• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Ahojky :slight_smile:

tak jsem práve Lucince založila nové albíčko.
4. čer 2009 ve 14:16  • Odpověz
Ludvo: děkujemeee :slight_smile: taky jsme si na ní dali záležet :wink: :grinning:

Jinak Bledulka mi psala, že prý tu máme další letní maminku - Janču, tak Jani, moooc moc moc ti gratuluju k narození Ondráška. Ať jste oba zdraví a máte se čile k světu :wink:
Lucinka tu aspoň bude mít spoustu nápadníků a bude mít z čeho vybírat :grinning:
4. čer 2009 ve 14:21  • Odpověz
Iluško, teda ta je TAK krásná.....blahopřeju !!!!!
4. čer 2009 ve 14:22  • Odpověz
Ahoj Il, doufám, že se nezlobíš, ale zapla jsem poč a koukala na mě vaše malá. :grinning:
Hned jsem to vykecala. :frowning2:

Já fakt krásná.

Jak je?
4. čer 2009 ve 14:22  • Odpověz
Jaká byla noc?
4. čer 2009 ve 14:23  • Odpověz
autor
ahoj těhulinky :slight_smile:

moc a moc zdravím Ilušku a Lucinku :slight_smile: iluško, krásný popis porodu :slight_smile: to je úplně úžasný,jak jste to zvládly spolu a za sebe hlavně musím říct,že teda si neumím představit být tak dlouho od miminka oddělená a ustát to- já bych to asi oplakala jak se znám....fakt tě obdivuju :slight_smile: když si vzpomenu,jak týden po návratu z porodnice měl Tomík krev ve stoličce a já s ním šupala do nemocnice a oni mu brali krev z hlavičky,tak jsem tam jen stála a brečela a brečela...takže se mnou by ty hormony určitě mávaly natolik,že bych jim tam v porodnic zmáčela polštář :sweat_smile:

andulko,co tady děláš-šupej rodit :wink: :sweat_smile:

arwi-jé,tak to pak musím hlasovat ostošest a pověřím i manžílka aby z těch několika počítačů v práci taky poslal hlasíky ..já souhlasím s výběrem té červené fotky,víc mi to jakoby ladí barevně dohromady :sweat_smile: (ale i ta šedá je krásná)

holky, s hypotékama je to fakt nanic a taky sníme sen o malém domečku...jenže náš sen kazí skutečnost ,že my hypotéku nemůžeme mít ato hlavně ze zdravotních důvodů- manžel by jen tak nedostal hypotéku se svou zdravotní minulostí )Nebo za šíleně drahé pojistky) a hlavně -když ted přišla zase jiná "kamarádka namoc" která bude taky "doživotně nastěhovaná" tak člověk fakt nikdy neví,kdy se zdravotní stav zhoupne a změní natolik,že pak člověk nemůže pracovat...a já bych hypotéku sama neutáhla,v mém oboru se nedají očekávat velké penízky ...ale sen nám zůstal a uvidíme -třeba někdy... naštěstí bydlíme v družstevním bytě co bude do cca dvou let náš a splacen bude někdy příští rok snad :slight_smile:

andulko- a jaký projekt od G servisu máte? mě se tam jeden domeček totiž moooc líbí :slight_smile: tedy víc se mi jich líbí,ale jeden hodně vede :slight_smile: (konkrétně z hlavy myslím,že se jmenuje styl) :slight_smile:

my dnes s Tomíkem byli na očkování proti pneumokokovi,dvakrát jsme to museli kvůli nemoci odložit a pak tu byli pánové z firmy,co nám budou upravovat dvůr-takže náš dům konečně bude mít malou upravenpou zahrádku a příští rok už budeme s prckama snad moci jít i na tu zahrádku sem třeba jen tak na deku si sednout atd :slight_smile:

no a ted jsme se s Tomem vyspali,já jsem teda rozlámaná-takhle mě záda snad nikdy nebolely v hrudní oblasti takže je mi líp,když sedím než když ležím...

