• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
autor
ahoj kočky :slight_smile:

andulko,tak kdy začneš vyhánět? :wink: hele,doporučuji na pokoj dát ceduli "zákaz vstupu a zákaz klepání" :grinning: :grinning: :grinning:

tomík je zdá se v pohodě,flek na noze ještě má,šahat mu na něj ani nezkouším,ale jinak řádí a vypadá že je bez teplot,tak snad Ok :slight_smile: ono by ta reakce neměla trvat dlouho,včera večer už byl taky bez teploty... ted jen prudí-my se snažíme uklízet a on nám to bojkotuje...v pondělí nám totiž přijdou čistit koberec,takže budeme přenášet věci sem tam a tak to připravujeme :slight_smile: taky jse m po ránu sepsala "manuál k použití Tomíka" :grinning:
protože nevíme,kdo ho nakonec pohlídá-jak to vyjde časově atd,tak aby si s ním každý věděl rady :grinning: :grinning: :grinning:

arwi,ještě jsem našla jednu pěknou zimní kombinézku růžovou pro holčičku-máš o ní zájem? ta je docela hezká i s rukavičkama :slight_smile: myslím,že by mohla být Sandře zrovna v zimě akorát.... :wink:

jo a už ti nebudu závidět třešně-to bylo včera tóčo :confused: což by mi nevadilo,ale ty křeče už krapet jo...ale dnes jsem měla skoro o kilo méně než včera :grinning: :grinning: :grinning: manžílek má za úkol mě příště hlídat,abych je nesnědla na posezení :wink: :grinning: :grinning:
6. čer 2009 v 10:43  • Odpověz
Bledul, já to vzdávám. Už týden dělám pro porození skoro nemožný a nic. Chtěla jsem rodit dřív, abych ulevila zádům a minimalizovala riziko akutního císaře. A přiznám se, že i proto, abychom mohli toho 28.6. kamarádům na svatbu. Ale otom by se dalo uvažovat, kdyby se Skřítě narodilo do zítra - s 3týdenním mimčem by se to dobrého počasí a klimoškou v autě dalo zvládnout, ale s mladším nikam nepojedu - berou se u Mělníka. Jsou to moc prima a blízcí kamarádi a já se na tu jejich svatbu tak hrozně moc těšila, už tu už od rána bulím.

Jsem ráda, že je Tomulkovi líp. Hele, hoď námsem ukázku "Manuálu na Tomíka" , ať se něco přiučíme. :slight_smile: :wink:
6. čer 2009 v 11:11  • Odpověz
autor
andulko,neplakej... :confused: :wink: hele,sama nevíš,jak to s miminkem bude a třeba to půjde s ním jet i když bude mladší-pokud tam budete mít nějaké zázemí -kde přebalovat,odpočinout si atd...vem si,že třeba ženy z prahy a různých koutů jezdily rodit do vrchlabí a zpět jely stovky kilometrů s třídenním miminkem...takže třeba to půjde i tak-my se taky možná budeme přesunovat s miminem do jilemnice nebo pokud porodím v jilemnici tak zase do prahy (ne hned ae třeba ve 14 dnech) takže hlavu vzhůru :wink:

manuál na tomíka je relativně nezajímavý-jen kolik a jak udělat mlíko,kdy chodí spát a jak usíná, co jí a jak s nočníkem :slight_smile: takže žádná veselá příručka :wink:
6. čer 2009 v 11:21  • Odpověz
A aby to nebylo málo - tak nám tu už dobu vyhrává harmonika, protože je v kostele (cca 50m od našeho baráku) svatba...
6. čer 2009 v 11:37  • Odpověz
Bledul, díky za povzbuzení. :slight_smile:
6. čer 2009 v 11:38  • Odpověz
autor
andulko, ono co se má stát se asi stane :slight_smile:

já to ted možná s manžílkem ohledně porodu taky rozčísla :slight_smile: na víkendy okolo porodu pojedem do jilemnice a 4.7 se definitivně přesunu do jilemnice i na všední dny...pokud to bude do té doby ve všední dny porodím v praze,pokud to bude o víkendu a nebo po tom 4.7 (což je klidně možné) tak porodím v jilemnici :sweat_smile: :sweat_smile:

konečně aspoň nějaká představa :slight_smile: :sweat_smile:

