• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
andulka se nam vratila :slight_smile:
zavrete oci, odchazim......s dantem :grinning: :grinning: jdeme dobit baterky do dalejskeho udoli :sweat_smile: :sweat_smile:
2. dub 2009 ve 13:53  • Odpověz
claudie: taky se chystám už uložit zimní bundy, už to na věšáku jen překáží... o víkendu hodíme s manžou ven peřiny ať jsou po zimě zase krásně voňavý a nadejchaný :slight_smile:
2. dub 2009 ve 13:54  • Odpověz
andulíne ahoj :slight_smile:

mech - davídek je pěkné jméno :wink:

leni - čauky, užij se prochajdu :wink:
2. dub 2009 ve 13:54  • Odpověz
já taky pomalu jdu pověsit prádelko a vyražíme ven.zatím nazdárek :sunglasses:
2. dub 2009 ve 13:55  • Odpověz
květ - no to se pak v těch vyvětraných peřinkách usíná, co?? :dizzy_face:
2. dub 2009 ve 13:55  • Odpověz
claudie: nááádherně :dizzy_face:
2. dub 2009 ve 13:56  • Odpověz
dneska dopo jsem byla s chlupáčem na prochajdě kolem Jizery na louce a Jézéďáci tam vozili hnůj a mě to normálně vonělo....asi mi už z toho jara haraší... :grinning: :grinning:
2. dub 2009 ve 14:01  • Odpověz
a taky jsem už v Baumaxu zakoupila převislé muškáty do truhlíků, jednu desítku mám červenou a jednu růžovou...tak o víkendu to razsadím do truhlíků a zatím nechám na chodbě doma, to by ještě nemuseli venku přežít...tam půjdou až po zmrzlých....
2. dub 2009 ve 14:03  • Odpověz
claudie: tak třeba to byl koňský hnůj, ten voní :wink: :grinning:
2. dub 2009 ve 14:04  • Odpověz
taky chci jít na procházku :frowning2:
2. dub 2009 ve 14:05  • Odpověz
květ - ne,ne to byl z kravína, ale voněl mi i tak... :grinning: to bude asi tím těhulkovstvím, různé chutě, různé vůně...máme na to přece nárok, ne? :grinning:
půjdu si si uvařit čajík nebo kávičku s mléčkem a odvalím se ještě na chvilku do skleníku něco tam poďoubat, ať ten krásný den nepromrhám doma přece....

kočičky zatím se loučím, mějte se krásně a optarujte se /Květ, pro tebe to patří obzvlášť :wink: /
2. dub 2009 ve 14:07  • Odpověz
claudie: hlavně si nepořizuj takový "parfém" :grinning: :wink: Užij si to venku a nepřetahuj se, pa pa :slight_smile:
2. dub 2009 ve 14:09  • Odpověz
je tu někdo??? :confused:

Zase mám další otázečku :grinning: Nevíte jestli se do porodnice musí brát originál oddacího listu nebo stačí kopie?
2. dub 2009 ve 14:17  • Odpověz
kvet: já myslím, že budou chtít určitě originál, popřípadě by to šlo ošidit notářsky ověřenou kopií. S obyčejnou kopií se tam nespokojí :wink:

tak já se tu s vámi loučím, za jdu připravovat rozlučkový mejdánek v práci. Tak se těším na neděli, až se s vámi neuvidím. A s těmi, se kterými se neuvidím v neděli, tak tu budu až ve středu. Tak tu toho moc nepopište, ať to pak nedočítám talší měsíc :slight_smile:

tak se mějte,pááá páááá
2. dub 2009 ve 14:38  • Odpověz
Iluš, - teda takle námto vpálit - že se těšíš, až se s náma neuvidíš. :frowning2: :grinning: :grinning: :grinning: Užijte si rozlučkový mejdan a z mírsi nicnedělej, já nechtěla nic zanedbat, takjsmezměřila skoro úplně všechno - snad krom kapes. :grinning:

K těm kojicím podprdám - nám na kurzu Lenka říkala, že nekupovat dřív než na začátku 9.měsíce a i tehdy o číslo větší, než by bylo v tu chvíli potřeba. Nějakou lehkou, bavlněnou, úplně obyč.