no a dnes je na letné běh pro paraple,tak tam asi s manžílkem pak půjdeme závodit -asi se možná vsadím uá s Tomíkem kdo vyhraje :sweat_smile: :sweat_smile: to je docela vyrovnaný ne? když bude soutěžit tomík a já těhule :grinning: :grinning: :grinning: a samo,že ho nechám vyhrát :slight_smile:

no a zítra jdu do poradny, naposledy ke svému gyndaři a příští týden v pátek jdu k apolináři k mudr Kouckýmu osobně :sweat_smile: :sweat_smile:

a stále ještě nevím,kde budu rodit kvůli tomu hlídání,ted navíc má naše doktorka dětská od 7 do 31 července dovolenou,takže s miminkem budeme ten měsíc muset k nějakému zástupci...takže nakonec snad radši fakt se odkufruju do jilemnice a tam budu čekat až to na mě přijde a ten měsíc po porodu se tam o nás může starat známá doktorka...já fakt nevím :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

jo a objednala jsem si čištění koberců firmou-takže před prcekm nebudu ani já,ani manžílek drbat koberec...a jako že to potřebuje,nebot Tomík mu dal posledním rokem docela zabrat :sweat_smile: :sweat_smile: :wink: :wink: takže příští pondělí a středu to firma udělá a pak už asi teda složíme postýlku pro mimčo...

jinak nic nového...jen snad to,že má zácpa šílená mě včera dohnala k zoufalému kroku- udělal jsem si domácí klyzma a myslíte že to pomohlo? ne... takže dál trpím a snad víc než ty třešně ti arwi fakt závidím ten jejich účinek...na mě už nepůsobí asi nic (už jsem zpoufale zkusila i zopakovat "akci lněné semínko" )
každý ráno,když vynáším Tomíkův nočník s nadílkou,tak se na ten jeho výtvor závistivě a toužebně dívám... :confused: :confused: :sweat_smile: :wink: ale dosti této fekální historce :wink:
4. čer 2009 ve 14:24  • Odpověz
Jinak noc u nás proběhla v pohodě, trošku jsem se bála, aby malá nebrečela z té změny prostředí, ale je naprosto hodná. když má hlad, tak si jen maličko zakňourá a brečela mi tu zatím jen dvakrát, brečí občas jen při přebalování, se asi nerada ukazuje nahatá :grinning:
Takže to je fakt zlatíčko.

Jinak mám teď starosti s Kubou. Když jsem přijela včera domů, tak jsem koukla, že má nějaký divný očička, opuchlý a tekly mu a byl takovej celej apatyckej. Tak s ním dneska ráno šel manža k doktorovi na veterinu a ten mu řekl, že má zánět spojivek na obou očičkách a dokonce mu naměril teplotu 40°C, docela ta teplota vyděsila i doktora. Tak mu dal injekci, kapky do očiček a máme tam přijít zítra.
4. čer 2009 ve 14:24  • Odpověz
autor
teda iluško,krááásnou holčičku máte..já snad budu zase brečet :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: děkujeme za fotečky :slight_smile:

jo a ještě Denča už má vašíčka-od úterka :slight_smile: to už jsem nějak asi nenapsala v sms .... takže už jsou tu 4 mimča a ted honíme andulku,aby přidala páté :slight_smile:
4. čer 2009 ve 14:28  • Odpověz
Arwi: děkuju :slight_smile:

Bledulko: no bylo to opravdu těžký mít ji tak dlouho od sebe, kor když jsem viděla, že všechny ostatní maminky měly ty svoje tvorečky u sebe, strašně jsem jim záviděla. ale aspoň že mi ji nosili na kojení, to jsem si to s ní užívala :slight_smile: i když občas mě ty sestry štvaly, myslela jsem, že mi ji budou nosit pravidelně každé tři hodiny a ono ne. Občas to trvalo 4,5 hodiny, někdy dokonce 6 hodin, to už jsem si tam pro ni chodila a chodila se ptát, proč mi ji nenesou a oni mi řekly, že spinká a ještě se neprobudila, že je momentálně pro ní lepší spánek než jídlo, tak jsem musela čekat a čekat, až se malá probudí sama. To bylo fakt těžký, byla jsem jak na trní.

Jinak dneska se tu na ní byla mrknout dětská doktorka, tak jí prohlídla a řekla, že vypadá moc dobře. Tak tam mám příští týden ve středu přijít na kontrolní prohlídku.
4. čer 2009 ve 14:29  • Odpověz
Jeeee, teda my se tu nějak moc rychle rozrůstáme :slight_smile: to je bááájo!!!
4. čer 2009 ve 14:30  • Odpověz
autor
iluško,tak to je super-že zatím moc nepláče :slight_smile: a jak se zajíždíte s režimem doma? a co manžílek-má volno s tebou? nebo jsi doma sama s Lucinkou? a co kojení? v pohodě? a jak se cítíš ty?
4. čer 2009 ve 14:31  • Odpověz
autor
iluško- tak halvně,že už jste ted spolu....ale fakt jsi statečná jak jsi to ustála....když tak přemýšlím,tak stejně vás naše porodivší letní maminky dost obdivuju- Květulda měla nic moc těhotenství,ty jsi byla bez Lucinky,Denča asi extra lehký porod neměla podle toho co psala...a jsem zvědavá jak to bude dál....