no a pokud porodím v jilemnici,tak tam nebudu chtít být zase extra dlouho,abych si mohla pak sama udělat doma režim s miminkem,takže pojedem podle toho,jak se budu cítit...no a zase naopak,v praze pokud porodím,tak jen co se s prckem všcihni sblížíme,tak zmizneme na vzduch-my jsme tedy docela v tomto směru cestovní,takže v pohodě...Tomík v necelých dvou měsích byl dokonce u pramene Labe :grinning: :grinning: :grinning:
6. čer 2009 v 11:51  • Odpověz
Custe baby...tak mam nalozenou pracku a varim kuratko....budu delat na cesneku s bramborovym knedlem a spenatkem :slight_smile: mnam :slight_smile:
bledul, to je fajn, ze se Tomikovi dela lip a ze uz nema ty hrozny teploty....z toho mam taky vitr, co az prcek onemocni, vubec nebudu vedet, co s nim a hadam, ze budu porad bulet....chjo....jsem zvedava, jak to budu sama zvladat, neb mamka nastoupila do preace, takze stejne budu s prckem a pesanem skoro celej den sama :astonished: hlavne jsem zvedava, jak to bude probihat, skloubit potreby psa a poreby mimca....to abych se minimalne rozpulila :frowning2:
andulko, vyhanejte, sec vam sily staci, ono se to nakonec podari :grinning:
6. čer 2009 v 11:59  • Odpověz
autor
leni, no je fakt,že první stonání s miminem je takový docela nepříjemný-člověk si není jistý co má dělat,neví co má čekat atd...a pokud můžu,tak doporučuju si udělat základní zásobu léků pro mimina,aby člověk byl jakoby i klidnější kdyby něco....ne všechny nemoce přijdou ve všední dny dopoledne,kdy fungujou lékárny a dětští lékaři...sice s vážným probémem by jel člověk na pohotovost,ale ten klid maminky je taky důležitý-a mně klid dodá i to,že mám doma základní léky pro "první pomoc u běžných dětských problémů"
6. čer 2009 ve 12:09  • Odpověz
Vy jste moje zlatíčka, holčinky...

Bledul, a kde bys rodila radši?

LEniku, takže na tom budeš vlastně velmi podobně jako my ostatní - naši chlapi budou taky přes den v práci a vracet se budou kdo ví kdy a my budem většinu dne samotné.
Mňam to kuřátko zní moc dobře - to jsem ještě asi nejedla. :sweat_smile: Takle se u nás dělával králík, ale co máme našeho "zakrslíka"měli jsme králoše jen asi jednou. :sweat_smile:

Měla bych se sberchat a vypravit - tcháník se švárou jsou na zahradě za městem, tak se tam za nima chcem jet podívat a projít po okolí. Ale nejradši bych byla, kdyby už byl večer a já mohla jít spát - nic se mi nechce...
6. čer 2009 ve 12:10  • Odpověz
Bledul, mně to- že jsme se domluvili, že o návštěvách lékaře s mimčem budu rozhodovat já, páč "kovářova kobyla chodí bosa" a mě takle nechali a "léčili" doma dva měsíce zápal plic. :sweat_smile:
6. čer 2009 ve 12:14  • Odpověz
andul, kdybych byla sama jenom s mimem, tak je to dobry....ale silenej do toho bude ten pes.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: a jeste s jeho potrebou pohybu, ktera je dost velka :unamused: ale snad si pak udelame nejakej system, nic jinyho nezbyde....
bledul, to je asi nejhorsi, ze ti to miminko nemuze rict, co ho boli :frowning2: a kdyz pak porad jenom breci a nemuzes mu pomoct.... :frowning2:
6. čer 2009 ve 12:15  • Odpověz
andul, dva mesice??? :astonished: jezkovy voci.....jo a to kuratko je mnamka, skoro jako kralik, ale ja to nepecu, normalne ho uvarim a udelam k tomu z toho vyvaru jenom trochu omacky, takovou hustejsi nez normalni :wink:
6. čer 2009 ve 12:18  • Odpověz
autor
andulko, já ti ani nevím...každá porodnice má svoje pro a proti...