Ke strachu z porodu - holky, 1.milování jsem se taky bály (některá víc,některá míň, ale myslím, že alespoň trošku každá) a stejně jsmedo toho šly. :slight_smile: A panečku jak se námto zalíbilo a děláme to do dneška. :wink: :slight_smile: Abychom pak nerodily z potěšení. :grinning: :grinning: :grinning:
2. dub 2009 ve 14:50  • Odpověz
Kvetul, s tím grilováním jsi mě teda navnadila. :sweat_smile: Jen přemýšlím kdy - sobota a neděle jsou pasé, takže jedině zítra... A proč ne?! Domluvím se odpoledne s mužíčkem, vyšlu ho pro maso, aby se stihlo naložit a když bude počásko, usadíme se zítra na zahradě a bude. :dizzy_face: Díky za nápad!!
Pořád Tě honí ta mlsná?? Mně úplně děsně. :sweat_smile: Už jsem snědla čokoládu, půl třešňovýho kompotu, jahodovej jogurt a teď baštím brambůrky,ale mám příííšernou chuť na ten zmiňovanej tataráček s topinkama!

NA tu kopii Ti kouknu, vydrž - jdu to najít do poznámek z kurzu. :wink:
2. dub 2009 ve 14:55  • Odpověz
Kvet, tak jsem to nenašla, ale dneska máme kurzík, tak se na to přeptám. :wink: Já budu brát notářský opis (mám to tak i u svého RL a dělám to jak Bledulka - originály jsou uložené doma a s sebou nosím ověřené koipe).

A o to porodné a rodičovský příspěvěk se žádá do 45dní od propuštění z porodnice (nebo porodu - teď si nejsem jistá) na ÚP.

Důležité je: do 8mi dnů po porodu(!!!) nahlásit mimčo na matrice, může to udělat i tatínek - vezme si sebou 100,- na poplatek, svůj OP a potvrzení z porodnice o narození miminka. Matrika přidělí lomítko RČ - s RL dítěte a OP rodiče se jde na zdrav. pojišťovnu matky dítěte, kde se vyplní formuláře a dostane se kartička pojištěnce.

Z porodnice (nejdýl v den návratu z porodky) by se mělo zavolat gyndaři a děckaři, že je mimi na světě a že jste už doma(děckař musí vědět o tom, že je mimi z porodky propuštěný).
2. dub 2009 v 15:18  • Odpověz
kuk....uz jsme zpatky...je tu nekdo? :confused:
holky, ta prochazka byla naaaadhernaaa :sweat_smile: :sweat_smile: musim ale rict, ze obcas jsem malem lekla, jak to slunicko palilo :wink: ale naaadherne jsme se vyvetrali...jeste musim jit povesit pradlo...dam ho na terasku a perinky taky :sweat_smile:
2. dub 2009 v 15:53  • Odpověz
uf, andul...to papirovani s miminkem je teda sila.....snad si to budu vsechno pamatovat :confused:
2. dub 2009 v 15:54  • Odpověz
hele, a kdyz nemam oddaci list, tak co mam brat? dohodu o spolecnem ziti? :grinning: :grinning: :grinning:
2. dub 2009 v 15:55  • Odpověz
LEni, musíte na matrice s Petrem vyplnit nějakýformulář, ve kterém se Pert "přizná" k odcovství. Dřív se to nedělalo a maminky pak zůstávaly sami a bez jakýhokoilv nároku na výživný, takže teď je to povinný. A s tímhle matrikou potvrzeným prohlášením (nebo jeho not. kopií) a svým RL jdeš do porodky.
2. dub 2009 v 16:47  • Odpověz
aha :confused: no vidis, to jsem vubec nevedela....a copak delas? ja se jen tak vyvaluju....za chvili si pujdu udelat to srdicko....nakonec ho budu delat na smetane, mnam :slight_smile: a dala bych si melouna :wink:
2. dub 2009 v 16:53  • Odpověz
2. dub 2009 v 17:00  • Odpověz
Jééé,nebe žehnej wifi připojení! :grinning: Odstěhovala jsem se s mužem na zahradu a protožeTomášek dodělává Míňě výběh, já máms sebou noťásek a můžu koníkovat. :slight_smile: Máme na zahradě takovou tu velkou hopačku - lavičku, tak si ji dám zítra dopo trochu do pucu a budu se sem chodit "venčit" :grinning: Prodlužku k noťasu vystrčím z okna a budééé. :grinning: :grinning: :grinning:

Ještě k těm věcemdo porodky - napíšu seznam. :wink:
2. dub 2009 v 17:03  • Odpověz
Leni, supéér! Za takovýdle korunky! :wink: Ty by sis na to dražení mohla založit živnosťák a dražit maminkám na objednávku. :grinning: :wink:
2. dub 2009 v 17:05  • Odpověz
jeeeee, to musim taky zkusit, jestli mi to bude fungovat venku :wink: to zni naprostouuuzasne :sweat_smile: zitra dam do pucu celou terasku a v nedeli si s Petrem asi neco ugrilujem :slight_smile:
2. dub 2009 v 17:09  • Odpověz
TAdy je seznam "papírů" do porodnice,které musímemít k porodu s sebou:

- občasnký průkaz matky
- těhotenská průkazka (zůstává v archivu porodnice, takže kdo chce mít záznamy z těhu, musí si ji okopírovat :wink: )
- Oddací list (neprovdaná - rodný list + prohlášení z matriky o uznání otcovství)
- Prohlášení o jméně dítěte (formulář k dostání na matrice nebo na netu)
- Průkaz pojištěnce
- Jméno a kontakt na domluveného dětského lékaře dítěte
- Porodní plán - není povinný, jen kdo si ho chce udělat
2. dub 2009 v 17:11  • Odpověz
Leniku, aspoň ho dostaneš od PC,kdyžsebudejednat o dobrý jídlo, viď? A pak by třeba mohy "povolit" i šupinky. :wink: :slight_smile:

Jdu ještě sepsat seznam věcí maminky do porodnice. :slight_smile:
2. dub 2009 v 17:13  • Odpověz
no tak to je fakt sila!!! :angry: ted koukam na zpravy a je to fakt otresny....nejakej chlap zmlatil kovovou tyci pulrocni stene NO. Sousedi zavolali policajty, jak ten pejsek brecel a ty ho nasli v koupelne ve vane, vsechno od krve, pejsek pocuranej, nozicka mu visela na kuzi......sebrali mu ho a odvezli na veterinu, tam mu udelali operaci a ten cu... si pro nej druhej den prijel a oni mu ho museli dat....prej musej dokazat, ze ho tyral opakovane, aby mu ho mohli odebrat...normalne se mi chce brecet :cry: :cry: co je to za KOKOTY, co tyhle zakony vymejslej??? Ja bych mu ty ruce tou tyci prerazila az u ramen, hajzlovi jednomu!!!!!
2. dub 2009 v 17:16  • Odpověz
autor
ahoj holky :slight_smile:

dnes je táák krááásně :slight_smile: že nevíte kde jsme byli celý den? :slight_smile:

no udělali jsme průzkum trasy na nedělní srazík :slight_smile: byli jsme v ZOO -zejména na kůzlatech .... :sweat_smile: :sweat_smile:

a hlásím,že párek v rohlíku stál 22 korun,takže velké svačiny s sebou,nebo tam necháme majlant :grinning: :grinning: :grinning:
2. dub 2009 v 17:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.