A nemohla by mamka? Že bys je tam odvezla a pak zas přivezla domů?

Claudi,pokojík je krásný a má mochezkou barvičku. :slight_smile: A postýlka už taky čeká. :slight_smile:

Jdu se oblíknout a pojedu se mrknout do práce a vyzvednout monitor dechu do postýlku. :slight_smile:
1. čer 2009 v 10:12  • Odpověz
Claudinko, téda vy jste už kompletně nachystaný. Krásný pokojíček se Vám povedl. :grinning:

Včera během Románu pro ženy, jsem měla pravidelné poslíčky, tak jsem si šla dobalit tašku a umýt dredy, kdyby něco. Manželín byl z toho celý vyjukaný, asi to bude tím, že jsme ještě nikdy v akutní fázy do porodky nejeli :grinning: .
Bohužel to během očisty odeznělo. Bylo mi to docela líto.

Deni, Andulko, nechci Vám do toho kecat, ale raději bych do vany nelezla, pokud jste samy doma. Bála bych se, že už se tam odtud nevyhrabu a porodím ve vaně.
1. čer 2009 v 10:16  • Odpověz
Jdu tady taky něco podělat a chystám se ne velký nákup. Kdyby něco, tak ať mají hujírci alespoň toaletní papír a mýdlo :grinning: .
1. čer 2009 v 10:18  • Odpověz
ludvo - ty jsi ale kousek!!!! :grinning: :grinning: umyla jsi si dredy a porod nikde... :grinning: :grinning:
to s tou vanou je dobrá rada, to je fakt, být sama doma a nemoct pak třeba vylézt....situace asi nic moc.. :unamused:

zalila jsem květiny, už se několik dní hlásily o to, že bych si jich taky mohla všimnout .... nakopla jsem pračku a už zase funím jako hroch... :grinning: tak si asi udělám čajík nebo kafíčko a budu se chvíli učit, nééé že by se mi chtělo
1. čer 2009 v 10:24  • Odpověz
autor
arwi-tak pokud to nestihneš,tak můžete Daníkovi udělat pěkný den večer-něco netradičního-kino, nějaká společná hra nebo tak něco...cukrárna....

ludvi ahojky :slight_smile: už to máš taky "za pár" že? :slight_smile: co dětičky-jak jste nakonec překonali tu virozu a horečky?
s manžílkem to věřím nabere dobrý směr...no jo,starosti si nevybírají kdy mají přijít a k tomu mě zlobí trošku moji rodiče,ale to je jiná historie a na dlooouhé vyprávění....ale nad tím se už snažím povznášet s tím,že rodiče nezměním, jejich chování taky ne a že se nesmím stresovat věcma,které nezměním....jen jejich nezájem mě mrzí,ted odmítli přijet na oslavu Tomíkových narozenin...tom je vůbec nebere jako babičku a dědu,celkově strávený čas v hodinách by se dal počítat na prstech -ale naštěstí manžel má rodiče báječné a oni funkci babičky a dědy plní zae až moc krásně,takže tomík nestrádá ...ale mě jako dceru to na naše mrzí ale snažím se to neřešit....když nemají dobrou vůli a chut,tak s tím nic neudělám,akorát se pak diví,že se navzájem odcizujeme a že tam už nejezdíme tak často jako dřív...ale konec smutnění...

andulísku, s tím epidurálem je to asi těžké rozhodnutí,ale asi pokud by to šlo zavést a doktor v tom neviděl zásadnější problém,šla bych do něj předem aby kdyžtak mohl posloužit k případnému císaři a nemusela jsi do celkové anestezie...ale asi to není jednoduchý se rouhodnout a hlavně ani sama nevíš zda to půjde...
no snad porodíš přirozeně a bez obtíží :slight_smile:
1. čer 2009 v 10:24  • Odpověz
bledulínku - tak je fajn, že manželovi rodiče jsou Tomíkovi babičkou a dědečkem na 200%... :wink: Je pravda, že zamrzí chování vlastních rodičů, ale jak říkáš, zkus se nad to povznést a zbytečně se nestresovat. jsou holt věci, které člověk nezmění, ač by sebevíc chtěl.... :frowning2: :frowning2:

prcek má snad škytavku nebo co, takové pravidelné bouchání se mi odehrává v bříšku... :grinning: :grinning:
1. čer 2009 v 10:30  • Odpověz
Budu rada, kdyz prijedem domu v pul sedme a ja udelam papiry. Je to k vzteku :angry:
Treba se urvu mezi praci :slight_smile: Chtela prijet kamaradka, tak ji povim, at dorazi a zkusi tam jit se svymi detmi i s Danulickem, ze bych tam prijela pozdeji....
Skoro jsme zapomnela, ze musim taky dneska do poradny. To zase mame ale pondeli narvany...