apolinář-pro- velká porodnice,kde se umí postarat i o vyloženě "průserové" porody
nikdo mě tam nezná a pokud bych vyváděla,tak si na to druhý den nikdo ani nevzpomene
mám to blízko z domu

proti- problém s hlídáním toma-opravdu nevím,zda bude moci být tatínek u porodu-hlídání je docela nejisté

jilemnice-pro- hlídání kdykoliv, díky tchýni doktorce bych asi měla péči zajištěnou :wink:
malá domácká nemocnice,

proti-daleko od domu,takže bych se tam musela předem "odstěhovat"
pokud by byl vyloženě průšvih u porodu,tak nevím,jak hodně by to zvládli,ale říkám si,že miminko je už ted vyzrálé,takže neonatální peči by nepotřebovalo a kdyby byla potřebná intubace,tak tu by měli zvládnout..

ani pro ani proti- honza by z práce do jilemnice byl schopný dojet cca za dvě a půl hodiny,což by mohl stíhat,pokud by nemusel jet domů,balit tomíka atd...

pokud by nemohl manžel k porodu,tak bych docela brala,kdyby tam se mnou byla Saška (to je tchýně,ale díky našmu vztahu ji fakt beru za kamarádku a před ní si i umím představit porodit)

takže "babo raď!
6. čer 2009 ve 12:20  • Odpověz
blebul, to se mas, zemas taks super vztah s tchynkou.....vzdycky jsem si rikala, jaka bude asi moje tchyne, jestli normalni a fajn, nebo takovej ten typ ze vtipu :slight_smile: no a nebudu mit zadnou :unamused: ale s tim nic neudelam.....
6. čer 2009 ve 12:33  • Odpověz
jeee, BLEBUL :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
6. čer 2009 ve 12:33  • Odpověz
Leni, ono z kraje vypadalo jen na nějakou vyrozu. Takže do mě cúpali vitamíny a cosi a teprva asi zaty dva měcíce, po jedněch antibiotikách, který nezabrali, rodinná radarozhodla, že by mě měl vidět teda ještěnějakýodborník a po x vyšetřeních se přišlo na to, že mám ten blbec, co způsobuje zápal plic, v obličejových dutinách. :frowning2: Byly z toho 3 měsíce,kdy mi bylo zle, unavená, ve finále 3x ant... no děs. Takže jsme se s Tomem domluvili, že o nemocný děti se budu starat já,protože nemám z práce "změněný" žebříček. Tom to vlastně navrhl sám. Je fakt brouček!

Bleduli, no to jeteda rozhodování. Ještě že mi Tom ten Krumlov zakázal a nedal jinou možnost než Budějickou porodku, tak podobné dilema nemusím řešit. :grinning: Ale aťtak či tak - doufám, že se TI tam bude rodit a zotavovat co nejlépe a kluky budešmoct mítu sebe. :wink: Nezvažovala jsi domluvit hlídání Tomíka přesden třebave školce? Žeby ho tam Honza odvezl a jel s Tebou rodit? Odpoledne a v noci, jsi myslím,říkala, žeby mohly kamarádky, ne?

No nic, my jedem. Tom už je nachystaný a čeká se na mě. Tak zatím pa!
6. čer 2009 ve 12:51  • Odpověz
autor
leni, no fakt jsem měla štěstí na svou "druhou rodinu" tchán je moc fajn,ale tchýně je úúúplný zlatíčko a řekla bych,že mi je hned po manželovi a Tomíkovi asi nejblíž :slight_smile:

škoda,že jsi svou tchýni nepoznala i když určitě by ti mnoho lidí řeklo,že máš být ráda :wink: ,ale stejně je to o lidech a o tom,jak si zrovna sednou...

my si se Saškou fakt sedneme, to,že mě má místo dcery jí i věřím,že myslí opravdu upřímně a že to není klišé a jsem za ní moc moc ráda...fakt bych vám všem přála takové tchánovce jako mám já... vynahrazují mi to,co nenacházím u vlastních rodičů :unamused: :wink:
6. čer 2009 ve 12:52  • Odpověz
Jo a Leni, písneš mi prosím do IPéčka ten receptík na kuřátko. :sweat_smile: Kuju.

