• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
dobré ranko...

unko - kam na ta hezká přáníčka k miminkům chodíš? Moc hezký :wink:

Bledul - tak dobře no, se dneska přemůžu a vyžehlím si sama tu ošklivou hromadu prádla co kolem ní chodím a dělám, že k nám nepatří :grinning:

Andulínku - jak jsme se vyhajali?

a jak je to u vás s počasím? u nás zazaženo, vítr a vypadá to na deštivý den... :frowning2:
3. čer 2009 v 08:30  • Odpověz
Ahojky kocicky :slight_smile:
Venku je hnusne, pocasi leda tak na spani a ja tvrdnu v praci....vcera jsem vytuhla jak mimi, mela jsem toho dost.....jdu dodelat nasi tabulku :slight_smile:
3. čer 2009 v 09:27  • Odpověz
Dobré dopoledne!

Jdu nahlásit, že mi před půlnocí odešla zátka. :slight_smile:
A nebojte, toho si nejde nevšimnout! :grinning:

Jsem nějaá dost unavená, břicho mi tvrdlo (nepříliš bolestivě) celou noc a do teďjsem spala,ale vzbudilo mě příííšerný horko, tak jsem zastlala duchny,ale půjdu zkusit ještě něco naspat. Snadto bude potřeba. :slight_smile: :wink:

Claudi, jaký bylo focení?
Mám uvařený čajíky, tak než je vypiju,budu tu povídat, tak jsme zvědavá. :slight_smile:

Arwi,tady na jihu svítí sluníčko a včera odpoledne bylo 26°C. Ani Ti nevím,co mi bylo příjemnější - zdachladno nebo teplo. :confused:
3. čer 2009 v 09:37  • Odpověz
autor
dobré ráno kočky :slight_smile:

teda Unko,ty máš jak se říká "básnické střevo " :slight_smile: hezké gratulace :slight_smile:

claudi- no mě žehlení čeká i dnes-moc jsem tomu nedala,ještě jsme pak s manžílkem něco museli řešit,takže jsem toho moc neudělala a ted naopak sklidím další várku suchou a další jdu narvat do pračky...nevím,kde se to prádlo bere :wink:

tady svítí sluníčko,ale občas zajde za mraky :wink:

arwi ahojky,hele prosímtě,až budeš dělat tabulku,tak denči Vašík měřil 50 a ne 53 cm :wink:

andulko-jé ,to je supr,že už zátka odešla,tak aspon něco se pohnulo,že? :wink: :slight_smile:
3. čer 2009 v 09:48  • Odpověz
autor
jé,arwi,koukám,že jsi mi tam dopsala naše krycí jméno Gunar :grinning: :grinning: :grinning:
3. čer 2009 v 09:50  • Odpověz
Ahojda Bledulko. :slight_smile: Hele, je možný, že mi v noci neodešlo všechno? Měla jsem teď zase na papíře asi poloviční množství "hlenu" než včera. :confused:

TAky zdrávím a chválím Unku. :slight_smile: :wink:
3. čer 2009 v 09:52  • Odpověz
No ahoj Andulko a Bledulko :slight_smile: Andul, tak vidis, nekam se to hybe - super. Jasne, odpocin si, myslim, ze to urco bude potreba :slight_smile:

Bledulí, to se nedalo ho tam nenapsat :slight_smile:
3. čer 2009 v 09:55  • Odpověz
Včera jsme s mužem ještě diskutovali nad jménem pro klučíka - těch Kubíků je hroooozně mooooc. :frowning2: Toma ještě napadl Ondra ( :slight_smile: ), ale zůstali jsme u původních Jakub a Vít a uvidíme, až bude to zlatíčko na světě. Manželínek debatuzakončil slovy: "Nejlíb by to vyřešila Eliška." :grinning: Tak třeba bude mít maminka pravdu a fakt to Ela bude. :grinning: :grinning:

BLedul, mám tu bylinkovou smetánku - a tentokrát jsem si ji i ohřála,než jsme přidala k bylinkám. :slight_smile: :wink:
3. čer 2009 v 09:56  • Odpověz
A taky jsem se chtěla zeptat,zda stačí, když si budu kontrakce pamatovat sama nebo zda to musím mít někde zapsané či tak - trochu mě zmátl ten Bledulčin odkaz na to počítadlo (ikdyž přiznám, že jsem na něj zatím nekoukala).
3. čer 2009 v 09:59  • Odpověz
Dobre dopoledne :slight_smile:

Tak jsem vas konecne docetla.

Denisko gratulace nejvetsi :slight_smile: :slight_smile: Asi jste to nemeli jednmoduchy. Vasik ma primo ukazkove miry. Tak at jste zdravi a brzo doma. :slight_smile:

Andulko tak uz se ti to taky blizi :slight_smile: To by bylo prekvapko kdyby to byla Eliska :grinning:

Arwi poslala jsem ti udaje do tabulky do IP
3. čer 2009 v 10:14  • Odpověz
Sister, ahojky, jsi pridana :slight_smile:

Andulickuuuuu, ja bych Ti holcicku prala, ale myslim, ze to bude vazne kluk..... tyyyyjo, pocitadlo kontrakci? Co to je?
Ja se v pondeli ptala na epiduralni analgezii a vubec me nenapadlo, ze anestezie je mozna jen u cisare...takze ta analgezie je u prirozeneho porodu jedina moznost. No, hlavne, ze je nejaka....
3. čer 2009 v 10:20  • Odpověz
autor
andulko- zátka může podle mě ůdoodcházet" v noci jsi ležela,ted jsi vstala a gravitací podle mě může odejít zbytek...a taky si hlídej,zda ti pomalu třeba i neodkapává plodovka -pokud se třeba pomalu už otevíráš :wink:

počítadlo je spíš jen tak pro tebe,aby sisi nemusela psát jak to máš a nebo pamatovat... aby ženy věděly,zda to je rpavidelné a časté a mají jet do porodnice...nikde podle mě po tobě chtít nebudou "napsaný na papíře" jak často je máš :wink:

smatánkový čajík je dobroučký,že? :slight_smile: :wink:
3. čer 2009 v 10:21  • Odpověz
autor
sis- ahojky :slight_smile:
3. čer 2009 v 10:22  • Odpověz
autor
arwi-počítadlo kontrakcí je tohle : http://www.contractionmaster.com/

:slight_smile: :wink: :sweat_smile:
3. čer 2009 v 10:24  • Odpověz
Bledul, včera jsem byla otevřená na 2 prsty a CS 6- doktor, když to diktoval, tak zářil jakmalý dítě u stromečku. :grinning: Prý se to u prvorodičky v 39tt jen tak nevidí a jaký je to krásný. :grinning:
Dala jsem si pro jistotu vložku, ale teď si říkám,zda bych to s ní poznala,kdyby bylo tý vody míň... :confused:

Sis, ahojda!

Jo a takyje tím mým otvíráním asi zodpovězena otázka nad epi - dává se do 3-4prstů, takže to vypadá,že ho asi ani nestihnem - jen nevím, zda si to přát nebo ne. :grinning:
3. čer 2009 v 10:28  • Odpověz
Ahoj Bledulko :slight_smile:
Posli mi prosim do Ip heslo na to albciko letnich maminek. dik

Arwi super tabulka :slight_smile: Jeste ze te mame :wink:

Se nam to tu nejak rozlejo s tema porodama :astonished: Ja se musim priznat ze jeste nemam sbalenou tasku, vlastne jeste ani nemam nektere veci nakoupene, takze kdyby se mala rozhodla prijit na svet driv to by byla sranda :grinning:
3. čer 2009 v 10:30  • Odpověz
andul - co je to CS-6????
3. čer 2009 v 10:33  • Odpověz
autor
sis- máš to tam :slight_smile:

ahoj claudinko- jestli se andulka nebude zlobit,řeknu ti to za ní-je to "cervix score" neboli stav čípku- hodnotí se tuhost, otevření směr atd...počet bodů se postupně zvyšuje...většinou v těhu průkazce najdeš kolik je za co bodů :slight_smile: v tom grafu nahoře :slight_smile:
3. čer 2009 v 10:35  • Odpověz
autor
andulko, tak pokud by ti odkapávala plodovka,tak by to bylo pořád...ale zda bys to rozeznala od zbytku hlenové zátky nevím...ale plodovka je vyloženě voda,zbytek zátky by mohl mít jinou konzistenci
3. čer 2009 v 10:37  • Odpověz
jak to tu čtu pozpátku, tak koukám, že ti Andul, odešla už zátka? no tak vidíš, pokroky se dějí... :slight_smile:

no k focení: spokojenost největší! paní fotografka byla velmi příjemná a milá. Já byla samozřejmě ztuhlá a křečovitá jako pařez, i jsem ji na to dopředu upozornila... :grinning: Ale nakonec vše dobře dopadlo... Udělala mi asi 30-35 snímků a já z nich pak na PC vybrala 8. Byla jsem tak odvážná, že jsem se i svlékla, no to jsem překonala sama sebe... :grinning: :grinning: Finální výtvory budou příští čtvrtek, něco bude černobílé, hnědobílé a něco barevné... Tak jak je budu mít, dám vědět.... :wink:
3. čer 2009 v 10:38  • Odpověz
Claudi - přesně jak píše Bledulka - jeto připavenost porodních cest a nejvyšší počet bodů je 10. :slight_smile: (myslím).
3. čer 2009 v 10:38  • Odpověz
autor
andulko,co ty víš,třeba ti za půl hodiny praskne voda a ty se budeš nad epidurálem ještě moci rozhodovat :wink: :slight_smile:
3. čer 2009 v 10:39  • Odpověz
aha, děkuji za vysvětlení.... tahle zkratka mi nějak unikla... No takže, když má andul 6, tak to je slušné skóre :slight_smile:
3. čer 2009 v 10:40  • Odpověz
Claudýsku, už se moc těším na fotečky! A jsi statečná, že jsi se i svlíkla. :wink: POčkej na tu nádheru,až to bude hotový! :dizzy_face: :wink:
3. čer 2009 v 10:40  • Odpověz
autor
claudi-jéé,tak to se na fotečky už těším :slight_smile: určitě budou krásné :slight_smile: i ty "nahaté " nahá jsi krásnáááá :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
3. čer 2009 v 10:41  • Odpověz
autor
tak jak vás poslouchám s fotečkama,mohla bych říct aspon manžílkovi o zvěčnění,když už nám profi focení nevyšlo....
3. čer 2009 v 10:44  • Odpověz
Bledul, Un, Arwen, dělo se už "něco" po odchodu té zátky? Já pořád čekám na ty hrůzy,co se o nich všude píše, a zatím nic - občas ztvrdne břicho, občas to v podbříšku zabolí, ale v podstatě se nic neděje. Jsem z toho nervozní - nemám tyhle neurčitý stavy ráda. :angry: :grinning:
3. čer 2009 v 10:44  • Odpověz
Bledul, nejen že bys mohla - dokonce bys měla! :slight_smile: :wink:
3. čer 2009 v 10:45  • Odpověz
HAha - to toho zase naspím! To bude na sále legranda - většinou maminky nadávají tatínkům a doktorům a já budu polomrtvá vyčerpáním vykřikovat: "Zakažte Koníka!" :grinning: :grinning: :grinning:
3. čer 2009 v 10:47  • Odpověz
autor
andulko-jenže koník tě do tohoto stavu asi nepřivedl,že? :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :wink: :wink: :wink:
3. čer 2009 v 10:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.