Jeste bych chtela k epiduralni anestezii - ja vim, ze jsem silenej srab a nechci do toho jit, ale mela jsem v sobotu naa naavsteve Lucku z Boleslavi, ktera mela epidural a cisare a nemuze si to vynachvalit, nic ji nebolelo, to otupeni pulky tela ji vubec nevadilo a byla na vysost spokojena. Ja myslim, ze pokud nemate vylozene fobii jako ja, jdete do toho...
1. čer 2009 v 10:39  • Odpověz
Souhlasím s Arwen, epidurálu bych se taky nebránila, ikdyž vlastní zkušenost nemám, nikdy jsem ho nestihla :cry: , ale proč trpět jako zvíře, když něco může pomoct.

Bledulko, netrap se něčím co nejde ovlivnit. Ale znám to, stokrát si říkám, že nemá smysl řešit některé věci a najednou se stane něco a všechno se vyvalí na povrch... O to víc to potom štve.

Naši rozvedli tak to teď máme takhle. Můj táta s macechou k nám chodí na "soudružskou návštěvu". Dají si kafíčko, něco pojí, vyfotí si dětičky a odejdou. Mamča se stará na 300% o svého nemocného přítele (který jí kapku využívá a ona se ochotně nechá - rozená ošetřovatelka). Ale jednou týdně přijede, zahraje si s dětičkama nějakou hru, povídá si s nima. Pohoda. Na víkendy jezdíme s tchánovcema. Už v neděli víme co budeme dělat příští víkend :angry: . Babka je děsně pracovitá, takže jí děti vidí max. zadek ze záhonu, ale děda si je klidně vezme, oni mu pomáhají a všichni tři si lebedí. Jenže háček je ten, že tchýňka bydlí společně se švagryní a zajišťuje jí kompletní servis včetně vaření, hlídání atp. K jejím dětem má úplně jinej vztah (prakticky je adoptovala) a naše děti né že by neměla ráda, ale chová se k nim úplně jinak. Třeba jí děcka vypraví něco ze školy a ona jim skočí do řeči a řekne "a to naše Lucinka" a je to hrozně mrzí. Prakticky mám někdy pocit, že na práci jsme dobrý ..... No a závěr je ten, že hlídání nemáme žádné.
Ale asi si zato můžeme samy. Vždycky jsme chtli být samostatný. Teď jsem si tady vylila srdíčko a vůbec nevím proč. Stejně s tím nic nenadělám.
Holky jdu něco dělat. Venku je konečně nádherně. Jenda je na škole v přírodě a dneska jim konečně poprvé neprší. Tak jsem ráda. Hned je lepší nálada, co?

Jdu zavolat ségře, dneska má narozky, je jí 2x20.
1. čer 2009 v 11:16  • Odpověz
ahojky všem,
dočítala jsem, tak Janičce moc držím palečky, aby se dlouho netrápila a měla to hezky za sebou.

K sakru, já chci taky, aby prdla voda a my jeli a ne se takhle trápit :angry: Asi kolem 8 mě ti poslíčci pustili, takže jsem na chvíli schrupla a od půl 11 jsou tady znova, ale ten interval je asi po 8 minutách, já jen doufám, že to takhle nebude celý den, je to hodně unavující ta bolest, která nikam nejpostupuje.
1. čer 2009 v 11:23  • Odpověz
Deni - tak to se intervaly docela zkracují.... :confused: Že by další mimísek chtěl na svět? Buď silná a statečná beruško!!