A dobrou chuť.
6. čer 2009 ve 12:52  • Odpověz
autor
andulko-dvouleté dítě do školky nevezmou,maximálně jesle,ale těch moc není...navíc bych měla strach,aby si jako na potvoru zrovna z toho jednoho hlídání nepřinesl nějaké neštovice atd- to by pak nesměl ke mně a miminku a to bych asi nezvládla psychicky...

hlídání- no to je právě to-víkend je zajištěný,ale pokud budu rodit v noci do rána ve všední dny ,tak kam ten,kdo toma hlídá ho dá,když bude muset sám do práce... no a jedna kamarádka ,která se nabídla a je doma s prckem jinak pořád doma,tak jede bohužel zrovna okolo termínu na dovolenou...prostě bud lidi pracují,takže nemohou kdykoliv a nebo mají tak malé prcky,že přibrat k nim tomíka si netroufnou a ani bych to po nich nemohla chtít... a rodina je daleko na nějaký rychlý přesun sem do Prahy... ale nějak to dopadne a hlavně,aby bylo mimčo zdravý a uvidíme,jak to někdo nahoře zařídí :sweat_smile: :slight_smile: :wink:
6. čer 2009 ve 12:58  • Odpověz
ahojky těhulky :slight_smile:

tak jak se máme? U nás pohodička :wink: malá zrovna spinká. Noc byla v pohodě, probudila se zase třikrát (ve dvanáct, ve tři a pak na šestou) Ve čtvrt na deset ráno už nás šel budit manža, jestli taky dneska hodláme vstávat :grinning:

V noci si ze mě s přebalováním dělala malá snad srandičky. Jsem jí šla přebalit, protože byla počůraná a pokakaná, jakmile jsem otřela prdelku, namazala a dala novou plínku, tak začla znovu kadit, to jsem tu plínku neměla ještě ani zalepenou. Tak znovu otřít, namazat a novou plíknu. No a ještě jsem jí ani nestačila zalepit a ona začla čůrat, no byly jsme mokré obě dvě :grinning:
Tohle mi dělá skoro pořád, potvůrka jedna mrňavá!!!
6. čer 2009 ve 12:58  • Odpověz
bledul, to ja zase musim rict, ze mam naprosto uzasny rodice.....skoda jen, ze jsou uz ted tak daleko a az se prestehujem do Rychnova, tak to bude pres pulku republiky :unamused: potencionalni tchynka si myslim, ze by byla v pohode...oni tyhle lidi z malejch vesnicek jsou vsichni super....teda zatim jsem tam nepotkala nikoho, s kym bych si nesedla.....
andul pa paaa, receptik ti napisu, je to jednoduchy :grinning:
6. čer 2009 ve 13:00  • Odpověz
autor
iluško-koukám,že malá tě nutí trénovat přebalování :grinning: :grinning: :grinning:

a máš ji hezky načasovanou-po těch třech hodinách :grinning: :grinning: :grinning: manžílek tě budil,jo? tak to je dobrý-ale je dobře,že si máš možnost odpočinout :sweat_smile: :wink:
6. čer 2009 ve 13:01  • Odpověz
ahoj iluss :slight_smile: teda vy jste sipkovy ruzenky :slight_smile: hadam, ze nejedna mamca ti muze zavidet, ze mas takovy hodny miminko....no to tvoje prebalovani je asi kapitola sama o sobe :grinning: :grinning: malou to asi bavi, kdyz mamca kolem ni beha s plinkama :sweat_smile:
6. čer 2009 ve 13:02  • Odpověz
no tímhle tempem ze mě za chvilku bude profík v přebalování :grinning: ale ta spotřeba plínek!!! :grinning: :grinning: :grinning:
6. čer 2009 ve 13:03  • Odpověz
iluss, tak ji vzdycky rozepni plinku a pet minut pockej, nez udela druhou varku :grinning:
6. čer 2009 ve 13:05  • Odpověz
taky jsem o tom už přemýšlela, ale ona je děsně nerada nahatá. Když jí přebaluju moc dlouho, tak už se jí to nelíbí.
6. čer 2009 ve 13:06  • Odpověz
...a nemate doma zimu?
6. čer 2009 ve 13:07  • Odpověz
no je tu tak akorát, ani zima ani vedro. No chladněji jí asi bude. protože jak se pořád vyhřívala v tom inkubátoru a teď jí taky musím mít pod dekou, tak když je hamtatá, tak jí zima asi je.
6. čer 2009 ve 13:28  • Odpověz
hambatá, ne hamtatá :wink:
6. čer 2009 ve 13:28  • Odpověz
hamtata je taky dobra :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no od pristiho tydne ma byt zase teploucko :wink:
6. čer 2009 ve 13:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.