• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
fíííha, to je jedlík! :wink:
7. čer 2009 ve 20:16  • Odpověz
iluss děkujem, snažili jsme se :grinning: , ale to my všichni :sunglasses:
tak já jdu odstříkávat mlíčko, tak se loučím, páčko
7. čer 2009 ve 20:17  • Odpověz
no ty mas holcicku a pak jeste arwen a sis....luca bude prekvapko :wink:
teeeda, ten je vlasatej :sweat_smile: deni, kraaaasny miminko mate, tak at se mu na svete dari :sweat_smile:
7. čer 2009 ve 20:18  • Odpověz
autor
ahoj holky,jsem z toho nakupování úúúplně hotová a konstatuji,že žádná fonanční krize asi neeistuje- tolik lidstav co bylo nakupovat-to a snad není možný,aby krize byla :wink: :wink: :confused: :confused: :confused: :sweat_smile:

deni moc a moc tě vítám :slight_smile: jsem ráda,že jste doma v pořádku :slight_smile: koukám,že to nemáte jednoduchý- s kojením mě to mrzí...

hele,v první řadě -s kojením- nestresuj se s tím-i kdyby kojení už definitivně nešlo,tak to nic nevypovídá o tvých kavlitách jako maminky a vašík tě bude potřebovat spokojenou,takže se s tíkm nestresuj-i když okolí umí dát pěkně najevo co si o tom myslí-takových otázek " a kojíš? " jsem si vyslechla hodně a vypadalo to,že bych byla matka nanic,kdybych řekla,že ne...

na druhou stranu-pokud to chceš ještě zkusit,tak by to ještě nemuselo být úplně ztracený... v tuhle chvíli doporučuju hlavně hodně pít (ale tím nemyslím 7 litrů za den-to by zase myslím utlumilo produkci prolaktinu jako hormonu,který je ke kojení třeba) ,ale prostě kvalitní pitný režim..jak psala iluška zkus kojící čaje,hodně se doporučuje i melta....

prsa hodně často odsávej odsavačkou a masíruj,případně před odsátím zkus i teplý obklad-to se mlíčko lépe spouší...když se budeš večer sprchovat,zase odstříkávej- i ručně klidně jakoby do kanálu,ale jde o to nastartovat produkci- a čím je větší poptávka po mléku (přiložením miminka a jeho sáním,odstříkáváním a odsáváním..),tím stoupá i nabídka mlíka.. no a až bude mlíčka dost,tak opravdu často před krmením vašíčka přikládej k bradavce,třeba se pak chytí...pokud se nechytí a bude vytrvale prso odmítat ,tak máš dvě možnosti-bud toho necháš definitivně a nebo mu budeš prso odsávat ty a dávat lahvičkou-což bude tedy docela náročný,ale občas to tak maminky dělají po nějakou dobu..ztracený ještě nic není,já na začátku nesměla 14 dní kojit ze zdrav. důvodů a Tomík byl v tu dobu na umělém mlíku a pak jsem zase kojit mohla začít a zase se chytil...a těch 14 dní jsem prostě ve dne v noci odsávala mlíko odsávačkou a vylévala pryč,protože to mé mlíko nesměl jíst...na začátku-pokud to chceš zkusit- by bylo dobré odsávat i v noci v pravidelných intervalech,aby se to mlíko začalo pořádně tvořit..6 hodinové intervaly jsou moc dlouhé,ideálně by bylo po třech hodinách to zkoušet...

ale pokud to nepůjde a nebo by tě to vyčerpávalo a nechtěla jsi to ani zkoušet,tak hlavně,aby jsi ty i vašíček byli spolu v pohodě a tak se nenech stresovat nikým,kdo by tvé nekojení jakkoliv komentoval :wink: :slight_smile:

andulko,tak co kočko třešně? :slight_smile: já mám taky třešinky,manžílek mi jich v zelenině hooodně nabral,tak už je právě zobu :slight_smile:

leni- s tím epi-no... no mě docela mrzí,že jsem o něm neslyšela před tomíkem- přijde mi to jako efektivnější procvičení hráze než masáží-a správná masáž fakt bolí a není moc příjemná...tohle taky není žádná slast,ale přijde mi to lepší ...navíc to přesně simuluje pocit,že máš v pochvě už hlavičku,která se chystá prořezávat ven....ty pocity jsou podobné,jako když jsem rodila Tomíka-ten tlak myslím... já u sebe už nemůžu spoléhat na to,že to hodně zabere,protože už jednou jizvu mám a ta už prostě jako zdravá tkán nikdy nebude,ale třeba se to přeci jen podaří...uvidíme... bylo by to fajn :slight_smile:
7. čer 2009 ve 20:22  • Odpověz
autor
jé,deni,já než to sesmolila,tak přibylo hodně diskuze a krásné fotečky :slight_smile: vašík je moc moc krásný klučík :slight_smile: tak ještě jednou oooobrovská gratulace :slight_smile: a at vám to spolu jde :slight_smile: holky,vy máte takové drobečky maličké bobešky :slight_smile: já už se tak těším na toho našeho mimíše :slight_smile:

asi i obrečím,že to bude poslední miminko moje (tři už by nešlo z mnoha důvodů ) ...vy se můžete ještě těšit třeba na druhé :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
7. čer 2009 ve 20:27  • Odpověz
Denisko, ten je krásnej, mocmocmoc :slight_smile:
Bledulinko, ahojky......nikdy nerikej nikdy, prosim Tebe, ja bych V ZIVOTE nechtela tri deti a podivej se.....nemam tucha, jestli je uzivim a duvodu, proc je to moc, je taky spousta :confounded:
7. čer 2009 ve 20:33  • Odpověz
Bledul, tady jebuřina a úplněk a třešně. :grinning:

Deni, ten je nádhernej! :dizzy_face:
7. čer 2009 ve 20:36  • Odpověz
teda dneska je venku aprílový počasí. před půlhodinou tu bylo sluníčko a krásně modrá obloha a teď je venku úplně černo, prší a jsou blesky a hřmí!
7. čer 2009 ve 20:37  • Odpověz
Arwenko, vidíš a přesto sis je nechala. To by nekaždá ženská dokázala. Ale jak Tě znám,tak by Ti ani čert nezabránil v tom se o všechny tři dítka postarat. :slight_smile: :wink:
7. čer 2009 ve 20:39  • Odpověz
Iluš, u nás je to taky tak. Typicky srpnový počasí. :sweat_smile:
7. čer 2009 ve 20:40  • Odpověz
holky, jak se rika, tak vsechny miminka jsou krasny....ale abych byla uprimna, uz jsem videla i vylozene osklivy mimca :confused: ale vetsinou z toho vyrostou :slight_smile:
bledul, jj, podivej na arwenku....taky bude mit tri prcky :sweat_smile: ono se to vzdycky nejak zvladne :sweat_smile:
7. čer 2009 ve 20:41  • Odpověz
jeeee, no joooo, arwen :wink:

andul: tak už si připrav botičky ke dveřím :grinning:
7. čer 2009 ve 20:41  • Odpověz
autor
arwi-jenže ty budeš mít tři na dva zásahy :slight_smile: takže to je něco jinýho-prostě zásah vyšší moci... no,pokud bychom někdy měli opravdu dobré -resp. větší bydlení,tak třeba to půjde,ale v našich cca 45 metrech by to nešlo :wink: navíc,manža je zatím jen pro dvě a já ho nechci přemlouvat-děti by měli chtít oba stejně a já ho nebudu nikam tlačit- dvě snad mít budu a to by mi mohlo k uspokojení mých mateřských pudů sztačit :sweat_smile: :sweat_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :wink:
a hlavně uvidíme,jak na tom bude manžílek zdravotně,což u něj člověk nikdy neví...a sem ráda,že vůbec nějaké děti jsou-Tomíka jsme netvořili lehce...před 4 lety jsem si říkala,zda vůbec nějaké děti mít budeme a Honzu za manžela chtěla i bez ohledu na to,zda budou nebo ne..a to že jedno je a dŕuhé bude je fakt dar :slight_smile:
7. čer 2009 ve 20:42  • Odpověz
iluss :grinning: :grinning: :grinning: andulka uz ma naslapnuto :grinning:
tady zatim neprsi a ani neni zatazeno....ale volal mi ted Petr ze Sumavy a prej tam hrozne leje, obloha je uplne zluta a jsou tam dve duhy :sweat_smile:
7. čer 2009 ve 20:43  • Odpověz
Tomáš teď přišel nahatej z vany a z podpeřiny když si bral z podpeřiny čistý pýžo postavila se mu Pupí s vyšpulenou prcinkou přímopřed klína čekala na koťátka. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. čer 2009 ve 20:44  • Odpověz
autor
andul-dobrá kombinace-úplněk,bouřka,třešně..ještě by to chtělo sexík s cca pěti chlapíky a je to :grinning: :grinning: :grinning:
7. čer 2009 ve 20:45  • Odpověz
autor
andulko,ta vaše kočka je docela nadržená,že? :grinning: :grinning:
7. čer 2009 ve 20:46  • Odpověz
no na našeho kocoura taky leze bouřka. Stojí u venkovních dveří a šíleně mňouká jako že chce ven! a to je vykastrovanej!!! a nechápe, že tady ven nemůže, že tady jsme v paneláku a ne u našich na baráku.
7. čer 2009 ve 20:48  • Odpověz
BLedul, víc než my všechny v době diskuse nad šupinami a kladélky. :grinning:
7. čer 2009 ve 20:49  • Odpověz
juuuu, teď šíleně zahřmělo, až jsem se toho lekla a do toho sem teď svítí prudký sluníčko. Teda to je fakt divný počasí!!!
7. čer 2009 ve 20:49  • Odpověz
teda dneska budou porodnice opravdu praskat ve švech.
7. čer 2009 ve 20:50  • Odpověz
autor
andul :grinning: :grinning:
7. čer 2009 ve 20:51  • Odpověz
To je taková sranda, jak na něj doráží. :grinning:
A je po bouřce. :frowning2:
andul: nebooooj, účinky bouřky fungují i po bouřce :wink:
7. čer 2009 ve 20:54  • Odpověz
andul: musíš být rychlejší než Pupí a na manžu skočit dřív a to by v tom byl čert, abys z toho neporodila :grinning: :grinning: :grinning:
7. čer 2009 ve 20:55  • Odpověz
Il, to ho alešmejkne,když ho budem svádět obě dvě. :grinning:
7. čer 2009 ve 20:56  • Odpověz
andul, on si s tim urcite poradi :grinning:
7. čer 2009 ve 20:58  • Odpověz
autor
iluško-taky jsem si říkala- nechtěla bych rodit někde na chodbě :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
7. čer 2009 ve 20:58  • Odpověz
autor
andul-no pokud na něj budetě dvě,tak by mohl zvládnout i zaskočit za 5 chlapů :grinning: :grinning: :grinning: ale nesmí ti ho pupí přebrat,musíš vyčíhnout správný okamžik :grinning: :grinning: :grinning: :wink:
7. čer 2009 ve 21:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.