Ludvi - někdy pomůže si trochu ulevit, a my jsme tu od toho, tak to tchýni klidně natři alespoň tady na MK!! Taky nemám ráda, když se na vnoučata kouká z různých pohledů :angry: . Ale na práci jste dobrý vy, co? Ale zas máte ten pocit samostatnosti a nejste na tchánovcích závislý a to je taky dobře... :wink:
Tvé drahé setře vše nej k pěknému jubileu 2x20 :grinning: :grinning:
1. čer 2009 v 11:28  • Odpověz
oprava : SESTŘE!!! i když setra je taky dobrý název, asi ho budu používat na tu svou... :grinning: :grinning:
1. čer 2009 v 11:30  • Odpověz
Ahojte kocky :slight_smile:
jeee, tak dalsi maminka v porodnici? :grinning: Jani, drzime palecky, at to zvladnete a jste hlavne zdravi :slight_smile:
ahoooj bledul, jeee, tebe uz jsem nevidela..... :sweat_smile: koci, umim si predstavit, jaky to asi je, kdyz mas v rodine takovou diagnozu, ale verim, ze vsechno bude ok....zbytecne se nestresuj, protoze by to stejne nicemu nepomohlo....ha ha, kojeni plysovyho medveda :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Tomik je fakt cislo :sweat_smile:
andulinko, ja myslim, ze nebude dlouho trvat a pojedete s Dencou taky do porodnice :wink:
ludvi, bledul.....jj, jak pisete, nic neudelate....ja doufam, ze nasi budou jako dedecek s babickou fungovat, vzhledem k tomu, ze Petr uz mamku nema a jeho tatka...hmm...ten je fajn, ale porad kolem toho hospodarstvi....asi nebude mit moc casu...ale uvidime, treba prekvapi :grinning: pred tydnem se dozvedel, ze ceka mimi i Petrova segra, tak bulel jak zelva :grinning: takze uvidime, jakej to bude deda :wink:
arwi, zkus trochu vysadit, jeden den se to prece nezblazni, ne? :wink: a fotecky jsou naaaadherny :sweat_smile: ja jsem zvedava, jestli k foceni dotahnu i Petra :slight_smile: ale jak ho znam, tak nevim nevim.... :wink:
claudi, pokojicek je hezouckej :sweat_smile: miminku se tam bude urcite libit :sweat_smile:
1. čer 2009 v 11:32  • Odpověz
Denis, ze by???? :confused: :sweat_smile: budeme drzet palecky.....
jo andulko, uuuplne jsem ti zapomnela poprat k tvym dvacetinam...tak hodne stesticka, zdravicka, lasky, rychly porod , zdrave skrite a vsechno, co si jen prejes :zipper_mouth:
1. čer 2009 v 11:35  • Odpověz
Ty Denis, nechceš se raději projet do porodky? Nebo na gyndu? Lepší zbytečně, než rodit doma.
S Jendou jsem neměla vůbec velký bolesti.... Ty jsem dostala, až když mi nechali odtéct vodu a pak to byl fofr. Jestli jsou ty stahy pravidelný, raději si nech natočit monitor. Třeba to pak budeš mít rychlý, když se malej tak dlouho připravuje.

Pro jaké jméno jste se nakonec rozhodli?

Já jsem teď s hrůzou zjistila, že je každej chlapeček, pes i kocour Mates.
1. čer 2009 v 11:36  • Odpověz
hele holky, kdyz vam praskne voda, za jak dlouho byste se mely dostat do porodky?
1. čer 2009 v 11:43  • Odpověz
autor
tak holky já epidurál měla a můžu říct,že je fajn a klidně do něj půjdu znovu...ono totiž na začátku jsem netušila,jak za něj pak budu ještě ráda-když mi ručně roztahovali děložní hrdlo - když byl tomík zaseklý za porodní nádor :wink:

ludvi-koukám,že to taky nemáš s tchánovcema jednoduché-a máš pravdu-děti jsou citlivé a moc dobře vycítí,že někdo dělá rozdíly - a co člověk nadělá,že jo...já jsem s našima taky tak jakoby smířená,ale pak stačí nějaký telefonát a člověka to znova zamrzí...ted jsem tam měli minulý týden jet-návštěva ohlášená na začátku dubna-ale naši si udělali jiný program přestože o nás věděli,ale ani mi to neřekli,takže jen náhodou jsem se dozvěděla,že bychom tam jeli zybtečně,protože do večera bychom tam byli sami a pak až by přišli,tak by Tomík spal...takže jsme to zrušili,protože nebyl důvod se tam tedy táhnout 150 km :unamused: s tím hlídáním-ono naštěstí už jsou děti velký a ted to malé snad nějak zvládnete také sami....my na hlídání spoléhat nemůžeme-manželovi rodiče ochotní jsou,ale jsou daleko a naši jsou jednak daleko,ale jednak bych jim Tomíka nesvěřila na dobu delší než hodinu a nevěřila bych jim ani že se o něj dobře postarají....

deni,teda poslíčci tě pěkně trápí koukám... :unamused: už by se to mohlo rozjet aspon pořádně k porodu....

jo a pro ty co se jim nechce počítat a zapisovat kontarkce :slight_smile:
tady je docela zajímavé počítadlo..
http://www.contractionmaster.com/

ale deni ani nevím jaký to je,já u Toma poslíčky neměla a když jsem si myslela,že je konečně mám,tak už to byli asi postupně kontrakce,nebot jsem ještě ten den jela do porodky rodit...asi si neumím představit,že mě to několik dní před porodem trápí...snad se zase trochu vyspíš :slight_smile: :wink:
1. čer 2009 v 11:44  • Odpověz
Len, to se má jet hned. Kvůli infekci.

