• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
vitaminy uz pravidelne neberu....kdyz si vzpomenu, tak si vezmu pregnium nebocalibrum pro tehulky.....
no ja myslim, ze ma jeste cas trenovat,ne? :confused:
3. čer 2009 ve 22:09  • Odpověz
Iluš!!! Vítej doma-!!!!
POvídej,jak zvládáte, coLucinka?
3. čer 2009 ve 22:09  • Odpověz
ahooooj maminkoooo :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: tak jak je? povidej..... :slight_smile:
3. čer 2009 ve 22:10  • Odpověz
uz jste doma, koukam.... co miminko? jste se o mesic predbehly, holky :sweat_smile:
3. čer 2009 ve 22:11  • Odpověz
Len, zkus se zeptat na Femibion. Je drahý jako prase, ale kdyby po něm miminko trošku přibíralo...
Nevím jaký vliv na přibírání má strava matky, ale za zeptání nic nedáš.
3. čer 2009 ve 22:11  • Odpověz
Ahoj Ilus, tak povídej, jaký to je být mamina?
A co maličká, jaká je?
3. čer 2009 ve 22:12  • Odpověz
ludvi, no uvidim, co mi zitra rekne.....a s tim jidlem nevim....jim dost a mam nahore 7 kilo......
3. čer 2009 ve 22:13  • Odpověz
Zvládáme zatím docela dobře :wink: moc jsem si ji teda neužila, ale je mod hodná, tak ani nezlobí.

Jinak abych vás trošku seznámila s tím mým pátečním dnem :wink: takže:

Dopoledne mi praskla voda, to jsem si tu s váma ještě psala. Kolem desáté začla pomalu odtékat a v jedenáct praskla a vytekla skoro úplně celá. Tak jsem zavolala tátovi, dojela výtahem dolů do sklepa pro tašku a začla si balit tašku do porodnice (ještě že už jsem to měla všechno připravené)

pak přijel táta s mámou a jelo se.

Přijeli jsme do porodnice (já mokrá jak vodník :grinning: ), tam mě hodili na ultrazvuk, řekli, že plodovka odtekla skoro úplně celá, že tam vidí kontrakce a že si mě tam nechají, že dnes porodím. Jo mimochodem ty kontrakce mi začly už cestou v autě a byly rovnou po 2-3 minutách.
3. čer 2009 ve 22:14  • Odpověz
Rodila jsi v Brandýse? Byla jsi spokojená?
3. čer 2009 ve 22:14  • Odpověz
Iluš, když jste doma, tak to znamená, že už Lucinka nemá žloutenku! :dizzy_face: to je supééér!

Leni,ona se to ta děloha musí pořádně naučit. :grinning:
3. čer 2009 ve 22:15  • Odpověz
Len Femibion je super. Zeptej se.
Brala jsem ho po AMC. Ty ostatní vitamíny můžeš dojíst během kojení...
3. čer 2009 ve 22:17  • Odpověz
Iluš, takže pěkná rychlovka.
Jsi šikulka.
3. čer 2009 ve 22:18  • Odpověz
To si tě v tý porodce moc dlouho nenechali, co?
3. čer 2009 ve 22:19  • Odpověz
...a co dal iluss? :confused: :sweat_smile:
ludva: oki, ja se zeptam....uvidime, co mi povi :wink:
3. čer 2009 ve 22:19  • Odpověz
Len, někdo přibírá hodně (ehm jako třebá já) a někdo holt málo.
Je to taky daný geneticky. I velikost novorozeňat.
3. čer 2009 ve 22:20  • Odpověz
jsem taky myslela, ze budete v porodce dyl, kdyz si Lucinka tak pospisila....
3. čer 2009 ve 22:20  • Odpověz
Pak mě odvedli na předporodní pokoj, tam jsem se převlékla, udělali mi předporodní přípravu (klystýr, oholená jsem už naštěstí byla z domova-stihla jsem to večer před tím, jako bych to snad tušila :wink: )

Napíchli mě na kapačku, protože jsem měla pozitivního streptokoka. Pak asi kolem půl čtvrté přijel manža a byl tam se mnou. Naložili mě do výřivky, to bylo docela příjemný a pomáhalo to od bolesti kontrakcí. Ležela jsem si tak asi hodinu. pak jsem vylezla a musela chodit a rozdýchávat ty kontrakce. Od půl pátý už byly ty bolesti fakt nesnesitelný. Ale musela jsem to vydržet, protože mi v pět museli dát další kapačku kvůli tomu streptokokovi. No bylo to hrozný, ležet na posteli, napíchnutou ruku a nesmět se ani hnout. Za to odpoledne mi dělali asi třikrát monitor. Ve třičtvrtě na šest přišla doktorka a řekla, že už je to k porodu, tak se šlo na sál. Já se tam skoro dobelhala, protože ty bolesti byly fakt velký. No pár bolestivých kontrakcí jsem si přetrpěla a ve čtvrt na šest se mi narodila Lucinka :slight_smile:

Bolelo to fakt hodně, ale stálo to za to. Teď už si tu bolest skoro ani nepamatuju a šla bych do toho klidně znovu. Jo a jinak rodila jsem bez epiduralu. Pořád jsem čekala, kdy mi ho nabídnou a nakonec jsem zjistila, že je po všem a já porodila bez něj.
3. čer 2009 ve 22:21  • Odpověz
teeeeda....tak to bylo rychly.....takovej porod bych si dala taky libit :sweat_smile: takze jsi nekricela jako kvet, ze to dite nechces? :grinning: :grinning:
3. čer 2009 ve 22:23  • Odpověz
a jak zvladl porod manzilek? mam pocit, ze jsi psala, ze se mu moc nechtelo :grinning:
3. čer 2009 ve 22:24  • Odpověz
Malá měla při narození 48 cm a 2680g. Ukázali mi ji jen na vteřinku a hned s ní utíkali do inkubátoru. Já jsem pak ještě ležela dvě hodiny na porodním sále. Byli jsme tam s manžou sami, tak jsme si povídali, vstřebávali dojmy a volali příbuzným.

pak mě sestra s manžou odvedli do sprchy, šli jsme se podívat za malou a pak na pokoj.

první noc byla malá v inkubátoru, druhý den ráno mi ji přinesli a měla jsem ji u sebe celý den a pak celou noc. pak jí ale zjistili žloutenku a vysokou hladinu bilirubinu v krvi, tak musela do inkubátoru na fototerapii (takové teplé modrofialové záření). Tam byla až do dnešního rána. Nosili mi ji jen na kojení, tak jsem si ji moc neužila. Celou dobu mi doktoři nedokázali říct, kdy ji pustěj z toho inkubátoru, kdy bude konečně se mnou a kdy pojedeme domů. Až dneska ráno za mnou přišel doktor, řekl, že dneska převezou malou ke mě na pokoj a zítra mě mooožná pustí. No a nakonec za mnou byl ještě v jedenáct dopoledne a řekl, že už nás propuští dneska, že se Lucince ty hodnoty zlepšily a že už to zlvádnem doma :slight_smile:

Tak jsem byla šťastná jak blecha!!! :slight_smile:
3. čer 2009 ve 22:26  • Odpověz
jeee, ja uz se tesim na fotecky....mame uz tolik miminek a jeste zadnou fotecku....
Ilusko, vitej doma :slight_smile: Moc Ti preju, ze jsi mela takovy pohodovy porod - tedy nemyslim bezbolestny, ale relativne kratky :slight_smile: Jsi sikulka :slight_smile:

Leniku, diky za smsku :slight_smile:
Iluš, hrozně jsem na Tebe myslela a vlastně všechny tady. Jste fakt šikulky! Ani jsi nezmatkovala, že rodíš tak brzo. :slight_smile: :wink: A zvládla jsi to na jedničku! :slight_smile: :slight_smile: Co šestinedělí - tam musela být bez malý asi nuda,co?
A co kojení, jde Vám?
Z toho mám možná větší strach než z porodu. Na kojení holt talentovaná nejsem. Ale třeba do třetice všeho dobrého....
A co Brandýs, dobrý?
3. čer 2009 ve 22:27  • Odpověz
arwi, nemas zac :wink: v podani ilussky zni ten porod jak prochazka ruzovym sadem, co? :slight_smile:
iluss a nastrihavali te?
3. čer 2009 ve 22:29  • Odpověz
tyyyyjo, to je otazek :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. čer 2009 ve 22:29  • Odpověz
Tý brďo, to tě hnali do sprchy docela brzo!
3. čer 2009 ve 22:30  • Odpověz
To vypadá, že Ludva plánuje rodit místo na BBulovce v BBrandýse. :grinning:
3. čer 2009 ve 22:32  • Odpověz
Lani, no prave.....ja byla po porodu presvedcena, ze byl prvni a posledni. Byla jsem presvedcena snad 4 roky....
3. čer 2009 ve 22:32  • Odpověz
Lucinka, je teda silná holka, když to zvládla takhle v pohodě. :grinning: :grinning: :grinning: .
Takový majinkatý mimiško,
3. čer 2009 ve 22:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.