co manžílek-ten je asi z lucinky úúúplně hotovej,že jo ? :wink: :slight_smile: :slight_smile:
4. čer 2009 ve 14:35  • Odpověz
no snad jí to zůstane :wink: ale je fakt moc hodná. ani jsem to nečekala :grinning:
zvykly jsme si na sebe docela rychle, a většinou to nechávám na ní. Když se probudí a má hlad, ta jí dám najíst , když chce přebalit, tak jí přebalím. Zatím jí k ničemu nenutím. Ale je fakt, že co jsme doma, tak víc papá a z toho mám obrovskou radost! Kojení jde dobře, jak jsem se bála, že nebudu mít mlíko, tak ho mám až moc :wink:
přímo ze mě teče.

a jinak já se cítím bezvadně. dostala jsem se z toho docela brzy. Trošku mě to tedy ještě bolí když sedím na něčem tvrdším, ale to se taky brzy vstřebá. První dny mě hodně bolelo břicho, jak se zavinovala děloha, ale teď už je to v pohodě.
4. čer 2009 ve 14:37  • Odpověz
Il, ta je nááádhernááá!
4. čer 2009 ve 14:44  • Odpověz
autor
iluš-ono jak bude žloutenbka odcházet a lepšit se,tak ti bude víc papkat :slight_smile: to je super :slight_smile: a že jde kojení je skvělé :slight_smile: z toho má člověk předem vždycky strach,že? :wink:

a je fajn,že se cítíš dobře i ty a že snad nejsi úplně moc unavená (třeba ze ztráty krve) a že vám to takhle jde :slight_smile:

na to zavinování dělohy se moc netěším,prý to po druhé bolí mnohem víc a při každém dalším dítěti víc.....ale zvládneme to,že? :wink:
4. čer 2009 ve 14:47  • Odpověz
autor
andulajs-mazej rodit :grinning: :grinning: :grinning:
4. čer 2009 ve 14:47  • Odpověz
Iluš, mám za vás radost,jakto krásně zvládáte. :slight_smile: Jen tak dál!
A jestli Tě to, beruško, uklidní, tak mi Pupí taky kapeme oči kv. zánětu a během dvou dní to bylo výýýrazně lepší! Sice se jí to moc nelíbí a z kraje jsem ji musela držet na klíně, aby si do těch vykapaných očiček netlapkala, ale už si zvykla a my pro jistotu kapame dál. :slight_smile: :wink: HLavně dej pozor, aby teďKuba mocnechodil k Lucince - ty záněty se můžou přenášet - já ho měla taky. :frowning2:

BLedulinku, kdyby to bylo na mě... :grinning:
4. čer 2009 ve 14:56  • Odpověz
Tady je to jak v zakletým zámku, spí Lucinka, manža i kocour, jenom já jsem nějaká až moc čilá a straším tady :grinning:
4. čer 2009 v 15:07  • Odpověz
autor
anduli,u všech ostatních to záleží na miminku ale u tebe bych skoro vsadila na "sílu vůle" :wink: :wink: :wink: :wink: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

no dobře,tak já tě honit nikam nebudu :sweat_smile: :sweat_smile: :wink: :wink: :wink:
4. čer 2009 v 15:08  • Odpověz
Iluš, tak se jdi taky natáhnout. :wink: Muž je v práci?
4. čer 2009 v 15:09  • Odpověz
autor
iluško, tak si aspon hoď nožky nahoru a relaxuj :wink: :slight_smile: :slight_smile: ono už stačí pozorovat ty svoje lásky-Lucinku a manžela,že? :slight_smile: :slight_smile: :wink: :wink:
4. čer 2009 v 15:10  • Odpověz
Bledul, tak to beru jako kompliment. :slight_smile: :wink: Já nechám Skřítě do víkendu a pak ho začnu honit. :grinning: Ale doufám, že víkend už zabere - v neděli je úplněk a já jsme celkem senzorická, tak nám třeba pomůže. :slight_smile: Ale radši bych vsobotu - to bude na porodce větší klid - snad. :grinning:
4. čer 2009 v 15:12  • Odpověz
Jéé, já přehlídla, žemanželínek taky chrupčí. :sweat_smile: :slight_smile: :slight_smile:
4. čer 2009 v 15:13  • Odpověz
autor
andulko, u tebe věřím,že si shcopná dosáhnout všecho,co si opravdu přeješ :slight_smile: a tak už ted jsem zvědavá,jak bude "akce vyhánění" vypadat :slight_smile:
4. čer 2009 v 15:19  • Odpověz
autor
andulko a jaký tedy máte ten projet od G-servisu? (asi to zapadlo v mém megapříspěvku :sweat_smile: )
4. čer 2009 v 15:20  • Odpověz
Lucinka je velká kočka Iluš, gratuluji!!! a těch vlásků co má...no ženská jako lusk :slight_smile: Krásně to spolu zvládáte, jak čtu...To je fajn, hned se člověk přestane bát a mít obavy, když vidí jak to ostatním tak krásně jde... :wink:

Bledulínku - tak prima závodění :wink: A to už ani to psilium /či jak se to nazývá/ ti nepomůže?? :frowning2: A jsi teda odvaha udělat si domáci klyzma... No jo, zdravotník v tobě se nezapře... Já bych se neodvážila, a hlavně bych nevěděla ani co a jak....

Andul - jsem myslela, že už tu ani nebudeš...a ty nás nechceš opustit, viď? :grinning:

Já mám za sebou první monitor. Prcek se bouřil a nechtěl spolupracovat. Kopal do sondiček jako divoch a ve finále dostal škytavku :grinning: . Takže sestra po 14ti minutách monitorování ukončila a v úterý jdu na další. Výsledky z minulých odběrů jsou v poho, streptokok negativní, jaterky v pořádku /takže žádná preeklampsie u nás nehrozí/, jen ten nižší krevní obraz...a na ten jsem dostala Tardyferon /železo s kyselinou listovou/, tak snad se to upraví... :slight_smile:
4. čer 2009 v 15:37  • Odpověz
autor
claudi-tak gratulace k poradně :slight_smile:

takže prcek se ukázal ajko fotbalista první ligy,jo? :grinning: :grinning: :grinning: a jaterky jsou taky super,že jsou Ok...železo ti pomůže (i když mě teda způsobilo ještě větší zácpu právě-já beru maltofer...)

no mě už právě nepomáhá ani to psyllium,ani lněné semínko,ani dostek tekutin,ani nic prostě... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :unamused: takže člověk už pak je ochotný přistoupit i k "razantnějším" metodám

pomalu se půjdu chytat,za půl hodiny přijde manžílek a pak jdeme závodit :grinning: :grinning: :grinning:
4. čer 2009 v 15:50  • Odpověz
BLedulinku, my máme Kompakt45 (http://www.modrastrecha.cz/album/album.php?vAlbumID=217277 ) a na g-servisácký stránky se nějak nemůžu dostat. :sweat_smile:
A na závodech opatrně!
:wink:

Claudi, to je dobře, že máte takle krásný výsledky! :slight_smile: A nic si ze vzteklinky nedělej - Skříťulátko se vždycky taky vzteká a snaží se ty sondy ze sebe sundat. A počkej, až i to vaše mimi přijdena to, že může z toho monitoru "utýct" :grinning: Sestřička Skřítě vždycky nahání jak na hřišti. :grinning: :grinning:

Jdem pro jistotu koupit manželínkoj k narozkám vytoužený batoh (kdyby nevyšlo to mimi,tak aťnemámprázdný ruce :grinning:) a cestou se stavíme za Lenkou. Jéé,kdybyste viděli Pupí, jak se tu před Tomem natřásá a jak ho svádí. :grinning: :grinning:
4. čer 2009 v 16:37  • Odpověz
andul - tak vyberte nějaký pěkný baťůžek, ať se manželínovi hezky nosí.... A mimi bude mít třeba jako dodatečný dárek, když to teda náhodou zítra nestihne... :wink:
Pupí je pěkná koketa, co? :grinning:

bledul - pak přijď říct na jakém místě jste skončili... Tipuju Tomíka na první!!! :grinning:
4. čer 2009 v 17:06  • Odpověz
Holčičky moje, ahojky z domu....sotva sedím. Lidi jsou tak bezohledný....
dneska měl Daneček vystoupení, divadelní hru, bylo to od 15.30 a já byla v 15.25 ještě v práci.....dorazila jsem s jazykem na vestě v 15.38, hra už běžela, narvané hlediště a lidi stáli na schodech vedle. Stoupla jsem si taky. Protože jsem přišla pozdě, hooooodne sedících se otočilo. Nikdo nic. Sedla jsem si na zem na ty studený schody, protože bych nevydržela hodinu stát. Taky nikdo nic, jen se dívali......no co, nevím, co jsem čekala :frowning2:
4. čer 2009 v 19:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.