Jedu na ten nákup a pak s Terinkou koupit povlečení do postýlky. Moc se na to těší.
1. čer 2009 v 11:45  • Odpověz
autor
leni,prý do dvou hodin po odtoku by se mělo dorazit do porodky a s tím,že když je barva zelená,žlutá nebo jasná krev tak ihned....já měla plodovku tenkrát čirou s takovými kouskami jakoby vloček...což byla asi odloupaná kůže miminka ....
1. čer 2009 v 11:46  • Odpověz
autor
jinak tě leni zdravím :slight_smile:

vaši ale jinak projevují zájem,ne? tak snad budou dobří prarodiče :slight_smile: a tatínek Petra třeba překvapí:slight_smile: nás takhle právě překvapil všechny manželův táta-to je takový cestovatel -pořádá tůry tad a když jsme oznámili těhu s tomíkem,tak řek,že ho bude zajímat,až ujde 20 km :wink: :confused: no a po narození ho hned vozil na procházky kočárkem-do lesa atd.... a ted spolu s tomem dělají všechno-stříhají stromky,vozí dřevo,okopávají zahradu atd..prostě si z něj udělal partáka a pak spolu chodí do lesa-házat šiškama,kamínky do louží...na horách kyž ted taje sníh tak dělají potůčky atd....prostě děda je zbožnovaný a milovaný a to si myslím,že on překvapil i sám sebe....
1. čer 2009 v 11:51  • Odpověz
Ludvi, ony se teď ty bolesti nějak prodlužují myslím tím intervaly mezi nimi. můj gynekolog má dneska ordinaci do 14:30 tak uvidíme. Já si myslím, že je to stejné jako minulý týden ve středu a to jsem trpěla celou noc až do rána, teď to mám aspoň s přestávkama. V nejhorším pojedeme do porodnice, kdyby se mi to fakt nezdálo, ale je pravda, že je tak člověk hodně nervozní, když si neví rady.

Já si holky naštěstí na rodiče nemůžu stěžovat, můj taťka je boží, rozdal by se pro nás, mamču už nemám, takže budeme spoléhat na něho a rodiče od přítele, bydlíme s nimi a i s prarodiči v jednom rodinném domku a musím říct, že ani tady nebude problém. opravdu si nemůžu stěžovat, možná si budu stěžovat, že jsou až moc obětaví :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , protože jsem taky ráda samostatná, ale teď během těhotenství mi to hodně vyhovuje a ulohčují nám to tím, že se skoro o nic nemusíme starat, já mám klídek a ještě jsem obskakována.
1. čer 2009 v 11:53  • Odpověz
hmmm, tak to doufam, ze jestli mi voda odtece, tak nebudu v baraku sama, sanitou by se mi moc nechtelo :unamused:
tyyy jo, to je ta odloupana kuze az tak videt, jo? ja myslela, ze se da videt treba jenom pod mikroskopem :confused:
1. čer 2009 v 11:54  • Odpověz
autor
leni,tedy aspon dedukuji,že to byla kůže :slight_smile: prostě takové maličké vločky :slight_smile: já jela po odtoku sanitou-chtěla jsem metrem,ale plodovka mi tehdy tekla proudem :grinning:
1. čer 2009 v 11:57  • Odpověz
autor
teda sanitou jsem nejela,chtěla jsem napsat taxikem :sweat_smile:

deni a máš ještě zátku nebo ti už odešla?
1. čer 2009 v 11:58  • Odpověz
bledul, to jooo, nasi se neskutecne tesej :grinning: vsak jsem poslednich par let neposlouchala nic jinyho, nez ze uz bych s tim mela neco delat, ze by radi vnoucata :grinning: mamca uz se nemuze dockat, az tam budem a tata prej planuje, jak to tam vsechno postavej, abysme se tam vesli :slight_smile: ale urcite vim, ze tata vozit nebude...mamka rikala, ze kdyz jsme byli mali, tak vsechno zastal, krmeni, prebalovani, uspavani, hlidani, ale v zivote nevozil kocarek :grinning:
1. čer 2009 v 11:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.